Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου.

Αεράκι σήμερα.

Για το μεσημέρι επειδή βαριέμαι και λίγο θα φτιάξω μόνο πατάτες τηγανητές και για όποιον ζητήσει τηγανητό αυγό.

κοριτσια συγνωμη που χαθηκα σημερα αλλα γενικα δεν ημουν και στα καλυτερα μου απο το μεσημερι και μετα

αρχισα να ποναω λιγο προς τα δεξια και κοντα πισω στο νεφρο δεν ειχα ακουσει και ολη μερα το μωρο και ημουν μες τα μουτρα

Γιατί άραγε; Σου έχει ξανασυμβεί πριν την εγκυμοσύνη; Τι πιστεύεις ότι μπορεί να είναι;

Είμαι η τελευταία που θα κλείσει την πόρτα του καλοκαιριού...?

Καλώς τη Ζώπυρον. Καλό χειμώνα να έχετε, ευτυχώς που πέρασες καλά έστω και στις μισές διακοπές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα κοριτσια ακομα εδω εγω χιχιχιχι...Για σημερα μαγειρευει η πεθερα μου κοκκινιστο με πιλαφι εγω χαλαρουιτα!!!!Ζωπυρον καλο χειμωνα καλως μας ηρθες!!!


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλη μερα και καλο μηνα !!!! και καλη σχολικη χρονια !!!!!!

σημερα δεν μαγειρευω:D:D:D

περασα χθες απο την πεθερα μου και μου εδωσε σπανακορυζο για σημερα! μιαμ μιαμ!!!!!!

animal-graphics-bears-454738.gif

Eviri πολλα με απασχολουσαν χθες με αυτον τον πονο αλλα δεν τα ειπα

καταρχην πριν ενα μηνα με επιασε 2 φορες κολικος στο νεφρο και ανεβασα και πηρετο 38 ο γυναικολογος μου με εστειλε για εξεταση ουρων και σε ουρολογο , δεν βρεθηκε καμια πετρα, αλλα πηρα αντιβιωση σε ενδεχομενο κρυμενης ουρολοιμωξης λογω πηρετου και συχνοουριας που πολλες φορες ενιωθα οτι θελω και πιπι δεν εβγαινε

οποτε ειχα μια ανησυχια μην με πιασει και χθες

επισης δεν θυμαμαι αν σας ειπα αλλα ο ντεξτερ πηγε χθες σε νησι γειτονικο για δουλεια και ετσι θα κοιμομουν μονη , οποτε ειχα μια διπλη ανησυχια μην με πιασει παλι ο κολικος και ειμαι μονη

3ον δεν ειχα ακουσει τον μπεμπη μου ολη μερα και ανησυχουσα μηπως αυτος ο πονος ειναι απο τον μπεμπη

επισης δεν πρεπει να σας ειπα οτι πριν μια εβδομαδα εφαγα μια τουμπα στα σκαλια (γιατι καποιος εριξε λαδια, τα καθαρισε αλλα ενω το σκαλι γυαλιζε γλυστρουσε) οποτε εχω μια μελανια ΝΑ στον κ*λο μου και δεν μπορω να κοιμηθω ευκολα και με βολευει να κοιμαμαι πλαγια , οποτε σκεφτηκα μηπως απλα πλακωσα τη δεξια πλευρα χθες στον υπνο μου πολυ ωρα και εξου και ο πονος

και κατι τελευταιο με αυτο θα γελατε αλλα δεν πειραζει, χθες ειχε πανσεληνο και επειδη ειχα διαβασει οτι η πανσεληνος επηρεαζει τις εγκυμοσυνες ημουν τρομαγμενη και με αυτο , γιατι θα κοιμομουν και μονη μου!

ευτυχως η μερα η χθεσινη περασε και οπως βλεπετε σημερα γραφω και σταματημο δεν εχω!!!!

σας ζαλισα!!! φτανει !

αυτα:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ακομα εδω εγω χιχιχιχι...Για σημερα μαγειρευει η πεθερα μου κοκκινιστο με πιλαφι εγω χαλαρουιτα!!!!Ζωπυρον καλο χειμωνα καλως μας ηρθες!!!

καλημερα!!!!

πιστευω οπου να'ναι θα ερθει η μπεμπουλα σου!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι η τελευταία που θα κλείσει την πόρτα του καλοκαιριού...?

Καλώς σας βρήκα πάλι κοριτσάκια μου. .

Καλώς την φίλη Ζώπυρον

Χαίρομαι που περάσατε όμορφα

Καλή επιστροφή στην καθημερινότητα εύχομαι

Καλημερα κοριτσια ακομα εδω εγω χιχιχιχι...

Σου αφιερώνω το..."λιωμένο παγωτό",έτσι για να σε πειράξω λίγο:tongue:

φιλάκια

και υπομονήηηηηηηη

φτάνει η στιγμή....

καλη μερα και καλο μηνα !!!! και καλη σχολικη χρονια !!!!!!

Είσαι καθηγήτρια,αν εχω καταλάβει καλά;Δεν πρόλαβα τελικά να διαβάσω όοοοολα τα ποστ...

Αν είσαι και είσαι και αδιόριστη,είμαστε μαζί στο κλαμπ!!!

....και κατι τελευταιο με αυτο θα γελατε αλλα δεν πειραζει...

καθόλου δεν γελάμε!!!

να προσέχεις βρε κορίτσι!είσαι εγκυούλα

όλα στο πρόγραμμα είναι

και οι φόβοι και η ανασφάλεια...

σας ζαλισα!!! φτανει !

αυτα:D

μας ζάλισες;

καλέ που να δεις εμείς τι γράφουμε,όταν είμαστε στα καλά μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας χαιρέτησα;

Οχι!

Γεια και χαρα σας φίλες μου καλές

Σήμερα έχω ενα φτέρνισμα,άλλο πράγμα,σαν αλλεργικό...Και μπούκωμα...Μου μπήκε καλά ο μήνας!

Να σας πω τι...μπλου μουν τρε ρομαντίκ περάσαμε χθες...

Κατα τις 12 η ωρα,ο μικρός τύφλα στη νύστα θέλει να πιει το γάλα του,ο μπαμπάς του αναλαμβάνει το έργο πλύσιμο-άλλαγμα κι εγω φτιάχνω το γάλα...Μεχρι εδω καλά.Αλλά επειδή ο μπαμπούλης τον εχει κακομάθει,κάνοντάς του όλα τα χατήρια,χθες λοιπόν,μετα την αλλαγη πάνας και ενώ ήμουν ετοιμη να τον ταϊσω,κάνει μια δρασκελιά το περιστερόπουλο να βγει στην ταράτσα να απολαύσει το μουν...Επειδή όμως ήταν ήδη αργά και ήταν και νυσταγμενος,ο περιστερης τον τράβηξε μέσα στο δωμάτιο,προτού καν πατήσει το ποδάρι του εξω.Τον πιάνει τον μικρό,που λέτε,μια υστερία,ενα κλάμα,ένας χαμός που κράτησε μέχρι τη 1.30

Να μην θελει να φάει,να μη θελει αγκαλιά,αλλά να μην θελει και κάτω μόνος του

Εν ολίγοις εγινε της κακομοίρας

Και εκεί που γινόταν της κακομοίρας,παταμε και εναν καυγα με τον συζυγατο που ηθελε να τον βγαλει εξω στη βεραντα,για να ησυχάσει τελικά,ενω εγω επέμενα όχι

Τελικά πέρασε το δικό μου,αλλα ταλαιπωρηθηκαμε πάρα πολύ μεχρι να σταματησει ο μικρός τα κλάματα

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μου εμενα είναι το εξης και το έχω ξαναπει...

Με τον αντρα μου εχουμε διαφορετικη αντίληψη για το πώς θα διαπαιδαγωγήσουμε το παιδι

Αυτός είναι πιο ελαστικός,του τύπου..."πετά ο γάιδαρος;πετάει!"Κι αυτό γιατί τον βλέπει λιγότερες ώρες και θελει να του κάνει όλα τα χατηρια.Το αποτελεσμα είναι να έχει γινει ο μικρός πολύ ζόρικος.Σε εμενα ξερει ότι κάποια πράγματα δεν περνάνε και δεν μου "ζητα" ποτε ή σχεδόν ποτε να κάνει κάτι,ξέρει ότι δεν θα του περάσει.Ετσι λοιπόν δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερα προβλήματα όταν είμαστε μόνοι μας

Με τον πατερα του όμως του δημιουργείται μια απίστευτη ενταση και αν ο περιστερης ειναι κουρασμενος και του αρνηθεί κάτι,γίνεται ο χαμός που περιέγραψα πιο πριν.Μετα από τα πρωτα λεπτα γκρίνιας όμως ο περιστερης υποχωρεί και περνά του περιστερόπουλου.

Εχοντας διαβασει δις ενα βιβλίο για την ανατροφη των παιδιών,που σας το είχα αναφερει κιόλας,ότι είναι καλό κτλ,είπα να εφαρμόσω μια αρχη περί γκρίνιας και απαιτητικότητας του παιδιού που διαβασα εκεί

Να το μοιραστώ λοιπόν μαζί σας,μηπως βοηθησω και σε κάτι...

Βασικά την υπαιτιότητα για την γκρίνια ενός παιδιού που απαιτεί την έχει ο ενήλικας,που αρχικά λέει "οχι"και μετα υποχωρεί γιατί δεν αντεχει την γκρίνια.Είναι καλύτερα να λέμε "ισως"στα παιδιά σε μια τους απαίτηση,παρα "όχι".Αν σταθούμε στο "ισως"αφηνουμε ενα περιθωριο και στον εαυτό να μας να σκεφτούμε τι πρεπει να γίνει...Αν πούμε "όχι",αλλά υποχωρήσουμε στην γκρίνια του παιδιού,το παιδί θα το εκλάβει ως αδυναμία μας και κάθε φορα θα χρησιμοποιεί το κλάμασαν όπλο για να πετυχει τον στοχο του.Κι αν εμείς υποχωρούμε κάθε φορά...Τι θα γίνει στο μέλλον;

Εκεί λοιπόν διαφωνούμε ριζικα με τον συζυγάτο.Αυτός λέει ότι το παιδι είναι μικρό και δεν επηρεάζεται,ενώ εγώ είμαι πεπεισμένη ότι από τωρα διαμορφωνει χαρακτήρα

Απαιτησα λοιπόν χθες βράδυ,αφού του είπε αρχικά "όχι"να μην υποχωρησει

Τωρα πώς τον καταφερα τον αντρα μου,να μην υποχωρησει δεν ξερω...Γιατί και μιαμιση ωρα κλάματα και φωνες δεν αντεχοταν

Αλλά μου έχουν γινει τοσο πολύ τα νευρα κροσσια με το θεμα αυτό της συμπεριφορας του προς το παιδι και εχει τοσο καιρο μαλλιασει η γλωσσα μου να τα λέω και να τα ξαναλέω

Ας ελπίσουμε το χθεσινο βραδυνο να εχει καποιο αποτελεσμα στην συμπεριφορα του μικρού,αλλά και του μπαμπά που ώρες ωρες είναι "μικρότερος" από τον γιο

Link to comment
Share on other sites

αχ περιστερακι μου μολις διαβασα οοοοοοολα αυτα που εγραψες ταυτιστηκα μαζι σου!

εισαι η "αδερφουλα" της φεφης ε?αν θυμαμαι καλα:rolleyes:

ε μαλλον θα γινω κι εγω αδερφουλα σου!!!

καταρχην ναι ειμαι ανεργη μαθηματικος

ημουν 4 χρονια ωρομισθια και 2 χρονια ανεργη

σε φροντηστηριο εχω δουλεψει 2 φορες και το εχω μετανιωσει και τις 2

δευτερον μπορει να μην εχω γεννησει ακομη αλλα ολο αυτο που περιεγραψες ειναι σαν να βλεπω το μελλον!

λοιπον κι εγω εχω σκεφτει οτι θελω να παρω ενα βιβλιο για την διαπαιδαγωγηση στο να μαθω πως να μεγαλωσω το παιδι μου σωστα (με καιει να μην ειναι σαν αυτα τα παιδακια στο σχολειο που το μονο που τους νοιαζει ειναι η μπαλα, αλλα ναι να παιζει αλλα και να διαβαζει! δεν ζηταω 20 σε ολα τα μαθηματα-καλα εννοειται 20 στα μαθηματικα!!!! το καλο που του θελω:tongue::tongue:)]

τελος παντων ξεφυγα απο το θεμα...

τι ηθελα να πω? αααα ναι

λοιπον καπου διαβασα πριν καμια εβδομαδα οτι το παιδι δεν κανει να βλεπει τηλεοραση μεχρι να γινει 2 χρονων (δεν ξερω ακριβως τον λογο, μπορει για τα ματακια του, μπορει για τα ερεθισματα που παιρνει ) ε οπως και να εχει αφου εστι λενε ετσι λεω πρεπει να ειναι και το σωστο(αλλωστε η τηλεοραση δεν προσφερει και κατι!)

οταν το ειπα στον ντεξτερ αρχισε να μου λεει ... ας πω βλακειες (μη φαω και κοκκινη καρτα)οτι και καλα πως μπορεις ενα παιδι να του περιορισεις το οπτικο πεδιο? του λεω κι εγω οσο δεν περπαταει μπορουμε να εχουμε το ριλαξ αναποδα απο την τηλεοραση , και ετσι κι αλλιως δεν βλεπει μου λεει και δεν καταλαβαινει μου λεει και τα παιρνω κι εγω και του λεω "βρε παιδι μου αν δεν συμφωνουμε τωρα για την διαπαιδαγωγιση οταν γεννηθει τι θα κανουμε? θα του λεω εγω οχι και εσυ ναι???

ασε που ο ντεξτερ (καθοτι κι αυτος παιδι!) παιζει στο ps παιχνιδια με σκοτωμους πολεμους αιματα

και μου λεει αυτα θα παιζω με το γιο μου γκρρρρρρρρ:evil: δεν θελω βιαια παιχνιδια του λεω να παιζει το παιδι! ελα ρε ντιντι μου λεει, αγορι ειναι με αυτα θα παιζει τι θες να παιζει με κουκλες γκρρρρρρρρρρρρρ:evil::evil:

θα τον χωρισω το αποφασισα! δεν θα μου κανει εμενα το γιοκα μου φιλοπολεμο και βιαιο!! γκρρρρρρρρρρρρρ

τα πηρα τωρα

ευτυχως που ειναι για δουλεια , αλλιως θα τα ακουγε τωρα!!!!!!!!!!!!:evil::evil::evil:

τα ειπα κι εγω και ξεθυμανα


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ περιστερακι μου μολις διαβασα οοοοοοολα αυτα που εγραψες ταυτιστηκα μαζι σου!

εισαι η "αδερφουλα" της φεφης ε?αν θυμαμαι καλα:rolleyes:

ε μαλλον θα γινω κι εγω αδερφουλα σου!!!

καταρχην ναι ειμαι ανεργη μαθηματικος

ημουν 4 χρονια ωρομισθια και 2 χρονια ανεργη

σε φροντηστηριο εχω δουλεψει 2 φορες και το εχω μετανιωσει και τις 2

φιλόλογος εδώ!!

5 χρόνια ωρομίσθια και 2 άνεργη

αν και ωρομίσθια που ήμουν...άνεργη δεν ήμουν;

εχω δουλέψει επίσης σε δυο φροντιστήρια και επίσης έχω μετανιώσει

λοιπον κι εγω εχω σκεφτει οτι θελω να παρω ενα βιβλιο για την διαπαιδαγωγηση στο να μαθω πως να μεγαλωσω το παιδι μου σωστα (με καιει να μην ειναι σαν αυτα τα παιδακια στο σχολειο που το μονο που τους νοιαζει ειναι η μπαλα, αλλα ναι να παιζει αλλα και να διαβαζει! δεν ζηταω 20 σε ολα τα μαθηματα-καλα εννοειται 20 στα μαθηματικα!!!! το καλο που του θελω:tongue::tongue:)]

συμφωνώ απόλυτα!

αν και δεν πιστεύω τόσο στη δύναμη των βιβλίων όσο σε αυτό που λέμε...ένστικτο της μάνας!

κι εγω από αυτό πιστεύω ότι διαθέτω

τα βιβλία που διαβάζω αφορούν κυρίως την ψυχολογία του παιδιούκαι βοηθούν αρκετά

δεν τα ακολουθείς πιστά,τα προσαρμόζεις

κάθε παιδι είναι διαφορετικό

λοιπον καπου διαβασα πριν καμια εβδομαδα οτι το παιδι δεν κανει να βλεπει τηλεοραση μεχρι να γινει 2 χρονων

είναι αλήθεια

εν γνώσει μου ο γιος μου έχει δει δυστυχώς αρκετή τηλεόραση

ή τουλάχιστον έχει ακούσει πολλή τηλεόραση

φρόντισε γιάυτο η μάνα μου,όταν τον κρατούσε για να πάω για δουλειά

ομηρικοί καβγάδες!!!

του βάζω τουλάχιστον και βλέπει παιδικά dvd για μια ωρα περίπου την ημερα.όταν θελω να κάνω κάποια δουλειά και δεν με αφήνει σε ησυχία

τις υπόλοιπες ωρες όμως η τιβι είναι κλειστη για όλους

θα τον χωρισω το αποφασισα! δεν θα μου κανει εμενα το γιοκα μου φιλοπολεμο και βιαιο!! γκρρρρρρρρρρρρρ

τα πηρα τωρα

ευτυχως που ειναι για δουλεια , αλλιως θα τα ακουγε τωρα!!!!!!!!!!!!:evil::evil::evil:

τα ειπα κι εγω και ξεθυμανα

πολλές φορες το ζευγαρι τσακώνεται για θεματα που αφορούν το παιδί,ακόμα και για απλά,καθημερινά

πήρα μαρκαδόρους υπογράμμισης και θα μαρκάρω κάποια σημεία στο βιβλίο που έχω διαβάσει,να του τα δείξω

όχι ότι θα εχω αποτελεσμα

μπαινάκης-βγαινάκης

αλλά τουλάχιστον θα εχω προσπαθήσει

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!

σημερα ερχεται και ο ντεξτερ απο το νησι και θα του φτιαξω κολοκυθακια γεμιστα που του αρεσουν (του ξεθυμωσα και χωρις να τα ακουσει αλλα περιστερακι αυτο το βιβλιο αν θες στειλε σε πμ τον τιτλο του καποια στιγμη θα το χρειαστω!ευχαριστω)

που ειστε ολες? πηγατε θαλασσα????


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου.

Σήμερα θα πάμε σε μια βάφτιση το μεσημέρι κι έτσι δε θα μαγειρέψω. Χτες ξέχασα να σας ευχηθώ καλό μήνα.

καλη μερα και καλο μηνα !!!! και καλη σχολικη χρονια !!!!!!

Καλό μήνα.

Eviri πολλα με απασχολουσαν χθες με αυτον τον πονο αλλα δεν τα ειπα

Η αλήθεια είναι ότι όντως σου συνέβησαν πολλά για τα οποία ανησύχησες δικιολογημένα. Εύχομαι να μην ήταν τίποτα απ' αυτά και να ήταν κάτι πολύ πιο απλό όπως ο πόνος στα έντερα όταν έχουμε φάει ένα βαρύ φαγητό.

Με τον αντρα μου εχουμε διαφορετικη αντίληψη για το πώς θα διαπαιδαγωγήσουμε το παιδι

Αυτό πραγματικά είναι μεγάλο πρόβλημα. Συμβαίνει και σε μας. Άλλες φορές επειδή ο άντρας μου κάνει τις χάρες στα παιδιά κι άλλες φορές επειδή φταίω εγώ, όταν χάνω γρήγορα την υπομονή μου και νευριάζω σε περιπτώσεις που θα έπρεπε να είμαι πιο συγκρατημένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλεναδίτσες μου.

Σας ευχαριστώ για τα καλοσωρίσματα!!

Άννια, έχουμε κανά νέο από τη μπουμπού??

Περιστεράκι, μεγάλο θέμα ανοίγεις με τις διαφορετικές απόψεις ή και τη διαφορετική εφαρμογή από τους γονείς των κοινών κανόνων ανατροφής... Περίπου ομοιοπαθούσα κι εγώ.

Επειδή η συζήτηση είναι μεγάλη..., πρακτικά να σου πω για το περιστατικό που ανέφερες : Βάζεις τον Περιστέρη να κάνει την "ακίνδυνη" δουλειά=φτιάξει γάλα και κάνεις εσύ την "επικίνδυνη"=προετοιμάζεις τον μικρό για ύπνο (κι άρα δεν επιτρέπεις να παρεκλίνει του προγράμματός του).

Επίσης, μήπως ήταν κάπως αργά η ώρα που βάλατε το παιδί για ύπνο? Και το κυριότερο : Δεν διαφωνούμε μπροστά στο παιδί και δεν πισωγυρίζουμε στις αποφάσεις μας...

Να υπενθυμίσω πάλι ότι μιλάω εκ πείρας... και χωρίς επικριτική διάθεση φυσικά - μη μου παρεξηγηθεί καμιά σας!

Για φαγητό σήμερα έφτιαξα πατάτες-μελιτζάνες τηγανητές και μπριζόλες.

Καλό μεσημέρι!!

έντιτ : Ντίντι, φυσικά και (θα) έχεις μια γενική εικόνα της διαπαιδαγώγησης στο μυαλό σου και θα προσπαθήσεις να την τηρήσεις αλλά μην βάζεις πολλά στερεότυπα γιατί... τα χαστούκια θα πέσουν βροχή... (εκ πείρας πάλι μιλάω...)


Link to comment
Share on other sites

Eviri μου ο πονος την επομενη μερα εξαφανιστηκε οποτε ή το ειχα πλακωσει στον υπνο μου ή ηταν λογω πανσεληνου:cool::cool:

παντως δεν ηταν το εντερακι

το ενιωθα πιο επιφανειακα , τα εντερακια μου ειναι πιο μεσα

ζώπυρον εχεις δικιο απλα θα ηθελα να στρωσω τον ντεξτερ απο τωρα για να μην διαφωνουμε μπροστα στο παιδι ακομη και νεογεννητο να ειναι!!!

αλλα τον ντεξτερ δεν τον εστρωσε η μανα του οταν επρεπε τωωωωωωρα θα στρωσει???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι, μεγάλο θέμα ανοίγεις με τις διαφορετικές απόψεις ή και τη διαφορετική εφαρμογή από τους γονείς των κοινών κανόνων ανατροφής... Περίπου ομοιοπαθούσα κι εγώ.

Επειδή η συζήτηση είναι μεγάλη..., πρακτικά να σου πω για το περιστατικό που ανέφερες : Βάζεις τον Περιστέρη να κάνει την "ακίνδυνη" δουλειά=φτιάξει γάλα και κάνεις εσύ την "επικίνδυνη"=προετοιμάζεις τον μικρό για ύπνο (κι άρα δεν επιτρέπεις να παρεκλίνει του προγράμματός του).

Επίσης, μήπως ήταν κάπως αργά η ώρα που βάλατε το παιδί για ύπνο? Και το κυριότερο : Δεν διαφωνούμε μπροστά στο παιδί και δεν πισωγυρίζουμε στις αποφάσεις μας...

Να υπενθυμίσω πάλι ότι μιλάω εκ πείρας... και χωρίς επικριτική διάθεση φυσικά - μη μου παρεξηγηθεί καμιά σας!

Ζωπ μου συμφωνώ με όλα όσα λες!

Και ναι βάλαμε αργά για ύπνο το παιδί,γιατί, καθώς το τελευταίο διάστημα έχει σταματήσει να τρώει κανονικά, έχουν αλλάξει τα ωράρια ύπνου του,μιας και ξυπνα και τη νύχτα για φαγητό και μετα ξανακοιμάται,συνήθως μέχρι αργά το πρωί.Οπότε το μεσημέρι,όσο κι αν προσπαθώ δεν ξεκουράζεται κάποια νορμάλ ώρα και παίρνει εναν υπνάκο κάπως αργότερα...

Ασε μεγάλη πίκρα...

Γιάυτό έχω λαλήσει!!

Σήμερα ας πούμε ξύπνησε στις 12 το πρωί και κοιμήθηκε πριν λίγο,ξύπνιο σε όλη τη διάρκεια της μέρας,με πολύ τρεχαλητό και παιχνίδι!!!

Ντούρασελ ο μικρός!

Μας βγαζει νοκ άουτ:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλό μήνα και καλή εβδομάδα!

Καλώς ορίσατε κι οι τελευταιες αδειουχες! Καλή προσαρμογή!

Για να ειμαι μεσα στο θεμα: το Σαββατο φαγαμε μακαρονια σκετα και την Κυριακη μπριζολιτσες με πατατουλες.

Το θεμα της διαπαιδαγώγησης ειναι πολυ μεγάλο θεμα! Και σηκώνει πολύ συζήτηση! Κυριως σε αυτες τις ηλικίες που δοκιμάζουν τα όριά μας.

Και μενα τωρα που εμεινα μονη μου με εχει βγαλει νοκ άουτ η μικρη. Σιγα σιγά πρεπει να τη μαζεψω.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...