Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημέρα Ντίντι με τα ωραία σου!

καλώς ήρθες ζώπυρον!

εβιρούλα πότε επιστρέφεις;

άννια, καλοπερνάει η στρουμφίτα!

αδερφούλα μου σε νιώθω κ το ξέρεις. κ εμείς με τον φέφο έχουμε τις διαφωνίες μας για το παιδί. ευτυχώς όχι μπροστά στο παιδί. αλλά περνάει ό,τι λέει ο φέφος!11 στις 10!!!!

χθες πήγαμε σε βάφτιση. ήταν υπέροχα όλα!

το βράδυ έκανα μακαρόνια με σάλτσα ντομάτας κ τυρόψωμο με λαδοτύρι μυτιλήνης. έδωσα κ στους γονείς μου σήμερα το πρωί.

τα των εργασιών στο σπίτι μου...ου μπλέξεις με μαστόρια! υποτίθεται σήμερα θα τελείωναν...αμ δε! θα έρθουν κ αύριο! κ εκεί που ήταν να φέρω μάστορα για μερεμέτια Τρίτη, θα έρθει Τετάρτη. άρα; καθαριότητα Τετάρτη κ Πέμπτη!!!!!!γκρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!

το παιδί μου αυτή την εβδομάδα θα το κρατάει η πεθερά μου. κάποια στιγμή θα την πάμε να δει το νέο της σχολείο κ να μιλήσουμε με τους δασκάλους της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Kαλημέρα και καλό μήνα...

Να πω επίσημα πλέον καλό χειμώνα...ήταν το τελευταίο πσκ που φύγαμε χαλκιδική, κλεισαμε, καθαρίσαμε και τέλος...

Μ'έπιασε μια ψιλομελαγχολία για να είμαι ειλικρινής...

Σήμερα λόγω πλυντηρίων κ.τ.λ θα πάρω φασολάδα από την πεθερά μου...

Μέσα στο σκ εγιναν κάποια πράγματα που με στεναχώρησαν πολύ αλλά συγχρόνως με ταρακούνησαν....( δεν είναι το παρώντος ). Απλά είχα πολλά χρόννια να φάω "σφαλιάρα" από αγαπημένα πρόσωπα..θεωρούσα ότι έκανα τα ξεσκαταρίσματα μου...

Η διαπαιδαγώγηση είναι ένα θέμα που όσο περίεργο και αν σας φανεί δεν με άγχωσε καθόλου,,,κάθε παιδί και καθε οικογένεια είναι διαφορετική οπότε τίποτα απολύτως δεν μπορεί να είναι στάνταρ...θεωρητικά ναι μπορούμε να μιλάμε ποοοοοοοοολυ...

didi καταλαβαίνω απόλυτα πόσο αγχωτικό είναι να μην νιώθεις το μωρό...στο τέλος όμως μένει το άγχος.

υ.γ. έχουμε καμιά καθηγήτρια ξένων γλωσσών στην παρέα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα και καλό μήνα!!!!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ στα παιδάκια μας που ξεκίνησαν σήμερα στους παιδικούς!

Ντυθήκαμε, στολιστήκαμε και πήγαμε στο σχολείο μας να βρούμε τα φιλαράκια μας και τις δσκάλες μας!;)

Χθες φάγαμε ρολό με πιλάφι και για σήμερα έκανα κατσικάκι με πατατούλες!

Καντυ και ζωπ καλωσήρθατε!!! Δεν χρειάζεται να πω πόσο μας λείψατε!

Να σας πω τι...μπλου μουν τρε ρομαντίκ περάσαμε χθες...

Πολύ ρομαντικά το περάσατε περιστέρω! Θα το θυμάσαι για καιρό νομίζω!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα!!!

ευχομαι οσο ωραια ξεκινησε ετσι να συνεχιστει! σημερα το πρωι ο μπεμπης κλωτσουσε , επιασα το χερι του ντεξτερ κι το εβαλα στην κοιλια μου και τσουπ ενιωσε την πρωτη του κλωτσια και ο ντεξτερ:D περιττο να πω για το χαμογελο που ηταν μεχρι τα αυτια του!!!!!!!

μετα περιμενε αλλα 5 λεπτα εκει να τον ξανακλωτσισει αλλα ο μπεμπης σταματησε

αυριο επισης εχουμε επετειο 1 χρονο παντρεμενοι:D

να μπω και στο θεμα μας σημερα κανω μουσακα!!!(αυτη τη φορα θα κανω παραπανω μπεσαμελ γιατι εχω πολυ ορεξη για μπεσαμελ:D)

animal-graphics-animals-cooking-688114.gif

περιστερακι νομιζω ετσι ειναι τα αγορακια: ντουρασελ! εεεεεεεχω να περιμεεεεεεεεενω και να σας ζαλιζω σε 1,5 χρονο!!!!!!!!

φωτεινη πως παει η εγκυμοσυνη?

φεφικο στειλε λιγο τυροψωμο κι εδω!!!!!

οσο για τους μαστορους.... υπομονη!!!!!

και καλη αρχη για τη ρυπα στο νεο της σχολειο!!!!!!

νταλια μην δινεις σημασια σε ατομα που δεν ειναι συγγενεις πρωτου βαθμου! τη ζαχαρενια σου χαλας!!!!

οσο για το αλλο που μου ειπες , η αληθεια ειναι οτι ειμαι απο τις τυχερες που ακουω το μωρο απο την 18η εβδομαδα ενω αλλες μετα τις 20 και παραπονιεμαι κιολλας:oops::oops::oops::oops:

ταζ σπετσοφαι δηλαδη θα φατε? μιαμ μιαμ!!!!!

ελενακι δυστιχως δεν τρωω κατσικακι

ειμαι η μονη εδω μεσα που δεν προκειται να σας πω οτι μαγειρεψα ή εφαγα αυτο το ..."πραμα" οπως λενε στο χωριο μου:tongue::tongue::tongue:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα,:D:D

καλο μηνα, καλο φθινοπωρο και καλη σχολικη χρονια να εχουμε!!!!τι κανετε???εμεις ξυπνησαμε , ετοιμαστηκαμε με κεφι και ορεξη , πηραμε και την καινουργια μας τσαντα και περιμεναμε το σχολικο!!!αργησε λιγακι γιατι ειχε και καινουργια παιδακια, τα οποια μου ραγισαν την καρδια. αλλο κλαμμενο, αλλο να βουρκωνει, κριμα!!!τα λυπηθηκα!!η χιονατη(κατα φεφη) η προφιτερολ(κατα περιστερω)-ειναι και οι δυο αγαπημενες μου, οποτε αγαπημενα και τα υποκοριστικα!!!!:D- μεσα στη τρελλη χαρα!!!ναναι παντα καλα. το μονο κακο ειναι οτι λογω αυτης της καθυστερησης δεν μπορεσα να περασω απο την εκκλησια να αναψω ενα κερακι, οπως ειχα κανει και περυσι. θα παω ομως το απογευμα η αυριο.

κατα ταλλα ησυχα. δεν ειμαι και στην καλυτερη διαθεση σημερα!!!μεχουν πιασει λιγο τα ψυχολογικα μου, πολλοι προβληματισμοι περιτριγυριζουν το κεφαλι μου....

σημερα τρωμε μουσακα της μανουλας μου. επισης μου εφτιαξε τυροπιτακια, παστιτσιο και κεφτεδακια με σαλτσουλα και ρυζακι!!!ααα, και ενα ρεβανι για επιδορπιο!!!αι λοβ γιου μαμααααα μουυυυ!!!!

εχω και μια νυστα αλλο πραγμα!!!και η ωρα ειναι ακομη 11!!!πφφφφφ....

οσο για την ανατροφη και την διαπαιδαγωγηση των παιδιων, δυσκολο θεμα και πονεμενο!!!και εμεις διαφωνουμε σε πολλα με τον συζυγατο αλλα προσπαθω να διαφωνω οταν δεν ειναι μπροστα το παιδι αν και δεν τα κατφερνω παντα!!!!νευρα ειναι αυτα και καμμια φορα ξεφευγουν!!!!δυστυχως!!!τωρα καθε οικογενεια ειναι ξεχωριστη με δικα της προτυπα και στανταρ...και η κορη παντως με τον πατερα της ξεφευγει!!!σε μενα καποια πραγματα δεν θα τα κανει γιατι ξερει οτι δεν την παιρνει!!!και τοχω συζητησει τοσες φορες μαζι του και παλι δεν αλλαζει!!!συνεχιζει να την χαλαει, γιατι ετσι πως φερεται καποιες φορες, νομιζω οτι την χαλαει!!!για παππουδες ας μη μιλησω καλυτερα...

σας φιλω....αντε να μαζετουμε σιγα σιγα...

Link to comment
Share on other sites

φεφουλα καλο κουραγιο με τα μαστορια και τις δουλειες!!!!βαλε συνταγουλα για τυροψωμο!!

ντιντι και εγω το αρνι/κατσικι ουτε ζωγραφιστο να το δω , οχι να το μαγειρεψω!!!συμπεθερα τι κανεις μανα μου???

περιστερακι μου περναει φαση ο μικρος σου μου φαινεται!!!μηπως να προσπαθησεις να τον ξυπνας λιγο νωριτερα, ωστε ναχετε ενα σωστο και βολικο προγραμμα υπνου φαγητου???

ελενη καλο ξεκινημα και στην ζουζουνα σου!!!

αννια ακομη εδω???καλοπερναει η μικρη στην κοιλιτσα σου!!!

εβιρυ ποτε επιστρεφετε??

αγγελικουλα γυρισατε αθηνα???καλη αρχη και στον πριγκηπα σου!!!

δεν θυμαμαι κατι αλλο , συγχωρεστε με!!!μακια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

εμεις σημερα θα κανουμε τηγανητες πιπεριες με σαλτσα και λουκανικο

καλη εβδομαδα σε ολες και καλη προσαρμογη

σπεντζοφάι ή ξέχωρα τα μαγειρεύεις; κ εγώ έχω πολλές πιπεριές κατσίκια. αλλά είμαι ανάμεσα σε σπετζοφάι κ σε πιπεριές με κοτόπουλο.

γειά σου ντάλια μου!

ωραίο φαγητό φάγατε χθες έλεν.

εμείς δεν ξεκινάμε αυτή την εβδομάδα το σχολείο, γιατί αυτή την εβδομάδα δεν έχει σχολικό κ είναι για λίγες ώρες. από Δευτέρα.

καλέ η έλεν αγγλία πού χάθηκε; πού είσαι βρε ψυχή; ελπίζω να είσαι καλά!

καλημερα και καλη εβδομαδα!!!

ευχομαι οσο ωραια ξεκινησε ετσι να συνεχιστει! σημερα το πρωι ο μπεμπης κλωτσουσε , επιασα το χερι του ντεξτερ κι το εβαλα στην κοιλια μου και τσουπ ενιωσε την πρωτη του κλωτσια και ο ντεξτερ:D περιττο να πω για το χαμογελο που ηταν μεχρι τα αυτια του!!!!!!!

μετα περιμενε αλλα 5 λεπτα εκει να τον ξανακλωτσισει αλλα ο μπεμπης σταματησε

αυριο επισης εχουμε επετειο 1 χρονο παντρεμενοι:D

να μπω και στο θεμα μας σημερα κανω μουσακα!!!(αυτη τη φορα θα κανω παραπανω μπεσαμελ γιατι εχω πολυ ορεξη για μπεσαμελ:D)

animal-graphics-animals-cooking-688114.gif

περιστερακι νομιζω ετσι ειναι τα αγορακια: ντουρασελ! εεεεεεεχω να περιμεεεεεεεεενω και να σας ζαλιζω σε 1,5 χρονο!!!!!!!!

φεφικο στειλε λιγο τυροψωμο κι εδω!!!!! έφτασεεεεεεεε!

οσο για τους μαστορους.... υπομονη!!!!!μπορώ να κάνω κ αλλιώς;

και καλη αρχη για τη ρυπα στο νεο της σχολειο!!!!!!ευχαριστώ πολύ! από Δευτέρα!

ταζ σπετσοφαι δηλαδη θα φατε? μιαμ μιαμ!!!!!

ίδια απορία είχαμε!

ελενακι δυστιχως δεν τρωω κατσικακι

ειμαι η μονη εδω μεσα που δεν προκειται να σας πω οτι μαγειρεψα ή εφαγα αυτο το ..."πραμα" οπως λενε στο χωριο μου:tongue::tongue::tongue:

εσύ χάνεις που δεν τρως κατσικάκι!!!!!εγώ του δίνω κ καταλαβαίνει!

πολύ χάρηκα με τις κλωτσιές του γιόκα σου! κ τη χαρά του ντέξτερ!

υπάρχουν κ ζωηρά κορίτσια έχω να σου πω!!!!!η κόρη μου καλή ώρα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,:D:D

καλο μηνα, καλο φθινοπωρο και καλη σχολικη χρονια να εχουμε!!!!

καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδάκια!

τι κανετε???εμεις ξυπνησαμε , ετοιμαστηκαμε με κεφι και ορεξη , πηραμε και την καινουργια μας τσαντα και περιμεναμε το σχολικο!!!αργησε λιγακι γιατι ειχε και καινουργια παιδακια, τα οποια μου ραγισαν την καρδια. αλλο κλαμμενο, αλλο να βουρκωνει, κριμα!!!τα λυπηθηκα!!η χιονατη(κατα φεφη) η προφιτερολ(κατα περιστερω)-ειναι και οι δυο αγαπημενες μου, οποτε αγαπημενα και τα υποκοριστικα!!!!:D- μεσα στη τρελλη χαρα!!!ναναι παντα καλα. το μονο κακο ειναι οτι λογω αυτης της καθυστερησης δεν μπορεσα να περασω απο την εκκλησια να αναψω ενα κερακι, οπως ειχα κανει και περυσι. θα παω ομως το απογευμα η αυριο.

άριστη η ιδέα σου τέκνο μου! θα την αντιγράψω!

κατα ταλλα ησυχα. δεν ειμαι και στην καλυτερη διαθεση σημερα!!!μεχουν πιασει λιγο τα ψυχολογικα μου, πολλοι προβληματισμοι περιτριγυριζουν το κεφαλι μου....

όταν θέλεις, είμαστε εδώ να τα πούμε, υπεραναλύσουμε...:rolleyes:

σημερα τρωμε μουσακα της μανουλας μου. επισης μου εφτιαξε τυροπιτακια, παστιτσιο και κεφτεδακια με σαλτσουλα και ρυζακι!!!ααα, και ενα ρεβανι για επιδορπιο!!!αι λοβ γιου μαμααααα μουυυυ!!!!

μανούλες αναντικατάστατες!!!!!

σας φιλω....αντε να μαζετουμε σιγα σιγα...

φεφουλα καλο κουραγιο με τα μαστορια και τις δουλειες!!!!βαλε συνταγουλα για τυροψωμο!!

δεν θυμαμαι κατι αλλο , συγχωρεστε με!!!μακια

όπως γίνεται το ψωμί.

μια κούπα χλιαρό νερό, διαλύω μαγιά, προσθέτω αλεύρι όσο πάρει, λάδι 1-2 κουταλιές, λίγο αλάτι, ξύδι 1 κουταλιά κ ζυμώνω. αφήνω μια ώρα να "σηκωθεί" κ αφού λαδώσω ταψί, το ζυμώνω με μισό κιλό τυρί μέσα στο ταψί να πάει παντού κ όσο γίνεται ισόποσα το τυράκι! απλώνουμε με τις παλάμες. λαδώνουμε επιφάνεια κ ψηνουμε σε προθερμασμένο φούρνο 180 πάνω κάτω για μέχρι να ροδίσει κ να ξεκολλήσει από την περίμετρο του ταψιού. μπορεί 45 λεπτά, μπορεί περισσότερο, αναλόγως το φούρνο.

μάκια σου κ καλή επιτυχία.

ελένη ναι, είναι εβδομάδα προσαρμογής για όλους. για μισή ώρα έως 4 ώρες αναλόγως το παιδί μου είπαν. μόνο που δεν μας βολεύει καθόλου να την πάμε, να την φέρουμε κ μάλιστα να μας πάρουν σε μισή ώρα, ελάτε!

γι' αυτό δεν έχουν σχολικό αυτή την εβδομάδα. γιατί δεν υπάρχει ωράριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα,:D:D

καλο μηνα, καλο φθινοπωρο και καλη σχολικη χρονια να εχουμε!!!!τι κανετε???εμεις ξυπνησαμε , ετοιμαστηκαμε με κεφι και ορεξη , πηραμε και την καινουργια μας τσαντα και περιμεναμε το σχολικο!!!αργησε λιγακι γιατι ειχε και καινουργια παιδακια, τα οποια μου ραγισαν την καρδια. αλλο κλαμμενο, αλλο να βουρκωνει, κριμα!!!τα λυπηθηκα!!

οοοοοο τα μικρουλια μου....:(:(:(

σημερα τρωμε μουσακα της μανουλας μου. επισης μου εφτιαξε τυροπιτακια, παστιτσιο και κεφτεδακια με σαλτσουλα και ρυζακι!!!ααα, και ενα ρεβανι για επιδορπιο!!!αι λοβ γιου μαμααααα μουυυυ!!!!

:shock::shock::shock::shock::shock::shock: εστιατοριο εχει η μαμα σου????

εχω και μια νυστα αλλο πραγμα!!!και η ωρα ειναι ακομη 11!!!πφφφφφ....

οσο για την ανατροφη και την διαπαιδαγωγηση των παιδιων, δυσκολο θεμα και πονεμενο!!!και εμεις διαφωνουμε σε πολλα με τον συζυγατο αλλα προσπαθω να διαφωνω οταν δεν ειναι μπροστα το παιδι αν και δεν τα κατφερνω παντα!!!!νευρα ειναι αυτα και καμμια φορα ξεφευγουν!!!!δυστυχως!!!τωρα καθε οικογενεια ειναι ξεχωριστη με δικα της προτυπα και στανταρ...και η κορη παντως με τον πατερα της ξεφευγει!!!σε μενα καποια πραγματα δεν θα τα κανει γιατι ξερει οτι δεν την παιρνει!!!και τοχω συζητησει τοσες φορες μαζι του και παλι δεν αλλαζει!!!συνεχιζει να την χαλαει, γιατι ετσι πως φερεται καποιες φορες, νομιζω οτι την χαλαει!!!για παππουδες ας μη μιλησω καλυτερα...

απο τωρα ξερω τι με περιμενει....

σας φιλω....αντε να μαζετουμε σιγα σιγα...

φεφουλα καλο κουραγιο με τα μαστορια και τις δουλειες!!!!βαλε συνταγουλα για τυροψωμο!!

ναι ναι ναι

ντιντι και εγω το αρνι/κατσικι ουτε ζωγραφιστο να το δω , οχι να το μαγειρεψω!!!

ετσι ουτε καστικι ουτε αρνι ουτε μαγειριτσα ουτε πατσα!!!!

εσύ χάνεις που δεν τρως κατσικάκι!!!!!εγώ του δίνω κ καταλαβαίνει!

πολύ χάρηκα με τις κλωτσιές του γιόκα σου! κ τη χαρά του ντέξτερ!

υπάρχουν κ ζωηρά κορίτσια έχω να σου πω!!!!!η κόρη μου καλή ώρα!

ναι φανταζομαι πως το λες! ειναι σαν καποιοι που δεν τρωνε φετα και τους λεω δεν ξερεις τι χανεις!!!!! αλλα εμενα μου βρωμαει...:tongue::tongue::tongue:

το μαικ το φασοακι τον διαβασατε??


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι, της άρεσε πολύ η εικονογράφηση!

σήμερα ασχολείται με την μπάρμπη κ την πισίνα της! κ άλλο δώρο....

χαχαχαχααχαααχαχαχ

αχ εγω ποτε θα ξαναπαιξω με μπαρμπηηηηη???????


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Τι κάνετε?

Εμείς λείπαμε το Σ/Κ. Είχαμε πάει στο εξοχικό ενός φιλικού ζευγαριού. Ωραία ήταν. Ξεφύγαμε!!!

Για σήμερα έχω βάλει μπριζολίτσες στο φούρνο. Θα τις φάμε με σαλατούλα και ψωμάκι.

Η δίαιτα πάει καλά. Σε 15 μέρες (και αφού το Σ/Κ που πέρασε τη χάλασα) έχω χάσει 1,5 κιλό!!!!

fefi, θέλω κι εγώ τυρόψωμο...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλες! Καλό φθινόπωρο!!!!!!

ααχ, μου αρέσει πολύ το φθινοπωράκι!

Σήμερα έχουμε σνιτσελάκια που ετοιμάζει η πεθερά. Φέφη το τυρόψωμο πολύ εύκολο το κάνεις να φαίνεται.... ελπίζω να το δοκιμάσω.

Τσιζ δεν έκανα τελικά, φάγαμε πολύ γλυκό στην έξοδο της παρασκευής και είπα να κρατηθούμε....

ΥΓ. Σχετικά με τη διαπαιδαγώγηση: μάλλον κι εγώ τα "χαλάω" τα παιδιά,, γιατί ώρες ώρες δεν θέλω να χαλάω χατίρι και θέλω να κάνω "ζαβολιές" μαζί τους! Ο άντρας φωνάζει, αλλά εγώ νομίζω ότι τα παιδιά μπορούν να καταλάβουν τα όρια... τι να πω, μικρές είναι ακόμα.

Πάντως επί του συνόλου έχουμε ισορροπία! Όλα χρειάζονται...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...