Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας φίλες μου!!

Μύρισε φθινόπωρο ή μου φαίνεται;

Σήμερα λαμποκόπησα κουζίνα-σαλόνι-μπάνιο μικρό και βεράντα και μόλις ξεμπέρδεψα.

Για φαγητό έχουμε...καθαριότητα ψυγείου!Ποικιλία για όλα τα γούστα

Το Σ/Κ είχα μια γριπούλα σκέτη χλαπάτσα,μάλλον ίωση,σήμερα είμαι καλύτερα.Αλλά τι να το κάνω;Μου χάλασε τη χθεσινη μέρα...

Βρήκα και λύση για την κουζίνα μου.Πέρυσι δεν είχα στρώσει μοκέτα εκεί,γιατί το χρώμα της είναι τέτοιο που στη βδομάδα απάνω θα ηταν για πέταμα.Φέτος όμως δεν γινεται να μην στρωσω μιας και ο μικρός αλωνίζει πια και θα πρεπει να είναι ζεστά.Βρήκα λοιπόν ενα ωραιότατο χαλί στα λιντλ και πρωί πρωί έστειλα τον συζυγάτο να το πάρει και- μη γελάσετε-το στρωσα κιόλας.Από χρώμα ταιριάζει τέλεια,φώτισε ο τόπος.Βεβαια είναι μικρό,αλλά μια χαρα θα βολευτούμε.Αργότερα θα πάρω και εναν διάδρομο να βάλω μπροστα στο νεροχύτη και είμαστε ΟΚ

Καλή σχολική χρονιά στα μικρά ζουζουνάκια που ξεκίνησαν παιδικό!!!

Φιλάκια σε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

βαρέθηκα να γράφω κ να με πετάει έξω!!!!!!!!

ντίντι θα παίζεις με τις μπάρμπη που θα σου φέρνει ο γιόκας σου!

το σπετζοφάι είναι μούρλια φαγητό, αλλά δύσπεπτο. την θέλει την κόκα κόλα του! έστω λάητ...

το ψωμί πάει με δίαιτα, αρκεί να έχει σαλάτα οπωσδήποτε!

αγγελική καλώς την! τα ντελίβερυ κλέφτες θα γίνουν;

αδερφούλα μεγειές!

μπράβο για την καθαριότητα! εγώ το απόγευμα θέλω να καθαρίσω κουζίνα κ ψυγείο.

καλλιοπάκι καλό φθινόπωρο.

ντάλια, κ εμένα τρέχουν, αλλά σε λιγάκι θα πνίξω τον πόνο μου κ την πείνα μου στα γεμιστά!

καλλιοπάκι το τυρόψωμο είναι εύκολο. μου αρέσει το ζύμωμα.

ηλιαχτίδα έφτασεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!

ταζ τα παιδάκια μας είναι συνομήλικα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

να τα χαιρομαστε φεφι !!!!

μαλλον σας εκανα ζημια σημερα με το φαγητο μου ε; :oops::oops:

η αληθεια ειναι οτι το μισο καλοκαιρι με αυτο το φαι την βγαλαμε και με γεμιστα γιατι ειχαμε υπερπαραγωγη πιπεριας απο τον μπαχτσε :D:D


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

ηλιαχτιδα παει η διαιτα με ψωμακι????:tongue::tongue::tongue:

το ψωμί πάει με δίαιτα, αρκεί να έχει σαλάτα οπωσδήποτε!

didi&k σου απαντησε η fefi, αλλα θα συμπληρωσω κι εγω κατι. Ολα πανε με τη διαιτα, αλλα σε φυσιολογικες ποσοτητες. Εγω σημερα εφαγα μια μπριζολιτσα μετριου μεγεθους, πολλη σαλατα και μια μικρη φετα ψωμι.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Σήμερα και γενικά αυτή τη βδομάδα έχω πολλές δουλειές να κάνω. Το πρωί εξαφανίστηκα σε σούπερ μάρκετ και φαρμακείο και μετά με κατάπιε η κουζίνα και τα υπόλοιπα δωμάτια του σπιτιού.

Έφτιαξα μουσακά για σήμερα και μπιφτέκια και σουτζουκάκια για να τα βάλω στην κατάψυξη να έχει η κόρη μου να τρώει όταν θα βαριέται να μαγειρέψει ή όταν δε θα έχει πολύ χρόνο. Θα της φτιάξω επίσης, κιμά για μακαρόνια, ένα μικρό παστίτσιο και λίγες μερίδες κοκκινιστό μοσχαράκι.

Eviri μου ο πονος την επομενη μερα εξαφανιστηκε

Ευτυχώς όλα καλά.

αλλα τον ντεξτερ δεν τον εστρωσε η μανα του οταν επρεπε τωωωωωωρα θα στρωσει???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

χαχαχα

εβιρούλα πότε επιστρέφεις;

Την Παρασκευή το μεσημέρι πετάμε.

χθες πήγαμε σε βάφτιση. ήταν υπέροχα όλα!

Ταύτιση.

Μέσα στο σκ εγιναν κάποια πράγματα που με στεναχώρησαν πολύ αλλά συγχρόνως με ταρακούνησαν....( δεν είναι το παρώντος ). Απλά είχα πολλά χρόννια να φάω "σφαλιάρα" από αγαπημένα πρόσωπα..θεωρούσα ότι έκανα τα ξεσκαταρίσματα μου...

Μακάρι να περάσουν γρήγορα οι στενοχώριες που έχεις και όσο για το ξεσκαρτάρισμα όλοι το έχουμε κάνει κατά καιρούς, αφού τους συγγενείς δεν μπορούμε να τους διαλέξουμε αλλά να τους λουστούμε.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ στα παιδάκια μας που ξεκίνησαν σήμερα στους παιδικούς!

Καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδιά.

αυριο επισης εχουμε επετειο 1 χρονο παντρεμενοι:-D

Να ζήσετε σαν τα ψηλά βουνά και να είστε πάντα αγαπημένοι για να φτιάξετε μια όμορφη οικογένεια.

να μπω και στο θεμα μας σημερα κανω μουσακα!!!(αυτη τη φορα θα κανω παραπανω μπεσαμελ γιατι εχω πολυ ορεξη για μπεσαμελ:-D)

Σήμερα έχουμε πάλι ταύτιση. Πάλι κάπου κάτι έχασα γιατί διάβασα κι άλλη κοπέλα με παστίτσιο (ίσως να ήταν σε παράθεση) και θυμάμαι ότι εγώ είμαι η τρίτη που έφτιαξα σήμερα.

και μετα καθομαστε σαν τους βοες να χωνεψουμε :lol::lol::lol::lol:

χαχαχαχαχα

εμενα παντως το κανει αυτο ο γατος μου παταει το λαπτοπ και γραφει μηνυματα!!!!!!!

Άρα είναι μορφωμένος ο γάτος. Σαν γραμματέα τον έχετε;

φερτε και μαχαιροπηρουνα γιατι τα δικα μου τα εχει πεταξει ο μικρος πισω απο την παπουτσοθηκη :lol::lol::lol:

Φαίνεται ότι εκεί θεωρεί ότι είναι καλύτερη θέση. Θα τα βάλω κι εγώ έτσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ντίντι θα παίζεις με τις μπάρμπη που θα σου φέρνει ο γιόκας σου!

Ναι αλλά Ντίντι εσύ μην κάνεις στις Μπάρμπι του γιου σου αυτά που κάναμε εμείς στις ψεύτικες, δηλαδή χτένισμα (δήθεν), ξεμάλλιασμα, ξεντύσιμο, ξεποδάριασμα, ξεχέριασμα, μουντζούρες στο πρόσωπο με το στυλό και τα μανώ (δήθεν μακιγιάζ) μετά πέταμα σε κάποια αποθήκη μέχρι να τις πάρει ο σκουπιδιάρης και άλλα συναφή που περιείχε κάθε παιδικό μυαλό, γιατί αυτά διώκονται ποινικά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο θέμα...μου τώρα...

Ο γιόκας μου χθες και σήμερα έφαγε χοιρινό στη γάστρα με πατατούλες,μαγειρεμένο σε μπύρα!!

Το τσάκισε,λέμε!

Ηθελε γκουρμεδιά το παιδί,γι αυτό δεν ετρωγε τόσο καιρό...

Τι το τάισα η κακούργα μάνα!

Αλλά και τι να κάνω;

Ε δεν του δωσα και γαριδάκια...

Link to comment
Share on other sites

ό,τι θυμάμαι...ντίντι να ζήσετε!!!!!!γεροί κ αγαπημένοι! με γερά παιδιά!

όσο για τις μπάρμπη...θα μεταμορφωθείς κ εσύ σε κακιά πεθερά; εβίρι, όντως φάγαμε ταύτιση!

αδερφή το ανεψούδι ήθελε γκουρμεδιά!

ταζ να τα χαιρόμαστε ή όπως λέει μια συγγενής μου εξ αγχιστείας "να τα χαιρομάστε"!

σχόλασα. φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφες.

Σημερα το πρωι ειχαμε σπιτι ιερεα για να μας κανει ευχελαιο.μας διαβασε και ευχες για τον υπνο γιατι τωρα τελευταια ο μικρος ολο παραμιλαει.

Μετα πηγαμε αγορα για ψωνια για τον θησαυρο μας,γυρισαμε αργα,ταισα-μπανιαρισαμε και κοιμησαμε θησαυρο και αφου σφουγγαρισα εκατσα να σας διαβασω.

Καλως γυρισαν και τα τελευταια κοριτσακια απο τις διακοπουλες.

Ζηλεψα τυροψωμο απο Φεφη και θα το κανω σε λιγο!!

Σημερα εμεις φαγαμε πιτογυρο και το παιδακι μας κεφτεδακια με πουρε λαχανικων.

Καλο μηνα και καλο φθινοπωρο πια...και καλη σχολικη χρονια στα παιδακια του καφε.

Σας φιλω.....

ειμαι καπως νταουν σημερα......


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το είδα κι εγώ το πρωί που άνοιξα το ίντερνετ, αλλά ακόμη δε γνωρίζω τους λόγους που έγινε.

Γεια σας ομορφες.

Σημερα το πρωι ειχαμε σπιτι ιερεα για να μας κανει ευχελαιο.μας διαβασε και ευχες για τον υπνο γιατι τωρα τελευταια ο μικρος ολο παραμιλαει.

Κάνατε πολύ καλά Δωράκι.

Link to comment
Share on other sites

Ζηλεψα τυροψωμο απο Φεφη και θα το κανω σε λιγο!!

Βρε φιλενάδες θα σας πω το κρίμα μου μιας και μελετάτε τυροψωμα!

Χθες είπα να κάνω ένα απλό αλμυρό κέικ με τυράκι και αυγά,για να τρωει το αγοράκι μου

Εχω φτιάξει κι άλλες φορες,αλλά κάτι εκανα λάθος με τη δοσολογία των υλικών και αντί για κέικ βγηκε ενα ζυμαράκι με υφη ψωμιού

Ωραία λέω,θα μου βγει τυρόψωμο

Το εβαλα σε ταψί,μοσχοβόλησε το σπίτι,μιας και είχα βάλει βούτυρο αγελάδας,αλλά βγήκε χάλια...

Οχι ότι δεν τρωγεται,αλλά το εσωτερικό του είναι κάπως υγρό,όχι ωμό όμως

Κρίμα τα υλικά,γιατί είχα βάλει τα καλύτερα,ακόμα και αλεύρι πολυτελείας

Το εχω βαλει στο ψυγείο,αλλα φοβαμαι ότι θα το φανε τα σκουπίδια στο τελος...

Τωρα τελευταια εχω χασει το ταλεντο μου...Αυτο που είχα εν πασει περιπτωσει

Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ το πρωί που άνοιξα το ίντερνετ, αλλά ακόμη δε γνωρίζω τους λόγους που έγινε.

Ουτε εγω γνωρίζω,ούτε ξέρω και ποιος ηταν ο ανθρωπος

Αλλά με σοκάρει ο τρόπος που έγινε και ο σκοπός,μέρα μεσημέρι

Δηλαδή να φοβόμαστε να κυκλοφορήσουμε και στα χωριά πλέον;

Εκτός κι αν ηταν κάτι άλλο,πιο σύνθετο...

Link to comment
Share on other sites

Απόψε έχω άλλες μαγειρικές ασχολίες...Ξεπαγώνω κιμά,για να φτιάξω μπιφτεκάκια και θα κάνω και μπριάμ με τα βιολογικά λαχανικά του μικρού,φαγητό και για τους τρεις μας δηλαδή

Οτι ο μικρός εφαγε το χοιρινό με την πατάτα είναι πολύ ενθαρρυντικό,γιατί επιτελους καταλαβε και ο συζυγος οτι ο μικρός δεν γινεται να τρωει μια ζωή νερομπούρμπουλα αλεσμένα!!

Τοσους μηνες το φωνάζω η γυναικα πια!!

Link to comment
Share on other sites

Περιστερω την ειχα πατησει κι εγω μια φορα ετσι...

Εβιρη μου καιρο ηθελα να το κανω.

Ευτασε ο καιρος να γυρισεις πισω ε;Πολυ δυσκολο!!!!!

Εγω χθες εκανα τυρολουκουμαδες....εγιναν τελειοι.Μοσχοφαγαμε ολοι μας.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...