Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Alex@ είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

      Εξαρτάται λίγο από το αν είσαι στον ιδιωτικό τομέα ή στο δημόσιο. Εννοείται ότι στο δημόσιο η διαδικασία είναι γενικά πιο εύκολη. Πάντως η επιβεβαίωση της κύησης γενικά γίνεται με υπέρηχο..

      Με το καλό όλα!

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλησπερα ομορεφες!!!τι κανετε???δεν ειστε καλα εεε???ουτε και εγω, καθολου!!!!για πολλους και διαφορους λογους!!!νευρα, στεναχωρια, απογοητευση!!!

......

συμπεθερουλα μου γλυκια, πολυ μπαχαλο με τους παιδικους εεε???εσας τελικα δεν σας πηραν???κανενα απτα ομορφοπαιδα σου???ουτε και εμας, οποτε παλι θα πληρωνουμε απο σεπτεμβρη:rolleyes:...

.....

σας φιλω...δεν ειμαι καθολου καλα!!!

Αααααχ σμπεθέρα 'μ στην ίδια φάση είμεθα (εχθές) !!!!

όχι κανένα δεν πέρασε αφού πετσόκοψαν τις θέσεις :| τί να πεις !

το ευχάριστο είναι πως η κυριούλα του σταθμού μας είναι πολύ γλυκιά γυναίκα, και, οφείλω να ομολογήσω ότι μου έχει φερθεί "σπαθί" σε όλα... κάναμε μια κουβέντα και τα βρήκαμε στο οικονομικό... ευτυχώς !

Είναι αυτό που λέμε "Ο Θεός αγαπάει τον κλέφτη, αγαπάει και τον νοικοκύρη !":cool: ε ?

Επίσης, το χώνεψα ότι τα παιδιά μου είναι ΚΑΛΑ και χωρίς εμένα :rolleyes: κι ας βρίσκονται 326 χλμ μακριά ! Ψυχές μου ! 1η φορά που τα νιώθω τόσο "μακριά".... μην με χτυπήσετε ! Και σήμερα είμαι καλύτερα, πιο up !:tongue:

Καλησπέρα, ένα πουλάκι μου σφύριξε ότι είστε καλά κορίτσια:D

Από ζ ξεκινάει το ονομα της...χα χα χα

Καλώς την Ντάλια !!!!!

Καλές είμαστε, ολίγον τί "αποδεκατισμένες" βέβαια ... Αύγουστος βλέπεις !

καλησπερα κοριτσια!πω πω εχω καιρο να γραψω,λιγο ο μπεμπης,λιγο το καλοκαιρι που μυαλλο για φαγητα κ τοπικ χιχιχιχι!!!!γι αυτο κ δεινω το παρον στο φατσα μπουκ,μη με ξεχασετε κιολας χιχιχιχι!!!

....

ελπιζω να ειστε ολες καλα,φιλακια πολλα ομορφες!

Εσείς μεγαλώνετε απίστευτα γρήγορα με το μαμαδίσιο γαλατάκι σας !

Μπράβο Άννα μου ! Και δεν σε ξεχνάμε, εδώ είμαστε και σε περιμένουμε !Φιλάκια στον στρουμφούλη !

μα να μη χορταίνω χθες βράδυ με τίποτα!!!!!!!!

τον αχόρταγο ρε!!! μμμμμμ εγώ εχθές έφαγα 2 κρέπες μια αλμυρή με τα άπαντα μεσα (ΟΚ, δεν είχε μπέικον χα χα χα) και μια γλυκιά στα καπάκια με μπισκότο-τσικουλάτα !!!) Ήταν και μεγαλούτσικες, μη νομίζετε........................ ΜΗΝ μιλήσει καμία περικαλώ !

Κλοκα-κολα όμως δεν ήπια ! ΕΙΠΑΜΕ : προσέχω !:confused:

σήμερα τελευταία μέρα στη δουλειά...γιούπι!!!!!!

άντε να χαλαρώσω, γιατι ήδη βγαίνει όλη η κούραση της χρονιάς κ δεν μαζεύονται τα κομμάτια μου...

φιλούρες!!!!!

....

τί όμορφα περνάει ο καιρός παρέα σας!!!!

Με το καλό Φεφάκι μου ! Άντε να πας σπίτι σου μανίτσα μου να ξεκουραστείς !

Ασε αδερφούλα μου υποφέρω!!!

Η ζυγαριά τραβα την ανηφόρα επικίνδυνα...

πέτα τις μπαταρίες. η ρύπα ξεπάστρεψε την τεφάλ κ έχω λύσει αυτό το ζήτημα!!!!!

χαχαχαχα:rolleyes:

Πέρασα 15 μέρες μαζί με τα παιδάκια μου και το ευχαριστήθηκα! Τα πρωινά κάναμε μπάνιο στη θάλασσα, επιστρέφαμε το μεσημέρι για φαγητό και ύπνο και το απόγευμα βολτούλες ή παιχνίδι στην αυλή! .....

Και όταν του έδωσαν το αντίδωρο, αφού το έφαγε άρχισε να φωνάζει ψωμίιιιιι! Ευτυχώς που το βελτιώσαμε και το λέμε κανονικά πιά γιατί αν το φώναζε όπως παλιά θα γινόμασταν ρόμπα!!!!

Μπράβο Αγγελικούλα2 μου που περάσατε όμορφα !

Θύμησέ μου πώς έλεγε ο Χ σου το ψωμί ???? Είχα κολλήσει ! Θα το διαβάσεις όμως !

τώρα που είπες για ρούχα...χθες είπα να βάλω άλλη μπλούζα για να πάω στον οδοντίατρο...άλλαξα 3 κ οι τρεις ήταν στενές!!!!άρα;

άρα πλένονται σε πολύ υψηλή θερμοκρασία στο πλυντήριο.

όχι που θα φταίω εγώ1!όχι χαρά μου!

εγώ είμαι καλά, τα ρούχα μου δεν είναι!

πάντως οι στενές μπλούζες μια χαρά είναι για το σπίτι μέσα.

Μαρή ΠΑΛΙ στον οδοντίατρο ήσουνα ????

Δεν μπορεί αδερφούλα.... κάτι γίνεται.... μα ΠΑΛΙ ???? :rolleyes::rolleyes::tongue::tongue:

Όσο για τα ρούχα, τί να πω.... είσαι κι εσύ ακαμάτρα σαν και του λόγου μου και δεν ξέρεις να βάζεις πλυντήρια !!!! {εμότικον που σφυρίζει ταχα μου αδιάφορα... ο νοών νοείτο}....

αγοράκι μου γλυκό!!!!!!!!ήθελε κ άλλο μαμ του Χριστούλη!!!!!!!!!

ακαντού κ πιστεύω κάνουν σετ!!!!!!αστέρι ο Χρήστος!!!!!!!

να 'ναι καλά τα παιδάκια!

χαχαχα

τώρα θυμήθηκα πώς λέμε το ισόγειο...μισόγειο!!!!

Καλόοοο !!!!

Λοιπόοοον,

Χθες το απόγευμα πήγα επίσκεψη στην κουμπάρα στο Μαιευτήριο πω πω τί ωραία που ήταν ! Παντού μωρά !!! Μου άρεσε !

Να σας πω τί είπε η βαφτησιμιά μου στην μητέρα της προχθές να γελάσετε

-Μαμά θέλω να ζωγραφίσω !

Της δίνει χαρτί -ήταν ψιλομουτζουρωμένο-

-Δεν θέλω αυτό ! Θέλω άλλο !

-Γιατί αγάπη ? Τί έχει αυτό ?

-Είναι γαμ.μένο κι απ' τις 2 πλευρές !!!!! χα χα χα

ακόμα γελάω λέμε ! Να 'ναι καλά !!!

Σήμερα κι εμείς αρακά ! Ε μα πια να φάμε και λίγο σαν άνθρωποι !

Φιλάκια σε όλες !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Είναι αυτό που λέμε "Ο Θεός αγαπάει τον κλέφτη, αγαπάει και τον νοικοκύρη !":cool: ε ?

σοφή κουβέντα!

Επίσης, το χώνεψα ότι τα παιδιά μου είναι ΚΑΛΑ και χωρίς εμένα :rolleyes: κι ας βρίσκονται 326 χλμ μακριά ! Ψυχές μου ! 1η φορά που τα νιώθω τόσο "μακριά".... μην με χτυπήσετε ! Και σήμερα είμαι καλύτερα, πιο up !:tongue:

έτσι ακριβώς! μακάρι να γίνει αυτό που είπες στο τηλέφωνο.

Με το καλό Φεφάκι μου ! Άντε να πας σπίτι σου μανίτσα μου να ξεκουραστείς !

Μαρή ΠΑΛΙ στον οδοντίατρο ήσουνα ????

Δεν μπορεί αδερφούλα.... κάτι γίνεται.... μα ΠΑΛΙ ???? :rolleyes::rolleyes::tongue::tongue:

χθες τελείωσα!!!!:P αργώ να τελειώσω, σας το είπα; αλλά εκεί που λέω τελείωσα, ...ξανατελειώνω!!!!!τί λέω η παλαβιάρα...:tongue::oops:

Όσο για τα ρούχα, τί να πω.... είσαι κι εσύ ακαμάτρα σαν και του λόγου μου και δεν ξέρεις να βάζεις πλυντήρια !!!! {εμότικον που σφυρίζει ταχα μου αδιάφορα... ο νοών νοείτο}....

ναι καλέ! μόνα τους στενεύουν!!!!!!!δεν φταίω εγώ, τα ρούχα!;)

-Μαμά θέλω να ζωγραφίσω !

Της δίνει χαρτί -ήταν ψιλομουτζουρωμένο-

-Δεν θέλω αυτό ! Θέλω άλλο !

-Γιατί αγάπη ? Τί έχει αυτό ?

-Είναι γαμ.μένο κι απ' τις 2 πλευρές !!!!! χα χα χα

ακόμα γελάω λέμε ! Να 'ναι καλά !!!

Φιλάκια σε όλες !

άμα είναι γαμ.μένο κ απ' τις δύο πλευρές, δίκιο έχει το παιδί!!!!;)

θέλω κρέπες ΤΩΡΑ!!!!!!!:(

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

κορίτσια εγώ μέχρι και τις 20/8 δεν θα έχω μαγείρεμα:tongue:

Από Παρασκευή έχω μετακομίσει στο εξοχικό μας στη χαλκιδική, είναι οι γονείς μου εκεί με τον μικρό και από τη δουλειά πάω κατευθείαν εκεί.

Η άδεια μου θα ξεκινήσει την Πέμπτη...

Οπότε η μανούλα έχει έτοιμο το φαγάκι όταν πηγαίνω.

Χθες είχε φοβερή ζέστη και πολύ υγρασία..9 παρά το βράδυ πήγαμε με τον μικρό για μπάνιο και δεν βγαίναμε από τη θάλασσα.

Εν τω μεταξύ επειδή τηλεόραση δεν παίζει εκεί, πήρα το laptop της αδερφής μου, έβαλα και ιντερνετ on the go, να βλέπει κανένα παιδικό στο you tube και να ασχολούμαι και'γω τις ώρες που είναι εξαφανισμένος με το ποδήλατο ή στα παιδάκια στη γειτονιά...

Σε κάποια φάση μου λέει

μαμά πες τον μπαμπά να βάλει skype στο κινητό του να μιλάμε

η μαμά μου τον κοιτάει με το απλανές βλέμμα και λέει

αχ δεν είναι και η μανούλα μου εδώ ( θυμήθηκε την διαφήση στη μανασ το πες )

και γυρνάει ο μικρός όλο έκπληξη και της λέει

μη μου πεις ότι γριά γυναίκα είχε iphone ή λαπτοπ...πεθάναμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλέ πού χαθήκαμε πάλι όλες σήμερα;

Ε;;;

Μας έχει λιώσει η ζέστη,όχι αστεία!

Ο μικρός μου δεν τρώει με τίποτα φαγητό!

Πριν λίγο ευτυχώς έφαγε τα φρούτα του.

Φτιάχνω και τυροπιτάκια με δική μου ζύμη,μακάρι να φάει

Και θα του φτιάξω και μακαρονάκια,μήπως και...

Είναι αναπτυγμένο παιδάκι,αλλά να μένει μόνο με γάλα;Αμαρτία...

Link to comment
Share on other sites

Καλέ πού χαθήκαμε πάλι όλες σήμερα;

Ε;;;

Μας έχει λιώσει η ζέστη,όχι αστεία!

Ο μικρός μου δεν τρώει με τίποτα φαγητό!

Πριν λίγο ευτυχώς έφαγε τα φρούτα του.

Φτιάχνω και τυροπιτάκια με δική μου ζύμη,μακάρι να φάει

Και θα του φτιάξω και μακαρονάκια,μήπως και...

Είναι αναπτυγμένο παιδάκι,αλλά να μένει μόνο με γάλα;Αμαρτία...

α ρε ελληνιδα μανα παντα με την ανυσηχια του να φαει το παιδι της!!!!φαντασου εδω εγω που μονο θηλαζω παλι λεω ελα στρουμφουλη μπορεις να φας λιγο ακομα κ ας μην ξερω ποσο τρωει,ετσι με το μυαλλο μου :tongue::tongue::tongue:!!!!!

Εβιρι διαβασα πως γιορταζε η μικρη σου ή κανω λαθος να την χαιρεσαι!!!!

ηρθατε κ ελλαδα ε?να περασετε τελεια κ να απολαυσης την κορουλα σου οσο παραπανω μπορεις!!!!!!!

φιλακια κοριτσακια κ οσες ειστε διακοπες κανετε κ κανενα μπανακι για μας,λιωσαμε παλι!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

α ρε ελληνιδα μανα παντα με την ανυσηχια του να φαει το παιδι της!!!!

Δεκτό!Κουσούρι ελληνίδας μάνας...Πού να δεις ο πατερας ανησυχία τι θα φάει το παιδί!:tongue:

Αλλά σκέφτομαι και τον ύπνο μας!Αν είναι να σηκωνόμαστε δυο φορές τη νύχτα για τάισμα,σα να είναι μωρό...:shock::shock::confused:

Ο περιστερης δεν σκέφτεται τον ύπνο του,εγώ είμαι η γαϊδάρα της υπόθεσης,που το σκέφτομαι 60%-40% φαϊ-ύπνος

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδίτσες μου τι κάνετε?:D

Είχα μπλέξει με κάτι παλιοσυζητήσεις:mrgreen: και σας παραμέλησα λιγάκι...:roll:

Μπήκα να πω μόνο μια καλησπέρα γιατί είμαι ξέπνοη. Έφτιαξα (τελικά) εκείνο τον μουσακά (με διάφορα απρόοπτα), αλλά οκέι μόλις έσβησα το φούρνο και μάζεψα στοιχειωδώς την κουζίνα.

Εντάξει, να μην παραπονιέμαι για κούραση.:rolleyes: Έχω λιώσει στον ύπνο, στο διάβασμα και στις βολτούλες.:cool:

Αύριο λέω να κάνω κι εκείνη τη μπουγάτσα. Φέφη, ευχαριστώ για τη συνταγή/μπουρεκάκια.

Σας φιλώ γλυκά στα μαγουλάκια, καλό μας βράδυ.:D


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κανετε κοριτσια?

Δε γραφω τελευταια πολυ, εχω μετακομιση και φουριες!! Η εβιρουλα πως περναει στις διακοπες της ξερει καμμια?

Περιστερακι δε ντρεπεσαι καλε να τρως κρεπες οταν αλλοι ανθρωποι πεινανε?:tongue:

Φεφη, Λαβ, Ζωπυρον, Αγγελινα, Αφροδιτη, Αννια, Αννα, Αγγελικη, Φωτεινη, φιλια!! (Σιγουρα ξεχασα καποιες)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα!

Τι χαμπάρια;

Νεύρα ,πολλά νεύρα...

Ακόμα δεν ξερω τι θα μαγειρεψω,θα ξαναμπω να σας πώ...

Περιστερακι δε ντρεπεσαι καλε να τρως κρεπες οταν αλλοι ανθρωποι πεινανε?:tongue:

Πότε τις εφαγα τις κρεπεν Ελεν ντηαρ;

Ειδε καμια σας να τρωω κρεπες;

Αλλά μη μου βαζεις ιδεες,γιατι δεν θελω και πολύ...:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Περιστερακι δε ντρεπεσαι καλε να τρως κρεπες οταν αλλοι ανθρωποι πεινανε?:tongue:

Εγώ, εγώ κυρία Έλεν χλαπάκιαζα τσι κρέπες !!!! :cool:

Φιλεναδίτσες μου τι κάνετε?:D

Είχα μπλέξει με κάτι παλιοσυζητήσεις:mrgreen: και σας παραμέλησα λιγάκι...:roll:

.............

Σας φιλώ γλυκά στα μαγουλάκια, καλό μας βράδυ.:D

Ζωπάκι μου....

Τί τα θες και πας και μπλέκεις αφού άκρη δεν βγαίνει / δεν θα βγει !:)

Καλημέρα όλη μέρα!

Τι χαμπάρια;

Νεύρα ,πολλά νεύρα...

Ακόμα δεν ξερω τι θα μαγειρεψω,θα ξαναμπω να σας πώ...

...

Γιατί τόσα νεύρα Περιστέρω πουλί μου ?

Καλημέρα !

Μπορώ να πω ότι έχω αρχίσει να ξεκουράζομαι -επιτέλους- !

Για σήμερα έχω αρακά από εχθές και κάτι θα συμπληρώσω ... μην ρωτήσετε τί ... :cool::rolleyes:;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

διακοπεύω σπίτι μου!

κάντυ μου ζήλεψα τις κρέπες σου κ χθες βράδυ έφαγα μια αλμυρή σπέσιαλ κ μια με μερέντα!!!!!!έστρωσα χαρακτήρα!!!!!!!

έλεν, καλή μετακόμιση!!!!!!σε περιμένει ξεπάτωμα κοινώς, κουράγια!

αγγελική μερσί.

ζωπ, αν κάνω κάτι πολύ πετυχημένο είναι τα μπουρεκάκια! κάνουν θραύση!

αδερφή, κάνε κάτι εύκολο κ κάθισε να απολαύσεις κλιματισμό. δεν παλεύεται η ζέστη σήμερα.

πάω για τσιγαριά κ μετά θα κλείσω για να βάλω κλιματισμό.

μάκια μούκια!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα φτιάξω σπανακόρυζο με σπανάκι δικό μας που εχω καθαρισμένο στην κατάψυξη.

Κάντυ μου,μου εχει βγει το...όνομα ότι τρώω!!!Πες ότι εφαγα και τις κρεπες σου!Χοχοχοχο

Μια κάψα,μια ομορφιά από το πρωί...

και θα φτιαξω και αυτό http://syntagesapospiti.blogspot.gr/2012/05/blog-post_23.html

για το παιδάκι μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...