Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια.

Καλο μηνα να εχουμε.Αν κι εμας δεν μας μπηκε και τοσο καλα...:(..

Χθες καναμε διπλο εμβολιο και μαλλον τον πειραξε το αγαπουλη μου,ετσι σημερα το πρωι,μου εβγαλε το γαλα που ηπιε και οταν του ξαναδωσα το εβγαλε σε κανα 10λεπτο παλι...:(....

Τωρα ηπιε σοκολατουχο...(του μπαμπα μας....)..μιας και μας τελειωσε το γαλα του.Ευτυχως αυτο το κρατησε.Ελπιζω να μην ξανα κανει.....και ετρωγε πολυ καλα αυτες τις μερες...μη μου τα χαλασει τωρα....:|!!!

Για σημερα φτιαχνω φακες.....

και για τις υπολοιπες μερες νηστισιμα θα τρωμε μιας και μπηκαμε στην νηστεια του 15αυγουστου.Ετσι θα κοινωνησουμε ολοι της Παναγιας!

Καγκλυ να προσεχεις κοριτσακι μου.Πολυ χαρηκα που διαβασα νεα σου.Φιλακια στο απορακι σου!!!!

Εβιρη ποτακι ε;Στην βεραντα....στην Ελλαδα μας....τελεια!!!

Να περασετε υπεροχα στη Λευκαδα.

Εχουμε παει και ειναι πανεμορφα...εχει τις πιο καθαρες παραλιες-θαλασσες.

Εχουμε φιλους μας εκει....τους οποιους θα παντρεψουμε την ανοιξη.

Φιλια πολλα!!!

Αφρο γιατι πεσμενη διαθεση πουλι μου;

Φωτεινουλα να προσεχεις κοριτσακι ναι;Μακια και στο δικο σου σπορακι.;)

Περιστερω μου,δεν τρωει ακομα ο Φ ε;

Απο την ζεστη θα ειναι στανταρ.

Αλλα ο συζυγος απαραδεκτος.....μα να του φτιαξεις τοοοοσα φαγια και να μην πειναει;Απαπαπαπα!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας φιλενάδες μου αγαπημένες!

Τι κάνετε;

Πώς πάτε από ζέστη;

Πάλι βράζει ο τόπος...

Ο γιόκας μου έχει μια μόνιμη άρνηση στο φαγητό...Εκτός κι αν πρόκειται για γάλα-γιαούρτι!Μαγειρεύω και πετάω φαγητά.Είναι από τη ζέστη;Είναι που τρώει όλο τα ίδια και τα ίδια;

Ειχαμε κάνει κι εμείς τα χαρτιά μας για τους παιδικούς,ο περιστέρης λύσσαξε δηλαδή και μόνος του πήγε και τα εκανε.Εγώ δεν πολυήθελα,αλλά μετα μου καλάρεσε σαν ιδέα.Αλλά δε νομίζω να μας πάρουν.Είναι πάρα πολλά τα παιδιά και είναι πολλά με κάτι απίστευτα μόρια!!!Με χρι και πάνω από 100!!!Αφού μια φίλη μου που χήρεψε ξαφνικά,εχει αρκετα λιγότερα από 100.Μα τι δικαιολογητικά έχουν πια...Μυστηριο...

σέσε μέσα. την ίδια απορία έχω κ εγώ κ άλλες, θου φυλακείν...

κ η σύσα το ίδιο πάλι χθες κ σήμερα με το γάλα. μου το ζήτησε στην κούπα με καλαμάκι. ήπιε λιγάκι, αλλά όχι όλο...

Που λες φεφη,εχουμε ιδιες ιδεες...Σκέφτομαι πολύ σοβαρα να ξεκινήσω την οδήγηση,να κάνω κανενα μαθηματάκι να ξετρίψω

Τον εχω παραφορτωσει τον περιστερη με διάφορα

Αλλά και για μενα είναι βραχνάς να τα περιμενω όλα από αυτόν

αδερφούλα μου!

Τώρα μπήκα να κλαφτώ,γιατί άμα δεν τα πω σε εσάς,σε ποιον να τα πω;

Είναι και εντός θέματος τόπικ άλλωστε...

Το έριξα στη μαγειρική,μήπως και δελεάσω το παιδάκι μου να φάει κατιτίς αλλά και για να ευχαριστήσω τον μονίμως γκαστρωμένο συζυγο

Εκατσα λοιπόν με αυτή τη ζέστη κι εφτιαξα μακαρόνια βίδες με κιμά,μπιφτέκια στο φούρνο και τηγανιτές πατάτες

Ο γιοκας μου έφαγε μισή πατάτα,ο συζυγάτος απόψε ΔΕΝ πεινάει!!!!

Μα τα νευρα μου!!!

Σας φιλώ,σας ασπάζομαι

Πάω να βάλω πλυντήριο και να ξεκινήσω και σιδέρωμα

Υ.Γ Αχάριστα τα αρσενικά μου!

αχάριστα δεν λες τίποτα!

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Κάποια στιγμή το πρωί είδα λίγες απαντήσεις σας, αλλά δεν έκατσα να σχολιάσω γιατί είχα δουλειές. Έφτιαξα πέρκα τηγανητή και βλήτα.

Έκατσα τώρα στη βεραντούλα μου να απολαύσω ένα ποτάκι με παγάκια και βρήκα ευκαιρία να γράψω. Αύριο θα πάμε για 3 διανυκτερεύσεις στη Λευκάδα.

Φιλάκια από μένα και με την πρώτη ευκαιρία θα σας γράψω τα νέα μου.

καλά να περάσετε!

Καλε Περιστερακι μη συγχυζεσαι! Στειλε ταπερακι!!!!Μακια!

Εβιρουλα τελειο το φαγακι σου (περκα) και ακομα πιο τελεια τα σχδια για Λευκαδα..Ζηλευω!!!Καλα να περασετε!

κ εδώ ένα ταπερακι!

καλημερα, καλημερεερααα, καλο μηνα!!!!

τι κανετε???εγω κοιμηθηκα με χαλια δαθεση, ξυπνησα ακομη χειροτερα....ελπιζω στην πορεια να στρωσω...μετα τις 5 που θα δω το σπλαχνο μου δηλαδη. χθες βγηκαμε στην αγορα για καμμια ωρα, μη φαναστειτε, γιατι ο αντρουλης μου γκρινιαζε...οποτε δεν εκανα και πολλα. κοιταξα για σιδερο , θα το παραγγειλω τλκ μεσω ιντερνετ, πιο φθηνα μου βγαινει. παντοφλες για μενα δεν βρηκα, δεν προλαβα να ψαξω και καλα...τεσπα σημερα τρωμε γαυρο στο φουρνο(τελειος εγινε, πρωτη φορα εφτιαξα). χθες βραδυ τον τσακισα τον κορμο. εχω φουσκωμα και αναγουλα απτο πολυ φαι!!περιστερακι μου και μενα μου το κανει αυτο ο δικος μου καποιες φορες και μου σπαει τα νευρα...μην αγχωνεσαι, θαχετε για σημερα φαγακι ετοιμο, δεν θα χρειαστει να φτιαξεις τιποτε αλλο.μακαρι να σας παρουν στον παιδικο, θα του αρεσει πολυ του μικρου σου.περιστερω και εσυ εχεις το διπλωμα στο συρταρι να σκονιζεται???

εβιρυ να περασετε τελεια, πανεμορφη η λευκαδα και με εκπληκτικες παραλιες.

σας φιλωωωω

κ ο δικός σου με γκρίνια; κάτι τα πότισαν τα καημένα, μαζί κ τον φέφο μου!

Καλημέρα και καλό μήνα!

Τί κάνετε βρε παιδια; Πως πάνε οι μαγειρικές σας;

Περιστεράκι κι εμενα η μικρη μου δεν πολυτρώει αλλά μάλλον λόγω ζέστης. Δεν στενοχωριέμαι με αυτο το θέμα αφου ειναι γερο το παιδί και αναπτυσσεται κι έχω κάνει τουρμπο τους πάντες γύρω μου αφου ειμαι η αναισθητη μάνα που αφηνει το σπλάχνο της θεονηστικο!

Χθες ειχαμε γεμιστά και μάλλον και σημερα το ιδιο αφου περισσεψε.

Τα εχω παιξει λίγο με τη ζεστη και κυριως με την υγρασία που έχει και κάνει την ατμόσφαιρα πολύ αποπνικτική αλλά τι να κάνουμε;

Έχει έρθει κι ο αδερφος μου και βγαζει τη μικρη καμια βολτα στην παιδική χαρά και με ξεκουραζει αυτο και κυριως χαιρομαι γιατι αισθανομουν άσχημα που ειχα περιορισει τοσο το παιδακι καλοκαιριατικα. Το αιματάκι σταμάτησε τα πονάκια ψιλοεπιμένουν αλλά ευτυχώς δεν ειναι τοσο εντονα. Λιγο εμεινε για το τριμηνο για να ξενοιάσουμε!

Φιλιά και καλά να περνάτε!

όλα καλά να πάνε!

Καλό μήνα να έχουμε φιλενάδες!!!

Αμή,τι νόμιζες;Αδερφή της φέφης δεν είμαι;

Γιατί χάλια διάθεση;Ελα να ανεβαίνουμε!!!Από τη ζέστη θα είναι...

Φιλάκια!!!

φιλιά, καλό μήνα!

Καλημέρα κορίτσια

Δεν σας ξεχνάω σας σκέφτομαι αλλά δεν πολύ θέλω να βλέπω φαγητά. Σήμερα θα κάνω γεμιστά.

Φωτεινή εγώ πονάκια είχα απο την αρχή και φυσικά έχω ακόμα συνήθως όταν κουράζομαι. Κατα τ' άλλα είναι και η ζέστη που τα κάνει χειρότερα είμαι μονιμως χάλια. εχω και εμέτους σόρρυ κιόλας.Και γω το τρίμηνο περιμένω να περάσει να ηρεμήσω λίγο.

Ηρθε και η μαμά μου με την αδερφούλα μου δεν θα σταματήσω να το λέ μάνα είναι μόνο μία. Μου άστραψε το σπίτι μου έπλυνε κάτι κουβέρτες κάτι ταπάκια που δεν είχα προλάβει μου έφτιαξε τα λουλούδια σιδέρωσε.

Χτες ψώνισα και για το γάμο του αδερφού μου. Ενα πολύ όμορφο φόρεμα το οποίο βρήκα και σε πολή καλή τιμή.

Εβιρυ καλά να περάσετε στη Λευκάδα.

μάνα είναι μόνο μία!

θα μπω πολύ αργότερα. φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites

....

Εκατσα λοιπόν με αυτή τη ζέστη κι εφτιαξα μακαρόνια βίδες με κιμά,μπιφτέκια στο φούρνο και τηγανιτές πατάτες

Ο γιοκας μου έφαγε μισή πατάτα,ο συζυγάτος απόψε ΔΕΝ πεινάει!!!!

....

Σας φιλώ,σας ασπάζομαι

....

Κάπως έτσι γίνεται ή που θα τους πιάνει η πείνα όταν δεν έχεις φτιάξει τπτ... ή που θα κάθεσαι μόνη σου και θα τα κοιτάς !

Μην σκας- εχεις φαγητό για σήμερα μη σου πω και γι αύριο !

...

Έκατσα τώρα στη βεραντούλα μου να απολαύσω ένα ποτάκι με παγάκια και βρήκα ευκαιρία να γράψω. Αύριο θα πάμε για 3 διανυκτερεύσεις στη Λευκάδα.

...

Μύρισες καλοκαίρι - μύρισες Ελλάδα !

Καλά να περάσετε στην Λευκάδα - απλά υπέροχη !

καλημερα, καλημερεερααα, καλο μηνα!!!!

τι κανετε???εγω κοιμηθηκα με χαλια δαθεση, ξυπνησα ακομη χειροτερα....ελπιζω στην πορεια να στρωσω...μετα τις 5 που θα δω το σπλαχνο μου δηλαδη. ....

χθες βραδυ τον τσακισα τον κορμο....

σας φιλωωωω

Γιατί πουλί μου είσαι στα ντάουν σου ?????

Ποιός σε πείραξε ήθελα να 'ξερα να έρθω να τον σαπακιάσω !!!! :rolleyes:

Καλά του έκανες του κορμού ψες βράδυ ! Μαζί σου !:cool:

Καλημέρα και καλό μήνα!

Τί κάνετε βρε παιδια; Πως πάνε οι μαγειρικές σας;

Περιστεράκι κι εμενα η μικρη μου δεν πολυτρώει αλλά μάλλον λόγω ζέστης. Δεν στενοχωριέμαι με αυτο το θέμα αφου ειναι γερο το παιδί και αναπτυσσεται κι έχω κάνει τουρμπο τους πάντες γύρω μου αφου ειμαι η αναισθητη μάνα που αφηνει το σπλάχνο της θεονηστικο! τς τς τς σα δε ντρέπεσαι Φωτεινή λέω εγώ που αφήνεις το παιδί νηστικό κι εσύ ντερλικώνεις !!! :cool::cool::cool::D:tongue:

Χθες ειχαμε γεμιστά και μάλλον και σημερα το ιδιο αφου περισσεψε.

Ωραίο φαγάκι τα γεμιστά - έχω πεθυμήσει !

Καλημέρα κορίτσια

Δεν σας ξεχνάω σας σκέφτομαι αλλά δεν πολύ θέλω να βλέπω φαγητά. Σήμερα θα κάνω γεμιστά.

....

Χτες ψώνισα και για το γάμο του αδερφού μου. Ενα πολύ όμορφο φόρεμα το οποίο βρήκα και σε πολή καλή τιμή.

Εβιρυ καλά να περάσετε στη Λευκάδα.

Να σου την κι η Γλύκα με τα γεμιστούλια της !

Δεν πειράζει που δεν γράφεις συχνά - υπάρχει άααααπλετη κατανόηση στο καφέ μας ! Μεγαλώνει και το δικό σου το ζουζουνέξ ! Πόσο μα πόσο πολύ χαίρομαι να ΄ξερες !

Για τις δουλίτσες δεν πειράζει. Όσα προλαβαίνεις !

Με γεια και το φορεμάκι ! Η ώρα η καλή για τα παιδιά ! Έχουν και βάφτιση μαζί ή θυμάμαι άρε-μάρες-κουκουνάρες ???:confused:

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ !!!!!

Κοπελιές πού είστε καλέ ? Όλες στις παραλίες κι εγώ εδώ ένα και δυο, που λέει και το παιδί μου, πηδάω τα κύματα (στην σκέψη δα ! πλάκα κάνω !)...

χωρίς πλάκα έχω πολλά νεύρα πάρα πολλά νεύρα... σε λίγο θα αρχίσω την βαλεριάνα - δεν παίζει αλλιώς να την βγάλω καθαρή...

ο καθένας κάνει ότι του φανεί , άντε μην αρχίσω τα Γαλλικά μου και είναι πρωί ακόμη...

Λες στον άνθρωπο "Κοίτα μέχρι τέλος του μηνός (ιουλ.) να έχουμε καθαρίσει" ................................. μπας και φύγουμε και πάμε στην ευχή του Θεού ! Έχουμε και παιδιά και άντρες και σπίτια.... να κοιτάξουμε όχι μόνο δουλειά δουλειά... η άλλη δίπλα είναι με την κοιλιά στο στόμα η κοπέλα ....

κι αυτός πεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεέρα βρέχει

αγρόν ηγόρασα !!!! φέεεεεεετα

Κάθεται και κοιτάει το υπερπέραν ....

Αποτελέσματα ??? last year !!!!!!

Σας το λεώ Έτσι και γίνει καμία στραβή και μου κόψουν την άδεια θα με ακούσει Ο Πλαταμώνας, ο Αμβρακικός, ο Θερμαικός και όλοι οι κόλποι μαζί !!!!

ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ που δεν σέβονται τπτ ! έλεος !

Υ.Γ. Κι εγώ δεν ξανασχολούμαι, θα κάνω το παπί

Από φαγητό έχουμε φακίτσες και θα φτιάξω κοτόσουπα για τα τέκνα μου ! Μου την ζήτησαν χθες... βέβαια τώρα θα μου πεις "Και στην γιαγιά δεν θα φάνε ?" ε , λογικά, θα φάνε ... ξέρω κι εγώ ???? θα δείξει !

Φεφηηηηηηηηηηηηηηηη !!!

2 και σήμερα ντάρλινγκ ! Πήζεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Δεν σας ξεχνάω σας σκέφτομαι αλλά δεν πολύ θέλω να βλέπω φαγητά. Σήμερα θα κάνω γεμιστά.

Φωτεινή εγώ πονάκια είχα απο την αρχή και φυσικά έχω ακόμα συνήθως όταν κουράζομαι. Κατα τ' άλλα είναι και η ζέστη που τα κάνει χειρότερα είμαι μονιμως χάλια. εχω και εμέτους σόρρυ κιόλας.Και γω το τρίμηνο περιμένω να περάσει να ηρεμήσω λίγο.

Ηρθε και η μαμά μου με την αδερφούλα μου δεν θα σταματήσω να το λέ μάνα είναι μόνο μία. Μου άστραψε το σπίτι μου έπλυνε κάτι κουβέρτες κάτι ταπάκια που δεν είχα προλάβει μου έφτιαξε τα λουλούδια σιδέρωσε.

Χτες ψώνισα και για το γάμο του αδερφού μου. Ενα πολύ όμορφο φόρεμα το οποίο βρήκα και σε πολή καλή τιμή.

Εβιρυ καλά να περάσετε στη Λευκάδα.

Ολα καλά Κάγκλυ μου!

Με γεια το νεο φόρεμα

Μπράβο της μανούλας σου!

Φιλάκια

Καλημερα κοριτσια.

Καλο μηνα να εχουμε.Αν κι εμας δεν μας μπηκε και τοσο καλα...:(..

Χθες καναμε διπλο εμβολιο και μαλλον τον πειραξε το αγαπουλη μου,ετσι σημερα το πρωι,μου εβγαλε το γαλα που ηπιε και οταν του ξαναδωσα το εβγαλε σε κανα 10λεπτο παλι...:(....

Τωρα ηπιε σοκολατουχο...(του μπαμπα μας....)..μιας και μας τελειωσε το γαλα του.Ευτυχως αυτο το κρατησε.Ελπιζω να μην ξανα κανει.....και ετρωγε πολυ καλα αυτες τις μερες...μη μου τα χαλασει τωρα....:|!!!

Κάτι η ζέστη,κάτι το εμβόλιο...

Περαστικά του,φιλάκι από τη θείτσα Περιστερα

Για σημερα φτιαχνω φακες.....

και για τις υπολοιπες μερες νηστισιμα θα τρωμε μιας και μπηκαμε στην νηστεια του 15αυγουστου.Ετσι θα κοινωνησουμε ολοι της Παναγιας!

Καλά κάνετε Δωράκι...Μακάρι να μπορούσαμε κι εμείς,αλλά με τον φαγάνα-κρεατοφάγο συζυγάτο είναι ανέφικτο...

Περιστερω μου,δεν τρωει ακομα ο Φ ε;

Απο την ζεστη θα ειναι στανταρ.

Αλλα ο συζυγος απαραδεκτος.....μα να του φτιαξεις τοοοοσα φαγια και να μην πειναει;Απαπαπαπα!!!!!

Είδες;

Θα τα φάει σήμερα,αύριο,μεθαύριο...

Αρκετά κατσαρόλια εχω πλύνει από χθες!Σώνει!:confused:

Κάπως έτσι γίνεται ή που θα τους πιάνει η πείνα όταν δεν έχεις φτιάξει τπτ... ή που θα κάθεσαι μόνη σου και θα τα κοιτάς !

Ή που θα τα δοκιμάζεις σαν τη Λωξάντρα να δεις,αν πέτυχαν:tongue:

Μην σκας- εχεις φαγητό για σήμερα μη σου πω και γι αύριο !

χωρίς πλάκα έχω πολλά νεύρα πάρα πολλά νεύρα... σε λίγο θα αρχίσω την βαλεριάνα - δεν παίζει αλλιώς να την βγάλω καθαρή...

Με το δίκιο σου αγάπη...

Φεεεεετα κι εσύ και εχει ο Θεός

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε?΅Σημερα ξυπνησα επιτελους ξεκουραστη ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΛΕΜΕ!!!!!!!!Ειμαστε καλα ολοι ευτυχως τρεχω με γιατρους της Μ για το σχολειο και σχεδον καθε μερα ολο και καποιον επισκεπτομαι....Σημερα εχω γιατρο να δω που βαδιζουμε με την μπεμπαs9044.gif γιατι ωρες ωρες εχω κατι πονακια οχι εντονα αλλα οσο ναναι φοβαμαι...Εκλεισα και τις βαλιτσες και θα κατσω σαν τον βουδα να περιμενω τωρα...Ευχομαι ολα τα κοριτσακια να ειναι καλα(δεν σας εχω διαβασει δεν προλαβαινω λεμε!!!!:oops::oops:)Οσα κοριτσακια ειναι σε διακοπες καλα να περασουν οσα ετοιμαζονται να φυγουν να περασουν οσο καλτερα γινετε....Οσες δουλευετε ακομα υπομονη λιγες μερες!!!Και περαστικα στο στομαχακι του θησαυρουλη(Δωρα μου ειχε κανει και η Μ ενα βραδυ 1φορα εμετο:? μπως κρυωσε το στομαχακι του??)Τα φιλια μου σε ολες!!!!!s11908.gif


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάπως έτσι γίνεται ή που θα τους πιάνει η πείνα όταν δεν έχεις φτιάξει τπτ... ή που θα κάθεσαι μόνη σου και θα τα κοιτάς !

έτσι ακριβώς!

γι' αυτό κ εγώ πήγα χθες βολταρία μετά της θυγατρός μου με αφορμή τον οδοντίατρο, που έχει γίνει αγαπημένη συνήθεια της κόρης να βλέπει, μαθαίνει για τα δόντια κ το γιατρό Παναγιώτη!

πήραμε κ παγωτό κωνσταντινίδη κ μας έδωσε, στην ρύπα, χωνάκι γιαούρτι με βερύκοκο! θεϊκό! κ προκειμένου να το φάει σίγουρα της έδωσε φωσφοριζέ κουταλάκι! ξετρελάθηκε!

είδαμε βιτρίνες, ήταν κλειστά χθες..είπαμε πάμε ανάποδα ωσάν τα καβουράκια! κάναμε πλακίτσες κ γενικώς καμαρώνω να περπατώ με την κοριτσάρα μου στην πόλη!

στο καπάκι πήγαμε στη θεία μου όπου είχαν έρθει οι εγγονές της!

ενθουσιαστηκε η ρύπα με το μωρό κ με τη μεγάλη αδερφή, την ξαδερφούλα της!

μπανάκι κ γάλα με την κούπα κ το καλαμάκι όπως σας είπα. κ επειδή της αρνήθηκα να πάρει το σεντόνι να τυλιχτεί σαν κοκορέτσι πάλι, στον καναπέ, μετα μου ζήτησε φόρεμα. πάλι αρνήθηκα. κ μετά ήρθε η γκρίνια κ μετά αγκαλιά κ ταβλιάστηκε το μανάρι μου από τις 10π15!!!!!!!

ο μπαμπάς της βγήκε μόνος του έξω με έναν φίλο! η ρύπα του είπε να μη φύγει! ζεν θέλω!!!!

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ !!!!!

Κοπελιές πού είστε καλέ ? Όλες στις παραλίες κι εγώ εδώ ένα και δυο, που λέει και το παιδί μου, πηδάω τα κύματα (στην σκέψη δα ! πλάκα κάνω !)...

χωρίς πλάκα έχω πολλά νεύρα πάρα πολλά νεύρα... σε λίγο θα αρχίσω την βαλεριάνα - δεν παίζει αλλιώς να την βγάλω καθαρή...

ο καθένας κάνει ότι του φανεί , άντε μην αρχίσω τα Γαλλικά μου και είναι πρωί ακόμη...

Λες στον άνθρωπο "Κοίτα μέχρι τέλος του μηνός (ιουλ.) να έχουμε καθαρίσει" ................................. μπας και φύγουμε και πάμε στην ευχή του Θεού ! Έχουμε και παιδιά και άντρες και σπίτια.... να κοιτάξουμε όχι μόνο δουλειά δουλειά... η άλλη δίπλα είναι με την κοιλιά στο στόμα η κοπέλα ....

κι αυτός πεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεέρα βρέχει

αγρόν ηγόρασα !!!! φέεεεεεετα

Κάθεται και κοιτάει το υπερπέραν ....

Αποτελέσματα ??? last year !!!!!!

Σας το λεώ Έτσι και γίνει καμία στραβή και μου κόψουν την άδεια θα με ακούσει Ο Πλαταμώνας, ο Αμβρακικός, ο Θερμαικός και όλοι οι κόλποι μαζί !!!!

ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ που δεν σέβονται τπτ ! έλεος !

Υ.Γ. Κι εγώ δεν ξανασχολούμαι, θα κάνω το παπί

Από φαγητό έχουμε φακίτσες και θα φτιάξω κοτόσουπα για τα τέκνα μου ! Μου την ζήτησαν χθες... βέβαια τώρα θα μου πεις "Και στην γιαγιά δεν θα φάνε ?" ε , λογικά, θα φάνε ... ξέρω κι εγώ ???? θα δείξει !

Φεφηηηηηηηηηηηηηηηη !!!

2 και σήμερα ντάρλινγκ ! Πήζεις ?????

σκέφτομαι να έρθω κ Δευτέρα κ Τρίτη. θα τους το πετάξω ή σήμερα ή αύριο. χρειάζομαι τις μερες αυτές για αργότερα που θα πρέπει να συμμαζέψω το χάος μετά το πέρασμα των μαστόρων για τα της αυτόνομης τον Σεπτέμβριο.

εδω δεν ξέρω αν θα πληρωθώ τον Μάιο! τα γαιδούρια είναι άκακα!

άρα μην τα υποτιμούμε!

τα άλλα ζωντανά ανεγκέφαλα...ό,τι κ να πω θα είναι λίγο!

κατά τα άλλα το τί φορτώθηκα αυτή την εβδομάδα!!!!!δεν λέγεται!!!!!!

κ σου λένε κ ένα νταξ μωρέ πόσο χρειάζεται για να το κάνεις αυτό; μισή ώρα κ ούτε!!!!!!!!!που θέλω μέρες!!!!!!!!!!

απαξίωση αυτοί; γράψιμο κ εγώ!

σήμερα λοιπόν λαμποκόπησα το σπίτι πριν έρθω!!!!!!!!

έβγαλα κιμά να τον μαγειρέψω...αλλά μετά με πήρε η μανούλα μου κ μου είπε θα μου στείλει γεμιστές μελιτζάνες με κιμά κ μπεσαμέλ το απόγευμα.

έτσι απλά θα μαγειρέψω τον κιμά κ θα τον βάλω κατάψυξη για άλλο μαγείρεμα!

πονάει η μέση μου! αδιάθετη είμαι κ έχω πάρει στροφές-αποφάσεις για αλλαγές! για την πάρτη μου!!!!!!

ήδη φαίνονται τα πρώτα σημάδια της αλλαγής!!!!!!!!!

Δώρα περαστικά του του θησαυρού!

Άννια με το καλό! κοντεύετε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!

Τί κάνετε βρε παιδια; Πως πάνε οι μαγειρικές σας;

Περιστεράκι κι εμενα η μικρη μου δεν πολυτρώει αλλά μάλλον λόγω ζέστης. Δεν στενοχωριέμαι με αυτο το θέμα αφου ειναι γερο το παιδί και αναπτυσσεται κι έχω κάνει τουρμπο τους πάντες γύρω μου αφου ειμαι η αναισθητη μάνα που αφηνει το σπλάχνο της θεονηστικο! αχ, αχ θα τη μαλωσουμε τη μαμα(=κλασικη ατακα που λενε στην κορη μου συχνα!!!)

Χθες ειχαμε γεμιστά και μάλλον και σημερα το ιδιο αφου περισσεψε. θα φτιαξω σημερα για αυριο

Το αιματάκι σταμάτησε τα πονάκια ψιλοεπιμένουν αλλά ευτυχώς δεν ειναι τοσο εντονα. Λιγο εμεινε για το τριμηνο για να ξενοιάσουμε!QUOTE]φωτεινουλα με το καλο. ποτε γεννας???

Καλό μήνα να έχουμε φιλενάδες!!!καλο μηνα φιλεναδα

Γιατί χάλια διάθεση;Ελα να ανεβαίνουμε!!!Από τη ζέστη θα είναι...

Φιλάκια!!!

δε νομιζω αλλα οκ, θα φτιαξει που θα μου παει???
Καλημέρα κορίτσια

Δεν σας ξεχνάω σας σκέφτομαι αλλά δεν πολύ θέλω να βλέπω φαγητά. Σήμερα θα κάνω γεμιστά..

νασαι καλα κοπελα μου, καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου, ολα να πανε τελεια. αχ μανααα!!!!
Καλημερα κοριτσια.

Καλο μηνα να εχουμε.Αν κι εμας δεν μας μπηκε και τοσο καλα...:(..

Χθες καναμε διπλο εμβολιο και μαλλον τον πειραξε το αγαπουλη μου,ετσι σημερα το πρωι,μου εβγαλε το γαλα που ηπιε και οταν του ξαναδωσα το εβγαλε σε κανα 10λεπτο παλι...:(....περαστικα σας , ελπιζω να ειναι ως εκει...και να μην ξανακανει το πουλακι μου!!!

σέσε μέσα. την ίδια απορία έχω κ εγώ κ άλλες, θου φυλακείν...βαλτε με και μενα στη λιστα με τις αποριες αυτες...

κ ο δικός σου με γκρίνια; κάτι τα πότισαν τα καημένα, μαζί κ τον φέφο μου!λεςςς????!

Κάπως έτσι γίνεται ή που θα τους πιάνει η πείνα όταν δεν έχεις φτιάξει τπτ... ή που θα κάθεσαι μόνη σου και θα τα κοιτάς !οντως, οταν δεν εχω τιποτα τοτε πεινανε ολοι και οταν εχω σκεεεκονται στο ψυγειο!!!

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ !!!!!

Κοπελιές πού είστε καλέ ? Όλες στις παραλίες κι εγώ εδώ ένα και δυο, που λέει και το παιδί μου, πηδάω τα κύματα (στην σκέψη δα ! πλάκα κάνω !)...χαχααα.ΘΕΑ!!!!

κι αυτός πεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεέρα βρέχει

αγρόν ηγόρασα !!!! φέεεεεεετα τι αναγκη εχει αυτος??μηπως θα χασει τα μπανια του??

Σας το λεώ Έτσι και γίνει καμία στραβή και μου κόψουν την άδεια θα με ακούσει Ο Πλαταμώνας, ο Αμβρακικός, ο Θερμαικός και όλοι οι κόλποι μαζί !!!!και πολυ καλα θα κανεις!!!

Είδες;

Θα τα φάει σήμερα,αύριο,μεθαύριο...

Αρκετά κατσαρόλια εχω πλύνει από χθες!Σώνει!:confused:

δικιο!!!
Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε?΅Σημερα ξυπνησα επιτελους ξεκουραστη ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΛΕΜΕ!!!!!!!!Ειμαστε καλα ολοι ευτυχως τρεχω με γιατρους της Μ για το σχολειο και σχεδον καθε μερα ολο και καποιον επισκεπτομαι....Σημερα εχω γιατρο να δω που βαδιζουμε με την μπεμπα γιατι ωρες ωρες εχω κατι πονακια οχι εντονα αλλα οσο ναναι φοβαμαι...Εκλεισα και τις βαλιτσες και θα κατσω σαν τον βουδα να περιμενω τωρα...
με το καλοοοοο!!!
σήμερα λοιπόν λαμποκόπησα το σπίτι πριν έρθω!!!!!!!!ποτε προλαβες?????

έβγαλα κιμά να τον μαγειρέψω...αλλά μετά με πήρε η μανούλα μου κ μου είπε θα μου στείλει γεμιστές μελιτζάνες με κιμά κ μπεσαμέλ το απόγευμα.

έτσι απλά θα μαγειρέψω τον κιμά κ θα τον βάλω κατάψυξη για άλλο μαγείρεμα!τι καλα!!!!ετοιμο φαι απο μανουλα=τελειο φαι!!!

πονάει η μέση μου! αδιάθετη είμαι κ έχω πάρει στροφές-αποφάσεις για αλλαγές! για την πάρτη μου!!!!!!

ήδη φαίνονται τα πρώτα σημάδια της αλλαγής!!!!!!!!!στη δουλεια εννοεις???

και εγω εχω παρει διαφορες αποφασεις γενικα σε ολα τα θεματα. θελω να γραψω και αλλα αλλα δεν...

Link to comment
Share on other sites

αφροδίτη πρόλαβα πρόλαβα, γιατί "είχα εξωτερικές εργασίες", όπως αυτοί με πλήρωσαν!!!με το ίδιο νόμισμα!!!!!!!!!!αντιλαβού; κλείνω το μάτι με βλέπεις;

αλλαγές...δεν μπορώ να πω από εδώ!!!!!!!ούτε από εκεί!!!!!!!!!!

δεν λέγονται οι αλλαγές!!!!!!!!!!!!!!!φαίνονται!!!!!!! όλοκαίνουργιος από πάνω μέχρι κάτω!!!!!!!Κιάμος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιές!

Ολα πρίμα!

Εριξε χθες μια καλή βροχούλα,δροσιστήκαμε,άλλαξε λίγο το σκηνικό,κοιμηθήκαμε σαν άνθρωποι!!

Για σήμερα μάλλον θα φτιάξω μελιτζάνες από το περιβόλι μας,ένα δείγμα που πηρα στα χέρια μου δηλαδή...Γιατί με την ξηρασία βγήκαν ελάχιστα κηπευτικά

Θα ήθελα να ρωτήσω τις μανούλες του καφε μας να μου δωσουν ιδεες για φαγητάκια που θα είναι εύκολο να τρωει ο μικρός μου,να μην θελουν αλεσμα.Εχω κάποιες ιδέες,αλλά θα ηθελα να μου πείτε και τις δικές σας.

Φιλάκια,τα λέμε αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

περιστεράκι μου μπορείς να κάνεις μελιτζάνες γεμιστές με μπεσαμέλ ή με κασέρι από πάνω. κόβεται κομματάκια, λιώνει στο στόμα κ είναι πολύ θρεπτικό!

μπορείς να κάνεις μοσχαράκι με μελιτζάνες. το μοσχάρι κομμένο μικρά κομμάτια.

ψητές επίσης.

κ εμείς σήμερα τρώμε μελιτζάνες γεμιστές με μπεσαμέλ.

χθες δεν έκανα τίποτα!!!!!

ο καιρός ήταν τέλειος για ρέκλα!

ψέμματα, μαγείρεψα τον κιμά κ είναι έτοιμος για παστίτσιο, όποτε σωθούν αυτά που έχουμε.

το γάλα μας δεν το πίνουμε ούτε στην κούπα!

σήμερα οδοντίατρος το απόγευμα. εύχομαι να τελειώσαμε!

φιλούρες!

αφροδίτη, στην ατάκα θα την μαλώσουμε τη μαμά, θα απαντούσα : θα την ξεμμαλιάσουμε τη γιαγιά αν ξαναπεί κακές κουβέντες για τη μανούλα!!!!!!!!τρίχα τρίχα!!!!!!!κ θα γελούσα δυνατά!!!! ή αν το λέει ο παππούς: πιπέρι στο στόμα του παππού, αν ξαναπεί παλιοκουβέντες για τη χρυσή μανούλα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


περιαστεράκι μου μπορείς να κάνεις μελιτζάνες γεμιστές με μπεσαμέλ ή με κασέρι από πάνω. κόβεται κομματάκια, λιώνει στο στόμα κ είναι πολύ θρεπτικό!

μπορείς να κάνεις μοσχαράκι με μελιτζάνες. το μοσχάρι κομμένο μικρά κομμάτια.

ψητές επίσης.

κ εμείς σήμερα τρώμε μελιτζάνες γεμιστές με μπεσαμέλ.

αδερφούλα μου!

μας λιγούριασες πάλι!!

μαρη δεν ρωταω πώς θα φτιαξω τις μελιτζανες για σημερα:tongue:

Γενικα ρωτάω...

Να μου πειτε τι αρεσει στα παιδακια σας σε αυτη την ηλικία

Link to comment
Share on other sites

αδερφούλα μου!

μας λιγούριασες πάλι!!

μαρη δεν ρωταω πώς θα φτιαξω τις μελιτζανες για σημερα:tongue:

Γενικα ρωτάω...

Να μου πειτε τι αρεσει στα παιδακια σας σε αυτη την ηλικία

η ρύπα τις τρώει γεμιστές όπως σου είπα ήδη. κ το βράδυ! τόσο πολύ της αρέσει το φαγητό αυτό.

αλλά κ μοσχαράκι με μελιτζάνα κατσαρόλας πάλι της αρέσει!

χθες την ρωτάω ποιό φαγητό αγάπη μου σου αρέσει πιο πολύ;

φακές!!!!!!!!;)με τυράκι φέτα, μπόλικο!!!!!!:tongue:

σκέτη μελιτζάνα δεν της έχω δώσει.

της έχω δώσει ζυμαρικό με μελιτζάνα κ φρέσκια ντομάτα!!!!κ φέτα! τρέλα! αλλά δεν το κάνω κ πολύ συχνά! εγώ δεν είμαι φαν της μελιτζάνας...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πανσεληνος σημερα - προσοχή:D

Περιστεράκι μου εγω της δινω ό,τι τρωμε κι εμεις αλλά κομμενο σε μικρά κομματάκια αν χρειάζεται. Ενταξει αποφευγω στιφάδα, σκορδαλιες κλπ βαρια φαγητά αλλά σε γενικές γραμμές δεν της κάνω ξεχωριστά φαγητά. Της αρεσουν τα σουβλάκια (όπως καταλαβαινεις τα πάντα μπορω να τα παρουσιάσω σαν σουβλάκι), το αρνάκι, το ψαράκι ακομα και ψητο όπως η γλώσσα. Βολικά φαγητά ειναι τα φαγητά τυπου γιουβαρλάκια, μπιφτεκάκια, φακες, τραχανάς κλπ.

Αχ λατρευω τις μελιτζάνες κι επειδη δεν πολυαρεσουν στους υπολοιπους τις ψιλοστερουμαι. Δεν ξερω τι θα φαω σημερα - κιντερ έκπληξη με περιμένει.

Φιλάκια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.

Περιστερακι μπορεις να κανεις μακαρονακια κοφτα με ντοματουλα η χυλοπιτες αυτες με το αυγο με τυρακι.πατατες φουρνου με μπιφτεκακια,ρυζακι φουρνου με κοτοπουλακι μπουκιτσες.Σουπες διαφορες,φακες.Τραχανα με φετα.Μπριαμ με κολοκυθακια και πατατες.

Ψαρι με χορτα,στο φουρνο.....αρακα

Αυτα σαν μια πρωτη ιδεα.;)

Χτες τελικα ο μικρος ανεβασε πυρετο....38...το μεσημερι στον υπνο.

Βεβαια ηταν ευδιαθετος και ο πυρετος επεσε με μια δοση πονσταν,δεν ξανα ανεβασε....ουτε εμετο ξανακανε.Ατιμα εμβολια.Μου διαμαρτυροταν κατα διαστηματα οτι ποναει το χερακι του,στο μπρατσο,ακριβως στο εμβολιο....ποτε το ενα ποτε το αλλο χερακι..(2 εμβολια=2 τσιμπηματα!!)

Τωρα κοιμαται ακομα,αφου εχθες κοιμηθηκε αργα......:rolleyes:

Εβρεξε κι εδω χθες,εκεινη την ωρα τις βροχης μας δροσισε αλλα μολις σταματησε εβγαλε ολη την ζεστη....μιλαμε σκετη απνοια!!!!!!!!

Και συν τις αλλης,χθες λυσαμε την κρεβατοκαμαρα,αυριο ερχετε η μεταφορικη..πρωι-πρωι...και φευγει για χωριο...(η κρεβατοκαμαρα)...επιτελους!!!Με το που φευγει η παλια,ερχετε η καινουργια....τι καλα!!!!!!!

Χθες εκανα βαλιτσες,σαβατο πρωτα Ο Θεος παμε κατω,θα μεινουμε κανα δυο μερες και γυριζουμε Τριτη...(ελπιζω οτι μαζι θα φερω την μανουλα μου,η οποια επεσε στο μπανιο και σακατευτηκε....πονανε τα πλευρα της!!!!)

Και σαββατο φευγουμε ξανα για χωριο......

Αυτα το ολιγα.

Παω να ξυπνησω θησαυρο να δωσω γαλα.

Μετα εχουμε τζαμπο....το ζητησε η βαφτιστηρα μας,θα της παρουμε δωρο για την γιορτη της.Ε,ολο και κατι θα παρουμε και στον μικρο......μαλλον κατι σε γκαμυ-μπερ ...το ζηταει συνεχως!!!

Τρωμε φακες απο χθες.

Μακια σας!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Δώρα περαστικά στον αγαπούλη!

περιστεράκι στην αφαγία προτείνω σουπίτσες!!!!!!!

η κ ζυμαρικά, αλλά ολίγον τί με ζουμάκι!!!!!!!

γιουβαρλάκια, τραχανάς, κοτόπουλο σουπίτσα με ό,τι θέλεις!

φακούλες, όσπριο, όποιο του αρέσει, αρακούλης!

η ρύπα τρελαίνεται για κοτόπουλο με μανεστρούλα ή μοσχάρι, όλα τα σουποειδή!

αγαπημένο έχουμε την φακούλα!!!!!!

μετά ο τραχανάς με κοτόπουλο!

μετά το κοτόπουλο με ζυμαρικό.

μετά η κοτοσουπίτσα της πεθεράς μου!!!!!!!άλλο πράγμα!

μετά....τρώει το μεσημέρι ρε παιδιά. το γάλα όμως ούτε να το δει!!!!!!!!!

φωτεινή καλά που το έγραψες γιατί απ' το πρωί με τρώει για καβγά το στοματάκι μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...