Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

εμενα στην εγκυμοσυνη καθε μερα μου μυριζε παστιτσιο :lol::lol::lol:

αυτο κρατησε κανα τριμηνο. εννοειται οτι δεν ετρωγα συνεχεια αλλα η μυρωδια, μυρωδια

αλλες απαιτησεις δεν ειχα. μονο μια φορα την ωρα της δουλειας ηθελα να φαω λουκανικο απο τα εβερεστ και εστειλα εναν κακομοιρη συναδελφο να μου παρει με το μηχανακι :lol::lol::lol:


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

φεφικο το θερμομιξερ ειναι ενα μιξερ που ταυτοχρονα ψηνει κιολλας!!!

το ωραιο σε αυτο ειναι οτι φτιαχνεις το πιο νοστιμο κεικ του κοσμου ειναι λιγο ρευστο και νιωθεις ενα τελειο σιροπι σοκολατας καθως το τρως.....

ονειρο

και τα 400 ευρουλακια του ονειρο ειναι!!!!

Θέλω τέτοιο κέικ τώωωωρα!!! Μιαμ μιαμ!!!!

κι εγω θα χτυπουσα 1 κομματι τωρα!!!!!

αν δεν ειχα και τις καουρες θα χτυπουσα 2 κομματια!!!!

πόσο σε ζηλεύω που θα πας με το παιδί σου στο φούρνο!:(

λυπήσουμε άκαρδη! 7 παρά 20 σηκώθηκα!!

9:30 εμεις:D

θα βρεις παιδίατρο πιστοποιημένο σύμβουλο θηλασμού μέχρι τότε κ όταν με το καλό γεννήσεις το τελειόμηνο παιδάκι σου γερό κ πανέμορφο θα το θηλάσεις!Ακούυυυυυυυυυυυυς;

δεν ηξερα οτι υπαρχουν και πιστοποιημενοι παιδιατροι!!!

προς το παρον εμαθα για τους πιστοποιημενους για αυχενκη διαφανεια και β επιπεδου!! ε ρε ποσους πιστοποιημενους ακομη εχω να βρω!!!!:rolleyes:

απλα το ανεφερα γιατι μετα τη γεννα εχω βιοψια στο θυροειδη και ελπιζω να μην χρειαστω να απομονωθω απο το γιοκα μου:|

5.30 σκοτάδια μαύρα Έλεν μου!!!!!!τί τραβάς κ εσύ!

το έχω ακουστά το θερμομίξερ ότι το ψήνει κιόλας, αλλά δεν το είδα ούτε έφαγα κέηκ από θερμομίξερ. στείλτε μου τότενες όποτε βρείτε.

ούτε σε όνειρο δεν θα δω τέτοιο!

τα φασολάκια τα χτυπάω ευχαρίστως!

στην εγκυμοσύνη μου είχα φάει πολλά φασολάκια! αφού γελούσαν μαμά κ πεθερά κάθε φορά που τους έλεγα φασολάκια θέλω....;)

φεφικο τελευταια φορα εφαγα τετοιο κεικ στην Τηλο

υπαρχει μια καφετερεια που η γυναικα του ιδιοκτητη φτιαχνει σπιτικα γλυκα για την καφετερεια και εκεινη τη φορα ειχε κορμο (μωσαικο ) και αυτο το κεικ ε φυσικα εφαγα αυτο το κεικ!!!!!!!!!!

εγω ψαρια ζητουσα στις αρχες

τωρα τα τρωω ολα εκτος απο τα μακαρονια με κιμα της πεθερας

μια φορα τα μυρισα και ειχα αναγουλα για 18 ωρες και δεν θελω να τα ξαναδω!!!!!!!ουτε να τα ξαναμυρισω!!!!!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

εβιρη ποια ειναι η σονια που πηρε ο γατος μου???? και ποια ειναι η κοντη???? εχω χασει καποιο επισοδειο??????:oops::oops::oops::oops:

οσο για το κενγουντ καλο ειναι , απλα στον πατο κολλαει το βουτηρο με τη ζαχαρη και μετα το χτυπημα τα ξεκολαω με μια ειδικη σπατουλα

βεβαια οταν ηθελα να κανω κουλουρακια το πασχα αυτο το ειδικο που τα πλαθει μου εσωσε τα χερια!!!! τελος το πλασιμο!!!:D:D:D

και το μπλεντερ του καλο ειναι

θα το καψω σε 1 χρονο με τις φρουτοκρεμες και τα αλεσμενα φαγητα!!!!!!:D:D:D:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω ελενακι!!!

φρονιμοι ημασταν:D φαγαμε γυρισαμε και κοιμηθηκαμε!!!

(πειραζει που δεν καναμε κατι "αλλο" στην πρωτη επετειο μας???:confused:)

Ααααααα, δεν ξέρω.... Οτι πει ο γιατρός!!!;)

Και ένα ανεκδοτάκι που μου άρεσε!

Πώς λέγονται οι Red Hot Chili Peppers στην Ελλάδα; .

.

.

.

- ... μπούκοβο !!!

αχαααχαααααα!!! Τέλειο!!!:tongue::tongue::tongue:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πώς μου ειστε; Εδω λεει μπορει και να βρεξει λίγο σημερα!

Μεταξάκι καλώς μας ηρθες. Μας έλειψες! Περαστικά στη μικρη θεια. Ευχομαι όλα να πανε καλά! Όσο για τη μεγαλη θεια ευχομαι ότι καλύτερο μπορει να γινει! Κατά τα άλλα η περιγραφη σου ηταν τέλεια! Ευχομαι πάντα τετοια!

Ταζ ευχομαι καλή συνεχεια για το παιδακι σου.

Ντιντι εστω και καθυστερημένα να ζησετε και να μεγαλώσετε όμορφα την οικογενειά σας!

Εβιρι μου καλό υπόλοιπο και με το καλό να περασεις και το υπόλοιπο της χρονιας στη Γερμανια.

Τα δικά μας: χθες πηγε η μικρη στον παιδικο για να ενημερωσουμε οτι δε θα παμε αφου δεν κοψαμε την πανα. Τους πετυχε την ωρα του φαγητου και της εβαλαν και αυτης. Λοιπον έφαγε όλο το φαγητο της, σαλάτα και φρουτο. Μονη της. Μετα έφαγε και ψαρακι στο σπιτι. Και το απόγευμα εφαγε και κρεμα και ζητησε και το βραδυ να φαει ψαρι. Όσο σκεφτομαι οτι το χανει αυτο γιατι δεν υπαρχει εδω βρεφονηπιακος μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι. Αυτο εξηγουσα και χθες στη γιαγια της: ότι την εκμεταλλευεται και δεν τρωει και την βγαζει την πιστη κάθε μέρα. Αλλά στου κουφου την πορτα όσο θελεις βροντα.

Όπως καταλάβατε χθες ειχαμε ψαρι με χορτα. Σημερα who knows?

Φιλιά και σορρυ για το μεγαλο μηνυμα

φωτεινουλα σε ευχαριστω για τις ευχες

κριμα μωρε που δεν την παιρνουν στο σταθμο:cry::cry::cry::cry:

φαινεται οτι θα εγκλιματιζοταν ευκολα ετσι οπως το περιεγραψες


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:| Τί κρίμα που δεν την παίρνουν λόγω της πάνας !

Πες στην μαμάκα σου να μην την πιέζει να φάει με το πιάτο από πίσω.... χαζό δεν είναι το παιδί... όταν την κόψει η λόρδα θα φάει ! :-P δοκιμασμένο !

Από την άλλη όμως και οι γιαγιάδες από αγάπη το κάνουν.... είναι φαύλος κύκλος !

!!!

να σχολιασω πανω σε αυτο!!!

μπορει ακομη να μην εχω εμεπιρια απο τις μελλουσες γιαγιαδες και τι θα κανουν στο εγγονι τους

αλλα αυτην την εικονα γιαγιας την εχω για την πεθερα μου!!!

καλε τι μανια να με ταισει?????

και το ειχε και πριν την εγκυμοσυνη αυτο (φανταστειτε τωρα!!!)

"τι νηστικη θα μεινεις κορη μου???"

:evil::evil::evil: καλε οταν θελω θα φαω!!! δεν θα μεινω νηστικη!!! ελεος πια!!! εδω εμεις και δυσανασχετουμε οταν μας κυνηγανε για να φαμε , δεν θα δυσανασχετησουν και τα παιδακια μας????:shock:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ντιντι, για να μην γράφεις στον καθένα ξεχωριστά, κάτω δεξιά εχει ένα κουτάκι που γράφει multiquote. Με αυτό κάνεις πολλαπλή παράθεση σε ένα μυνημα.

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

το ξερω

αλλα πολλες φορες παταω τα εισαγωγικα και μου βγαινει κατευθιαν στην απατηση και μετα παταω πισω και διαλεγω τα νεα εισαγωγικα και παλι πρεπει να πατησω πισω και βαριεμαι αυτη τη διαδικασια μερικες φορες:rolleyes::rolleyes:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

σε μια κουβεντα που ειχα κανει με εναν αναπτυξιολογο μου ειχε πει το εξης "η εικονα της μανας που κυνηγαει το παιδι με το πιατο και το κουταλι στο χερι ειναι καθαρα ελληνικη. η ελληνιδα μανα αποτελει ξεχωριστο κομματι στην παγκοσμια αναπτυξιολογια" :cool::cool::lol::lol::lol:


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

σε μια κουβεντα που ειχα κανει με εναν αναπτυξιολογο μου ειχε πει το εξης "η εικονα της μανας που κυνηγαει το παιδι με το πιατο και το κουταλι στο χερι ειναι καθαρα ελληνικη. η ελληνιδα μανα αποτελει ξεχωριστο κομματι στην παγκοσμια αναπτυξιολογια" :cool::cool::lol::lol::lol:

αυτη ειναι η πεθερα μου! κλασικη ελληνιδα νοικοκυρα!!!

δεν νομιζω η μαμα μου να κανει ετσι

οατν ημουν μικρη θυμαμαι δεν με πιεζε ποτε για το φαι και ελεγε οταν πεινασει θα φαει(ισως γιατι μεγαλωσε αυστραλια)

λετε μετα απο 35 χρονια στην ελλαδα να κολλησε την νοοτροπια και κυνηγαει το γιο μου με το κουταλι???χαχαχαχαχαχαχα δεν νομιζω:rolleyes:

τεσπα παω να φαω τα τορτελινια που πηρα για το σπιτι απο χθες απο το εστιατοριο που δεν καταφερα να τα φαω ολα!!!

αυτο εχει το μενου σημερα:D

δεν μαγειρευω!!!:D:D:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και ένα ανεκδοτάκι που μου άρεσε!

Πώς λέγονται οι Red Hot Chili Peppers στην Ελλάδα; .

.

.

.

- ... μπούκοβο !!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα πολύ ωραίο.

εβιρη ποια ειναι η σονια που πηρε ο γατος μου???? και ποια ειναι η κοντη???? εχω χασει καποιο επισοδειο??????:oops::oops::oops::oops:

Ναι έχεις χάσει το επεισόδιο του Παρά 5' όταν η Θεοπούλα πήρε τηλέφωνο από 090 της βγήκε η "Σόνια" και πάνω που άρχισε να τη ρωτάει: "Τι φοράς τώρα;" η Θεοπούλα άρχισε να της λέει παράπονα για τη νύφη της που την αποκαλούσε κοντή. Μιλούσε 2-3 ώρες στο τηλέφωνο με τη Σόνια.

διαβασα για τα φοφικο!!!! αχ γιατι δεν βγαζουν πια φοφικο??????:confused::confused::confused:

Όλα τα καλά τα καταργούν, όπως κατήργησαν και τις ντίσκο.

σε μια κουβεντα που ειχα κανει με εναν αναπτυξιολογο μου ειχε πει το εξης "η εικονα της μανας που κυνηγαει το παιδι με το πιατο και το κουταλι στο χερι ειναι καθαρα ελληνικη. η ελληνιδα μανα αποτελει ξεχωριστο κομματι στην παγκοσμια αναπτυξιολογια" :cool::cool::lol::lol::lol:

Μας έχουν κάνει ξεχωριστό κεφάλαιο στη βιβλιογραφία τους εεε;:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...