Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Επειδή αύριο δεν προβλέπεται να μπω στο παρεάκι μας, λέω από σήμερα χρόνια πολλά στην Ελενίτσα μας! Να τα εκατοστήσεις κοριτσάκι μου και να χαίρεσαι την Λουκίτσα σου! Και τον αντρούλη σου εννοείται!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας φιλενάδες μου!!

Απουσίες βλέπω,αλλά άμα είναι να ξεκουράζεστε και να περνάτε καλά χαλάλι...

Σήμερα εχω βαλθεί από το πρωί να καθαρίσω το σπίτι καλά και βρίσκομαι σε καλό δρόμο.Βέβαια με τα παράθυρα συνεχεια ανοικτά λόγω ζέστης,πάλι μία από τα ίδια θα είναι αύριο,αλλά τι να κάνω...

Δεν μαγείρεψα,έχουμε αρκετά περισσεύματα

Γενεθλιάζει η Ελένη μας αύριο;

Χρόνια σου πολλά κούκλα μου,να χαίρεσαι την ομορφοοικογένεια και να σεχαίρεται και αυτή!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Αααααχ ψο-φη-σα!!!!!!

Πριν κανα 2ωρο φυγαν οι κουμπαροι μας,συμμαζεψα το σπιτι και εκατσα να σας διαβασω.

Τα φαγια εκαναν θραυση.Εκανα τηγανιτα καλαμαρια-πατατες φορνου,οι οποιες εγιναν λουκουμι,ταραμοσαλατα-μελιτζανοσαλατα-και τους εξαιρετικους ρεβυθοκεφτεδες!!!!!!!Καλα εγιναν πεντανοστιμοι,δεν το περιμενα με τιποτα λεμε!!!Εκανα μερικους κοκκινιστους και μερικους σκετους τηγανιτους.

Α,εκανα και χαλβα σιμιγδαλενιο.Α ναι,να μην ξεχασω την ρυζοσαλατα με το χταποδακι.......ονειρο!!!!!!

Αυτα,παω να μπανιαρισω τον μικρο.

Σας φιλωωωωωωωωω!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

φιλάκια σε όλες! να περνάτε όμορφα όπου κ αν είστε.

εγκυούλες ξαπλώστε κ απολαύστε κλιματισμό κ φροντίδα!!!!

περιστέρω μου μπράβο που έφαγε το παιδί. κουράγιο με τα λεφτά.

...νύσταξα πάω για τσιγαριά κ ύπνο.

να είστε καλά κ τα παιδιά σας καλύτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφαντα κοριτσούδια σας στέλνω την αγάπη μου και τα φιλιά μου,όπου κι αν βρίσκεστε...

Διακοπεύουμε σπίτι μας για την ωρα,χαλαρά...Οχι ότι θα πάμε κάποια άλλη στιγμή διακοπές!

Από διάθεση έτσι κι έτσι...Αλλά υπάρχει πάντα η θετική σκέψη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koritsia μου καλησπερα τι κανετε??Επιτελους λιγη δροσια και ησυχια μιας και ο Τ με τα μικρα εχουν παει επισκεψη....Χτες το μεσημερι ειδα αιμα στα ουρα και στο χαρτι που σκουπιστηκα και περασα μια βολτα απο το μαιευτηριο ολα καλα μου ειπε ο γιατρος το αιμα δεν ειναι απο τον τραχηλο και αυριο υθα παω να κανω μια γενικη ουρων να δω...Η μπεμπα μας μια χαρα υπερκινητικοτατη και γυρω στα 3κιλα...Συνεχιζω ξεκουραση και γιουτοπαρ και σε 5-6μερες θα με ξαναδει...


:-D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά,

φθάνουν τα σουλάτσα στην Αθήνα, φεύγω διακοπές:D

μπήκα να σας δώσω την αγάπη μου και να σας χαιρετίσω.

Πρόσβαση σε υπολογιστές και ίντερνετ δεν θέλω και δεν θα έχω,

για ότι κοσμοιστορικό... μ' ενημερώνετε τηλ/κά, έτσι?

Με το καλό να ν' ανταμώσουμε πάλι!:D

Άπειρα γλυκά φιλιά!!!!!!!!!!!!


Link to comment
Share on other sites

Κάλή εβδομάδα σε όσες έχουμε απομείνει!!!

Είμαι home alone κα το απολαμβάνω! Όχι δεν είμαι σκύλα μάνα, απλά θέλω κι εγώ λίγο χρόνο μόνο για μένα!

Δωράκι μου χαίρομαι που τα φαγάκια σου έκαναν θραύση! Ξεκουράσου τώρα!

Φεφίκο μου καλά ξεκούραση!

Περιστεράκι επέσε κανένα μετρητό ή μπα?

Ιωάννα μπήκες στην τελική ευθεία. Το αιματάκι αν θυμάμαι καλά είναι ένδειξη ότι ξεκινάει η διαδικασία του τοκετού σιγά- σιγά. Με το καλό!

Ζωπ καλές διακοπές να έχεις και καλή ξεκούραση!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Τι ερημιές είναι αυτές;

Αμα είναι να περνάμε καλά,καλά κάνουμε βέβαια!!!

Αγγελική ΤΙΠΟΤΑ!Οταν λέμε τίποτα,εννοούμε ΤΙΠΟΤΑ!Πάρα πολύ εκνευριστικό...Ευτυχώς που έχω χορηγό,αλλιώς τι θα έκανα...Στον ήλιο μοίρα,που λένε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Γιούχουουουουου! Έμεινε καμία?

Μακάρι να καλοπερνάτε όλες μαγειρισούλες μου!

Περιστεράκι τι να πω? Είναι δύσκολοι οι καιροί αλλά ρε παιδί μου, πως κανονίζεις να κάνεις ιδιαίτερα αν δεν έχεις την δυνατότητα να τα πληρώνεις? Καταντάει εκμετάλευση!

Χθες έφαγα γύρο κοτόπουλο με πατατούλες και σως μαγιονέζα. Ντελίβερι φυσικά! Μόνη μου είμαι δεν έχω καμία απολύτως όρεξη να μαγειρεύω. Το μόνο που έφτιαξα ήταν κάτι πιπεριές κέρατο που είχα από το χωριό και για να μην χαλάσουν τις τηγάνισα και τις έβαλα σε ένα τάπερ με σκορδάκι και ξύδι.

Σήμερα θα φάω πίτσα που έχω στην κατάψυξη.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα φιλεναδούλες όπου κι αν είστε!!

Αγγελική,έτσι όπως τα λες για τα ιδιαίτερα,άσε πίκρα...Το χειρότερο είναι που κάποιοι μου εκλεισαν και ραντεβού να ρθούν να με πληρώσουν και δεν ήρθαν ποτε!!

Ο αντρούλης σου λείπει με τα τέκνα;

Χθες εφτιαξα μπάμιες,τις οποίες δεν φάγαμε γιατί προτιμήσαμε περισσεύματα της Κυριακής,οπότε σήμερα θα φάμε το μπλιχ για πολλές από εσάς φαγητάκι,το οποίο όμως εγω και ο χάσμπυ αγαπάμε πολύ!

Χθες με επιασε η προκοπή και έψησα κουλούρια...Ετσι κι ετσι μου βγήκαν...Δεν είχα ξανακάνει αυτή τη συνταγή...

Φιλάκια σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλημέρα!!!

Τι ερημιές είναι αυτές;

Αμα είναι να περνάμε καλά,καλά κάνουμε βέβαια!!!

Αγγελική ΤΙΠΟΤΑ!Οταν λέμε τίποτα,εννοούμε ΤΙΠΟΤΑ!Πάρα πολύ εκνευριστικό...Ευτυχώς που έχω χορηγό,αλλιώς τι θα έκανα...Στον ήλιο μοίρα,που λένε!!

Περιστεράκι, υπομονή... Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Εγώ για να πάρω 200? αναγκάστηκα να στήσω ολόκληρο σχέδιο σε μητέρα μαθήτριας μου. Εμένα με είχε απλήρωτη κι εκείνη πήγαινε για αποτρίχωση και μασάζ... Όμως η κοπέλα που της έκανε την αποτρίχωση και το μασάζ είναι κολλητή μου (και κοπέλα του κουμπάρου μου). Εγώ της την είχα γνωρίσει. Μια μέρα, λοιπόν, που είχε κλείσει ραντεβού, με πήρε η κοπέλα τηλέφωνο και κανονίσαμε, όλως τυχαίως, να είμαι εκεί. Εννοείται ότι μου έδωσε κάποια χρήματα εκείνη την ώρα (δεν μπορούσε να κάνει διαφορετικά) και μετά από μία εβδομάδα (και καθημερινά τηλεφωνήματα) πήρα και τα υπόλοιπα.

Καλημερούδια!!!

Γιούχουουουουου! Έμεινε καμία?

Εγώ, εγώ!!!

Μακάρι να καλοπερνάτε όλες μαγειρισούλες μου!

Αν και τελείωσαν οι διακοπές, περνάμε καλά!!! Το ίδιο εύχομαι και στις υπόλοιπες, είτε λείπουν, είτε είναι εδώ
Περιστεράκι τι να πω? Είναι δύσκολοι οι καιροί αλλά ρε παιδί μου, πως κανονίζεις να κάνεις ιδιαίτερα αν δεν έχεις την δυνατότητα να τα πληρώνεις? Καταντάει εκμετάλευση!
Συμφωνώ!!!
Χθες έφαγα γύρο κοτόπουλο με πατατούλες και σως μαγιονέζα. Ντελίβερι φυσικά! Μόνη μου είμαι δεν έχω καμία απολύτως όρεξη να μαγειρεύω.
Και πολύ καλά έκανες
Το μόνο που έφτιαξα ήταν κάτι πιπεριές κέρατο που είχα από το χωριό και για να μην χαλάσουν τις τηγάνισα και τις έβαλα σε ένα τάπερ με σκορδάκι και ξύδι.
Πώς τις έκανες? Έχω κι εγώ μερικές και θέλω να τις φτιάξω κάπως για να τις διατηρήσω.
Σήμερα θα φάω πίτσα που έχω στην κατάψυξη.
Ωραίαααααααα!!!!!!!!!!

Εμείς σήμερα θα φάμε μπουτάκια κοτόπουλου γεμιστά με ζαμπόν και τυρί και τυλιγμένα με μπέικον (φυσικά τα πήρα έτοιμα από το χασάπη). Λέω να τα συνοδεύσω με ρυζάκι.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι, υπομονή... Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Εγώ για να πάρω 200? αναγκάστηκα να στήσω ολόκληρο σχέδιο σε μητέρα μαθήτριας μου. Εμένα με είχε απλήρωτη κι εκείνη πήγαινε για αποτρίχωση και μασάζ... Όμως η κοπέλα που της έκανε την αποτρίχωση και το μασάζ είναι κολλητή μου (και κοπέλα του κουμπάρου μου). Εγώ της την είχα γνωρίσει. Μια μέρα, λοιπόν, που είχε κλείσει ραντεβού, με πήρε η κοπέλα τηλέφωνο και κανονίσαμε, όλως τυχαίως, να είμαι εκεί. Εννοείται ότι μου έδωσε κάποια χρήματα εκείνη την ώρα (δεν μπορούσε να κάνει διαφορετικά) και μετά από μία εβδομάδα (και καθημερινά τηλεφωνήματα) πήρα και τα υπόλοιπα.

Και πολύ καλά έκανες!

Ειδικά αυτό το να χρωστούν χρήματα για διάφορες υποχρεώσεις και να ξοδεύουν σε πολυτέλειες μου τη δίνει αφάνταστα!

Να πάει η κυρία να κάνει μασάζ,δικαίωμά της,αλλά όχι να χρωστά!

Εμείς σήμερα θα φάμε μπουτάκια κοτόπουλου γεμιστά με ζαμπόν και τυρί και τυλιγμένα με μπέικον (φυσικά τα πήρα έτοιμα από το χασάπη). Λέω να τα συνοδεύσω με ρυζάκι.

Καλοτρώτε σερί...Μπράβο και στον χασάπη σας!Ο δικός μας δεν κάνει τέτοιες "πονηριές"...Στο τσακίρ κέφι αντε να φτιάξει κανένα ρολό...

Αχ μίλησα πριν λίγο με μια ψυχή στο τηλέφωνο και την ζάλισα με τα δικά μου μέχρι εκεί που δεν παίρνει...Αλλά χάρηκα τόσο πολύ που την άκουσα...

Link to comment
Share on other sites

Ηλιαχτίδα τις πιπεριές τις τηγανίζω μέχρι να πάρουν χρώμα και τις βάζω σε ένα τάπερ με σκορδάκι και ξύδι. Τις αλατίζω λίγο και τους ρίχνω και λίγο από το λάδι που τις τηγάνισα. Μόλις κρυώσουν τις βάζω στο ψυγείο και διατηρούνται για καμιά βδομάδα. Δεν ξέρω αν αντέχουν περισσότερο, συνήθως δεν προλαβαίνουν να μείνουν και πιο πολύ! Τις ταράζει ο άντρας μου! Εγώ δεν.....

Περιστεράκι κι εγώ χάρηκα που τα είπαμε! Και όχι δεν με ζάλισες! Απλώς με πονοκεφάλιασες!:tongue::tongue:

Πλάκα κάνω! Μας διέκοψαν και αν χαλαρώσω αργότερα θα σε πάρω να συνεχίσουμε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

φιλάκια από φεφίκο! μου άρεσε!!!!!!

όλες να είστε καλά κ τα παιδάκια σας καλύτερα, κ τα παιδάκια στις κοιλίτσες ακόμα καλύτερα!!!!!!!!

χαλαρώνω όσο μπορώ! είμαι σπίτι κ θα παραμείνω! με μικρές νότες απόδρασης από τα συνηθισμένα!!!!!!!

τρώμε κυρίως από φαγητά της μαμάς μου κ απ' έξω. δεν γουστάρω να μαγειρέψω!!!!!!!!!!!! βαριέμαι!

φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...