Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Nana10 είπε:

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

      Και σένα περίπου στις 15 μέρες δηλαδή σου είπε. Ναι ρε και εγώ έτσι σκέφτομαι να κάνω κανένα τεστ τώρα μέσα στη βδομάδα 😂😂

      Σε κλινική στο Fivi Θεσσαλονίκη το έκανα εγώ. Εσύ; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερούδια κόρες!!!

Τι γλωσσοκοπανιά πάλι...Μου αρέσει!!!'

Σήμερα η μερα ξεκίνησε κάπως ανάποδα...Με μια επίσκεψη που μου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι.Και η νύχτα δεν ήταν και ιδιαίτερα ξεκούραστη,μιας και ο μικρός στριφογύρναγε συνεχώς,δεν εκλεισα μάτι.

Εχω και την κοκκινομούρα από χθες

Ολα τα καλά μαζί...

Το μενού τώρα...

Φτιάχνω σπανακόρυζο του μικρού

Για μένα ψήνω φιλέτο κοτόπουλο και θα το συνοδέψω με σαλατούλα

Ο περιστέρης θα φάει εναν σκασμό ψάρια και θαλασσινά που εμειναν από χθες

Το παστίτσιο μπήκε κατάψυξη!

Οβερ

ωραιο το σπανακορυζο!!!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας ξανά! Μαζευομαστε βλεπω ξανά!

Επειδη με ρωτησε κι η μαμά μου ποιον κοιταζα οταν πρωτοκλώτσησε η μικρη θυμάμαι χαρακτηριστικα ότι χαζευα στην τιβι Γκρέυς Ανάτομυ κι έβλεπα τον ηθοποιό που επαιζεε τον Μαρκ Σλόαν. Στις διαφημισεις σηκώθηκα κουλ η δικιά σου κι ειπα στον καλό μου ότι ένοιωσα το μωρό. Είπαμε ειμαι ψυχραιμη.

κι εγω ψηφιζω μαρκ σλοαν!!!!!!!!!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζα να' μαι και γω!!!

Τι κάνετε κοριτσάκια μου; Εμείς καλά γυρίσαμε προχθές όχι απο διακοπές απο τη μαμά. Εγινε και η γαμοβάφτιση μας.

Σας διάβασα λίγο στα πεταχτά να πάρω μια ιδέα.

Φέφη να σας ζήσει η νεοφώτιστη μπουμπού να είναι γερή και καλότυχη. Και γω είδα το μπαμπά μου να φιλάει τη μαμά μου την ώρα που είπε ο νονός το όνομα και ένιωσ μια γλυκιά συγκίνηση, καλά δεν θέλω και πολύ. Αυτό που είπες για την αυλή στο πατρικό σου δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σε νιώθω. Νιώθω υπέροχα όταν είμαι εκεί και μαζευόμαστε όλοι.

Εγώ θέλω το μωρό μου να είναι καλά πρώτα απ' όλα αλλά εύχομαι να μοιάσει τη μάνα μου, την θεωρώ πολλή όμορφή που να την φτάσω εγώ. Αν έχει γαλανά μάτια που είχαν οι παπούδες μας και εμένα και του άντρα μου θα πρέπει να αποδείξω ότι δεν το έκανα με τον κουμπάρο.

Δώρα είσαι έγκυος και δεν δέχομαι αντιρρήσεις.

Εβιρυ είχα καιρό να σε δω σε σκεφτόμουνα. Είσαι ακόμα Ελλάδα;

Επίσης Φέφη διαφωνώ το περιστερόπουλο είναι ίδιο ο περιστέρης.

Αννια λίγο έμεινε ούτε καν η ουρά την έχεις φάει και αυτή. Με το καλό κοριτσάκι.

Δεν μπορώ να βαλώ τικεράκι με το μπεμπέ μου και έχω σκάσει τη βλακέία έκανα έχασα το άλλο και τώρα δεν μπορώ να βάλω άλλο.

Σήμερα έκανα μακαρόνια με σάλτσα είναι και νηστεία.

Επίσης να ρωτήσω κάτι είχα τάξει πέρυσι να κάνω φανουρόυπιτα αλλά είχαμε τον γάμο και δεν μπόρεσα αν την κάνω σήμερα αυριο και την μοιράσω θα ποιαστεί;


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έβιρι πολύ ωραία φαγάκια έφτιαξες για τους φίλους σας! Είμαι σίγουρη ότι το ευχαριστήθηκαν!

Ευχαριστώ, ναι τους άρεσαν.

Επέστρεψα και εγώ ύστερα από 3 εβδομάδες χαΛΑρωσης...

Καλό χειμώνα να έχετε.

Κορίτσια αύριο γιορτάζω και επειδή όλο και κάποιος θα μου έρθει θα ήθελα να μου προτείνετε πραματάκια να ετοιμάσω γρήγορα και οικονομικά...

Από κρεατικά τα πιο οικονομικά είναι το κοτόπουλο και από κόκκινα το χοιρινό και ο κιμάς.

Κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο,

Κοτόπουλο ψητό στη λαδόκολλα ή στο φούρνο και συνοδεία από κίτρινο ρύζι.

Μπορείς να πάρεις σαν μεζεδάκι και φτερούγες ανάμεικτα με μπουτάκια που είναι πολύ οικονομικά μεζεδάκια να τα ψήσεις σε ηλεκτρική ψηστιέρα ή γκριλ ή κάρβουνα και με μια συνοδεία να έχεις ωραίο μεζέ.

Κοτόπουλο γιουβέτσι.

Κόκορα ή κοτόπουλο μακαρονάδα.

Παστίτσιο σε μικρό ταψί κομμένο μικρά κομμάτια.

Ρολό κιμά με αυγό βραστό ή καρότο στο κέντρο.

Μπιφτέκια με τη συνοδεία που σου αρέσει,

Κανελόνια ή κρέπες σπιτικές γεμιστές με κιμά,

Χοιρινό με πατάτες στο φούρνο,

Χοιρινό κρασάτο,

Χοιρινό μπούτι ή άλλο ψαχνό ψημένο στη λαμαρίνα (αυτό που λένε ψητό γουρουνόπουλο),

Χοιρινό σε κομμάτια στη λαδόκολλα με μπόλικο σκόρδο, λαδορίγανη και αλάτι (αν θες μπορείς σε κάθε πουγκί να βάλεις μαζί με το κρέας και φέτες ντομάτας),

Χοιρινή πανσέτα (φθηνό κομμάτι) γεμιστή με τυρί και ντομάτα, τυλιγμένη και δεμένη με σπάγγο, ψητή στο φούρνο,

Χοιρινά σνιτσελάκια κομμένα σε μικρά κομμάτια για να φτουρίσουν,

Μακαρονοσαλάτα (σε διάφορες παραλλαγές)

Πουγκάκια από λαδόκολλα με ντομάτα και φέτα ψητά στο φούρνο ή στα κάρβουνα,

Σπιτική πίτσα,

Κρέπες με άλλη γέμιση της αρεσκείας σου (ζαμπόν, τυρί, κοτόπουλο, σπανάκι κλπ)

Μελιτζάνες τηγανητές ρολά με γέμιση τυριού ή κρέατος, το ίδιο και με κολοκυθάκια (αυτά τα προτείνω πάντα γιατί είναι φθηνά, ευπαρουσίαστα και πεντανόστιμα)

Σπανακόπιτα.

Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να θυμηθώ άλλα, αν αργότερα μου έρθουν κι άλλες ιδέες θα επανέλθω.

Και για να μην το ξεχάσω να σου ευχηθώ από τώρα χρόνια πολλά για αύριο και καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν ετοιμάσεις.

Γεια σου Εβίρι με τα ωραία σου!

Γεια σου και σένα Περιστεράκι.

Σήμερα η μερα ξεκίνησε κάπως ανάποδα...Με μια επίσκεψη που μου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι.Και η νύχτα δεν ήταν και ιδιαίτερα ξεκούραστη,μιας και ο μικρός στριφογύρναγε συνεχώς,δεν εκλεισα μάτι.

Εχω και την κοκκινομούρα από χθες

Ολα τα καλά μαζί...

Αυτό το κακό που όταν μας συμβεί μια αναποδιά έρχονται άλλες δέκα......τι πράγμα κι αυτό;

Εβιρι μου αρεσει ο τροπος που περιγραφεις τις μαγειρικες σου σαν να ειναι το πιο ευκολο, γρηγορο πραγμα στον κοσμο. Κι εχεις και τοση ποικιλια! Σε ζηλευω (με την καλή έννοια)

Σ' ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου! Είστε πολύ καλές και γρήγορες! Ευχαριστώ πολύ! Βέβαια όπως καταλαβαίνετε εχθές δεν πρόλαβα, γλυκό γιοκ λοιπόν, τη βγάλαμε με πίτσα. Αλλά θα έχω πάλι φίλους το σάββατο (μαζευόμαστε μετά το καλοκαίρι, οπότε κρατάω συνταγες!

Καλημέρα!!!

Εγώ όταν θέλω κάτι γρήγορο/εύκολο (όπως λες), φτιάχνω πανακότα. Συνταγή του παρλιάρου. Το πρόβλημα είναι ότι θέλει περίπου 3-4 ώρες στο ψυγείο για να κρυώσει. Αν θες πες μου να σου βάλω τη συνταγή.

Θα σκεφτώ και κάτι άλλο...

την έχω, ευχαριστώ!!

εύκολο γλυκάκ ιείνα ιτο τσηζκέηκ.

αγαπημένο, έχω χρόνια να φτιάξω εγώ! Μου άρεσε πολύ αυτό με τη μαστίχα!

υλικα:

  • 1 πακ digestive
  • 1/2 βουτ. αναλατο (σουπερ φρεσκο, λουπακ )
  • 200γρ.philadelphia ή μασκαρπονε
  • 1 κουτι ζαχαρουχο
  • 1/2 ποτηρι χυμο λεμονιου
  • 1 κρεμα γαλακτος κτυπημενη

εκτελεση:

λιωνεις στο μπλεντερ τα μπισκοτα , τα βαζεις σε οτι σκευος θες, τα μουλιαζεις με το βουηρο να υγρασιαστουν ολη η σκονη απο τα μπισκοτα(οπως ειπε και η φεφι) και το βαζεις στο ψυγειο

στη συνεχεια στο μιξερ χτυπας το τυρι κρεμα το ζαχαρουχο και το χυμο λεμονιου μετα ριχνεις και την χτυπημενη κρεμα γαλακτος και μια μια κουταλα ανακατευεις το μιγμα(δεν κανει να το χτυπησεις με το μιξερ γιατι θα κοψει η κρεμα) οποτε το... ομοιογενεις με τα χερακια!

το απλωνεις πανω απο το μπισκοτο που εχει παγωσει και απο πανω πασπαλιζεις με κανελα!

εδώ μου αρέσει το λεμόνι.

θα κάνω την προσπάθειά μου και θα σας πω αποτέλεσμα! χρόνο να βρωωωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου καλησπερα,ακομα εδω εγω χιχιχιχι δεν θελει να βγει η μπουμπου..

Μόνο η μπουμπού ξέρει ποια είναι η καλύτερη ώρα για να βγει.

Ψυχολογικα ειμαι λιγο πεσμενη φταιει το αγχος η που δεν κοιμαμαι τωρα πια τα βραδια??

Είσαι δικιολογημένη να μην κοιμάσαι, λίγο το άγχος, λίγο η ανυπομονησία, λίγο το βάρος, λίγο η ζέστη, είναι απόλυτα φυσιολογικό να έρχεται η αϋπνία.

Όπου να 'ναι θα σου γράφουμε όλες τις ευχές μας από αυτή κι από άλλη στήλη.

η εβίρι δεν είναι ιδρύτρια του θέματος, αλλά δικαιωματικά με τόσο μαγείρεμα κ τόση γνώση στο θέμα την στέφουμε βασίλισσα της κουζίνας!παράααααααααααμ παράααααααααμ!!!!!:)

χαχαχαχαχα ευχαριστώ πολύ για το στέμμα. Ωραίο πράμα να είναι κάποια βασίλισσα.

Ντίντι κατά βάθος δεν είμαι δημαρχέσσα επειδή έχω πολλές γνώσεις στη μαγειρική, αλλά επειδή έχω μεγάλη ηλικία και πρόλαβα να τις αποκτήσω.

Τι κάνετε κοριτσάκια μου; Εμείς καλά γυρίσαμε προχθές όχι απο διακοπές απο τη μαμά. Εγινε και η γαμοβάφτιση μας.

Καλό χειμώνα να σας ευχηθώ και να ζήσουν όσοι παντρεύτηκαν και όσοι βαφτίστηκαν.

Εβιρυ είχα καιρό να σε δω σε σκεφτόμουνα. Είσαι ακόμα Ελλάδα;

Ναι Κάγκλυ μου, αλλά ο καιρός περνάει σύντομα, θα είμαι για περίπου μία εβδομάδα ακόμη.

Δεν μπορώ να βαλώ τικεράκι με το μπεμπέ μου και έχω σκάσει τη βλακέία έκανα έχασα το άλλο και τώρα δεν μπορώ να βάλω άλλο.

Εγώ δε θυμάμαι πριν από τόσο καιρό τι ακριβώς είχα κάνει, αλλά ελπίζω να σε βοηθήσει το βιντεάκι με τις οδηγίες στη σελίδα των οδηγιών του πάρεντς καφέ.

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=191

Επίσης να ρωτήσω κάτι είχα τάξει πέρυσι να κάνω φανουρόυπιτα αλλά είχαμε τον γάμο και δεν μπόρεσα αν την κάνω σήμερα αυριο και την μοιράσω θα ποιαστεί;

Όλο το χρόνο μπορείς να κάνεις φανουρόπιτα να τη διαβάσει ο παπάς και να τη μοιράσεις. Σχετικά όμως, με το αν πιάνεται ως το περσινό σου τάμα καλύτερα να ρωτήσεις τη γνώμη του παπά, γιατί δεν ξέρω τι γίνεται σ' αυτές τις περιπτώσεις.

Βέβαια όπως καταλαβαίνετε εχθές δεν πρόλαβα, γλυκό γιοκ λοιπόν, τη βγάλαμε με πίτσα.

Είχα κάνει παράθεση το μήνυμά σου στο προ-προηγούμενο ποστ μου και κατά λάθος δεν έγραψα ερώτηση σχετικά με το τι έφτιαξες, αλλά τώρα την απάντησες.

Αλλά θα έχω πάλι φίλους το σάββατο (μαζευόμαστε μετά το καλοκαίρι, οπότε κρατάω συνταγες!

Μέχρι το Σάββατο προλαβαίνεις να φτιάξεις και ένα παγωτό που θα σε καλύψει σε πολλά άτομα, είναι οικονομικό, επίκαιρο λόγω εποχής και πάντα αρέσει.

Γίνεται με 3 υλικά: γάλα εβαπορέ, γάλα ζαχαρούχο, 1 μόρφατ. Χτυπάς πρώτα τη μόρφατ να φουσκώσει και να γίνει σαντιγύ και μετά προσθέτεις ένα-ένα τα υλικά να ενσωματωθούν αρκετά καλά και σταματάς το χτύπημα στο μίξερ. Βάζεις το μίγμα στην κατάψυξη και αν έχεις χρόνο το χτυπάς κάθε 30' περίπου (το φτιάχνεις απόγευμα και το χτυπάς μέχρι να ξαπλώσεις ή μέχρι να καταψυχθεί). Αν πάλι δεν έχεις πολύ χρόνο το χτυπάς κάθε μία ώρα, μόνο και μόνο για να μην κρυσταλλώσει.

Το παγωτό αυτό το φτιάχνει και η Φέφη με παραλλαγή νομίζω στη μόρφατ που την αντικαθιστά με γκαρνί (αν δεν κάνω λάθος, Φέφη θύμισέ μας) και γίνεται πολύ ωραίο.

Αν θες, μέσα του ρίχνεις διάφορα υλικά είτε κατά το χτύπημα είτε μετά, (π.χ μπισκότα, τρούφα, κομματάκια σοκολάτας, σιρόπια, ξηρούς καρπούς, γλυκό του κουταλιού κλπ).

Επίσης, θεωρώ και το ραβανί εξαιρετικό γλυκό, πεντανόστιμο και πολύ οικονομικό για τα κομμάτια που βγάζει. Αν το βρεις καλή ιδέα να μου πεις να σου δώσω την αξεπέραστη συνταγή του Τσελεμεντέ που τη θεωρώ κορυφαία.

Link to comment
Share on other sites

μάκια σου! γιατί δεν τρως κ εσύ σπανακόρυζο; τόσα φαγητά!

γιατί λέω να συμμαζευτώ λιγάκι ντήαρ...και χωρίς ψητό-σαλάτα συμμάζεμα δεν παίζει:tongue:

μήπως λέω μήπως πρώτα είδες στον καθρέφτη, έστω στα σκοτεινά κ μετά τον περιστέρη; δεν μπορεί, μας δουλεύεις κυρία μου!

ίδιος εσύ είναι ο γιόκας σου!:cool:

το παιδί είναι...μιξ-γκριλ :tongue::tongue:

Κοριτσια μου καλησπερα,ακομα εδω εγω χιχιχιχι δεν θελει να βγει η μπουμπου..Ψυχολογικα ειμαι λιγο πεσμενη φταιει το αγχος η που δεν κοιμαμαι τωρα πια τα βραδια??

κοριτσάκι μου υπομονή

ξέρει η μπουμπου πότε θα κάνει ντου

φιλάκια και να προσέχεις!!

η εβίρι δεν είναι ιδρύτρια του θέματος, αλλά δικαιωματικά με τόσο μαγείρεμα κ τόση γνώση στο θέμα την στέφουμε βασίλισσα της κουζίνας!παράααααααααααμ παράααααααααμ!!!!!:)

η Εβίρι είναι όλα όσα λέει η φέφη,αλλά να προσθέσω ότι είναι και η ψυχή της ομάδας

μαγειροκαφέ χωρίς Εβίρι not exist!!

Εγινε και η γαμοβάφτιση μας.

Να σας ζήσουν!!!

Κι εσύ μια κούκλα!!

Επίσης Φέφη διαφωνώ το περιστερόπουλο είναι ίδιο ο περιστέρης.

αυτά τραβάω καθημερινά στον δρόμο που το κυκλοφορώ το περιστεράκι

τσακώνεται ο κόσμος σε ποιον μοιάζει το παιδί!!!

:tongue::tongue::confused:

είναι μιξ λέμε

όποτε θελει μοιάζει σε μενα

κι όποτε θελει μοιαζει του μπαμπά του:tongue::tongue:

Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να θυμηθώ άλλα, αν αργότερα μου έρθουν κι άλλες ιδέες θα επανέλθω.

Και για να μην το ξεχάσω να σου ευχηθώ από τώρα χρόνια πολλά για αύριο και καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν ετοιμάσεις.

τι άλλο να θυμηθείς καλή μου;

μας λίγωσες πάλι...

Ντίντι κατά βάθος δεν είμαι δημαρχέσσα επειδή έχω πολλές γνώσεις στη μαγειρική, αλλά επειδή έχω μεγάλη ηλικία και πρόλαβα να τις αποκτήσω.

χαζομάρεεεεεεεες

Link to comment
Share on other sites

Χοιρινό σε κομμάτια στη λαδόκολλα με μπόλικο σκόρδο, λαδορίγανη και αλάτι (αν θες μπορείς σε κάθε πουγκί να βάλεις μαζί με το κρέας και φέτες ντομάτας),

θα ηθελα μια από αυτό,παρακαλώ...

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το σπανακορυζο!!!!!

μερσί,απόπειρα να φάει το παιδί μου έκανα

τζίφος

6 κουταλιές

didi&k μου αρέσει που είσαι πολυγραφότατη,ταιριάζεις στο προφίλ του καφε μας:)

καλέ δεν σου κάνω πλάκα,δεν σε κοροϊδεύω

απλά μας εχεις πετύχει σε φάση...αποσύνθεσης λόγω καλοκαιριού

αλλά πού θα πάει,θα επανέλθουμε

Link to comment
Share on other sites

την άγχωσε φωτεινούλα μου!

ο Σλόαν είναι ο μαμιάς της παρέας ο ξανθός;χαχαχα!!!!!:P

ναι ναι αυτος (αλλα ρε παιδι μου γερασε πολυ στον 8ο κυκλο)

ναι ζυγος!!!!!!!19 οκτωβρη

έλεοθ!!!!!!!!:shock:

μου αρέσει το χιούμορ σου! σμαρτ γκερλ!:)

η εβίρι δεν είναι ιδρύτρια του θέματος, αλλά δικαιωματικά με τόσο μαγείρεμα κ τόση γνώση στο θέμα την στέφουμε βασίλισσα της κουζίνας!παράααααααααααμ παράααααααααμ!!!!!:)

οκ να ξερω απο που να ζηταω θυμβουλες λοιπον!!!!!!!!!!

εβιρι μενειθ εξωτερικο απο οτι καταλαβα?(δεν φταιω , μου το κολληθε η φεφι!!!)

Τ

Δεν μπορώ να βαλώ τικεράκι με το μπεμπέ μου και έχω σκάσει τη βλακέία έκανα έχασα το άλλο και τώρα δεν μπορώ να βάλω άλλο.

εισαι σιγουρη κοριτσακι? πατα σε ενα τικερακι που σου αρεσει και φτιαξε ενα μετα πας πινακα ελεγχου και βαζεις τον bbcode που σου δινει το σαιτ με τα τικερακια

Σήμερα έκανα μακαρόνια με σάλτσα είναι και νηστεία.τι σαλτσα?? νηστισιμη?

Επίσης να ρωτήσω κάτι είχα τάξει πέρυσι να κάνω φανουρόυπιτα αλλά είχαμε τον γάμο και δεν μπόρεσα αν την κάνω σήμερα αυριο και την μοιράσω θα ποιαστεί;

κοιτα κι εγω θελω να κανω φανουροπιτα και δεν εχω προλαβει αυτες τις μερες αλλα την εχω στο μυαλο μου, νομιζω ο Αγιος δεν εχει προβλημα ποτε θα την κανεις απλα να την κανεις οποτε μπορεις

και βοηθεια σου

(ειμαι νεα στο μαγειροκαφε δεν μπορουσα να μην σας γνωρισω ειμαι φαν της μαγειρικης-ζαχαροπλαστικης και θελω να κανω σεφ τον γιοκα μου:D)

Αχ κορίτσια μου! Είστε πολύ καλές και γρήγορες! Ευχαριστώ πολύ! Βέβαια όπως καταλαβαίνετε εχθές δεν πρόλαβα, γλυκό γιοκ λοιπόν, τη βγάλαμε με πίτσα. Αλλά θα έχω πάλι φίλους το σάββατο (μαζευόμαστε μετά το καλοκαίρι, οπότε κρατάω συνταγες!

εδώ μου αρέσει το λεμόνι.

θα κάνω την προσπάθειά μου και θα σας πω αποτέλεσμα! χρόνο να βρωωωωω

καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!

χαχαχαχαχα ευχαριστώ πολύ για το στέμμα. Ωραίο πράμα να είναι κάποια βασίλισσα.

Ντίντι κατά βάθος δεν είμαι δημαρχέσσα επειδή έχω πολλές γνώσεις στη μαγειρική, αλλά επειδή έχω μεγάλη ηλικία και πρόλαβα να τις αποκτήσω.

σιγα καλε!!!!!!!!!!αποκλειεται να εισαι πανω απο 40 αλλα και παλι ειμαστε οτι νιωθουμε και εσυ νομιζω νιωθεις 30 αρα εισαι μικροτερη μου

μερσί,απόπειρα να φάει το παιδί μου έκανα

τζίφος

6 κουταλιές

δεν πειραζει σημερα 6 αυριο 7 σιγα σιγα

να ρωτησω κατι σχετο? βρηκες φρεσκο σπανακι? ηρθε η εποχη του ??? ειμαι φαν του σπανακιου!!!!!

didi&k μου αρέσει που είσαι πολυφραφότατη,ταιριάζεις στο προφίλ του καφε μας:)

καλέ δεν σου κάνω πλάκα,δεν σε κοροϊδεύω

απλά μας εχεις πετύχει σε φάση...αποσύνθεσης λόγω καλοκαιριού

αλλά πού θα πάει,θα επανέλθουμε

what is πολυφραφοτατη???

παντως κατι καλο θα ειναι αφου ταιριαζω στο προφιλ σας:D:D:D:D:D:D

δεν πειραζει συντομα χειμωνιαζει θα συνελθετε:tongue::tongue::tongue::tongue:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ντίντι είσαι ο 2ος μπαξές του μαγειροκαφέ. 1η είναι η κάντυ μας. θα την γνωρίσεις σε λίγες μέρες.

να σε χαίρονται όσοι σε αγαπούν!!!!!!

καλό βράδυ σε όλες όσες ξενύχτησαν. εγώ πάω να την πέσω σαν τούβλο...

όνειρα γλυκούτσικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δροσισε κοπελες αρκετά αυτες τις ημέρες. Το βραδυ σκεπαζομαστε με πικε κουβερτουλα. Επιτέλους!

Ντάλια ευχομαι για τη γιορτη σου να εισαι πολύχρονη, με υγεια, να χαιρεσαι την οικογενειά σου!

Αννια κουραγιο! Μετράς ημέρες αν όχι ώρες!

Kagly να σας ζησουν οι νεονυμφοι και το νεοφώτιστο. Καλώς μας ήρθες ξανά. Πώς τα πας με την εγκυμοσυνη; Για τη φανουροπιτα δεν ξερω να σου πω.

Ντιντι πολυγραφοτατη εννοουσε το περιστεράκι. Κι εγω ζυγος ειμαι.

Εβιρι κι εγω δε σε θεωρω μεγάλη. Το πολύ 40 και κάτι (κι αυτο επειδη γνωρίζω τις ηλικιες των κορών σου). Πάντως όποτε θέλω να κάνω τραπεζι θα σας ρωτάω. Τι ποικιλία ιδεών ειναι αυτη! Εγω πάντα μπλοκάρω.

Και να σας πω πως ευτυχώς λόγω εγκυμοσυνης μου εχει προκυψει μια απεχθεια για γλυκά - αλλιως με όλα όσα διαβάζω θα ειχα ξελιγωθει η γυναικα!

Χθες ειχαμε τελικά κοτοπουλο στο φουρνο με πατάτες κι έφαγε και η μικρη. Ηρεμησαν οι παππουδες. Σημερα δεν ξερω τι θα φαμε. Έκπληξη.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα!

ντάλια χρόνια πολλά κ γλυκά με υγεία κ αγάπη! ό,τι επιθυμείς!

σήμερα τρώω γιοβάρλακος! η κόρη φακές, κ ο μπαμπάς μπιφτέκια!

δεν νυστάζω, αλλά θέλω να αράξω...

φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εγω αντιθετα απο την ΦΕΦΗ,νυσταζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για σημερα δεν μαγειρευω......θα φαμε οτι εχει το ψυγειο.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Καταρχήν θα ευχηθώ Χρόνια πολλά στην Ντάλια! Να είσαι πολύχρονη κορίτσι και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!!

Ιωάννα σήμερα θα πάτε στον γιατρό ε? Να μας πεις τα νέα σας!

kagly81 να ζήσει το ζευγάρι και το παιδάκι τους! Πραγματικά πολύ συγκινητικές στιγμές αυτές!!!

didi&k υποθέτω πως η Φέφη ήθελα να γράψει πολυγραφότατη και της βγήκε πολυφραφοτατη! Αν κάνω λάθος με διορθώνεις φεφάκι!!

Φέφι τι ώρα ήταν αυτή η χθεσινοβραδυνή??? Εντυπωσιάστηκα:tongue:

Φωτεινούλα εγώ όταν ήμουν έγκυος και στα δύο παιδιά μου είχα ταράξει τα milk shake σοκολάτα. Χειμώνα καλοκαίρι!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...