Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

τα όνειρα είναι δωρεάν.

στο ίδιο όνειρο λοιπόν τρώμε κ πίνουμε σε τραπέζι έξτρα λόνγκ πάνω στο κύμα!

γεμάτο καλούδια κ φυσικά τασάκια! αεράκι θάλασσας μας ποτίζει τις ψυχές κ οι καρδιές μας γεμίζουν με καλοκαίρι!!!!!! αγκαλιές κ γέλια!

κ μέσα σε όλο αυτό αν προσθέσουμε τις γυροβολιές των σπλάχνων κ τη συντροφιά των συζυγάτων ...δένει η ονειρική αλχημεία! νε σπά;

τζάμπα πράγμα, έλα πάρε κόσμε! ήρθε ο τσίου, ταξιδεύει από το πληκτρολόγιο!

Τα είπες όλα... Να'σαι καλά βρε Φέφη, με ταξίδεψες...

Φιλιά σε όλες σας!


Link to comment
Share on other sites

τα όνειρα είναι δωρεάν.

στο ίδιο όνειρο λοιπόν τρώμε κ πίνουμε σε τραπέζι έξτρα λόνγκ πάνω στο κύμα!

γεμάτο καλούδια κ φυσικά τασάκια! αεράκι θάλασσας μας ποτίζει τις ψυχές κ οι καρδιές μας γεμίζουν με καλοκαίρι!!!!!! αγκαλιές κ γέλια!

κ μέσα σε όλο αυτό αν προσθέσουμε τις γυροβολιές των σπλάχνων κ τη συντροφιά των συζυγάτων ...δένει η ονειρική αλχημεία! νε σπά;

τζάμπα πράγμα, έλα πάρε κόσμε! ήρθε ο τσίου, ταξιδεύει από το πληκτρολόγιο!

Αχ βρε Φέφη αδικείσαι !!!!! Αλήθεια στο γράφω τώρα !!!! Τί όμορφα λόγια !!!! Πολλά like !

Παρεπιπτόντως : ποιός είναι ο τσίου:confused: ???? ο ξάδερφος του Πίου:tongue::tongue::tongue::tongue: ?

Συμπεθέρα,

Περαστικά στο παιδί ! Το μάτιασαν οι κάργες με τις ματάρες της ! Φτου σκόρδα !

Να πας σπίτι και να μην σαλέψεις ! Γίνεται ? Εγώ θα κρατήσω τον λόγο μου αρκεί να θέλουν τα παιδιά ! Αμ πώς !:P

Να σου την και η ζωπ ! Τσουπ ! Δεν σας είπα ? Μην πάρει χαμπάρι ότι "σαλπάρουμε".... ιδού !

Link to comment
Share on other sites

τα όνειρα είναι δωρεάν.

στο ίδιο όνειρο λοιπόν τρώμε κ πίνουμε σε τραπέζι έξτρα λόνγκ πάνω στο κύμα!

γεμάτο καλούδια κ φυσικά τασάκια! αεράκι θάλασσας μας ποτίζει τις ψυχές κ οι καρδιές μας γεμίζουν με καλοκαίρι!!!!!! αγκαλιές κ γέλια!

κ μέσα σε όλο αυτό αν προσθέσουμε τις γυροβολιές των σπλάχνων κ τη συντροφιά των συζυγάτων ...δένει η ονειρική αλχημεία! νε σπά;

Αα ουί, τυ α ρεζόν, σε κομσά ε ζε σουί ντακόρ αβέκ τουά.

τζάμπα πράγμα, έλα πάρε κόσμε! ήρθε ο τσίου, ταξιδεύει από το πληκτρολόγιο!

Παρεπιπτόντως : ποιός είναι ο τσίου:confused: ???? ο ξάδερφος του Πίου:tongue::tongue::tongue::tongue: ?

χαχαχαχαχαχα

μιας και το είπες βρε τι πλάκα έχει αυτή η διαφήμιση, κάθε φορά που τη βλέπω γελάω ακόμα τώρα μετά από τόσες φορές που την έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλεναδες.

Γυρισαμε κι εμεις.......μπουχουχου!!!!!

Περασαμε ησυχα,ξεκουραστήκαμε-βγηκαμε-ξενυχτησαμε..περασαμε γενικα ομορφα.

Τωρα ξανα στην μανουλα για τον δεκαπενταυγουστο.

Δεν σας εχω διαβασει,οπως ειναι φυσικο με τοοοοοοσα που εχετε γραψει...πολυλογουδες..:tongue:

Πολυ ζεστη ρε κοριτσια...τι ειναι τουτο;Απαπαπαπαπαπα εχω σκασει!!!!

Τα λεμε ξανα αυριο.

Σας φιλω...σμουυυτς!!!!!;)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια!!!!!!!!

Νυστάζωωωωωωωωω

Αλλά και τι να κάνω...Οι δουλειές με καλούν!!

Χθες βράδυ εφτιαξα καλαμαράκια με ρύζι για εμάς και κοτόσουπα του γιόκα,που δεν τρώει τίποτε άλλο εκτός από γάλα-γιαούρτι και με έχει σχιζοφρενιάσει

Κατά τα άλλα,όλα καλά

Σας φιλώ

Τα λέμε μετα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!

Τι μου κάνετε;

Αφροδιτη μου περαστικά στην κορουλα σου! Κι ο άντρας μου ειναι πολυ προσεκτικος με τους μαντραχαλους (περιπου 3 ετων) που τριγυρνουν την κορη του. Τι να πεις...

Φεφη μου τι ωραια εικονα που περιέγραψες.

Περιστεράκι ωραια που βρηκες κοπέλα και θα χαλαρωσεις λιγο.

Και μια που μιλουσατε για Κεφαλονια, η λιμνη-σπηλαιο που λετε ειναι η Μελισσάνη. Η Δρογαράτη εχει μια μεγάλη αιθουσα δεν εχει λιμνη. Χαιρομαι που εχετε περάσει ωραια στο νησί μου. Κάντυ μου, το Ξι έχει αλλάξει πολύ από τοτε που εχεις να έρθεις. Τωρα έχει πολλά ξενοδοχεια εκει.

Σημερα μάλλον θα φάω τραχανά ξυνο. Κι εμενα η μικρη έχει ψιλοσταματησει το φαγητό. Μαλλον φταιει η ζέστη σε συνδυασμό με όλα οσα συμβαινουν στο σπίτι. Τα βραδια έχει αρχισει και ζητά τον μπαμπα της. Ευτυχως πλησιάζει η άδειά του.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Και άμα ζεσταθούμε, ρίχνουμε και καμία βουτιά στην θάλασσα!

ε, μα, αφού θα είμαστε ΛΕΕΙ με τα μαγιό οι καρακαλλόνες!:tongue:

Φιλιά σε όλες σας!

μάκια σου!

ποιός είναι ο τσίου:confused: ???? ο ξάδερφος του Πίου:tongue::tongue::tongue::tongue: ?

εγώ είμαι ο πίου στο θηλυκό του! το μελαχρινό το έχω, το φανάρ μπαχτσέ (βλέπε γοφούς), το ταλέντο στις γκάφες...ε, νά σου η μεταγραφή!:rolleyes:

Να σου την και η ζωπ ! Τσουπ ! Δεν σας είπα ? Μην πάρει χαμπάρι ότι "σαλπάρουμε".... ιδού !

όλες με τη βάρκα μας!;)

χαχαχαχαχαχα

μιας και το είπες βρε τι πλάκα έχει αυτή η διαφήμιση, κάθε φορά που τη βλέπω γελάω ακόμα τώρα μετά από τόσες φορές που την έχω δει.

η ρύπα συνηθίζει τελευταία να κάνει μουτράκια-θυμώνει στη γιαγιά της κ πάει κ κάθεται αμίλητη με σταυρωμένα χέρια στην πόρτα. αυτά μέχρι να ακούσει τη διαφήμιση...τότε φωνάζει πίου πίου κ γελάει σαν καρτούν!

Γεια σας φιλεναδες.

Γυρισαμε κι εμεις.......μπουχουχου!!!!!

Περασαμε ησυχα,ξεκουραστήκαμε-βγηκαμε-ξενυχτησαμε..περασαμε γενικα ομορφα.

Τωρα ξανα στην μανουλα για τον δεκαπενταυγουστο.

Δεν σας εχω διαβασει,οπως ειναι φυσικο με τοοοοοοσα που εχετε γραψει...πολυλογουδες..:tongue:

Πολυ ζεστη ρε κοριτσια...τι ειναι τουτο;Απαπαπαπαπαπα εχω σκασει!!!!

Τα λεμε ξανα αυριο.

Σας φιλω...σμουυυτς!!!!!;)

σμουτς!

Καλημερούδια!!!!!!!!

Νυστάζωωωωωωωωω

Αλλά και τι να κάνω...Οι δουλειές με καλούν!!

Χθες βράδυ εφτιαξα καλαμαράκια με ρύζι για εμάς και κοτόσουπα του γιόκα,που δεν τρώει τίποτε άλλο εκτός από γάλα-γιαούρτι και με έχει σχιζοφρενιάσει

Κατά τα άλλα,όλα καλά

Σας φιλώ

Τα λέμε μετα

κράτα μου λιγάκι απ'το δικό σας! μάκια!

Καλημέρααα!

Τι μου κάνετε;

Σημερα μάλλον θα φάω τραχανά ξυνο. Κι εμενα η μικρη έχει ψιλοσταματησει το φαγητό. Μαλλον φταιει η ζέστη σε συνδυασμό με όλα οσα συμβαινουν στο σπίτι. Τα βραδια έχει αρχισει και ζητά τον μπαμπα της. Ευτυχως πλησιάζει η άδειά του.

Φιλιά

αυτή η ζέστη ευθύνεται για την ανορεξιά των σπλάχνων!

χθες έπλυνα τη βεράντα, αφιού τάισα την ρύπα κοτόπουλο με τραχανά. της έκανα ένα σούπερ ντούπερ μπάνιο κ χορτάσαμε αγκαλίτες μαμούλα κ ρυπούλα!

το βράδυ ξεραθήκαμε από νωρίς!

το πρωί η μαμούλα ξύπνησε με τις κότες, ήπιε γαλατάκι με καφέ μόνη στη βεράντα! ωραίο πράγμα κ η μοναξιά!

τίναξα κ τακτοποίησα ριχτάρια, τακτοποίησα τα φασολάκια που μαγείρεψα χθες σε τάπερ, έπλυνα τα άπαντα από κουζινικά, έπλυνα τη μικρή τουαλέτα, αφού σηκώθηκε η ρύπα κ ήπιε γάλα, καθάρισα τζάμια τραπεζιού, από τουαλέτες, άλλαξα σεντόνια κ ψευτοσυμμάζεψα.

με έφεραν τα πεθερικά στη δουλειά. η ρύπα ήθελε να μείνει ση ντουλειά κ έκλαιγε να την κρατήσω!!!!

ήδη ολοκλήρωσα μια ζόρικη δουλειά κ έχω αρκετό φόρτωμα παρασκευιάτικα!

αλλά πού θα πάει, λίγες ώρες είναι...

χρόνια πολλά σε όσους έχουν ηλία! να τους χαίρονται!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, τι κανετε αγαπημενες μου???εγω ας πω καλα, για να μην αρχιζω να σιχτιριζω!!!τεσπααα, εχω και περιοδο και ποναωωω...χθες πηγαμε με την κορη μου για ψωνια, πηρα δυο ζευγαρια παντοφλακια καθημερινα για μενα, ηθελα και καλα αλλα δεν βρηκα...μα να τελειωνουν τα μεγαλα νουμερα απτις πρωτες μερες και να μην βρισκω:mad:????πηρα και για την μικρη μια τσαντα πολυ ποκετ για του χρονου για το σχολειο..της αρεσε πολυ...

χθες ειχε γκρινια η μικρη, δεν ηθελε να ετοιμαστει να φυγουμε και καποια στιγμη αρχισε να με χτυπαει...πως αντιμετωπιζουμε τετοιες συμπεριφορες???επειδη ειχα και εγω νευρα της φωναξα και φυσικα το μετανιωσα μετα. βεβαια η δικια μου οταν της φωναζεις, νευριαζει πιο πολυ...

εχουμε κανενα ηλια???χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες!!!

φεφακο ποτε προλαβες καλη μου και τα εκανες πρωι πρωι οοολα αυτα???μπραβο σου, αξια σε ολα σου!!!τι ομορφη εικονα η παρεα, το τραπεζι, τα γελια στην παραλια....αχ και ναμασταν εκει!!!:):)

φωτεινουλα κεφαλονια δεν εχω παει αν και θελω...ζακυνθο ειχαμε παει προ παιδιου και μου αρεσε απιστευτα!!!

περιστερακο μου ωραιο το φαγακι σου , εχω και εγω κατι καλαμαρια στην καταψυξη...να τα φτιαξω το σκ μιας και μου το θυμησες...εμεις σημερα τρωμε ομελετα μαλλον...εχω και μελιτζανες μπολικες οποτε σκεφτομαι να φτιαξω εναν μουσακα καποια στιγμη...βεβαια προηγουνται οι δουλειες σημερα...ειναι μπαχαλο το σπιτι!!!οτι προλαβουμε...αυριο εχω κλεισει ραντεβου στο κομμωτηριο να βαψω μαλλι, ναλλαξει λιγο η διαθεση.:rolleyes:

δωρακι καλως ηρθατε, τωρα καλα ειναι, επεσε καπως η θερμοκρασια νομιζω..

καντυ μου ευχαριστω για τα περαστικα, ειναι λιγο καλυτερα σημερ το ματακι...την ρωτουσα χθες βραδυ που χαλαρωσαμε..μαγαπας??ναι ..ποσο???τοτο, τοτο, τοοοοτο μαμα. μεχρι που??μεχι ηλιο , μου λεει.εγω της λεω μεχρι το φεγγαρι. οκιιι, εγω μεχι το φεγγαακι και τα συννεφα....χωμα με κανει με κατι τετοια....κουκουβαααα....

παω να δουλεψω..ευτυχως ειναι παρασκευη...ντουπιιι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορτσούδια

Σήμερα ξύπνησα απο τις 7 να πάω να κάνω εξετάσεις και τώρα νυστάζω. Πως τα έχουν κάνει ετσι Παναγίτσα μου.

Φωτεινή όντως είμαστε πολύ κοντά μη σου πώ ακριβως το ίδιο. Αλλά έγώ είμαι κότα μπροστά σου λόγω πρωτάρας και φόβου πιθανόν. Με το καλό και σε σένα κοριτσάκι. Επίσης ο πεθερός μου είναι απο Κεφαλονιά. Και ο άντρας μου είναι ένας γνήσιος Κεφαλονίτης σε όλα. Εγω δεν έχω πάει ακόμα αλλά το θέλω πάρα πάρα πολύ.

Φέφη δηλ. τι ώρα ξύπνησες; Γιατί εγώ για να τα κάνω αυτά έπρεπε να είχα ξυπνήσει απο τις 5. Πόσο θέλω να πιω έναν καφέ. Συνέχεια ξεχνάω να ρωτήσω το γιατρό αν κάνει να πίνω μια φορά στο τόσοοοοοοοοοοοοοοοοο. Ρωτάω τόσα πολλά κάθε φορά και συνέχεια ξεχνάω να ρωτήσω για το καφέ και για κάτι άλλο.

Σήμερα δεν μαγειρεύω έχω απο χτες.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Επιτέλους Παρασκευή! Και τι Παρασκευή, αδειοπαρασκευή!!!! Σε λίγες ώρες θα είμαι αγκαλιά με τα παιδάκια μου! Ίσως και να κάνω και καμία βουτιά! Σωματικώς είμαι στην δουλειά αλλά νοερά έχω ήδη φύγει!!!

Κόρες πάω να διαβάσω τα νέα σας κι επανέρχομαι....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλεναδες.

Γειά σου κι εσένα!

Γυρισαμε κι εμεις.......μπουχουχου!!!!!

Καλώς ήρθατε!

Περασαμε ησυχα,ξεκουραστήκαμε-βγηκαμε-ξενυχτησαμε..περασαμε γενικα ομορφα.

Αυτό είναι το πιό σημαντικό!

Τωρα ξανα στην μανουλα για τον δεκαπενταυγουστο.

Με το καλό!

Δεν σας εχω διαβασει,οπως ειναι φυσικο με τοοοοοοσα που εχετε γραψει...πολυλογουδες..:tongue:

Πολυ ζεστη ρε κοριτσια...τι ειναι τουτο;Απαπαπαπαπαπα εχω σκασει!!!!

Και φαντάσου ότι ήρθατε σε σχετικά δροσερές μέρες!!

Τα λεμε ξανα αυριο.

Σας φιλω...σμουυυτς!!!!!;)

Καλημέρααα!

Καλημερούδια!

Τι μου κάνετε;

Υπομονή 2-3 ώρες ακόμη!!!

Και μια που μιλουσατε για Κεφαλονια, η λιμνη-σπηλαιο που λετε ειναι η Μελισσάνη. Η Δρογαράτη εχει μια μεγάλη αιθουσα δεν εχει λιμνη. Χαιρομαι που εχετε περάσει ωραια στο νησί μου.

Σωστά! Άλλά κάτι θυμάμαι παρόλα αυτά!

Κάντυ μου, το Ξι έχει αλλάξει πολύ από τοτε που εχεις να έρθεις. Τωρα έχει πολλά ξενοδοχεια εκει.

Φιλιά

ε, μα, αφού θα είμαστε ΛΕΕΙ με τα μαγιό οι καρακαλλόνες!:tongue:

να κάνουμε και διαγωνισμό ομορφιάς!!!!

το πρωί η μαμούλα ξύπνησε με τις κότες, ήπιε γαλατάκι με καφέ μόνη στη βεράντα! ωραίο πράγμα κ η μοναξιά!

τίναξα κ τακτοποίησα ριχτάρια, τακτοποίησα τα φασολάκια που μαγείρεψα χθες σε τάπερ, έπλυνα τα άπαντα από κουζινικά, έπλυνα τη μικρή τουαλέτα, αφού σηκώθηκε η ρύπα κ ήπιε γάλα, καθάρισα τζάμια τραπεζιού, από τουαλέτες, άλλαξα σεντόνια κ ψευτοσυμμάζεψα.

¨οταν λές με τις κότες??? Γιατί όλα αυτά που έκανες με παραπέμπουν στις 5 με 6 το πρωί!!!

χρόνια πολλά σε όσους έχουν ηλία! να τους χαίρονται!

καλημερα, τι κανετε αγαπημενες μου???εγω ας πω καλα, για να μην αρχιζω να σιχτιριζω!!!τεσπααα, εχω και περιοδο και ποναωωω...χθες πηγαμε με την κορη μου για ψωνια, πηρα δυο ζευγαρια παντοφλακια καθημερινα για μενα, ηθελα και καλα αλλα δεν βρηκα...μα να τελειωνουν τα μεγαλα νουμερα απτις πρωτες μερες και να μην βρισκω:mad:????πηρα και για την μικρη μια τσαντα πολυ ποκετ για του χρονου για το σχολειο..της αρεσε πολυ...

Μεγιές τα παντοφλάκια και το τσαντάκι σας!

χθες ειχε γκρινια η μικρη, δεν ηθελε να ετοιμαστει να φυγουμε και καποια στιγμη αρχισε να με χτυπαει...πως αντιμετωπιζουμε τετοιες συμπεριφορες???επειδη ειχα και εγω νευρα της φωναξα και φυσικα το μετανιωσα μετα. βεβαια η δικια μου οταν της φωναζεις, νευριαζει πιο πολυ...

Δεν θέλει φωνή αλλά σταθερό τόνο, αυστηρό που θα την προειδοποιείς για κυρώσεις αν συνεχίσει. Βλέπε Κάντυ πριν από λίγες μέρες που το αντιμετώπισε μια χαρά!

εχουμε κανενα ηλια???χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες!!!

φεφακο ποτε προλαβες καλη μου και τα εκανες πρωι πρωι οοολα αυτα???μπραβο σου, αξια σε ολα σου!!!

Άξια, άξια!!!!

τι ομορφη εικονα η παρεα, το τραπεζι, τα γελια στην παραλια....αχ και ναμασταν εκει!!!:):)

φωτεινουλα κεφαλονια δεν εχω παει αν και θελω...ζακυνθο ειχαμε παει προ παιδιου και μου αρεσε απιστευτα!!!

Επίσης ωραίο νησί! Εκεί έχω να πάω πάνω από 20 χρόνια!!!

περιστερακο μου ωραιο το φαγακι σου , εχω και εγω κατι καλαμαρια στην καταψυξη...να τα φτιαξω το σκ μιας και μου το θυμησες...εμεις σημερα τρωμε ομελετα μαλλον...

Με πατατούλες τηγανιτές??? Μιαμ μιάμ!!!

εχω και μελιτζανες μπολικες οποτε σκεφτομαι να φτιαξω εναν μουσακα καποια στιγμη...βεβαια προηγουνται οι δουλειες σημερα...ειναι μπαχαλο το σπιτι!!!οτι προλαβουμε...αυριο εχω κλεισει ραντεβου στο κομμωτηριο να βαψω μαλλι, ναλλαξει λιγο η διαθεση.:rolleyes:

Και μετά να κανονίσεις έξοδο!

δωρακι καλως ηρθατε, τωρα καλα ειναι, επεσε καπως η θερμοκρασια νομιζω..

καντυ μου ευχαριστω για τα περαστικα, ειναι λιγο καλυτερα σημερ το ματακι...την ρωτουσα χθες βραδυ που χαλαρωσαμε..μαγαπας??ναι ..ποσο???τοτο, τοτο, τοοοοτο μαμα. μεχρι που??μεχι ηλιο , μου λεει.εγω της λεω μεχρι το φεγγαρι. οκιιι, εγω μεχι το φεγγαακι και τα συννεφα....χωμα με κανει με κατι τετοια....κουκουβαααα....

Κάτι τέτοια λένε και μας κάνουν βούτηρο!!!

παω να δουλεψω..ευτυχως ειναι παρασκευη...ντουπιιι...

Καλημέρα κορτσούδια

Σήμερα ξύπνησα απο τις 7 να πάω να κάνω εξετάσεις και τώρα νυστάζω. Πως τα έχουν κάνει ετσι Παναγίτσα μου.

Φωτεινή όντως είμαστε πολύ κοντά μη σου πώ ακριβως το ίδιο. Αλλά έγώ είμαι κότα μπροστά σου λόγω πρωτάρας και φόβου πιθανόν. Με το καλό και σε σένα κοριτσάκι. Επίσης ο πεθερός μου είναι απο Κεφαλονιά. Και ο άντρας μου είναι ένας γνήσιος Κεφαλονίτης σε όλα. Εγω δεν έχω πάει ακόμα αλλά το θέλω πάρα πάρα πολύ.

να πας με την πρώτη ευκαιρία!

Φέφη δηλ. τι ώρα ξύπνησες; Γιατί εγώ για να τα κάνω αυτά έπρεπε να είχα ξυπνήσει απο τις 5. Πόσο θέλω να πιω έναν καφέ. Συνέχεια ξεχνάω να ρωτήσω το γιατρό αν κάνει να πίνω μια φορά στο τόσοοοοοοοοοοοοοοοοο.

Εμένα με άφηνε να πίνω 1 την ημέρα. Φραπέ. Ρώτα τον ίσως σου δώσει το οκ. Να γράφεις ότι θες να τον ρωτήσεις και να πηγαίνεις με το μπλοκάκι. Εγώ έτσι έκανα!

Ρωτάω τόσα πολλά κάθε φορά και συνέχεια ξεχνάω να ρωτήσω για το καφέ και για κάτι άλλο.

Σήμερα δεν μαγειρεύω έχω απο χτες.

Αυτά!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Σήμερα έρχονται τα πεθερικά (ξαφνικά). Δεν έχω μαγειρέψει τίποτα. Σκεφτόμουν να κάνω πατάτες με αυγά τηγανιτά, αλλά δε φτάνουν για όλους. Οπότε θα παραγγείλουμε. Ας ειχαν ενημερώσει νωρίτερα να κανονίσω την πορεία μου.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααααα!!!!

Τι κανετε κορτσουλια μ;

Εμεις καλα,εδω ησυχα...στο σπιτακι μας που μας ελειψε πολυ.

Να σας πω κατι προτοτυπο;

ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Παντως πραγματικα,σε σχεση με τις περασμενες μερες που ημασταν στο χωριο,η ζεστη ειναι πιο υποφερτη.

Στο χωριο πιασαμε τους 37 και,αυτες τις μερες!!!

Δεν πηγαμε για μπανιο μιας και την φοβηθηκα την ζεστη για να μην παθουμε καμια ηλιαση αλλα και για να μην αρρωστησει ο μικρος.....δεν ειναι οτι καλυτερο τοση ζεστη....

Θα παμε ομως εδω που ηρθαμε για κανα μπανακι.....

ισως να παμε και καπου για κανα δυημερο....στην επετειο μας....

θα δουμε αναλογα με την διαθεση μας και τις αντοχες μας....αφηστε που σκεφτομαι και την ταλαιπωρια του παιδιου....

Σημερα θα φαμε μπιφτεκια εμεις ισως με καμια πατατουλα και ο θησαυρος κριθαρακι με μοσχαρι απο την μανουλα.

Τι καλα αυτες τις μερες που μαγειρευε η μαμακα μου,ειχα ξενιασει εντελως....

τωρα ξανα τα ιδια!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...