Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ελπίζω να υπάρξει τρόπος να συναντηθούμε εκεί.

ας το αποφασίσουν πρώτα κ αν μας καλέσουν, κάπου μεταξύ έσσεν κ στουτγκάρδης θα βρεθούμε, λέω εγώ με το φτωχό μου το μυαλό!;)

Γεια σας κοπελουδες μου.

Εμεις περασαμε υπεροχα....

Φιλια σε ολες σας κοριτσαρες μου,μου λειψατε πολυ.

καλώς την!

τα αλουλάκια με έκαναν να γελάσω!!!!!!τί γλυκός!!!!

για τη μαμά σου θα πρέπει ν ατην δει παθολόγος να της γράψει εξετάσεις.

από χαμηλή πίεση, από ζέστη, από...μπορεί να μην είναι τίποτα. εύχομαι να είναι ιδέα σου!

καλημεραααα!!!πως ειναι τα κεφια σημερα???εγω νιωθω λες και με χτυπουσαν ολη τη νυχτα!!!τοση κουραση!!!χθες μεχρι τις 11 εκανα δουλειες. μουμεινε για σημερα κουζινα και μπανια. θα μου πειτε μονο η κουζινα θελει ποση ωρα. θα τελειωσω ομως σημερα. θα κανω και ενα γενικο σκουπισμα σφουγγαρισμα γιατι ο αντρουλης ειναι μπες βγες ολη την ωρα και τελος!!!και απο αυριο ξεκουραση!!!εχει πολυ ζεστη παλι σημερα!!!ορεξη για δουλεια μηδεν!!

φεφη εμενα η μαμα μου μου το πηρε το ψαλιδι, γιατι αν περμενε απο μενα....ακομη θα περιμενε!!!

κανενα νεο απο την ιωαννα εχουμε???αντε βρε κοριτσια να μαζευτουμε παλι, δεν μαρεσει τοση ερημια!!!!

κ εγώ θέλω να μαζευτούμε, αλλά πιο άνετα νιώθω στο φ.μπ. στην ομάδα.

κοντεύω να ξεράσω με όσους παρακολουθούν!

το ψαλίδι θα πω στη μανούλα μου να πάει να μου το πάρει, γιατί εγώ ΔΕΝ!

μπράβο σου προκομμένο μου που έκανες τόσες δουλειές!!!!!

θα τα καταφέρω σε 4 μέρες να κάνω όλο το σπίτι κ τοίχους μετά από συνεργείο που θα περάσει αυτόνομη; δεν θέλω να δώσω λεφτά σε συνεργείο. κ δεν θα το ευχαριστηθώ, δεν θα νιώθω το σπίτι καθαρό, αν δεν το έχω κάνει μόνη μου με τα χεράκια μου. αλλά φοβάμαι πως θα παραδώσω...:confused:

Kαλημέρα!

Σήμερα βαριέμαι απίστευτα και προβλέπεται να καιγόμαστε.... Φύλλου δεν κουνιέται!

Περιμένω να ερθει το μεσημέρι να πάω να κάνω μαλλί και το απόγευμα πάμε για εγγραφή στον παιδικό!

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο με λαζάνια!

κ εγώ βαριέμαι. νωρίς δεν είναι για εγγραφή;

σήμερα τρώμε παστίτσιο μανούλας! τον αρακά στην κατάψυξη για άλλη φορά!

μου έφεραν πολλά καλούδια κ για μας κ για πεθερικά.

χθες ήρθε η φίλη μου με τον γιόκα της κ περάσαμε καλά!

σήμερα ευελπιστώ να βρεθώ με την αδερφή μου κ τις τσούπρες της! θα δείξει...

το σπίτι το έχω καθαρό. μόνο κάτι σκούρα θέλουν σίδερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ακομα δν ηρθαμε κι εχουμε ντραβαλα......

Ο θησαυρουλης μου ψες την νυχτα κατα τις μιαμιση ανεβασε πυρετο....:(..ενα ωραιοτατο 38χταρι!!!!!:( :( :(....!!!!

Του εδωσα πονσταν επεσε αμεσως και κοιμηθηκε ησυχα....βασικα ακομα κοιμαται,αλλα πριν λιγο του εβαλα θερμομετρο και εχει παλι 38...ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ!!!!!!!!!!!!Εδω και μερες φτερνιζοταν συνεχεια,αλλα με φυσιολογικο ορο σε σπρέι νομιζα το ειχα ρυθμισει το θεμα,γιατι οποτε του εβαζα φτερνιζοταν και εβγαζε αρκετες μυξουλες...(μεχρι και χθες ακομα εβγαζε...)...και ετσι πιστευα οτι δεν θα προχωρισει.....ΑΛΛΑ!!!!!

Θα παρω σε λιγο την παιδιατρο.....

Παω να κανω καφε..............Α να ρωτησω,τωρα που ειναι αρρωστουλης,κανει να του φτιαξω ψαροσουπα;του εβγαλα ψαρι χθες στην συντηρηση για σημερα....


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

εμεις σημερα εχουμε το ραγου του τζειμς ολιβερ και για τον μικρο τραχανα απο χθες ...

dwraki δεν του κανεις κανα ελαφρυ σημερα; ζεστη, αρρωστουλης μηπως του κατσει βαρυ το ψαρι;


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

ντίντι να τον χαίρεσαι τον ντέξτερ! κ να σας χαίρεται!χρόνια του πολλά με υγεία κ αγάπη!

για το μεσημέρι κάτι σε ομελέτα σπέσιαλ με ό,τι σας αρέσει; γρήγορο κ νόστιμο!

νιούμπι, η περιστεράκι είχε συνταγή για τάρτα αλμυρή. μπορείς να κάνεις αναζήτηση να την βρεις. είναι δοκιμασμένη κ επιτυχημένη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νιούμπι, η περιστεράκι είχε συνταγή για τάρτα αλμυρή. μπορείς να κάνεις αναζήτηση να την βρεις. είναι δοκιμασμένη κ επιτυχημένη.

Τώρα άμα σου πω ότι δεν ξέρω ποια είναι αυτή, θα γελάσεις; :| Ευχαριστώ πάντως, θα το ψάξω, κι εγώ κάτι δοκιμασμένο έψαχνα. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ακομα δν ηρθαμε κι εχουμε ντραβαλα......

Ο θησαυρουλης μου ψες την νυχτα κατα τις μιαμιση ανεβασε πυρετο....:(..ενα ωραιοτατο 38χταρι!!!!!:( :( :(....!!!!

Του εδωσα πονσταν επεσε αμεσως και κοιμηθηκε ησυχα....βασικα ακομα κοιμαται,αλλα πριν λιγο του εβαλα θερμομετρο και εχει παλι 38...ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ!!!!!!!!!!!!Εδω και μερες φτερνιζοταν συνεχεια,αλλα με φυσιολογικο ορο σε σπρέι νομιζα το ειχα ρυθμισει το θεμα,γιατι οποτε του εβαζα φτερνιζοταν και εβγαζε αρκετες μυξουλες...(μεχρι και χθες ακομα εβγαζε...)...και ετσι πιστευα οτι δεν θα προχωρισει.....ΑΛΛΑ!!!!!

Θα παρω σε λιγο την παιδιατρο.....

Παω να κανω καφε..............Α να ρωτησω,τωρα που ειναι αρρωστουλης,κανει να του φτιαξω ψαροσουπα;του εβγαλα ψαρι χθες στην συντηρηση για σημερα....

ο φέφος όταν ήταν μικρός την έβγαζε μόνο με ψαρόσουπες! είναι ταμάμ για αυτές τις περιπτώσεις! βοηθάει το ζουμάκι του ψαριού, το σέληνο, το καρότο, το λεμόνι. ελπίζω να μην το αβγοκόβεις!

όσο φάει, χωρίς πίεση.

όταν λες φυσιολογικός ορός σε σπρέυ τί εννοείς; τί είναι αυτό;

περαστικά του κ γρήγορα!

απο διάθεση πώς είναι;

καλημέρα ταζ!

Link to comment
Share on other sites

νιούμπι από το μαγειροκαφέ μας η περιστεράκι είναι η αδερφή μου! κ πολύ καλή μαγείρισσα!!!!!βάλε ψαχτήρι εδώ για τάρτα αλμυρή. νομίζω πως την έχει βρει από γαστρονόμο, αλλά δεν είμαι κ σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

νιούμπι από το μαγειροκαφέ μας η περιστεράκι είναι η αδερφή μου! κ πολύ καλή μαγείρισσα!!!!!βάλε ψαχτήρι εδώ για τάρτα αλμυρή. νομίζω πως την έχει βρει από γαστρονόμο, αλλά δεν είμαι κ σίγουρη.

Α στο καλό, κι εγώ νόμιζα πως είναι καμιά απ' αυτές που μαγειρεύουν στην τηλεόραση. :tongue: ΟΚ πάω να ψάξω. και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


eleni2008 πως το συνδιαζεις το κοτοπουλο με τα λαζανια???:shock::shock:

τα λαζανια που κανω , ειναι κατι ορθογωνια και βαζω κιμα και μπεσαμελ

Έχεις δίκιο, εγώ δεν το διευκρίνησα σωστά....

Λαζάνια εμεις εδώ λέμε τα λινγκουίνι!:oops:

Τα οποία τα βάζω στο ταψί με το κοτόπουλο και σαλτσούλα και γίνονται πολύ γιάμι!

Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και να περάσετε τέλεια!!!!

Α να ρωτησω,τωρα που ειναι αρρωστουλης,κανει να του φτιαξω ψαροσουπα;του εβγαλα ψαρι χθες στην συντηρηση για σημερα....

Ε δεν το πιστεύω!!!! Ποιος σας είδε φεύγοντας πουλάκι μου;;;

Η ψαρόσουπα μόνο καλό θα του κάνει, αρκεί να μην την αβγοκόψεις γιατί το αβγό ανεβάζει πυρετό.

Περαστικούλια σας ρε κορίτσι!

dwraki εχε το νου σου για καμμια ωτιτιδα. εμενα ο μικρος μου πολλες φορες απο τις μυξες χτυπουσε στα αυτακια του....

Ααααχχχχχχ! Πολύ γνωστή και πονεμένη ιστορία!

Ομοιοπαθής όπως κατάλαβες!!!:rolleyes:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ακομα δν ηρθαμε κι εχουμε ντραβαλα......

Ο θησαυρουλης μου ψες την νυχτα κατα τις μιαμιση ανεβασε πυρετο....:(..ενα ωραιοτατο 38χταρι!!!!!:( :( :(....!!!!

Του εδωσα πονσταν επεσε αμεσως και κοιμηθηκε ησυχα....βασικα ακομα κοιμαται,αλλα πριν λιγο του εβαλα θερμομετρο και εχει παλι 38...ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ!!!!!!!!!!!!Εδω και μερες φτερνιζοταν συνεχεια,αλλα με φυσιολογικο ορο σε σπρέι νομιζα το ειχα ρυθμισει το θεμα,γιατι οποτε του εβαζα φτερνιζοταν και εβγαζε αρκετες μυξουλες...(μεχρι και χθες ακομα εβγαζε...)...και ετσι πιστευα οτι δεν θα προχωρισει.....ΑΛΛΑ!!!!!

Θα παρω σε λιγο την παιδιατρο.....

Παω να κανω καφε..............Α να ρωτησω,τωρα που ειναι αρρωστουλης,κανει να του φτιαξω ψαροσουπα;του εβγαλα ψαρι χθες στην συντηρηση για σημερα....

δωρακι ρωτα καλυτερα τον παιδιατρο! ακομη δεν εχω εμειρια με τετοια!! περαστικα του!!!!!!!!

παντως ΜΗΝ του δωσεις αυγο ειναι επικινδυνο ! ανεβαζει τον πηρετο παρα πολυ!!!!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

ντίντι να τον χαίρεσαι τον ντέξτερ! κ να σας χαίρεται!χρόνια του πολλά με υγεία κ αγάπη!

ευχαριστω!!!!!:D

για το μεσημέρι κάτι σε ομελέτα σπέσιαλ με ό,τι σας αρέσει; γρήγορο κ νόστιμο!

.

αυτο τελικα ειχα κατα νου, πριν λιγο μιλησαμε και του το ειπα και μου ειπα "α τρελο φαγητο θα φτιαξεις" με κοροιδευε κιολλας λες και το τηγανισμα ειναι ευκολο που γεμιζει η κουζινα πιτσιλιες λαδι!

αν και εμενα δεν μου αρεσει καθολου η ομελετα , και τηγανιτο αυγο που μου αρεσει δεν κανει να φαω στην εγκυμοσυνη, οποτε για εμενα θα το βρασω , θα το λιωσω με πιρουνι και θα το ανακατεψω με μαγιονεζα και καρυ και θα το φαω με ψωμακι

Έχεις δίκιο, εγώ δεν το διευκρίνησα σωστά....

Λαζάνια εμεις εδώ λέμε τα λινγκουίνι!:oops:

Τα οποία τα βάζω στο ταψί με το κοτόπουλο και σαλτσούλα και γίνονται πολύ γιάμι!

Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και να περάσετε τέλεια!!!!

:rolleyes:

σε ευχαριστω πολυ!!!!!!

οκ καταλαβα και το φαγητακι σου;)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

ντιντι μηπως και μαγιονεζα δεν κανει να φας; επειδη εχει ωμο αυγο μεσα το λεω.... εμενα μου ειχε πει ο ντοκ τοτε απο τα sos που δεν κανει να φαω ηταν και η μαγιονεζα :confused:

και εμενα μου την απαγορεψε ο γιατρος αλλα μια αλλη εγκυμοσουσα μου ειπε οτι η χελμανς εχει παστεριωμενα αυγα

λες να μην φαω καλυτερα???:confused::confused:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...