Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ιωάννα κοίτα να μην κουράζεσαι και όποτε θέλει ας έρθει η μπουμπού! Κι εγώ θέλω πεντικιούρ αλλά πότε?????

Αφροδιτούλα κι εγώ με τον αδερφό μου έπαιζα playmobil. Είχε κι εκείνος ψύχωση και αν κάποια φορά ρούφαγε κανένα εξάρτημα η ηλεκτρική της μαμάς μου το ανακάλυπτε και γινόταν χαμός! Μέχρι και την σακούλα της σκούπας άδειαζε για να το πάρει πίσω! Ακόμη έχει κρατήσει 3 - 4 καλά κομμάτια!

Κι εγώ πρέπει να κατεβάσω κουρτίνες και να τις πλύνω! Από Δευτέρα!

Ελενίτσα καλώς ήρθες! Κι εμάς μας έλειψες!!! Βοήθειά σου το προσκύνημα κι ευχαριστούμε που μας θυμήθηκες κι εμάς!

Εύχομαι όλα καλά να είναι με τους γιατρούς!

Φεφίκο από τις φώτο που έχω δει νομίζω ότι η κομμώτρια έχει δίκιο! Μοιάζει η Ρύπα στην μικρή της σειράς!

Καλοδιάβαστα και τα βιβλιαράκια σας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

από την επόμενη Δευτέρα περνάμε αυτόνομη θέρμανση κ από 31-3 θα είμαι σε επιχείρηση καθαριότητα. τις κουρτίνες σκέφτομαι να τις στείλω καθαριστήριο...

θέλω να καθαρίσω το σπίτι με τα χεράκια μου, αλλά από την άλλη αν τα φτύσω, έχω καβάτζα κ το τηλέφωνο από συνεργείο καθαρισμού, γιατί μάλλον θα τα φτύσω! σκοπεύω να πλύνω κ τοίχους. θεωρητικά μιλώντας...

Ελένη, να είσαι καλά που μας θυμήθηκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα!!!!τι κανετε???εγω καλα ας πουμε!!!καμμια ορεξη για δουλεια παλι σημερα!!πφφφφφ, πως θα βγει η μερα οεεοοοο????κατα ταλλα ησυχια, σημερα τρωμε φασολακια και επισης ξεκιναω το απογευμα γενικη!!!το μωρακι μου καλα ειναι, διασκεδαζει με τους παπουδες-δοξα τον θεο!!!

ντιντι μπλιαχ σημαινει!!!!χαλια δηλαδη!!!

ηλιαχτιδα δεν νομιζω να εχεις αναγκη απο διαιτα!!!

φεφακο τι κανεις???την τσακισες την σοκολατα χθες τελικα???κουρευτηκατε??

αγγελικουλα, τα παιδια γυρισαν???

ιωαννα με γεια οι τσαντες σας!!!

η συμπεθερα μου διακοπευει???μακαρι ναναι καλα!!!

σας φιλωωω!!!

φασολακια !μπλου αχ και μπλιχ μαζι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οσο για την γενικη...αχ λεω ... θελει και το δικο μου σπιτι... αλλα δεν μπορω:( καπου ειπα υπομονη , οταν γενισω εχω να κανω μια γενικη-γενικαρα αλλα μου ειπαν με το μωρο ξεχνα το , αν εχεις ελευθερο χρονο θα θες να κοιμηθεις οχι να κανεις γενικη... τι να πω?

εσυ εχεις ενα μωρακι? ποσο ειναι ? να σου ζησει και να το χαιρεστε!!!!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

επιειδη εχω μαθημα σε 1 ωρα και θελω να φτιαξω κατι σημειωσεις δεν εχω χρονο να μιλησω σε ολες σας, σορρυ....

μετα το μαθημα θα επανελθω!

σημερα δεν μαγειρεψα:D εμεινε μουσακας απο χθες


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πονεμένη ιστορία η γενική του σπιτιού! Ευτυχώς όταν ήμουν διακοπές έκανε ό αντρούλης κάποιες χοντρές δουλειές, όπως να τραβήξει έπιπλα και να καθαρίσει από πίσω καλά, κι έτσι έχω κάτι λιγότερο να κάνω!

didi&k δίκιο έχουν που σου λένε για την γενική μετά το μωρό! Να κοιμηθείς θα θες, όχι να καθαρίσεις!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

δε σας ξεχασα, βρισκομαι Ελλαδα, σας διαβαζω, αλλα ειχαμε δυσαρεστα και ειμαι λιγο χαλια ψυχολογικα..

πεθανε ο αγαπημενος μου θειος αδερφος της μαμας μου. Πεθανε μεσα σε πονους, δε θελω ουτε να το θυμαμαι..ειμασταν ολοι διπλα του τις τελευταιες στιγμες του κρατουσαμε το χερι. Δε μπορω ρε σεις τα θυμαμαι και κλαιω, περιμενα απεξω απο το δωματιο γιατι δεν ειχα το κουραγιο να ειμαι εκει οταν η γραμμη της καρδιας θα εδειχνε επιπεδη. Ειδα που τον πηραν τυλιγμενο σε σεντονι για το νεκροτομειο, πηρα τα πραγματα του και τα εβαλα στο αμαξι αδειαζοντας το δωματιο και ολο σκεφτομουν ..γιατι? Ενας νεος ανθρωπος με δυο παιδια μικρα , γιατι να πεθαινει ετσι και με τοσο πονο???

Μειναμε μαζι του προχτες και τον ξενυχτησαμε, διπλα του ολοι...σημερα θα παω στο νεκροταφειο να δω τον ταφο του, και να δω και της γιαγιας μου που ειναι ισα ισα 6 μηνες που τη χασαμε και ηταν η μητερα του. Ποσο πονο ν αντεξουμε, ποσο περασε εκεινος, γιατι Θε μου? Τι εκανε να το αξιζει αυτο??? Δεν αντεχω αλλο να κλαιω, προσπαθω να στηριξω τη μαμα μου αλλα δεν ειναι ευκολο! Δε μπορω να ξεχασω την εικονα του ποσο υπεφερε οταν εφευγε, απο την αλλη λεω καλυτερα που πηγα και τον ειδα..θελω να τον θυμαμαι οπως ηταν, περσυ στο γαμο μου που πεταγε ρυζια και εκανε αστεια..! Νιωθω τυψεις, που δεν πηγα σε μια εκκλησια να προσευχηθω, να παρακαλεσω για αυτον..

συγνωμη για τις σκορπιες σκεψεις. Ελπιζω να ειστε ολες καλα. Ο Θεος να μας προστατευει ολους..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

φεφη τις κουρτινες των υπνοδωματιων τις καταφερνω, ειναι μικρες και λιγο τσαλακωμενο το υφασμα και δεν θελουν πολυ σιδερωμα. την διπλη του σαλονιου ομως με τιποτα. την αφησα το πρωι στο καθαριστηριο, γαι το σιδερωμα περισσοτερο και οχι για το πλυσιμο, οποτε θαναι κουκλα. θα τα πιασω και σιγα σιγα τα δωματια. θα κανω και εγω τοιχους.πτωμα θα γινω, το ξερω!!!

ελενιτσα μπραβο που περασατε καλα, και του χρονου!!!και μας μας ελειψες τοοοοσο πολυ(που λεει και η χιονατη μου).

ναι ντιντι εχω μια καταπληκτικη(κουκουββαααα) κορη , την μικρη μου χιονατη, ειναι 2 χρονων και 4 μηνων-πωπωωωω ποτε μεγαλωνουν χαμπαρι δεν παιρνεις!!!!στην αρχη οντως θαναι δυσκολο νασχοληθεις με το σπιτι. σιγα σιγα ομως θα τους βρειτε τους ρυθμους σας. ποτε γεννας??αγορι η κοριτσι???με το καλο!!!

ελενη συληπητηρια κουκλα μου. ο Θεος να τον αναπαυσει. κριμα που εχει και μικρα παιδια. κουραγιο και δυναμη να σας δινει η Παναγια.αχχ, αυτα ειναι τα δυσκολα!!!να ξερεις οτι εκει που ειναι θαναι καλα και δεν θα ποναει..

Link to comment
Share on other sites

ανήκεις δικαιωματικά στο κλαμπ μας!!!!είμαστε κ εμείς τρελαμένες με τα τέκνα μας!

:D:D:D:D:D:D:D

ωραίος ο χασάπης! κανει και σεφταλιες και κοτοπουλο ρολο με δικο σου τυρι-ζαμπον

μία κ μονάκριβη!!!!!!την Ρύπα!!!!!τον Οκτώβρη γίνεται 3 χρόνων!!

:D:D:D:D:D:D:D να σου ζησει και να την χαιρεσαι!!!!!:D

η κόρη μου δεν λέει μπλιαχ, το λέει μπλου αχ!!!!

ο γιος της κάντυ μας το λέει μπλιχ!!!!!:P

οκ καταλαβα(αλλα και το μπλουμ αχ στην τουαλετα που σκεφτηκα ταιριαζε:rolleyes::rolleyes::rolleyes: καθοτι ολα τα λαδερα οσπρια ειναι και μπλιαχ και μπλουμ αχ χαχαχαχαχαχαχαχαχ)

επιστρέφοντας σπίτι τσάκισα ένα παγωτό με καβουρδισμένο αμύγδαλο κ σοκολάτα απ' έξω κ βανίλια από μέσα! εεεεεεεε μααααααα!!!!!!

ουαου κι εγω για να ακουσω τον μικρο μπομπιρα μεσα μου μετα το μαθημα χτυπησα μια λακτα και μια μαρς(ολη μερα δεν τον ακουσα...:()

έστρωσα τα ριχτάρια που είχε πλύνει ο φέφος μου-θησαυρός!!!!

ενα μεγαλο μπραβο στο φεφο, εμενα ο ντιντος μονο τωρα κανει δουλειες και μουρμουραει κιολλας!

μαγείρεψα κ αφού ήρθε το παιδί μου κ το τάισα κρεμούλα φύγαμε για βολτούλα!

ακομη κρεμες τρωνε μεχρι τα 3?

ψώνισα κάτι βιβλία δώρα για παιδάκια κ πήγαμε κομμωτήριο!!!!!η μασκότ του κομμωτηρίου η ρύπα!!!!!το απόλαυσε κ η ρύπα κ η κομμώτρια κ όλο το κοινό, πελάτισσες, βοηθοί!!!!!!! μετά πήγαμε στο γραφείο του μπαμπούλη του γλυκούλη! τί καμάρι ν απερπατάς με το παιδί σου στο πλευρό σου!!!!!!!

χθες αργήσαμε να κοιμηθούμε οικογενειακώς! η ρύπα ζήτησε τον μπαμπά της για να κοιμηθεί!!!!!διάγει φάση έντονης μπαμπακίτιδας κ το απολαμβάνω!!!!! μαζί παίζουν, μαζί μιλάνε, μαζί να κοιμηθούν!!!!!:Dτί καλά!

φιλούρες!!!!!!

ολα υπεροχα!!!!!!!!:D:D:D

τα κοριτσακια ειναι πολυ χαριτωμενα και πολυ δεμενα με τον μπαμπακουλη τους!!!

!

πολλα φιλια!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαίρετε!

Για σήμερα μαγείρεψα τουρλού στο φούρνο.

Νυστάζω!!!!

annia οι πολλές τσάντες είναι για τα πολλά γράμματα που θα μάθει η Μαριώ σου στο νήπιο!!! Καλή αρχή να έχετε!

Φεφίκο πάρε μαχαιροπήρουνα από ένα μαγαζί με είδη σπιτιού. Μην είναι πολύ ακριβά και τα κλαίς πάλι! Αν το παγωτό που έφαγες χτες ήταν σοκολάτα θα ήταν καλύτερο!! Με γειά το μαλλάκι της Ρύπας! Με πλέι μομπίλ έπαιζα κι εγώ όταν ήμουν μικρή!

didi&k και τα σταυρόλεξα βοηθούν στην καταπολέμηση του αλτσχάιμερ, τα οποία και λύνω μανιωδώς!

Αφροδιτούλα καλώς ήρθες! Τα παιδιά είναι μία χαρά! Στα Γιάννενα τώρα!

Ηλιαχτίδα είμαι σε αυτές που συγκαταλέγουν τις μπάμιες στην κατηγορία μπλου αχ!!!!

τι ειναι το τουρλου? κατι σαν το μπριαμ?

οσο για τα στραυρολεξα ναι εχεις δικιο! κι αυτα!

τα μαχαιοπιρουα τι τα θελετε? για το σχολειο? εχετε κοιταξει στο early learning center?

Πονεμένη ιστορία η γενική του σπιτιού! Ευτυχώς όταν ήμουν διακοπές έκανε ό αντρούλης κάποιες χοντρές δουλειές, όπως να τραβήξει έπιπλα και να καθαρίσει από πίσω καλά, κι έτσι έχω κάτι λιγότερο να κάνω!

didi&k δίκιο έχουν που σου λένε για την γενική μετά το μωρό! Να κοιμηθείς θα θες, όχι να καθαρίσεις!!!

tote an den exv gennhsei mexri 28-1 θα ξκινησω τη γενικη στις 29 !

πλακα κανω

θα παρω κοπελα ή θα φερω πεθερα και μανα και θα τους στρωσω ολους μαζι:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα γιουβαρλακια γίνανε ανεπαναληπτα..πιο ωραία και πιο πηχτα και δεν έχεις το φόβο μη σου κόψει το αυγό η μυρίζει αυγουλιλα....απο χτες βρε κορίτσια σαν να χαζόποναω δεν ξέρω ρε γμτ!!!!θα δειξει😏😏😏παω να μπάνιαριστω γιατι έχω πρασινισει όλη μερα με δουλειές κάνει και ζέστη....α εμείς το μπλιαχ το λέμε μπεαχ...😄😄😄


:-D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα γιουβαρλακια γίνανε ανεπαναληπτα..πιο ωραία και πιο πηχτα και δεν έχεις το φόβο μη σου κόψει το αυγό η μυρίζει αυγουλιλα....απο χτες βρε κορίτσια σαν να χαζόποναω δεν ξέρω ρε γμτ!!!!θα δειξει😏😏😏παω να μπάνιαριστω γιατι έχω πρασινισει όλη μερα με δουλειές κάνει και ζέστη....α εμείς το μπλιαχ το λέμε μπεαχ...😄😄😄

με το καλο! μπορει σε λιγες μερες μη σου πω και αυριο να μας γραφεις απο το μαιευτηριο:D:D:D:D

δεν το εχω δοκιμασει αυτο με το αλευρονερο αλλα το κανω με νερο και κορνφλαουρ στην κινεζικη κοτοσουπα που κανω


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Άργησα αλλά ήρθα. Γυρίσαμε από τις διακοπές, βρίσκομαι στην Αθήνα και θα μείνω για δύο εβδομάδες. Σήμερα, ξεπροβόδισα τον Έβιρο, ο οποίος έφτασε καλά αν και με κάποιες αναποδιές λόγω των τοπικών μέσων συγκοινωνίας. Θα μάθουμε αύριο-μεθαύριο τι συνέβη και είχαν κλείσει τους δρόμους.

Φέτος, όπως σας έλεγα πριν καιρό, πήγαμε για 3 μέρες στη Λευκάδα, στην οποία μου άρεσαν πάρα πολύ οι παραλίες και το ξενοδοχείο που μείναμε. Κατά τα άλλα, πλήρης απογοήτευση. Εγώ περίμενα να δω ένα κοσμοπολίτικο νησί, πατείς με πατώ σε, αλλά δεν υπήρχε άνθρωπος πουθενά. Λες και τους είχες ψεκάσει. Ενώ το νησί ήταν τίγκα στο αυτοκίνητο, από κόσμο ήταν άδειο. Οι διάφοροι καταστηματάρχες μας είπαν, ότι ο κόσμος δεν κυκλοφορεί για να μην ξοδεύει λεφτά. Οι τουρίστες από Ιταλία που κάθε χρόνο το κατέκλυζαν, φέτος εξαφανίστηκαν. Εγώ είδα μόνο λίγες παρέες Ιταλών.

Γενικά, απογοητεύτηκα και στενοχωρήθηκα.

Μετά πήγαμε στο χωριό του Έβιρου στη Μεσσηνία και περάσαμε νευρόσπαστες διακοπές. Όπως πάντα. Αυτό είναι φυσικό όταν είμαστε ο ένας πάνω στον άλλο και μάλιστα όταν δε μας αφήνουν οι άλλοι να ησυχάσουμε και να κοιμηθούμε ούτε μεσημέρι, ούτε βράδυ. Τι να σας λέω ήταν μια υπέροχη και αξέχαστη εμπειρία. Κάθε μέρα ειδικά εγώ, έκανα.... πώς λέμε crash test..εεεε κάτι τέτοιο σε τεστ αντοχής νεύρων. Το δικό μου καμπανάκι χτύπαγε κόκκινο κάθε μέρα. Έχω και μια ηλικία.... έπρεπε να προμηθευτώ με πιεσόμετρο να ξέρω αν θα πάρω κανένα χάπι. Φούντωνα, φούντωνα.

Από μπάνια στη θάλασσα έκανα μόνο 11 και δεν το πολυκόβω να κάνω άλλα μέχρι να φύγω. Οι συγκυρίες δε με βοήθησαν να περάσω καλά στις διακοπές μου, αλλά το καλύτερο της υπόθεσης είναι ότι είμαστε πάλι μαζί με τη μεγάλη μου την κόρη.

Θα έμπαινα και χτες να γράψω τα νέα μου, αλλά είχα μαστόρους που τους περίμενα να έρθουν το πρωί και αυτοί ήρθαν το βράδυ, για να βάλουν αιρ κοντίσιον στο σπίτι. Πάει κι αυτό.

Τις επόμενες μέρες θα τελειώσω διάφορες εκρεμμότητες που έχω και ταυτόχρονα κάποιες βολτούλες και επισκέψεις σε συγγενείς και φίλους.

Θα διαβάσω σταδιακά τα νέα σας από 'κει που ήταν το τελευταίο μήνυμά μου και θα τα πούμε πάλι.

Όσες δε φύγατε ακόμη, εύχομαι καλές διακοπές κι όσες γυρίσατε καλή δύναμη στη δουλειά και καλό χειμώνα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

ειπα να ξυπνησω νωρις να σας πετυχω , μιας και παρατηρησα οτι ειστε ολες πρωινες, αλλα δεν σας πετυχα!

σημερα θα φτιαξω ταλιατελες με σαλτσα ντοματας με μπεικον και πιπεριες

(δικη μου συνταγη)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...