Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα, τι κανετε αγαπημενες μου???εγω ας πω καλα, για να μην αρχιζω να σιχτιριζω!!!τεσπααα, εχω και περιοδο και ποναωωω...χθες πηγαμε με την κορη μου για ψωνια, πηρα δυο ζευγαρια παντοφλακια καθημερινα για μενα, ηθελα και καλα αλλα δεν βρηκα...μα να τελειωνουν τα μεγαλα νουμερα απτις πρωτες μερες και να μην βρισκω:mad:????πηρα και για την μικρη μια τσαντα πολυ ποκετ για του χρονου για το σχολειο..της αρεσε πολυ...

με γειές!

χθες ειχε γκρινια η μικρη, δεν ηθελε να ετοιμαστει να φυγουμε και καποια στιγμη αρχισε να με χτυπαει...πως αντιμετωπιζουμε τετοιες συμπεριφορες???επειδη ειχα και εγω νευρα της φωναξα και φυσικα το μετανιωσα μετα. βεβαια η δικια μου οταν της φωναζεις, νευριαζει πιο πολυ...

το ίδιο κ η δική μου! εγώ χθες της έδωσα μια στον πωπώ κ δεν το μετάνιωσα καθόλου! μετά αρνί! μια τσίριζε, μια χτυπούσε μια δεν καθόταν να της στεγνώσω στο περίπου έστω τα μαλλιά μετά το μπάνιο... είχε γίνει μούσκεμα να στάζουν τα νερά στα ρούχα της...

βαρέθηκα το σαβουάγ βίβγ! κ η δική μου όταν της φωνάζουμε, φωνάζει περισσότερο ή μας μιμείται αργότερα στο παιχνίδι!

φεφακο ποτε προλαβες καλη μου και τα εκανες πρωι πρωι οοολα αυτα???μπραβο σου, αξια σε ολα σου!!!

6.15 σηκώθηκα. είχα χορτάσει ύπνο από τις 10!

τι ομορφη εικονα η παρεα, το τραπεζι, τα γελια στην παραλια....αχ και ναμασταν εκει!!!:):)

μακάρι να το ζήσουμε κάποια στιγμή!

...αυριο εχω κλεισει ραντεβου στο κομμωτηριο να βαψω μαλλι, ναλλαξει λιγο η διαθεση.:rolleyes:

σωστή επιλογή!

ειναι λιγο καλυτερα σημερ το ματακι...την ρωτουσα χθες βραδυ που χαλαρωσαμε..μαγαπας??ναι ..ποσο???τοτο, τοτο, τοοοοτο μαμα. μεχρι που??μεχι ηλιο , μου λεει.εγω της λεω μεχρι το φεγγαρι. οκιιι, εγω μεχι το φεγγαακι και τα συννεφα....χωμα με κανει με κατι τετοια....κουκουβαααα....

παω να δουλεψω..ευτυχως ειναι παρασκευη...ντουπιιι...

τί γλυκό παιδί!!!!!!τί όμορφη ψυχούλα!!!!!να την χαίρεστε!

Καλημέρα κορτσούδια

Σήμερα ξύπνησα απο τις 7 να πάω να κάνω εξετάσεις και τώρα νυστάζω. Πως τα έχουν κάνει ετσι Παναγίτσα μου.

ποιά ;

Εγω δεν έχω πάει ακόμα αλλά το θέλω πάρα πάρα πολύ.

σου το εύχομαι καρδιά μου! με το παιδί μαζί!

Φέφη δηλ. τι ώρα ξύπνησες; Γιατί εγώ για να τα κάνω αυτά έπρεπε να είχα ξυπνήσει απο τις 5. Πόσο θέλω να πιω έναν καφέ. Συνέχεια ξεχνάω να ρωτήσω το γιατρό αν κάνει να πίνω μια φορά στο τόσοοοοοοοοοοοοοοοοο. Ρωτάω τόσα πολλά κάθε φορά και συνέχεια ξεχνάω να ρωτήσω για το καφέ και για κάτι άλλο.

Σήμερα δεν μαγειρεύω έχω απο χτες.

κ εγώ έγραφα σε χαρτάκι τις ερωτήσεις μου, σημείωνε κ ο φέφος!

κ πάλι ξεχνούσα!

όσο για καφέ...δεν έπινα στην εγκυμοσύνη κ στο θηλασμό.

ούτε αναψυκτικά ούτε χυμούς έτοιμους. μόνο φυσικό από πορτοκάλια!

Καλημέρα!

Επιτέλους Παρασκευή! Και τι Παρασκευή, αδειοπαρασκευή!!!! Σε λίγες ώρες θα είμαι αγκαλιά με τα παιδάκια μου! Ίσως και να κάνω και καμία βουτιά! Σωματικώς είμαι στην δουλειά αλλά νοερά έχω ήδη φύγει!!!

Κόρες πάω να διαβάσω τα νέα σας κι επανέρχομαι....

καλά να περάσετε!

Κορίτσια καλημέρα!

Σήμερα έρχονται τα πεθερικά (ξαφνικά). Δεν έχω μαγειρέψει τίποτα. Σκεφτόμουν να κάνω πατάτες με αυγά τηγανιτά, αλλά δε φτάνουν για όλους. Οπότε θα παραγγείλουμε. Ας ειχαν ενημερώσει νωρίτερα να κανονίσω την πορεία μου.

ντελίβερυ ντάρληγκ!

Ηλιαχτίδα μου μια χαρά είναι και το απέξω! Και επειδή έχω πολύ καιρό να το πω, και οι εστιάτορες κλέφτες θα γίνουν?????????

:tongue:

Καλημερααααααααααα!!!!

Τι κανετε κορτσουλια μ;

Εμεις καλα,εδω ησυχα...στο σπιτακι μας που μας ελειψε πολυ.

Σημερα θα φαμε μπιφτεκια εμεις ισως με καμια πατατουλα και ο θησαυρος κριθαρακι με μοσχαρι απο την μανουλα.

Τι καλα αυτες τις μερες που μαγειρευε η μαμακα μου,ειχα ξενιασει εντελως....

τωρα ξανα τα ιδια!!!!

ωραία κ τα μπιφτεκάκια!

είμαι έξω φρενών! το λόγο τον έγραψα ήδη στην ομάδα μας.

με πονάει η πληγή του φρονιμίτη. έπρεπε να έχω κάνει αλατόνερο από χθες κ εγώ το ξέχασα...

η άξια!

εμότικον που φτύνει τη φάτσα του θέλω!:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα.

Χρόνια πολλά στους Ηλίες και ξέχασα να πω και στις Μαρίνες προχτές στις 17/7.

Σήμερα βρέχει, βρέχει και βρέχει. Αααα σας είπα ότι βρέχει; Δηλαδή για να δούμε τον ουράνιο θόλο πρέπει να βάλουμε τρυπάνι (ή πώς το λένε; )σαν αυτό που τρυπάνε τους πάγους στο Νότιο Πόλο.

Έφταξα γεμιστά στο φούρνο και σήμερα θα πάω πιο αργά στο σχολείο γιατί θα κάνουν την ετήσια γιορτή για το κλείσιμο της χρονιάς, άσχετως ότι θα συνεχιστεί για 3 μέρες ακόμη το μάθημα. Επίσης, έφτιαξα κορμό μωσαϊκό να τους δώσω, επειδή λάβαμε ειδοποίηση να φτιάξουμε κάθε μαμά από κάτι για κέρασμα.

Γυρισαμε κι εμεις.......μπουχουχου!!!!!

Περασαμε ησυχα,ξεκουραστήκαμε-βγηκαμε-ξενυχτησαμε..περασαμε γενικα ομορφα.

Αυτό είναι το καλύτερο, μπράβο που περάσατε καλά και κυρίως που ξεκουραστήκατε.

το πρωί η μαμούλα ξύπνησε με τις κότες, ήπιε γαλατάκι με καφέ μόνη στη βεράντα! ωραίο πράγμα κ η μοναξιά!

Χρειάζεται πού και πού. Άξια, άξια και για τις δουλειές που πρόλαβες τόσο νωρίς.

χθες πηγαμε με την κορη μου για ψωνια, πηρα δυο ζευγαρια παντοφλακια καθημερινα για μενα, πηρα και για την μικρη μια τσαντα πολυ ποκετ για του χρονου για το σχολειο..της αρεσε πολυ...

Με 'γεια σας τα καινούργια πραματάκια.

Πόσο θέλω να πιω έναν καφέ. Συνέχεια ξεχνάω να ρωτήσω το γιατρό αν κάνει να πίνω μια φορά στο τόσοοοοοοοοοοοοοοοοο. Ρωτάω τόσα πολλά κάθε φορά και συνέχεια ξεχνάω να ρωτήσω για το καφέ και για κάτι άλλο.

Κάγκλυ μου όπως και τα άλλα κορίτσια έτσι κι εγώ είχα χαρτάκι με σημειωμένες ερωτήσεις κάθε φορά στο γυναικολόγο. Εμένα μου είχε πει ότι μπορώ να πίνω μία φορά τη μέρα ελληνικό καφέ, αλλά όχι φραπέ. Εγώ πάντως καφέ ελληνικό έπινα αραιά και πού στις εγκυμοσύνες, γιατί μου είχαν πει διάφοροι ότι, αν πίνω, το παιδί θα γίνει νευρικό. Δεν ξέρω αν ισχύει, πάντως εγώ απεύφευγα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ Εβιρυ τι εποχή θεωρούν ότι έχουν ο Γερμανοί; Καλοκαίρι; Να πω την αλήθεια και γω μια βροχούλα την πεθύμησα.

Φέφη το σύστημα υγείας εννοώ. Πας χωρίς ραντεβού και ότι ώρα σε πάρουν. Ευτυχώς ακόμα έχουμε ασφάλεια και δεν πληρώνεις τα μαλλικοκέφαλά σου.

Εντωμεταξύ κάτι καλό. Εγώ δούλευα τα 5 τελευταία χρόνια και είχα ασφάλεια δική μου. Φέτος δεν δούλεψα και ήξερα ότι έχω μέχρι τον Φεβρουάριο του 12. Πάω προχτές στο ΙΚΑ με όλο το χαρτομάνι να ασαλιστώ στον άντρα μου. Δίνω το δικό μου βιβλιάριο και βλέπω την κοπέλα να μου τυπώνει χαρτάκι. Και μένω. Εχω τελικά μέχρι τον Φεβρουάριο του 13. Είχες πολλά ένσημα την τελευταία χρονια μου είπε και σε καλύπτει.Κάτι είναι και αυτό.

Τον καφέ και γω τον έχω κόψει, μόνο χυμό πορτοκάλι πίνω.

Επίσης τώρα που είπε η φεφη για αναψυκτικά, ξέρετε πόσα χρόνια έχω να πιώ; Απο το 97. Ναι δεν μου αρέουν καθόλου. Και τα κόψα.

Αφροδίτη μεγειά τα παντοφλάκια, και γω είδα κατί και λέω να παω να τα πάρω κάποια στιγμή. Θέλλω να ψωνίσω και για το γαμό.

Αγγελική καλό δρόμο και καλές βουτιές!!!


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

τον σίδηρο τον έπαιρνα το πρωί μαζί με ένα ποτήρι χυμό πορτοκάλια!

το πρωί να τρως καλά!

ακόμα θυμάμαι το πρωινό μου, ίδιο στην εγκυμοσύνη κ στο θηλασμό. 2τουλάχιστον φέτες ψωμί με βούτυρο κέρκυρας κ μέλι, μαρμελάδα, κασέρι κ ενδεχομένως κ γαλοπούλα!!!!

μετά από 2 ώρες χυμό.

χθες γιόρταζαν κ οι Μακρίνες! οσία Μακρίνα, η αδερφή του Μ.Βασιλείου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν πάγωσα, εκνευρίστηκα! Δεν είναι δυνατό να χαίδευουμε μόνο τα αυτιά των άλλων. Οφείλουν να ακούνε τα αρνητικά και να διορθώνονται, όχι να επαναστατούν!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας,τι κανετε???εγω ειμαι εξαφανισμενη αλλα απο της 9το βραδυ κατεβαζω ρολλα πλεον..Δεν κοιμαμαι καλα τα βραδια τα μεσημερια επισης με πιανουν κραμπες και υποφερω και σημερα με επιασε μια και ψιλοκουτσαινω απο το δεξι ποδι...Χτες πηγαμε τζαμπο και πηραμε και τα τελευταια μενει μονο να πλυνω-σιδερωσω τα νυχτικακια και βουαλα...Τα μικρα μου εινα καλα μεγαλωνουν και θηριευουν...Ευχομαι ολες να εισαστε καλα,φιλακια!!!!


:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σχολάω!!!!

Σας εγκαταλείπω για τις επόμενες 2 εβδομάδες!!

Θα μου λέιψετε πολύ όλες!

Αν συμβεί κάτι συνταρακτικό να με ενημερώσετε ε?

Μεταξάκι, Φέφι και Περιστεράκι, σε σας το λέω!!!!

Ιωάννα κάνε λίγο ακόμη υπομονή! Πολύ λίγο έμεινε!

Θα έρθω μαζί με την Μεταξία στο μαιευτήριο να σε δούμε από κοντά!

Να ξεκουράζεσαι όσο μπορέις!

Φιλάκια!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικα το μενου μας αλλαξε.

Εκανα σουτζουκακια...τα μισα με σαλτσουλα κοκκινη και τα αλλα μισα σκετα.

Εψησα και μελιτζανες και κολοκυθακια σε φετες...(μιας και εχω μπολικα απο τον κηπο της μαμακας μου.)........και τα εκανα ρολακια γεμιστα με 3 τυρια και τα σκεπασα απο πανω με μπεσαμελ....Μμμμμμμμμμ...οχι που τα εκανα εγω,αλλα εγιναν ονειρο!!!!!!!!!!

Αγγελκουλα να περασετε ομορφα,να ξεκουραστεις αρκετα.

Σε φιλω...σμουτς!!!!

Φεφη,καλα τις εκανες τις κυριας..

αμα πια!!!!!!!

Εβιρη μια βροχουλα πολυ την ζηλεψα......αχ να δροσισει μια σταλια κι εδω.

Ο θησαυρουλης μου κοιμαται απο τις μιαμιση....εφαγε και κοιμηθηκε νωρις...το καμαρι μου...

τι ομορφο που ειναι....τον κοιταζω και μερικες φορες δεν το πιστευω ακομα οτι αυτο το παιδι ειναι δικο μου....οτι βγηκε απο τα σπλαχνα μου.....

...συγκινηθηκα.....

Ποσο το λατρευω!!!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου, να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς! με το καλό! λίγο ακόμα!

Αγγελικούλα ν απεράσεις σούπερ, να ξεκουραστείς!

θα σε κρατάμε ενήμερη!

Δώρα, χρυσοχέρα!

την ίδια συγκίνηση βιώνουμε όλες οι κουκουβάγιες!!!!!

κ την ίδια απορία: έχω εγώ τόσο όμορφο παιδί;

κ κάνω τον στυρό μου κοιτάζοντας την Παναγία δίπλα!

όλα τα παιδάκια του κόσμου να είναι καλά, μαζί κ το δικό μου!

σε λιγάκι σχολΝΝΝΝΝΝΝΝΝάω κ το απόγευμα θα βολτάρω το μικρό ου από οδοντίατρο κ μετά για άλλαγμα παπουτσιών, που της πήρε η μαμά μου.

τα κροκς τελικά δεν τα πολυφοράει. τα βγάζει, την μαλώνω, προσπαθεί να τα φορέσει, τα βάζει ανάποδα...

της πήρε η μαμα μου τζιν μπένετον κ επειδή έχει χοντρό κου ντε πιέ, δεν της κάνουν. αφορμή για βολταρία στην αγορα μετά της θυγατρός μου. θα της πάρω κ στέκα που γυαλίζει. ζήλεψε απ' την ξαδερφούλα της.

καλό ΣΚ σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Δηλ Εβιρυ τι εποχή θεωρούν ότι έχουν ο Γερμανοί; Καλοκαίρι; Να πω την αλήθεια και γω μια βροχούλα την πεθύμησα.

Βρε το κακό είναι ότι αυτοί ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι έχουν καλοκαίρι. Δε βρέθηκε ένας άνθρωπος να τους πει ότι το καλοκαίρι δεν είναι έτσι; Πιστεύω ότι από λάθος πληροφόρηση έχουν ονομάσει έτσι τούτη 'δω την εποχή που έχουμε τώρα. Άσε που σήμερα πήγα στη γιορτή του σχολείου, όλη μέρα βρέχει, την έκαναν έξω κάτω από υπόστεγο, αλλά ο καιρός όσο πέρναγε η ώρα τόσο αγρίευε και ξεπάγιασα. Τι ήθελα κι εγώ και δεν πήρα ζακέτα; Φανταστείτε ότι είδα κοπέλα στο δρόμο να περπατάει μπροστά μου και φορούσε: μπότες (δικιολογούνται λόγω της βροχής), χοντρό μαύρο καλσόν (άντε πες ότι φοριέται σαν κολάν), σορτσάκι μάλλινο χειμωνιάτικο, μπουφάν, σκουφάκι πλεκτό καιαιαιαιαιαιαιαι γάντια πλεκτά. Κι εγώ φορούσα μία μπλούζα με ραντάκι κι από πάνω μια άλλη διάφανη μπλούζα κοντομάνικη, αλλά αργότερα κρύωνα.

Για τα αναψυκτικά που είπες την καλύτερη δουλειά κάνεις που τα έχεις κόψει.

Δεν κοιμαμαι καλα τα βραδια τα μεσημερια επισης με πιανουν κραμπες και υποφερω και σημερα με επιασε μια και ψιλοκουτσαινω απο το δεξι ποδι...

Οι κράμπες Άννια μου είναι κακή κυκλοφορία του αίματος. Λόγω της εγκυμοσύνης είναι φυσικό να πιέζονται διάφορα με το βάρος της κοιλιάς και να μη λειτουργούν σωστά. Τώρα ότι κουτσαίνεις από το ένα πόδι να προσέχεις μήπως είναι από τη μέση σου. Είσαι μικρή ακόμη και μόλις γεννήσεις με το καλό αυτά θα περάσουν σιγά-σιγά.

Σας εγκαταλείπω για τις επόμενες 2 εβδομάδες!!

Θα μου λέιψετε πολύ όλες!

Καλές διακοπές Αγγελική και καλή ξεκούραση.

Τελικα το μενου μας αλλαξε.

Εκανα σουτζουκακια...τα μισα με σαλτσουλα κοκκινη και τα αλλα μισα σκετα.

Τέλειο φαγητό.

Εβιρη μια βροχουλα πολυ την ζηλεψα......αχ να δροσισει μια σταλια κι εδω.

Πες μου πόσα σύννεφα θες να σου στείλω αμέσως.

τι ομορφο που ειναι....τον κοιταζω και μερικες φορες δεν το πιστευω ακομα οτι αυτο το παιδι ειναι δικο μου....οτι βγηκε απο τα σπλαχνα μου.....

...συγκινηθηκα.....

Ποσο το λατρευω!!!!!!!!!

Είναι πολύ τυχερός που έχει μια μαμά σαν εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Ελπίζω να λιάζεστε κάτω από τον ήλιο δίπλα στο κύμα της θάλασσας.

Χτες δεν έφτιαξα τίποτα γιατί φάγαμε ότι είχε περισσέψει από τις προηγούμενες μέρες. Σήμερα όμως έχω τραπέζι σε φιλική οικογένεια και φτιάχνουμε: ο Έβιρος ρολό χοιρινό στο φούρνο με πατάτες και σαλάτα σπέσιαλ κι εγώ σουτζουκάκια με ρύζι και ένα κορμό μωσαϊκό σαν αυτό που έφτιαξα για το σχολείο.

Σας εύχομαι καλό υπόλοιπο Κυριακής και καλά μπάνια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλενάδες!!

Τι κάνετε;

Μόλις επιστρέψαμε από τη θάλασσα.Το περιστερόπουλο δεν την χορταίνει και έχει εξοικειωθεί πάρα πολύ.

Για σήμερα έφτιαξα πρόχειρα μια μακαρονάδα με κόκκινη σάλτσα,μιας και έκανα εργασίες καθαριότητας το πρωί

Αύριο έχουμε να κάνουμε εμβολιο,οπότε θα σας ενημερώσω και για την ανάπτυξη του μπουλινιού.

Την Παρασκευή έκανα μια βόλτα στην αγορά,μήπως βρω λόγω εκπτώσεων κατιτίς εποχικό-χειμερινό για τον μικρό.Τελικά πήρα ένα ζευγάρι παπούτσια,πέντε μπλούζες και ενα γιλέκο,όλα σε πολύ καλές τιμές.Εχω και ενα μικρό απόθεμα από αλλαγές που έκανα σε δώρα των γενεθλίων του από το χειμώνα,τρεις φόρμες αθλητικές,του είχα πάρει και μπουφάν στις εκπτώσεις,οπότε πιστεύω ότι θα είναι λιγοστα τα ρουχακια που θα χρειαστεί να πάρω ακόμα.Δυστυχώς δεν βρήκα κάτι σε παντελόνι,αλλα θα κοιτάξω και σε άλλα μαγαζιά,όπως επίσης θα δω για πιτζάμες και φανελάκια.

Για μένα δεν προβλέπεται να ψωνίσω τίποτα.Εχω τοσα ρούχα που δεν χωράω μεσα!Να το ράψω,μήπως και χωρέσω που θελω και καινούρια,η γουρούνα!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...