Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Καλημερούδια! Λέω να κάνω ένα τεστ πρώτα από βδομάδα γύρω στη 8η-9η μέρα και αν βγει θετικό θα κάνω την χοριακη στην 15η μέρα που μου είπε αλλιώς θα πάω πιο νωρίς. 
      Με το καλό να έρθουν αυτές οι μέρες και σε σένα και θα είμαστε εδώ να τα λέμε 😂

      Σε ευχαριστώ!!! Μετράω αντίστροφα σιγά σιγά!!! Ναι καλέ κανε εκεί ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος! Εκεί κοντά στη 10η μέρα και μια χαρά! Αλλά στις 15 μέρες να πας για χοριακη ότι και να δείξει! Άντε αναμένουμεεε!!!🧡

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Μια ομορφη καλημερα στην ομορφοτερη παρεα του παρεντς καφε.

Σαν να δροσισε λιγακι σημερα.....και μου αρεσειιιιιι :tongue:

Κοριτσιαααα πονανε ,τρελα ομως,τα μεμε μου.ουτε να τα ακουμπισω δεν μπορω......ποσο μαλλον να κοιμηθω μπρουμιτα.....

Σημερα θα κανω καμια χορτοσουπα μαλλον για μας και στο παιδι θα προσθεσω και κοτοπουλο.......απαπαπαπαπα αυτο το καθημερινο μαγειρεμα.....τι μπελας!!!!!

ΕΛΕΝΗ με γεια τα καινουρια πραμματακια σας.

ΦΕΦΗ,τι ζουζουνακια...κορη και ανεψια.....για δαγκωμα ειναι!

ΝΤΙΝΤΙ,ευχομαι απο τωρα μεχρι να γεννησεις να χορτασεις κλοτσιες απο ο μπεμπακι.;)

Εγω στην πρωτη κλοτσια του θησαυρου κοιταξα μαμα και αντρουλη.....ποιον μοιαζει;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Δωράκι καλημερούδια!

Το ότι σε πονάει το στήθος σου δύο πράγματα μπορεί να σημαίνει.Ή ότι έρχεται η μηνιαία επισκέπτρια ή ότι έρχεται νινάκι!!! Λες να είναι το 2ο???


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι καλημερούδια!

Το ότι σε πονάει το στήθος σου δύο πράγματα μπορεί να σημαίνει.Ή ότι έρχεται η μηνιαία επισκέπτρια ή ότι έρχεται νινάκι!!! Λες να είναι το 2ο???

Μαλλον το πρωτο.

σε καμια 10αρια μερες θα φτασει....:rolleyes:


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

νομιζω φεφικο οτι ηρθε η στιγμη για να βαλεις μπροστα μια αδρφουλα για τη ρυπα!!!!

εγώ νομίζω ότι είναι ώρα να απολαύσω τις κοριτσάρες μου περισσότερο! αναζωογοννήθηκα!

τον δρομο:shock::shock::shock:

ηταν στον γυρισμο απο τη βαπτιση και επειδη η διαδρομη ηταν 2 ωρες ειχε πιαστει ο κ*λος μου και αραξα στην καρεκλα του αυτοκινητου και εκει την ενιωσα

ξωφαλτσα πες οτι εβλεπα τον ντεξτερ που ηταν στη θεση του οδηγου

έστω κ ξώφαλτσα...μήπως κοίταζες το καθρεφτάκι του αυτοκινήτου;:tongue:

Μια ομορφη καλημερα στην ομορφοτερη παρεα του παρεντς καφε.

Σαν να δροσισε λιγακι σημερα.....και μου αρεσειιιιιι :tongue:

Κοριτσιαααα πονανε ,τρελα ομως,τα μεμε μου.ουτε να τα ακουμπισω δεν μπορω......ποσο μαλλον να κοιμηθω μπρουμιτα.....

Σημερα θα κανω καμια χορτοσουπα μαλλον για μας και στο παιδι θα προσθεσω και κοτοπουλο.......απαπαπαπαπα αυτο το καθημερινο μαγειρεμα.....τι μπελας!!!!!

ΦΕΦΗ,τι ζουζουνακια...κορη και ανεψια.....για δαγκωμα ειναι!

Εγω στην πρωτη κλοτσια του θησαυρου κοιταξα μαμα και αντρουλη.....ποιον μοιαζει;

είναι χαρά Θεού τα πιτσιρίκια!

κ μακάρι να κάνεις κορίτσι στο 2ο, να αποτρελαθείς!!!!!

αν κ σε κόβω για αγορομάνα Δώρα μου!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο μου συμβαίνει! Καμιά δεκαριά μέρες πριν αρχίζουν πόνοι στο στήθος και πονοκέφαλος! Μόλις έρχεται σταματάνε όλα!

Μετε την γεννα δεν ειχα καθολου συμπτωματα,ενω πριν υπεφερα απο πονο στο στηθος και πονο στην κοιλια.

Τωρα αρχιζει παλι ο πονος σε στηθος και στην κοιλια....

παραξενο δεν ειναι; μια χαρα ημουν χωρις πονους.......


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.

Χτες δε μπήκα καθόλου γιατί είχα δουλίτσα. Το βράδυ ήρθε μία φίλη μου με τον άντρα της για φαγητό. Έφτιαξα ένα κοτόπουλο που επειδή ήταν μεγάλο το χώρισα στα δύο, το μισό το έκανα με μπάμιες στο φούρνο και το άλλο μισό με πατάτες, επίσης, έφτιαξα μπιφτέκια με συνοδεία κίτρινου ρυζιού, σαλάτα και δύο τυριά, ξαναέφτιαξα και μωσαϊκό για γλυκό και περάσαμε ένα ευχάριστο βραδάκι. Το μεσημέρι είχαμε για μας ψάρι γλώσσα με τηγανητές πατάτες και για σήμερα θα φτιάξω φακές.

Καλημέρα προκομένες μου! Περιμένω κάτι φίλους το βράδυ και θέλω το απόγευμα επιστρέφοντας από τη δουλειά να φτιάξω ένα γρήγορο/εύκολο γλυκάκι.

Έχετε καμία πρόταση με εύκολα υλικά? Ζητάω πολλά?

Πάω να ψάξω και σε σχετικά σιτες, αλλά αν υπάρχει κάτι δοκιμασμένο θα με σώσετε!

κοριτσια δεν σας ειπα! την κυριακη εφαγα την πρωτη μου κλωτσια!!!!:D:D:D

απο τοτε δεν νιωθω συχνα αυτο το γαργαλητο που ενιωθα ολη μερα, μαλλον ψηλωσε το παιδι μου και δεν εχει περιθωρια για υπτια:o

κατι μικρες κλωτσιτσες μονο ακουω αλλα πολυ αμυδρες και οχι τοσο συχνα...

Τι ωραίο συναίσθημα, από 'δω και πέρα θα το έχεις καθημερινά και σιγά-σιγά αργότερα θα είναι πιο συχνό μέσα στην ίδια μέρα και πιο δυνατό καθώς περνάνε οι μήνες.

τσοου τσοου ηθελα να γραψω ειναι κατι πανεμορφα σκυλια σαν αρκουδακια!!!(και τα τρωνεεεεεεεεεεεε:evil::evil::evil::evil::evil::evi l:smile:γκουγκλαρε τα!

Αυτός για μένα είναι ένας λόγος που διστάζω να δοκιμάσω κινέζικο φαγητό. Ξέρω ότι τρώνε ό,τι κινείται γενικώς, γι' αυτό δεν εμπιστεύομαι τι βάζουν μέσα.

μέχρι κ γλέντι έστησε η ανεψιά μου, βάλαμε ραδιόφωνο από το αγροτικό αυτοκίνητο του πατέρα μου, φώτα στην αυλή, καθίσματα στη σειρά κ τα κορίτσια έδωσαν σόου! χορευτικό!!!!!κ μετά χαιρετούρες κ φιλιά, σαν γάμος! ρε τί πλάκα έχουν!!

Πραγματικά πολύ ωραία εικόνα, σας χαίρομαι.

Καλημέρα! Τι κάνει η μαγειροπαρέα;

Χθες πηγαμε και πήραμε καινούρια τσάντα (barbie εννοείται:tongue:) και σχολικό εξοπλισμο και πατίνι, οπότε είμασταν μεσα στην τρελλή χαρά!!!;)

Με 'γεια σας.

Γιατί λένε πως αυτόν που βλέπεις πρώτο σ'αυτόν μοιάζει!

Στη μεγάλη μου κόρη θυμάμαι απόλυτα ότι στην πρώτη κλωτσιά βρισκόμουν στο πατρικό μου σπίτι και το είπα στη μάνα μου άρα την κοίταξα. Όμως η κόρη μου έμοιασε λίγο σε μένα και λίγο στην πεθερά μου. Στη μικρή μου δε θυμάμαι γιατί είχα αιμορραγίες το πρώτο τρίμηνο, ήμουν ξαπλωμένη, γι' αυτό έρχονταν διάφοροι να με φροντίζουν και είναι αδύνατον να θυμηθώ ποιος ήταν στο σπίτι εκείνη την ημέρα.

Χμ! Κι αν τύχει και ο πρώτος που θα δεις να είναι ο κουμπάρος????:tongue:

χαχαχαχαχαχα και άντε να αποδείξεις ότι μόνο τον κοίταξες.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω Φεφη μου,

πριν τον θησαυρουλη μου,ηθελα κοριτσια......

τωρα λεω γερα να ειναι..κι αγορια να ειναι!!!!!!!!

Μιλαμε για τρελο κολλημα.....:tongue:

Οχι οτι θα με χαλουσε και μια κορη......αλλα λεμε τωρα.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι μου κάνετε;

Η μικρη μου ειναι καλά. Ο βηχας ειναι ελάχιστος πλέον.

Μπράβο μπράβο!!!

Και για να ειμαι στο θεμα χθες φαγαμε τραχανά σουπιτσα (μου αρεσει πολύ) και για σημερα έχω πει κοτοπουλο με πατάτες στο φουρνο μπας και φαει η μικρη και ηρεμησει η γιαγια.

Φιλιά

Αχ! Κι εμένα μου αρέσει ο τραχανάς, αλλά καλοκαιριάτικα δεν μπορώ. Τώρα που δροσίζει λιγάκι, ίσως να τον κάνω κι εγώ.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δωράκι πριν μείνω έγκυος στην κόρη μου δεν είχα καθόλου ενοχλήσεις περιόδου! Μετά την γέννα άρχισαν οι πονοκέφαλοι και το στήθος!!!

Και υποτίθεται ότι μετά την γέννα υποχωρούν όλα!!!

Έβιρι πολύ ωραία φαγάκια έφτιαξες για τους φίλους σας! Είμαι σίγουρη ότι το ευχαριστήθηκαν!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα!

πώς πάν τα κέφια; πέρασα τέλεια στο χωριό μου, στην αυλή μου, ...

απόλαυσα κόρη κ ανεψιά χθες! είναι μεγαλείο να γίνεσαι ξανά παιδί με τα παιδιά, ιδίως αυτά που είναι αίμα σου!!!

μέχρι κ γλέντι έστησε η ανεψιά μου, βάλαμε ραδιόφωνο από το αγροτικό αυτοκίνητο του πατέρα μου, φώτα στην αυλή, καθίσματα στη σειρά κ τα κορίτσια έδωσαν σόου! χορευτικό!!!!!κ μετά χαιρετούρες κ φιλιά, σαν γάμος! ρε τί πλάκα έχουν!!

μπανάκι κ τα δυο μαζί, τραγουδούσαν δυο δυο στην μπανιέρα δυο δυο...

ύπνος κ οι τρεις μαζί! σε μια φάση η κόρη μου είχε το κεφάλι της στην κοιλιά της ανεψιάς μου, μετά το κεφάλι της στα πόδια της ανεψιάς μου κ μετά από παρέμβαση διορθωτική δική μου αγκαλιά τα πουλάκια μου κ τα πόδια το ένα πάνω στο άλλο, σαν πλεξούδα!!!!!

τί γλυκά τα μπουμπουκάκια μου!!!!!δεν σταμάταγα να τα φιλάω, αγκαλιάζω, χαϊδεύω!

αγαπάκια!

Μόνο που τις φαντάζομαι γελάω... :D

Από την άλλη, έτσι όπως τις περιγράφεις... δάκρυσα... πειράζει??? :oops::oops::oops:

Και πραγματικά, είναι υπέροχο να γίνεσαι παιδί με τα παιδιά...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λένε πως αυτόν που βλέπεις πρώτο σ'αυτόν μοιάζει!

Εγω ήμουν μόνη στο σπίτι. Άρα μάλλον τον καθρέφτη κοίταξα κάποια στιγμή... Το αποδεικνύει και το απότέλεσμα.

(Όχι δεν είμαι χαζομαμά :rolleyes: αλλά είδα φωτογραφίες του άντρα μου και δικές μου από αυτή την ηλικία και έβγαλα τα συμπεράσματά μου - ο φακός μιλάει από μόνος του... ;))


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και από'μένα...

Επέστρεψα και εγώ ύστερα από 3 εβδομάδες χαΛΑρωσης...

Πίσω γραφείο και καθημερινότητα:cry:

Σε αναμονή για τη νέα σχολική χρονιά με ότι συνεπάγεται όλο αυτό..( διάβασμα, μυαλά αλλού αντί προπαίδεια, ποδόσφαιρα, τρέξιμο....κ.τ.λ. )

Σήμερα και εμείς γεμιστά αλλά μόνο ντοματούλες.

Κορίτσια αύριο γιορτάζω και επειδή όλο και κάποιος θα μου έρθει θα ήθελα να μου προτείνετε πραματάκια να ετοιμάσω γρήγορα και οικονομικά...

Όχι πολλά πολλά...έτσι για το καλό...

Εκτός αν πάρω να ψήσουμε κανένα σουβλάκι, τζατζικάκι, σαλατούλα και ρετσινούλα στον κήπο ή εκτός αν εξαφανιστώ:-P δεν ξέρω δεν αποφάσισα.

Παρασκευή θα πάμε για τελευταίο πσκ στο εξοχικό μας στη Χαλκιδική να πλένουμε σεντόνια κ.τ.λ και τέλος για φέτος, ξεκινάνε οι γάμοι του Σεπτέμβρη:evil:...Α επίσης έχει στον Αγ.Μάμα-Χαλκιδικής πολύ σούπερ πανυγήρι και θα το τιμήσουμε όπως κάθε χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες πίσω DALIA!

Για αύριο μπορείς να πάρεις ένα ρολό κοτόπουλο από τον χασάπη σου και να το ψήσεις. Μπορείς να το συνοδεύσεις είτε με πατάτες φούρνου είτε και με σαλάτα.

Αλλά και τα σουβλάκια που λες δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...