Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα στο (έρημο) μαγειρο-καφέ μας !

Περιπετειώδης και η σημερινή ημέρα... ελπίζω να μην είναι τπτ σοβαρό : πάλι έφεραν την θεία εσπευσμένα στο νοκ/μείο με πόνους στο στήθος... καρδιά δεν είναι - μάλλον οφείλεται στους πνεύμονες. Την εξετάζουν τώρα... η έρμη η μάνα μου έχει πιει ένα ολόκληρο χάπι να κρατηθεί... είναι ο Λοβ μαζί της. Και όταν φύγει να ανέβει στο μαγαζί πιο αργά θα με πάρει τηλ. να πάω εγώ μαζί τους (δεν θέλω να την αφήσω μόνη της, άνθρωποι είμαστε - δεν ξέρεις τί γίνεται- και η μαμά μου δεν είναι και το τέρας ψυχραιμίας/αυτοσυγκράτησης....) ουφ !

Κατά τα λοιπά τα τέκνα μας (ευτυχώς) περνάνε πολύ καλά στο χωριό ! Να ΄ναι καλά τα πεθερικά μου, δεν ξέρω τί θα κάναμε ...

Από χθες μάλιστα που πήγε και η κουνιάδα μου... μαζεύτηκαν τσάκα τσάκα 4 πιτσιρίκια ! Πω πω φαντάζεστε τί θα γίνεται ??? χαμός στο ίσιωμα !

Ο γιος μου μου είπε "Σ' αγαπώ" και ότι μαζεύει αγγούρια και πως θέλει να μείνει στο χωριό !:rolleyes: Η δε σουρλουλού μου όλο "μαμά μου πού είσαι ??? εγώ είμαι εδώ με την γιαγιά και είδα τα κατσικάκια !!! " αχ, πετάνε μέσα στα μάτια μου !:cool:

Είχα προγραμματίσει για σήμερα μια απλή μακαρονάδα με σαλτσούλα - θα δείξει ! Δουλειές έκανα χθες "καλές" .

Χθες πήγαμε περαντζάδα μετά του συζύγου και με κέρασε ένα παγωμένο γιαούρτι (τον μικρό κεσέ , μην με κοιτάτε έτσι !) με τριμμένο μπισκότο και σοκολάτα μπίτερ που παγώνει από πάνω... όνειρο λέμε !

Φωτεινούλα ,

Φιλάκια ! Και μα το καλό να βγεις σε άδεια - σου έγραψα και δίπλα !

Αγγελική2,

Τί κάνεις ματάκια μου ? Προσπαθείς να μαζέψεις τον ασυμμάζευτο στην δουλειά ??? χα χα χα

Περιστέρω μου,

Ζέστη κι εδώ και υγρασία ! Παράτα τα βρε παιδί μου κι εσύ μαζοχίζεσαι ώρες-ώρες :rolleyes: ! Αυτό που λες με τα χρήματα, είναι δύσκολο γιατί στην ουσία πάντα απλήρωτος είσαι (όταν δεν τα παίρνεις στην ώρα τους μαζεμένα και απλά κοιτάς να βουλώσεις τρύπες)... από τον χειμώνα φαντάζομαι ότι θα ζορίσουν ακόμα περισσότερο τα πράγματα με τα ιδιαίτερα... και φυσικό είναι

Η συμπεθέρα μου πού είναι ???????? έλα, μια και σήμερα !

Φεφάκι μου γλυκό φιλάκια !

Ζωπάκι μου,

Χθες το βράδυ έφαγα φλασιά και σκέφτηκα τον μουσακά σου, να είχα μια κομμάτα... κατά τα άλλα, μην μελαγχολείς !

Πιστεύω ότι και τα δικά μας παιδιά θα αναπολούν γλυκά τα καλοκαίρια τους και την παιδική τους ηλικία εν γένει λόγω του αυθορμητισμού, της ξεγνοιασιάς... λόγω του παππού και της γιαγιάς .... του χωριού... της ανεμελιάς ! Κι ας έχουν αλλάξει άρδην οι συνθήκες και ο τρόπος ζωής ...

ΈΤΣΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ δλδ...;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Μεταξάκι μου ελπίζω η θεία σου να μην έχει κάτι σοβαρό! Και καλά κάνεις και πας για να έχεις το νου σου την μανούλα σου!

Όσο για τα πιτσιρίκια μας, το πρόβλημα του αποχωρισμού το έχουμε εμείς και όχι αυτά! Ειδικά αν περνάνε καλά!

Μπράβο στον αντρούλη σου που σε προσέχει! Εμένα γιατί αυτό το παγωτό γιούρτι δεν μου κάνει ούτε κλικ να το δοκιμάσω????

Για την δουλειά έπεσες διάνα! Τον ασυμμάζευτο λέμε!!!!!:rolleyes: Έχουμε και έναν αχαρακτήριστο πιτσιρικά εδώ που την έχει δει κι εγώ δεν ξέρω πως.....Θα τον πλακώσω καμία ώρα, την βλέπω την δουλειά!!!!:mad:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τζίφος!

Δεκάρα τσακιστή δεν πήρα,ούτε καν έγινε μια αναφορά,ότι πρόκειται να...κτλ

Ειμαι πολύ απογοητευμένη!

Στο μεταξύ αυτοί πήγαν και 5μερες διακοπές σε νησί.

Μήπως παρα είμαι ανεκτική;

ΛΑτρεύω το παγωτό με γιαούρτι Κάντυ

Εχει ανοιξει ενα μαγαζί εδώ μόνο με παγωτό γιαούρτι,αλλά δεν το έχω επισκεφτεί για ευνόητους λόγους!!

Είδες Αγγελική τι ωραίο αρθρο;Το διάβαζα και νόμιζα ότι μιλούσε για μένα.

Ναι στο φβ γαλιαντρισαμε,πού αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα λίγο χθες το βραδάκι αλλά ήμουν κομμάτια από την κούραση και δεν διάβασα και πολλά!

Είχα σίδερο χτες, 3 πλυντήρια! Είμαι και αδιάθετη οπότε και έδεσε το γλυκό!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια

Πήγα να διορθθώσω το τικεράκι μου που είχα μια μικρή απόκλιση και το μόνο που κατάφερα είναι να το διαγράψω. Οποια ξέρει και δεν βαριέται ας μου γράψει ξανά τις οδηγίες.

Αγγελική καλώς όρισες, χαίρομαι που πέρασες όμορφα.

Λαβ ζήλεψα βόλτα θέλω και γω αλλά τα πόδια μου δεν ακόυνε καθόλου. ευχομαι η θεία σου να μην έχει κάτι και να είναι όλα περαστικά.

Περιστέρω πακέτο να μην σε πληρώνουν και πόσο μάλιστα ναμην σου λένε και μια κουβέντα θα πληρώσουμε τότε. Υπομονή τι άλλο να πώ.

Εγω δεν νκαλυτερεύω ποτέ, αλλά νομίζω ότι η ζέστη το κάνει χειρότερα. Χτες ξανα πήγα στο γιατρό όλα καλά και την Τρίτη έχω αυχενική. Σήμερα δεν μαγείρεψα τίποτα. Εχω έναν πονοκέφαλο και κάνω συνέχεια εμετούς.

Φιλάκια κορίτσια


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kagly81 μου να ξεκουράζεσαι και να μην σε ανησυχούν οι αδιαθεσίες, είναι μέσα στο πρόγραμμα!

Όσο για το μαγείρεμα, οι σουβλατζίδες κλέφτες θα γίνουν?:tongue::tongue::tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

.......

Για την δουλειά έπεσες διάνα! Τον ασυμμάζευτο λέμε!!!!!:rolleyes: Έχουμε και έναν αχαρακτήριστο πιτσιρικά εδώ που την έχει δει κι εγώ δεν ξέρω πως.....Θα τον πλακώσω καμία ώρα, την βλέπω την δουλειά!!!!:mad:

Τί σπασικλάκι σας έφεραν ? Για να γράφεις ΕΣΥ έτσι... φαντάσου !!!!!

Κοριτσια τζίφος!

Δεκάρα τσακιστή δεν πήρα,ούτε καν έγινε μια αναφορά,ότι πρόκειται να...κτλ

Ειμαι πολύ απογοητευμένη!

Στο μεταξύ αυτοί πήγαν και 5μερες διακοπές σε νησί.

Μήπως παρα είμαι ανεκτική; Μήπως να τους έκανες μια κρούση ???? Πότε, πόσα κλπ ??? Αν προβλέπεται.. δλδ μετά συγχωρήσεως κιόλας ...:mad:

ΛΑτρεύω το παγωτό με γιαούρτι Κάντυ - παγωμένο γιαούρτι όχι παγωτό με γεύση γιαούρτι. Είχε σκέτο με γεύση φράουλα/σοκολάτα και μάνγκο αν θυμάμαι καλά !!!

Εχει ανοιξει ενα μαγαζί εδώ μόνο με παγωτό γιαούρτι,αλλά δεν το έχω επισκεφτεί για ευνόητους λόγους!! Να το επισκεφτείς εννοειται !:P;)

Και τί θα κάνουν τόσοι και τόσοι άνθρωποι που έκαναν επενδύσεις ? Κλέφτες θα γίνουν ?????

Κι αν δεν πει την γνώμη του ο/η γευσιγνώστης ΠΟΙΟΣ θα την πει ???? :confused:

Καλημέρα κοριτσάκια

Πήγα να διορθθώσω το τικεράκι μου που είχα μια μικρή απόκλιση και το μόνο που κατάφερα είναι να το διαγράψω. Να μην σε ματιάζουν !!!!! Η Εβίρι μας τα λέει ωραία (και κατανοητά) αυτά, εγώ δεν το 'χω...:|

.............................

Εγω δεν νκαλυτερεύω ποτέ, αλλά νομίζω ότι η ζέστη το κάνει χειρότερα. Χτες ξανα πήγα στο γιατρό όλα καλά και την Τρίτη έχω αυχενική. Σήμερα δεν μαγείρεψα τίποτα. Εχω έναν πονοκέφαλο και κάνω συνέχεια εμετούς.

Φιλάκια κορίτσια

Πω πω κάνε κουράγιο μέχρι την Τρίτη να δείτε σποράκι και θα πάρεις και πάλι τα επάνω σου !!!

Κουράγιο ! Και φιλιά !

Όσο για το μαγείρεμα, οι σουβλατζίδες κλέφτες θα γίνουν?:tongue::tongue::tongue:

μα τα 'πα εγώ, δεν τα ΄πα ???? να τα να τα !!!! χα χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

To....σπασικλάκι είναι εδώ 4 χρόνια τώρα. Αλλά όσο περνάει ο καιρός την βλέπει κάπως το λαλακισμένο!!!

Και είναι από τους τύπους που όταν ζοριστούν λίγο παραπάνω με την δουλειά αρχίζουν και χτυπιούνται τύπου ¨Δεν μπορώ, πείζω, δεν αντέχω άλλο¨ :rolleyes::confused::mad::?:evil:

Τους σιχαίνομαι τέτοιους τύπους λέμε!!!!:evil:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια μου δεν σας εχω διαβασει...Ο Τ πηρε τα μικρα και πηγανε στις κουνιες και ετσι χαλαρωνω ευτυχως φυσαει και δροσισε λιγο...Καλα Καντυ και Φεφη με πεθανατε χτες με τις κρεπες και ετσι εκατσα και εφτιαξα μονη μου με μερεντα και τριμμενο μπισκοτο και φαγαμε ολοι....Νταλια καλως ηρθες και απο μενα....

Και στα δικα μου τωρα 2μερες ετρεχα στους γιατρους για ταχαρτια του σχολειου καναμε και γενικες αιματολογικες και η Μ εχει 33,8 αιματοκριτη αλλα η παιδιατρος μου ειπε να μην ανησυχω,προληπτικα ομως θα παρουμε σιδηρο για 1μηνα..(ε πως να μην ειναι χαμηλος αφου το κρεας ουτε να το δει)....Σημερα απο το πρωι εχω συσπασεις και ετσι ο γιατρος με ξαπλωσε με γιουτοπαρ για 1εβδομαδα που εχω ραντεβου.,..Αυτα τα νεα μας :D α σημερα φαγαμα λαζανια με κιμα


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αννια μου κουράγιο! Λιγο εμεινε

Kagly υπομονη! Καλα αποτελέσματα στην αυχενική! Εγώ θα κάνω σε 10 μέρες περίπου.

Χθες φαγαμε πουρε με μπιφτεκάκια και σημερα παπουτσάκια. Το απογευμα θα φτιαξω κρεατοπιτα (ειναι παραδοσιακό φαγητό του νησιου) γιατι φευγει ο αδερφος μου και θελει να παρει μαζί του.

Απο αυριο ξεκινά η άδεια μου! Θα σας χαιρετησω από τωρα γιατι λεω να κάνω και διακοπες από το ιντερνετ και να χαρω λίγο την οικογενειά μου.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι τελικά θα δουλεύεις την επόμενη εβδομάδα?

Πρώτα ο Θεός... δουλεύω -προγραμματισμένα- Πέμπτη και Παρασκευή μετά της Παναγίας... φοβάμαι μην με δείτε και Δευτέρα-Τρίτη μέσα !!!!:cool::cool::cool::cool: Θα δείξει !

To....σπασικλάκι είναι εδώ 4 χρόνια τώρα. Αλλά όσο περνάει ο καιρός την βλέπει κάπως το λαλακισμένο!!!

Και είναι από τους τύπους που όταν ζοριστούν λίγο παραπάνω με την δουλειά αρχίζουν και χτυπιούνται τύπου ¨Δεν μπορώ, πείζω, δεν αντέχω άλλο¨ :rolleyes::confused::mad::?:evil:

Τους σιχαίνομαι τέτοιους τύπους λέμε!!!!:evil:

Πες του "Κατέβα απ' τον σταυρό αγοράκι... περιμένουν κι άλλοι στην σειρά !!!" χα χα χα

Καλησπερα κοριτσακια μου δεν σας εχω διαβασει...Ο Τ πηρε τα μικρα και πηγανε στις κουνιες και ετσι χαλαρωνω ευτυχως φυσαει και δροσισε λιγο...Καλα Καντυ και Φεφη με πεθανατε χτες με τις κρεπες και ετσι εκατσα και εφτιαξα μονη μου με μερεντα και τριμμενο μπισκοτο και φαγαμε ολοι.... Κακές συναναστροφές !!!:rolleyes:

Νταλια καλως ηρθες και απο μενα....

Και στα δικα μου τωρα 2μερες ετρεχα στους γιατρους για ταχαρτια του σχολειου καναμε και γενικες αιματολογικες και η Μ εχει 33,8 αιματοκριτη αλλα η παιδιατρος μου ειπε να μην ανησυχω,προληπτικα ομως θα παρουμε σιδηρο για 1μηνα..(ε πως να μην ειναι χαμηλος αφου το κρεας ουτε να το δει)....Σημερα απο το πρωι εχω συσπασεις και ετσι ο γιατρος με ξαπλωσε με γιουτοπαρ για 1εβδομαδα που εχω ραντεβου.,..Αυτα τα νεα μας :D α σημερα φαγαμα λαζανια με κιμα

Κάτσε ξάπλα λοιπόν, από σήμερα δροσίζει κιόλας ! Μπορεί ο σύζυγος να βοηθήσει με τα παιδιά ή μπα ??? Έχεις ραντεβού δλδ γεννάς ή για να δει το μπεμπέ ????

Τί καλά τα λαζάνια με τον κιμά !

Καλημέρα !

Δωράκι,

Περιμένουμε να μας πεις πώς ήταν οι ρεβυθοκιοφτέδες !

Κι εμείς εδώ. Η θεία βγήκε. Μάλλον έπαθε κρίση πανικού... μεγάλο πράγμα η ψυχή μας κορίτσια - μην την παραμελούμε επειδή γεννά πολλά ψυχοσωματικά εν τέλει... σε 15 μέρες θα κάνει αιματολογικές (επαναληπτικές) και από Σεπτέμβριο μια γαστροσκόπηση αλλά δεν είδαν πρόβλημα στην καρδιά ή με τους πνεύμονες... δόξα τω Θεώ !

Υπάρχει περίπτωση να την κάνουμε σήμερα ή αύριο το πρωί... έχω δλδ δουλειές με φούντες κάτι τελευταία χαζά ψώνια της στιγμής και ολίγον σίδερο, να κλείσω ρούχα δικά μας... εμ από φαί κάτι πρόχειρο και βρουμ-βρουμ καλό μου αυτοκίνητο να μας πας στα ψυχάκια μας !!! :-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αννια μου κουράγιο! Λιγο εμεινε

Kagly υπομονη! Καλα αποτελέσματα στην αυχενική! Εγώ θα κάνω σε 10 μέρες περίπου.

Χθες φαγαμε πουρε με μπιφτεκάκια και σημερα παπουτσάκια. Το απογευμα θα φτιαξω κρεατοπιτα (ειναι παραδοσιακό φαγητό του νησιου) γιατι φευγει ο αδερφος μου και θελει να παρει μαζί του. Νόστιμη είναι αλλά ...μπελαλίδικη η ρουφιάνα !

Απο αυριο ξεκινά η άδεια μου! Θα σας χαιρετησω από τωρα γιατι λεω να κάνω και διακοπες από το ιντερνετ και να χαρω λίγο την οικογενειά μου.

Φιλιά

Και πολύ καλά θα κάνεις - φι λά κια !!!!! Να περάσετε τρί-καλα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!

Παρασκευή επιτέλους! Σήμερα έχω βάρδια και σχολάω κατά τις 6.30, πρώτα ο Θεός! Θα έρθει να με πάρει από την δουλειά ο άντρας μου και δρόμο για το χωριό!

Ιωάννα κάτσε ξάπλα και μάζεψε δυνάμεις για το νινί! Θα σου χρειαστούν!

Φωτεινή καλά να περάσεις κι εσύ στην αδειούλα σου και να ευχαριστηθείς την οικογένειά σου!

Μεταξάκι μου εννοείτε πως όταν έρθεις Πειραιά, περιμένω τηλέφωνο να το ρίξουμε στις τσάρκες τα δυό μας! Έτσι για να ενώσουμε τις μοναξιές μας!!!!!

Χαίρομαι που η θεία σου δεν έχει κάτι σοβαρό. Τα ψυχοσωματικά είναι μεγάλο λούκι!

Καλό ταξίδι και καλά να περάσετε! Να μου φιλήσεις Νικόλα και Σεμίνα! Όταν επιστρέψουν να φροντίσουμε να σου κάνουν ξανά πάρτυ!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...