Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

dwraki δεν του κανεις κανα ελαφρυ σημερα; ζεστη, αρρωστουλης μηπως του κατσει βαρυ το ψαρι;

Δεν ξερω...θα δω...

καλημερα!

dwraki (ειμαι καινουρια στην παρεα:D) δεν ξερω τι ακριβως επαθε η μαμα σου αλλα ευχομαι να ειναι ολα περαστηκα και γρηγορα(μηπως ειναι απο τη ζεστη? οσο μεγαλωνουν οι ανθρωποι δεν την παλευουν με τη ζεστη...:|)

Καλως ηρθες ντιντι.Πολυχρονος ο καλος σου!!!!
Kαλημέρα!

Σήμερα βαριέμαι απίστευτα και προβλέπεται να καιγόμαστε.... Φύλλου δεν κουνιέται!Οντως!!!!

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο με λαζάνια!

Γιαμιιιιιιιι!!!!

Δωράκι αυτά τα συμπτωματα που αναφέρεις ταιριάζουν σε υπερκόπωση αλλά καλό είναι να κάνει εξετάσεις.Τωρα σωθηκες!!!!

Κάλως μας ήρθατε και ελπίζω να το επαναλάβετε σύντομα!!

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου.

ο φέφος όταν ήταν μικρός την έβγαζε μόνο με ψαρόσουπες! είναι ταμάμ για αυτές τις περιπτώσεις! βοηθάει το ζουμάκι του ψαριού, το σέληνο, το καρότο, το λεμόνι. ελπίζω να μην το αβγοκόβεις!Εννοειτε πως οχι!!!!Αλλα ειχα ακουσει οτι το ψαρι ειναι βαρυ σε πυρετο....

όσο φάει, χωρίς πίεση. Ε ναιιιι.....

όταν λες φυσιολογικός ορός σε σπρέυ τί εννοείς; τί είναι αυτό;Ειναι σε πλαστικο μπουκαλι των 115ml και το βαζω ορθιο στην μυτουλα του θησαυρου.PHYSIOMER BABY λεγεται...πολυ βοληκο και κανει καλυτερη δουλεια απο τις αμπουλες.

περαστικά του κ γρήγορα!Να σαι καλα.

απο διάθεση πώς είναι;Μια χαρα,ακομα και με πυρετο παιζει-γελαει και ειναι πολυ ευδιαθετος.

!

καλημερα σας

dwraki εχε το νου σου για καμμια ωτιτιδα. εμενα ο μικρος μου πολλες φορες απο τις μυξες χτυπουσε στα αυτακια του....

Κι εγω αυτο το φοβηθηκα.αλλα δεν μου διαμαρτυρεται καθολου για πονο....

Ε δεν το πιστεύω!!!! Ποιος σας είδε φεύγοντας πουλάκι μου;;;Τωρα που το λες...εχει η μανα μου μια αδερφη....καλη χρυση αλλα εχει ενα ματι...απαπαπαπαπα...Ο Θεος να σε φυλαει!!!!!

Η ψαρόσουπα μόνο καλό θα του κάνει, αρκεί να μην την αβγοκόψεις γιατί το αβγό ανεβάζει πυρετό.Ναι το ξερω.....ασε που ποτε δεν αυγοκοβω την ψαροσουπα.

Περαστικούλια σας ρε κορίτσι!

Θενκς


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δώρα, κάνει καλύτερη δουλειά από τις αμπούλες; τώρα που το λες την προηγούμενη εβδομάδα που αγόρασα αμπούλες κατά λαθος στην αρχή μου έδωσαν αυτό που λες. αν είναι πιο αποτελεσματικό να το πάρω κ εγώ. αλλάζεις ρύγχος σε κάθε χρήση;

το ότι έχει καλή διάθεση δείχνει ότι το παλεύει μια χαρά ο οργανισμός του! θα το ξεπεράσει γρήγορα ο ομορφούλης σου!

για το μάτι, διάβασέ το το παιδί, σταύρωσέ το κ δώστου αγιασμό! ψυχούλα μου γλυκιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Καλέ τι γράψατε από χθες το απόγευμα?

Λοιπόν, καταρχήν καλώς ήρθατε Δωράκι! Περαστικά στον Ραφαηλάκο. Εγώ πάντως ούτε ψάρι θα του έδινα στην θέση σου!

Φεφίκο το PHYSIOMER BABY δεν είναι φυσιολογικός ορός αλλά θαλασσινο νερό. Είναι κατά την γνώμη μου πολύ καλύτερο από τον φυσιολογικό ορό. Το ρύγχος δεν χρειάζεται να το αλλάζεις γιατί έχει ένα σύστημα που δεν επιτρέπει στα μικρόβια να εισχωρήσουν μέσα στο μπουκάλι. Απλώς το πλένεις μετά από κάθε χρήση.

Ντίντι πολύχρονος ο ντέξτερ! Να τον χαίρεσαι!

Ελένη κι εγώ τα λιγκουίνι, λαζάνια τα λέω. Στα Γιάννενα τα λένε χυλοπίτες! Άντε βγάλε άκρη....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Καλέ τι γράψατε από χθες το απόγευμα?

Λοιπόν, καταρχήν καλώς ήρθατε Δωράκι! Περαστικά στον Ραφαηλάκο. Εγώ πάντως ούτε ψάρι θα του έδινα στην θέση σου!

Φεφίκο το PHYSIOMER BABY δεν είναι φυσιολογικός ορός αλλά θαλασσινο νερό. Είναι κατά την γνώμη μου πολύ καλύτερο από τον φυσιολογικό ορό. Το ρύγχος δεν χρειάζεται να το αλλάζεις γιατί έχει ένα σύστημα που δεν επιτρέπει στα μικρόβια να εισχωρήσουν μέσα στο μπουκάλι. Απλώς το πλένεις μετά από κάθε χρήση.

Ντίντι πολύχρονος ο ντέξτερ! Να τον χαίρεσαι!

Ελένη κι εγώ τα λιγκουίνι, λαζάνια τα λέω. Στα Γιάννενα τα λένε χυλοπίτες! Άντε βγάλε άκρη....

καλως την αγγελικουλα!!!!

ποτε το χρησιμοποιεις αυτο??οταν ειναι μπουκωμενο το παιδι??ειναι φυτικο η φαρμακο κανονικο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σου Αφροδιτούλα!

Το χρησιμοποιώ όταν είναι μπουκωμένο το παιδί ή όταν έχει μυξούλες. Είναι φυσικό προιόν. Αποστηρωμένο θαλασσινό νερό με όλες τις ευεργετικές ιδιότητες της θάλασσας!

Ελένη κι εμένα ο γιατρό ς δεν μου είχε απαγορέψει το αυγό, αρκεί να ήταν καλά βρασμένο ή τηγανισμένο. Η μαγιονέζα περιέχει ωμό αυγό γι΄αυτό σου λένε να την αποφεύγεις!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

περαστικα στον ραφαηλακο!!!ευχομαι να μην ειναι τιποτα σοβαρο!!Ευχαριστω αφροδιτουλα.

!

Δώρα, κάνει καλύτερη δουλειά από τις αμπούλες; τώρα που το λες την προηγούμενη εβδομάδα που αγόρασα αμπούλες κατά λαθος στην αρχή μου έδωσαν αυτό που λες. αν είναι πιο αποτελεσματικό να το πάρω κ εγώ. αλλάζεις ρύγχος σε κάθε χρήση;

το ότι έχει καλή διάθεση δείχνει ότι το παλεύει μια χαρά ο οργανισμός του! θα το ξεπεράσει γρήγορα ο ομορφούλης σου!

για το μάτι, διάβασέ το το παιδί, σταύρωσέ το κ δώστου αγιασμό! ψυχούλα μου γλυκιά!

Ειναι πολυ καλο Φεφη.

Εγω το χρησιμοποιω απο τον χειμωνα....το ρυγχος δεν αλλαζει...αλλα βγαινει και πλενεται και οταν το βγαλεις δεν χυνεται ο ορος...ειναι σαν κουμπωμα...ετσι ειναι ασφαλες και για τα παιδια.

Να το δοκιμασεις εναι και πιο ευκολο στην εφαρμογη.

Ο θησαυρος ειναι εντελος απυρετος,εφαγε και φρουτακια...ηπιε γαλα το πρωι....με λιγη δυσκολια.....αλλα το ηπιε ολο.

Και χθες και σημερα,ο πυρετος επεσε πολυ γρηγορα.....στο 10λεπτο απο το αντιπυρετικο.

Το απογευμα στις 6 εκλεισα ραντεβου στην παιδιατρο.

Τελικα θα κανω ψαροσουπα,αλλα θα την κανω περισσοτερο με ζουμακι παρα πηχτη.Θα βαλω μπολικο σελινο και καροτακι....να βαλω λιγη πατατα η καλυτερα να βαλω λιγο ρυζακι;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Καλέ τι γράψατε από χθες το απόγευμα?

Λοιπόν, καταρχήν καλώς ήρθατε Δωράκι! Περαστικά στον Ραφαηλάκο.Ευχαριστω καρδια μου. Εγώ πάντως ούτε ψάρι θα του έδινα στην θέση σου! Ουφφφφ τι να κανωωωωω;το εχω βαλει να βραζει.....θα παρω να ρωτησω παιδιατρο.

Φεφίκο το PHYSIOMER BABY δεν είναι φυσιολογικός ορός αλλά θαλασσινο νερό. Είναι κατά την γνώμη μου πολύ καλύτερο από τον φυσιολογικό ορό. Το ρύγχος δεν χρειάζεται να το αλλάζεις γιατί έχει ένα σύστημα που δεν επιτρέπει στα μικρόβια να εισχωρήσουν μέσα στο μπουκάλι. Απλώς το πλένεις μετά από κάθε χρήση.

Με καλυψες απολυτα!!!!!!!!

.

Ρε κορίτσια, γιατί απογορεύεται το αυγό και η μαγιονέζα;;

Εμένα δεν μου είχε απαγορεύσει τίποτα ο γιατρός μου....:confused:

Ουτε εμενα...απο ολα ετρωγα....οτι τραβουσε η ορεξη μου....:rolleyes:

Γειά σου Αφροδιτούλα!

Το χρησιμοποιώ όταν είναι μπουκωμένο το παιδί ή όταν έχει μυξούλες. Είναι φυσικό προιόν. Αποστηρωμένο θαλασσινό νερό με όλες τις ευεργετικές ιδιότητες της θάλασσας!Ακριβως....

Ελένη κι εμένα ο γιατρό ς δεν μου είχε απαγορέψει το αυγό, αρκεί να ήταν καλά βρασμένο ή τηγανισμένο. Η μαγιονέζα περιέχει ωμό αυγό γι΄αυτό σου λένε να την αποφεύγεις!

Εγω ετρωγα τα παντα!!!!!!Εντελως ανενημερωτη....:rolleyes:


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω... τι να σου πω.... εγω παντως εζησα και χωρις μαγιονεζα 9 μηνες :D:D:D

καλλιο γαϊδουροδενε που λενε....:cool:

μην τρως μαγιονέζα!

θα τα βρασω για εμενα και θα τηγανισω και πατατουλες χωρις μαγιονεζα το αυγο:( με πεισατε

Ρε κορίτσια, γιατί απογορεύεται το αυγό και η μαγιονέζα;;

Εμένα δεν μου είχε απαγορεύσει τίποτα ο γιατρός μου....:confused:

εμενα μου το απαγορεψε το τηγανιτο και το μελατο, βραστο επιτρεπεται

Ελένη κι εμένα ο γιατρό ς δεν μου είχε απαγορέψει το αυγό, αρκεί να ήταν καλά βρασμένο ή τηγανισμένο. Η μαγιονέζα περιέχει ωμό αυγό γι΄αυτό σου λένε να την αποφεύγεις!

ναι γιάυτο μου την απαγορεψε ο γιατρος , υπαρχει κινδυνος σαλμονελας

ε δεν θα φαω...

αλλα μια φορα παω στο γιατρο και του λεω 'γιατρεεεεεεεεεε μπορω να γαω γκουντιςςςςςςςςςςς" με κοιτουσε καλα καλα και του λεω "μου ειπατε να μην φαω μαγιονεζα αλλα θελω να φαω ενα τσιζζζζζζζζζζζζζζζ...." εσκασε στο γελιο μου λεει καλα φαε αλλα χωρις ντοματα και μαρουλι

"δεν εχει γιατρε ουτε ντοματα ουτε μαρουλι το τζιζ!"ξαναεσκασε στα γελια!!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες ντιντι.Πολυχρονος ο καλος σου!!!!

....

ντιντι να τον χαιρεσαι τον αντρα σου και να περασετε τελεια!!!

Ντίντι πολύχρονος ο ντέξτερ! Να τον χαίρεσαι!

Ελένη κι εγώ τα λιγκουίνι, λαζάνια τα λέω. Στα Γιάννενα τα λένε χυλοπίτες! Άντε βγάλε άκρη....

ευχαριστω , ευχαριστω , ευχαριστω!!!!!:D:D:D

τι λαζανια, τι λιγκουινι , τι χυλοπιτες ολα τα ζυμαρικα ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!!

καθε μερα να ετρωγα μακαρονια , δεν θα παραπονιομουν :D

δωρακι ελπιζω το ζουζουνακι σου να ειναι καλυτερα τωρα


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...