Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

όσο για τα νεύρα...αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι επιβεβαιώνομαι στο ποιές κάνουν κορίτσια κ ποιές αγόρια! λατρεύεις τον έβιρο περισσότερο από ό,τι ο έβιρος εσένα. σόρρυ, αλλά για να υπάρξει ισορροπία στο σπιτικό σας έπρεπε να κάνεις 2 κορίτσια!

αυτή μου τη θεωρία δεν μου την έχει διαψεύσει κανένα σπιτικό!

ακόμα κ η σειρά είναι ακριβής κ δηλωτική της ισορροπίας αρσενικού-θηλυκού!

από το πράδειγμά σου πάντως καταλαβαίνω επίσης ότι όσο πιο νωρίς το χωνέχουμε, τόσο πιο γρήγορα θα πάψουμε να σκάμε, αφού δεν θα μας απασχολεί. ελπίζω να μη σε στεναχωρώ!

φιλάκια ντίντι!

κ μια ψυχή που αγαπάμε είναι από Ρόδο!

ντίντι δεν θυμάμαι αν σου ευχήθηκα..

έστω κ τώρα με το καλό να γεννήσεις ένα τελειόμηνο, γερό κ όμορφο μωράκι!:)

νομιζω φεφικο πως ησουν απο τις πρωτες που μου ευχηθηκες :D σε ευχαριστω και παλι:D

η ψυχη που αγαπατε απο ροδο ειναι μια κοπελα απο εδω στην παρεα ή ο αντρας σου?

επισης εχω απορια: αυτο που ανεφερες αρχικα για τις ισορροπιες , τι εννοεις με 2 κοριτσακια?

εμεις που περιμενουμε αγορακι θα χασουμε τις ισορροπιες? για πες μου τι σκεφτεσαι???

επισης απορια για ολα τα κοριτσια : το μαρουλι ποση ωρα το αφηνω στο ξυδι για να ειμαι σιγουρη για το τοξοπλασμα? το εχω αφησει σε σκετο ξυδι, πρεπει να βαλω και νερο???


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

εσείς ντάρληγκ έχετε ισορροπία, ένα κ ένα! όμως πρώτα έκανες κόρη, γιατί πρώτα ήσουν πιο δοτική, ο σύζυγός σου όταν κάνατε την Κ ήταν πιο ...προσπαθώ να βρω ήπιες λέξεις, αλλά να αποδίδουν το νόημα.

είχε το πάνω χέρι ο σύζυγος στην αρχή. τώρα είστε σε ισορροπία!:cool:

σου το λέω κατάμουτρα! κ σου στέλνω κ φιλάκια κατάμουτρα!

αχαχαχαχαχαχαχ δηλαδη εμεις που περιμενουμε γιο εχω εγω το πανω χερι? αχχαχαχαχαχ καλο:rolleyes: μπορει και να εχεις δικιο....


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα θεωρία!

είμαι επιστήμονας λέμε!:tongue:

Δηλαδη, Φεφη, εννοεις οτι οσο πιο δοτικη ειναι η γυναικα και "δυσκολος" ο αντρας χρειαζονται κοριτσια, ενω στην αντιθετη περιπτωση χρειαζονται αγορια? Αν ειναι ετσι, δε θα κανω κοριτσι οτε. Με κοβω να κανω κανα δυο αγορια ακομη μεχρι να πετυχω το πολυποθητο κοριτσι.

άει μαρή με το πολυπόθητο κορίτσι! έχεις έναν κούκλο γιο! αγόρια να κάνεις γιατί κρίνοντας απ' τον Ι, βγάζεις όμορφα αγόρια!

κ δεν υποχωρείς κ εύκολα...μεταξύ μας!πώς να την κάνεις την κόρη;):P

κοριτσακι εχεις ή αγορακι?να σου ζησει και να το χαιρεσαι

πως και δεν δουλευεις πια σε φροντηστηριο? εγω δεν δουλευω γιατι 2 φορες ειχα παει και τις 2 το μετανιωσα

πολυ εκμεταλευση...

αν και παρολο που το μετανιωνω, θα παω και φετος να ρωτησω για ενα που με συστησε η μαμα μου, και σκεφτομαι αν μου πει 7 ευρω την ωρα τι θα πω?οκ? ή δεν με συμφερει ουτε η βενζινη μου για 7 ευρω?

η μαμα μου τους ειπε οτι ειμαι εγκυος και ειπαν ε ενταξει για 10 μερες μετα την γεννα ας κατσει

τέλεια δηλαδή!!!!!!

:rolleyes:

το γάλα ακτίβια με προβλημάτισε κ είμαι περίεργο γατί όπως διαπίστωσες ήδη. όλο ερωτήσεις...:rolleyes:

για πες!!!!!!!πώς βοηθάει στον πυρετό; ή για τη δυσκοιλιότητα;

νομιζω φεφικο πως ησουν απο τις πρωτες που μου ευχηθηκες :D σε ευχαριστω και παλι:D

η ψυχη που αγαπατε απο ροδο ειναι μια κοπελα απο εδω στην παρεα ή ο αντρας σου?

ένα κορίτσι που έμπαινε εδώ, αλλά τώρα δεν προλαβαίνει να πολυμπαίνει!

επισης εχω απορια: αυτο που ανεφερες αρχικα για τις ισορροπιες , τι εννοεις με 2 κοριτσακια?

εμεις που περιμενουμε αγορακι θα χασουμε τις ισορροπιες? για πες μου τι σκεφτεσαι???

το αντίθετο λέω. τα παιδιά ισορροπούν το ζευγάρι κ ανάλογα το φύλο καταλαβαίνεις τί επικρατεί κ πότε στο αντρόγυνο!

επισης απορια για ολα τα κοριτσια : το μαρουλι ποση ωρα το αφηνω στο ξυδι για να ειμαι σιγουρη για το τοξοπλασμα? το εχω αφησει σε σκετο ξυδι, πρεπει να βαλω και νερο???

εγώ το έπλενα στο νεράκι του μόνο.

εσύ που το έβαλες στο ξύδι έκανες λαμπρά.

αχαχαχαχαχαχαχ δηλαδη εμεις που περιμενουμε γιο εχω εγω το πανω χερι? αχχαχαχαχαχ καλο:rolleyes:μπορει και να εχεις δικιο....

έχω, έχω! το έχω δει το έργο, άπειρες φορές!

ζυγος???

τον Οκτώβρη η κόρη θα κλείσει τα 3 κ εγώ τα 36! πρώτα ο Θεός!:)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Έχει καμία να μου προτείνει συνταγή για αλμυρό κέηκ χωρίς αλλαντικά; Ή έστω κάτι σε τάρτα για χορτοφάγους. :-)

Γεια σου Νιούμπι, καλώς ήρθες εδώ, τελικά βρήκες καμμιά συνταγή;

Για τα φαγητά που ζητάς εγώ θα εμπιστευόμουν τις συνταγές της παρέας. Στο παρελθόν είχα φτιάξει και μου είχαν βγει επιτυχημένες. Το κακό είναι πως ό,τι φτιάχνω από το ίντερνετ μετά δεν το αποθηκεύω με αποτέλεσμα να μη μπορώ να τις δώσω τις συνταγές, αφού δε συγκρατώ ούτε τον τίτλο.

ας το αποφασίσουν πρώτα κ αν μας καλέσουν, κάπου μεταξύ έσσεν κ στουτγκάρδης θα βρεθούμε, λέω εγώ με το φτωχό μου το μυαλό!;)

Σε ποια πόλη βρίσκονται;

Ο θησαυρουλης μου ψες την νυχτα κατα τις μιαμιση ανεβασε πυρετο....:(..ενα ωραιοτατο 38χταρι!!!!!:( :( :(....!!!!

Περαστικά του του θησαυρούλη.

Α να ρωτησω,τωρα που ειναι αρρωστουλης,κανει να του φτιαξω ψαροσουπα;του εβγαλα ψαρι χθες στην συντηρηση για σημερα....

Εγώ στον πυρετό των παιδιών δε δίνω ποτέ ψάρι, αυγό και σοκολάτα, που όπως μου έχουν πει επιβαρύνουν την κατάσταση. Γενικά ο πυρετός θέλει ελαφρύ και υγρό φαγητό, επειδή το αίμα δεν πρέπει να διοχετεύεται πρωτίστως στο στομάχι για να κάνει μια δύσκολη και πολύωρη πέψη, αλλά κυρίως για να καταπολεμήσει την ασθένεια.

εμεις σημερα εχουμε το ραγου του τζειμς ολιβερ και για τον μικρο τραχανα απο χθες ...

Γεια σου Ταζ καλώς ήρθες στο μαγειροκαφέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαθηματικος κι εσυ?

Ναι, μαθηματικός

εγω εχω μονο ενα ιδιαιτερο για το χεομωνα απο δευτερα-τριτη θα ξεκινησουμε
Καλή αρχή!!!
κοριτσακι εχεις ή αγορακι?
Αγοράκι έχω
να σου ζησει και να το χαιρεσαι
Σ' ευχαριστώ
πως και δεν δουλευεις πια σε φροντηστηριο?
Σταμάτησα αναγκαστικά όταν ήμουν έγκυος (είχα αιμορραγία και έπρεπε να μείνω στο κρεβάτι για 1,5 μήνα) και μετά ήθελα να κάτσω με το παιδάκι μου (γέννησα τον Οκτώβριο). Τώρα ψάχνω, αλλά δεν υπάρχει τίποτα. Έχω στείλει ένα σωρό βιογραφικά, αλλά τίποτα...
εγω δεν δουλευω γιατι 2 φορες ειχα παει και τις 2 το μετανιωσα

πολυ εκμεταλευση...

αν καιπαρολο που το μετανιωνω, θα παω και φετος να ρωτησω για ενα που με συστησε η μαμα μου, και σκεφτομαι αν μου πει 7 ευρω την ωρα τι θα πω?οκ? ή δεν με συμφερει ουτε η βενζινη μου για 7 ευρω?

Συμφωνώ μαζί σου. Και τώρα με την κρίση είναι χειρότερα τα πράγματα. Μπορεί να σου πει και λιγότερα.
η μαμα μου τους ειπε οτι ειμαι εγκυος και ειπαν ε ενταξει για 10 μερες μετα την γεννα ας κατσει
Όλοι έτσι κάνουν. Κάθεσαι 10 μέρες πριν και 10 μέρες μετά τη γέννα. Το θέμα είναι, εσύ δε θα θες να είσαι με το παιδάκι σου? Τέλος πάντων... αυτό είναι προσωπική σου απόφαση. Εγώ πάντως, αν δεν είχα άλλο εισόδημα ή είχα πολλές υποχρεώσεις, ίσως να το σκεφτόμουν σοβαρά.

JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

είμαι επιστήμονας λέμε!:tongue:

άει μαρή με το πολυπόθητο κορίτσι! έχεις έναν κούκλο γιο! αγόρια να κάνεις γιατί κρίνοντας απ' τον Ι, βγάζεις όμορφα αγόρια!

κ δεν υποχωρείς κ εύκολα...μεταξύ μας!πώς να την κάνεις την κόρη;):P

Άρα, καλά την κατάλαβα την θεωρία σου...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εβιρούλα μου τώρα τα λέει κέλο μπιλ ή πέλο μπιλ!

χαχαχα και πάλι γλυκά το λέει.

κ η αδερφούλα μου το πτηνό!!!!!

χαχαχαχα

Εγώ από την αρχή του έβαζα φυσιολογικό ορό όταν είχε μυξούλες. Το ίδιο κάνω και τώρα με το frezymar.

Μιας και συζητούσατε για φυσιολογικό ορό και φυζιομέρ, η δική μου παιδίατρος μου είχε συστήσει ορό σε 250νταράκι (250ml) που κρατάει πολύ και είναι πολύ φθηνο σε σχέση με τις αμπούλες. Τραβάω κάθε φορά με τη σύριγγα την ποσότητα που θέλω για τη μύτη του παιδιού, πλένω το φυσίγγιο και τη βελόνα την αφήνω καρφωμένη στο πάνω μέρος του μπουκαλιού που έχει το λάστιχο, μετά βάζω και το φυσίγγιο στη βελόνα για να μην περνάνε τα μικρόβια μέσα.

Σήμερα μαγείρεμα δεν έχει μια και φεύγουμε για Γιάννενα να δούμε τα τέκνα!

Καλό ταξίδι και να περάσετε ένα όμορφο Σ/Κ.

Τελικα η πεθερα μου θα γυρισει αυριο το απογευμα..Εμενα παμτως μου εχει καρφωθει οτι θα γεννησω 27του μηνα δεν ξερω γιατι...

Κοντός ψαλμός αλληλούια.

Χαίρομαι Ιωάννα που ηρέμησες! Που ξέρεις μπορεί όντως να γεννήσεις στις 27! Αν γίνει θα σε πάρω να μου πείς και τα νούμερα του Λόττο!!!

χαχαχαχαχαχα

καπου νομιζω καποια με ρωτησε απο που ειμαι???

νομιζω ξεχασα να απαντησω σορρυ...

απο Ροδο

Η αλήθεια είναι ότι απάντησες σε προηγούμενο ποστ, αλλά δεν πειράζει. Η Ρόδος είναι πανέμορφο νησί. Είχαμε πάει εκεί γαμήλιο ταξίδι και μας άρεσε πάρα πολύ.

ειμαι μαθηματικος και ανεργη γιατι ημουν ωρομισθια αλλα εχουν 2 χρονια να με παρουν , βρηκα μια μετεξεταστεα πριν 1 εβδομαδα ακριβως και την κανω μαθημα 2 ωρες την ημερα καθε μερα γιατι ειναι και β λυκειου και εμεινε και στα 3 μαθηματικα!!!

Σου εύχομαι το συντομότερο δυνατόν να αποκατασταθείς επαγγελματικά.

εσυ ποσα παιδακια εχεις ?

Έχω δύο κόρες 20 και 10 ετών αντίστοιχα.

από το πράδειγμά σου πάντως καταλαβαίνω επίσης ότι όσο πιο νωρίς το χωνέχουμε, τόσο πιο γρήγορα θα πάψουμε να σκάμε, αφού δεν θα μας απασχολεί. ελπίζω να μη σε στεναχωρώ!

Δε με στενοχωρείς καθόλου, εξάλλου έτσι είναι, αν κάτι δεν μπορούμε να το αλλάξουμε όσο πιο γρήγορα το χωνέψουμε τόσο πιο λίγο θα στενοχωριόμαστε. Όμως εγώ δε συμβιβάζομαι γιατί όσο γερνάω τόσο παραξενεύω και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην μπορώ να ησυχάσω κι έτσι νευριάζω περισσότερο, οπότε μπαίνω σε φαύλο κύκλο.

Link to comment
Share on other sites

αν και παρολο που το μετανιωνω, θα παω και φετος να ρωτησω για ενα που με συστησε η μαμα μου, και σκεφτομαι αν μου πει 7 ευρω την ωρα τι θα πω?οκ? ή δεν με συμφερει ουτε η βενζινη μου για 7 ευρω?

Τα πράγματα είναι τόσο κρίσιμα που θα ήταν κρίμα να μην πας ακόμη κι αν σου προτείνουν 1 ευρώ. Ποτέ δεν ξέρεις αν θα δυσκολευτείς ακόμη περισσότερο στο μέλλον να βρεις κάτι, γι' αυτό κάλλιο γαϊδουρόδενε ακόμη και με 7 ευρώ, παρά γαϊδουρογύρευε στο τίποτα. Κι αν στο μέλλον βρεις κάτι καλύτερο τότε φύγε.

εβιρούλα μου στο έσσεν

Τότε η ενδιάμεση πόλη είναι περίπου η Φρανκφούρτη. Μακάρι να σας καλέσουν και να μας ευνοήει να συναντηθούμε εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αρχικό μήνυμα απο didi&k viewpost.gif

αν και παρολο που το μετανιωνω, θα παω και φετος να ρωτησω για ενα που με συστησε η μαμα μου, και σκεφτομαι αν μου πει 7 ευρω την ωρα τι θα πω?οκ? ή δεν με συμφερει ουτε η βενζινη μου για 7 ευρω?

Τα πράγματα είναι τόσο κρίσιμα που θα ήταν κρίμα να μην πας ακόμη κι αν σου προτείνουν 1 ευρώ. Ποτέ δεν ξέρεις αν θα δυσκολευτείς ακόμη περισσότερο στο μέλλον να βρεις κάτι, γι' αυτό κάλλιο γαϊδουρόδενε ακόμη και με 7 ευρώ, παρά γαϊδουρογύρευε στο τίποτα. Κι αν στο μέλλον βρεις κάτι καλύτερο τότε φύγε.

Πολύ σοφή κουβέντα!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

εβίρι δεν έχουν πεί τίποτα προς το παρόν. εμείς, εγώ κ ο φέφος, έτσι κ αλλιώς θα το μάθουμε τελευταίοι. ας είναι καλά, κ δεν πειράζει. έχει γίνει μόνο μια θεωρητική κουβέντα, τίποτα άλλο.

ώστε φρανκφούρτη! μακάρι φιλενάδα να βρεθούμε κ ας είναι κ στην ξενιτιά! εκεί δεν γυρίστηκε η Χάιντι; άσχετο, αλλά σήμερα οι συνειρμοί που κάνω είναι όλα τα λεφτά! ξέρουν τα κορίτσια που είδαν το άρθρο στο in.gr για τις πεθερές...

όσο για το συμβιβάζομαι...τις πιο πολλές φορές το περνάω στο ντούκου. ελάχιστες φορές μου ρχεται να τα σπάσω όλα! ή του ύψους ή του βάθους. τελευταία θέλω να το ρίξω έξω. ακόμα δεν το έχω δουλέψει αρκετά!

Link to comment
Share on other sites

ώστε φρανκφούρτη! μακάρι φιλενάδα να βρεθούμε κ ας είναι κ στην ξενιτιά! εκεί δεν γυρίστηκε η Χάιντι;

Δεν έχω ιδέα.

Έντιτ: ετοιμάζομαι να πάω στη θάλασσα. Τι λέτε να πάρω και μακαρόνια μαζί μου σε περίπτωση που το νερό βράζει;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

φεφικο κι εγω του οκτωβρη! 19! ζυγος ο ρομαντικος!

τωρα για το πανω χερι δεν ξερω.... ισως το εχω , αλλα κι αυτος το εχει...γενικα γκρινιαζουμε, φωναζουμε, παω με τα νερα του, παει με τα νερα μου, αρα το επομενο θα ειναι κοριτσι :D

το ακτιβια ειναι για να βοηθαει το εντερο να λειτουργησει απο το σουπερ μαρκετ,νομιζω της δελτα, εχω χρονια δυσκοιλιοτητα και οταν εκοψα και το καπνισμα ηταν πολυ δυσκολο να παω τουαλετα! οποτε εβαζα αυτο το γαλα στον καφε μου και με βοηθουσε (του π...στη και καφες και γαλα ειδικο , δεν θα παω , θα παω!)τωρα δεν το πινω , με βοηθησε το σιδηρο! ή δεν ξερω τι? αλλα παω σχεδον καθε μερα

ηλιαχτιδα δεν πηρα τηλ σημερα στο φροντιστηριο απο δευτερα πια!

λες να μου πει και λιγοτερα???? αν θες μου απαντας ποσο εχεις το μαθημα , λες να το πουμε σε πμ? να μας πιασει η εφορια????

παντως εγω ειλικρινα δεν θελω να παω(θελω να θηλασω) αλλα με πιεζει ο αντρας μου γιατι τα πραγματα δυσκολευουν!

εβιρι εχεις μεγαλα κοριτσια!!!! ετσι 9,5 χρονια διαφορα εχω κι εγω με την αδερφη μου

τι κανει η μεγαλη σου κορη ? σπουδαζει?

οπως διαβασες παραπανω που ειπα στην ηλιαχτιδα , δεν ξερω κι εγω η ιδια αν θελω να παω για 7 ευρω οχι για 1! τι να το κανω το 1? 5 ευρω θελω μονο για την βενζινη μου ! ειπαμε να δουλευουμε αλλα οχι να μας εκμεταλευονται λογω κρισης...


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

ηλιαχτιδα δεν πηρα τηλ σημερα στο φροντιστηριο απο δευτερα πια!

λες να μου πει και λιγοτερα???? αν θες μου απαντας ποσο εχεις το μαθημα , λες να το πουμε σε πμ? να μας πιασει η εφορια????

παντως εγω ειλικρινα δεν θελω να παω(θελω να θηλασω) αλλα με πιεζει ο αντρας μου γιατι τα πραγματα δυσκολευουν!

Έχεις πμ. Όχι για να μη μας πιάσει η εφορία, αλλά γιατί σου έγραψα πάρα πολλά...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...