Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Nana10 είπε:

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

      Και σένα περίπου στις 15 μέρες δηλαδή σου είπε. Ναι ρε και εγώ έτσι σκέφτομαι να κάνω κανένα τεστ τώρα μέσα στη βδομάδα 😂😂

      Σε κλινική στο Fivi Θεσσαλονίκη το έκανα εγώ. Εσύ; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

κ ο ντέξτερ γιουβάρλακος τα λέει; μας έχει επηρεάσει ο Βουτσάς!

αααααα ετσι εξηγειται!!! λεω κι εγω ξερεις ροδιτικα? (νομιζα τα ελεγε ο ντεξτερ στα ροδιτικα, αλλα και παλι δεν μου εκανε για ροδιτικη εκφραση...:rolleyes:)

με την περιστεράκι δεν μας συνδέουν δεσμοί αίματος, αλλά ψυχικοί δεσμοί. ώρες ώρες όταν διαβάζω μηνύματά της είναι σαν να τα έγραψα εγώ κ αντίστροφα!

το ίδιο παθαίνουμε κ με την κάντυ! είμαστε τρίδυμες!

!

ανυπομονω τοτε να γνωρισω και την καντυ καντυ!!!!!!!

:P:p:p

Αν και πιστεύω ότι είναι πολύδυμη η γκαστριά,καθότι μάλλον τρώμε ταύτιση όλες μαζί κατα καιρούς,αλλες λιγότερο κι αλλες περισσότερο,αναλογα με τη φάση...Είναι πολλές οι αδερφες εδω μεσα ντιντι!!!Αδερφάτο:tongue::tongue:

Κάνω λάθος;

μια χαρα ταιριαζω με ολες!!!!:D:D

βρε φεφη αυτό το...infractions 1/0 τι είναι;το έχουν κι άλλες...

μη γελάτε ρε όσες γνωρίζετε...

εψαχνα αυτο το infractions 1/0 ,(ελεγα μηπως βγαλω νοημα απο τα συμφραζομενα)εψαχνα , εψαχνα, λεω σε παλιο μηνημα θα ειναι ας μην ψαχνω...

είχα φάει μια προειδοποίηση για μήνυμά μου στις αναλλ. σου τα έχω πει κ αλλού. δατς ινφράξιονς!

οοοοο δατς ινφραξιονς!!!!! καταλαβα!!!! (πρωην ξανθια τι να πεις συγχωρεστε με ...ειδα και που βρισκεται αυτο τοinfractions 1/0 ) θα σε ρωταγα γιατι εφαγες καρτα.. αλλα αν τα πεις θα ξαναφας και δεν λεει!

το βραδάκι η μαμά μου θα ετοιμάσει λαλάτζα! ανυπομονώ να δω το παιδί μου!

what is λαλατζα??? λαζανια που η μικρη ρυπα τα λεει λαλατζα???

Δίποδο κανένα ακόμη..... ένα τετράποδο μόνο...:P

ααα εμεις πολλα τετραποδα!!! το διποδο το περιμενουμε μετα την πρωτοχρονια πρωτα ο Θεος

να το χαιρεσαι , το σκυλακι σου να υποθεσω;)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα ολη μερα??ωραια μερα η παρασκευη ετσι??

για μενα ολες ιδιες ειναι :|

τι κανετε???ελπιζω να ειστε ολες καλα, και παιδακια και στρουμφακια ακομη καλυτερα!!!και εμεις χθες ακολουθησαμε το κλιμα του καφε, και φαγαμε οτι περισσευματα ειχε το ψυγειο!!!το βραδυ εφτιαξα πιτσα και πηραμε και οι δυο στη δουλεια για το μεσημερι. χθες σκουπισα σφουγγαρισα ολο το σπιτι. τι σκονη ειναι αυτη???ατελειωτη!!!φεφακο πως πανε οι εργασιες??τελειωνουν??περιστερακι και η δικια μου ξυπναει κατα τις 4-5 και ζηταει γαλα 5 απο τις 7 μερες της εβδομαδας. το ετοιμαζω, το πινει μονη, το αφηνει στο κομοδινο και κοιμαται παλι!!κυρια!!!!!

χααχαχαχαχαχαχα ενα τετοιο παιδι θελω!!!!:D:D:D:D:D:D:D

ντιντι γελασα πολυ εκει που ειπες να φερεις την κουνιαδα σου!!!??

μμμ βασικα την αδερφη μου ειπα να φερω, αυτη μαγειρευει (αλλα ειναι ανυπαντρη)

η κουνιαδα μου(παντρεμενη ) δεν ειναι για μαγειροκαφε, ειναι σκετο για καφε!

δεν το λεω με κακια απλα δεν μαγειρευει!(μαγειρευει η πεθερα μου και τους στελνει φαγητο) ετσι συνηθισαν τοσα χρονια που δουλευε η κουνιαδα μου ,και τωρα 2-3 χρονια που δεν δουλευει , συνεχιζει η ιδια παραδοση

Αχ ξεχασα Ντιντι μου δεν εισαι καθολου κουραστική. Το αντιθετο μάλιστα.

Ζηλευω (με την καλή εννοια) που πολλές κοπέλες μπορουν και γραφουν τοσο ανάλαφρα και με τοσο χιουμορ. Εγω δεν το'χω. Ειμαι πολυ συγκρατημένη στα γραπτά μου.

Ξανά μανά φιλιά

βασικα τα γραφω ακριβως οπως τα σκεφτομαι , σαν τον ευθυ λογο

αφεσου ελευθερη και πες τα οπως θα τα ελεγες οταν μιλας με καποιον!και οχι σαν να γραφεις εκθεση;)

καλημέρα όλη μέρα!

σήμερα τρώμε λαλάτζα.

φιλούρες!

!

παλι η λαλατζα!(μαλλον δεν ειναι λαζανια...)

Καλημέρα και από εμένα! Σας παρακολουθώ διακριτικά, γιατί και ωραία τα λέτε και παίρνω ιδέες για φαγητάκια, να σπάει η ρουτίνα μας.

Επεμβαίνω γιατί έχω άγνωστες λέξεις: λαλάτζα?

καλλιοπακι ιδια απορια ειχα!!!!

και σημερα τρωμε οτι προτεινει ο φυτρακης, δεν ειχα ιδεα τι να φαω , οποτε ανοιξα τον τσελεμεντε και λεω οτι ιδεα βρω, βρηκα ενα ρυζι που λεγεται πιλαφι αλα κριολ:shock: το ξερει καμια με το ονομα αυτο?

καταρχην μοιαζει με ρυζοτο (το τσιγαριζεις με κρεμμυδι και το σιγοβραζεις με ζωμο) και μετα το συνοδευεις με μια κοκκινη σαλτσα με μανιταρια, κρασι,πιπεριες (πρασινες+κοκκινες) και ντοματα

και μετα απο πανω τριμμενο τυρακι

παντως μου φανηκε ενδιαφερον και θα φτιαξω αυτο

animal-graphics-animals-cooking-730033.gif


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα! Σας παρακολουθώ διακριτικά, γιατί και ωραία τα λέτε και παίρνω ιδέες για φαγητάκια, να σπάει η ρουτίνα μας.

πάντως το ότι μας παρακολουθείς διακριτικά να σου πω την αλήθεια μου δεν μου άρεσε ως εικόνα. μπες, πες μια καλημέρα κ κάνε ό,τι έκανες πριν βρε παιδί μου!

Επεμβαίνω γιατί έχω άγνωστες λέξεις: λαλάτζα?

παραδοσιακό μικρασιάτικο φαγητό, ζυμάρι μισοφέγγαρο συνήθως με τυρί μέσα, σαν τυρόπιτα τηγανητή, χωρίς φύλλο όμως.

χωρίς τυρί γίνονται στρόγγυλα κ τρώγονται σκέτα ή αφού τα τηγανίσουμε βουτάμε στο μέλι ή τη ζάχαρη.

αντί για τυρί μπορείς να βάλεις ό,τι θέλεις.

μια χαρα ταιριαζω με ολες!!!!:D:D

όου γιες!

what is λαλατζα??? λαζανια που η μικρη ρυπα τα λεει λαλατζα???

όχι!;)

ααα εμεις πολλα τετραποδα!!! το διποδο το περιμενουμε μετα την πρωτοχρονια πρωτα ο Θεος

να το χαιρεσαι , το σκυλακι σου να υποθεσω;)

τί κεφάτο κορίτσι είσαι εσύ! σκόρδα!

μμμ βασικα την αδερφη μου ειπα να φερω, αυτη μαγειρευει (αλλα ειναι ανυπαντρη)

καλό τυχερό!

η κουνιαδα μου(παντρεμενη ) δεν ειναι για μαγειροκαφε, ειναι σκετο για καφε!

κ αυτό καλό είναι

δεν το λεω με κακια απλα δεν μαγειρευει!(μαγειρευει η πεθερα μου και τους στελνει φαγητο) ετσι συνηθισαν τοσα χρονια που δουλευε η κουνιαδα μου ,και τωρα 2-3 χρονια που δεν δουλευει , συνεχιζει η ιδια παραδοση

μπράβο στην πεθερά

βασικα τα γραφω ακριβως οπως τα σκεφτομαι , σαν τον ευθυ λογο

αφεσου ελευθερη και πες τα οπως θα τα ελεγες οταν μιλας με καποιον!και οχι σαν να γραφεις εκθεση;)

είναι δύσκολο να είναι κανείς ειλικρινής ή αυθόρμητος στο ίντερνετ. έως παρεξηγήσιμο πολλές φορές! παθούσα όπως κατάλαβες, αλλά εξακολουθώ το ίδιο βιολί!

παλι η λαλατζα!(μαλλον δεν ειναι λαζανια...)

καλλιοπακι ιδια απορια ειχα!!!!

και σημερα τρωμε οτι προτεινει ο φυτρακης, δεν ειχα ιδεα τι να φαω , οποτε ανοιξα τον τσελεμεντε και λεω οτι ιδεα βρω, βρηκα ενα ρυζι που λεγεται πιλαφι αλα κριολ:shock: το ξερει καμια με το ονομα αυτο?

καταρχην μοιαζει με ρυζοτο (το τσιγαριζεις με κρεμμυδι και το σιγοβραζεις με ζωμο) και μετα το συνοδευεις με μια κοκκινη σαλτσα με μανιταρια, κρασι,πιπεριες (πρασινες+κοκκινες) και ντοματα

και μετα απο πανω τριμμενο τυρακι

παντως μου φανηκε ενδιαφερον και θα φτιαξω αυτο

ούτε εγώ ξέρω τί είναι το κριόλ, αλλά όπως το περιέγραψες θα ήθελα να μας πεις πώς βγήκε γευστικά κ αν ήταν καλό να γράψεις συνταγή!:)

το καλημέρα όλη μέρα το εισήγαγα εγώ! ελεύθερη η αντιγραφή!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

φεφικο ευχαριστω και για τα πνευματικα δικαιωματα!

αυτη η λαλατζα ωραια ακουγεται...αλλα δεν μου κανει για φαι... πιο πολυ για πρωινο:D:D:D:D:D

(ευχαριστω και για την αδεφουλα μου ! ακομη ειναι λιγο μικρη 24 εχει μελλον για γαμο!)

και η πεθερα επισης πολλες φορες μας στελνει κι εμας φαγητο:D ειναι καλη η πεθερα μου , δεν εχω παραπονο! πολυλογου λιγο αλλα τα λεει με ανοιχτη καρδια ο,τι λεει , ποτε με κακια και ποτε με ζηλεια!!!

μετα τις 2 θα ξερω και πως θα ειναι το φαι και θα σας πω τη συνταγη

αν και δεν ξερω αν το εχετε παθει ποτε...

οποτε δοκιμαζω κατι νεο το πετυχαινω παντα, οταν το κανω για δευτερη φορα δεν το πετυχαινω:?

μια φορα φοιτητρια ειχα φτιαξει ρυζοτο με μανιταρια, ΤΕΛΕΙΟ

και περσι που το ξαναεκανα βγηκε αποτυχια:|:(


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα σε όλα τα κορίτσια.

Στην κατσαρόλα έβαλα ρεβύθια άσπρα για σήμερα.

:P:p:p

Είναι πολλές οι αδερφες εδω μεσα ντιντι!!!Αδερφάτο:tongue::tongue:

Κάνω λάθος;

χαχαχαχαχαχαχα πολύ ωραίο.

εβιρι η κουνιδα μου ειναι 39 (νομιζω ) και ειναι μια κουκλαρα

και ουτε καν φαινεται η ηλικια της

οποτε κι εσυ ετσι θα εισαι!!!!!

Ναι, ναι έτσι είμαι δε με συμφέρει να σου χαλάσω τη φαντασία.:D:D:D:D:D

ούτε εγώ ξέρω τί είναι το κριόλ, αλλά όπως το περιέγραψες θα ήθελα να μας πεις πώς βγήκε γευστικά κ αν ήταν καλό να γράψεις συνταγή!:)

Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο σαν συνταγή το αλα κρεόλ (ala creol). Στη σάλτσα του περιέχει μανιτάρια, πιπεριά και ντομάτα πριν το βράσιμο το τηγανίζεις ή του περιχύνεις καυτό βούτυρο πριν το σερβίρισμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Fefi εννοούσα ότι σας διαβάζω στα πεταχτά και παίρνω ιδέες για το μενού! Όχι ότι σας κατασκοπεύω! Νομίζω δυστυχώς παρεξήγησες την ατυχή έκφραση...

Την καλημέρα μου βεβαίως την έχετε και θα σας την γράφω κιόλας, μάλλον από συστολή δεν σας την έγραφα, γιατί δεν με ξέρετε και γιατί δεν έχω και πολλά να συνδράμω στα μαγειρικά σας...

Εγώ μαγειρεύω μόνο σκ ή κάποιο απόγευμα. Σε γενικές γραμμές παραλαμβάνω μαζί με τα μικρά και έτοιμο φαγητό από μαμά ή πεθερά όταν έρχεται (καλό, κακό το τρώμε και λέμε κι ευχαριστώ!). Έχω βαρεθεί τα φαγητά της μαμάς μου, που είναι περιορισμένα σε ρεπερτόριο για το καθημερινό τραπέζι και προσπαθώ να "διευρύνω" λίγο την γκάμα, γιατί δεν μας καλύπτει γευστικά το φαγητό και μετά το ρίχνουμε στις βλακείες - εγώ προσπαθώ και δίαιτα τρομάρα μου.

Η Λαλάτζα μου κάνει σε αυτό που εγώ ξέρω ως "λαλαγγίτες", νομιστότατοι μπορώ να πω! Αλλά το έχω φάει σαν γλυκό ή απογευματινό, όχι φαγητό

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στις φιλενάδες μου!

Σήμερα όπως πολύ σωστά είπατε ταξιδεύουμε για το χωριό. Οπότε φαί γιόκ!!!

Φεφάκι την ίδια απορία με την Περιστέρω μας την είχα κι εγώ για το infractions! Μάλιστα είχα σκοπό να σε ρωτήσω όταν θα μιλούσα με στο τηλέφωνο κάποια στιγμή! Οπότε Περιστεράκι σε ευχαριστώ που έγινες αιτία να λύσω την απορία μου!

Οι εργασίες πόσο θα κρατήσουν στο σπίτι? Έχετε μέλλον?

Ούπς έπεσε δουλειά! Τα λέμε σε λίγο.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρουδια ή μάλλον καλησπερούδια τέτοια ώρα!!!

Σήμερα είμαι κάπως... Εχω μια νευρικότητα,μια ανυσηχία,ενα κατιτίς που δεν μπορώ να το εξηγήσω!

Λέτε να φταίει η μπλου μουν πανσέληνος και να έχω αρχίσει να σεληνιάζομαι;;;;:tongue:

Σήμερα τρώμε κεφτεδάκια τηγανητά με σάλτσα σκόρδου και ριζότο με κουκουνάρι! Από μανούλα εννοείται γιατί είπαμε, χθες ήταν της Αγίας τεμπέλας και δεν μαγειρεύαμε!!:tongue::tongue::tongue:

ελενη καλο ταξιδι για σημερα!!!

Είναι να πάω κάπου και δεν το ξέρω;;;:shock::shock::rolleyes:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Χελοου γκερλς!!!!

Ειχα γραψει ενα σορο και με πεταξε εξω....:evil:...

Σημερα τρωμε πατατες με αρακα στην κατσαρολα εμεις.

Η Αννια τι εγινε,μπηκε να γεννησει;

Φεφη πως πανε οι δουλειες....εχετε δουλεια ακομα;

Φωτεινη κι εγω ετσι ειμαι με τα γραπτα μου,αρκετα συγκρατημενη.

Η περιστερω που ειναι;

Η Ζωπ ακομα διακοπαρει;μου ελειψες Μαρηηηηηη!!!

Η καντυ;που ειναι;Εχει καμια νεα της;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!

Τι κάνετε;

Σήμερα φτιάχνω κεφτεδάκια με σάλτσα και ρύζι για όλους μας,με την ελπίδα να φάει το παιδάκι μου.Εχει ξαναφάει και του άρεσαν.Ευτυχώς μετά από πολλές μέρες έφαγε και τα φρούτα του το πρωί.Μακαρι να ξαναβρούμε πάλι τον ρυθμό μας στο θέμα του φαγητού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα είμαι κάπως... Εχω μια νευρικότητα,μια ανυσηχία,ενα κατιτίς που δεν μπορώ να το εξηγήσω!

Λέτε να φταίει η μπλου μουν πανσέληνος και να έχω αρχίσει να σεληνιάζομαι;;;;:tongue:

Είναι να πάω κάπου και δεν το ξέρω;;;:shock::shock::rolleyes:

fly me to the moon...

Μια από τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου βεβαίως την έχετε και θα σας την γράφω κιόλας, μάλλον από συστολή δεν σας την έγραφα, γιατί δεν με ξέρετε και γιατί δεν έχω και πολλά να συνδράμω στα μαγειρικά σας...

Να μην αισθάνεσαι έτσι, το καφέ αυτό έχει χώρο για όλους, να γράφεις όποτε εσύ θες ακόμη κι αν δεν έχεις τίποτα να πεις για το φαγητό της ημέρας. Θα περιμένουμε τα νέα σου.

Η Λαλάτζα μου κάνει σε αυτό που εγώ ξέρω ως "λαλαγγίτες", νομιστότατοι μπορώ να πω! Αλλά το έχω φάει σαν γλυκό ή απογευματινό, όχι φαγητό

Έχεις δίκιο στην ουσία πρόκειται για το ίδιο πράγμα που σε διάφορα μέρη της Ελλάδας το ονομάζουν με μικρές παραλλαγές: λαλάγγια, λαλάτζα, λαλαγγίτες (ίσως υπάρχει κι άλλη παραλλαγή στο όνομα) και είναι οι γνωστές τηγανίτες με μικρές διαφορές στη συνταγή από μέρος σε μέρος.

Σήμερα όπως πολύ σωστά είπατε ταξιδεύουμε για το χωριό. Οπότε φαί γιόκ!!!

Καλό ταξίδι και καλά να περάσετε.

Σήμερα είμαι κάπως... Εχω μια νευρικότητα,μια ανυσηχία,ενα κατιτίς που δεν μπορώ να το εξηγήσω!

Λέτε να φταίει η μπλου μουν πανσέληνος και να έχω αρχίσει να σεληνιάζομαι;;;;:tongue:

Προσπάθησε όσο μπορείς, να βγάζεις το μυαλό σου από την ανησυχία που νιώθεις και να το απασχολείς με οτιδήποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια

Εγω είμαι κάπως σήμερα. Ο μπαμπάς μου πρέπει να κάνει επιγόντως στεφανιογραφία και ψιλοφοβάμαι.Νομίζω τον εφιάλτη που ζήσαμε πριν 6 χρ. με νοσοκομεία εγχειρίση θα τον ξαναζήσουμε. Μόνο να μην χρειαστεί πάλι εγχείριση.

Οσες ταξιεύουν σήμερα καλό σας ταξίδι.

Η λαλάτζα φέφη μου κάνει κάτι σαν τηγανόψωμο αν είναι έτσι είναι τέλειο με φέτα και μια μπύρα την οποία στερούμε φέτος το καλοκαίρι.

Ντίντι και μένα μου συμβαίνει πάντα αυτό να έχω την απόλυτη επιτυχία στην πρώτη εκτέλεση μιας συνταγής και στη δεύτερη την απόλυτη άποτυχία.

Επίσης σήμερα είναι της τίμιας ζώνης εν θυμάμαι ποιο κοριτσάκι ρώτησε.

Φιλάκια κοριτσάκια όταν μπορεσω θα ξανα μπώ.

Υ.Γ Εβιρυ ευχαριστώ για τις οηγίες έβαλα ξανά τικεράκι.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...