Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Τωρα τελευταια εχω χασει το ταλεντο μου...Αυτο που είχα εν πασει περιπτωσει

Αυτό μην το ξαναπείς, αλίμονο αν σε κάθε μικρότερη επιτυχία (γιατί αυτό δεν είναι αποτυχία) λέγαμε ότι έχουμε χάσει το ταλέντο μας. Σήμερα έτυχε σε σένα αύριο θα τύχει σε μένα και πάλι θα φτιάξουμε ωραία και τέλεια φαγητά.

Ουτε εγω γνωρίζω,ούτε ξέρω και ποιος ηταν ο ανθρωπος

Αλλά με σοκάρει ο τρόπος που έγινε και ο σκοπός,μέρα μεσημέρι

Δηλαδή να φοβόμαστε να κυκλοφορήσουμε και στα χωριά πλέον;

Εκτός κι αν ηταν κάτι άλλο,πιο σύνθετο...

Και μη χειρότερα. Σε κάποιο σάιτ διάβασα ότι ήταν δύο επιβαίνοντες σε μοτοσυκλέτα χωρίς να αναφέρεται κάτι περισσότερο και σε άλλο ότι επιπλέον ήταν αλλοδαποί. Ποιος ξέρει τι έγινε.

Εβιρη μου καιρο ηθελα να το κανω.

Πολύ καιρό τώρα ήθελα να σου πω ότι σε θαυμάζω για όσα κάνεις σχετικά με τη ζωή κοντά στο Χριστό. Δηλαδή, που κοινωνάς συχνά το παιδί, που κάνεις ευχέλαιο και άλλα που έχεις πει κατά καιρούς. Σου αξίζει ένα τεράστιο μπράβο.

Ευτασε ο καιρος να γυρισεις πισω ε;Πολυ δυσκολο!!!!!

Ναι δυστυχώς περνάει πολύ γρήγορα σαν νερό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Εβίρι μου είσαι ακόμα στα πάτρια;

Νόμιζα ότι είχες φύγει...

Πώς σου φάνηκε η Ελλαδίτσα μετα από τόσο καιρό διαμονής;Χειρότερα από την προηγούμενη φορά;

Η γνώμη σου μετράει,γιατί όσοι είμαστε εδώ δεν βλέπουμε τις αλλαγές τόσο έντονα...

Link to comment
Share on other sites

Εβίρι μου είσαι ακόμα στα πάτρια;

Νόμιζα ότι είχες φύγει...

Ακόμη θα είμαι για τρισήμισυ μέρες.

Πώς σου φάνηκε η Ελλαδίτσα μετα από τόσο καιρό διαμονής;Χειρότερα από την προηγούμενη φορά;

Στην πραγματικότητα δεν κατέβηκα στο κέντρο της Αθήνας, γι' αυτό και δεν είδα πολλά πράγματα. Στη δική μου περιοχή, πλήθυναν τα ξενοίκιαστα μαγαζιά, ενώ κάποια άλλα έκλεισαν και στη θέση τους άνοιξε κάτι διαφορετικό. Παρόλ' αυτά, όταν επιστρέψαμε από το χωριό μετά το 15Αύγουστο, βγήκαμε την Κυριακή το μεσημέρι για φαγητό στο κέντρο της Γλυφάδας και τα εστιατόρια ήταν τίγκα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!τι κανετε??εγω βαριεμαι, νυσταζω κλπ....γενικως δεν εχω ορεξη για δουλεια!!!θα μουρθει ομως, θελω δε θελω!!!σημερα τρωμε οτι και χθες, απο τα διαφορα δηλαδη που εφτιαξε η μαμα μου. θαχουμε και σημερα και για αυριο. χθες περασαμε απτο σουπερ μαρκετ φευγοντας απτη δουλεια. στο σπιτι εκανα ενα γενικο σκουπισμα , σφουγγαρισμα, εβαλα ενα πλυντηριο, λιγο ξεσκονισμα με σουιφερ, λιγο το μπανιο και την κουζινα, λιγο απολα δηλαδη!!!χιχιχιιιι!!!μετα εφτιαξα μια ζαμπονοτυροπιτα, φαγαμε το βραδυ με τον αντρουλη και πηρα και για τη δουλεια.σας περιμενα, δεν ηρθατε!!!!η μικρη ειχε γκρινια, δεν κοιμηθηκε μεσημερι και γκρινιαζε. και κοιμηθηκε απτις 9 φυσικα!!! δεν την καταφερνει η γιαγια να την βαλει για υπνο και δεν ξερω τι να κανω. της ειπα ενα ντους και να ξαπλωσουν...τι αλλο??εχετε κανενα διαφορετικο κολπακι???χθες πηγε πολυ καλα η πρωτη μας μερα στο σχολειο. παιξανε κουκλοθεατρο, φτιαξανε παζλ, ολα καλα!!!εσας πως πηγε η πρωτη μερα??

περιστερω ο γιος θελει πλεον κανονικο φαι, οτι τρωτε και εσεις με λιγοτερο αλατι και μπαχαρικα.γιατι να του φτιαχνεις ακομη χωριστο βρε αγαπη μου???

συμπεθερα απαιτω την παρουσια σου σημερα!!!

φεφακο προχωρανε οι εργασιες στο σπιτι??το συσακι καλα??

εβυρι καλη επιστροφη και με το καλο να ξανανταμωσετε!!!

σας φιλω, να εχουμε μια ομορφη και προπαντων ηρεμη μερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφες.

Σημερα το πρωι ειχαμε σπιτι ιερεα για να μας κανει ευχελαιο.μας διαβασε και ευχες για τον υπνο γιατι τωρα τελευταια ο μικρος ολο παραμιλαει.

βοήθειά σας! άξια μανούλα! κ εγώ θέλω να την πάω για ευχή την Κυριακή, για τις φοβίες της.

Μετα πηγαμε αγορα για ψωνια για τον θησαυρο μας,γυρισαμε αργα,ταισα-μπανιαρισαμε και κοιμησαμε θησαυρο και αφου σφουγγαρισα εκατσα να σας διαβασω. με γειά του!

Καλως γυρισαν και τα τελευταια κοριτσακια απο τις διακοπουλες.

Ζηλεψα τυροψωμο απο Φεφη και θα το κανω σε λιγο!!

Σημερα εμεις φαγαμε πιτογυρο και το παιδακι μας κεφτεδακια με πουρε λαχανικων.

Καλο μηνα και καλο φθινοπωρο πια...και καλη σχολικη χρονια στα παιδακια του καφε.

Σας φιλω.....

ειμαι καπως νταουν σημερα......

γιατί κοριτσάρα μου;

Βρε φιλενάδες θα σας πω το κρίμα μου μιας και μελετάτε τυροψωμα!

Χθες είπα να κάνω ένα απλό αλμυρό κέικ με τυράκι και αυγά,για να τρωει το αγοράκι μου

Εχω φτιάξει κι άλλες φορες,αλλά κάτι εκανα λάθος με τη δοσολογία των υλικών και αντί για κέικ βγηκε ενα ζυμαράκι με υφη ψωμιού

Ωραία λέω,θα μου βγει τυρόψωμο

Το εβαλα σε ταψί,μοσχοβόλησε το σπίτι,μιας και είχα βάλει βούτυρο αγελάδας,αλλά βγήκε χάλια...

Οχι ότι δεν τρωγεται,αλλά το εσωτερικό του είναι κάπως υγρό,όχι ωμό όμως

Κρίμα τα υλικά,γιατί είχα βάλει τα καλύτερα,ακόμα και αλεύρι πολυτελείας

Το εχω βαλει στο ψυγείο,αλλα φοβαμαι ότι θα το φανε τα σκουπίδια στο τελος...

Τωρα τελευταια εχω χασει το ταλεντο μου...Αυτο που είχα εν πασει περιπτωσει

άντε καλέ!

εγώ έχω κάνει 2 φορές ένα αλμυρό κέηκ του παρλιάρου, αλλά κ τις δύο φορές μου βγήκε αυγουλέ! δεν ξαναέκανα.

αν έχετε συνταγή δοκιμασμένη για αλμυρό κέηκ γράψτε την!

το τυρόψωμο το έχω κάνει κ με κασέρι τριμμένο κ βγήκε μια χαρά.

Απόψε έχω άλλες μαγειρικές ασχολίες...Ξεπαγώνω κιμά,για να φτιάξω μπιφτεκάκια και θα κάνω και μπριάμ με τα βιολογικά λαχανικά του μικρού,φαγητό και για τους τρεις μας δηλαδή

Οτι ο μικρός εφαγε το χοιρινό με την πατάτα είναι πολύ ενθαρρυντικό,γιατί επιτελους καταλαβε και ο συζυγος οτι ο μικρός δεν γινεται να τρωει μια ζωή νερομπούρμπουλα αλεσμένα!!

Τοσους μηνες το φωνάζω η γυναικα πια!!

κ σούπες κ αλεσμένα; υπερβολικός ο συζυγάτος!

Εγω χθες εκανα τυρολουκουμαδες....εγιναν τελειοι.Μοσχοφαγαμε ολοι μας.

η μαμά μου έκανε όταν ήμασταν μικρά. θα την ρωτήσω για συνταγή.

Στην πραγματικότητα δεν κατέβηκα στο κέντρο της Αθήνας, γι' αυτό και δεν είδα πολλά πράγματα. Στη δική μου περιοχή, πλήθυναν τα ξενοίκιαστα μαγαζιά, ενώ κάποια άλλα έκλεισαν και στη θέση τους άνοιξε κάτι διαφορετικό. Παρόλ' αυτά, όταν επιστρέψαμε από το χωριό μετά το 15Αύγουστο, βγήκαμε την Κυριακή το μεσημέρι για φαγητό στο κέντρο της Γλυφάδας και τα εστιατόρια ήταν τίγκα.

το έχω παρατηρήσει κ εγώ αυτό.

όλα τα μαγαζιά τύπου εστιατόρια, καφετέριες, κλπ είναι τίγκα, πιο πολύ από ποτέ. βέβαια τέτοια εποχή η πόλη ήταν άδεια, λόγω διακοπών. ο κόσμος πήγαινε διακοπές διαρκείας. τώρα βολεύεται στην πόλη κ ανακαλύπτει άλλους τρόπους χαλάρωσης εντός κ επί τα αυτά!

όπως κ επ' ευκαιρία της κρίσης γέμισαν τα πάρκα κ τα παγκάκια έγιναν στέκια με όλες τις ηλικίες, από μωρά, γιαγιάδες, νεολαία, μαμάδες, μπαμπάδες, παιδιά. ζωντάνεψαν οι πλατείες κ οι πεζόδρομοι! όλα για καλό!

σήμερα τρώμε σπανακόρυζο που έκανα χθες. μου ζήτησε ο φέφος.

τελικά δεν έκανα τίποτα από καθαριότητα. μας συνεπήρε η κουβέντα με τον φέφο. καιρό είχαμε να πούμε τόσα μαζεμένα!

σήμερα όμως το πράγμα δεν παίρνει αναβολή κ θα καθαρίσω κουζίνα.

φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!!

μπονζούγ!

στο σπιτι εκανα ενα γενικο σκουπισμα , σφουγγαρισμα, εβαλα ενα πλυντηριο, λιγο ξεσκονισμα με σουιφερ, λιγο το μπανιο και την κουζινα, λιγο απολα δηλαδη!!!χιχιχιιιι!!!μετα εφτιαξα μια ζαμπονοτυροπιτα, φαγαμε το βραδυ με τον αντρουλη και πηρα και για τη δουλεια.

μόνο αυτά....:o

η μικρη ειχε γκρινια, δεν κοιμηθηκε μεσημερι και γκρινιαζε. και κοιμηθηκε απτις 9 φυσικα!!! δεν την καταφερνει η γιαγια να την βαλει για υπνο και δεν ξερω τι να κανω. της ειπα ενα ντους και να ξαπλωσουν...τι αλλο??

ένα παραμύθι; από το μεσημεριανό φαγητό μέχρι να την βάλει για ύπνο πόση ώρα μεσολαβεί;

χθες πηγε πολυ καλα η πρωτη μας μερα στο σχολειο. παιξανε κουκλοθεατρο, φτιαξανε παζλ, ολα καλα!!!εσας πως πηγε η πρωτη μερα??

περιστερω ο γιος θελει πλεον κανονικο φαι, οτι τρωτε και εσεις με λιγοτερο αλατι και μπαχαρικα.γιατι να του φτιαχνεις ακομη χωριστο βρε αγαπη μου???

φεφακο προχωρανε οι εργασιες στο σπιτι??

αύριο μπαίνει ο ελαιοχρωματιστής για μερεμέτια. αργούν να τελειώσουν κ να ξεκινήσω γενική.

το συσακι καλα?? στα πεθερικά. εκεί κοιμάται αυτή την εβδομάδα, μέχρι να γίνει βιώσιμο το σπίτι.

σας φιλω, να εχουμε μια ομορφη και προπαντων ηρεμη μερα!!!

αμήν!

φιλάκια στα μαγουλάκια!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Πριν από καμία ωρίτσα μπήκα στην δουλειά. Είχα πάει στον δήμο για ένα πιστοποιητικό που χρειάζονται στον σταθμό του μικρού. Στις 17/9 ξεκινάμε, πρώτα ο Θεός!

Καλή χρονιά σε όλα τα ζουζούνια που ξεκίνησαν σταθμό!

Σήμερα μάλλον θα πάω στην κολλητή μου για εξαγωγή σπασμένου δοντιού!!! Περιμένω τηλέφωνό της να κανονίσουμε την ώρα!

Αν γυρίσω και είμαι σε νορμάλ κατάσταση θα φτιάξω μία μακαρονάδα με κόκκινη σαλτσούλα.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ............................. ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ !!!!!

εμ, ότι θα μου έπαιρνε 1 1/2 ημέρα (λέμε τώρα - είχα κι άλλες δουλειές) να "καλύψω" το κενό..... α πα πα γλωσσοκοπάνες και πολυφαφότατες είστε .....

κορτσούδια μου ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ !!!!

Έχω νέα αρκετά !

Θα αρχίσω σιγά σιγά να σχολιάζω ότι μου έχει κάμει εντύπωση... και μετά θα μιλάω θα μιλάω μοναχή 'μ ωσάν το κομμένο κεφάλι... θέλω να πάρω το αίμα μου πίσω πίσω πίσω !!!! ..

Link to comment
Share on other sites

stafroditi2353[/b];1706635]

συμπεθερα απαιτω την παρουσια σου σημερα!!!

Εδώ είμαι !!!!! Συμπεθερούλα μου γλυκειά !

ΚΑΛΗ σχολική χρονιά σε όοοολη την πιτσιρικαρία της παρέας μας !!!! Κι εμείς ξεκινήσαμε -όλως περιέργως ΧΩΡΙΣ κλάματα φωνές και υστερίες αλλά με κέφι και χαρά.... Ευλόγησον !:D

Αγγελικούλα2 μου, με το καλό να πάτε κι εσείς -καλή σας αρχή για τον μικρό- και όοοολα καλά με την μεγάλη σου !!! ΠΩ ΠΩ Γυμνάσιο φέτος ε ????? :rolleyes:

Φέφη μου, κι εσείς άντε να πάτε να δούμε πώς θα σου φανεί το περιβάλλον στον καινούριο σας σταθμό ! Μακάρι να είναι πάνε όλα κατ' ευχήν !

Να στείλω ένα θερμό καλωσόρισμα στις καινούριες κοπελιές του καφέ μας : σορρυ αν παραλείψω κάποια αλλά μάλλον μιλάμε για την Ντιντι, την ταζ, το Καλλιοπάκι και την Μανουλίνα ε ???? Άριστα 10 δεν θα μου βάλει καμία ?????? :shock:

Επί τη ευκαιρία Ντίντι μου Χρόνια σας Πολλά και Καλά ! Να ζήσετε να ευτυχήσετε σαν τα ψηλά βουνά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη !

{με ξελιγώσατε "ρουφιάνες" όλες σας με τους μουσακάδες και τους κιοφτέδες... μα καλά τί παθαίνετε και γράφετε τέτοια πράματα ???? :cool:.... η Δώρα (φιλάαααακια) έγραψε τους τυρολουκουμάδες ! Μιαμ μιαμ δλδ}

Υ.Γ. Ντίντι εν καιρώ θα το καταλάβεις ότι είμαι ΚΑΙ κορμί ;) ΚΑΙ καλή μαγείρισσα :rolleyes: ΚΑΙ λιχούδω :? και απ' όλα αλλά δεν πειράζει... χα χα χα

Να πω επίσης

-ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στην Ντάλια μας που γιόρταζε αν και ετεροχρονισμένα (δεν πειράζει όμως οι ευχές από καρδιάς, οι αληθινές πιάνουν τόπο πάντοτε ) !

-Περαστικά στον μπαμπά της Καγκλυ μας - ελπίζω να ξεπεράσει το πρόβλημα που παρουσίασε γρήγορα, χωρίς περαιτέρω διαπλοκές ! Να σας ζήσουν, επίσης, τα παιδιά που παντρεύτηκαν κι έκαναν και την βάφτιση ! Εσύ να σκέφτεσαι μόνο τα θετικά λέμε !:tongue:

-ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στο Λενιώ2008 μας που πέρασε η Λ μας μέσω του προγράμματος !!!! Χίλια μπράβο !

-Να ευχηθώ ΖΩΗ ΣΕ ΕΣΑΣ στην ΈλενΑγγλία για τον θείο ! Πραγματικά, ίσως τα λόγια να μοιάζουν φτωχά τέτοιες στιγμές... να είσαι σίγουρη ότι θα απαλύνει ο πόνος με το πέρασμα του καιρού και να προσπαθείτε, όσο γίνεται, να στηρίζετε την οικογένειά του τα παιδιά και την γυναίκα του.... :cry: κρίμα να φεύγουν νέοι άνθρωποι από κοντά μας !

-ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ το ανεψούδι Φέφη μου !!!! Γερή να είναι και πάντοτε στον δρόμο του Θεού !

....σχωρνάτε με αν κάτι σημαντικό μου διέφυγε...

και συνεχίζομεν με τα μαγειρικά μου νέα (που δεν έχουν και τίποτις το αξιοζήλευτο ΑΛΛΑ είναι μέσα στο θέμα χι χι )

Μετά την φασολάδα της Παρασκευής έφτιαξα το Σάββατο το βράδυ κρέπες ! Ωωωωωω 1η φορά σας λέω ! Και τις πέτυχα !!!!!! Τις τσακίσαμε αλμυρές και γλυκιές !!!!! :confused: Αμ σιγά που θα τις αφήναμε λέμε ! Η ζύμη πάντως έγινε πολύ νόστιμη σε γεύση και ήταν και λίιιγο ελαστική σαν αυτές που παίρνουμε απ' έξω -συνταγή της Βέφας κλασικά εικονογραφημένα-. Απλά πρέπει να πάρω το"κολλάει" που λένε με το τηγάνι γμτ... έχει καμία από εσάς κρπειέρα ? Αξίζει τον κόπο ή πεταμένα λεφτά ???????

Κυριακή κι εχθές φάγαμε μοσχαράκι κοκκινιστό μούρλια, στο οποίο έριξα και κόκκινο κρασί (μην ρωτήσετε γιατί, δεν έχω απάντηση) κι έγινε νόστιμο... ενώ εχθές (μιας και δεν είχα να μαγειρέψω) το έριξα στην ζαχαροπλαστική : έφτιαξα ένα πολύ νόστιμο ραβανί... το ΄φερα και κάτι τούμπες (μια από εδώ την άλλη από εκεί) να πάω παντού ο σιρόπης :tongue:... από εμφάνιση λέει πολλά.... από γεύση θα σας πω αύριο !!!!!! :cool::cool::cool:

Υ.Γ. Επίσης, τα 'παιξε το μίξερ μου μπουχου μπουχου !!!!! Και πού λεφτά τώρα για άλλο ???? Τί λετε ? Να πάρω ένα δυνατό χειρός να κάνω την δουλειά μου ???? Ρίξτε ιδέες !!!

(επανέρχομαι Ζήκο !)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας καλιέ.

Για σήμερα θα φάμε φις στικς με πατάτες.

εβυρι καλη επιστροφη και με το καλο να ξανανταμωσετε!!!

Σ' ευχαριστώ Αφροδίτη μου.

Σήμερα μάλλον θα πάω στην κολλητή μου για εξαγωγή σπασμένου δοντιού!!! Περιμένω τηλέφωνό της να κανονίσουμε την ώρα!

Άουουουουουουουου

Αν γυρίσω και είμαι σε νορμάλ κατάσταση θα φτιάξω μία μακαρονάδα με κόκκινη σαλτσούλα.

Φώναξέ με να έρθω με την ιπτάμενη μπέρτα μου να σε σώσω από την κακιά οδοντίατρο.

α πα πα γλωσσοκοπάνες και πολυφαφότατες είστε .....

χαχαχαχαχαχαχα

κορτσούδια μου ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ !!!!

κι εσύ μας έλειψες.

και μετά θα μιλάω θα μιλάω μοναχή 'μ ωσάν το κομμένο κεφάλι...

χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

ενα γρηγορο γεια κι απο μενα

σημερα εχουμε μια ταπεινη φακη (για να μην ζηλευουν μερικες οπως χθες :tongue::tongue::tongue:)

εχω τελειωσει με τα πάντα στο σπιτι. εχω μονο το μεγαλο μπαλκονι αλλά πρεπει να κοιμηθει το ζουζουλο πρωτα !!!

love4four ευχαριστω για το καλωσορισμα. εχεις κα ιτην αγαπημενη μου καντυ για αβαταρ....

ασχετο αλλά κατι πρεπει να βαλω κι εγω.... :?


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι μου, εύγε για το καλό σας ξεκίνημα στον σταθμό! Ευχαριστώ και για τις ευχές σου!

Εβιράκι ευχαριστώ για την συμπαράσταση! Η οδοντίατρος μου όμως ευτυχώς είναι η κολλητή μου και είναι πολύ καλή!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Πριν από καμία ωρίτσα μπήκα στην δουλειά. Είχα πάει στον δήμο για ένα πιστοποιητικό που χρειάζονται στον σταθμό του μικρού. Στις 17/9 ξεκινάμε, πρώτα ο Θεός!

Καλή χρονιά σε όλα τα ζουζούνια που ξεκίνησαν σταθμό!

Σήμερα μάλλον θα πάω στην κολλητή μου για εξαγωγή σπασμένου δοντιού!!! Περιμένω τηλέφωνό της να κανονίσουμε την ώρα!

Αν γυρίσω και είμαι σε νορμάλ κατάσταση θα φτιάξω μία μακαρονάδα με κόκκινη σαλτσούλα.

καλημέρα. καλή σχολική χρονιά κ στα δύο σου τέκνα!

περαστικά για το δόντι! μια χαρά η μακαρονάδα!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ............................. ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ !!!!!

εμ, ότι θα μου έπαιρνε 1 1/2 ημέρα (λέμε τώρα - είχα κι άλλες δουλειές) να "καλύψω" το κενό..... α πα πα γλωσσοκοπάνες και πολυφαφότατες είστε .....

είμαστε, είμαστε!;)

κορτσούδια μου ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ !!!!

σε εμάς να δεις!

Έχω νέα αρκετά !

Θα αρχίσω σιγά σιγά να σχολιάζω ότι μου έχει κάμει εντύπωση... και μετά θα μιλάω θα μιλάω μοναχή 'μ ωσάν το κομμένο κεφάλι... θέλω να πάρω το αίμα μου πίσω πίσω πίσω !!!! ..

παλαβό!:tongue:

ΚΑΛΗ σχολική χρονιά σε όοοολη την πιτσιρικαρία της παρέας μας !!!! Κι εμείς ξεκινήσαμε -όλως περιέργως ΧΩΡΙΣ κλάματα φωνές και υστερίες αλλά με κέφι και χαρά.... Ευλόγησον !:D

ευλόγησον!

Φέφη μου, κι εσείς άντε να πάτε να δούμε πώς θα σου φανεί το περιβάλλον στον καινούριο σας σταθμό ! Μακάρι να είναι πάνε όλα κατ' ευχήν !

μακάρι Παναγία μου κ να αρρωστήσουμε λιγότερες φορές από πέρυσι κ πιο ελαφρά!

Να στείλω ένα θερμό καλωσόρισμα στις καινούριες κοπελιές του καφέ μας : σορρυ αν παραλείψω κάποια αλλά μάλλον μιλάμε για την Ντιντι, την ταζ, το Καλλιοπάκι και την Μανουλίνα ε ???? Άριστα 10 δεν θα μου βάλει καμία ?????? :shock:

10 με ''!

{με ξελιγώσατε "ρουφιάνες" όλες σας με τους μουσακάδες και τους κιοφτέδες... μα καλά τί παθαίνετε και γράφετε τέτοια πράματα ???? :cool:.... η Δώρα (φιλάαααακια) έγραψε τους τυρολουκουμάδες ! Μιαμ μιαμ δλδ}

είμαστε κορμιά, γι' αυτό!

Υ.Γ. Ντίντι εν καιρώ θα το καταλάβεις ότι είμαι ΚΑΙ κορμί ;) ΚΑΙ καλή μαγείρισσα :rolleyes: ΚΑΙ λιχούδω :? και απ' όλα αλλά δεν πειράζει... χα χα χα

κ καλό παιδί κυρίως!!!!!

-ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ το ανεψούδι Φέφη μου !!!! Γερή να είναι και πάντοτε στον δρόμο του Θεού !

μερσί αδερφούλα! κ εσείς να έχετε υγεία κ αγάπη στο σπιτικό σου!

....σχωρνάτε με αν κάτι σημαντικό μου διέφυγε...

και συνεχίζομεν με τα μαγειρικά μου νέα (που δεν έχουν και τίποτις το αξιοζήλευτο ΑΛΛΑ είναι μέσα στο θέμα χι χι )

Μετά την φασολάδα της Παρασκευής έφτιαξα το Σάββατο το βράδυ κρέπες ! Ωωωωωω 1η φορά σας λέω ! Και τις πέτυχα !!!!!! Τις τσακίσαμε αλμυρές και γλυκιές !!!!! :confused: Αμ σιγά που θα τις αφήναμε λέμε ! Η ζύμη πάντως έγινε πολύ νόστιμη σε γεύση και ήταν και λίιιγο ελαστική σαν αυτές που παίρνουμε απ' έξω -συνταγή της Βέφας κλασικά εικονογραφημένα-. Απλά πρέπει να πάρω το"κολλάει" που λένε με το τηγάνι γμτ... έχει καμία από εσάς κρπειέρα ? Αξίζει τον κόπο ή πεταμένα λεφτά ???????

δεν έχω κρεπιέρα. με ένα μικρό τεφάλ τις κάνω.

Κυριακή κι εχθές φάγαμε μοσχαράκι κοκκινιστό μούρλια, στο οποίο έριξα και κόκκινο κρασί (μην ρωτήσετε γιατί, δεν έχω απάντηση) κι έγινε νόστιμο... ενώ εχθές (μιας και δεν είχα να μαγειρέψω) το έριξα στην ζαχαροπλαστική : έφτιαξα ένα πολύ νόστιμο ραβανί... το ΄φερα και κάτι τούμπες (μια από εδώ την άλλη από εκεί) να πάω παντού ο σιρόπης :tongue:... από εμφάνιση λέει πολλά.... από γεύση θα σας πω αύριο !!!!!! :cool::cool::cool:

αν είναι καλό γράφε συνταγή.

Υ.Γ. Επίσης, τα 'παιξε το μίξερ μου μπουχου μπουχου !!!!! Και πού λεφτά τώρα για άλλο ???? Τί λετε ? Να πάρω ένα δυνατό χειρός να κάνω την δουλειά μου ???? Ρίξτε ιδέες !!!

(επανέρχομαι Ζήκο !)

θα τα ξαναπούμε Ζήκο!

μίξερ εγώ έχω χειρός. μια χαρά την κάνω τη δουλειά μου. μη σκας.

Καλημέρα σας καλιέ.

Για σήμερα θα φάμε φις στικς με πατάτες.

πατάτες τηγανητές φαντάζομαι. στείλε μου σε παρακαλώωωωωωωωω!!! με τυράκι φέτα!!!!!πόσο καιρό έχω να κάνω!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...