Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Alex@ είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

      Εξαρτάται λίγο από το αν είσαι στον ιδιωτικό τομέα ή στο δημόσιο. Εννοείται ότι στο δημόσιο η διαδικασία είναι γενικά πιο εύκολη. Πάντως η επιβεβαίωση της κύησης γενικά γίνεται με υπέρηχο..

      Με το καλό όλα!

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Τα δικά μας τώρα : φαγάκι έχομεν από εχθές ! Μπριάμ.

Θα φτιάξω και τον κιμά να τον έχω για αύριο !

Το απόγευμα θα πάμε να πάρουμε τα παιδάκια μας από το σπίτι του παππού - 2 μέρες έχω να τα δω και τα πεθύμησα ΠΟΛΥ !!!!! Μου λείπουν οι αγκαλίτσες τους και τα χαδάκια τους ! Είμαι χαρούμενη σήμερα !

Επίσης, αύριο πουρνό πουρνό μπαίνει η κουμπαρούλα μου με ραντεβού να γεννήσει ! Θα έχουμε νέα άφιξη ! Ξεκινήσαμε 2 μας, ως φίλες - φοιτήτριες ακόμη.... γίναμε 4 στην πορεία.... μετά 5, 6, 7 και τώρα 8 ???????????????????? Δεν είναι μαγικό ?????

Την Κυριακή το απόγευμα έχουμε βάφτιση ! αυτάαααα ..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

είναι πολύ τρυφερή η ηλικία τους! όντως!

φαντάζομαι τον αχαήλ να προσπαθεί να βάλει τα παπουτσάκια αγκαλιάς ...αγάπη μου!

με γειά η κρεβατοκάμαρα!!!!!

η ρύπα θέλει να πάμε βότα με το λεφορείο, απλά ακόμα δεν το έχω ξεκαθαρίσει στο μυαλό μου πώς θα γίνει αυτό. ίσως πάμε στο χωριό μου με το λεωφορείο, αν κ ο μπαμπάς μας έχει αντιρρήσεις, όχι που δεν θα είχε...

Γιατι περικαλω δεν αφηνει ο μπαμπας βολτα με λεωφορειο;

Εμεις εχουμε ανεβει προ πολλου και σε λεωφορειο και αστικο λεωφορειο.

Ασε εμας εχει σπασει ρεκορ μεταφορικων μεσων ο θησαυρος.

Ανεβηκε εως τωρα σε:Αεροπλανο,καραβι,λεοφωρειο,αυτοκινητο,ασθενοφορο και πολεμικο αεροσκαφος.(Τα δυο τελευταια να μας ελειπαν...αει σιχτιρ!!!!!)

Καντυ θα τον εχουμε υποψιν τον εγκαινιασμο της κρεβατοκαμαρας....:mrgreen:...εννοειτε δεν θα παραλειψω!!!!!!:tongue:


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μας τώρα : φαγάκι έχομεν από εχθές ! Μπριάμ.

Θα φτιάξω και τον κιμά να τον έχω για αύριο !Μια χαρα σε βρησκω φιλεναδα!

Το απόγευμα θα πάμε να πάρουμε τα παιδάκια μας από το σπίτι του παππού - 2 μέρες έχω να τα δω και τα πεθύμησα ΠΟΛΥ !!!!! Μου λείπουν οι αγκαλίτσες τους και τα χαδάκια τους ! Είμαι χαρούμενη σήμερα !

Τελεια...να κανετε τρελες αγκαλιες και να τα δωσεις ποοοολλααααα φιλακια.κι απο τον θησαυρο!!!!

Επίσης, αύριο πουρνό πουρνό μπαίνει η κουμπαρούλα μου με ραντεβού να γεννήσει ! Θα έχουμε νέα άφιξη ! Ξεκινήσαμε 2 μας, ως φίλες - φοιτήτριες ακόμη.... γίναμε 4 στην πορεία.... μετά 5, 6, 7 και τώρα 8 ???????????????????? Δεν είναι μαγικό ?????

Αν ειναι λεειιιιιιι πανεμορφα μαγικο!!!!!!!!!!!!Με το καλο το νεο μωρουδελι!!!!!

Την Κυριακή το απόγευμα έχουμε βάφτιση ! αυτάαααα ..........

Να περασετε ομορφα.

Κι εμεις αυριο παμε στη μανουλαααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ...εδω ειμαι και εγω, στη δουλεια , που να ημουν δηλαδη??η μικρη το πρωι δεν με αφηνε να φυγω!!!ηθελε να κατσουμε μαζι να παιξουμε τοτολητα(της πηρα χθες κατι παραμυθια με αυτοκολλητα και ξετρελαθηκε!!!). χθες ηταν να παμε σε παιδικο θεατρο αλλα εβρεξε και μας τα χαλασε. οποτε καθησαμε σπιτι, χορεψαμε σαν τρελες, δεν εκανα καμμια δουλεια(ακους καντυ και περιστερω???χαχααα) καναμε αγαπουλες και κοιμηθηκε μονη στο κρεβατι της.

τι γλυκουλα που ειναι η συσα μας, καρδουλα μου!!!ποσο μαρεσουν οι παδικες αποριες!!!εμενα εχει φαει κολλημα με τα τουνελ!!!κουλο ετσι???κι ομως αληθινο!!!τρελαινεται να περναμε απο τουνελ, μικρα, μεγαλα, γεφυρακια, ολα τουνελ ειναι!!!:tongue::tongue:μπραβο σας που βολταρατε και να το τολμησεις να πατε με το λεωφορειο, δεν θα παθει τιποτα, ισα ισα πιστευω οτι θα εντυπωσιαστει με την αλλαγη!!!

δωρακι καλοριζικη η καινουργια κρεβατοκαμαρα, να την χαρειτε!!!ελπιζω να βγει και γουρικη!!!

συμπεθερα, με το καλο να αγκαλιασεις τα γλυκα σου ζουζουνια, δωσε ενα φιλι στον γαμπρουλη μου και απο μενα.με το καλο το νεο μωρακι σας!!!ναναι γερο και να πανε ολα τελεια. εμεις εχουμε αυριο βαπτιση αλλα δεν θα παμε γιατι ειναι λιγο μακρια. θα παμες θαλασσα η αυριο η κυριακη, αναλογα τα κεφια.

φωτεινουλα καλως να τον δεχτεις το αντρουλη σου.

μαρια φιλακια στο εφακι.

περιστερω που εισαι??δεν πιστευω να βγηκες ναγορασεις βρακια???εχω αποθεμα ειπαμε:tongue::D...πηγα δυο φορες να μπω διπλα, με εβαλε και αμεσως με πεταξε εξω το χαζοκουτι:?:?:evil:

ελενη αγγλια δεν θαρθειτε καθολου??

ζωπυρακι πως ειναι η φιλη σου??

φιλια και σε οσες διακοπευουν, να περνανε τελεια...

καλημερα ναχουμε, καλυτερη απο την χθεσινη...σημερα τρωμε μπαμιες και μακαρονια με σαλτσουλα με τονο, οτι επιθυμει ο καθενας!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρή Φέφη εσύ παιδί μου είσαι ταλέντο και χαραμίζεσαι....

το ίδιο λένε η αδερφή μου κ ο φέφος!έπρεπε να γίνω ο μίστερ μπην της ελλάδας...δεσποινίς φασολάδα! ελληνιστί!:tongue:

Τελείωσες με τον οδοντίατρο ή όχι (πάλι) ???? :confused:

θα ξαναπάω Δευτέρα. αρχικά πήγε να μου πει για σήμερα απόγευμα. κ τον πρόλαβα..."άσε με χριστιανέ μου να κάνω κανά φαγητό της προκοπής"!

μη φανταστείς, μου κάνει αλλαγή κ φεύγουμε. ούτε λεπτό!

στην αίθουσα αναμονής έχουμε πλάκα! με την κόρη κ το κοινό μας...:P:oops:

Η φαντασία τους σε αυτή την ηλικία οργιάζει ! Εγώ πάντως πολύ το διασκεδάζω να ακούω ιστορίες από τα στοματάκια τους, και ιδίως τις... απορίες τους ! Αχ και να 'μουνα και πάλι παιδί ! Τί ευλογία είναι ! Καθαρές ψυχές, αμόλυντα μυαλά !!!!

Η Σύσα σου είναι όλα τα λεφτά ! Την αγαπώ ! ΈΞΥΠΝΗ σαν την μαμά της !

καλόκαρδη σαν τη μαμά της!;)

Καλημέρα !

Σε περικαλώ μανδάμ Δώρα να την εγκαινιάσεις παντοιοτρόπως την κρεββατοκάμαρη μανίτσα μου !!!! :tongue::tongue::tongue::rolleyes: κι εύχομαι να ακούσομεν καλά νέα εντός ολίγου καιρού.... ευλόγησον !

αμήηηηηηηηηηηην!!!!!

μουμούνα ! ΜΑ μουμούνα ???? Για θυμήστε μου τί φώναζε ο μικρός της Αγγελικής2 μας στο σούπερ μάτερ ??? ένα πετυχημένο έλεγε κι αυτός αλλά προς το παρόν μου διαφεύγει !

Εχουν πλάκα όλα τους !

το ψωμί! να σου γράψω κ πώς το έλεγε; ή το θυμηθηκες;

Σμπεθέρα ?????? Ου ου !!!! Πού είσαι ντάρλινγκ ????:-P

πού είσαι αφροδιτούλα να μας πεις για τη γοργόνα σου;

Τί μου λες ????? Γιατί έχει αντιρρήσεις ???? Θα γίνει τρομοκρατική επίθεση στο λουλουδιστάν ???? ;):tongue::tongue::tongue::P:p:p Κοροϊδεύω τώρα, δεν ξέρω αν με λαμβανεις ! Όβερ !

μόνο ο φέφος είναι γονιός! όλοι οι άλλοι πλέκουν βελονάκι!

μήπως δεν καθίσει φρόνιμα, μήπως κάνει φασαρία στο λεωφορείο κ ενοχλεί του επιβάτες ή τον οδηγό, μήπως ,....

τί να λέμε..αφού μόλις πριν λίγουε μήνες του έφυγε το άγχος ότι μήπως δεν κοιμηθεί το βράδυ σερί. του είχε μείνει ψυχολογικό από όταν ήταν ημερών κ θήλαζε....φεφος είναι αυτός! αλλά τον αγαπάμε κατά τα άλλα!

Τα δικά μας τώρα : φαγάκι έχομεν από εχθές ! Μπριάμ.

Θα φτιάξω και τον κιμά να τον έχω για αύριο !

Το απόγευμα θα πάμε να πάρουμε τα παιδάκια μας από το σπίτι του παππού - 2 μέρες έχω να τα δω και τα πεθύμησα ΠΟΛΥ !!!!! Μου λείπουν οι αγκαλίτσες τους και τα χαδάκια τους ! Είμαι χαρούμενη σήμερα !

Επίσης, αύριο πουρνό πουρνό μπαίνει η κουμπαρούλα μου με ραντεβού να γεννήσει ! Θα έχουμε νέα άφιξη ! Ξεκινήσαμε 2 μας, ως φίλες - φοιτήτριες ακόμη.... γίναμε 4 στην πορεία.... μετά 5, 6, 7 και τώρα 8 ???????????????????? Δεν είναι μαγικό ?????

Την Κυριακή το απόγευμα έχουμε βάφτιση ! αυτάαααα ..........

με το καλό το μωρό της κουμπαρούλας!

καλό όνομα στο παιδάκι!

περάσατε καλά με τον Μ μοναχούλια;;););););) κλείνω το μάτι!!!!!!!!!:oops:

Γιατι περικαλω δεν αφηνει ο μπαμπας βολτα με λεωφορειο;

Εμεις εχουμε ανεβει προ πολλου και σε λεωφορειο και αστικο λεωφορειο.

Ασε εμας εχει σπασει ρεκορ μεταφορικων μεσων ο θησαυρος.

Ανεβηκε εως τωρα σε:Αεροπλανο,καραβι,λεοφωρειο,αυτοκινητο,ασθενοφορο και πολεμικο αεροσκαφος.(Τα δυο τελευταια να μας ελειπαν...αει σιχτιρ!!!!!)

Καντυ θα τον εχουμε υποψιν τον εγκαινιασμο της κρεβατοκαμαρας....:mrgreen:...εννοειτε δεν θα παραλειψω!!!!!!:tongue:

πολυτάξιδος ο αχαήλ! είναι υπερπροστατευτικός με την κόρη, με τη γυναίκα του, με ....

σε αεροπλάνο την βλέπω να ανεβαίνει όταν με το καλό κάποια στιγμή παντρευτεί η αδερφή του φέφου στην γερμανία κ θα πάμε κ εμείς-φαντάζομαι, βέβαια ποτέ δεν ξέρεις! μπορεί να το κάνουν κ χωρίς εμάς...ξέρω εγώ!!!!!!!

σε καράβι...ρε παιδιά...σε ό,τι θέλω σκέφτομαι, πάντα έχω στο νου μου τα πιθανά όχι του φέφου. ψυχολογικά αυτό δεν λέγεται καταπίεση;

αέι σοιχτίρ!:evil::cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και απο μενα επιτελους λιγη δροσια..Φεφη ακομα παιδι μου δεν τελειωσες με τον οδοντιατρο??Καλο κουραγιο σου ευχομαι..Περιστερακι πως τα παει ο μικρος με τα μη αλεσμενα πλεον???Εγω απο 13-14μηνων τα σταματησα και στα 2γιατι πολυ απλα δεν τα τρωγανε..Δωρακι περαστικα στην μανουλα σου και μεγεια η καινουρια σας κρεβατοκαμαρα!!!Καντυ περαστικα και στην θεια σου....

Χτες γεννησε μια φιλη μου τα διδυμακια της 1800 ο μπεμπης και 2200 η μπεμπα...Καντυ με το καλο και στην φιλη σου...

Και για να μην ξεφευγω απο το θεμα σημερα εχουμε γιουβαρλακια αυγολεμονο


:-D

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ...εδω ειμαι και εγω, στη δουλεια , που να ημουν δηλαδη??η μικρη το πρωι δεν με αφηνε να φυγω!!!ηθελε να κατσουμε μαζι να παιξουμε τοτολητα(της πηρα χθες κατι παραμυθια με αυτοκολλητα και ξετρελαθηκε!!!). χθες ηταν να παμε σε παιδικο θεατρο αλλα εβρεξε και μας τα χαλασε. οποτε καθησαμε σπιτι, χορεψαμε σαν τρελες, δεν εκανα καμμια δουλεια(ακους καντυ και περιστερω???χαχααα) καναμε αγαπουλες και κοιμηθηκε μονη στο κρεβατι της.

μπράβο αφροδίτη μου! πολύ το χάρηκα!

τι γλυκουλα που ειναι η συσα μας, καρδουλα μου!!!ποσο μαρεσουν οι παδικες αποριες!!!εμενα εχει φαει κολλημα με τα τουνελ!!!κουλο ετσι???κι ομως αληθινο!!!τρελαινεται να περναμε απο τουνελ, μικρα, μεγαλα, γεφυρακια, ολα τουνελ ειναι!!!:tongue::tongue:

κ εμείς το ίδιο, μόνο που τα λέει όλα γέφυρες! μκρές μεγάλες! της προκαλούν δέος! χαίρεται κ φοβάται μαζί κ απορεί με το πώς είναι έτσι κ περνάμε κ από πάνω κ από κατω! κάθε φορά που περνάμε από κατω εμφανίζεται όλως περιέργως η Νέλλη, η φίλη μας!!!!!φανταστική εννοείται κ έτσι επεξεργάζεται το συμβάν!!!!!!

μπραβο σας που βολταρατε και να το τολμησεις να πατε με το λεωφορειο, δεν θα παθει τιποτα, ισα ισα πιστευω οτι θα εντυπωσιαστει με την αλλαγη!!!

σίγουρα!

θα παμες θαλασσα η αυριο η κυριακη, αναλογα τα κεφια.

περιστερω που εισαι??δεν πιστευω να βγηκες ναγορασεις βρακια???εχω αποθεμα ειπαμε:tongue::D...πηγα δυο φορες να μπω διπλα, με εβαλε και αμεσως με πεταξε εξω το χαζοκουτι:?:?:evil:

φιλια και σε οσες διακοπευουν, να περνανε τελεια...

καλημερα ναχουμε, καλυτερη απο την χθεσινη...σημερα τρωμε μπαμιες και μακαρονια με σαλτσουλα με τονο, οτι επιθυμει ο καθενας!!!

φέρε μου τα μακαρόνια σου με τόνο!!!!!!!!!

πάω να καπνίσω!

Link to comment
Share on other sites

εδω ειμαι φεφακι!!!εισαι θεα , στοχω πει??? θα στο ξαναπω λοιπον!!!

περιστερακι, ξεχασα να σχολιασω τα του φαγητου. τωρα στην αρχη θα τρωει λιγοτερες ποσοτητες, γιατι θα κουραζεται να μασει. ειχε μαθει στο αλεσμενο. αλλα θα του αρεσουν περισσοτερο. χρειαζεται και λιγο αλατι, μην το κανεις νοσοκομειακο!!!μια χαρα ειναι οι ποσοτητες που εγραψες για χθες νομιζω!!!

Link to comment
Share on other sites

άννια μου, τί νόστιμο φαγάκι!

το πιο ωραίο νέο ήταν αυτό με τα διδυμάκια, ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι!!!!!!τέλεια!!!!! να είναι γερά κ καλότυχα στη ζωή τους κ οι γονείς τους επίσης να τα καμαρώνουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μόνο ο φέφος είναι γονιός! όλοι οι άλλοι πλέκουν βελονάκι! καλόοο !!!

μήπως δεν καθίσει φρόνιμα, μήπως κάνει φασαρία στο λεωφορείο κ ενοχλεί του επιβάτες ή τον οδηγό, μήπως ,.........

τί να λέμε......φεφος είναι αυτός! αλλά τον αγαπάμε κατά τα άλλα!

Ε μα ναι, τον αγαπάμε -εννοείται- και τον έχουμε κορώνα στο κεφάλι μας !!!

με το καλό το μωρό της κουμπαρούλας! ευχαριστώ !

καλό όνομα στο παιδάκι!

περάσατε καλά με τον Μ μοναχούλια;;););););) κλείνω το μάτι!!!!!!!!!:oops:

.............

ρε παιδιά...σε ό,τι θέλω σκέφτομαι, πάντα έχω στο νου μου τα πιθανά όχι του φέφου. ψυχολογικά αυτό δεν λέγεται καταπίεση; Ναι έτσι είναι θαρρώ

αέι σοιχτίρ!:evil::cool:

Μην μου κλείνεις ούτε το μάτι ούτε το φρύδι φιλενάδα.... ήρθαν οι επισκέψεις μας !!!! Άμα είσαι γκαντεμόσαυρος α χα χα χα χα !:rolleyes:

Καλημερα και απο μενα επιτελους λιγη δροσια..Φεφη ακομα παιδι μου δεν τελειωσες με τον οδοντιατρο??Καλο κουραγιο σου ευχομαι..

Καλε τί λες ???? Εσύ θα γεννήσεις, θα σαραντήσετε κι η Φεφη ακόμα εκεί θα πηγαίνει !!!! :tongue::tongue::tongue::cool:

Καντυ περαστικα και στην θεια σου....ευχαριστώ ματάκια μου

Χτες γεννησε μια φιλη μου τα διδυμακια της 1800 ο μπεμπης και 2200 η μπεμπα...Καντυ με το καλο και στην φιλη σου... Να της ζήσουν ! Ευχαριστούμε !

Και για να μην ξεφευγω απο το θεμα σημερα εχουμε γιουβαρλακια αυγολεμονο

ναι ναι σε παρακαλώ Ιωάννα μας μην ξεφέυγεις από το θέμα μας και μας χαλάς την συζήτηση !!! :tongue::tongue::tongue:

Ωραίο φαί έκαμες κι εσύ - και η άλλη τί το ήθελε να μου το γράψει μες στην μούρη το ραβανί και είμαι σε δύσκολη μέρα ???? Θέλω γλυκό, αλμυρό, τα πάντα όλα λέμε !:shock:

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ...εδω ειμαι και εγω, στη δουλεια , που να ημουν δηλαδη??η μικρη το πρωι δεν με αφηνε να φυγω!!!ηθελε να κατσουμε μαζι να παιξουμε τοτολητα(της πηρα χθες κατι παραμυθια με αυτοκολλητα και ξετρελαθηκε!!!). χθες ηταν να παμε σε παιδικο θεατρο αλλα εβρεξε και μας τα χαλασε. ...

Ωραία είναι και σπίτι !!!! Δεν πειράζει ! Θα το πάτε το παιδί άλλη φορά !

συμπεθερα, με το καλο να αγκαλιασεις τα γλυκα σου ζουζουνια, δωσε ενα φιλι στον γαμπρουλη μου και απο μενα.με το καλο το νεο μωρακι σας!!!ναναι γερο και να πανε ολα τελεια. Έυχαριστούμε !

....

περιστερω που εισαι??δεν πιστευω να βγηκες ναγορασεις βρακια???εχω αποθεμα ειπαμε:tongue::D...πηγα δυο φορες να μπω διπλα, με εβαλε και αμεσως με πεταξε εξω το χαζοκουτι:?:?:evil:Μα γιατί ? Χάνεις τα "καλυτερότερα" σε λέω....:rolleyes:

.....

φιλια και σε οσες διακοπευουν, να περνανε τελεια...

καλημερα ναχουμε, καλυτερη απο την χθεσινη...σημερα τρωμε μπαμιες και μακαρονια με σαλτσουλα με τονο, οτι επιθυμει ο καθενας!!!

Μιαμ-μιαμ κι εσύ !

{για την μακαρονάδα με τον τόνο, όχι για το μπλιχ ή κατά σύσα μπλου αχ φαγητό σου !!!!}

Πότε θα διακοπεύσετε ? Μετά της Παναγίας ?

Κι εμεις αυριο παμε στη μανουλαααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!

Άντε καμάρι μου με το καλό !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλες μου!

Ξαναμπήκα νωρίτερα,διάβασα τα ποστ σας,σχολιασα,αλλά με πέταξε έξω και μετά δυσκολευόμουν να μπω.

Πόσα γράψατε πάλι!!Κι είμαστε μόνο οι μισές...

Χθες μαγείρεψα μοσχαράκι ψιλοκομμενο,με καροτάκι και ρυζάκι για τον μικρό.Εφαγε 10 κουταλιές από αυτό χθες βράδυ,αλλά και σήμερα το μεσημέρι,την ιδια ποσοτητα,οπότε πάμε καλά νομίζω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

fefi, να χαίρεσαι την κορούλα σου!

Eviri, καλώς ήρθες στην πατρίδα!

Εμείς λείπαμε στο χωριό απο το Σάββατο. Γυρίσαμε εχθές.

Καλά περάσαμε, αν και λίγο κουραστικά. Το σπίτι ήταν κλειστό περίπου 1,5 χρόνο.

Σχετικά με το θέμα μας,

το Σάββατο φάγαμε παϊδάκια στην πλατεία του χωριού

την Κυριακή το μεσημέρι φάγαμε σνίτσελ κοτόπουλο με ζαμπόν μπέικον και τυρί στο φούρνο και το βράδυ κολοκυθοανθούς γεμιστούς που έφτιαξε μια θεία του Α.

Τη Δευτέρα φάγαμε τορτελίνια γεμιστά με τυρί

Την Τρίτη φάγαμε σνίτσελ που περίσσεψε από την Κυριακή

Την Τετάρτη το μεσημέρι φάγαμε πίτσα (κατεψυγμένη) και το βράδυ βγήκαμε έξω (πήρα μπριζόλα χοιρινή εγώ και μπιφτέκι ο Α).

Την Πέμπτη μόλις φτάσαμε έψησα πάλι μια πίτσα και φάγαμε.

Σήμερα έκανα βίδες με τυράκι.

Αυτά...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

ηλιαχτίδα μας λίγωσες!!!!!!!!!!

καλώς ήρθες!!!!!

έβρασα πένες να συνοδεύσω τον μαγειρεμένο κιμά.

έκανα κρεμούλα για τα μωρά μου.

κ ραβανί που περιμένω να κρυώσει για να κάνω το σιροπάκι του.

αυτά για σήμερα.

σμουτς!!!!!

πάμε βολτούλα...

γυρίσαμε από σύντομη βολτούλα. σιρόπιασα το ραβανί. έφαγα, έπλυνα το παιδί. ήπιε γάλα κ κοιμήθηκε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...