Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Πωπωπω βρε Μεταξία, πραγματικά όποιος και να ήταν στη θέση του Ν. θα ήταν σαν να τρώει σφαλιάρα. Εδώ μου κακοφάνηκε εμένα που το διάβασα, πόσο μάλλον του Ν. και δε φτάνει αυτό, αλλά τώρα θα διστάζει το παιδάκι να πάει να ξαναρωτήσει σε άλλη περίπτωση αν θέλουν διάφορα παιδάκια να παίξουν μαζί του.

Πρέπει οπωσδήποτε να του ξαναπείς σήμερα πέντε πράματα γι' αυτό το θέμα. Κάποια ψευτιά του τύπου ότι, η μαμά αυτή δεν ήθελε να παίξουν τα παιδιά της με το δικό σου, επειδη εκείνα ήταν άρρωστα με πυρετό και δεν ήθελε να τον κολλήσουν, ή ό,τι άλλο σκεφτείς εσύ, ώστε να απομονωθεί η περίπτωση αυτής της γυναίκας στο μυαλό του παιδιού και να μη χάσει το θάρρος του.

Πραγματικά όμως, δε μου έχει ξανατύχει τέτοιο πράγμα. Από μικρή που ήμουν κι έκανα κι εγώ το ίδιο (να παίζω με άγνωστα παιδιά σε ταβέρνες και παραλίες) ποτέ καμμία μαμά δεν είχε ανακατευτεί ποιος θα παίξει με ποιον, πόσο μάλλον να αρνηθεί κιόλας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερούδια!

Τελικά δεν έκανα την εξαγωγή χθες. Η κολλητή μου έκανε πρώτα έναν καθαρισμό και μου έδωσε μία αγωγή με στοματικό διάλυμα για μία εβδομάδα για να αποφύγουμε το πρήξιμο και την αντιβίωση μετά την εξαγωγή. Έτσι θα ξαναπάω την επόμενη Πέμπτη μάλλον!

Σήμερα μάλλον θα μαγειρέψω την μακαρονάδα με την κόκκινη σαλτσούλα που δεν έφτιαξα χτες. Αν δεν προκύψει κάτι άλλο!

Πάω να διαβάσω τα νέα σας....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ταζ εύχομαι να πάνε όλα καλά με τις θεραπείες του μικρούλη σου! Όλα θα βελτιωθούν σιγά σιγά!

ζώπυρον η ιστορία αυτής της κοπέλας με έχει συγκινήσει πολύ! Την παρακολουθώ από την αρχή και πραγματικά, κάθε φορά που μπαίνω, εύχομαι να διαβάσω πως η περιπέτεια τους έχει τελείωσει οριστικά με τον καλύτερο τρόπο! Μακάρι!

Φεφάκι μου καλό κουράγιο με τις δούλίτσες σου και με το καλό να έρθει στο σπιτάκι σας το Ρυπάκι! Να αγκαλιάσει μπαμπούλη και μαμούλα! Και να τους τρελλάνει επίσης!!!! Στις γλύκες!!!

Φωτεινούλα αυτές οι γιαγιάδες κάνουν μεγάλη ζημιά τελικά ώρες ώρες! Από την πολύ αγάπη προς τα εγγόνια τους τα κακομαθάινουν πολύ και άντε μετά να τα στρώσεις.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ταζ!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Μεταξία, χτες επικεντρώθηκα στο σχολιασμό δύο-τριών σημείων στο μήνυμά σου και ξέχασα να σου πω ότι κι εμένα μου άρεσε πολύ η περιγραφή των διακοπών σας όπως της έγραψες.

όντως η τρίδυμη ζωγραφίζει!!!!!!!!!:)

Αν δεν με απατά η μνήμη μου ο γιόκας σου θα πάει στην Β' Δημοτικού φέτος ε ?

Έχει ήδη ξεκινήσει ΞΓ ? Ή τώρα θέλει να κάνει την αρχή ?

Εγώ, προσωπικά, ως Καθηγήτρια δεν είμαι υπέρμαχος του να ξεκινούν από πολύ μικρά την 2η γλώσσα τα παιδιά. Πιστεύω ότι από 3η Δημοτικού κι έπειτα -έχοντας κατακτήσει ένα αρκετά μεγάλο μέρος της μητρικής τους γλώσσας- θα ήταν καλό να ξεκινούν μια ξένη γλώσσα χωρίς πίεση και άγχος... εξάλλου, αν το παιδί έχει κλίση σε αυτόν τον τομέα θα φανεί πολύ γρήγορα και μπορεί π.χ. να αναπληρώνει τάξεις με θερινά μαθήματα...

Τώρα για εσένα δεν βλέπω πού είναι το παράξενο να θέλει Πορτογαλικά... ίσως κάτι να του έχει κεντρίσει την περιέργεια και να το ζητάει... για ψάξ' το λίγο.... ο προβληματισμός σου προφανώς είναι γιατί όχι Αγγλικά σαν 1η επιλογή ????

Στο ξαναγράφω: προσωπικά, δεν θα τον πίεζα. Μπορεί, τελικά, να ξεκινήσει αυτό που νομίζει ότι του αρέσει και να μην τον τραβήξει στην τελική... ή να αποδειχθεί όντως καλό και να αρχίσει αργότερα Αγγλικά... άσε που λαμβάνουν τόσα πολλά ερεθίσματα από αυτή την γλώσσα που τους είναι γνώριμη (έστω και ασυνείδητα εννοώ):cool:

Κι εγώ τον Αύγουστο είχα 2 φορές επισκέπτες... γιατί ???? Λέτε να κρύωσα ?:|

σε έπιασε η πανσέληνος η διπλή!!!!:tongue:

Καλά κουράγια Φεφάκι μου με τις δουλειές !

μερσί.

Εγώ για τους τοίχους έχω αγοράσει ένα Τ (ταυ) με μαλλί είναι σαν αυτό που πλένουμε τα τζάμια ή την βεράντα -μεγάλες επιφάνειες- να φανταστείς αλλά χνουδωτό.... και κάνω τοίχους στο άψε σβήσε και κυρίως χωρίς να ανεβοκατεβαίνω αυτή την ρημαδο-σκάλα που κοψο-μεσιαζόμουν !!!! :shock:

μου άναψες φωτιά με το που το διάβασα. χνουδωτό όταν λες; πού να το ζητήσω; θα έχει το σούπερ μάρκετ; ποιό; λες να έχει το πράκτικερ; το θέλω! κ πώς το βουτάς στο νερό-απορρυπαντικό; χωράει σε λεκάνη;

Από την άλλη όμως και οι γιαγιάδες από αγάπη το κάνουν.... είναι φαύλος

Λοιπόοοον,

Μετά, βρέθηκα με τον ανήρ και τα τέκνα και είπαμε να πάμε να φάμε σε ένα μεζεδοπωλείο της περιοχής.... που είναι σε πεζόδρομο και όσο να 'ναι τα παιδιά είχαν χώρο να παίξουν και να κινηθούν****... κάτι κιοφτέδες μούρλια ! Η χωριάτικη ήταν ποίημα ! Και οι πανσετούλες και τα καλαμάκια.... ήταν καλά (δεν τα έφαγα όλα ΔΟΚΙΜΑΖΑ)!:rolleyes: Ήρθε και η ρετσίνα, τσουπ, και γίναμε ολίγον ντίρλα ντα ντιρλα ντα ντα.... από την κούραση ήταν !!!!! χο χο τα παιδιά ξεράθηκαν πάντως... :confused::D;)

Οπότε σήμερα θα φάμε αρακά -να κάμω παρεούλα στο Εβιράκι !!!!!

Καλή αρχή ! Μπράβο σας !

*****Ερώρηση που ξέχασα να γράψω πριν :

χθες που λέτε εκεί που καθήσαμε να φάμε ήταν κοντά μας (2 τραπεζάκια παραπίσω) οικογ. με 2 παιδάκια δίδυμα -αγόρια- γύρω στα 3-4 κάπου εκεί...

κράταγε ο Νικ ένα αυτ/τάκι και μου λέει "Μαμά να πάω να παίξω με τα παιδάκια ?" του απαντώ "Πήγαινε και ρώτησε. Μην ντρέπεσαι" {επειδή, συνήθως, μου λέει όχι εσύ γι' αυτό τον ενθάρρυνα...}

Πάει το παιδάκι -προσέξτε στην ΜΑΜΑ όχι απευθείας στα παιδάκια- και την ρωτάει "Να παίξουμε μαζί ?" και τί του λέει η μλκω ???? "όχι":shock: σημ. τα άλλα παιδάκια ακούνητα λέμε, σαν αγάλματα....

ωχ μάνα τί ήταν να του το πει... σαν να του έριξε σφαλιάρα πρέπει να ένιωσε ο φουκαράς... ήρθε με σκυμμένο κεφάλι και αγκάλιασε τον πατέρα του..... του εξήγησα πως για τους δικούς της λόγους η μαμά δεν αφήνει τα παιδάκια της να παίξουν (ότι δεν ήταν το "όχι" γι' αυτόν προσωπικά)... ΑΛΛΑ τί τα θέτε ???? Εκεί που πήγε να πάρει μπρος και να ζητάει την έφαγε την κατραπακιά.... μάλιστα, την ώρα που έφευγαν μας κοίταξε και ολίγον τί απαξιωτικά ????

Κι ερωτώ : είναι κακό να ΠΑΙΖΟΥΝ τα παιδιά ?????????????????????????????

δεν θα σχολιάσω!:cool:

πολύ λυπήθηκα με τον Ν!!!!!ψυχούλα μου!!!!!φιλί από μένα!;)

ε λοιπόν θα σχολιάσω! :mad:γκεστάπο που καταδικάζει τα τέκνα της! :oops:

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι θα συμφωνήσω μαζί σου στο θέμα της ξένης γλώσσας! Ειδικά αν πρόκειται για την 2η δεν πιέζω ΚΑΘΟΛΟΥ την κόρη μου!

Αποφάσισε να κάνει Γαλλικά, τα οποία δεν συμπαθεί καθόλου, αλλά δεν είχε άλλη επιλογή. Δεν της έκανα ούτε φροντιστήριο, μια και η 2η γλώσσα δεν επηρεάζει καθόλου τον συνολικό βαθμό σε Γυμνάσιο και ειδικότερα στο Λύκειο! Θα αφήσω την ίδια να αποφασίσει να θα θελήσει να διδαχθεί κάποια γλώσσα αργότερα εφόσον εκείνη το επιθυμεί και θα της αρέσει!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aν και λίγο αργά καλημέρα...

Σήμερα το μενού έχει σνίτσελ χοιρινά με μαύρο ρυζάκι...

Μεταξάκι έχω μείνει μ@κας...πως είναι δυνατόν ρε παιδιά μία μάνα να αρνηθεί σε παιδί το παιχνίδι ??? πως...?

προσωπικά θα του έλεγα με απλά λόγια την αλήθεια..ότι δεν μπορεί όλοι οι άνθρωποι να μας έχουν φίλους και να παίζουν μαζί μας, με άλλους ταιριάζουμε κ.τ.λ σε αυτό το στυλ δηλ.?

Το καμάρι μου ναι θα πάει β'δημοτικού...Εννοείται ότι δεν έχουμε αρχίσει καμία ξένη γλώσσα. Τα λίγα αγγλικά που κάνουν από πέρυσι στο σχολείο και ότι αρπάζει στην καθημερινότητα.Λόγω του ότι θα κάνουμε ιδιαίτερα στα αγγλικά είπα να περάσουμε και την γ'δημοτικού και στη δ' να ξεκινήσουμε αγγλικά. ( από την γ'δημοτικού κάνουν αρκετές ώρες στο σχολείο ).

Ο δικός μου θέλει να ξεκινήσει φέτος πορτογαλικά.:shock:

Αφήστε που με τις τόσες ερωτήσεις για τη συγκεκριμένη χώρα κοντεύω να μάθω καλύτερα την ιστορία της από τη δική μας:D.

Ναι φεφίκο η όλη ιστορία ξεκίνησε από ποδοσφαιρστή..

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά πρώτα έμαθα γαλλικά κ μετά αγγλικά. τα γαλλικά τα τελειοποίησα, τα αγγλικά ίσα να πάρω το λόουερ.

τα μικρούλια τα έχουν φορτώσει με πολλές υποχρεώσεις από νωρίς!

κάντυ περιμένω περιγραφή.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι.

τοση ωρα ημουν στο παιδικο οπου εκανα μια μεγαλη αλλαγη, ανανεωθηκε ο χωρος και η διαθεση :P:p

για τη μανα που αρνηθηκε το παιχνιδι δεν θα σχολιασω. και ο δικος μου δεν ανοιγεται ευκολα κι αν του το κανε αυτο καμμια τετοια εγω θα εβαζα τα κλαμματα πρωτη....

νταλια προσπαθησε να τον πεισεις οτι ο μεσσι ειναι καλυτερος απο τον ροναλντο. μην παιρνει λαθος δρομους το παιδι απο μικρο ;):lol::lol::lol:

εγω τωρα θα βγω μπαλκονι για ενα τσιγαρο και μετα θα πεταχτω με τον μικρο για ψωμι γιατι μεσημεριασε με τις αλλαγες και δεν θα βρω τιποτα...


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααα......((τι καλημερα δλδ που μεσημεριασε...:oops:)

Φεφη

αντε λιγο ακομα και το σπιτακι σας θα γινει και παλι η φωλιτσα σας.;)

Λοβ

απαραδεκτη η μανα......:evil:...

και φυσικα δεν ειναι κακο να παιζουν τα παιδια!!!!!!!!!!

Εμεις χθες βγηκαμε για καφεδακι και ο θησαυρος ηταν ολη την ωρα με αλλα παιδακια/....μεγαλυτερα κι ολας.....

Ζωπ

καλα ειμαστε ολοι.εσεις καλα;

μερες εχουμε να μιλησουμε....

Εβιρουλα...περασε ο καιρος ε;:(

Η Αννια τι εγινε τλκ;γεννησε η ακομα;

Σημερα τρωμε κοτοσουπα απο χθες!

Α σημερα ξυπνησαμε μαζι με τον θησαυρο....στις .....11 παρακαλω!!!!!!!!!

Και παλι δεν χορτασα υπνο...ηθελα κι αλλο τοσο!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


νταλια προσπαθησε να τον πεισεις οτι ο μεσσι ειναι καλυτερος απο τον ροναλντο. μην παιρνει λαθος δρομους το παιδι απο μικρο ;):lol::lol::lol:

:lol::lol:

μπα πολύ δύσκολο...δεν πείθεται γμτ

Α σημερα ξυπνησαμε μαζι με τον θησαυρο....στις .....11 παρακαλω!!!!!!!!!

Και παλι δεν χορτασα υπνο...ηθελα κι αλλο τοσο!!!!

ζηλεύω απεριόριστα:lol:

Link to comment
Share on other sites

love 4 you (καντυ) διαβασα τις διακοπες σας

ευχομαι περαστικα και για τις 2 θειες σου!!

νομιζω αυτο με το θυροειδη ειναι αντιμετωπισιμο ετσι δεν ειναι? μια γνωστη μου μολις γεννησε , χρειαστηκε μετα να κανει τη θεραπεια με το ιωδιο και ηταν σε απομονωση απο το μωρακι της, αλλα απο οσο ξερω ολα καλα τωρα

η αληθεια ειναι οτι με τρομαζει λιγο αυτο , γιατι τωρα που ειμαι εγκυος μου βρηκαν κι εμενα εναν οζο και επειδη απο την πρωτη φορα που μετρηθηκε, μεχρι τη δευτερη ειχε μειωθει σε διασταση μας ειπε ο ενδοκρινολογος οτι δεν χρειαζεται να γινει βιοψια τωρα

αλλα οταν γεννησω πια!

ελπιζω να μην χρειαστει να απομονωθω απο τον μπεμπη μου και να μπορω να τον θηλαζω:cry::cry::cry:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ για τον μικρο

καλη αρχη και καλη προσαρμογη στα παιδακια σα

Eυχαριστούμε!

Μεγειά το τικεράκι σου!!!;)

Καλή αρχή ! Μπράβο σας !

Καλέ είμαστε μεγάλα κορίτσια τωρα!!!:tongue:

Πάει το παιδάκι -προσέξτε στην ΜΑΜΑ όχι απευθείας στα παιδάκια- και την ρωτάει "Να παίξουμε μαζί ?" και τί του λέει η μλκω ???? "όχι":shock: σημ. τα άλλα παιδάκια ακούνητα λέμε, σαν αγάλματα....

Ουστ μωρή κομπλεξάρααααα!!!! Πως τα παίρνω με κάτι τέτοιες....

Είναι αυτές κομπλεξικές και το μεταδίδουν και στα παιδάκια τους!

Α σημερα ξυπνησαμε μαζι με τον θησαυρο....στις .....11 παρακαλω!!!!!!!!!

Και παλι δεν χορτασα υπνο...ηθελα κι αλλο τοσο!!!!

Αυτά δεν θα τα λέτε μπροστά μου καλε!

Εγώ που ξυπνάω στις 5.30 θα πρέπει να κάνω χαρακίρι!!!!:tongue:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Ντιντι δεν θυμάμαι αν σου ευχήθηκα....

Να ζήσετε και με το καλό το μπεμπάκι σας!!!! (και φρόνιμα το βράδυ,ε;;;;))

9k=

σε ευχαριστω ελενακι!!!

φρονιμοι ημασταν:D φαγαμε γυρισαμε και κοιμηθηκαμε!!!

(πειραζει που δεν καναμε κατι "αλλο" στην πρωτη επετειο μας???:confused:)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

τί 'ν' τούτο;

:P

φεφικο το θερμομιξερ ειναι ενα μιξερ που ταυτοχρονα ψηνει κιολλας!!!

το ωραιο σε αυτο ειναι οτι φτιαχνεις το πιο νοστιμο κεικ του κοσμου ειναι λιγο ρευστο και νιωθεις ενα τελειο σιροπι σοκολατας καθως το τρως.....

ονειρο

και τα 400 ευρουλακια του ονειρο ειναι!!!!

επισης αυτο που με ρωτησες για τα φασολακια

δεν τα τρωω , μπλου αχ οσο το κατσικι το αρνι τη μαγειριτσα και τον πατσα!!!!

απο λαδερα τρωω μονο αρακια, μπαμιες, αγκιναρες και φασολαδα αλλα χωρις ψωμι ολα

δεν το τραβαω το ψωμι να το ζητησω, αλλα θελω μισο κιλο φετα με αυτα τα φαγητα:D:D:D:D:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...