Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

εμεις σημερα ειχαμε βαπτιση κι ετσι φαγαμε στον μπουφε.

οτι εμεινε δηλαδη γιατι επεσαν πανω στο φαι ολοι σαν τα κοκορια και ετσι ειπα στον αντρα μου οταν χαλαρωσει λιγο ο κοσμος να παμε

αλλα δεν φτανει που επεσαν ολοι σαν τα κοκορια εβλεπες πολλους να εχουν 3 πιατα γεματα!!!!!!το συζητησαμε με καποια αλλη που ειχε παει απο τους πρωτους γιατι ηθελα να ταισει τα εγκονακια της και μου ειπε καλε δεν ειχανε φαει αυτοι? βαζαν απ'ολα !!!!

τελικα αυτο που καταφερα να βρω στον μπουφε ηταν ρυζι με μανιταρια(πρεπει να ειχε και κροκο κοζανης γιατι ηταν κιτρινο) και απο πανω του εβαλα και μια σος με δαμασκηνα (το οποιο μονο αυτο ειχε περισσεψει απο το κοτοπουλο με δαμασκηνα) και λιγο απο οτι εμεινε απο τα λαζανια(σαλτσα μονο που ειχε διαλυθει)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

διακοπευεται κοριτσια??

αφου δεν μαγειρεψα σημερα κι αφου γυρησαμε απο τη βαπτιση 5 η ωρα (ηταν 2 ωρες διαδρομη να παμε και αλλες 2 να γυρισουμε:|) ξεραθηκα στον υπνο

ετσι για το βραδυ παραγγειλαμε κινεζικο!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα! καλή εβδομάδα!

άντε να επιστρέφουν οι αγάπες!

χθες βαφτίσαμε την ανεψούλα μου! η αδερφή μου ήταν όνειρο με τις κόρες της κ τον γαμπρούλη μου! συγκίνηση! ιερή στιγμή που ακούστηκε το όνομα της μανούλας μου!

είδα τους γονείς μου να φιλιούνται δακρυσμένοι ...!!!!!!δοξασμένο το όνομά Του!!

χθες φάγαμε στη βάφτιση! περιποιημένο τραπέζι, όλο το σόι μαζί, όλα τα παιδάκια μια ανθοδέσμη! όλως τυχαίως θηλυκά με 2 λαμπρές εξαιρέσεις αγοριών!

η κόρη μου ήταν ένα τριαντάφυλλο! της έκανε η κομμώτρια πολύ ωραίο χτένισμα!

αν μπορέσω θα ανεβάσω φωτό κάποια στιγμή στο φ.μπ.!

από χθες βράδυ μετά της θυγατρός μου είμαστε στους παππούδες στο χωριό!

ο φέφος έχει επιληφθεί τα της αυτόνομης στο σπίτι κ έτσι είμαστε χώρια...

πολύ κλάμα έριξα, δεν το έχω μανατζάρει στο μυαλό μου...πολλές φορές γκρινιάζω για το ένα για το άλλο, αλλά χωρίς τον φέφο δεν θέλω τίποτα! έχω βέβαια τον κλώνο του να αγκαλιάζω, μυρίζω, βλέπω...

σήμερα τρώω μακαρόνια με κιμά!

φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Τι κάνετε?

Πώς περάσατε το Σ/Κ?

Σήμερα τρώμε αρακά... δεν ξετρελαίνομαι κιόλας, αλλά... δίαιτα είναι αυτή :evil::evil::evil:, τι να κάνω? Αρέσει και στον αντρούλη μου, οπότε...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα! καλή εβδομάδα!

άντε να επιστρέφουν οι αγάπες!

χθες βαφτίσαμε την ανεψούλα μου!

Να σας ζήσει!!! να'ναι πάντα ευτυχισμένη!!!

η αδερφή μου ήταν όνειρο με τις κόρες της κ τον γαμπρούλη μου! συγκίνηση! ιερή στιγμή που ακούστηκε το όνομα της μανούλας μου!

είδα τους γονείς μου να φιλιούνται δακρυσμένοι ...!!!!!!δοξασμένο το όνομά Του!!

Τι υπέροχο!!!

χθες φάγαμε στη βάφτιση! περιποιημένο τραπέζι, όλο το σόι μαζί, όλα τα παιδάκια μια ανθοδέσμη! όλως τυχαίως θηλυκά με 2 λαμπρές εξαιρέσεις αγοριών!

:D:D:D:D

η κόρη μου ήταν ένα τριαντάφυλλο! της έκανε η κομμώτρια πολύ ωραίο χτένισμα!

αν μπορέσω θα ανεβάσω φωτό κάποια στιγμή στο φ.μπ.!

Περιμένουμε!!!

από χθες βράδυ μετά της θυγατρός μου είμαστε στους παππούδες στο χωριό!

ο φέφος έχει επιληφθεί τα της αυτόνομης στο σπίτι κ έτσι είμαστε χώρια...

πολύ κλάμα έριξα, δεν το έχω μανατζάρει στο μυαλό μου...πολλές φορές γκρινιάζω για το ένα για το άλλο, αλλά χωρίς τον φέφο δεν θέλω τίποτα! έχω βέβαια τον κλώνο του να αγκαλιάζω, μυρίζω, βλέπω...

Υπομονή... Πόσο θα μείνετε στο χωριό?

σήμερα τρώω μακαρόνια με κιμά!

φιλούρες!

Υπέροχο φαγητό!

Φιλιά και σ' εσένα!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα αγαπημενες, τι κανετε??εγω ειμαι μην του μιλατε του παιδιου!!!δεν εχω ορεξη για δουλεια, δεν εχω ορεξη να μιλησω σε ανθρωπο. περασαμε ωραιο σκ με βολτουλες και υπνο. σημερα τρωμε γεμιστα. απο χθες και σημερα πιο εντονα με ποναει η κοιλια μου χαμηλα, σαν να ειναι το εντερο μου, δεν ξερω...οχι ανυποφορα αλλα νιωθω ενοχληση!!!θελω να παω σπιτι μου να κοιμηθω!!!

ηλιαχτιδα το πηρατε θερμα το θεμα της διαιτας ε??

φεφακι να σας ζησει η ανηψια, ναναι γερη και ευτυχισμενη!!βαλε μας και φωτο της πριγκιπεσσας σου!!!ομορφες οικογενειακες στιγμες!!!

σου λειπει το αγαπακι σου???θα μεινετε μερες στους παππουδες??

αννια γεννησαμε??

αντε να επιστρεφουν η περιστερω και η συμπεθερα γιατι πολυ μου ελειψαν!!!και ολες οι αλλες εννοειται!!!

δωρα πως ειναι ο μικρος ραφαηλ???

σας φιλω, τα λεμε αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Επέστρεψα κι εγω.....

Καταρχήν χρονια πολλά σε όσες γιορταζαν καθως και σε όσες γιορταζαν τα παιδακια τους, οι άντρες τους και οι δικοι τους γενικότερα! Υγεια και ευτυχία ευχομαι μεσα από την καρδιά μου.

Εμεις τα περασαμε καλά. Η μικρη χάρηκε τον μπαμπα της και παρολο που φοβομαστε ότι θα ειχαμε δραματα χθες κατά τον αποχωρισμό το αντιμετώπισε πολύ καλά. Ευτυχως. Την πρωτη εβδομάδα της άδειάς μου πηγαμε στο χωριο του άντρα μου όπου και ξεκουράστηκα όσο κι αν ακουγεται παράξενο. Την επόμενη εβδομάδα ήρθαμε ξανά στο νησί οπου συνεχίσαμε τα μπανάκια μας. Έκανα και την αυχενική και τα αποτελέσματα ήταν καλά. Το μόνο κακό ειναι οτι η μικρη περνάει μια ιωσουλα με λίγο βηχα μόνο αλλά κολλησε τη γιαγια η οποία ξαναέκανε αμέσως ακροαστικά και χρειάστηκε να κανει (με τα χιλια ζορια) μάσκες κλπ. Οπότε όπως καταλαβαινετε με προβληματίζει το τι θα κάνουμε το χειμώνα και πως θα χειριστουμε την αρνητικότητα της για τους γιατρους και τι θα κάνουμε αν προκύψει αναγκη για νοσοκομειο ξανά (καθως εγώ θέλω να αποφυγω επαφη με αυτους τους χώρους για ευνόητους λόγους).

Αυτά τα νέα μας. Θα σας διαβάσω με την πρώτη ευκαιρία και θα σχολιάσω όταν μπορέσω.

Και για να ειμαι στο θέμα αυτο το διαστημα φαγαμε διάφορα. Σημερα δεν ξερω τι θα φαμε γιατι το ΣΚ μαγειρεψαμε διαφορα για να παρει ταπεράκια ο άντρας μου μαζί οπότε όλο και κάτι έχει περισσεψει.

Φιλάκια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις ευχές! κ εσείς να είστε καλά κ τα παιδάκια σας ακόμα καλύτερα!

για το πρόγραμμα...δεν ξέρω τίποτα ακόμα. θα δείξει!

μου λείπει ο φέφος μου! θέλω να τον κατσιάσω στις αγκαλιές....με παίρνει το παράπονο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα και καλή εβδομαδα!

Νομίζω ότι κάναμε τα τελευταία μας μπανάκια, εκτός και αν συνεχίσει η ζέστη και μπορέσουμε να κάνουμε ακόμη κανένα...

Χθες βάφτισαν οι φίλοι μας το αγοράκι τους οπότε δεν είχα μαγείρεμα.

Για σήμερα έκανα κρέας με ριζάκι στο φούρνο.

Φέφη να σας ζήσει η νεοφώτιστη!!!

Φωτεινή καλωσήρθες!

Αννια τι έγινε;;; Μπας και σου βγήκε το προαίσθημα;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας.

Τώρα αν με ρωτήσετε τι θα μαγειρέψω σήμερα, δεν ξέρω ακόμη θα αποφασίσω σε λίγο.

χθες βαφτίσαμε την ανεψούλα μου! η αδερφή μου ήταν όνειρο με τις κόρες της κ τον γαμπρούλη μου! συγκίνηση! ιερή στιγμή που ακούστηκε το όνομα της μανούλας μου!

Να σας ζήσει η ανηψούλα.

η κόρη μου ήταν ένα τριαντάφυλλο! της έκανε η κομμώτρια πολύ ωραίο χτένισμα!

Να τη χαίρεσαι.

απο χθες και σημερα πιο εντονα με ποναει η κοιλια μου χαμηλα, σαν να ειναι το εντερο μου, δεν ξερω...οχι ανυποφορα αλλα νιωθω ενοχληση!!!

Ίσως να πήρες λίγο κρύο, για καλό και για κακό πιες ένα χαμομήλι ώστε να ανακουφιστεί και το έντερο και η κοιλιά αν έχει πάρει κρύο.

Έκανα και την αυχενική και τα αποτελέσματα ήταν καλά.

Μπράβο Φωτεινή για τα καλά νέα που μας φέρνεις. Καλό χειμώνα αφού επιστρέψατε.

Το μόνο κακό ειναι οτι η μικρη περνάει μια ιωσουλα με λίγο βηχα μόνο αλλά κολλησε τη γιαγια η οποία ξαναέκανε αμέσως ακροαστικά και χρειάστηκε να κανει (με τα χιλια ζορια) μάσκες κλπ.

Περαστικά και στις δύο.

Χθες βάφτισαν οι φίλοι μας το αγοράκι τους οπότε δεν είχα μαγείρεμα.

Να τους ζήσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα και καλη εβδομαδα!!!

φεφικο να σου ζησει η ανηψουλα σου!!!!

φεφικο γιατι εριξες κλαμα:cry:?

ηλιαχτιδα επειδη κι εγω δεν ειμαι φαν του αρακα , οταν ξεκινησα να τον βαλω στη διατροφη μου , ξεκινησα να τον μαγειρευω με λιγη πρασινη πιπερια ψιλοκομμενη και μου αρεσε πολυ. τωρα πια δεν βαζω πιπερια, βρηκα τι με χαλουσε στα μπιζελια, η πατατα!!! αυτο το αμυλο που διαλυεται μεσα στην κοκκινη σαλτσα...ΜΠΛΟΥ ΑΧ!!!!!!!

οποτε πλεον τον μεγειρευω χωρις πιπερια και ΧΩΡΙΣ πατατες!!!! βαζω και ανηθο και τον τρωω με φετουλα και ειναι μετα μιαμ μιαμ

αστερο-αφροδιτη γιατι λες για αυτον τον πονο ισως στο εντερακι? μηπως περιμενεις αλλα καλοδεχουμενα νεα?????;););)

φωτεινη ειμαι καινουργια εδω (φαν του φαγητου! δεν σας εχω πει τι θελω να κανω το γιο μου οταν μεγαλωσει ε? σεφ!!!!!) να χαιρεσαι την κορουλα σου και ειδα οτι εισαι εγκυος, να εχεις μια τελεια και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

ελενη καλημερα και σε εσενα!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια!

Γυρίσαμε χτες το βραδάκι από Γιάννενα όπου είδαμε τα παιδάκια μας.

Οπότε όπως καταλαβαίνετε τρώμε μαλλον ντελίβερι εκτός κι αν πάρουμε τίποτα κατεψύγμενο από σούπερ μάρκετ, τύπου πίτσα, και φάμε! Θα δείξει!

Πάω να διαβάσω τι γράψατε κι επανερχομαι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Το 1 ευρώ ήταν τρόπος του λέγειν. Ίσως φοβάμαι υπέρμετρα όταν διαβάζω και ακούω διάφορα για την κατάσταση στην οποία περιέρχεται η Ελλάδα. Αυτό με κάνει να σκέφτομαι ότι στο άμεσο μέλλον το πρόβλημα στις δουλειές δε θα είναι αν θα δίνουν καλό μισθό, αλλά αν θα υπάρχουν καν. Έτσι σε προτρέπω κι εσένα ό,τι σου τύχει να κάνεις, και μετά, όταν με το καλό βρεις τη δουλειά με τα περισσότερα χρήματα (μακάρι να είναι και 27 και 57 ευρώ) να φύγεις από την προσωρινή.

Θα συμφωνήσω με Έβιρι!

Καλημερα κι απο μας.

Εβιρη,πολυ ζεστηηηηηηηη!!!!!!

Θα λιωσουμε παλι σημερα.Νομιζω οτι ειναι απο τα πιο ζεστα καλοκαιρια φετος.

Ειδικά αυτό το σαββατοκύριακο ήταν το πιό ζεστό του καλοκαιριού!

Ο θησαυρος ειναι εντελως καλα σημερα....(βασικα και χθες καλα ηταν)

Δοξα Τον Θεο!!!!!!!

Σούπερ νέα!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...