Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερούδια!καλημεραα!

Στις 17/9 ξεκινάμε, πρώτα ο Θεός!

Καλή χρονιά σε όλα τα ζουζούνια που ξεκίνησαν σταθμό! γιατι τοσο αργα??νηπιο ειναι??αντε καλη αρχη και στον μικρο σου και στη κορουλα σου!!!

Σήμερα μάλλον θα πάω στην κολλητή μου για εξαγωγή σπασμένου δοντιού!!! Περιμένω τηλέφωνό της να κανονίσουμε την ώρα!ωωωω μανααααα

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ............................. ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ !!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ!!!μας ελειψες τοοοοτοοοοο(που λεει και η κορη μου και νυφαδια σου)

θέλω να πάρω το αίμα μου πίσω πίσω πίσω !!!! ..

χαχαααα

καλη αρχη στο σχολειο.μπραβο που δεν ειχατε θρηνους!!!στα πηραν τελικα με το προγραμμα??κρεπιερα εχει η μαμα μου , αργει πολυ περισσοτερο απτο τηγανι και λερωνει πολυ!!!οποτε καλυτερα το τηγανι!!!ηταν η πρωτη φορα που εκανες. την επομενη θα εισαι πιο γρηγορη!!!μιξερ και εγω χειρος εχω. θελω και ενα με βαση αλλα ....που καιρος για τετοια???

να πω καλημερα και στην ταζ και στην εβυρι...η περιστερω που ειναι σημερα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλως τες

οχι δεν παμε. :( εγω ειμαι ανεργη και ο δημος παιρνει μονο απο εργαζομενες. καναμε τα χαρτια μας μεσω εσπα αλλά φαγαμε την γνωστη πατατα... ψαχνω καμμια οικονομικη λυση για λιγες ωρες αλλά δεν βλεπω φως και δεν βοηθανε και τα οικονομικα με εναν μισθο, παιδι και ενοικιο....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

ταζούλα δες τα θετικά τότε! δεν αρρωσταίνει το παιδί κ δεν τρώτε φάρμακα τζάμπα!

αν δεν δούλευα, δεν είμαι σίγουρη αν θα την έστελνα! η πρώτη μας χρονιά πέρυσι ήταν ντιζάστερ!!!!!

κ είναι πολύ ευαίσθητη η αγάπη μου. ανώριμο ανοσοποιητικό.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ο δικος μου τον χειμωνα ερχεται σε επαφη κυριως με τα ξαδερφια του που πηγαινουν οποτε εχει κολλησει αρκετες φορες. ευτυχως τις περναει ξωφαλτσα τις περισσοτερες φορες

πρεπει να παμε ομως. ολοι μας ειπαν οτι θα μας βοηθησει στο θεμα ομιλια, μια που ο δικος μου δεν μιλαει καθολου.... πονεμενη ιστορια...


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

η επαφή με τα άλλα παιδιά βοηθάει πάρα πολύ!

το Σάββατο η κόρη μου πρώτη φορά είπε πού δουλεύω, επειδή το άκουσε που το είπε η ξαδερφούλα της που είναι μεγαλύτερη. είναι το είδωλό της!!!!παρίσταναν ότι πάνε στη δουλειά, στο γραφείο κ πήραν τσάντες κ πήγαιναν σινάμενες κουνάμενες!!!!!!!

κατουρήθηκα στο γέλιο!!!!!!

κ τα ξαδερφάκια μια χαρά βοηθούν!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά σήμερα στις 6,30 θα πάω οδοντίατρο.

Αφροδίτη τον μικρό τον ξεκινάω 17/9 γιατί τότε θα πάρω μία εβδομάδα άδεια για να είμαι stand by στην προσαρμογή!

Μετά θα πηγαινοέρχεται με την γιαγιά. Μάλλον!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

εμενα ο δικος μου τον χειμωνα ερχεται σε επαφη κυριως με τα ξαδερφια του που πηγαινουν οποτε εχει κολλησει αρκετες φορες. ευτυχως τις περναει ξωφαλτσα τις περισσοτερες φορες

πρεπει να παμε ομως. ολοι μας ειπαν οτι θα μας βοηθησει στο θεμα ομιλια, μια που ο δικος μου δεν μιλαει καθολου.... πονεμενη ιστορια...

taz είμαι υπέρμαχος του σταθμού είτε η μάνα εργάζεται είτε όχι! Τα οφέλη που θα αποκομίσει το παιδί είναι πάααρα πολλά! Μακάρι να βρείτε μία λύση!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι κι απο εμενα!!!!!

ηλιαχτιδα πλακιτα εκανα για το ψωμακι!!!! παντως δεν τρωω ψωμι διοτι δεν ειμαι φαν

αλλα αν εχω μια χωριατικη σαλατα με πολυ ζουμακι μπορει να φαω και μισο καρβελι!!!!

επισης τρελενομαι για φετες ψωμιου ψημενες στο φουρνο με λαδι αλατι ριγανι ή για σκορδοψωμο(όποτε φτιαχνω τρωω μια ολοκληρη μπακετα)

απλα ποτε δεν τρωω ψωμι με μακαρονια , λαδερα, κτλ

εβιρι ναι ο γατος εκπαδευεται για γραμματεας, λεμε να του μαθουμε να σηκωνει και τα τηλεφωνα. παντως μια φορα καποιος πηρε σε 090! εγω δεν ημουν, ο ντεξτερ δεν ηταν(δεν θα μου το ελεγε αν ηταν, αφου ποτε δεν κοιταω το λογαριασμο) αρα ο γατος ηταν???(βεβαια σκεφτηκα μηπως μας καναν υποκλοπη στο τηλεφωνο αλλα μονο μια φορα???)

επισης σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας! σημερα κλεινουμε ενα χρονο!

graphics-wedding-995517.gif

οποτε το μεσημερι τρωω τον μουσακα απο χθες και το βραδυ θα παμε για φαγητο να το γιορτασουμε!!

οσο για την μπαρμπι.... νομιζω θα γινω κακια πεθερα αν η νυφη δεν ειναι καλη και δεν ειναι νοικοκυρα

αν ειναι και τα 2 δεν θα εχω προβλημα!!!!

περιστερακι μηπως του αρεσε η μπυρα που ειχε μεσα το φαγακι σου???

επισης εχει δικιο η εβιρη!μην απελπιζεσαι! μια φανουροπιτα προσπαθω να φτιαξω τα τελευταια χρονια και δεν την πετυχενω με τπτ!!! αυτη τη φορα θα φτιαξω αλλη συνταγη που μου εδωσαν προσφατα

φεφικο εχω δοκιμασμενη συνταγη για αλμυρο κεικ, αλλα κι αυτο μια φορα το εφτιαξα φοιτητρια και το πετυχα. ολο λεω να το φτιαξω για τον ντεξτερ και ολο το ξεχναω!!

οι τυρολουκουμαδες τι ειναι? κατι σαν τους τυροκεφτεδες??

love 4you εισαι η καντυ η τριδυμη της φεφης?σε ευχαριστω κι εσενα πολυ πολυ για τις ευχες σου!! επισης ειμαι λιχουδω!!!! για καλη μαγειρισα δεν ξερω αλλα χθες ο σκαρμουτσος θα μου εδινε 10 για τον μουσακα!!! παει το μιξερ????εγω εχω ενα της kenwood κι αλλο ενα χειρος

χρησιμοποιω το μεγαλο παρολο που ειναι μπελας στο πλυσιμο , απλα γιατι με βολευει να χτυπαει αυτο και εγω να ριχνω η να πλενω εκεινη την ωρα;)

παντως αν μου δινοταν η ευκαιρια να αγοραζα καινουριο θα ηθελα ενα θερμομιξερ!!!

ταζ εβαλες αβαταρ και μπερδευτηκα!!! δεν ειχες πριν??? τι ελεγε το σπετσοφαι????


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κουκλάρες!

Η πρώτη μας μέρα στο σχολείο πηγε τέλεια και ελπίζω έτσι να πάει σε όλα τα παιδάκια που δεν ξεκίνησαν ακόμη!

Η Λ. ήταν εκστασιασμένη που είναι φέτος στον κάτω όροφο γιατί εκεί είναι τα μεγάλα παιδάκια! Επάνω,λέει, είναι τα μωρά!!!:tongue::tongue:

Για σήμερα έκανα φρικασε και ο χάμπυ που το δοκίμασε ξετρελλάθηκε!!!

Αλλά με σοκάρει ο τρόπος που έγινε και ο σκοπός,μέρα μεσημέρι

Δηλαδή να φοβόμαστε να κυκλοφορήσουμε και στα χωριά πλέον;

Εκτός κι αν ηταν κάτι άλλο,πιο σύνθετο...

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=160646&catid=6

Για δείτε και τα νεότερα!!!!:shock::shock:

ΚΑΛΗ σχολική χρονιά σε όοοολη την πιτσιρικαρία της παρέας μας !!!! Κι εμείς ξεκινήσαμε -όλως περιέργως ΧΩΡΙΣ κλάματα φωνές και υστερίες αλλά με κέφι και χαρά.... Ευλόγησον !:D

Ευλογισον δε θα πεις τίποτα!!!! Καλή αρχά Μεταξάκι!

{με ξελιγώσατε "ρουφιάνες" όλες σας με τους μουσακάδες και τους κιοφτέδες... μα καλά τί παθαίνετε και γράφετε τέτοια πράματα ???? :cool:....

Ε τότε να σου κάνουμε το τραπέζι!!! Έλα, σε περιμένουμε!!!;)

Υ.Γ. Ντίντι εν καιρώ θα το καταλάβεις ότι είμαι ΚΑΙ κορμί ;) ΚΑΙ καλή μαγείρισσα :rolleyes: ΚΑΙ λιχούδω :? και απ' όλα αλλά δεν πειράζει... χα χα χα

χαχαχααααα!!!! Είσαι το ηρεμιστικό μου!!!!

-ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στο Λενιώ2008 μας που πέρασε η Λ μας μέσω του προγράμματος !!!! Χίλια μπράβο !

Θενκ κιου ντίαρ!!!

Υ.Γ. Επίσης, τα 'παιξε το μίξερ μου μπουχου μπουχου !!!!! Και πού λεφτά τώρα για άλλο ???? Τί λετε ? Να πάρω ένα δυνατό χειρός να κάνω την δουλειά μου ???? Ρίξτε ιδέες !!!

(επανέρχομαι Ζήκο !)

Να πάρεις! Κάνουν πολύ καλή δουλειά! (ετσι μου είπαν, εγώ δεν έχω..)

Γουελκαμ μπακ καντυ!!! Μας έλειψες πάρα πάρα πολύ!!!

Φιλούρες!

Εβιράκι ευχαριστώ για την συμπαράσταση! Η οδοντίατρος μου όμως ευτυχώς είναι η κολλητή μου και είναι πολύ καλή!!!

Ωωωωωωωχχχχχχ! Το έβγάλες μάνα μου;;;;

Ατιμα δόντια....


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αστερακια μου.

Σημερα σας γραφω απο....την τουαλετα!!!!!!!!!:oops:

Ε μα ναι.....αφου ο θησαυρος δεν με αφηνει να γραψω μιας θελει το λαπτοπ για παρτυ του κι εγω δεν θελω να παθει κολλημα παλι μαζι του...για να μην πω εθισμο....το κρυβω,ετσι δεν το εχει κανεις μας!!!!!

Το μεγαλο που δεν το φτανει...ειναι ακομα στον ντοκτορ.....κατι επαθε ο σκληρος.

Δεν προλαβαινω να σχολιασω μιας κια ολη την ωρα λεει στον μπαμπα του,ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑ.....(Ο ΘΗΣΑΥΡΟς ΝΤΕ!!!!)

Για σημερα εφτιαξα κοτοσουπα με βιολογικο κοτοπουλακι απο το χωριο μου.

Χτες εκανα τυροψωμο και ελιοψωμο και γινανε και τα δυο τελεια.....ουτε ο φουρνος τετοια επιτυχια!!!!

Σας φιλω...θα μπω μολις βαλω τον θησαυρο για νανι!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια φορά κι έναν καιρό ήταν δυο ταλαίπωροι γονείς... που ήθελαν, λέει, να πάνε διακοπές με τα πιτσιρδέλια τους... δεν ζήταγαν και πολλά -η αλήθεια είναι- ΜΟΝΟ να ηρεμήσουν να αλλάξουν παραστάσεις να παίξουν και να χαρούν με τα παιδιά τους !

Ούτε πολυτέλειες, ούτε all-inclusive resorts... ούτε τίποτα από όλα αυτά τα "πλουμιστά".... και ξεκίνησαν όλο γέλια και χαρές για το σπιτάκι τους, την φωλίτσα που είχε χτίσει ο παππούς μας .... εκεί, τους περίμεναν ήδη τα ξεδερφάκια τους κι ακόμη ένα παιδάκι.... ο θείος, η θεία... με πολλή χαρά και ανυπομονησία...

Φορτώσανε ποδήλατα, κράνη, μαγιό, αντιηλιακά, ρούχα... πληρώσανε κι ένα σκασμό λεφτά για να φουλάρουν το αμάξι να τους πάει στην μαγική τους χώρα όπου όοοολα τα κτήματα και όοοοοοοολα τα αμπέλια είναι της γιαγιάς (βεβαίως-βεβαίως... αυτά πίστευε ο μικρός Νικόλας !) .....

....και φτάσανε στην παραλία ! Γέλια, κακό ! Ου ου όοολη η παραλία τους άκουσε ! Τα πιο μεγάλα παιδιά δεν προλάβαιναν τα μικρότερα....

"'Αντε , βάλτε μπρατσάκια γρήγορα ! Να βουτήξουμε μαζί και να πιάσουμε πετρούλες λέμε ! και τα γυαλάκια σας μην ξεχάσετε ! Για να βλέπουμε τα ψαράκια !"

Πέρασε μια μέρα, πέρασαν δυο ημέρες... όλα καλά ! Το σπίτι βούηζε απ' τις παιδικές φωνές... το πρωί οι μαμάδες είχαν πολλές δουλειές: να στρώσουν τα κρεββάτια, να φτιάξουν πρωϊνό, να μαγειρέψουν το φαγητό το μεσημεριανό... μετά, χαλαρουίτα.... όλοι ξεχυνόντουσαν στην παραλία που σα να παρακολουθούσε κι εκείνη και τους έκανε το χατήρι (για τα πιο μικρά της παρέας μας) και ήταν λάδι.... οι βουτιές και οι απλωτές συνεχίζονταν μέχρι τελικής πτώσεως.... κι όταν πια απέκαμαν όλοι όταν οι μεγάλοι άκουγαν το μαγικό σύνθημα "Γουργουρίζει η κοιλιά μας !" ξεκίναγαν για το σπίτι....

κι άρχιζε το τρεχαλητό ποιός θα κάνει πρώτος μπάνιο ???? άλλος ήθελε στον βράχο ...εκεί όπου το νερό είναι ζεστό και το μπάνιο υπαίθριο.... οι κοκέτες της παρέας επέμεναν για την μπανιέρα.... έπρεπε βλέπετε να είναι όμορφες, περιποιημένες, χτενισμένες... πώς θα πήγαιναν βόλτα το βράδυ ?:rolleyes:

Και μετά το τραπέζι στρωνόταν και κάθονταν όλοι μαζί γύρ από αυτό να απολαύσουν το νόστιμο φαγητό τους....

Ακολουθούσε η μεσημβρινή ραστώνη....

Κι αφού φόρτιζαν τις μπαταρίες τους -μικροί, μεγάλοι- το απόγευμα έβγαιναν έξω στον κήπο. Οι μπαμπάδες , συνήθως, έκαναν "βαριές" δουλειές... να κόψουν το γκαζόν, να ξεχορταριάσουν τα παρτέρια, να ασβεστώσουν.... οι μαμάδες σαν τισ σβούρες όλη την ώρα... μια ήθελε ο ένας καφέ, ο άλλος κολατσιό.... και τα παιδιά ξεκίναγαν τους αγώνες με τα ποδήλατα ! Πόσα χιλιόμετρα πρέπει να περπάτησαν οι μανούλες κατά την επιτήρηση... ούτε που θυμάμαι να σας γράψω... αυτή την βεράντα την ζαλίσαμε μάλλον γύρω γύρω όλη την ώρα...

ώσπου και πάλι άρχιζε νέο τουρ... να ετοιμαστούμε για την βόλτα !!!! Ωωωωωω άντε πάλι ! Φτου κι απ' την αρχή : ντύσ'τα, στόλισέ τα ! Μπες μες στο αυτοκίνητο... και φτάναμε στην παραλία ! Κόσμος ! Χαμός !

Και δώσ' του περαντζάδες, και δώσ' του "Μην τρέχεις παιδί μου ! Δεν σου έχω πει ότι θα πηγαίνεις πίσω από τον Γ που είναι ο πιο μεγάλος ?"

Τα φτύναμε κι εκεί.... μέχρι να πέσει στο τραπέζι η μαγική ερώτηση τύπου

"Ποιός πεινάει ? "

Τα έδιναν όλα τα πιτσιρίκια μας πάντως ! Χεράκια ψηλά και να ακούς τις φωνούλες όλες μαζί "Εγώ, εγώ !"

Ο κυριούλης στην καντίνα τους ήξερε -ευτυχώς-... και δεν περίμεναν... έκαναν νοήματα οι μεγάλοι, χάϊδευαν κοιλίτσες οι μικροί.... κάτι γλαρομπούκια που ρίχνανε ! Ήταν όλα τους για φωτογραφία ! Τόσο ήσυχα, καθισμένα στην σειρά.... μάσαγαν και μάσαγαν κι έκαναν διαγωνσιμό ποιό από όλα τα περιστεράκια θα φάει πιο γρήγορα το καλαμάκι ! Και πού ήταν τέλος πάντων κρυμμένη η πιο μικρή πατάτα ???? μάχη !

..........και κυλούσαν όμορφα οι μέρες... όχι ξεκούραστα αλλά ήσυχα....

μέχρι που ένα πρωί, εκεί κάτω στην παραλία, χτύπησε το τηλέφωνο της θείας..... και κάποιος ήταν, κάτι της είπε.... και η θεία μας άρχισε να κλαίει... ο θείος μας εκνευρίστηκε, μάλωσε τα παιδιά του να φύγουν ....

καλά που ήταν εκεί κοντά ο άλλος θείος... που κατάλαβε.... τα πήρε όλα μαζί να πάει να τους πάρει παγωτό....

κι ΕΓΩ έμεινα εκεί στην σεζλονγκ να κοιτάω την θάλασσα και να σκέφτομαι.... γιατί κι εγώ κατάλαβα τί είχε συμβεί....

Η θεία μας πήρε τα αποτελέσματα της βιοψίας... και της είπαν ότι έχει καρ.κ.νο στον θυρεοειδή που τον είχε αφαιρέσει ένα μήνα πριν.... :cry:

Προσπάθησα να την συνεφέρω μετά το 1ο σοκ.... της εξήγησα ότι δεν είναι κάτι που θα την λυγίσει, ότι αντιμετωπίζεται.... μάλλον δεν άκουγε όμως.... κι από εκείνη την στιγμή....

άλλαξε η διάθεση όλων μας.... των μεγάλων γιατί οι λιλιπούτειοι σύντροφοί μας ΕΥΤΥΧΩΣ δεν καταλαβαίνουν τί συμβαίνει...

και συνέχισαν να παίζουν, να μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι, να μονιάζουν μετά από λίγο, να τρέχουν και να εκστασιάζονται με τα όμορφα της φύσης !

Μέσα σε όλο αυτό μάθαμε, επίσης, πως η μεγάλη μας η θεία -η αδερφή της μαμάς μου για τις νέες- πάσχει τελικά από ατροφία εγκεφάλου κοινώς άνοια .... :? και τα ραντεβού στους γιατρούς πάση φύσεως και πάσης μ.λ.κίας συνεχίζονται εκατέρωθεν... Θέλω να πιστεύω για την μεγάλη μας θεία κάτι θα υπάρχει που να μπορεί να παρατείνει την εξέλιξη της νόσου....

Για την μικρή μας θεία ΠΙΣΤΕΥΩ ακράδαντα ότι θα το νικήσει το τέρας.... θέλει υπομονή, κουράγιο, Πίστη και δύναμη ψυχής... ραντεβού για τις 1ες της εξετάσεις που θα δείξουν ακριβώς το εύρος (τί και πώς) στις 19 του μήνα... μετά - τέλη Νοεμβρίου- ραντεβού για ιώδιο.... θα χρειαστεί κάποιες μέρες να μείνει μόνη, όχι επαφή με άτομα κάτω των 18 λόγω της ραδιενέργειας είπαν οι γιατροί....

....και κάπως στενάχωρα, κάπως άδοξα, έληξαν οι φετινές μας διακοπές....

Εγώ πάντως θα κρατήσω ΜΟΝΟ τις καλές μας στιγμές και θα ευχηθώ σε όλες μας και του χρόνου με ΥΓΕΙΑ !:P

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα στις 6,30 θα πάω οδοντίατρο.

Καλή επιτυχία!!!

Αφροδίτη τον μικρό τον ξεκινάω 17/9 γιατί τότε θα πάρω μία εβδομάδα άδεια για να είμαι stand by στην προσαρμογή!

Μετά θα πηγαινοέρχεται με την γιαγιά. Μάλλον!

Ελπίζω να μην έχετε κανένα πρόβλημα!!!!

Εβιράκι πέρασε κιόλας ο καιρός;;; Κριμα....

Ντιντι δεν θυμάμαι αν σου ευχήθηκα....

Να ζήσετε και με το καλό το μπεμπάκι σας!!!! (και φρόνιμα το βράδυ,ε;;;;))

9k=


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι κι απο εμενα!!!!!

ηλιαχτιδα πλακιτα εκανα για το ψωμακι!!!! παντως δεν τρωω ψωμι διοτι δεν ειμαι φαν

ούτε εγώ!

αλλα αν εχω μια χωριατικη σαλατα με πολυ ζουμακι μπορει να φαω και μισο καρβελι!!!!

κ εγώ!

επισης τρελενομαι για φετες ψωμιου ψημενες στο φουρνο με λαδι αλατι ριγανι ή για σκορδοψωμο(όποτε φτιαχνω τρωω μια ολοκληρη μπακετα)

πωωωωωωωωωωω τί είπες τώρα!!!!!σκορδόψωμο κάνει η αδερφή μου η βιολογική!!!!!!!!!!

απλα ποτε δεν τρωω ψωμι με μακαρονια , λαδερα, κτλ

με φασολάκια ας πούμε δεν τρως ψωμάκι; δεν βουτάς να κάνεις παπάρα; χάνς!:tongue:

εβιρι ναι ο γατος εκπαδευεται για γραμματεας, λεμε να του μαθουμε να σηκωνει και τα τηλεφωνα. παντως μια φορα καποιος πηρε σε 090! εγω δεν ημουν, ο ντεξτερ δεν ηταν(δεν θα μου το ελεγε αν ηταν, αφου ποτε δεν κοιταω το λογαριασμο) αρα ο γατος ηταν???(βεβαια σκεφτηκα μηπως μας καναν υποκλοπη στο τηλεφωνο αλλα μονο μια φορα???)

μας έστειλες τώρα....:cool:

επισης σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας! σημερα κλεινουμε ενα χρονο!

οποτε το μεσημερι τρωω τον μουσακα απο χθες και το βραδυ θα παμε για φαγητο να το γιορτασουμε!!

οσο για την μπαρμπι.... νομιζω θα γινω κακια πεθερα αν η νυφη δεν ειναι καλη και δεν ειναι νοικοκυρα

αν ειναι και τα 2 δεν θα εχω προβλημα!!!!

θα καλοπεράσει η νυφαδιά!!!!!!!!πώς μεταμορφώνεστε όλες!:shock:

φεφικο εχω δοκιμασμενη συνταγη για αλμυρο κεικ, αλλα κι αυτο μια φορα το εφτιαξα φοιτητρια και το πετυχα. ολο λεω να το φτιαξω για τον ντεξτερ και ολο το ξεχναω!!

οι τυρολουκουμαδες τι ειναι? κατι σαν τους τυροκεφτεδες??

η μαμά μου έφτιαχνε λουκουμάδες με τυρί κ αβγά! πρέπει να την ρωτήσω. ρε παιδιά το Σάββατο ήρθε επίσκεψη στο πατρικό μου μια αδερφή του παππού μου, άξια θεία! έκανε σαμπλέδες με πορτοκάλι κ λάδι κ μας έφερε! χωρίς αβγό κ γάλα! κ δική της μαρμελάδα. ένιωσα τόσο άχρηστη!

μιλάμε στα μαγειρέματα ζωγραφίζει!!!!να φας παξιμάδι, μουστοκούλουρο, τραχανά...λικέρ...τα πάντα. μεγάλη γυναίκα, αλλά με μεράκι για την κουζίνα!!!!!!χρυσοχέρα! κ έξυπνη!

love 4you εισαι η καντυ η τριδυμη της φεφης?σε ευχαριστω κι εσενα πολυ πολυ για τις ευχες σου!! επισης ειμαι λιχουδω!!!! για καλη μαγειρισα δεν ξερω αλλα χθες ο σκαρμουτσος θα μου εδινε 10 για τον μουσακα!!! παει το μιξερ????εγω εχω ενα της kenwood κι αλλο ενα χειρος

χρησιμοποιω το μεγαλο παρολο που ειναι μπελας στο πλυσιμο , απλα γιατι με βολευει να χτυπαει αυτο και εγω να ριχνω η να πλενω εκεινη την ωρα;)

παντως αν μου δινοταν η ευκαιρια να αγοραζα καινουριο θα ηθελα ενα θερμομιξερ!!!

τί 'ν' τούτο;

Αφροδίτη τον μικρό τον ξεκινάω 17/9 γιατί τότε θα πάρω μία εβδομάδα άδεια για να είμαι stand by στην προσαρμογή!

Μετά θα πηγαινοέρχεται με την γιαγιά. Μάλλον!

καλή αρχή!

άμα σου πω ότι ζηλεύω τις άδειες που έχεις μη με πεις κακιά!!!!!!!!!

Καλησπέρα κουκλάρες!

Η πρώτη μας μέρα στο σχολείο πηγε τέλεια και ελπίζω έτσι να πάει σε όλα τα παιδάκια που δεν ξεκίνησαν ακόμη!

Η Λ. ήταν εκστασιασμένη που είναι φέτος στον κάτω όροφο γιατί εκεί είναι τα μεγάλα παιδάκια! Επάνω,λέει, είναι τα μωρά!!!:tongue::tongue:

καλέ είναι μεγάλο κορίτσι τώρα η Λ!!!!!!

Για σήμερα έκανα φρικασε και ο χάμπυ που το δοκίμασε ξετρελλάθηκε!!!

στείλε μου κ εμένα που το επιθύμησα!!!!!!!φρι-κα-σέεεεεεε!!!!!!!

Για δείτε και τα νεότερα!!!!:shock::shock:

κρίμα ο χριστιανός! κρίμα τα παιδιά. δύσκολο!!!!!!!

Γουελκαμ μπακ καντυ!!! Μας έλειψες πάρα πάρα πολύ!!!

Φιλούρες!

....

εσύ κιουρία μου μςε τα δικά σου δόντια τί έκανες; άντε να ξεμπερδέψεις κ εσύ ξαδερφούλα!:P

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι ήταν τόσο όμορφη η περιγραφή σου...

Ευχομαι η θεία να παλέψει και να το νικήσει το τέρας....

Ευχόμαι επισης του χρόνου που θα πάτε διακοπές να έχετε μόνο ευχάριστα και να περάσετε σούπερ!!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

εσύ κιουρία μου μςε τα δικά σου δόντια τί έκανες; άντε να ξεμπερδέψεις κ εσύ ξαδερφούλα!:P

Τώρα άμα σου πω τίποτα;;; Τόσο καιρό δεν με έπιανε λόγω της πίεσης και τώρα είναι σε κάποιο φεστιβάλ κινηματογράφου!!!

Το απόγευμα θα κάνω το τυρόψωμό σου!!! Αύριο θα σε πω τα αποτελέσματα!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...