Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Καλημερούδια! Λέω να κάνω ένα τεστ πρώτα από βδομάδα γύρω στη 8η-9η μέρα και αν βγει θετικό θα κάνω την χοριακη στην 15η μέρα που μου είπε αλλιώς θα πάω πιο νωρίς. 
      Με το καλό να έρθουν αυτές οι μέρες και σε σένα και θα είμαστε εδώ να τα λέμε 😂

      Σε ευχαριστώ!!! Μετράω αντίστροφα σιγά σιγά!!! Ναι καλέ κανε εκεί ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος! Εκεί κοντά στη 10η μέρα και μια χαρά! Αλλά στις 15 μέρες να πας για χοριακη ότι και να δείξει! Άντε αναμένουμεεε!!!🧡

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Πλάκα πλάκα χθες διαπίστωσα πως κουράζομαι πιο εύκολα τώρα! Όσο κάναμε τις διαδρομές στην Ευβοια δεν το καταλάβαινα και πολύ γιατί πάνω που κουραζόμουν φτάναμε οπότε και δεν μου φαινόταν! Χθες όμως αλλά και την Παρασκευή.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Έχω καιρό να φάω κινέζικο μια και δεν το τρώει ο άντρας μου:rolleyes: Τώρα που μου το θύμισες όμως...

αγγελικουλα ευτυχως ο αντρας μου τρωει το κινεζικο!!! δεν θα τον παντρευομουν αν δεν το ετρωγε!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

αλλα δεν τρωει ψαρια και θαλασσινα:cry::cry::cry::cry:

αυτη τη μακαροναδα με τονο ουτε θυμαμαι οσο καιρο εχω να τη φαω

ευτυχως την μακαρονοσαλατα με τονο μου την παραγγελνουν τα ανιψια του καθε πρωτομαγια και την τρωω εκει

ευτυχως επισης που και πενες με σολομο οποτε φτιαξει η αδερφη του και τυχει να ειμαι σπιτι της μου βαζει ενα πιατο!

οσο για γαριδες σαγανακι... εχω χρονια να φαω:cry::cry::cry:

το ρυζακι δεν ειχε καρυ , νομιζω θα το ειχα καταλαβει:rolleyes::rolleyes: φτιαχνω ρυζι με καρυ

και οσο για τον μπουφε , ντρεπομαι και να πιασω να φαω πολλα αλλα και να παω απο τους πρωτους πρωτους (παρολο επειδη ειμαι φαγου θελω να τα φαω ολα:D:D:D:D)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

ποιά είπε για αρακά; η ντίντι νομίζω. ο άνηθος τον κάνει πιο γλυκό! αν προσθέσεις κ φρέσκο κρεμμυδάκι είναι μούρλια. το τυί που του ταιριάζει περισσότερο είναι η παρμεζάνα. τυρί γλυκό, αλλά με μια αίσθηση ξινού, π.χ. γραβιέρα.

Κυρία, κυρία... Εγώ είπα για αρακά.

Πάντα βάζω φρέσκο κρεμμυδάκι και άνηθο. Όταν λες τυρί... τι εννοείς? Το βάζεις μέσα στην κατσαρόλα? ή απλά το προτείνεις για συνοδευτικό. Αν εννοείς για συνοδευτικό, προτιμώ φετούλα, αλλά τώρα με τη δίαιτα, αναγκαστικά θα φάω κίτρινο τυρί με χαμηλά λιπαρά.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

ωραιο φαγακι ο αρακας, γιατι δεν σας αρεσει. με μπολικη φετα για συνοδευτικο και ψωμακι , ειναι μουρλια!!!ουτε ο δικος μου τρωει ψαρια αν και τελευταια προοδευει σε αυτο το θεμα...

το μεταξακι που ειναι???πολλες μερες δεν λειπει???

αχ φεφη ποσο μαρεσει που εισαι καψουρα με τον φεφο σου!!!σημ την συσα θα την αφαησεις στη μαμα??τα δυο σας σπιτι??μμμμ....

Link to comment
Share on other sites

αχ, ναι θα είμαστε τγε γομαντίκ στα ερείπια!

ο αρακάς θέλει ένα γλυκό τυρί! όχι τόσο αλμυρό όσο η φέτα! αλλά όχι μόνο γλυκό τυρί, πρέπει να έχει επίγευση όπως η παρμεζάνα. αλλά επειδή προτιμάμε ελληνικά...διαλΙΙΙέχτε ελληνικά τυριά. εδώ ταιριάζουν οι γραβιέρες, κεφαλογραβιέρες!

πόσο θα ήθελα να πηγαίναμε βόλτα με τον φέφο με μηχανή! σήμερα είμαι αλλού γι' αλλού!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κυρία, κυρία... Εγώ είπα για αρακά.

Πάντα βάζω φρέσκο κρεμμυδάκι και άνηθο. Όταν λες τυρί... τι εννοείς? Το βάζεις μέσα στην κατσαρόλα? ή απλά το προτείνεις για συνοδευτικό. Αν εννοείς για συνοδευτικό, προτιμώ φετούλα, αλλά τώρα με τη δίαιτα, αναγκαστικά θα φάω κίτρινο τυρί με χαμηλά λιπαρά.

κι εγω τα ιδια φρεσκο κρεμυδακι, ντοματουλα, αλατι πιπερι, ζαχαρη, αρακας και ανηθος και συνοδευτικο φετουλα!

οντως φεφη δεν το εχω δοκιμασει με το τυρι που λες...λες να το δοκιμασω και μετα να εχει γευση μακαρονια???:D:D:D:D:D:D

(πατως δεν μπορουσα να περιμενω τον ντεξτερ και μολις τσακισα ολο το γλυκοξινο :rolleyes::rolleyes::rolleyes:)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειναι του Αγιου Φανουριου,μεγαλη η χαρη του.

Θα φτιαξω την καθιερομενη φανουροπιτα και το απογευμα θα την παμε να την διαβασουν στον Ι.Ν.Αγιου φανουριου.

Βοηθεια μας!

Ο θησαυρουλης μου ειναι μια χαρα Δοξα Το Θεο!!!

Χθες βγηκαμε για φαγητο και κρασακι εξω και γυρισαμε κατα τις 11μιση.

Καναμε μπανιο και ταισαμε το παιδι,τον βαλαμε για νανι...αλλα εκεινος ειχε αλλα σχεδια....

ξερετε τι ωρα κοιμηθηκε;Στις 02:00.........και φυσικα κι εγω το ιδιο....:rolleyes:

Σημερα ξυπνησε κατα τις 11....λογικο ε;

Σημερα εμεις θα φαμε μοσχαρι με χυλοπιτες απο χθες και το παιδι μοσχαρι....μαλλον με τραχανα....θα δω!

Ουφφφφ κατι επαθε το μεγαλο λαπτοπ και το πηγε ο καλος μου σε ενα φιλο του που ξερει απο αυτα....ετσι σας γραφω απο το μικρο λαπτοπ,που εδω και πολυ καιρο,ειναι του θησαυρου και μονο......οποτε τωρα τον εχω επανω μου να προσπαθει να μου το παρει...να δει γκαμυ μπερ.......ουφφφφ

Σας φιλω

δωρακι βοηθεια σου!

ο θησαυρουλης σου μια χαρα!!! και του αρεσουν και τα ξενυχτια απο τωρα ε??? στα κλαμπ τον βλεπω συντομα:D:D:D

ο τραχανας ειναι καλος για τη δυσκοιλιοτητα? μηπως να του εκνες κανενα λαδερο? τρωνε σε αυτην την ηλικια ετσι δεν ειναι???


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο που πεφτουν ολοι στο μπουφε λες και εχουν να φανε χρονια δεν το καταλαβαινω!!!μου τη δινει στα νευρα!!!!!

ελα ντε!!! εμενα πιο πολυ μου κανει εντυπωση που δεν ντρεπονατι...αλλα η αληθεια ειναι οτι το φαι δεν ειναι ντροπη....παντως κι εγω ηθελα να δοκιμασω λιγο απο την τυροπιτα που την εβλεπα 3-3 τα κομματια σε καθε πιατο... αλλα δεν πειραζει γλυτωσα τις θερμιδες;)

καλημερα και καλη εβδομαδα!!!

αστερο-αφροδιτη γιατι λες για αυτον τον πονο ισως στο εντερακι? μηπως περιμενεις αλλα καλοδεχουμενα νεα?????;););)οχι δεν υπαρχει τετοια περιπτωση!!!!

κριμα....παντως υπαρχουν και πολλες που λενε οτι δεν υπηρχε περιπτωση και τσουπ! να το θετικο!!:tongue:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

από κινέζικο έχω να πω ότι δεν βρίσκεις καλό κινέζικο στην επαρχία!

σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές!

κανεις λαθος φεφικο μου! τουλαχιστον ειχαμε ενα που ηταν κορυφαιο αλλα εκλεισε νομιζω πηγε γερμανια αυτος που το ειχε , ειμασταν τοσο καλοι πελατες του που ξεουμε τα μισα τουλαχιστον απο τα οικογενειακα του(επισης εχασε πολυ πελατεια απο ενα αλλο που ανοιξε και οντως εχει ξεσκιστει ο κοσμος να πηγαινει, του ντεξτερ δεν του αρεσει τοσο αυτο, τα θεωρει ανοστα και αγευστα τα φαγητα του , οποτε χθες παραγγειλαμε απο ενα αλλο-του μπατζανακη αυτου που εκλεισε-σου λεω ξερω τα μισα απο τα οικογενειακα τους! τοσο συχνοι πελατες:D)

εχω φαει και στην αθηνα , δεν θυμαμαι περιοχη:rolleyes: με πηγε ο ντεξτερ μια φορα αυτος θυμαται που ηταν , θα τον ρωτησω μετα που θα ερθει

και δεν μου αρεσε (εντιτ μαρουσι)

επισης μου εκανε εντυπωση που στην αθηνα τα κινεζικα εχουν και τηγανιτες πατατες:shock:

εμας εσω τα κινεζικα τα εχουν ασιατες-κινεζοι-βιετναμεζοι οποτε οι συνταγες ειναι σιγουρα απο τη χωρα τους

και βεβαια καποια υλικα τους δεν τα βαζουν

αυτο μας ελειπε ! αυτοι τρωνε και και τα κακομοιρα τα τσοου τσου:cry::cry::cry:

πλάνταξα γιατί ο φέφος είναι η καρδιά μου κ όταν η καρδιά μου είναι μακριά μου...είμαι για κλάματα! μπες φ.μπ.

ελα μωρε κοριτσακι μην κλαις

σκεψου οτι θα ειστε σαν ερωτευμενα μαθητουδια που μιλανε και στελνουν μηνυματα στο τηλεφωνο :*


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φιλενάδες,γειά και χαρά σας!!

Σήμερα επιστρέψαμε οικογενειακώς από το χωριό μας,όπου πήγαμε για διακοπές,ο Θεός να τις κάνει...

Διάβασα τα άπαντα αλλού γι'αλλού,αλλά εδώ μέσα δεν έχω προλάβει ακόμα

Καλωσορίζω τις νέες μαγείρισσες

Με χαρα μου βλέπω ότι γύρισε και η Εβίρι μας,που είχα περισσότερο καιρό από τις υπόλοιπες να μάθω νέα της και μου έλειψε πολύ

Οχι ότι οι άλλες δεν μου λείψατε,ε;Μην ακούσω παράπονα...

Σας φιλώ

Θα ξαναμπώ

Και ελπίζω να έχω καταφέρει να διαβάσω και τα νέα σας

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδες,γειά και χαρά σας!!

Σήμερα επιστρέψαμε οικογενειακώς από το χωριό μας,όπου πήγαμε για διακοπές,ο Θεός να τις κάνει...

Καλώς το πουλάκι του μαγειροκαφέ. Καλό χειμώνα να έχετε οικογενειακώς.

Δεν πειράζει που δεν ήταν τέλειες οι διακοπές, αρκεί που είναι καλοκαίρι, και μαζεύετε δυνάμεις για τον επόμενο χειμώνα.

Το περιστερόπουλο τι κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Το περιστερόπουλο τι κάνει;

Το περιστερόπουλο έχει γίνει ανταρτόπουλο!

Να δω πώς θα το μαζέψω μέσα στο διαμέρισμα...

Χόρτασε παιχνίδι και τρεχάλα!

Αλλά βρε κορίτσια,συνέβη και κάτι που με έχει αγχώσει πολύ

Το Δωράκι μας σίγουρα κάτι θα ξέρει να μου πει,μιας και το χει περάσει...

Το Σάββατο είδα αίμα στα κακάκια του μικρού

Πήρα αμέσως τηλέφωνο τον γιατρό και μου έδωσε κάποιες συμβουλές,αλλά ακόμα δεν έχει ξανακάνει κακάκια και περιμένω με αγωνία να δω τι εξέλιξη θα έχει το θέμα

Τον τελευταίο μήνα ο μικρός έχει σταματήσει να τρώει κανονικό φαγητό.Τρώει μόνο γάλα,γιαούρτι,κάποιες φορές φρούτα και από φαγητό κάτι λίγα.

Και τι δεν έφτιαξα αυτές τις μέρες για να τον δελεάσω να φάει...Κάποιες φορες δεν ήθελε ούτε να δοκιμάσει

Δεν τον πιέζω,για να μην κάνω τα πράγματα χειρότερα,αλλά ανησυχώ

Αμα δεν τρώει λαχανικά τόσο καιρό,άμα δεν τρώει κρέας,πώς θα αναπτυχθεί σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Έχει καμία να μου προτείνει συνταγή για αλμυρό κέηκ χωρίς αλλαντικά; Ή έστω κάτι σε τάρτα για χορτοφάγους. :-)

νιούμπι, η περιστεράκι είχε συνταγή για τάρτα αλμυρή. μπορείς να κάνεις αναζήτηση να την βρεις. είναι δοκιμασμένη κ επιτυχημένη.

Τώρα άμα σου πω ότι δεν ξέρω ποια είναι αυτή, θα γελάσεις; :| Ευχαριστώ πάντως, θα το ψάξω, κι εγώ κάτι δοκιμασμένο έψαχνα. :wink:
νιούμπι από το μαγειροκαφέ μας η περιστεράκι είναι η αδερφή μου! κ πολύ καλή μαγείρισσα!!!!!βάλε ψαχτήρι εδώ για τάρτα αλμυρή. νομίζω πως την έχει βρει από γαστρονόμο, αλλά δεν είμαι κ σίγουρη.

αδερφούλα μου,τι γλυκιά που είσαι....

yes it is

Α στο καλό, κι εγώ νόμιζα πως είναι καμιά απ' αυτές που μαγειρεύουν στην τηλεόραση. :tongue: ΟΚ πάω να ψάξω. και πάλι ευχαριστώ.

Ο διάλογος που με έχει ρίξει στα πατώματα!!!

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Μετά από αυτό,πώς να μην κάτσω να διαβάσω 10 σελίδες ποστ;

Εεεεεεεε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορες! Μπαινω και απο το σπιτι καθως φυσαει σημερα αρκετα και ειπα να μη βγουμε βολτα και χειροτερεψει ο βηχας της μικρης. Τα καραβια λογω του αερα άργησαν να φυγουν πολύ σημερα - λυπαμαι οσους ταξιδευουν για την ταλαιπωρια τους.

Δωρακι περαστικά στο θησαυρουλη (αν και καθυστερημενα).

Εβιρι να χαιρεσαι τις κορουλες σου και να περάσεετε καλά όσο παραμεινετε ακομα Ελλάδα. Αλήθεια η μικρη παρακολουθει γερμανικό σχολειο δηλαδη θα τελειωσει το αντιστοιχο λυκειο εκει (δηλαδη θα κάνει Abitur);

Ελενη - Αγγλία τα συλληπητηριά μου για το θειο σου. Κριμα να πεθαινουν νεοι άνθρωποι και κυριως υποφεροντας.

Ελενη2008 πολύχρονες εσυ κι η κορουλα σου.

Περιστερακι καλωσορισες κι εσυ απο τις διακοπες. Για τα κακάκια δεν ξερω να σου πω αλλά για να σε παρηγορησω η δικη μου δεν τρωει κανονικό φαγητο εδω και κανενα τριμηνο περιπου αλλά ενταξει αναπτυσσεται κάπως. Με τη γιαγια κυριως δεν τρωει καθολου. Η παιδιατρος μου ειπε οτι το κάνουν σε αυτη την ηλικία. Θα σου πει ο παιδιατρος σου τι να κάνεις.

Ηλαιχτιδα με το καλο η διαιτα.

Φεφη να σας ζησει η νεοφωτιστη ανηψουλα. Τωρα για το Φεφο τι να πω. Ειναι ωραιο που σου λειπει κι ειναι το άλλο σου μισό. Πάντως μη σε παιρνει από κάτω ενας ολιγοημερος χωρισμός. Όταν ξανασμίξετε θα περάσετε πολύ ωραια (if you know what I mean). Σου μιλάει η ειδικη...

Να καλωσορίσω και τα νεα κορίτσια και να ευχηθω στην Ντιντι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη

Δε θυμάμια κάτι άλλο να σχολιάσω. Αν ξεχνω κάτι συγχωρειστε με.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...