Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Για σημερα δεν μαγειρεύω...

Αλλά χθες εφτιαξα δυο φαγακια...Περκα πλακί και αγγινάρες-αρακά,βγηκαν και τα δυο μουρλια...

Οι αγγιναρες ηταν από περιβόλες,βρασμενες και φυλαγμενες στην καταψυξη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα.

Εχθες ημουν ολη την μερα χαλια.

ζαλιζομουν εντονα και ειχα τασεις εμετου.

Στο τσακ κρατηθηκα να μην παω νοσοκομειο.

.....

Και απο ψυχολογια.........χαλια μαυρα!!!!!!!!

Δωράκι μας ,

Εύχομαι να είσαι καλύτερα κι εχθές και σήμερα και να ήταν κάτι περαστικό μόνο, ΑΛΛΙΩΣ αυτό που έγραψε η Φέφη μας ... βρε λεεεες ? :rolleyes:

Βρε Δωράκι, μαζί μας βρήκε?:confused: Εγώ σήμερα ξύπνησα 5.30 το πρωί για να πάω τουαλέτα και με το που κάθισα στο κρεβάτι... έχασα τον κόσμο... Ένα πράγμα σαν ίλιγγος... Για πολλές ώρες μετά ζαλιζόμουνα έντονα. Με σόκαρε λίγο το γεγονός γιατί υποφέρει η μάνα μου από ιλίγγους κι έκανα μια αναδρομή/συσχέτιση... αλλά τέλος πάντων, θέλω να πιστεύω πως εμένα έχει να κάνει με το αυχενικό μου.?

Περαστικά και σ εσένα Ζωπάκι !

Ναι, έτσι όπως το περιγράφεις δείχνει να συνδέεται με το αυχενικό σου... αν συνεχιστεί βουρ για εξετάσεις να δείτε τί φταίει !!!!

Φιλάκια !

Κάντυ ελπιζω να πέρασες καλά.

Εμεις ειμαστε καλά. Ειχε ερθει και ο μπαμπας μας για ΣΚ κι ήμαστε υπέροχα. Η μικρη δεν ξεκολλουσε από πάνω του.

Γιατί να θέλει να ξεκολλήσει από πάνω του άλλωστε ??? έτσι είναι οι κόρες ! ψυχούλες μου !

.............

Φιλιά

ΤΡΙ-καλα περάσαμε !!! Πιο τέλεια δεν γινόταν ! :cool:

...

από όλο το ΣΚ αυτό που ευχαριστήθηκα περισσότρο ήταν που κοινώνησα το παιδί κ το Σ στη γιορτή της κ την Κ!!!!!!:confused::confused::confused::shock: *

.....

χθες λαμποκόπησα το σπίτι. μέχρι κ η ρύπα είπε τί ωραίο κασαρό πίτι!!!!!

..... ΜΠΡΑΒΟ στην μαμά Φέφη !!! Και τί γλυκιά ατάκα της Ρύπας μας !;)

σήμερα έχω πάλι οδοντίατρο!!!!!!!!τί πρωτότυπο! ω μα ναι ! χαράς στο κουράγιο σου !

κ η αντιβίωση εμφάνισε τις παρενέργειές της όπως πάντα! άρα θέλω κ γυαικολόγο από εβδομάδα!:(ΡΕ ΓΜΤ μανίτσα μου .. είσαι ευαισθητούλα τελικά !

η μανούλα μου μου έφερε γαλατόπιτα κ πρόβειο με πατάτες!!!!κ σύκα κ καρπούζι κ ντομάτες κ αγγούρια!!!!! τί καλά!

4 κ σήμερα! από εβδομάδα σε άδεια! αχ δλδ μετράς αντίστροφα ε??? ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ !!!! Λεφτά έπεσαν στο τραπέζι ή έτσι θα σας στείλουν οεο ?

*Άιντε άιντε (σε εμένα πάει αυτό τώρα) ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΊΡΕΣΤΕ πολύχρονη ! Να την δείτε όπως επιθυμείτε πάντοτε γερή κι ευλογημένη να είναι !!!!!

Φεφάκι μου,

Μου διέφυγε εντελώς τσι αλλοπαρμένης .... :| μάκια σας !

Κοριτσάκια μου καλημέρα.

Φτάσαμε επιτέλους στην πατρίδα μας και σφίξαμε στην αγκαλιά μας το μεγάλο μας κοριτσάκι. Αυτό μας είχε λείψει περισσότερο απ' όλα.

Ακόμη δεν έχω βγει από το σπίτι για να δω τυχόν αλλαγές από το Πάσχα που είχα ξανάρθει, αλλά ετοιμάζομαι να εξορμήσω σε λίγο για ψώνια.

Λέω να αγοράσω ένα αντίσκηνο για να εμφανίζομαι στη θάλασσα, ένα-δύο παντελόνια κι αν βρω κανένα μακρύ φουστάνι θα έχω ολοκληρώσει τις αγορές μου. Αν δε βρω θα πάω σε κατάστημα με κουρτίνες, εκεί θα βρω. χα χα χα χα χα

...

Εβίρι

Καλώς ορίσατε λοιπόν !

Πρόσεχε στην εξόρμησή σου μην τυχόν και βρεις πολλές κλειστές πόρτες.. τουλάχιστον εδώ, στα μέρη μας, περπατάς σε πολύ εμπορικό δρόμο της περιοχής και το 60-70% των καταστημάτων (για τα πιο μικρά μιλάω όχι σε μεγάλα brand names)... αποτελεί πλέον παρελθόν ! :|

Καλή εβδομάδα σε όλα τα κοριτσάκια !

Κι εμείς περάσαμε σούπερ ! Τα παιδιά ξεθεώθηκαν στο παιχνίδι και στην θάλασσα... ένα θα σας πω : εχθές κοιμόντουσαν από τις 7.30 σχεδόν που ξεκινήσαμε με το αυτ/το μέχρι το πρωί :shock::shock::shock: στις 7.... ναι ναι ναι (12ωρο σερί).... το μόνο διάλειμμα που έκαναν ήταν ότι στο σπίτι ήπιαν γάλα .... πράγμα που δεν θυμάμαι να το έχουν ξανακάνει ! Πάντως όταν ξημέρωσε ήταν μες στην τρελή χαρά ! φτου φτου !

Κι εμείς όμως ευχαριστηθήκαμε ησυχία, δροσιά, ήλιο και καθαρή παραλία/θάλασσα, παρεούλα ! α, και φαγητό !!! ε μα ναι... πολύ χρυσοχέρα η φιλενάδα !

Σήμερα τρώμε ότι μου έδωσε μαζί : μπριζόλες, λουκάνικα ψητά, κολοκυθοκεφτέδες, παστίτσιο, τυροκαυτερή/τζατζίκι !!!!! :-P:razz::-P ναι... για τέτοια περίπτωση μιλάμε ! Εγώ λέει δουλεύω και δεν πρέπει να κουράζομαι ! Αδερφή μου να ήταν... ΔΕΝ ΞΈΡΩ αν θα νοιαζόταν τόσο !

Άρπαξα και λίγο ... σαν τις τσιπούρες ! Αχ, θέλω κι εγώ να μετρήσω αντίστροφα... προς το παρόν, ας μετράω αντίστροφα μέχρι αύριο που κλείνει ο σταθμούλης μας .... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα.

Φτάσαμε επιτέλους στην πατρίδα μας και σφίξαμε στην αγκαλιά μας το μεγάλο μας κοριτσάκι. Αυτό μας είχε λείψει περισσότερο απ' όλα.

να το γεμίσετε με αγκαλιές, φιλιά κ πολλή μαμαδοαγάπη!

Λέω να αγοράσω ένα αντίσκηνο για να εμφανίζομαι στη θάλασσα, ένα-δύο παντελόνια κι αν βρω κανένα μακρύ φουστάνι θα έχω ολοκληρώσει τις αγορές μου. Αν δε βρω θα πάω σε κατάστημα με κουρτίνες, εκεί θα βρω.

εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι θα είσαι καμιά καρακαλλόνα κ μας τα λες αυτά για να μην κομπλάρουμε;

Για φαγητό το Σάββατο μαγείρεψε η κόρη μου παστίτσιο

το μήλο κάτω από τη μηλιά!

και το βράδυ πήραμε σουβλάκια που μας είχαν λείψει. Την Κυριακή έψησε στα κάρβουνα ο άντρας μου χοιρινές μπριζόλες με τηγανητές πατατούλες. Ενώ για σήμερα θα φάμε αυτά τα αποφάγια συν κάποιο αυγό ή ομελέτα.

να περάσετε όσο πιο τέλεια γίνεται!

Καλά τώρα το πηρα χαμπάρι! Φεφη μου να χαιρεσαι την κορουλα σου! Να ειναι παντα γερη και να τη δεις όπως επιθυμεις!

ευχαριστώ! να την καμαρώνω ευτυχισμένη θέλω κ γερή! να είναι καλός άνθρωπος να προσφέρει! ρε γιατί κλαίω κάθε τρεις κ λίγο!!!!!!:cry::confused::oops:;)

Καλημέρα όλη μέρα!!!

Δωράκι και Ζωπ περαστικά!Μήπως έχουμε κατιτις ευχάριστο;Μήπως;

πήρες από την αδερφή σου εσύ!:tongue:

...

Για σημερα δεν μαγειρεύω...

Αλλά χθες εφτιαξα δυο φαγακια...Περκα πλακί και αγγινάρες-αρακά,βγηκαν και τα δυο μουρλια...

Οι αγγιναρες ηταν από περιβόλες,βρασμενες και φυλαγμενες στην καταψυξη

χρυσοχέρα μου! κ νοικοκυροκόριτσο!

Δωράκι μας ,

Εύχομαι να είσαι καλύτερα κι εχθές και σήμερα και να ήταν κάτι περαστικό μόνο, ΑΛΛΙΩΣ αυτό που έγραψε η Φέφη μας ... βρε λεεεες ? :rolleyes:

μακάρι να είναι αυτό που σκέφτηκα!:)

Φιλάκια !

ΤΡΙ-καλα περάσαμε !!! Πιο τέλεια δεν γινόταν ! :cool:

*Άιντε άιντε (σε εμένα πάει αυτό τώρα) ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΊΡΕΣΤΕ πολύχρονη ! Να την δείτε όπως επιθυμείτε πάντοτε γερή κι ευλογημένη να είναι !!!!!

ευχαριστώ καρδιά μου! κ εσείς με τον Μ να είστε γεροί κ να τα καμαρώνετε τα μαναράκια σας γερά κ ευτυχισμένα!!!!!!να σας κάνουν περήφανους!

Φεφάκι μου,

Μου διέφυγε εντελώς τσι αλλοπαρμένης .... :| μάκια σας !

Καλή εβδομάδα σε όλα τα κοριτσάκια !

Κι εμείς περάσαμε σούπερ ! Τα παιδιά ξεθεώθηκαν στο παιχνίδι και στην θάλασσα... ένα θα σας πω : εχθές κοιμόντουσαν από τις 7.30 σχεδόν που ξεκινήσαμε με το αυτ/το μέχρι το πρωί :shock::shock::shock: στις 7.... ναι ναι ναι (12ωρο σερί).... το μόνο διάλειμμα που έκαναν ήταν ότι στο σπίτι ήπιαν γάλα .... πράγμα που δεν θυμάμαι να το έχουν ξανακάνει ! Πάντως όταν ξημέρωσε ήταν μες στην τρελή χαρά ! φτου φτου !

Κι εμείς όμως ευχαριστηθήκαμε ησυχία, δροσιά, ήλιο και καθαρή παραλία/θάλασσα, παρεούλα ! α, και φαγητό !!! ε μα ναι... πολύ χρυσοχέρα η φιλενάδα !

Σήμερα τρώμε ότι μου έδωσε μαζί : μπριζόλες, λουκάνικα ψητά, κολοκυθοκεφτέδες, παστίτσιο, τυροκαυτερή/τζατζίκι !!!!! :-P:razz::-P ναι... για τέτοια περίπτωση μιλάμε ! Εγώ λέει δουλεύω και δεν πρέπει να κουράζομαι ! Αδερφή μου να ήταν... ΔΕΝ ΞΈΡΩ αν θα νοιαζόταν τόσο !

Άρπαξα και λίγο ... σαν τις τσιπούρες ! Αχ, θέλω κι εγώ να μετρήσω αντίστροφα... προς το παρόν, ας μετράω αντίστροφα μέχρι αύριο που κλείνει ο σταθμούλης μας .... :cool:

φιλιά! χάρηκα πολύ με τη χαρά σου κ των παιδιών σου! άξια φιλενάδα έχεις! πάντα αγάπες!

τα αποτελέσματα του εεταα αργά το απόγευμα.

βαριέμαι λέμε! θέλω να ξαπλώσω κ να μην κάνω τίποτα!

αλλά οσο περνάει η ώρα εμφανίζονται κ άλλα θέματα...τί φόρτωμα ρε γμτ τελευταία εβδομάδα! όλα τώρα τα θυμήθηκαν;

εβιράκο μου μακάρι να τύχει σύντομα αυτός ο καφές!

κάντυ είμαι ευαισθητούλα. όσο έτρωγα πρόβειο κάθε βράδυ όλα καλά. 3 βράδια που δεν...τσουυυυυυυυυυυυπ!!!!!!

λεφτά δεν πέφτουν! αναμένω επίδομα σίγουρα τέλος εβδομάδας. τα άλλα σιγή ιχθύος, μη σου πω σιγή φάλαινας!:evil:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα...τι κανετε???εγω τα νευρα μου , τα χαπια μου και ενα ταξι να φυγω!!!!απτο πρωι μεχουν χωσει με ενα σωρο μακακιες!!!πφφφ...υπομονη...για να μετρησω αντιστροφα, δεν το κανω γιατι θαπογοητευτω!!!πολλες οι μερες!!!εχω τοοοσα στο μυαλο μου τελευταια και ωρες ωρες νιωθω εναν κομπο στο στηθος μου:rolleyes::rolleyes:

περασαμε ενα ομορφο σκ οι 3 μας (με μια ασχολιαστη παρεμβολη το απογευμα του σαββατου), το σαββατο βολταραμε αφου ειχα κανει λαμπικο οοολο το σπιτι την παρασκευη και χθες θαλασσα. το αφροδιτομωρο κολυμπαει με μπλατσακια και ταυτοχρονα τραγουδαει-ειναι μια γλυκα και φυσικα μας καμαρωνουν και οι γυρω μας. ελεγα χθες:γοργοναααα, που εισαιιι???εντο ειμαι μαμουλα!!!:D:D

σημερα τρωμε φασολακια και το βραδυ θα ψησω και κανενα σουβλακι για τον αντρουλη. λεω να κανω και κανενα γλυκο(ειδα ενα γιαουρτι με ζελε, γρηγορο και με λιγες θερμιδες) αφου γυρισουμε βεβαιως απο την βολτα μας στο παρκο. εχω και να σιδερωσω, μουμειναν δυο πλυντηρια, αλλα το σιδερο καπουτ!!!!ειχε χαλασει και στο παρελθον, τωρα ομως τελος!!!!τοχαμε ξανασυζητησει νομιζω...τι μου προτεινετε???ειχα στιρελα και τωρα ειμαι αναμεσα σε φιλιπς και τεφαλ...αυριο πρεπει ναγορασω οπως και δηποτε!!!

φεφακι να την χαιρεσαι την κουκλα σου, ναναι γερη, ευτυχισμενη και καλοτυχη στην ζωη της!!!θα κανετε κατι στην αδεια???θα πατε πουθενα???η θα εχετε εκεινες τις εργασιες στο σπιτι που λεγατε???

εβιρυ κλως μας ηρθες, να περασετε τελεια και να χαρεις και την αλλη κορουλα σου. θα μεινεις πολυ καιρο???

δωρακι και ζωπ, ελπιζω και ευχομαι να ειναι αυτο το ευχαριστο που προειπαν και οι αλλες κοπελες!!!

μεταξακι μου χαιρομαι που περασατε καλα, θυσαυρος η φιλη σου ετσι???μπραβπ γιατι σπανιζουν πραγματικες φιλιες τη σημερον εποχη!!!τι θα τα καμεις τα καμαρια σου απο τεταρτη???αδεια??και ο δικος μας κλεινει αυριο και θαναλαβουν οι γιαγιαδες.

περιστερω χρυσοχερα!!!φωτεινουλα ευχομαι να ξαναρθει συντομα παλι ο μπαμπακας σας. και η δικια μου κολλημα με τον μπαμπουλη της!!!

σας φιλω γλυκα..θα μπω αργοτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αφροδιτούλα ευχαριστώ για τις ευχές! ανταποδίδω για τη γοργόοοοοοοοοοοοναααααα!

τί καλό παιδί! μπράβο της!

στην άδεια θα ασχοληθώ με γραφειοκρατικά που δεν γίνονταν άλλες μέρες. διακοπές δεν προβλέπονται. δουλίτσες κ ξεκούραση.

δεν βλέπω να προλαβαίνουμε για τα της αυτόνομης στην άδεια...δεν είμαι σίγουρη. μακάρι να τα προλάβουμε.

σύστημα σιδερώματος έχω τεφάλ. αρμόδια η μαρία-ελπίδα μας!

από σιδέρωμα έδωσα ρέστα το πσκ! τί τα θέλεις τα λάητ γλυκά καλέ, μια χαρά είσαι!

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτούλα να μου φιλήσεις την γοργονάρα σου!!

Εγω εχω ενα απλό φίλιπς και είμαι πολύ ευχαριστημένη,για την ωρα αντεχει

και εχω και καβαντζα από ενα δωρο γαμου που μας ηρθε καθυστερημενα ενα ροβεντα,δεν το εχω χρησιμοποιησει ακόμα όμως

μη μου μιλάτε για σίδερο...

εχω τρια πλυντήρια για σιδερωμα κι εναν σωρό άπλυτα

χαχαχαχαχα

το γελιο της υστεριας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφοκοριτσα!

Ουφφφφ μολις καθησα.

Απο το πρωι ειχα στο ποδι.

Αχ κουραστικα και ποναει η μεσουλα μου,ελεγα να ξαπλωσω λιγο αλλα ο θησαυρος δεν με αφηνει.....διοτι κοιμηθηκε μεχρι τις 11μιση σημερα οποτε και δεν νυσταζει.....μπουχου....ετσι δεν θα ξαπλωσω ουτε για δειγμα σημερα..κλαψ!!!!Μια και καλη το βραδυ τωρα.........

Α και που ειστε...εγκυος δεν ειμαι,το ξερω......1000%

Ευτυχως σημερα απο θεμα ζαλης και αναγουλας ειμαι καλα...,ισως με πειραξε η ζεστη.

Εφτιαξα ενα παστιτσακι σημερα ονειρεμενο....

μια πιαταρα τσακισα η γουρουνα...:oops:

Εβιρη καλος μας ηρθες ομορφια μου.

Να χαρεις καλα,να περασεις ομορφα,να χορτασεις κορακλες και φυσικα να απολαυσεις ηλιο και καλοκαιρι!!!!!!

Καντυ,χαρηκα που περασατε ομορφα,το αξιζετε οικογενειακος.Ειστε χρυσαφι ατοφιο!!!!!!!!

Μπραβο η κολλητη σου σπουδαια φιλη!!!!

Αφροδιτακι φιλια στην γοργονουλα σου.

Ζωπυρουλα πως εισαι σημερα;

ευχομαι να εισαι εντελως καλα.μακια σου!!!

Περιστερω,πως ειναι σημερα ο μικρος;

Να του δωσεις πολλααααααααα φιλακια!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

......... ρε γιατί κλαίω κάθε τρεις κ λίγο!!!!!!:cry::confused::oops:;)

Γιατί είσαι κι εσύ "χαζο-ευαίσθητη" σαν εμένα γιαβρί 'μ ! Γι' αυτό !;)Εγώ ιδίως από τότε που έγινα μάνα το δάκρυ το 'χω να εδώ στην άκρη άκρη του ματιού... τσουπ ! Συγκινούμαι !

........

φιλιά! χάρηκα πολύ με τη χαρά σου κ των παιδιών σου! άξια φιλενάδα έχεις! πάντα αγάπες! και καλό παιδί και καλή στην δουλειά της και και και... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ σε λέω !;)

τα αποτελέσματα του εεταα αργά το απόγευμα. πφφφφφ- υ πο μο νή

....

λεφτά δεν πέφτουν! αναμένω επίδομα σίγουρα τέλος εβδομάδας. τα άλλα σιγή ιχθύος, μη σου πω σιγή φάλαινας!:evil:

Τί ωραίες τακτικέ είναι αυτές ???? ανεκδιήγητοι, ντροπή τους !:evil:

...εχω τοοοσα στο μυαλο μου τελευταια και ωρες ωρες νιωθω εναν κομπο στο στηθος μου:rolleyes::rolleyes: ΈΝΑ-ΈΝΑ σμπεθέρα, μην μου άγχεσαι !

.... το αφροδιτομωρο κολυμπαει με μπλατσακια και ταυτοχρονα τραγουδαει-ειναι μια γλυκα και φυσικα μας καμαρωνουν και οι γυρω μας. ελεγα χθες:γοργοναααα, που εισαιιι???εντο ειμαι μαμουλα!!!:D:D Να της τσιμπήσεις το μπουτάκι ???? ναι ή όχι ???? θκατούλες που μας κάνουν ότι θέλουν με ένα τους νάζι !:cool:

.....τοχαμε ξανασυζητησει νομιζω...τι μου προτεινετε???ειχα στιρελα και τωρα ειμαι αναμεσα σε φιλιπς και τεφαλ...αυριο πρεπει ναγορασω οπως και δηποτε!!! Στην προ πρέσας εποχή είχα ένα τεφαλ και ήτο καλό , τα άξιζε τα λεφτά του !

μεταξακι μου χαιρομαι που περασατε καλα, θυσαυρος η φιλη σου ετσι???

ναιναιναιναιναι :rolleyes:

μπραβο γιατι σπανιζουν πραγματικες φιλιες τη σημερον εποχη!!!τι θα τα καμεις τα καμαρια σου απο τεταρτη???αδεια??

...

Από Τετάρτη πάνε σε παππού-γιαγιά εις τα ΒΠ.... και μάλλον από την ερχόμενη Δευτέρα θα γίνουν... εσωτερικοί μετανάστες !:| Ανάγκα και Θεοί πείθονται .... ασ' τα... ξέρω πως θα περάσουν καλά γιατί αν το πάρω αλλιώς... θα με πάρουν τα ζουμιά και δεν θέλω ούτε υπάρχει άλλη λύση...

μη μου μιλάτε για σίδερο...

εχω τρια πλυντήρια για σιδερωμα κι εναν σωρό άπλυτα

χαχαχαχαχα

το γελιο της υστεριας

όλες τα ίδια ΚΑΜΙΑ πρωτοτυπία σε αυτό το τόπικ... τς τς τς :rolleyes::tongue::tongue::tongue::D

Εφτιαξα ενα παστιτσακι σημερα ονειρεμενο....

μια πιαταρα τσακισα η γουρουνα...:oops:Μα είναι φαί αυτό να του κάνεις κόγξες ? όχι πες μου ! Καλά έκανες !!!!

Καντυ,χαρηκα που περασατε ομορφα,το αξιζετε οικογενειακος.Ειστε χρυσαφι ατοφιο!!!!!!!!:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Μπραβο η κολλητη σου σπουδαια φιλη!!!!

Λοιπόν παραλείψεις πρωϊνές :

Εβίρι μας,

Το γλυκό ήταν ναι μεν με γεύση γιαουρτιού αλλά όχι τόσο έντονη να μην το τρως αν δεν σου αρέσουν τα γαλακτομικά - πολύ διακριτικό και με άρωμα βανίλιας (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο πως εγώ χρησιμοποίησα 2% στραγγιστό όχι το πλήρες που φαντάζομαι είναι πιο στυφό)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑΑΑ!!!

τι κανετε τσουπρες μου???ευχομαι να ειστε ολες καλα και τα παιδακια σας ακομη καλυτερα. σημερα τελευταια μερα στο σχολειο...αντε να δουμε τι θα γινει του χρονου...τα χαρτια μας οκ αλλα εχουνε δηλωσει πολλοι τον σταθμο, θα δειξει...καλη επιτυχια σε ολες!!!

συμπεθερα καλα δρομολογια απο αυριο. και για μας το ιδιο θα ισχυσει μη νομιζεις!!!!

φεφακο ελπιζων τουλαχιστον να σας δωσουν το επιδομα αυτη τη βδομαδα. εμας παντως ο αφεντικος κυριος στις πληρωμες του, ουτε μιση μερα καθυστερηση!!!οφειλω να του το αναγνωρισω!!!

δωρακι και ζωπ ελπιζω να ειστε καλυτερα σημερα

περιστερακι τι κανει ο μιρκος σου???φιλακια του στελνω!!!οντως ερημωσε το καφε....καλα να περνανε τα κοριτσια μας που διακοπευουν!!!

χθες εφτιαξα αυτο http://syntagesapospiti.blogspot.gr/2012/07/blog-post_17.html για τη διαιτα που λεγαμε και στο καπακι εναν κορμο καταψυξης!!!! το πρωτο εγινε καλο ειπε ο αντρουλης, δοκιμασε πρωι πρωι!!!τουκλεψα μια κουρταλια και εγω!!!οσο για το δευτερο , δοκιμασμενη επιτυχια, συνταγη απο την αργυρω!!!σημερα τρωμε φακη που λατρευει το σπλαχνο μου και την εφτιαξα στο τσακα τσακα χθες βαδυ. επισης καναμε βολτιτσα το απογευμα στο τετραγωνο και μετα τσαλαβουτισαμε στα νερα στοπ μπαλκονι, ποτισαμε λουλουδια και το πλυναμε κιολας!!!σημερα θα παμε για ψωνια ολ τουγκεδερ-για σιδερο και για καποια αλλα δωρακια και μικροπραγματα και για εμας .

καποια στιγμη χθες καθως καναμε βολτα, της λεω παμε να γυρισουμε(ειχε περασει η ωρα) γιατι εχει ενα μεγαλο σκυλι εκει.ατακα της μικρης:μη φοασε μαμα..ελα μαζι μου!!!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα καλημέρα!

αφροδίτη έχεις παιδί μάλαμα! μη φοάσαι, έλα μαζί μου! αχαχαχα! καρδούλα μου!

καλά ψώνια για σήμερα!

μπράβο του του αφεντικού που είναι κύριος στις πληρωμές! μεγάλη υπόθεση!

χθες πήρα τηλέφωνο τον διευθυντή κ τα είπα ένα χεράκι, αλλά κ πουτα είπα; κ που μου έδωσε δίκιο; λεφτά δεν πήρα!

κ σήμερα οδοντίατρο το απόγευμα! μη ξεχνιόμαστε!

μου έφερε πρόβειο με πατάτες η μανούλα κ έχω φαγητό για σήμερα κ αύριο για μένα, αλλά για τον φέφο πρέπει να μαγειρέψω!!!!τί δεν ξέρω! κ δεν λέει. ο ίδιος λέει βολεύεται με λουκανικάκια, αλλά ...το σκέφτομαι!

τα ευχάριστα νέα μου είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα μπαίνουμε στην 1η μας επιλογή, στο ίδιο σχολείο που πήγαινε κ ο φέφος μικράκι!!!!!!!πολύ συγκινητικό!

κατά τα άλλα...χθες μίλησα με την φούμπι μας κ είναι καλά. φιλάκια!

Δωράκι μου, πώς είσαι σήμερα;

κάντυ μου δεν έχουν ντροπή! αυτό το ονομάζουν επιχειρηματικό σχέδιο! 3 μήνες απληρωσιάς των εργαζομένων=κέρδος!!!! όταν θα σκάσει καμιά ώρα η ωρολογιακή είτε μέσω εισαγγελέα είτε μέσω εργατικού κέντρου είτε μέσω σεπε....θα ανθίσει η κερδοφορία!!!!!!!!!!!

σκέφτομαι να κάνω μαθήματα οδήγησης με δάσκαλο στην άδεια...το σκέφτομαι, δεν το αποφάσισα! χρειάζομαι συμμάχους να μου κρατάει κάποιος το παιδί!

κ επιπλέον, ίσως τα προγραμματίσουμε έτσι ώστε να κάνουμε τα της αυτόνομης μέσα στις 2 εβδομάδες!....όλα υπό συζήτηση!

μάκια!

υ.γ. η Σύσα δεν πίνει το γάλα της!!!!ούτε χθες το βράδυ ούτε το πρωί! σταγόνα! τί συμβαίνει; δεν έχει ξανατύχει...

γενικώς διάγει περίοδο άρνησης, δεν θέλω, όχι, δεν μ' αρεσει, να το ανοίτσεις ατό που φογιάς!=να αλλάξεις αυτό που φοράς!

έχει άποψη!κ γκρίνια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια.

Υπερβολικη ζεστη παλι σημερα!!!!Ελιωσα μιλαμε.

Εχουμε και λαϊκη στην γειτονια μας,θελω να παμε με τον θησαυρο.....αλλα....

πολυυυυυ ΖΕΣΤΗ!!!!!

Σημερα εμεις θα φαμε παστιτσιο,για το μωρο μου φτιαχνω μοσχαρι με πατατουλες και σαλτσα φρεσκιας ντοματας.

Φεφη ισως δεν πινει γαλα η Σ απο την ζεστη.

Αν κι εμενα για ενα διαστημα δεν επινε καθολου γαλα ο μικρος κι αν επινε ηταν ελαχιστη ποσοτητα σε σχεση με τωρα.

Θα το πιει παλι μην αγχωνεσαι!

Αφροδιτη,ολα τα λεφτα το αγαπακι σου..:P


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

μου το έχει ξανακάνει αυτό με το γάλα, αλλά όταν δεν έπινε το βράδυ, έπινε το πρωί ή αντίστροφα.

μα δεν πείνασε; ζήτησε γάλα κ με το που το έβαλε στο στόμα...άρνηση!

αν δεν είναι ανάγκη να πας λαϊκή, καλύτερα μείνε σπίτι, γιατί με τόση ζέστη ...κρίμα κ το παιδί κ εσύ.

ο μπαμπούλης σας μήπως μπορεί να πάει; ή σε μανάβικο κοντά; ή σε σούπερ μάτερ;

εμένα μου αρέσει η λαϊκή, αλλά με τέτοιο ωράριο...δεν θα πάω ποτέ μου!

Link to comment
Share on other sites

.....

.... αλλά για τον φέφο πρέπει να μαγειρέψω!!!!τί δεν ξέρω! κ δεν λέει. ο ίδιος λέει βολεύεται με λουκανικάκια, αλλά ...το σκέφτομαι! ωραία τα λουκανικάκια με κανένα αβγουλάκι γιατί όχι ???

τα ευχάριστα νέα μου είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα μπαίνουμε στην 1η μας επιλογή, στο ίδιο σχολείο που πήγαινε κ ο φέφος μικράκι!!!!!!!πολύ συγκινητικό! Κι εμείς μπαίνουμε στην 1η + μοναδική μας επιλογή καλώς εχόντων των πραγμάτων... αχ, με πήρε τηλ το πρωί η δ/ντρια του σταθμού κι έκλαιγα (το ζαβό) απ' την χαρά μου !:-P

κατά τα άλλα...χθες μίλησα με την φούμπι μας κ είναι καλά. φιλάκια!

Φούμπι μας, μακάρι να είσαι καλά ! Φιλάκια

.....

σκέφτομαι να κάνω μαθήματα οδήγησης με δάσκαλο στην άδεια...το σκέφτομαι, δεν το αποφάσισα! χρειάζομαι συμμάχους να μου κρατάει κάποιος το παιδί! Όχι να το αποφασίσεις, πολύ κακώς που δεν έχεις ξεκινήσει ακόμη... θα σου λυθούν τα χέρια _ κυριολεκτικά !;)

...

υ.γ. η Σύσα δεν πίνει το γάλα της!!!!ούτε χθες το βράδυ ούτε το πρωί! σταγόνα! τί συμβαίνει; δεν έχει ξανατύχει...

γενικώς διάγει περίοδο άρνησης, δεν θέλω, όχι, δεν μ' αρεσει, να το ανοίτσεις ατό που φογιάς!=να αλλάξεις αυτό που φοράς!

έχει άποψη!κ γκρίνια!

Αφού είναι "γενικό" το κακό, αυτό με την άρνηση άσ' την... μπορεί να περνάει φάση... θα το ζητήσει μόνη της... εσύ μπορείς να ρωτάς "Θες ?" χωρίς να καταλαβαίνει ότι αγωνιάς ή πως την πιέζεις... :rolleyes: δεν μπορεί να το έκοψε - μάλλον φταίει και η ζέστη ... ας πούμε !

Συμπεθέρα μου,

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου και το δικό σας το μαναράκι να περάσει ! Και όοοοολα τα παιδάκια/γονείς που το έχουν ανάγκη !

Είναι μεγάλη βοήθεια (ή μάλλον τ ε ρ ά σ τ ι α) τί να λέμε τώρα !

Μεγάλη η χαρά μου σήμερα λοιπόν ... λίγη αγωνία μέχρι το Σάββατο ... :cool:

Κι εγώ φακίτσες θα φτιάξω σήμερα. Φάγαμε πολλά κρεατικά τις τελευταίες μέρες !

Και, αν έχω κουράγιο, μπορεί και να σιδερώσω το βράδυ... τ' ακούς Περιστέρω μου ???

Δωράκι μου,

Να προσέχεις με την ζέστη. Αν μπορείς να αποφύγεις την έκθεση στον ήλιο, έχει καλώς !

...Με την λαϊκή αν και γίνεται Σάββατο η δική μας ... δεν πηγαίνω .... πού να σέρνω 2 μωρά και τα πράγματα μόνη μου... αλλά έχουμε πολύ καλό μανάβη που κάνει παράδοση κατ΄οίκον και μου 'χει λύσει τας χείρας ! Ξέρει πως έχω και μικρά παιδιά κι αν δεν είναι κάτι καλής ποιότητας δεν μου στέλνει, μου το λέει ! Να ΄ναι καλά ο άνθρωπος !

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου αρεσει πολυ να παω λαϊκη.Θα δω!!!!

Εν τω μεταξυ,εβαλα παττουλες να βρασουν μεσα σε μοσχαροζουμο και ντοματουλα.......ε,ακομα να βρασουν...:confused::evil:

Τις εχω ποση ωρα...και ακομα να μαλακωσουν!Τι στο καλο πια...:confused::confused:κοκαλα βραζω;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...