Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Φεφάκι έβγαλες τον φρονιμίτη;;;;;

Είσαι άξια συγχαρητηριων!!!!;) Ελπίζω να τελείωσε και η ταλαιπωρία σου!

Καλό μεσημέρι! Την κοπανάω!

ευχαριστώ καρδιά μου, μακάρι!

κ εσύ να είσαι πάντα καλά κ να βρεις τί σε επηρέασε να μην το ξαναπάθεις νέα γυναίκα, έλεος!

Καλησπέρα ξανά!

Φεφη μου, 12 χρονια ημουν λογιστρια σε επιχειρησεις χονδρικης. Ξερω πότε γιορτάζει ο πολιουχος κάθε πόλης, τα ωράρια των καταστημάτων για να ταιριάξουν τα ταξιδια των πωλητών, τα ξενοδοχεια που κάνουν ειδικες τιμες σε πωλητες, τις εταιριες ενοικιασης αυτοκινητων, τα φθηνά εστιατορια, παρακολουθουσα τον καιρο για απαγορευτικά, κλπ. Όπως καταλαβαινεις ουτε σε γραφειο ταξιδίων να δουλευα (αν και έχω δουλεψει και σε τετοιο).

Περαστικά στο Φεφο.

Φιλιά. Καλο μεσημέρι και καλή όρεξη.

από πού είσαι δεν μου είπες; καλυβώνω λέμε!;)

Την μια πανσεληνιάζει, την άλλη είναι ανάδρομος ο Ερμής έλεος πια δεν βλέπει το Σύμπαν ότι δεν είμαστε στα καλά μας κάτω εδώ στην Γη ???:confused:

***Εμείς κανονικά πληρωνόμαστε.. την τελευταία φορά είχαν καθυστερήσει καμιά 10ριά μέρες. Επίδομα (αυτό που πρέπει) έχει ήδη κατατεθεί (ναι, γι' αυτό δεν πλησιάζω ΑΤΜ είναι να πάνε αλλού αυτά)... τα υπόλοιπα στο χέρι προτού φύγω... γενικά, Ε Δ Ω, προτιμάμε να πληρώνουμε μετρητοίς υπ. αδείας ΠΑΡΑ να λείπεις από την καρέκλα σου !!!!

Ναι ναι ένα ψυχολογικό το παθαίνει η καρέκλα αν δεν κάθεσαι πάνω...

το θέμα μου είναι ΕΑΝ θα φύγω ή αν θα μου πούνε "Πού πας ????? Κάτσε εδώ !!!" .... μπορεί τώρα να είμαι με την μυγοσκοτώστρα ανά χείρας αλλά ίσως να το θυμηθούν τότενες να βγάλουν απαντήσεις κλπκλπκλπ... πώς θα σου μαμήσει την ψυχολογία ο αφεντικός άλλωστε ????? έχει τρόπους πολλούς - αρκεί να μην κάτσει να τα σκεφτεί μαζεμένα... :| για εφέτος ειδικά όμως έχω ένα άσχημο προαίσθημα :?

να αφήσεις τα προαισθήματα, να πιάσεις τα αισθήματα!!!!

ο φέφος είχε κέφια χθες που τα πληρώνει σήμερις κ ελπίζω όχι για πολύ, γιατί μπορεί να ακούγομαι, να φαίνομαι δυνατή, αλλά η δύναμή μου είναι ο φέφος! ο βράχος μου! χωρις αυτόν είμαι κότα!

Καλημερα κοριτσια!

Ειμαι βιαστικη παλι, δουλειες, δουλειες, δεν τελειωνουν...

Ελενη μου τι να πω..μετα απο 7 οροφους και ο πατερας μου θα ανεβαζε πιεση που εχει μεγαλη 7 μικρη 5:shock: Περαστικα κοριτσακι μου! Κατι πρεπει να ευθυνεται για την πιεση..μηπως παιρνεις καποιο φαρμακο κ στην ανεβαζει?

κ ο δικός μου πατήρ έχει χαμηλή πίεση.

Φεφη σε χρειαζομαι λιγακι η' μαλλον χρειαζομαι τις νομικες σου συμβουλες. Η εταιρεια που δουλευει ο αντρας μου μολις του ανακοινωσε οτι θα του αφαιρεσει απο το μισθο 5 μερες δλδ μιας εβδομαδας μισθο διοτι λεει εχουν σαν πολιτικη τους να μην πληρωνουν τις επισημες αργιες και φετος ειχαμε 5 επισημες αργιες!!Αυτο λεει το κανουν σε οσους ειναι στην επιχειρηση λιγοτερο απο 2 χρονια. Καραφλιασε ο αντρας μου κ εγω μεγαλυτερη μπαρουφα δενε χω ξανακουσει. απο οτι ξερω οι επισημες αργιες πληρωνονται κανονικα συμφωνα με νομοθεσια της ΕΕ. Να θυμισω οτι ο αντρας μου ειναι μονιμος υπαλληλος πληρες ωραριο κλπ δεν ειναι ουτε ωρομισθιος ουτε εκτακτος. Μπορουν να το κανουν αυτο η' να καταφυγουμε σε δικηγορο?

(Περυσι παλι τετοια εποχη η εταιρεια που δουλευε η προηγουμενη προσπαθησε να του φαει 800 ευρω, παλι δικηγοροι τελικα φυσικα τα πηραμε τα λεφτα μας πριν φτασουμε στα δικαστηρια)

εννοείται να πάτε σε δικηγόρο.

κάτι σε ΣΕΠΕ δεν εχουν εκεί; σώμα επιθεώρησης εργασίας;

αλλά άπαξ κ πάει, δεν θα τον στείλουν μετά επ' αφορμής;:confused:

γιατί δεν μιλάει με κάποιον πιο από πάνω, διεύθυνση, ότι τα δικαιούται κ θα τα διεκδικήσει, αλλά θα προτιμούσε να μην φτάσει σε σημείο ρήξης με την εταιρεία κ να λυθει το ζήτημα εξωδικαστικά κ φιλικά...ξέρεις! με τρόπο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ευχαριστώ καρδιά μου, μακάρι!

κ εσύ να είσαι πάντα καλά κ να βρεις τί σε επηρέασε να μην το ξαναπάθεις νέα γυναίκα, έλεος!

από πού είσαι δεν μου είπες; καλυβώνω λέμε!;)

να αφήσεις τα προαισθήματα, να πιάσεις τα αισθήματα!!!!

ο φέφος είχε κέφια χθες που τα πληρώνει σήμερις κ ελπίζω όχι για πολύ, γιατί μπορεί να ακούγομαι, να φαίνομαι δυνατή, αλλά η δύναμή μου είναι ο φέφος! ο βράχος μου! χωρις αυτόν είμαι κότα!

εννοείται να πάτε σε δικηγόρο.

κάτι σε ΣΕΠΕ δεν εχουν εκεί; σώμα επιθεώρησης εργασίας;

αλλά άπαξ κ πάει, δεν θα τον στείλουν μετά επ' αφορμής;:confused:

γιατί δεν μιλάει με κάποιον πιο από πάνω, διεύθυνση, ότι τα δικαιούται κ θα τα διεκδικήσει, αλλά θα προτιμούσε να μην φτάσει σε σημείο ρήξης με την εταιρεία κ να λυθει το ζήτημα εξωδικαστικά κ φιλικά...ξέρεις! με τρόπο!

Σωμα Επιθεωρησης Εργασιας δεν υπαρχει, η μοναδικη στηριξη παρεχεται απο Εργατικα Συνδικατα αλλα και σ αυτα πρεπει να εισαι μελος, και να εχεις πληρωσει την ετησια συνδρομη κλπ(μεταξυ μας 200 ευρω το χρονο μου φαινονται πολλα).

Ο αντρας μου εθεσε το θεμα γραπτως στα HR της εταιρειας ζητωντας μια επισημη απαντηση για το τι δικαιουται πριν καταφυγουμε σε δικηγορο και 2 μερες τωρα καμμια απαντηση. Απλα ρωταω αν εχουν το δικαιωμα να παρακαμπτουν Ευρωπαικη νομοθεσια με τη δικαιολογια οτι ειναι "πολιτικη της εταιρειας " κλπ:confused: Τα χω παρει λεμε κ εγω και αυτος.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

τί φαί Θεέ μου!!!!!!!!θέλω!

Μακάρι βρε fefi μου να ήμουν κοντά, θα σου έφερνα να φας (αν και άργησα λίγο να διαβάσω το μήνυμα και τα φάγαμε)

Επειδή δεν έμειναν ούτε για δείγμα, την επόμενη φορά, θα σου τα βγάλω φωτογραφία, τουλάχιστον να πάρεις μια γεύση έτσι.

Να σου τα στείλω με courier δε γίνεται, θα χαλάσουν στη διαδρομή.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρωτές και δοξάζω τον Θεό που ξεμπέρδεψα γρήγορα!

Πότε θα ξέρεις αν θα προσληφθείς και πού;

Η πλάκα είναι ότι μετά το χθεσινό επεισόδιο η πιεσή μου είναι γύρω στο 10 με 11!!! Χαζεμένη τελείως δηλαδη!:tongue:

Τουλάχιστον είναι χαμηλή σήμερα. Το βραδάκι να μας πεις καλά νέα από τον καρδιολόγο.

σήμερα σε 2 λεπτά έβγαλα φρονιμίτη! είμαι με αναισθησία, μουδιασμένη!

Μωρέ μπράααααβββοοοοοο!!!!!!!!!!

θα πάω για τσεκ το βράδυ να με δει πώς επουλώνεται!

ευελπιστώ να βρήκαμε την εστία του πόνου-αιτία!

Μακάρι για να ξενοιάσεις.

χθες ο φέφος με σήκωσε αγκαλιά κ με είχε αρκετή ώρα στα χέρια!!!!!:oops::( τον κατέστρεψα η αεράτη!!!

χαχαχαχα περαστικά του.

Εβιρι άπαιχτη ατάκα.

:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Φεφάκι περαστικά στον αντρούλη σου! Είδες τι κάνουν τα ......οικογενειακά βάρη????:tongue::tongue::tongue:

μεταξάκι μου δεν νομίζω να σου την κάνουν Δεκαπενταυγουστιάτικα!

Αλλά ακόμη κι αν το κάνουν θα κάνουμε παρεούλα τα δυό μας εκείνες τις μέρες!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια!πω πω κουταλαω απο την νυχτα...εχθες ειχαμε δυσκολη νυχτα με τους κολικους,το γιαβρακι μας ποναει κ οτι κ αν καναμε δεν ηρεμουσε.μονο στο στηθος αλλα κ εκει εκανε κατι τεντωματα αλλο πραγμα...τελικα 3:00παρα μειναμε κανενα 20λεπτο διπλα στον απορροφητ κ ηρεμησε οπου κ κοιμηθηκε..αχ δεν μπορω να τον βλεπω ετσι,σπαραζει η καρδια μου..κ ο πατερας του κομματια εγινε...οπβς καταλαβατε ειμαστε γονεις κλαψες χιχιχι!!!σημερα εχουμε παιδιατρο,για να δουμε τι ψαρια πιασαμε με τον θηλασμο!!!!!

Ελενη περαστικα,να το ψαξεις με την πιεση αλλα παιζει ολο αυτο να ναι κ απο την ζεστη!!!

Φεφη εισαι θεα,μπραβο κ χιλια μπραβο που μια χαρα εισαι στον οδοντιατρο.καλα εγω ξερετε,κοταρα!!!εχω να παω την Δευτερα κ ειμαι χ@σμενη απο σημερα.....ο Φεφος τι επαθε,δεν διαβασα...ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο,περαστικα του παντως!

Καγκλυ διαβασα τα νεα σας,αχ τι ωραια αντε την επομενη φορα θα σας βαλει να ακουσετε κ καρδουλα,οχι μονο να τν βλεπετε!πω πω θεικος ηχος!!!

love4four υπομονη με την δουλεια κ φυσικα οχι που θα πεθανουμε κιολας,θα συμφωνησω με Φεφη κ την τρομερη ατακα ρουφιανε νεκροθ...κτλ χιχιχιχι!!!

Θεια Καντυ του δωσαμε τα φιλακια σου του στρουμφυλη,κ σου στειλε κ εκεινος!!!αχ δεν θυμαμαι η δικια σου νυφη κανει καποια επεμβαση?ελπιζω να ειναι ολα οκ,περαστικα της!

Φωτεινη εισαι εγκυουλα ε?καλη εγκυμοσυνη να χεις,θα στε μαζι με την Καγκλυ μας κ μαλλον θα γεννατε κ κοντα!!!!!!

αλλα δεν θυμαμαι,οποτε γραφω το μενου για σημερα που ηταν γεμιστες κοκκινες πιπεριες απο τα χερακια μου!!!

φιλακιαααααααα!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Σωμα Επιθεωρησης Εργασιας δεν υπαρχει, η μοναδικη στηριξη παρεχεται απο Εργατικα Συνδικατα αλλα και σ αυτα πρεπει να εισαι μελος, και να εχεις πληρωσει την ετησια συνδρομη κλπ(μεταξυ μας 200 ευρω το χρονο μου φαινονται πολλα).

Ο αντρας μου εθεσε το θεμα γραπτως στα HR της εταιρειας ζητωντας μια επισημη απαντηση για το τι δικαιουται πριν καταφυγουμε σε δικηγορο και 2 μερες τωρα καμμια απαντηση. Απλα ρωταω αν εχουν το δικαιωμα να παρακαμπτουν Ευρωπαικη νομοθεσια με τη δικαιολογια οτι ειναι "πολιτικη της εταιρειας " κλπ:confused: Τα χω παρει λεμε κ εγω και αυτος.

από την Ευρωπαϊκή νομοθεσία πρέπει να υπάρχει κάτι αντίστοιχο κ στο ήγκλαντ με το ελληνικό ΣΕΠΕ! δεν μπορεί! ψάξε, ρώτα σε υπηρεσίες του υπουργείου εργασίας.

στο συνδικάτο πληρώνεις; δεν το ήξερα! δεν έχουμε σωματείο βλέπεις εδώ στο μαγκαζί!

πάντως σίγουρα δικαιούται τα λεφτά κ να πάει ο ίδιος κατά πρόσωπο! όχι μόνο γραπτώς. στον διευθυντή καλή μου, αλλά με ευγένεια κ στυλ λίγα κ σταράτα λόγια.

Μακάρι βρε fefi μου να ήμουν κοντά, θα σου έφερνα να φας (αν και άργησα λίγο να διαβάσω το μήνυμα και τα φάγαμε)

Επειδή δεν έμειναν ούτε για δείγμα, την επόμενη φορά, θα σου τα βγάλω φωτογραφία, τουλάχιστον να πάρεις μια γεύση έτσι.

Να σου τα στείλω με courier δε γίνεται, θα χαλάσουν στη διαδρομή.

κ μόνο που το σκέφτηκες!!!!!σαν να έφαγα!

Πότε θα ξέρεις αν θα προσληφθείς και πού;

καλέ ναι!

περιστέρω μου ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!!!!!!να πετύχεις, να δικαιωθείς, να χαρείς εσύ κ το σπιτικό σου!!!!

Φεφάκι περαστικά στον αντρούλη σου! Είδες τι κάνουν τα ......οικογενειακά βάρη????:tongue::tongue::tongue:

θα κόψω τα φρουτάκια!!!!!!!έτσι μου είπε ήδη!:rolleyes:

μεταξάκι μου δεν νομίζω να σου την κάνουν Δεκαπενταυγουστιάτικα!

Αλλά ακόμη κι αν το κάνουν θα κάνουμε παρεούλα τα δυό μας εκείνες τις μέρες!!!

εγώ έχω άδεια 6-17 Αυγούστου! αλλά επίδομα, μισθό, ασφάλεια; δεν ξέρω!

γεια σας κοριτσια!πω πω κουταλαω απο την νυχτα...εχθες ειχαμε δυσκολη νυχτα με τους κολικους,το γιαβρακι μας ποναει κ οτι κ αν καναμε δεν ηρεμουσε.μονο στο στηθος αλλα κ εκει εκανε κατι τεντωματα αλλο πραγμα...τελικα 3:00παρα μειναμε κανενα 20λεπτο διπλα στον απορροφητ κ ηρεμησε οπου κ κοιμηθηκε..αχ δεν μπορω να τον βλεπω ετσι,σπαραζει η καρδια μου..κ ο πατερας του κομματια εγινε...οπβς καταλαβατε ειμαστε γονεις κλαψες χιχιχι!!!σημερα εχουμε παιδιατρο,για να δουμε τι ψαρια πιασαμε με τον θηλασμο!!!!!

Φεφη εισαι θεα,μπραβο κ χιλια μπραβο που μια χαρα εισαι στον οδοντιατρο.καλα εγω ξερετε,κοταρα!!!εχω να παω την Δευτερα κ ειμαι χ@σμενη απο σημερα.....ο Φεφος τι επαθε,δεν διαβασα...ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο,περαστικα του παντως!

αλλα δεν θυμαμαι,οποτε γραφω το μενου για σημερα που ηταν γεμιστες κοκκινες πιπεριες απο τα χερακια μου!!!

φιλακιαααααααα!!

μ αρέσει που προλαβαίνεις κ μαγειρεύεις!!!!!εσύ είσαι άξια μανούλα!

κ μια χαρά γονείς!

ο θηλασμός θα τον έχει ανεβάσει σούπερ!!!!!!συγχαρητήρια!

για τους κολικούς, βυζί, αγκαλιά κ υπομονή!!!

ευχαριστώ για τα περαστικά..

κάντυ δες το μέηλ σου!!!έτοιμο!

σχόλασα, φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα ξέρεις αν θα προσληφθείς και πού;

Ποιος είπε ότι θα προσληφθώ;

Για τυπικούς λόγους τα κάνω τα χαρτιά μου,όπως κάθε χρόνο,για 13 συναπτά έτη!!!

Τα τελευταία 2 χρόνια δεν με εχουν πάρει πουθενά και ούτε προβλέπεται

Καλέ δεν παίρνουν κόσμο λέμε!!!Μεχρι και η εγκύκλιος το γράφει!!!

Δηλαδή πάμε και τα κάνουμε,σε δουλειά να βρισκόμαστε!!

περιστέρω μου ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!!!!!!να πετύχεις, να δικαιωθείς, να χαρείς εσύ κ το σπιτικό σου!!!!

Ευχαριστω σίστερ αλλά δεν το βλέπω!!

Μαρή τον ξέβγαλες τον γαμπρούλη μου!!!

Αεράτη:tongue::tongue:

Λοιπόν για όσες αντεχουν ΜΙΡΛΑ,ΑΛΛΟΥ εχω γράψει τα ΑΠΑΝΤΑ

Link to comment
Share on other sites

μεταξάκι μου δεν νομίζω να σου την κάνουν Δεκαπενταυγουστιάτικα!

Αλλά ακόμη κι αν το κάνουν θα κάνουμε παρεούλα τα δυό μας εκείνες τις μέρες!!!

:D:D:D:D

να αφήσεις τα προαισθήματα, να πιάσεις τα αισθήματα!!!!

ο φέφος είχε κέφια χθες που τα πληρώνει σήμερις κ ελπίζω όχι για πολύ, γιατί μπορεί να ακούγομαι, να φαίνομαι δυνατή, αλλά η δύναμή μου είναι ο φέφος! ο βράχος μου! χωρις αυτόν είμαι κότα!

Με συγκινείς ..... πολύ :oops:

γεια σας κοριτσια!πω πω κουταλαω απο την νυχτα...εχθες ειχαμε δυσκολη νυχτα με τους κολικους,το γιαβρακι μας ποναει κ οτι κ αν καναμε δεν ηρεμουσε.μονο στο στηθος αλλα κ εκει εκανε κατι τεντωματα αλλο πραγμα...τελικα 3:00παρα μειναμε κανενα 20λεπτο διπλα στον απορροφητ κ ηρεμησε οπου κ κοιμηθηκε..αχ δεν μπορω να τον βλεπω ετσι,σπαραζει η καρδια μου..κ ο πατερας του κομματια εγινε...οπβς καταλαβατε ειμαστε γονεις κλαψες χιχιχι!!!σημερα εχουμε παιδιατρο,για να δουμε τι ψαρια πιασαμε με τον θηλασμο!!!!!

....

κουτουλάω=παραντουράω... ποιά το είχε γράψει/πει ???? :-P

Αχ Αννούλα4 μας γλυκιά να δεις που θα έχετε πιάσει πολλά ψάρια με τον θηλασμό !

Πονάει το γιαβράκι μου και τεντώνει πατουσίτσες ??? :? θα σας περάσουν , όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι ... υπομονή μανούλα και μην το παίρνεις τοις μετρητοίς... κάπως έτσι μεγαλώνουν όλα τα παιδάκια ... φιλάκια !

Ηλιαχτίδα29 μας,

Θα έστελνες το ταπεράκι αλλά το φάγατε μάνα μου... και πεινάαααααω λέμε !

Link to comment
Share on other sites

κ μόνο που το σκέφτηκες!!!!!σαν να έφαγα!

:D:D:D:D:D:D

Ηλιαχτίδα29 μας,

Θα έστελνες το ταπεράκι αλλά το φάγατε μάνα μου... και πεινάαααααω λέμε !

Εσύ, κάντυ μου, είσαι κοντά...

Πότε θέλεις να τα ξαναφτιάξω να έρθεις να φας???


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:::::::::::::Άντε γεια (!!!!)

Ηλιαχτίδα29 μας.....

ΤΩΡΑ είδα πού μένεις (το γκαβό !!!) σε είχα κατατάξει -από μόνη μου δλδ μην θαρρείς- κάπου ... βόρεια μεριά δεν ξέρω πού.... προς Θεσσαλονίκη .... Βέροια κλπκλπ !!!!

εμότικον που στέλνει καρδούλες !!!! γι αυτό που έγραψες !!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!πω πω κουταλαω απο την νυχτα...εχθες ειχαμε δυσκολη νυχτα με τους κολικους,το γιαβρακι μας ποναει κ οτι κ αν καναμε δεν ηρεμουσε.

Ναι μωρέ τα καημενούλια τα μωράκια έχουν σ' αυτούς τους μήνες τα πονάκια τους. Έχω διαβάσει ότι τα ανακουφίζει να τα χαϊδεύεις κυκλικά με τη φορά του ρολογιού στην κοιλίτσα την ώρα του κολικού. Απαλά, όχι με πίεση. Αν σε πρόλαβα και δεν έχεις φύγει ακόμη για τον παιδίατρο ρώτα τον να σου πει τρόπους ανακούφισης.

Φιλάκια.

Ποιος είπε ότι θα προσληφθώ;

Για τυπικούς λόγους τα κάνω τα χαρτιά μου,όπως κάθε χρόνο,για 13 συναπτά έτη!!!

Τα τελευταία 2 χρόνια δεν με εχουν πάρει πουθενά και ούτε προβλέπεται

Καλέ δεν παίρνουν κόσμο λέμε!!!Μεχρι και η εγκύκλιος το γράφει!!!

Δηλαδή πάμε και τα κάνουμε,σε δουλειά να βρισκόμαστε!!

Κρίμα, αλλά πάλι η ελπίδα πεθαίνει τελευταία και κάποιες φορές συνέρχεται κι από το κόμα. Γι' αυτό εύχομαι να προσληφθείς φέτος.

Αχ θα καταφερουμε ποτέ να συναντηθούμε,έστω και από δυο την κάθε φορά;

Θέλω να σας γνωρίσω από κοντά!!!!

Κι εμείς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε ότι θα προσληφθώ;

Για τυπικούς λόγους τα κάνω τα χαρτιά μου,όπως κάθε χρόνο,για 13 συναπτά έτη!!!

Τα τελευταία 2 χρόνια δεν με εχουν πάρει πουθενά και ούτε προβλέπεται

Καλέ δεν παίρνουν κόσμο λέμε!!!Μεχρι και η εγκύκλιος το γράφει!!!

Δηλαδή πάμε και τα κάνουμε,σε δουλειά να βρισκόμαστε!!

Ευχαριστω σίστερ αλλά δεν το βλέπω!!

Μαρή τον ξέβγαλες τον γαμπρούλη μου!!!

Αεράτη:tongue::tongue:

Λοιπόν για όσες αντεχουν ΜΙΡΛΑ,ΑΛΛΟΥ εχω γράψει τα ΑΠΑΝΤΑ

όταν σου εύχονται, ιδίως από καρδιάς, να λες ευχαριστώ για να πιάνει!!!!

σιγά να μην τον έβαλα κ σε πρόπλυση...άκου ξέβγαλα!:P απλά του ρθε να με σηκώσει κ με κουνούσε πέρα δώθε χαρούμενος!!!αγκαλιά!!!

τί-πο-τα πονηρό!!!όλα έγιναν μπροστά στο σπλάχνο μου! που χτυπούσε παλαμάκια...;)

Αχ θα καταφερουμε ποτέ να συναντηθούμε,έστω και από δυο την κάθε φορά;

Θέλω να σας γνωρίσω από κοντά!!!!

ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ! Θέλω να σας δω από κοντά!!!!!αγκαλιά!!!!

εβιρούλα κ εμείς στην ρύπα δίναμε ινφακόλικ για κολικούς.

την κρατούσαμε κάπως στην κοιλιά!

ο θηλασμός βοηθάει στους κολικούς, η παρηγοριά στα ζιζάκια της μαμάς!

κ όσο μπορεί η μαμά να μην τρώει "πειραχτικά" φαγητά. η πλέον αρμόδια είναι η μαρία μας!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε ότι θα προσληφθώ;

Για τυπικούς λόγους τα κάνω τα χαρτιά μου,όπως κάθε χρόνο,για 13 συναπτά έτη!!!

Τα τελευταία 2 χρόνια δεν με εχουν πάρει πουθενά και ούτε προβλέπεται

Καλέ δεν παίρνουν κόσμο λέμε!!!Μεχρι και η εγκύκλιος το γράφει!!!

Δηλαδή πάμε και τα κάνουμε,σε δουλειά να βρισκόμαστε!!

Ευχαριστω σίστερ αλλά δεν το βλέπω!!

Μαρή τον ξέβγαλες τον γαμπρούλη μου!!!

Αεράτη:tongue::tongue:

Λοιπόν για όσες αντεχουν ΜΙΡΛΑ,ΑΛΛΟΥ εχω γράψει τα ΑΠΑΝΤΑ

Περιστερακι δλδ δουλευες για 11 χρονια και τωρα δε σε παιρνουν? Δεν εχεις μαζεψει μορια?? Εγω τα δυο ατομα που δουλευουν ωρομισθιοι που ξερω δουλευουν τα τελευταια 3 χρονια...:|

Καλη επιτυχια παντως!!

Φεφη ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες, δε γινεται να παει ο ιδιος διοτι εδω οι εταιρειες ειναι απροσωπες, λειτουργουν ολα μεσω μαιλ, το διευθυντη μπορει κ να μην τον εχει δει ποτε, μπορει και να ναι στο Λονδινο κλπ..Επιπλεον δεν ασχολειται ο διευθυντης με αυτα, υπαρχει μια ιεραρχια την οποια δε μπορεις να παρακαμψεις. Ακομα και να την προσπερνουσες υποθετικα, και να πηγαινες στο διευθυντη ο ιδιος θα σε παρεπεμπε ξανα πισω στο καταλληλο τμημα.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...