Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου !

Ελένη2008 μου,

Δεν πειράζει και να μην έρθει ο κλόουν τα πιτσιρίκια (και πάλι) σούπερ θα περάσουν !!!! Μπορείς να τους βάλεις μουσικούλα χαρωπή από γιου-τιουμπ και να γίνει το σώσε ! ΑΓΑΠΗ θέλουν τα παιδιά ! Τους αρκεί ! Με το καλό και να τα εκατοστήσει το κορίτσι σας το γλυκό !!!! :P

Και συμφωνώ με Φεφη.. ψάξε να δεις τί είναι αυτό που σε ηρεμεί προτού πας σε "ειδικό"... μωρέ να μην τους εμπιστεύομαι ένα περίεργο πράγμα !:|

φιλάκια φιλάκια πολλά !

Φωτεινή763 μας,

Εμ κάνει πολύ ζέστη και βέβαια φυσικό είναι να μην αντέχεις... κοντεύουν οι μέρες που θα κατέβει και ο αδερφός σου στο νησί να έχεις παρέα ?

ΈλενηΑγγλία,

Καλή επιτυχία με την γαστροσκόπηση ! Μακάρι να βρεις τί είναι αυτό που σε ταλαιπωρεί.... μα καλά, 400 ευρώ και λάθος δεν πάει ! Να τα ζητήσεις φυσικά ! Λαμόγια :rolleyes:....

Περιστέρω μου,

Μια χαρά είναι το περιστερόπουλο ! Ολάκερος άντρας ! .....μου άρεσε το φαί σου το σημερινό...μέχρις εδώ με πήρε η μυρωδιά ! χα χα {σε πειράζω ε ? φιλάκια} :tongue:

Φέφη μου,

Πολύ χαίρομαι που πας καλύτερα με το δόντι !

Βρε κακούργο πλάσμα πήρες και πίτσα και μπουγάτσα με κρέμα ??? :P:confused: για να κεράσεις τους συναδέλφους εεεεε ???? :tongue::tongue:;) δεν τα έφαγες μονάχη !!!!! :cool:

Συμπεθέρα μου,

Κι εμείς σταματάμε την άλλη Τρίτη... για να δούμε πώς θα βγει φέτος ο Αύγουστος !:?

Από διακοπές δεν έχομεν κανονίσει το απόλυτο τίποτα... και για να πω την αλήθεια μου δεν έχω διάθεση ούτε εδώ ούτε εκεί να πάω.... :oops: θα ήθελα να είμαι κάπου ΜΟΝΗ μου με τον άντρα μου και τα παιδιά μου και ΤΕΛΟΣ ! Πονεμένη συζήτηση !

Ευτυχώς για σήμερα όμως κανόνισα φαί : μπριζόλες χοιρινές λεμονάτες με πιλάφι και αν προλάβω θα τους κάνω και γλυκάκι (ανάλογα τα κέφια τους ή κέικ ή κρεμ καραμελέ) ... χθες το βράδυ πάλι καλά που σιδέρωσα και δεν έχω τπτ άπλυτο ...

Εβίρι μας,

Άντε λοιπόν να σας ευχηθούμε καλό καλοκαίρι και επίσημα !

Και με το καλό στα πάτρια !!!! ;)

Ζωωωωπ ???????? Πού είσαι Ζωπ ???? Δωράκι ??? Ου Ου !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

μόλις πριν λίγο κατέβηκε κ η μπουγάτσα!!!!!άκου ν αδώσω σε συναδέλφους!!!!!!!

όχι αγάπη!

πήγα κ ζήτησα τα αυτονόητα, πήρα τα 3 μου κ αποχώρησα!

κ μετά από αυτά πες μου εσύ αν θα τα έτρωγες μονάχη σου! εγώ τα έφαγα κ θέλω κ καφέ!

κ αρνούμαι να στρεσαριστώ για τα δικαστήρια που έπρεπε να έχουν γίνει. να πάρουν κ αυτοί τα 3 να δουν τη γλύκα!

σόρρυ που σας χαλάω το κλίμα...αλλά αυτά έχει σήμερα το μενού!

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλώνουν γρήγορα η αλήθεια είναι.... τα μικρά μας ! Ε μαμά Εβίρι έτσι δεν είναι ? Δεν περνά γρήγορα (νεράκι) ο καιρός ?

Αχ, δε λες τίποτα. Νεράκι περνάει. Εγώ ακόμη σκέφτομαι τη μεγάλη μου όπως ήταν μωρό, πόσο μάλλον τη μικρή που ακόμη είναι 10 χρονών.

Σήμερα πήγα τον μικρό για εμβόλιο και ο γιατρός τον βρήκε μια χαρα από ανάπτυξη.Από ύψος τσιμπήσαμε ενα πόντο και φτάσαμε τα 90 εκατοστά,στο 95%της καμπύλης ανάπτυξης και βάρος 12.800 στο 75%.

Θα γίνει ψηλός ο μικρούλης, μπράβο του μια χαρά είναι σε όλα του.

Εγω οκ, ειδα στον υπνο μου οτι ηρθε το χαρτι της μισθοδοσιας, και μου φαγανε λεφτα και οντως ηρθε την επομενη το χαρτι της μισθοδοσιας και λειπανε 400 ευρω!

Βρε 'συ Ελένη, τι προφητικό όνειρο είναι αυτό!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω αυριο εχω τη γαστροσκοπηση και ειμαι λιγο αγχωμενη αλλα πιστευω θα περασει σχετικα ανωδυνα..

Εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα από τις εξετάσεις.

Εβιρι, αντε να ξαναφτιαξει εκει ο καιρος γτ ειναι μεγαλη πικρα βροχες κ κρυο καλοκαιριατικα...

Δυο μέρες τώρα έχει ήλιο και η θερμοκρασία ανεβαίνει ξανά όλο και περισσότερο. Άκουσα ότι αύριο μάλλον θα βρέχει και μετά θα ξανακάνει καλό καιρό. Για να δούμε.

Αφροδιτη μου μεγεια το μαλλί! Κι εμενα η ριζα εχει βγει αρκετα και δυστυχως φαινονται και τα άσπρα αλλά βαφη δεν... Θα περιμένω να περάσει ο καιρος και μετα γυρω στον 4ο θα βαλω φυτικη. Τι να κάνουμε!

Εγώ τα βάφω με χέννα που είναι έτσι κι αλλιώς φυτική και μου καλύπτει και τα λευκά. Είναι όμως μπελαλίδικη και κουραστική, αλλά τουλάχιστον δεν είναι χημική.

Κοριτσαι ευχαριστω για τις ψηφους εμπιστοσυνης! Η αλήθεια ειναι οτι δεν ειμαι πολύ καλή μαγειρισσα και σιγουρα δε φτανω τη μαμά μου.

Δεν πρέπει να αισθάνεσαι άσχημα Φωτεινή μου. Εγώ δεν πιστεύω ότι είσαι κακή μαγείρισσα (εξάλλου το απέδειξες με τα τελευταία φαγητά που έφτιαξες). Απλά, ίσως να μην έχεις ασχοληθεί καθόλου με τη μαγειρική, έτσι πέφτεις στην παγίδα να συγκρίνεις το δικό σου φαγητό με κάποιου άλλου που το έχει φτιάξει εκατοντάδες φορές και έχει πάρει το "κολλάει" και φυσικά γνωρίζει πώς να το βελτιώσει. Νομίζω πως αν ασχολιόσουν συχνότερα θα μας ξεπερνούσες όλες μας μαζί και τη μαμά σου που είναι άσσος.

Αλλά στην παρουσα φάση δεν καταλαβαινω το κόλλημα να ταλαιπωρουνται για να μη μαγειρευω εγώ.

Η λέξη στα μαύρα γράμματα τα λέει όλα, μόνο κόλλημα και υποχονδρία υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Εβιρι!

Σ'ευχαριστώ για τις ευχές και καλως να μας έρθετε και να περάσετε τέλεια!

Εβίρι μας,

Άντε λοιπόν να σας ευχηθούμε καλό καλοκαίρι και επίσημα !

Και με το καλό στα πάτρια !!!! ;)

Ευχαριστώ Ελένη και Κάντυ μου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα....τι κανετε???εγω δεν κοιμηθηκα και κατα συνεπεια δεν ξυπνησα καλα...ολο το βραδυ με επιαναν κραμπες στα ποδια, μια στο ενα μια στο αλλο ενναλαξ!!!!το αφροδιτομωρο ειχε απιστευτη γκρινια χθες.πηγαμε σε μια γειτονισσα βολτα και συνεχισε την γκρινια!!!πφφφφ...νομιζω οτι την εχουμε παραχαιδεψει και μας τα κανει αυτα!!!ο αντρας μου της φερεται λες και ειναι νεογεννητο!!!του ταπα ενα χερακι το πρωι...μας εχει καβαλησει κανονικα!!!σημερα τρωμε μπαμιες(ΜΠΛΙΑΧΧΧ αλλα ειναι οι τελευταιες που εχω στην καταψυξη και πρεπει να τελειωνουν).μακιαααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα φιλενάδες!!!

Σήμερα πάλι δεν μαγειρεύω!!

Μια μερίδα στην Κάντυ μας γρήγορα!!!!

Και σε όποια άλλη λιγουρευτεί...

Αχ είμαι κατάκοπη.Κοιμήθηκα χθες σχετικά νωρίς και δεν έΚανα καμία δουλειά,ούτε του γιόκα μου δεν μαγείρεψα.Του φτιάχνω τώρα κοτόσουπα

Ε και για εμάς κάτι θα φτιάξω,αλλα αργότερα

Χθες βράδυ φάγαμε ψητό κοτοπουλάκι εκ ψησταριάς

Ε τι;Κλέφτες θα γίνουν οι ψητοπώλεις,που θα λεγε και μια ψυχή;

Σας φιλώ και σας χαιρετώ γιατί σε λίγο ερχεται η μαθητρια

Link to comment
Share on other sites

πήγα κ ζήτησα τα αυτονόητα, πήρα τα 3 μου κ αποχώρησα!

κ μετά από αυτά πες μου εσύ αν θα τα έτρωγες μονάχη σου! εγώ τα έφαγα κ θέλω κ καφέ!

Κάτσε τώρα... είναι σοβαρό το ζήτημα... ζήτησες δεδουλευμένα (από τον Μάρτιο αν θυμάμαι σωστά) ή τους είπες για την δήλωση που πρέπει να κάνεις κι έφαγες πόρτα ??? Ή μήπως και για τα 2 ???? όχι μία αλλά 10 μπουγάτσες θα έτρωγα... οχτώ καφέδες και κομπολόϊ μη σου πω να τους σπάσω τα νεύρα... :evil::evil::evil::evil::evil::-(:sad::-(:sad:

!!!!το αφροδιτομωρο ειχε απιστευτη γκρινια χθες.πηγαμε σε μια γειτονισσα βολτα και συνεχισε την γκρινια!!!πφφφφ...νομιζω οτι την εχουμε παραχαιδεψει και μας τα κανει αυτα!!!ο αντρας μου της φερεται λες και ειναι νεογεννητο!!!του ταπα ενα χερακι το πρωι...μας εχει καβαλησει κανονικα!!!

Ναι είναι σε δύσκολη ηλικία το αφροδιτομωρό όντως και θέλει άλλου είδους διαχείριση (πες στον συμπέθερο) !!!!

Καλά έκανες και του μίλησες... κάποια (ή μάλλον ΠΟΛΛΑ) πράγματα οι άντρες δεν τα αντιλαμβάνονται ως αυτονόητα θέλουν εξπλικάζ !!!!

Όσο για το μπλιχ φαί σου σ'μπεθέρα... σ'μπάθα με ... δεν θα πάρω !;)

Καλημέρα φιλενάδες!!!

Σήμερα πάλι δεν μαγειρεύω!!

Μια μερίδα στην Κάντυ μας γρήγορα!!!!

..........................

Ε τι;Κλέφτες θα γίνουν οι ψητοπώλεις,που θα λεγε και μια ψυχή;

χαχαχαχαχα

Μα τί μαγειρικός οίστρος είναι αυτός που σε έχει πιάσει Περιστέρω μου ? Φτου φτου σκόρδα !!!! (πλακίτσα):lol::lol::lol::tongue:

Καλημέρα !

Χθες έφτιαξα με ένα μείγμα κέικ τελικά δυο ειδών γεύσεις (ένα κλασικό με βανίλια και το άλλο με πορτοκάλι + νιφάδες σοσκολάτας)... πάει αυτό.

Φαγητό έχω ευτυχώς περίσσευμα μια μερίδα φασολάκια για εμένα, μπριζόλα για τον Λοβ με πιλάφι (εκτός αν θελήσει πατάτες για συνοδεία), οπότε κάτω οι κουτάλες... το μόνο που θέλω είναι να πλάσω κιμά σε μπιφτέκια/κεφτεδάκια ή σουτζουκάκια, να τα βάλω κατάψυξη για απόθεμα...

ΑΛΛΑ θα κάμω (1η φορά είπα να επιχειρήσω δλδ) παγωμένο γιαούρτι -ωσάν παγωτό- βρήκα συνταγή του σ.παρλιάρου και λέω δεν μπορεί θα είναι νόστιμο.... με πιάνουν και κάτι υπο-γλυκαιμίες ... άλλο πράγμα ! Για να δούμε ! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε??εμεις εδω ζεστη πολυ και δεν την παλευω καθολου,εχω κουραστει πολυ με την ζεστη δεν μπορω να παρω τα ποδια μου..Εδω και 2-3μερες εχω συσπασεις τα βραδια κυριως αλλα δεν ανησυχω..3Βδομαδες να μεινει ακομα μεσα θα ειμαστε καλα...Σημερα εχω να παω να κανω μια εξεταση κολπικου που μου ζητησε ο γιατρος να την εχω για το επομενο ραντεβου και να παω να παρω πανες για την μικρη που θα χρειαστω για το μαιευτηριο!!!!Αυτα τα νεα μου πα να μαγειρεψω τις φακουλες μου γιατι θελω να πεταχτω στην λαικη..Τα φιλια μου σε ολες!!!


:-D

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας κυριες μου.....τι χαμπαρια;:D

Εμεις λειπαμε απο την δευτερα το πρωι,ειχαμε παει ασπροβαλτα

σε κατι φιλους και μειναμε εκει για μπανακια.

Επιστρεψαμε εχθες αργαμιση.

Περασαμε πολυ ομορφα.Καναμε μπανακια....(το σπιτι τους ηταν διπλα στο κυμα....)

Βγηκαμε βολτουλα....ωραια ηταν,διαλειμμα απο την καθημερινοτητα.

Α ναι,ξεχασα......

χτες ειχαμε επετειο γαμου.Κλεισαμε 7 χρονια,γεματα αγαπη!!!!!!!!!!!

Να ζησουμε ευτυχισμενοι για αλλα....50.......χρονια.Πολλα ζηταω η γυναικα;Οχι πειτε μου!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Για σημερα το μενου εχει μοσχαρι,ακομα δεν ξερω με τι......μαλλον γιουβετσι.....ιδωμεν!!!!

Χθες φαγαμε ψητα,εξω...παρεα με τους φιλους μας.

Φιλακιααααααααααααααααααα!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα, καλημερα....τι κανετε???εγω δεν κοιμηθηκα και κατα συνεπεια δεν ξυπνησα καλα...ολο το βραδυ με επιαναν κραμπες στα ποδια, μια στο ενα μια στο αλλο ενναλαξ!!!!

το παθαινω κ εγώ, όχι κράμπες, αλλά σαν να πάει να πάθει κράμπα...υποθέτω λόγω τακουνιών!

το αφροδιτομωρο ειχε απιστευτη γκρινια χθες.πηγαμε σε μια γειτονισσα βολτα και συνεχισε την γκρινια!!!πφφφφ...νομιζω οτι την εχουμε παραχαιδεψει και μας τα κανει αυτα!!!ο αντρας μου της φερεται λες και ειναι νεογεννητο!!!του ταπα ενα χερακι το πρωι...μας εχει καβαλησει κανονικα!!!σημερα τρωμε μπαμιες(ΜΠΛΙΑΧΧΧ αλλα ειναι οι τελευταιες που εχω στην καταψυξη και πρεπει να τελειωνουν).μακιαααα

μια χαρά τον βρίσκω τον αντρούλη σου. ο φέφος είναι σαν εσένα κ εγώ σαν τον άντρα σου!!!:tongue:

πάντως κ η δική μας κόρη εκεί που λες τί καλά που μεγάλωσε κ συνεννοούμαστε, εκεί μας τινάζει το νευρικό σύστημα με την γκρίνια-ιδιοτροπία!!!!!;)

Καλημέρα φιλενάδες!!!

Σήμερα πάλι δεν μαγειρεύω!!

Μια μερίδα στην Κάντυ μας γρήγορα!!!!

Και σε όποια άλλη λιγουρευτεί...

Αχ είμαι κατάκοπη.Κοιμήθηκα χθες σχετικά νωρίς και δεν έΚανα καμία δουλειά,ούτε του γιόκα μου δεν μαγείρεψα.Του φτιάχνω τώρα κοτόσουπα

Ε και για εμάς κάτι θα φτιάξω,αλλα αργότερα

Χθες βράδυ φάγαμε ψητό κοτοπουλάκι εκ ψησταριάς

Ε τι;Κλέφτες θα γίνουν οι ψητοπώλεις,που θα λεγε και μια ψυχή;

Σας φιλώ και σας χαιρετώ γιατί σε λίγο ερχεται η μαθητρια

σωστά! κλέφτες θα γίνουν;

αγγελικούλα κάνε κ καμιά βουτιά για μας!

ζέστη κ υγρασία στο λουλουδιστάν=αφόρητη ζέστη!

κοιμόμαστε χωρίς κλιματισμό λόγω φέφου, αλλά με ανοιχτά παράθυρα, εννοείται χωρίς σεντόνι!

το φεφόπαιδο τυλίγεται σαν κοκορέτσι με το σεντόνι κ ποτίζει το στρώμα!!!!

που ειστε????γιατι εξαφανιστηκατε ολες σημερα????πολυ ερημια το καφε:rolleyes:...αντε αντε να επανερχομαστε!!!!:D:D

είχα δουλίτσες.

πάλι ψιλοπονάει ο δόντης...:confused:

Κάτσε τώρα... είναι σοβαρό το ζήτημα... τους είπες για την δήλωση που πρέπει να κάνεις κι έφαγες πόρτα ???

μόνο για τις ασφ. εισφορές είπα, ώστε να κάνω τη φ.δήλωση. σαν να λέμε δεν μου πλήρωσαν τον νικα για όλο το 2011!!!!!!!!!!

όχι μία αλλά 10 μπουγάτσες θα έτρωγα... οχτώ καφέδες και κομπολόϊ μη σου πω να τους σπάσω τα νεύρα... :evil::evil::evil::evil::evil::-(:sad::-(:sad:

την τακτική κομπολόι θα την εφαρμόσω από αύριο. ήδη όμως είμαι στο ίντερνετ κ σκέφτομαι την επόμενη εβδομάδα να ασχοληθώ με το εθελοντικό θέμα που γουστάρω αντί να χάνω το χρόνο μου. πώς λέμε επίσχεση εργασίας; αυτό!

κάποια (ή μάλλον ΠΟΛΛΑ) πράγματα οι άντρες δεν τα αντιλαμβάνονται ως αυτονόητα θέλουν εξπλικάζ !!!!

θεά!

Καλημέρα !

Χθες έφτιαξα με ένα μείγμα κέικ τελικά δυο ειδών γεύσεις (ένα κλασικό με βανίλια και το άλλο με πορτοκάλι + νιφάδες σοσκολάτας)... πάει αυτό.

εύγε!

Φαγητό έχω ευτυχώς περίσσευμα μια μερίδα φασολάκια για εμένα, μπριζόλα για τον Λοβ με πιλάφι (εκτός αν θελήσει πατάτες για συνοδεία), οπότε κάτω οι κουτάλες... το μόνο που θέλω είναι να πλάσω κιμά σε μπιφτέκια/κεφτεδάκια ή σουτζουκάκια, να τα βάλω κατάψυξη για απόθεμα...

ΑΛΛΑ θα κάμω (1η φορά είπα να επιχειρήσω δλδ) παγωμένο γιαούρτι -ωσάν παγωτό- βρήκα συνταγή του σ.παρλιάρου και λέω δεν μπορεί θα είναι νόστιμο.... με πιάνουν και κάτι υπο-γλυκαιμίες ... άλλο πράγμα ! Για να δούμε ! :rolleyes:

να μας γράψεις συνταγή αν το πετύχεις! μπράβο χρυσοχέρα μου!

εσύ όντως είσαι σε μαγειρικό οίστρο!

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε??εμεις εδω ζεστη πολυ και δεν την παλευω καθολου,εχω κουραστει πολυ με την ζεστη δεν μπορω να παρω τα ποδια μου..Εδω και 2-3μερες εχω συσπασεις τα βραδια κυριως αλλα δεν ανησυχω..3Βδομαδες να μεινει ακομα μεσα θα ειμαστε καλα...Σημερα εχω να παω να κανω μια εξεταση κολπικου που μου ζητησε ο γιατρος να την εχω για το επομενο ραντεβου και να παω να παρω πανες για την μικρη που θα χρειαστω για το μαιευτηριο!!!!Αυτα τα νεα μου πα να μαγειρεψω τις φακουλες μου γιατι θελω να πεταχτω στην λαικη..Τα φιλια μου σε ολες!!!

τί καλό παιδί είσαι εσύ!!!!!!

Kαλημερα σας κυριες μου.....τι χαμπαρια;:D

Εμεις λειπαμε απο την δευτερα το πρωι,ειχαμε παει ασπροβαλτα

σε κατι φιλους και μειναμε εκει για μπανακια.

Επιστρεψαμε εχθες αργαμιση.

Περασαμε πολυ ομορφα.Καναμε μπανακια....(το σπιτι τους ηταν διπλα στο κυμα....)

Βγηκαμε βολτουλα....ωραια ηταν,διαλειμμα απο την καθημερινοτητα.

Α ναι,ξεχασα......

χτες ειχαμε επετειο γαμου.Κλεισαμε 7 χρονια,γεματα αγαπη!!!!!!!!!!!

Να ζησουμε ευτυχισμενοι για αλλα....50.......χρονια.Πολλα ζηταω η γυναικα;Οχι πειτε μου!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Για σημερα το μενου εχει μοσχαρι,ακομα δεν ξερω με τι......μαλλον γιουβετσι.....ιδωμεν!!!!

Χθες φαγαμε ψητα,εξω...παρεα με τους φιλους μας.

Φιλακιααααααααααααααααααα!

να ζήσετε χρόνια πολλά με υγεία κ αγάπη κ πολλά νινάκια, γερά κ όμορφα!

μώλο δεν βάζετε κάτω! :P

χθες καθάρισα το σπίτι κ το κοιτούσα μετά κ χαιρόμουν!!!!!

έφερε η μάνα μου μοσχάρι με μανεστρούλα κ φάγαμε μάνα κ κόρη για βράδυ. μαγείρεψα αρακούλι του φέφου που ζήτησε.

εγώ έφαγα 2 κουλούρια Θεσσαλονίκης κ ήδη κρατσανάω κριτσίνια! έχω κ σταφιδόψωμο προμήθεια.

γενικώς είμαι σε περίεργη διάθεση. όπως θα έχετε καταλάβει ήδη.

ζήτησα από τη μανούλα μου κ σταφιού φαί, δηλαδή πλιγούρι με σταφίδες, ένα σουποειδές φαγητό με πλιγούρι, δροσιστικό κ άκρως καλό για υγεία!!!θα μου το κάνει προσεχώς! εγώ δεν ξέρω πώς να το κάνω.

κατά τα άλλα λιγάκι σίδερο θέλω για απόγευμα κ μετά βολτούλα με την ρύπα μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Μπηκα κι εγώ.

Δωρακι να ζησετε και να ειστε παντα ευτυχισμένοι! Να χαιρεστε το παιδάκι σας!

Εβιρι καλως να ερθεις στην πατριδα!

Φεφη πάλι το δοντι; Για τα λεφτα δεν σχολιαζω γιατι πλεον συνεχεια τετοια ακουω...

Πηγα στο γιατρο σημερα όλα καλά επιβεβαιωσαμε αναπτυξη για τις περαιτερω εξετάσεις. Μου ειπε να προσεχω και να μην κουραζομαι. Ωραιο αστειο με την κατάσταση που επικρατει σπιτι αυτην την περιοδο.

Καντυ μου ο αδερφος μου ερχεται την Παρασκευη - ή θα βοηθηθω ή θα αντιδρασουν ακομα περισσοτερο οι παππουδες και θα πηδηχτω απο το παράθυρο. Το καλό ειναι οτι μαζι του έρχεται για ΣΚ κι ο άντρας μου. Άντε να τον δουμε λιγάκι.

Χθες φαγαμε ψαρακι με χορτα.

Φιλάκια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Μα τί μαγειρικός οίστρος είναι αυτός που σε έχει πιάσει Περιστέρω μου ? Φτου φτου σκόρδα !!!! (πλακίτσα):lol::lol::lol::tongue:

Είδες;

Νταξει χθες για μεσημέρι μαγείρεψε ο συζυξ γαύρους στο φούρνο...

Να του το αναγνωρίζουμε το σπουδαίο έργο που κατα καιρούς επιτελεί:tongue:

ΑΛΛΑ θα κάμω (1η φορά είπα να επιχειρήσω δλδ) παγωμένο γιαούρτι -ωσάν παγωτό- βρήκα συνταγή του σ.παρλιάρου και λέω δεν μπορεί θα είναι νόστιμο.... με πιάνουν και κάτι υπο-γλυκαιμίες ... άλλο πράγμα ! Για να δούμε ! :rolleyes:

Ενδιαφέρομαι για συνταγή!!!

Μπράβο για τα κέικ χρυσοχερικο κορίτσι

Πήρα κάποια υλικά που μου έλειπαν για να φτιάξω παγωτο

Αλλά το σκέφτομαι...

Γιατι θα το φαω όλο μόνη μου:tongue::confused::shock:

Τα φιλια μου σε ολες!!!

φιλάκια πολλά,να προσέχεις

λίγος καιρός έμεινε ακόμα,υπομονή

Α ναι,ξεχασα......

χτες ειχαμε επετειο γαμου.Κλεισαμε 7 χρονια,γεματα αγαπη!!!!!!!!!!!

Να ζησουμε ευτυχισμενοι για αλλα....50.......χρονια.Πολλα ζηταω η γυναικα;Οχι πειτε μου!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Να ζήσετε ευτυχισμένοι Δωρακι μου!

οχι δεν ζητας πολλά,σας παίρνει αλλωστε και ηλικιακα

Link to comment
Share on other sites

Το αντράκι μου έχει περίεργη συμπεριφορά.Λέτε να είναι από το εμβόλιο;Ξύπνησε στις 11,γκρινιάζει ξαφνικά,ενώ είναι γελαστός,πριν λίγο αρχισε να κοπανάει το κεφάλι στον τοίχο και έχει 37,2.Ο γιατρός είπε ότι μετα τις 10 μερες κάνει πυρετό το εμβόλιο αυτό.

Αν και την προηγούμενη φορα που είχε κάνει ενα μυστήριο εμβόλιο με ζωντες οργανισμούς ήταν πάνω από 10 μέρες χαλια και όχι μετα από 10 μερες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...