Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Kαλημέρα!

Για σήμερα δεν μαγειρεψα γιατί αφενώς θα πάμε να δούμε την τσουπρίτσα μας και θα μαγειρέψει η μανούλα, και αφετέρου γυρίσαμε 9.30 το βράδυ από τους γιατρούς και είμασταν κομμάτια!!

Εβιράκι τι ωραίες διακοπές που πέρασες....Κοιτα να ξεκουραστείς τουλάχιστο αυτές τις 2 βδομάδες και να χαρείς το κορίτσι σου όσο πιο πολύ μπορείς!!!

Ελεν.... συλληπητήρια.. Τα έχω περάσει κι εγώ και το ξέρω το συναίσθημα πολύ καλά.. Ο πόνος δεν φεύγει αλλά με τον καιρό ελαφραίνει.. Το πιο δύσκολο είναι είναι για την μανούλα σου γι'αυτό φροντίστε να την στηρίξετε όσο γίνεται πιο πολύ. Απαντήσεις μην ψάχνεις, δεν θα βρεις... Ο θείτσος μου έφυγε 42 χρονών με 2 παιδιά κι αυτός... Μετά από 14 χρόνια ακόμη τον ψάχνω και μου λείπει...

Να είστε γεροί να τον θυμάστε και να τον τιμάτε και η Παναγια να σας δίνει δύναμη..

Φεφάκι έχεις βάλει φωτό της ρυπας με καινούριο λουκ;;;; Παω να ελεγξω!!

Αγγελικούλα δεν στέλνεις τον αντρούλη σου και προς τα εδώ;;;:tongue::tongue:;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα οοοληη μερα!!τι μου κανετε???εγω ειμαι λιγο πτωμα αλλα οκ, το παλευω!!!χθες απτην ωρα που μπηκα σπιτι εκανα δουλειες.καθαρισα τα 2 υπνοδωματια πααρα πολυ καλα, τοιχους, σοβαντεπι, ντουλαπες μεσα εξω, τραβηγμα ολα τα επιπλα, παντζουρια, παραθυρα, πορτες, τα παντα ολα!!!σιδερωσα και κουρτινες και κρεμασε ο αντρουλης. μοσχοβολησαν,μεχρι και ο αγαπουλης το σχολιασε!!!σημερα συνεχιζω με σαλονι και τριτο υπνοδωματιο και αυριο κουζινα και μπανιο. πιστευω παρασκευη θα ειμαι οκ!!!απο φαι σημ αναλαμβανει ο αντρουλης, δεν ξερω τι θα εμπνευστει αλλα θα ειναι σιγουρα νοστιμο και τιγκα στα λιπαρα!!!!:tongue::tongue:

ελενη μου τι εγινε με τους γιατρους???βρηκες ακρη???

εβιρυ κοιτα τουλαχιστον να περασεις καλα τις 2 αυτες βδομαδες και να χαρεις την κορουλα σου!!!

ντιντι στειλε ενα πιατο, μαρεσει το φαγακι σου!!αληθεια που μενεις???

ιωαννα μου μηπως εφτασε η ωρα???μεναν πονο κουκλα μου!!!

αγγελικουλα, φεφη ουουυυυυυυ!!!!

για τις αλλες δεν ρωταω γιατι διακοπευουν!!!!ναναι καλα!!

συμπεθεραααα?????!!!!!

παω να δουλεψω...μακια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Τι κάνετε;

Σήμερα θα φτιάξω φάβα. Είχε μαγειρέψει και η κόρη μου το προηγούμενο διάστημα: την πρώτη μέρα που ήρθαμε είχε ήδη φτιάξει σαντουιτσάκια παγωτού για το καλωσόρισμα, την επόμενη έφτιαξε παστίτσιο, στο χωριό έφτιαξε κοτόπιτα, προχτές νουντλς με κοτόπουλο και καρμπονάρα για τη μικρή.

Εβίρι καλώς μας ήρθες!!!

Εβίρι

Καλώς ορίσατε λοιπόν !

να περάσετε όσο πιο τέλεια γίνεται!

Εβιρη καλος μας ηρθες ομορφια μου.

Να χαρεις καλα,να περασεις ομορφα,να χορτασεις κορακλες και φυσικα να απολαυσεις ηλιο και καλοκαιρι!!!!!!

εβιρυ κλως μας ηρθες, να περασετε τελεια και να χαρεις και την αλλη κορουλα σου.

Κορίτσια όλες σας ευχαριστώ πολύ.

θα μεινεις πολυ καιρο???

Στις 7/9 ξαναφεύγω.

το αφροδιτομωρο κολυμπαει με μπλατσακια και ταυτοχρονα τραγουδαει-ειναι μια γλυκα και φυσικα μας καμαρωνουν και οι γυρω μας. ελεγα χθες:γοργοναααα, που εισαιιι???εντο ειμαι μαμουλα!!!:-D:grin:

Άχου το μωρέ το φαντάζομαι σαν εικόνα και είμαι σίγουρη ότι σου 'ρχεται να το φας.

καποια στιγμη χθες καθως καναμε βολτα, της λεω παμε να γυρισουμε(ειχε περασει η ωρα) γιατι εχει ενα μεγαλο σκυλι εκει.ατακα της μικρης:μη φοασε μαμα..ελα μαζι μου!!!!:tongue::tongue::tongue:

χαχαχαχα έχεις προστάτη εσύ μη φοβάσαι τίποτα.

να το ανοίτσεις ατό που φογιάς!=να αλλάξεις αυτό που φοράς!

έχει άποψη!κ γκρίνια!

χαχαχαχα πέρα από τη γκρίνια έχει πλάκα να την ακούς

Link to comment
Share on other sites

καλημερα οοοληη μερα!!τι μου κανετε???εγω ειμαι λιγο πτωμα αλλα οκ, το παλευω!!!χθες απτην ωρα που μπηκα σπιτι εκανα δουλειες.καθαρισα τα 2 υπνοδωματια πααρα πολυ καλα, τοιχους, σοβαντεπι, ντουλαπες μεσα εξω, τραβηγμα ολα τα επιπλα, παντζουρια, παραθυρα, πορτες, τα παντα ολα!!!σιδερωσα και κουρτινες και κρεμασε ο αντρουλης. μοσχοβολησαν,μεχρι και ο αγαπουλης το σχολιασε!!!σημερα συνεχιζω με σαλονι και τριτο υπνοδωματιο και αυριο κουζινα και μπανιο. πιστευω παρασκευη θα ειμαι οκ!!!απο φαι σημ αναλαμβανει ο αντρουλης, δεν ξερω τι θα εμπνευστει αλλα θα ειναι σιγουρα νοστιμο και τιγκα στα λιπαρα!!!!:tongue::tongue:

ελενη μου τι εγινε με τους γιατρους???βρηκες ακρη???

εβιρυ κοιτα τουλαχιστον να περασεις καλα τις 2 αυτες βδομαδες και να χαρεις την κορουλα σου!!!

ντιντι στειλε ενα πιατο, μαρεσει το φαγακι σου!!αληθεια που μενεις???

ιωαννα μου μηπως εφτασε η ωρα???μεναν πονο κουκλα μου!!!

αγγελικουλα, φεφη ουουυυυυυυ!!!!

για τις αλλες δεν ρωταω γιατι διακοπευουν!!!!ναναι καλα!!

συμπεθεραααα?????!!!!!

παω να δουλεψω...μακια

χαρας το κουραγιο σου , γυρνας απο την δουλεια και κανεις τοοοοοσα !!!!

στις δουλειες του σπιτιου ειμαι πρωινος τυπος τις κανω ολες πρωι μεχρι το μεσημερι-απογευμα

οταν δουλευα σε σχολειο πρωινη και σχολουσα ενιωθα πτωμα και δεν ειχα αντοχες να κανω γενικη!!!!!!μπραβο σου!!!!!!!!!!!!

ροδο μενω εγω!θα σου στειλω 2 πιατα ταλιατελες!

α και ο ντιντος το μονο φαγητο που ξερει να φτιαχνει ειναι πατατες στο φουρνο με κοτοπουλο

τωρα εμαθε να βραζει και μακαρονια και ρυζι (αλλα για τους σκυλους! εγω δεν τολμω καν να δοκιμασω να τον βαλω να βρασει για εμας!!!)

και φυσικα ποτε δεν εχει μαγειρεψει οσο δουλευα , επαιρνε ενα τηλ την μαμακουλα του"μαμα τι φαι εχεις?, οκ ερχομαι να πιασω , βαλε και για την ντιντι" αυτο μου μαγειρευε ο αντρουλης μου :D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πονεμένη ιστορία η γενική του σπιτιού! Ευτυχώς όταν ήμουν διακοπές έκανε ό αντρούλης κάποιες χοντρές δουλειές, όπως να τραβήξει έπιπλα και να καθαρίσει από πίσω καλά, κι έτσι έχω κάτι λιγότερο να κάνω!

μπράβο στον συζυγάτο σου!

γεια σας κοριτσια!

δε σας ξεχασα, βρισκομαι Ελλαδα, σας διαβαζω, αλλα ειχαμε δυσαρεστα και ειμαι λιγο χαλια ψυχολογικα..

Νιωθω τυψεις, που δεν πηγα σε μια εκκλησια να προσευχηθω, να παρακαλεσω για αυτον..

συγνωμη για τις σκορπιες σκεψεις. Ελπιζω να ειστε ολες καλα. Ο Θεος να μας προστατευει ολους..

καλό Παράδεισο να έχει ο χριστιανός κ κουράγιο σε όλους σας, κυρίως στη γυναίκα του κ τα παιδιά του.

κ ο αδερφός της μάνας μου έφυγε 42 χρόνων με 2 μικρά παιδιά! (έλεν Σαλόνικα τα ίδια...)

να προσευχηθείς γι' αυτόν όπου είσαι! κ να τον μνημονεύεις στις εκκλησίες που περνάς!

φεφη τις κουρτινες των υπνοδωματιων τις καταφερνω, ειναι μικρες και λιγο τσαλακωμενο το υφασμα και δεν θελουν πολυ σιδερωμα. την διπλη του σαλονιου ομως με τιποτα. την αφησα το πρωι στο καθαριστηριο, γαι το σιδερωμα περισσοτερο και οχι για το πλυσιμο, οποτε θαναι κουκλα. θα τα πιασω και σιγα σιγα τα δωματια. θα κανω και εγω τοιχους.πτωμα θα γινω, το ξερω!!!

ελενιτσα μπραβο που περασατε καλα, και του χρονου!!!και μας μας ελειψες τοοοοσο πολυ(που λεει και η χιονατη μου).

τελικά είδες που κατοχχυρώθηκε το Χιονάτη; μα είναι γλύκα το κοριτσάκι σου!!!!!

ναι ντιντι εχω μια καταπληκτικη(κουκουββαααα) κορη , την μικρη μου χιονατη, ειναι 2 χρονων και 4 μηνων-πωπωωωω ποτε μεγαλωνουν χαμπαρι δεν παιρνεις!!!!στην αρχη οντως θαναι δυσκολο νασχοληθεις με το σπιτι. σιγα σιγα ομως θα τους βρειτε τους ρυθμους σας. ποτε γεννας??αγορι η κοριτσι???με το καλο!!! αγόρι έχει η ντίντι!

..

μπράβο για τις δουλειές!

εγώ χθες έκανα τον αρακούλι μου, έβγαλα το πλυντήριο πιάτων, σιδέρωσα κ μετά ρέκλιασα!;)

ντίντι κρεμούλα της κάνω με γάλα, αλεύρι, αυγό, ζάχαρη, βανίλιες κ βούτυρο, δική μου για απογευματινό.

τα μαχαιοπιρουα τι τα θελετε? για το σχολειο? εχετε κοιταξει στο early learning center?

τί είναι αυτό;

θα παρω κοπελα ή θα φερω πεθερα και μανα και θα τους στρωσω ολους μαζι:D

σωστή!

βοηθάει η πεθερά;

Τελικά τα γιουβαρλακια γίνανε ανεπαναληπτα..πιο ωραία και πιο πηχτα και δεν έχεις το φόβο μη σου κόψει το αυγό η μυρίζει αυγουλιλα....απο χτες βρε κορίτσια σαν να χαζόποναω δεν ξέρω ρε γμτ!!!!θα δειξει😏😏😏παω να μπάνιαριστω γιατι έχω πρασινισει όλη μερα με δουλειές κάνει και ζέστη....α εμείς το μπλιαχ το λέμε μπεαχ...😄😄😄

α ρε Αντωνάκη με τα ωραία σου!καταχωρήθηκε!

μπλιχ, μπλου αχ!μπεάχ!

με έναν πόνο μπουμπού μου!

δεν το εχω δοκιμασει αυτο με το αλευρονερο αλλα το κανω με νερο και κορνφλαουρ στην κινεζικη κοτοσουπα που κανω

για πες για πες συνταγή!

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Άργησα αλλά ήρθα. Γυρίσαμε από τις διακοπές, βρίσκομαι στην Αθήνα και θα μείνω για δύο εβδομάδες. Σήμερα, ξεπροβόδισα τον Έβιρο, ο οποίος έφτασε καλά αν και με κάποιες αναποδιές λόγω των τοπικών μέσων συγκοινωνίας. Θα μάθουμε αύριο-μεθαύριο τι συνέβη και είχαν κλείσει τους δρόμους.

έφυγε για Γερμανία;

Φέτος, όπως σας έλεγα πριν καιρό, πήγαμε για 3 μέρες στη Λευκάδα, στην οποία μου άρεσαν πάρα πολύ οι παραλίες και το ξενοδοχείο που μείναμε. Κατά τα άλλα, πλήρης απογοήτευση. Εγώ περίμενα να δω ένα κοσμοπολίτικο νησί, πατείς με πατώ σε, αλλά δεν υπήρχε άνθρωπος πουθενά. Λες και τους είχες ψεκάσει. Ενώ το νησί ήταν τίγκα στο αυτοκίνητο, από κόσμο ήταν άδειο. Οι διάφοροι καταστηματάρχες μας είπαν, ότι ο κόσμος δεν κυκλοφορεί για να μην ξοδεύει λεφτά. Οι τουρίστες από Ιταλία που κάθε χρόνο το κατέκλυζαν, φέτος εξαφανίστηκαν. Εγώ είδα μόνο λίγες παρέες Ιταλών.

Γενικά, απογοητεύτηκα και στενοχωρήθηκα.

κρίμα όντως! αλλά πώς να βγει ο κόσμος; κ πώς να πάει διακοπές; με τί;

Μετά πήγαμε στο χωριό του Έβιρου στη Μεσσηνία και περάσαμε νευρόσπαστες διακοπές. Όπως πάντα. Αυτό είναι φυσικό όταν είμαστε ο ένας πάνω στον άλλο και μάλιστα όταν δε μας αφήνουν οι άλλοι να ησυχάσουμε και να κοιμηθούμε ούτε μεσημέρι, ούτε βράδυ. Τι να σας λέω ήταν μια υπέροχη και αξέχαστη εμπειρία. Κάθε μέρα ειδικά εγώ, έκανα.... πώς λέμε crash test..εεεε κάτι τέτοιο σε τεστ αντοχής νεύρων. Το δικό μου καμπανάκι χτύπαγε κόκκινο κάθε μέρα. Έχω και μια ηλικία.... έπρεπε να προμηθευτώ με πιεσόμετρο να ξέρω αν θα πάρω κανένα χάπι. Φούντωνα, φούντωνα.

δεν μας λες όμως λεπτομέρειες κ πώς τις αντιμετωπίζεις να παίρνουμε μαθήματα! θα σε μαλώσω! εγώ από αυτά θέλω να μαθαίνω από εσένα πώς να φέρομαι!είμαι σίγουρη ότι το αντιμετώπισες πολύ έξυπνα κ ευγενικά!

Από μπάνια στη θάλασσα έκανα μόνο 11 και δεν το πολυκόβω να κάνω άλλα μέχρι να φύγω. Οι συγκυρίες δε με βοήθησαν να περάσω καλά στις διακοπές μου, αλλά το καλύτερο της υπόθεσης είναι ότι είμαστε πάλι μαζί με τη μεγάλη μου την κόρη.

Θα έμπαινα και χτες να γράψω τα νέα μου, αλλά είχα μαστόρους που τους περίμενα να έρθουν το πρωί και αυτοί ήρθαν το βράδυ, για να βάλουν αιρ κοντίσιον στο σπίτι. Πάει κι αυτό.

Τις επόμενες μέρες θα τελειώσω διάφορες εκρεμμότητες που έχω και ταυτόχρονα κάποιες βολτούλες και επισκέψεις σε συγγενείς και φίλους.

Θα διαβάσω σταδιακά τα νέα σας από 'κει που ήταν το τελευταίο μήνυμά μου και θα τα πούμε πάλι.

Όσες δε φύγατε ακόμη, εύχομαι καλές διακοπές κι όσες γυρίσατε καλή δύναμη στη δουλειά και καλό χειμώνα.

μάκια! είμαι στη δουλειά!

καλημερα!

ειπα να ξυπνησω νωρις να σας πετυχω , μιας και παρατηρησα οτι ειστε ολες πρωινες, αλλα δεν σας πετυχα!

σημερα θα φτιαξω ταλιατελες με σαλτσα ντοματας με μπεικον και πιπεριες

(δικη μου συνταγη)

νόστιμο!

Kαλημέρα!

Για σήμερα δεν μαγειρεψα γιατί αφενώς θα πάμε να δούμε την τσουπρίτσα μας και θα μαγειρέψει η μανούλα, και αφετέρου γυρίσαμε 9.30 το βράδυ από τους γιατρούς και είμασταν κομμάτια!!

ελπίζω όλα καλά!

Φεφάκι έχεις βάλει φωτό της ρυπας με καινούριο λουκ;;;; Παω να ελεγξω!!

όχι δεν την έβγαλα με το νέο λουκ! στα προσεχώς. έχουμε κ τη βάφτιση της ανεψιάς μου την κυριακή! θα βγάλω πολλές, ελπίζω!

καλημερα οοοληη μερα!!απο φαι σημ αναλαμβανει ο αντρουλης, δεν ξερω τι θα εμπνευστει αλλα θα ειναι σιγουρα νοστιμο και τιγκα στα λιπαρα!!!!:tongue::tongue:

παω να δουλεψω...μακια

μπράβο του του αντρούλη!

εμένα με έχει ταράξει στα λαδερά ο φέφος με τις παραγγελιές του.

ευτυχώς σήμερα θα μου στείλει η μανούλα παστίτσιο κ έτσι θα συναντηθώ με την παιδική μου φίλη με τον μεγάλο της γιο. το μωρουδέλι της θα μείνει στη γιαγιά του. πόσο μου έλειψε!

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

έχεις κορίτσια μάλαμα!

χαχαχαχα πέρα από τη γκρίνια έχει πλάκα να την ακούς

είναι πολύ τρυφερή! κ αστεία κ όπως λέει κ η πεθερά μου "η ρύπα έχει το ταλέντο να κάνει ευτυχισμένο όποιον είναι δίπλα της"!!!!!:D

ντίντι, προ ρύπας όταν γύριζα από τη δουλειά δεν αξιοποιούσα το χρόνο μου μεθοδικά κ μου φαινόταν κουραστικό το σπίτι στο καθάρισμα. είχα την πολυτέλεια του χρόνου.

μετά το παιδί, καθαρίζω με πρόγραμμα κ δεν βαλτώνω ούτε πελαγώνω!

είναι πώς θα την δεις. κ εγώ απορούσα με μαμάδες που έχουν 2 κ 3 παιδιά πώς τα φέρνουν βόλτα κ έχουν κ σπίτι καθαρό κ φαγητό κ δουλεύουν...

κ εγώ που είμαι με τον άντρα μου αγκομαχάω! τελικά, ήρθε το παιδί κ όλα μπήκαν στη θέση τους! γίνονται αυτοματοποιημένα όλα!

φιλούρες!

φιλούρες κ από την σμαρτάκι! είναι καλά! σας στέλνει χαιρετίσματα κ όταν θα είναι ακόμα καλύτερα θα επανέλθει στην παρεούλα μας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα φεφη μου!!!

ντίντι κρεμούλα της κάνω με γάλα, αλεύρι, αυγό, ζάχαρη, βανίλιες κ βούτυρο, δική μου για απογευματινό.και εγω αυτη κανω αρκετα συχνα

μπράβο του του αντρούλη!

εμένα με έχει ταράξει στα λαδερά ο φέφος με τις παραγγελιές του.ο δικος μου αν μπορουσε καθε μερα να τρωει κοψιδια και μακαρονια αλα κρεμ, θα τοκανε ευχαριστως!!!!

ευτυχώς σήμερα θα μου στείλει η μανούλα παστίτσιο κ έτσι θα συναντηθώ με την παιδική μου φίλη με τον μεγάλο της γιο. το μωρουδέλι της θα μείνει στη γιαγιά του. πόσο μου έλειψε!να περασετε τελεια!!!

είναι πολύ τρυφερή! κ αστεία κ όπως λέει κ η πεθερά μου "η ρύπα έχει το ταλέντο να κάνει ευτυχισμένο όποιον είναι δίπλα της"!!!!!:Dγλυκια μου ψυχουλα!!!!

ντίντι, προ ρύπας όταν γύριζα από τη δουλειά δεν αξιοποιούσα το χρόνο μου μεθοδικά κ μου φαινόταν κουραστικό το σπίτι στο καθάρισμα. είχα την πολυτέλεια του χρόνου.

μετά το παιδί, καθαρίζω με πρόγραμμα κ δεν βαλτώνω ούτε πελαγώνω!

είναι πώς θα την δεις. κ εγώ απορούσα με μαμάδες που έχουν 2 κ 3 παιδιά πώς τα φέρνουν βόλτα κ έχουν κ σπίτι καθαρό κ φαγητό κ δουλεύουν...

κ εγώ που είμαι με τον άντρα μου αγκομαχάω! τελικά, ήρθε το παιδί κ όλα μπήκαν στη θέση τους! γίνονται αυτοματοποιημένα όλα!οντως θελει προγραμμα!!!εγω παλιοτερα εκανα τις δουλειες σαββατο και τα βασικα μεσα στη βδομαδα, αλλα τωρα αφιερωνω ενα απογευμα και εχω το σκ ελευθερο να το χαρω με τα αγαπακια μου. τωρα κανω γενικη επειδη ειμαι μονη σπιτι και εχω την πολυτελεια του χρονου;);). επισης παιρνω και γυναικα μια φορα το διμηνο γιατι δεν βγαινει διαφορετικα...οσο μπορω ακομη δηλαδη!!!

φιλούρες!

φιλούρες κ από την σμαρτάκι! είναι καλά! σας στέλνει χαιρετίσματα κ όταν θα είναι ακόμα καλύτερα θα επανέλθει στην παρεούλα μας!!!!

ναναι καλα!!!!μας ελειψε!!!

αυτο που σου ειπε η ντιντι η το elc. σε καποιες πολεις που δεν υπαρχει σαν ξεχωριστο καταστημα, βρισκεται μεσα στο mothercare. εχει πολυ καλα εκπαιδευτικα παιχνιδια. δεν ξερω για μαχαιροπιρουνα

Link to comment
Share on other sites

Τι έπαθε το περιστερόνι μας;;;;; Μάλλον κάτι μου ξέφυγε;

Φέφη μπορεί να μην έβαλες το νέο λουκ αλλά εγώ δεν είχα δει ούτε τις τελευταίες οπότε αποζημιώθηκα!;)

Ενα έχω να πω! Η ρύπα έχει ομορφύνει επικίνδυνα!!!

Εβιρι χρυσοχέρα σαν την μαμά και η κόρη!!!!

Εμ.... Με όποιον δάσκαλο καθίσεις!!!!;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

μπράβο για τις δουλειές!

εγώ χθες έκανα τον αρακούλι μου, έβγαλα το πλυντήριο πιάτων, σιδέρωσα κ μετά ρέκλιασα!;)

ντίντι κρεμούλα της κάνω με γάλα, αλεύρι, αυγό, ζάχαρη, βανίλιες κ βούτυρο, δική μου για απογευματινό.

ααααα καταλαβα τετοια κρεμουλα!!!!

το early learning center ειναι ενα μαγαζι με παιχνιδια πρεπει να εχει καποια σχεση και με το mothercare (οπως το ιντιμισσιμι με το καλτσεντονια)

σωστή!

βοηθάει η πεθερά;

ναι βοηθαει, πιο πολυ στις αρχες τους 1-2 πρωτους μηνες της εγκυμοσυνης, τωρα τα κανω μονη μου και βοηθαει και ο ντιντος(στην πεθερα στελνω το μισο σιδερο και το αλλο μισο στη μαμα μου:D:D:D) επεισης η πεθερα μας μαγειρευει συχνα(αλλα δεν τρελενομαι με την μαγειρικη της... αλλα τα γεμιστα της ειναι απαιχτα προτιμω τα δικα της απο τα δικα μου:shock: )

για πες για πες συνταγή!

μάκια! είμαι στη δουλειά!

νόστιμο!

θες κι εσυ κανενα πιατακι ? να ξερω να βαλω ολο το πακετο ταλιατελες να βρασω:D

ντίντι, προ ρύπας όταν γύριζα από τη δουλειά δεν αξιοποιούσα το χρόνο μου μεθοδικά κ μου φαινόταν κουραστικό το σπίτι στο καθάρισμα. είχα την πολυτέλεια του χρόνου.

μπα ειχα προγραμμα κι εγω με το σπιτι , βρηκα το ρυθμο μου απο περσι και το ειχα παντα καθαρο(αλλα οχι παντα φαι:D)ακομη δεν εχουμε κλεισει χρονο παντρεμενοι αλλα συγκατοικουσαμε και αλλα 3 χρονια πριν , στην αρχη ηταν δυσκολο, ειχα απαιτησεις να με βοηθαει , μετα βαρεθηκα να ασχολουμε και να τσακωνομαι και ετσι απο περσι το σπιτακι μου το ειχα παντα καθαρο και μαζεμενο

αλλα τωρα με την εγκυμοσυνη....αστα δεν κανω τπτ , τα βασικα , το βλεπω και ονειρευομαι τη μερα που θα κανω γενικη!!!!!!!!

μετά το παιδί, καθαρίζω με πρόγραμμα κ δεν βαλτώνω ούτε πελαγώνω!

είναι πώς θα την δεις. κ εγώ απορούσα με μαμάδες που έχουν 2 κ 3 παιδιά πώς τα φέρνουν βόλτα κ έχουν κ σπίτι καθαρό κ φαγητό κ δουλεύουν...

κ εγώ που είμαι με τον άντρα μου αγκομαχάω! τελικά, ήρθε το παιδί κ όλα μπήκαν στη θέση τους! γίνονται αυτοματοποιημένα όλα!

φιλούρες!

φιλούρες κ από την σμαρτάκι! είναι καλά! σας στέλνει χαιρετίσματα κ όταν θα είναι ακόμα καλύτερα θα επανέλθει στην παρεούλα μας!!!!

τη συνταγη της κοτοσουπας την στελνω σε αλλο μηνυμα:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναναι καλα!!!!μας ελειψε!!!

αυτο που σου ειπε η ντιντι η το elc. σε καποιες πολεις που δεν υπαρχει σαν ξεχωριστο καταστημα, βρισκεται μεσα στο mothercare. εχει πολυ καλα εκπαιδευτικα παιχνιδια. δεν ξερω για μαχαιροπιρουνα

ακριβως ετσι!! εχω τον καταλογο αν θελετε μπορω να κοιταξω για μαχαιροπιρουνα!

αλλα δεν μου ειπατε τα θελετε για το καθημερινο φαγακι ή για το σχολειο?

εχει και στα τζαμπο σιγουρα! αλλα να υποθεσω οτι δεν εμπιστευεστε το πλαστικο?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαίρεται! Σαν να μαζευόμαστε σιγά σιγά ε???

τι ειναι το τουρλου? κατι σαν το μπριαμ?

Είναι σαν το μπριάμ, μόνο που βάζω μέσα και μελιτζάνες, πατάτες, πιπεριές. Και γίνεται μούρλια!

οσο για τα στραυρολεξα ναι εχεις δικιο! κι αυτα!

τα μαχαιοπιρουα τι τα θελετε? για το σχολειο? εχετε κοιταξει στο early learning center?

Στον παιδικό δεν έχουν μαχαιροπήρουνα και γι΄αυτό πηγαίνουμε δικά μας.

tote an den exv gennhsei mexri 28-1 θα ξκινησω τη γενικη στις 29 !

πλακα κανω

θα παρω κοπελα ή θα φερω πεθερα και μανα και θα τους στρωσω ολους μαζι:D

Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις!

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Άργησα αλλά ήρθα. Γυρίσαμε από τις διακοπές, βρίσκομαι στην Αθήνα και θα μείνω για δύο εβδομάδες. Σήμερα, ξεπροβόδισα τον Έβιρο, ο οποίος έφτασε καλά αν και με κάποιες αναποδιές λόγω των τοπικών μέσων συγκοινωνίας. Θα μάθουμε αύριο-μεθαύριο τι συνέβη και είχαν κλείσει τους δρόμους.

Αφού έφτασε καλά αυτό έχει σημασία!

Φέτος, όπως σας έλεγα πριν καιρό, πήγαμε για 3 μέρες στη Λευκάδα, στην οποία μου άρεσαν πάρα πολύ οι παραλίες και το ξενοδοχείο που μείναμε. Κατά τα άλλα, πλήρης απογοήτευση. Εγώ περίμενα να δω ένα κοσμοπολίτικο νησί, πατείς με πατώ σε, αλλά δεν υπήρχε άνθρωπος πουθενά. Λες και τους είχες ψεκάσει. Ενώ το νησί ήταν τίγκα στο αυτοκίνητο, από κόσμο ήταν άδειο. Οι διάφοροι καταστηματάρχες μας είπαν, ότι ο κόσμος δεν κυκλοφορεί για να μην ξοδεύει λεφτά. Οι τουρίστες από Ιταλία που κάθε χρόνο το κατέκλυζαν, φέτος εξαφανίστηκαν. Εγώ είδα μόνο λίγες παρέες Ιταλών.

Γενικά, απογοητεύτηκα και στενοχωρήθηκα.

Παντού συμβαίνει αυτό Έβιρι! Ο κόσμος πάει στα χωριά του αλλά κάθεται σπίτι για να περιορίσει τα έξοδα.

Μετά πήγαμε στο χωριό του Έβιρου στη Μεσσηνία και περάσαμε νευρόσπαστες διακοπές. Όπως πάντα. Αυτό είναι φυσικό όταν είμαστε ο ένας πάνω στον άλλο και μάλιστα όταν δε μας αφήνουν οι άλλοι να ησυχάσουμε και να κοιμηθούμε ούτε μεσημέρι, ούτε βράδυ. Τι να σας λέω ήταν μια υπέροχη και αξέχαστη εμπειρία. Κάθε μέρα ειδικά εγώ, έκανα.... πώς λέμε crash test..εεεε κάτι τέτοιο σε τεστ αντοχής νεύρων. Το δικό μου καμπανάκι χτύπαγε κόκκινο κάθε μέρα. Έχω και μια ηλικία.... έπρεπε να προμηθευτώ με πιεσόμετρο να ξέρω αν θα πάρω κανένα χάπι. Φούντωνα, φούντωνα.

Το πόσο δε καταλαβαίνω δεν λέγεται!!! Αυτό περνάω κι εγώ όταν πηγαίνουμε στο χωριό του άντρα μου και είναι εκεί και η αδερφή του με την οικογένειά της:confused:

Από μπάνια στη θάλασσα έκανα μόνο 11 και δεν το πολυκόβω να κάνω άλλα μέχρι να φύγω. Οι συγκυρίες δε με βοήθησαν να περάσω καλά στις διακοπές μου, αλλά το καλύτερο της υπόθεσης είναι ότι είμαστε πάλι μαζί με τη μεγάλη μου την κόρη.

Απόλαυσε την κοράκλα σου όσο πιο πολύ μπορέις!

Θα έμπαινα και χτες να γράψω τα νέα μου, αλλά είχα μαστόρους που τους περίμενα να έρθουν το πρωί και αυτοί ήρθαν το βράδυ, για να βάλουν αιρ κοντίσιον στο σπίτι. Πάει κι αυτό.

Τις επόμενες μέρες θα τελειώσω διάφορες εκρεμμότητες που έχω και ταυτόχρονα κάποιες βολτούλες και επισκέψεις σε συγγενείς και φίλους.

Θα διαβάσω σταδιακά τα νέα σας από 'κει που ήταν το τελευταίο μήνυμά μου και θα τα πούμε πάλι.

Όσες δε φύγατε ακόμη, εύχομαι καλές διακοπές κι όσες γυρίσατε καλή δύναμη στη δουλειά και καλό χειμώνα.

καλημερα!

Καλημερούδια και σε σένα!

ειπα να ξυπνησω νωρις να σας πετυχω , μιας και παρατηρησα οτι ειστε ολες πρωινες, αλλα δεν σας πετυχα!

Είμαστε λίγάκι απρόβλεπτες!

σημερα θα φτιαξω ταλιατελες με σαλτσα ντοματας με μπεικον και πιπεριες

(δικη μου συνταγη)

Μμμμμ! Ενδιαφέρον ακούγεται!

Kαλημέρα!

Για σήμερα δεν μαγειρεψα γιατί αφενώς θα πάμε να δούμε την τσουπρίτσα μας και θα μαγειρέψει η μανούλα, και αφετέρου γυρίσαμε 9.30 το βράδυ από τους γιατρούς και είμασταν κομμάτια!!

Με καλά νέα υποθέτω ε?

Αγγελικούλα δεν στέλνεις τον αντρούλη σου και προς τα εδώ;;;:tongue::tongue:;)

Καλά, μην φανταστείς ότι το κάνει συχνά. Αναλαμπή είχε και το έκανε!!!

καλημερα οοοληη μερα!!τι μου κανετε???εγω ειμαι λιγο πτωμα αλλα οκ, το παλευω!!!χθες απτην ωρα που μπηκα σπιτι εκανα δουλειες.καθαρισα τα 2 υπνοδωματια πααρα πολυ καλα, τοιχους, σοβαντεπι, ντουλαπες μεσα εξω, τραβηγμα ολα τα επιπλα, παντζουρια, παραθυρα, πορτες, τα παντα ολα!!!σιδερωσα και κουρτινες και κρεμασε ο αντρουλης. μοσχοβολησαν,μεχρι και ο αγαπουλης το σχολιασε!!!σημερα συνεχιζω με σαλονι και τριτο υπνοδωματιο και αυριο κουζινα και μπανιο. πιστευω παρασκευη θα ειμαι οκ!!!

Αφού μπήκες στο κλίμα δεν έρχεσαι και κατά Πέιραιά πλευρά?:tongue:

απο φαι σημ αναλαμβανει ο αντρουλης, δεν ξερω τι θα εμπνευστει αλλα θα ειναι σιγουρα νοστιμο και τιγκα στα λιπαρα!!!!:tongue::tongue:

Αφού σε απάλαξε από το μαγείρεμα μια χαρά θα είναι!;)

ελενη μου τι εγινε με τους γιατρους???βρηκες ακρη???

εβιρυ κοιτα τουλαχιστον να περασεις καλα τις 2 αυτες βδομαδες και να χαρεις την κορουλα σου!!!

ντιντι στειλε ενα πιατο, μαρεσει το φαγακι σου!!αληθεια που μενεις???

ιωαννα μου μηπως εφτασε η ωρα???μεναν πονο κουκλα μου!!!

αγγελικουλα, φεφη ουουυυυυυυ!!!!

για τις αλλες δεν ρωταω γιατι διακοπευουν!!!!ναναι καλα!!

συμπεθεραααα?????!!!!!

παω να δουλεψω...μακια


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εβιρουλα τελειο το φαγακι σου (περκα) και ακομα πιο τελεια τα σχδια για Λευκαδα..Ζηλευω!!!Καλα να περασετε!

εβιρυ να περασετε τελεια, πανεμορφη η λευκαδα και με εκπληκτικες παραλιες.

σας φιλωωωω

Καλά να περάσετε Εβίρι μου!Φιλιά!!

Εβιρυ καλά να περάσετε στη Λευκάδα.

Εβιρη ποτακι ε;Στην βεραντα....στην Ελλαδα μας....τελεια!!!

Να περασετε υπεροχα στη Λευκαδα.

Εχουμε παει και ειναι πανεμορφα...εχει τις πιο καθαρες παραλιες-θαλασσες.

Εχουμε φιλους μας εκει....τους οποιους θα παντρεψουμε την ανοιξη.

Φιλια πολλα!!!

Μύρισες καλοκαίρι - μύρισες Ελλάδα !

Καλά να περάσετε στην Λευκάδα - απλά υπέροχη !

Σας ευχαριστώ πολύ όλες.

Εκλεισα και τις βαλιτσες και θα κατσω σαν τον βουδα να περιμενω τωρα...

Κάθε μέρα που θα περνάει θα σε φέρνει πιο κοντά στην πιο ζεστή αγκαλίτσα.

(ελπιζω οτι μαζι θα φερω την μανουλα μου,η οποια επεσε στο μπανιο και σακατευτηκε....πονανε τα πλευρα της!!!!)

Και σαββατο φευγουμε ξανα για χωριο......

Περαστικά της, ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,σημερα δεν ειμαι καλα με εχουν πιασει τα υπαρξιακα μου απο το πρωι ειμαι μεσα στα νευρα μου φταινε ολα..Δεν κοιμαμαι το βραδυ με εχει φαει το αγχος για την γεννα για το που θα αφησουμε τα παιδια αν γινει κατι γιατι η πεθερα μου φευγει αυριο μεχρι την Κυριακη παλι:mad:για μετα το πως θα τα καταφερω και ολη μερα κλαιω τα νευρα μου:evil::evil::evil::evil::evil::rolleyes::rolleyes:


:-D

Link to comment
Share on other sites

Έβιρι, χρυσοχέρα η κορούλα σου! Με τέτοια μανούλα δεν μου κάνει εντύπωση!

Φεφίκο και από μένα να δώσεις χαιρετισμούς στην σμαρτάκι αν μιλήσετε ξανά!

Ελένη το περιστεράκι μας πήγε στο χωριό για διακοπές και δουλειές! Καλά είναι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου, μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι. Όλα καλά θα πάνε και τίποτα δεν θα συμβεί μέχρι την Κυριακή που επιστρέφει η πεθερά σου. Οι ορμόνες σου έχουν στήσει τρελό χορό αυτήν την περίοδο και γι΄αυτό είσαι στην τσίτα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...