Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Εγω του ρουφουσα τις μυξουλες με αποφρακτηρα αλλα μια φορα του ελυσε η μυτη και ταυτοχρονα εκανε εμετο και ειχε μεσα σχοινακια απο αιμα.Τρεχαμε στο νοσοκομειο βραδιατικα και μου απαγορεψαν να τον χρησιμοποιω.....συχνα.Μονο σε μεγαλο μπουκωμα....εγω βεβαια απο φοβο δεν το ξανα χρησιμοποιησα......ασε καλυτερα.

Μια χαρα δουλεια κανει και το φυσιομερ!!!!

κ εγώ μια φορά την είχα τραυματίσει με την αμπούλα κ είχε βγάλει μια κλωστούλα αίμα! είχα ρίξει το κλάμα της αρκούδας μάνας! αλλά συνέχισα να της το κάνω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

δηλαδή έβαζες αμπούλα κ μετά τίποτα; πώς έφευγαν τα ...πώς να το πω..μυξούλες, σκουπιδάκια! μόνα τους όχι πάντως!

Έβαζα αμπούλα και μετά έκανα αναρρόφηση με την ίδια την αμπούλα. Μου το ειχε δείξει η γιατρός. Δεν μπορώ να το περιγράψω (μάλλον πρέπει να φτιάξω βιντεάκι :D:D:D). Πάντως, μου έλεγε ότι, παρόλο που και αυτό αναρρόφηση ήταν, είναι πιο ήπιο από τον αποφρακτήρα.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έβαζα αμπούλα και μετά έκανα αναρρόφηση με την ίδια την αμπούλα. Μου το ειχε δείξει η γιατρός. Δεν μπορώ να το περιγράψω (μάλλον πρέπει να φτιάξω βιντεάκι :D:D:D). Πάντως, μου έλεγε ότι, παρόλο που και αυτό αναρρόφηση ήταν, είναι πιο ήπιο από τον αποφρακτήρα.

Κι εγω το εκανα αυτο!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

όσο για τα νεύρα...αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι επιβεβαιώνομαι στο ποιές κάνουν κορίτσια κ ποιές αγόρια! λατρεύεις τον έβιρο περισσότερο από ό,τι ο έβιρος εσένα. σόρρυ, αλλά για να υπάρξει ισορροπία στο σπιτικό σας έπρεπε να κάνεις 2 κορίτσια!

αυτή μου τη θεωρία δεν μου την έχει διαψεύσει κανένα σπιτικό!

ακόμα κ η σειρά είναι ακριβής κ δηλωτική της ισορροπίας αρσενικού-θηλυκού!

τι εννοεις??δεν σε πιανω!!!ποια ειναι η θεωρια σου δηλαδη??:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ζητήσω κι εγώ μαζί με την Αφροδίτη να μας εξηγήσεις λίγο την θεωρία σου Φεφίκο μου!

Όσο για την αμπούλα επειδή είναι πλαστική κάνει ακριβώς την ίδια κίνηση με τον αποφρακτήρα μόνο που το τράβηγμα είναι πιο ήπιο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ισορροπία αρσενικού -θηλυκού στο σπίτι( οικογένεια).

στο δικό μου για π.χ. ο φέφος χρειαζόταν ακόμα ένα θηλυκό για να τον ισορροπήσουμε! εγώ τον αγαπώ περισσότερο από ό,τι αυτός εμένα, γιατί γίνεται το δικό του τις περισσότερες φορές.

αυτό δεν σημαίνει ότι δεν με αγαπάει, απλά όχι όπως, όσο εγώ εκείνον!

αν πιάσεις κ τις πεθερές θα δείτε πώς κύλησαν οι ισορροπίες! από τη σειρά των γεννήσεων....τί λέω η επιστήμονας!χαχαχα!

το δικό μου μαυροδέλφινο (δείτε φ.μπ. για να καταλάβετε τί λέω) έκανε πρώτα τον φέφο!!!!!!!!!καθόλου δεν εκπλήσσομαι!!!!!!!!κ μετά από 7 χρόνια έκανε την κόρη!!!!!!κ φανταστείτε ότι ο άντρας της μαυροδελφίνας είναι ΙΣΧΥΡΟΓΝΝΩΜΩΝ! κ δύσκολος άνθρωπος! μόνο αυτό τα λέει όλα! αν ήταν άλλη γυναίκα θα έκανε 3 κόρες για να ισορροπήσουν!

Link to comment
Share on other sites

τώρα μπερδεύτηκα...πώς γίνεται να τραβήξεις τις μυξούλες με την αμπούλα;

Αν θέλεις, θα προσπαθήσω να το κάνω και να βγάλω φωτο ή βίντεο και να το ανεβάσω, για να σε κατατοπίσω.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες πως έκανα το πρώτο παιδί κορίτσι επειδή αγαπούσα περισσότερο τον άντρα μου και μετά ο άντρας μου με αγάπησε περισσότερο εκείνος και έκανα τον γιό μου?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες πως έκανα το πρώτο παιδί κορίτσι επειδή αγαπούσα περισσότερο τον άντρα μου και μετά ο άντρας μου με αγάπησε περισσότερο εκείνος και έκανα τον γιό μου?

εσείς ντάρληγκ έχετε ισορροπία, ένα κ ένα! όμως πρώτα έκανες κόρη, γιατί πρώτα ήσουν πιο δοτική, ο σύζυγός σου όταν κάνατε την Κ ήταν πιο ...προσπαθώ να βρω ήπιες λέξεις, αλλά να αποδίδουν το νόημα.

είχε το πάνω χέρι ο σύζυγος στην αρχή. τώρα είστε σε ισορροπία!:cool:

σου το λέω κατάμουτρα! κ σου στέλνω κ φιλάκια κατάμουτρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν θέλεις, θα προσπαθήσω να το κάνω και να βγάλω φωτο ή βίντεο και να το ανεβάσω, για να σε κατατοπίσω.

σε ευχαριστώ κ μόνο που το σκέφτηκες.

αλλά εμεις τον Οκτώβρη θα γίνουμε 3, οπότε δεν με απασχολεί!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, Φέφη, εννοείς ότι όσο πιο δοτική είναι η γυναίκα και "δύσκολος" ο άντρας χρειάζονται κορίτσια, ενώ στην αντίθετη περίπτωση χρειάζονται αγόρια? Αν είναι έτσι, δε θα κάνω κορίτσι ποτέ. Με κόβω να κάνω κάνα δυο αγόρια ακόμη μέχρι να πετύχω το πολυπόθητο κορίτσι.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε σου έχω ευχηθεί για το παιδάκι σου! Με το καλό!!! Να πάνε όλα καλά και να γεννήσεις ένα τελειόμηνο και υγειέστατο μωράκι!!!

se ευχαρισυω παρα πολυ!!!:D:D

Συνάδελφος, δηλαδή... και μαθηματικός και άνεργη...

Κι εγώ περιμένω δύο ιδιαίτερα να κάτσουν από Σεπτέμβρη. Θα δείξει...

μαθηματικος κι εσυ?

εγω εχω μονο ενα ιδιαιτερο για το χεομωνα απο δευτερα-τριτη θα ξεκινησουμε

Όσο για τις δουλειές στο σπίτι, κι εγώ πρωί προτιμώ να τις κάνω, αλλά νομίζω ότι είναι και θέμα δουλειάς. Εγώ όλα τα χρόνια δούλευα σε φροντιστήριο, άρα μόνο το πρωί μπορούσα να τις κάνω. Το απόγευμα πήγαινα στη δουλειά. Οπότε, μου έμεινε. Δεν μπορώ με τίποτα να κάνω δουλειές το απόγευμα. Ακόμη και τώρα με το μωρό, αν ξεμείνει κάτι από το πρωί, το κάνω το μεσημέρι που κοιμάται. Το απόγευμα χαλαρώνω και παίζω με το παιδάκι μου. Τώρα τελευταία, πάμε και στην παιδική χαρά κάποιες φορές. Φυσικά, το βράδυ μαζεύω το νεροχύτη για να το βρω καθαρό το πρωί, αλλιώς με πιάνουν τα νεύρα μου.

κοριτσακι εχεις ή αγορακι?να σου ζησει και να το χαιρεσαι

πως και δεν δουλευεις πια σε φροντηστηριο? εγω δεν δουλευω γιατι 2 φορες ειχα παει και τις 2 το μετανιωσα

πολυ εκμεταλευση...

αν και παρολο που το μετανιωνω, θα παω και φετος να ρωτησω για ενα που με συστησε η μαμα μου, και σκεφτομαι αν μου πει 7 ευρω την ωρα τι θα πω?οκ? ή δεν με συμφερει ουτε η βενζινη μου για 7 ευρω?

η μαμα μου τους ειπε οτι ειμαι εγκυος και ειπαν ε ενταξει για 10 μερες μετα την γεννα ας κατσει


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μωρε του δινω φρουτα,ροδακινο,ακτινιδιο....αχλαδια...τα παντα τρωει αλλα η δυσκοιλιοτιτα εκει,απτοητη!!!!!!

ποσο χρονων -μηνων ειναι ο μικρουλης σου?

ειναι απηρετος τωρα ετσι?

σε ρωταω για την ηλικια για να ρωτησεις τον γιατρο αν κανει να του δινει λιγο γαλα ακτιβια

Ροδο ε;Τι τελειαααα σε ζηλευω!!!!!!

!!!!

εσεις Αθηνα?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...