Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερούδια!

Σήμερα μαγείρεμα δεν έχει μια και φεύγουμε για Γιάννενα να δούμε τα τέκνα!

Χθες φάγαμε κάτι υπόλοιπα που υπήρχαν στο ψυγείο.

Δωράκι ο Ραφαηλάκος πως είναι σήμερα?

Ιωάννα ηρέμησες καθόλου από το άγχος σου?

Φεφίκο ο τέλειος συνδιασμός για εμένα με το τηγανιτό αυγό είναι οι πατατούλες τηγανιτές για να τις βουτάω στον κρόκο! Μιαμ μιαμ πείνασα!!!

Ηλιαχτίδα καλό κουράγιο με τις δουλειές σήμερα!

Ελένη καλό ταξίδι κι εσείς! Φιλάκια στην Λουκίτσα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα κοριτσια μου ουφ ειμαι καλυτερα απο προχτες ηρεμισα καπως,οι ορμονες μου κανουν παρτυ:tongue::?...Τελικα η πεθερα μου θα γυρισει αυριο το απογευμα..Εμενα παμτως μου εχει καρφωθει οτι θα γεννησω 27του μηνα δεν ξερω γιατι...

Δωρα περαστικα στον μικρουλη σου..

Εβιρι οχι δεν μου εγραψε καποιες αλλες εξετασεις απλα για 1μηνα θα παρουμε σιδηρο δεν ειναι πολυ χαμηλος 1μοναδα απο το φυσιολογικο...Ρε κοριτσια η Μεταξια που ειναι??

Σημερα μαγειρευω φασολαδα


:-D

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι Ιωάννα που ηρέμησες! Που ξέρεις μπορεί όντως να γεννήσεις στις 27! Αν γίνει θα σε πάρω να μου πείς και τα νούμερα του Λόττο!!!

Η Μεταξία θα έφευγε για λίγες μέρες. Από εβδομάδα επιστρέφει αν δεν κάνω λάθος.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερααα!!!τι κανετε??εγω σημερα αργησα να ερθω στη δουλεια, πηγα πρωτα τραπεζα και εφορια γιατι η συναδελφος που ηταν να παει εχει το μωρο της με 40πυρετο και ετσι την αντικατεστησα!!!και μετα περασα και απτο σπιτι για να παρω και το φαγακι του αντρουλη που το ξεχασαμε (με τρωει η γλωσσα μου να σχολιασω αλλα δεν μπορω) και ετσι σας εγραψα και διπλα!!!

το σπιτι ειναι κουκλα, καθαρο, τακτοποιημενο. η μεση μου χαλια!!!12 παρα τελειωσα. σημ θα παω να φτιαξω μια μακαροναδα να φαμε και θα ξαπλωσω στον καναπε με το αιρ κουλ να την απολαυσω!!!δεν κανω τιποτε απολύτως!!!κατι πλυντηρια εχω και τον φουρνο να καθαρισω-λεπτομερειες, απο αυριο!!!πολυ ζεστη σημερα!!!

αγγελικη καλο δρομο.θα επιστρεψετε ολοι μαζι η θα μεινουν και αλλο τα παιδια??ελενη και σε σας καλο ταξιδι και καλα να περασετε με το αγαπακι σας!!!ηλιαχτιδα καλες δουλιτσες!!φεφακο εμενα δεν μου αρεσε ιδιατερα αυτο το βιβλιο, πολυς ντορος εγινε, αλλα νομιζω οτι υπαρχουν πολυ καλυτερα!!!ο ραφαηλ πως ειναι??περιστερω και συμπεθερα μας λειπετε πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τσαχπινοκοριτσα....(μη ρωτησετε πως μου ρθε.....:tongue:)

Σημερα ειμαστε πολυ καλυτερα.Ο θησαυρουλης απυρετος απο χθες στις 8μιση το βραδυ,ευδιαθετος...χαμογελαστος..και ορεξατος!!!!

Η παιδιατρος ειπε οτι δεν εχει τιποτα αλλο εκτως απο κατακοκκινο λαιμακο και αρκετα φλεμματακια.Φοβηθηκε λιγο μη το γυρισει σε ωτιτιδα,αλλα εφοσον επεσε,την γλυτωσαμε...(ελπιζω να μην ξανα ανεβασει!!!!!)Τον πλακωσε στον ορο του εδωσε και σταγονες για το λαιμακο του..(και ειναι πικρες οι ατιμες...)

Και (εντελως ασχετο)...κατι φυτικες ινες να βαζουμε στο γιαουρτακι για την δυσκοιλιοτιτα.

Παντως ο λαιμος ειναι πολυ κοκκινος...το ειδα κι εγω!!!!

Κατα τα αλλα καλα.

Σημερα του εβγαλα κοτοπουλακι μαλλον θα το κανω με τραχανα λαχανικων και κουακερ που του αρεσει.

Για μας δεν ξερω.....μαλλον φακες....θα δω!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Αφροδιτούλα! Τα παιδιά θα μείνουν ακόμη στο χωριό. Μάλλον θα επιστρέψουν στις 9 Σεπτέμβρη!

Δωράκι όλα καλά λοιπόν με τον Ραφαηλάκο! Ο κόκκινος λαιμούλης θα περάσει πολύ γρήγορα.

Για την δυσκοιλιότητα δώσε στον θησαυρούλη και μπόλικα φρουτάκια.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Περιμένω πως και πως να περάσει η ώρα για να φύγω Χαλκιδική να πάω να δω το κοριτσάκι μου και να πάμε για μπανάκι!!!

Σήμερα τρώω ότι μου ετοιμάσουν!:tongue:

καλά να περάσετε!

Πως τα έχουμε κακομάθει τα παιδάκια μας.... Μόλις ζητήσουν κάτι το έχουν! Αμα ζορίσουν κι άλλο τα πράγματα και δεν μπορούμε να τους αγοράζουμε διάφορα, καταλαβαίνεις τι έχουμε να πάθουμε;; Αλίμονό μας!:rolleyes:

άστα βράστα!

αλλά με τόσο κλάμα δεν έβγαζα άκρη!

ήδη πήγε ο φάδερ της κ της το πήρε το πάμε θάλασσα!

εγώ θα αναβάλω το πεντικιούρ για τον μάηκ! τόσο απλά...;):P

Καλημέρα fefi!!!

Εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι μπορώ να το χρησιμοποιώ από τώρα.

Κι επειδή ο φυσιολογικός ορός σε αμπούλες δε μας βοηθάει και πολύ, το πήρα και κάνει πολύ καλή δουλειά. Εμένα η παιδίατρος είναι αντίθετη με τις συσκευές ρινικής απόφραξης (τουλάχιστον για την ηλικία μας),

εγώ της έβαζα τον αποφρακτήρα της νουκ από νεογέννητη! κ προληπτικά σχεδόν κάθε μέρα!

οπότε μου είπε ότι, αν θέλω κάτι πιο αποτελεσματικό από τις αμπούλες, μπορώ να πάρω αυτό.

Είναι μάλιστα δύο. Το Physiomer baby και το frezymar baby. Το πρώτο δε θυμάμαι ποιας εταιρείας είναι. Το δεύτερο είναι της frezyderm. Εγώ προτίμησα το δεύτερο. Δε νομίζω ότι έχουν κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Το physiomer (για ενήλικες) το χρησιμοποιούσα κι εγώ αντί για ronal και διάφορα άλλα τέτοια παρόμοια, όταν είχα μπούκωμα. Κάνει επίσης πολύ καλή δουλειά.

Εγώ από την αρχή του έβαζα φυσιολογικό ορό όταν είχε μυξούλες. Το ίδιο κάνω και τώρα με το frezymar. Τώρα, κάποιες φορές, του το βάζω και προληπτικά, γιατί αισθάνομαι ότι μπουκώνει η μυτούλα του με το a/c.

ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

κ εμείς a/c!

καλές δουλίτσες!

Καλημερούδια!

Σήμερα μαγείρεμα δεν έχει μια και φεύγουμε για Γιάννενα να δούμε τα τέκνα!

Φεφίκο ο τέλειος συνδιασμός για εμένα με το τηγανιτό αυγό είναι οι πατατούλες τηγανιτές για να τις βουτάω στον κρόκο! Μιαμ μιαμ πείνασα!!!

καλά να περάσετε!

χθες βράδυ έκανα μια ομελέτα με 6 αυγά, μπέηκον, γάλα, αλάτι, πιπέρι κασέρι σοχού προίκας!!!!!!!παράδεισος φίλε!!!!!!!!μέχρι κ η ρύπα έφαγε που δεν είναι φαν της ομελέτας!

Καλημερα κοριτσια μου ουφ ειμαι καλυτερα απο προχτες ηρεμισα καπως,οι ορμονες μου κανουν παρτυ:tongue::?...Τελικα η πεθερα μου θα γυρισει αυριο το απογευμα..Εμενα παμτως μου εχει καρφωθει οτι θα γεννησω 27του μηνα δεν ξερω γιατι...

Σημερα μαγειρευω φασολαδα

με το καλό! χαίρομαι που είσαι καλύτερα!

καλημερα, καλημερααα!!!τι κανετε??εγω σημερα αργησα να ερθω στη δουλεια, πηγα πρωτα τραπεζα και εφορια γιατι η συναδελφος που ηταν να παει εχει το μωρο της με 40πυρετο και ετσι την αντικατεστησα!!!και μετα περασα και απτο σπιτι για να παρω και το φαγακι του αντρουλη που το ξεχασαμε (με τρωει η γλωσσα μου να σχολιασω αλλα δεν μπορω) και ετσι σας εγραψα και διπλα!!!

το σπιτι ειναι κουκλα, καθαρο, τακτοποιημενο. η μεση μου χαλια!!!12 παρα τελειωσα. σημ θα παω να φτιαξω μια μακαροναδα να φαμε και θα ξαπλωσω στον καναπε με το αιρ κουλ να την απολαυσω!!!δεν κανω τιποτε απολύτως!!!κατι πλυντηρια εχω και τον φουρνο να καθαρισω-λεπτομερειες, απο αυριο!!!πολυ ζεστη σημερα!!!

φεφακο εμενα δεν μου αρεσε ιδιατερα αυτο το βιβλιο, πολυς ντορος εγινε, αλλα νομιζω οτι υπαρχουν πολυ καλυτερα!!!

σου έγραψα κ ...

φαντάζομαι ότι δεν είναι το αγλάϊσμα των παιδικών βιβλίων, αλλά επειδή της το είχα δείξει στο γιου τιούμπ όλο (ως ντιβιντι είναι διασκεδαστκό), επειδή το βλέπει στην τηλεόραση της κόλλησε κ μετά το σπαρακτικό κλάμα μέχρι να την πάρει ο ύπνος...υποκύψαμε στην επιθυμία της, αν κ δεν ήταν στο πρόγραμμα το βιβλίο!

Καλημερα τσαχπινοκοριτσα....(μη ρωτησετε πως μου ρθε.....:tongue:)

Σημερα ειμαστε πολυ καλυτερα.Ο θησαυρουλης απυρετος απο χθες στις 8μιση το βραδυ,ευδιαθετος...χαμογελαστος..και ορεξατος!!!!

Η παιδιατρος ειπε οτι δεν εχει τιποτα αλλο εκτως απο κατακοκκινο λαιμακο και αρκετα φλεμματακια.Φοβηθηκε λιγο μη το γυρισει σε ωτιτιδα,αλλα εφοσον επεσε,την γλυτωσαμε...(ελπιζω να μην ξανα ανεβασει!!!!!)Τον πλακωσε στον ορο του εδωσε και σταγονες για το λαιμακο του..(και ειναι πικρες οι ατιμες...)

Και (εντελως ασχετο)...κατι φυτικες ινες να βαζουμε στο γιαουρτακι για την δυσκοιλιοτιτα.

τί φυτικές ίνες;

Παντως ο λαιμος ειναι πολυ κοκκινος...το ειδα κι εγω!!!!

Κατα τα αλλα καλα.

Σημερα του εβγαλα κοτοπουλακι μαλλον θα το κανω με τραχανα λαχανικων και κουακερ που του αρεσει.

Για μας δεν ξερω.....μαλλον φακες....θα δω!!!!!

μπράβο του του θησαυρού! όνομα κ πράγμα!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Για σήμερα φτιάχνω γεμιστά.

Εβιράκι τι ωραίες διακοπές που πέρασες....Κοιτα να ξεκουραστείς τουλάχιστο αυτές τις 2 βδομάδες και να χαρείς το κορίτσι σου όσο πιο πολύ μπορείς!!!

εβιρυ κοιτα τουλαχιστον να περασεις καλα τις 2 αυτες βδομαδες και να χαρεις την κορουλα σου!!!

Ναι κορίτσια μου αυτό θα κάνω τις δύο βδομαδούλες περίπου που θα είμαι ακόμη εδώ.

στις δουλειες του σπιτιου ειμαι πρωινος τυπος τις κανω ολες πρωι μεχρι το μεσημερι-απογευμα

Κι εγώ το ίδιο. Το πρωί δε μου αρέσει ούτε να πηγαίνω επισκέψεις για καφέ, ούτε να μου έρχονται, όπως επίσης δε μου αρέσει να χαλαλίζω τη μέρα μου σε σούπερ μάρκετ, δημόσιες υπηρεσίες και λοιπές εξωτερικές δουλειές που σου τρώνε τις πιο παραγωγικές ώρες της μέρας. Αλλά όταν τυχαίνει πηγαίνω αναγκαστικά και κάνω όσες δουλειές απομένουν το απόγευμα.

έφυγε για Γερμανία;

Ναι και την επόμενη έμαθε ότι κάποιο πρόβλημα είχαν οι Κούρδοι με τους Τούρκους εκεί κοντά στην περιοχή μας (μάλλον συμπλοκή ποιος ξέρει) και είχε μαζευτεί πολλή αστυνομία, ακόμη και κάτω από το σπίτι μας μπροστά στην πόρτα υπήρχαν 3-4. Δεν αποκλείεται να ήταν εκεί για προστασία, επειδή στον κάτω όροφο μένουν Κούρδοι.

δεν μας λες όμως λεπτομέρειες κ πώς τις αντιμετωπίζεις να παίρνουμε μαθήματα! θα σε μαλώσω! εγώ από αυτά θέλω να μαθαίνω από εσένα πώς να φέρομαι!είμαι σίγουρη ότι το αντιμετώπισες πολύ έξυπνα κ ευγενικά!

Μπα δεν μπορώ να δώσω μαθήματα από την αντίδρασή μου, γιατί μόνο παράδειγμα προς μίμηση δεν είμαι. Εδώ και χρόνια ξεσπάω με νεύρα, αφού βλέπω ότι με το καλό δεν παίρνει. Τι να το κάνεις όμως; Ούτε με το καλό ούτε με τα νεύρα παίρνει. Ο Έβιρος πάλι θα κάνει το δικό του. Του έχω προτείνει διαφορετικές λύσεις που εξυπηρετούν όλους μας, αλλά δε θέλει να τις ακολουθήσει. Από του χρόνου δεν πρόκειται να ξαναπάω εκεί περισσότερο από 2-3 μέρες μόνο και μόνο για να δω τα πεθερικά μου και να με δουν κι αυτοί. Μετά θα φεύγω κι ας κάτσει ο Έβιρος όσο θέλει στο χωριό του.

έχεις κορίτσια μάλαμα!

Σ' ευχαριστώ Φέφη μου.

φιλούρες κ από την σμαρτάκι! είναι καλά! σας στέλνει χαιρετίσματα κ όταν θα είναι ακόμα καλύτερα θα επανέλθει στην παρεούλα μας!!!!

Γιατί χάθηκε μωρέ, τι γίνεται; Ο γιος της είναι καλά; Τουλάχιστον έδωσε σημεία ζωής, σ' ευχαριστούμε για τα χαιρετίσματα. Αν μιλήσεις πάλι δώσ' της και τα δικά μας.

Εβιρι χρυσοχέρα σαν την μαμά και η κόρη!!!!

Εμ.... Με όποιον δάσκαλο καθίσεις!!!!:wink:

Σ' ευχαριστώ Ελένη μου.

Δεν κοιμαμαι το βραδυ με εχει φαει το αγχος για την γεννα για το που θα αφησουμε τα παιδια αν γινει κατι γιατι η πεθερα μου φευγει αυριο μεχρι την Κυριακη παλι:mad:για μετα το πως θα τα καταφερω και ολη μερα κλαιω τα νευρα μου:evil::evil::evil::evil::evil::rolleyes::rolleyes:

Ζήτα από την Παναγία να σου βρει λύση κι ασ' το σ' Εκείνη. Να δεις ότι όλα θα γίνουν.

Εβιρουλα να ευχηθω καλο χειμωνα???Καλως μας ηρθες πισω κοιτα να απολαυσεις τις κορουλες σου τωρα.

Και βέβαια να μου ευχηθείς, σ' ευχαριστώ.

Έβιρι, χρυσοχέρα η κορούλα σου! Με τέτοια μανούλα δεν μου κάνει εντύπωση!

Σ' ευχαριστώ Αγγελική μου.

το τί γέλιο να βλέπω την κόρη μου να μιλάει με την ξαδέρφη της στο τηλέφωνο! να κατουριέσαι στα γέλια! μιλάει σαν τον ντόναλντ αυτό το παιδί, ασταμάτητα! ακαταλαβίστικα, αλλά πολύ πολύ γλυκούλικα! εβελίνα μου σ'αγαπώ....1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 κουράστηκα!!!...

Φαντάζομαι εικόνα και ήχο.:-D:grin::-D:grin::-D

Γυρισαμεεεεεεε (δυστυχως,μπουχουυυυυυυυυυ....) πριν λιγες ωρες

Καλό χειμώνα να έχετε.

Α,οσο για την μανουλα μου...πηγαμε νοσοκομειο για εξετασεις στα πονεμενα πλευρακια της.....τελικα ειχε πολους μωλωπες...και ενα μικρο καταγματακι.......ευτυχως δλδ....φτηνα την γλυτωσαμε!!!!!

Ωωωωω περαστικά της.

Αυτες τις μερες με προβλημματισε ομως βρε κοριτσια και θελω την γνωμη σας.συνεχεια αισθανεται κομμενη,χωρις πολλες αντοχες και συνεχεια θελει να κοιμαται...αλλα ως γνωστο,δεν ηθελε να παμε στο γιατρο για εξετασεις......ανησυχω ομως.....,μηπως ξξερει καμια σας που μπορει να οφειλεται;

Υπερκόπωση όπως είπε και η Ελένη, έλλειψη σιδήρου και άλλων βιταμινών, επίσης να τη ρωτήσεις μήπως παίρνει φάρμακα που προκαλούν αυτές τις παρενέργειες;

εβιρυ καλη συνεχεια στις διακοπες σου.

Σ' ευχαριστώ Αφροδίτη μου.

εγω σημερα δεν εχω ιδεα τι θα μαγειρεψω!!!! σημερα εχει και γενεθλια ο ντιντος μου

Να τα χιλιάσει και να είναι πάντα υγιής.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μαγείρεμα δεν έχει μια και φεύγουμε για Γιάννενα να δούμε τα τέκνα!

Να περάσετε τέλεια!!!

Ελένη καλό ταξίδι κι εσείς! Φιλάκια στην Λουκίτσα!

Θενκ κιου!

(με τρωει η γλωσσα μου να σχολιασω αλλα δεν μπορω) και ετσι σας εγραψα και διπλα!!!

Μην το πεις! Μην το πεις!!!!:tongue:

ελενη και σε σας καλο ταξιδι και καλα να περασετε με το αγαπακι σας!!!

Θα πάω να ζουλήξω Αφροδιτάκι!!!!;)

Δωρα γλιτώσατε την αντιβίωση;;;;; Εύγε!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

ελένη μου, έκραζε δεν έκραζε για τα κιλά, που έκραζε κ η δική μου, εγώ τα έβαλα τα κιλά τρώγοντας!!!!! απόλαυση!!!!

για το τηγανητό δεν μου είχε πει ντίντι μου κ τώρα που το λες αν δεν βουτήσεις ψωμάκι τί το θες το τηγανητό; κάνε μια ομελέτα κ τίγκαρέ το σε τυριά, πιπεριές, λουκάνικα, χώσε κ τηγανητές πατάτες από δίπλα σε άλλο πιάτο, μη στριμωχτούν! κ βουαλά η τελειότητα!!!!όπως καταλάβατε πεινάω! προσπαθώ να αφήσω το πστίτσιο για αργότερα, αλλά δεν μου βγαίνει....γουργουρίζει ο στομάχης!!!!!!!

καλημερα κοριτσια!!!!(μεσημεριασε δηλαδη αλλα δεν πειραζει:D)

εμενα δεν μου αρεσει η ομελετα καθολου ουτε η ομελετα με πατατες , το εκανα βραστο για εμενα και για τον ντεξτερ ομελετα με πατατες

αλλα απο οτι ειδα ζηλεψες κοριτσακι και τσακισατε μια ομελεταρα χθες το βραδυ ε?

το φασολακι το πηρατε τελικα?

σημερα πηγα σουπερ μαρκετ και πηρα fishsticks kai ena μαρουλι -σαλατα για εμενα ο ντεξτερ πηγε για δουλεια στην πατμο και ετσι μαγειρευω για εμενα και για τον μπεμπη στην κοιλια μου

καπου νομιζω καποια με ρωτησε απο που ειμαι???

νομιζω ξεχασα να απαντησω σορρυ...

απο Ροδο


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


fefi μου, τελικά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εγώ, όσες φορές τη ρώτησα για τον αποφρακτήρα μου είπε όχι. Σαν εναλλακτική μου έδωσε αυτό που σου λένε και τα κορίτσια (και μάλιστα, μετά από πολλή πίεση). Επέμενε στο φυσιολογικό ορό. Όμως εγώ έβλεπα ότι το παιδί δεν ηρεμούσε. Τώρα, που χρησιμοποιώ το frezymar, το παιδί μου είναι πολύ πιο ήρεμο. Το χρησιμοποιούμε μια φορά τη μέρα σίγουρα. Κάποιες μέρες μπορεί να του βάλω και δύο φορές.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

.

γεια σου και ευχαριστω για το καλωσορισμα:D ειμαι φαν του φαγητου και του μαγειρεματος και ετσι ηρθα στην παρεα σας :D

ναι ειναι το πρωτο μου παιδακι

ειμαι μαθηματικος και ανεργη γιατι ημουν ωρομισθια αλλα εχουν 2 χρονια να με παρουν , βρηκα μια μετεξεταστεα πριν 1 εβδομαδα ακριβως και την κανω μαθημα 2 ωρες την ημερα καθε μερα γιατι ειναι και β λυκειου και εμεινε και στα 3 μαθηματικα!!!

"Κι εγώ το ίδιο. Το πρωί δε μου αρέσει ούτε να πηγαίνω επισκέψεις για καφέ, ούτε να μου έρχονται, όπως επίσης δε μου αρέσει να χαλαλίζω τη μέρα μου σε σούπερ μάρκετ, δημόσιες υπηρεσίες και λοιπές εξωτερικές δουλειές που σου τρώνε τις πιο παραγωγικές ώρες της μέρας. Αλλά όταν τυχαίνει πηγαίνω αναγκαστικά και κάνω όσες δουλειές απομένουν το απόγευμα." λες και το εγραψα εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ακριβως τα ιδια (βεβαια εχω κι αλλον ενα λογο... δεν μου αρεσαν να τρεχω για καφεδες και ολα οσα ειπες γιατι θελω τον χρονο μου για την τουαλετα:oops:)

σε ευχαιστω και για τις ευχες!!!

εσυ ποσα παιδακια εχεις ?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι το πρωτο μου παιδακι

Εγώ δε σου έχω ευχηθεί για το παιδάκι σου! Με το καλό!!! Να πάνε όλα καλά και να γεννήσεις ένα τελειόμηνο και υγειέστατο μωράκι!!!

ειμαι μαθηματικος και ανεργη γιατι ημουν ωρομισθια αλλα εχουν 2 χρονια να με παρουν , βρηκα μια μετεξεταστεα πριν 1 εβδομαδα ακριβως και την κανω μαθημα 2 ωρες την ημερα καθε μερα γιατι ειναι και β λυκειου και εμεινε και στα 3 μαθηματικα!!!

Συνάδελφος, δηλαδή... και μαθηματικός και άνεργη...

Κι εγώ περιμένω δύο ιδιαίτερα να κάτσουν από Σεπτέμβρη. Θα δείξει...

Όσο για τις δουλειές στο σπίτι, κι εγώ πρωί προτιμώ να τις κάνω, αλλά νομίζω ότι είναι και θέμα δουλειάς. Εγώ όλα τα χρόνια δούλευα σε φροντιστήριο, άρα μόνο το πρωί μπορούσα να τις κάνω. Το απόγευμα πήγαινα στη δουλειά. Οπότε, μου έμεινε. Δεν μπορώ με τίποτα να κάνω δουλειές το απόγευμα. Ακόμη και τώρα με το μωρό, αν ξεμείνει κάτι από το πρωί, το κάνω το μεσημέρι που κοιμάται. Το απόγευμα χαλαρώνω και παίζω με το παιδάκι μου. Τώρα τελευταία, πάμε και στην παιδική χαρά κάποιες φορές. Φυσικά, το βράδυ μαζεύω το νεροχύτη για να το βρω καθαρό το πρωί, αλλιώς με πιάνουν τα νεύρα μου.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι όλα καλά λοιπόν με τον Ραφαηλάκο! Ο κόκκινος λαιμούλης θα περάσει πολύ γρήγορα.

Για την δυσκοιλιότητα δώσε στον θησαυρούλη και μπόλικα φρουτάκια.

Μωρε του δινω φρουτα,ροδακινο,ακτινιδιο....αχλαδια...τα παντα τρωει αλλα η δυσκοιλιοτιτα εκει,απτοητη!!!!!!

άστα βράστα!

αλλά με τόσο κλάμα δεν έβγαζα άκρη!

ήδη πήγε ο φάδερ της κ της το πήρε το πάμε θάλασσα!

εγώ θα αναβάλω το πεντικιούρ για τον μάηκ! τόσο απλά...;):P

Και πολυ καλα κανατε.κι εγω θελω να του το παρω,το ζηταει οταν το βλεπει,αλλα δεν κλαιει...

καλά να περάσετε!

χθες βράδυ έκανα μια ομελέτα με 6 αυγά, μπέηκον, γάλα, αλάτι, πιπέρι κασέρι σοχού προίκας!!!!!!!παράδεισος φίλε!!!!!!!!μέχρι κ η ρύπα έφαγε που δεν είναι φαν της ομελέτας!

Πω ρεεεεε τι μου κανεις τωρα φιλεναδα!!!!!

μπράβο του του θησαυρού! όνομα κ πράγμα!:D

Ευχαριστωωωω!!!!!

Θα πάω να ζουλήξω Αφροδιτάκι!!!!;)

Και να δαγκωσεις χερακια-μπρατσακια....;)

Δωρα γλιτώσατε την αντιβίωση;;;;; Εύγε!!!

Ευτυχωωωωωως Παναγια μου....

σημερα πηγα σουπερ μαρκετ και πηρα fishsticks kai ena μαρουλι -σαλατα για εμενα ο ντεξτερ πηγε για δουλεια στην πατμο και ετσι μαγειρευω για εμενα και για τον μπεμπη στην κοιλια μου

καπου νομιζω καποια με ρωτησε απο που ειμαι???

νομιζω ξεχασα να απαντησω σορρυ...

απο Ροδο

Ροδο ε;Τι τελειαααα σε ζηλευω!!!!!!

fefi μου, τελικά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εγώ, όσες φορές τη ρώτησα για τον αποφρακτήρα μου είπε όχι. Σαν εναλλακτική μου έδωσε αυτό που σου λένε και τα κορίτσια (και μάλιστα, μετά από πολλή πίεση). Επέμενε στο φυσιολογικό ορό. Όμως εγώ έβλεπα ότι το παιδί δεν ηρεμούσε. Τώρα, που χρησιμοποιώ το frezymar, το παιδί μου είναι πολύ πιο ήρεμο. Το χρησιμοποιούμε μια φορά τη μέρα σίγουρα. Κάποιες μέρες μπορεί να του βάλω και δύο φορές.

Εγω του ρουφουσα τις μυξουλες με αποφρακτηρα αλλα μια φορα του ελυσε η μυτη και ταυτοχρονα εκανε εμετο και ειχε μεσα σχοινακια απο αιμα.Τρεχαμε στο νοσοκομειο βραδιατικα και μου απαγορεψαν να τον χρησιμοποιω.....συχνα.Μονο σε μεγαλο μπουκωμα....εγω βεβαια απο φοβο δεν το ξανα χρησιμοποιησα......ασε καλυτερα.

Μια χαρα δουλεια κανει και το φυσιομερ!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Για σήμερα φτιάχνω γεμιστά.

εβιρούλα μου θα της τα δώσω τα χαιρετίσματα αν ξαναμιλήσουμε. από όλες σας! ο γιος της είναι καλά, όπως κ όλη της η οικογένεια.

όσο για τα νεύρα...αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι επιβεβαιώνομαι στο ποιές κάνουν κορίτσια κ ποιές αγόρια! λατρεύεις τον έβιρο περισσότερο από ό,τι ο έβιρος εσένα. σόρρυ, αλλά για να υπάρξει ισορροπία στο σπιτικό σας έπρεπε να κάνεις 2 κορίτσια!

αυτή μου τη θεωρία δεν μου την έχει διαψεύσει κανένα σπιτικό!

ακόμα κ η σειρά είναι ακριβής κ δηλωτική της ισορροπίας αρσενικού-θηλυκού!

από το πράδειγμά σου πάντως καταλαβαίνω επίσης ότι όσο πιο νωρίς το χωνέχουμε, τόσο πιο γρήγορα θα πάψουμε να σκάμε, αφού δεν θα μας απασχολεί. ελπίζω να μη σε στεναχωρώ!

καλημερα κοριτσια!!!!(μεσημεριασε δηλαδη αλλα δεν πειραζει:D)

εμενα δεν μου αρεσει η ομελετα καθολου ουτε η ομελετα με πατατες , το εκανα βραστο για εμενα και για τον ντεξτερ ομελετα με πατατες

αλλα απο οτι ειδα ζηλεψες κοριτσακι και τσακισατε μια ομελεταρα χθες το βραδυ ε?

το φασολακι το πηρατε τελικα?

τον αγόρασε ο φέφος!

σημερα πηγα σουπερ μαρκετ και πηρα fishsticks kai ena μαρουλι -σαλατα για εμενα ο ντεξτερ πηγε για δουλεια στην πατμο και ετσι μαγειρευω για εμενα και για τον μπεμπη στην κοιλια μου

καπου νομιζω καποια με ρωτησε απο που ειμαι???

νομιζω ξεχασα να απαντησω σορρυ...

απο Ροδο

φιλάκια ντίντι!

κ μια ψυχή που αγαπάμε είναι από Ρόδο!

fefi μου, τελικά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εγώ, όσες φορές τη ρώτησα για τον αποφρακτήρα μου είπε όχι. Σαν εναλλακτική μου έδωσε αυτό που σου λένε και τα κορίτσια (και μάλιστα, μετά από πολλή πίεση). Επέμενε στο φυσιολογικό ορό. Όμως εγώ έβλεπα ότι το παιδί δεν ηρεμούσε. Τώρα, που χρησιμοποιώ το frezymar, το παιδί μου είναι πολύ πιο ήρεμο. Το χρησιμοποιούμε μια φορά τη μέρα σίγουρα. Κάποιες μέρες μπορεί να του βάλω και δύο φορές.

δηλαδή έβαζες αμπούλα κ μετά τίποτα; πώς έφευγαν τα ...πώς να το πω..μυξούλες, σκουπιδάκια! μόνα τους όχι πάντως!

γεια σου και ευχαριστω για το καλωσορισμα:D ειμαι φαν του φαγητου και του μαγειρεματος και ετσι ηρθα στην παρεα σας :D

προσωπικά περισσότερο του φαγητού είμαι φαν!

ναι ειναι το πρωτο μου παιδακι

ειμαι μαθηματικος και ανεργη γιατι ημουν ωρομισθια αλλα εχουν 2 χρονια να με παρουν , βρηκα μια μετεξεταστεα πριν 1 εβδομαδα ακριβως και την κανω μαθημα 2 ωρες την ημερα καθε μερα γιατι ειναι και β λυκειου και εμεινε και στα 3 μαθηματικα!!!

"Κι εγώ το ίδιο. Το πρωί δε μου αρέσει ούτε να πηγαίνω επισκέψεις για καφέ, ούτε να μου έρχονται, όπως επίσης δε μου αρέσει να χαλαλίζω τη μέρα μου σε σούπερ μάρκετ, δημόσιες υπηρεσίες και λοιπές εξωτερικές δουλειές που σου τρώνε τις πιο παραγωγικές ώρες της μέρας. Αλλά όταν τυχαίνει πηγαίνω αναγκαστικά και κάνω όσες δουλειές απομένουν το απόγευμα." λες και το εγραψα εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ακριβως τα ιδια (βεβαια εχω κι αλλον ενα λογο... δεν μου αρεσαν να τρεχω για καφεδες και ολα οσα ειπες γιατι θελω τον χρονο μου για την τουαλετα:oops:)

σε ευχαιστω και για τις ευχες!!!

εσυ ποσα παιδακια εχεις ?

ντίντι δεν θυμάμαι αν σου ευχήθηκα..

έστω κ τώρα με το καλό να γεννήσεις ένα τελειόμηνο, γερό κ όμορφο μωράκι!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...