Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα! Καλημέρα!!!

Αγγελικούλα, να χαίρεσαι το μπουμπούκι σου

Κάντυ, καλή επιτυχία στην επέμβαση της νύφης σου

Κάγκλυ, δεν είναι υπέροχο συναίσθημα; Απόλαυσε το όσο περισσότερο μπορείς. Έχουν περάσει 9 μήνες από τότε που γέννησα, κι όμως την πρώτη φορά που άκουσα την καρδούλα του τη θυμάμαι σα να ήταν εχθές.

Αν ξεχνάω κάτι άλλο σημαντικό, συγνώμη... Είναι και η ηλικία βλέπετε (όχι η δική μου... του μικρού που μονοπωλεί το ενδιαφέρον μου και με έχει αφήσει με μισό μυαλό :D:D:D)

Σήμερα τρώμε κολοκυθάκια γεμιστά με αυγολέμονο που περίσσεψαν από εχθές, άρα... ΔΕ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Σήμερα ναι, είμαι καλύτερα, ευχαριστώ, και το απόγευμα θα ξαναπάω στον καρδιολόγο.

Ηλιαχτίδα, που να φτάσει και στα 2 περίπου που ξεκινάει το οιδιπόδειο να δεις τι έχεις να πάθεις!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλεναδούλες μου!

Τι κάνετε;

Πώς πάτε από ζέστη;

Σήμερα πήγα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρωτές και δοξάζω τον Θεό που ξεμπέρδεψα γρήγορα!Τι να σας τα λέω!!!Στα γραφεία της Δευτεροβάθμιας...Τρίτος κόσμος!Μην σας πω και τέταρτος...

Τα μαστόρια ευτυχώς ξεμπέρδεψαν χθες

Η μια πλευρά των ντουλαπιών της κουζίνας μου ήταν έτοιμη να ξεκολλήσει από τον τοίχο.

Εκανα ανακατατάξεις φυσικά στα πράγματα που βάζω μέσα για να μην ξαναεχω τα ίδια...

Για σήμερα τρώμε γίγαντες από χθες

Από διάθεση δεν πάμε και πολύ καλά

Μια ομορφιά!!!

Αλλά πού θα πάει...

Εχει ο Θεός!!

Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι μου τα ντουλάπια είχαν τόσο βάρος που δεν άντεχαν ή ήταν κακή η κατασκευή τους εξ αρχής?

Με βάζεις σε σκέψεις γιατί και τα δικά μου δεν έχουν και λίγα μέσα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φαντάζομαι πως δεν είχανε βάλει μεγάλα ουπα και δεν μπορούσαν να συγκρατήσουν το βάρος αγγελικούλα γιατί αλλιώς έτσι όπως τα φορτώνουμε θα είχανε πέσει όλα!

Περιστεράκι τι γίνεται με την φωτιά; Είστε μακρυά;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Τότε παίρνεις άδεια;

13-14/08 και 20-31/08 ... τουτέστιν θα χρειαστεί να γυρίσω ή να έρθω πίσω για 2 μέρες Πέμπτη Παρασκευή μετά τον 15Αύγουστο σαν τον λαλάκα.. ας μου δώσουν την άδεια όμως πρώτα που έχουν εγκρίνει ...;)

Καλημερούδια!

Σήμερα είναι πιο δροσερά από χτες και ήρθαμε λίγο στα ίσια μας!

Από φαγητό δεν έχω ιδέα τι θα φάμε! Δεν έφτιαξα τίποτα χτες!!!

Και τα ντελίβερυ ???? Τί θα γίνουν ? Κλέφτες ???? :tongue::tongue::tongue::rolleyes::cool:

Τα μαστόρια ευτυχώς ξεμπέρδεψαν χθες

Η μια πλευρά των ντουλαπιών της κουζίνας μου ήταν έτοιμη να ξεκολλήσει από τον τοίχο.

Εκανα ανακατατάξεις φυσικά στα πράγματα που βάζω μέσα για να μην ξαναεχω τα ίδια...

Α εσύ είχες βαρβάτη δουλειά με τους τεχνικούς ε ????? Πώς έγινε αυτό βρε παιδί μου ? Κακή εγκατάσταση αξ αρχής ή ήταν πολυκαιρισμένα ?

Αρχικό μήνυμα απο love4four viewpost.gif

ΓΕΝΙΚΑ δεν είμαι και πολύ ανεβασμένη σήμερα... νυστάζω τραγικά, άφησα ένα σπίτι βομβαρδισμένο εντελώς και τελείως.... αν μπει μέσα κλέφτης θα νομίζει ότι έχουν μπει άλλοι πριν από αυτόν... οπότε θα φύγει !!! χα χα :wink: νέο κόλπο !!!!

χαχαχαχαχαχαχα βάλε και μια ταμπέλα που να λέει ότι "μας έκλεψαν άλλοι".

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ πού τα βρίσκεις βρε Εβίρι !!! Να 'σαι καλά !:-P:razz::-P

Ελένη μας,

Καλά αποτελέσματα με τον καρδιολόγο !

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι μου τα ντουλάπια είχαν τόσο βάρος που δεν άντεχαν ή ήταν κακή η κατασκευή τους εξ αρχής?

Με βάζεις σε σκέψεις γιατί και τα δικά μου δεν έχουν και λίγα μέσα!

Τα ντουλάπια είναι 3 μόλις ετών!!!

Είχα ουκ ολίγα μέσα,αλλα γι αυτό δεν είναι τα ντουλάπια;

Περιστεράκι τι γίνεται με την φωτιά; Είστε μακρυά;

Ποια φωτιά;

Πιάσαμε και φωτιά;

Αμαν,αμαν,αμαν:shock:

Πάω να ψαξω τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

13-14/08 και 20-31/08 ... τουτέστιν θα χρειαστεί να γυρίσω ή να έρθω πίσω για 2 μέρες Πέμπτη Παρασκευή μετά τον 15Αύγουστο σαν τον λαλάκα.. ας μου δώσουν την άδεια όμως πρώτα που έχουν εγκρίνει ...;)

Ελα ρεεεε.... Για 2 μέρες;; Δεν μπορείς να τις πάρεις κιαυτές και να το κάνεις συνεχόμενα;

Ελένη μας,

Καλά αποτελέσματα με τον καρδιολόγο !

Θενκ κιου!!!

Η πλάκα είναι ότι μετά το χθεσινό επεισόδιο η πιεσή μου είναι γύρω στο 10 με 11!!! Χαζεμένη τελείως δηλαδη!:tongue:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


xaxaxaxaxa! Μάλλον θέλετε να κάνετε την διαφορά!!!

είμαστε ψώνια, πώς να το κρύψομεν άλλωστε...;)

και εγω γιαυτο ρωτησα. γιατι δευτερα και τεταρτη σε μας ειναι κλειστα!!!

είπαμε, αρμενίζουμε στραβά!:rolleyes:

Γεια σας φιλενάδες!!

Σήμερα δούλευα από πρωίας

Δεν προλάβαμε να φάμε και ήρθε μάστορας να μου φτιάξει κάτι που χάλασε.Μόνο που το σκέφτομαι συγχίζομαι!!Οχι που ηρθε να το φτιάξει...Που μου χάλασε...

Την αισθητή πτώση στην θερμοκρασία πού την είδατε;

Βράζει ο τόπος!!!

Απαπαπαπα....

Φιλιά σε όλες

μάκια σου!

Φέφη πες τα να βγουν από μέσα σου!!!!!Αμα δεν τα λέγαμε όλες μας εδώ μέσα,σίγουρα εκεί έξω θα είχαμε...δαγκώσει κανέναν άνθρωπο

κλωτσήσει, φτύσει, γδάρει....κ.ο.κ.:P

εγω λεω φεφακο μου καλο να τα πεις παλι και σαυτους!!!!αι σιχτιρρρ!!!συγχιστηκα με τα ζωα!!!την δικη τους καλοπεραση την θελουν ομως!!!για μας καρφι δεν τους καιγεται

μπα, από εβδομάδα που θα είναι κ καταληκτική της υπομονής μου κ της προθεσμίας για φ.δήλωση. σε του!:cool:

γεια σας ομορφες,εχω χασει πολλα κ δυσκολο να τα διαβασω ολα για πειτε ειχαμε κανενα καλο νεο?εμεις ειμαστε μια χαρα,μεγαλωνουμε συνεχεια κ φυσικα ομορφαινουμε κ αλλο χοχοχοχο!οπως καταλαβαινετε ειμαι μια χαζομαμα κ μου αρεσει απιστευταααααααααααα!!!!!!!!

για σημερα φαγαμε κριθαρακι που το εκανα με φρεσκη ντοματα κ εγινα γιαμιιιιιιιιιιιιιι!!

φιλακια σε ολες ομορφουλες!

χαζομαμά απόλαυσε τον ομορφούλη σου κ θα τα πούμε αργότερα!

Φέφηηηηη, στραβά αρμενίζετε !!! ΑΛΛΑ είστε ωραίοι άνθρωποι, τέεεεεεεεεεεεεεελος !

Αυτό που λέτε για τα δοντάκια το βράδυ όλο και κάτι καταφέρνουμε (βούρτσισμα)... το πρωί είναι που δεν την παλεύω και με τα 2 καθόλου...

η μάνα σου δεν παίζεται!

είμαστε κ ωραίοι κ στραβαρμενιστές!:rolleyes::tongue:

Καλημέρα κόρες!

Φεφη εγω ήξερα για το Λουλουδιστάν και το ωράριο των μαγαζιών. Και ξέρω και γιατι το κάνουν. Επίσης στο Λουλουδιστάν όπως και στο Αγρινιο (τουλάχιστον μέχρι πέρισυ) Ιούλιο και Αυγουστο τα μαγαζιά ειναι κλειστά και το Σάββατο λόγω μεγάλης ζέστης. Έτσι αποφάσιζαν οι εμπορικοι συλλογοι των πόλεων αυτών.

Εμεις χθες ειχαμε φακες και ομελέτα με πατάτες και λουκανικάκια.

Σημερα κάτι σε κοτοπουλο παιζει αλλά δεν ξέρω τι.

Φιλιά σε όλες και συγγνωμη αν ξέχασα κάποια.

θύμησέ μου πού μένεις εσύ κ πώς ξέρεις από λουλουδιστάν;

καλημερα καλημερα, τι κανετε???εγω νυσταζω!!!!οπως καθε μερα δηλαδη κασι βαριεμαι!!!κατα ταλλα το φραντζολακι μου εβγαλε μια κοκκινιλα κατω απτο ματι. μεσα στ ματι ειναι οκ, ακριβως απο κατω και εξω εχει μια κοκκινη γραμμη. ειχα κατι αλοιφες στο σπιτι αλλα δεν ηξερα ποια πρεπει να μπει. οποτε λεω το απογευμα να την παω οφθαλμιατρο για σιγουρα πραγματα...σημερα τρωμε αρακα με πατατουλες. το θεατρικο εργο που ειδα χθες (αρχαια κωμωδια) μου αρεσε υπερβολικα!!!γενικα τρελλαινομαι για παραστασεις αλλα δεν προβλεπονται αλλες για φετος!!!

φεφη μου πως πηγε ο οδοντιατρος???

μπράβο στον αντρούλη σου για χθες. χαίρομαι που πέρασες όμορφα. μακάρι να τα ξανακαταφέρετε!

περαστικά στην όμορφη!

χθες το ακυρώσαμε.

σήμερα σε 2 λεπτά έβγαλα φρονιμίτη! είμαι με αναισθησία, μουδιασμένη!

δεν επιτρέπεται ΛΕΕΙ να καπνίζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να τρώω γαλακτοκομικά...

αλλά καπνίζω!!!!!θα πάω για τσεκ το βράδυ να με δει πώς επουλώνεται!

ευελπιστώ να βρήκαμε την εστία του πόνου-αιτία!

Καλημέρα! Χθες δεν ήμουνα καλά... Ξανανέβασα πίεση και πήγα αργά στη δουλειά όπου μας επισκέφθηκε και ο πρόεδρος οπότε δεν πρόλαβα να μπω καθόλου.

γιατί αγαπούλα μου; πήρες το γιατρό σου; τί σου είπε;:(

Στο μεταξύ πήγα να καταθέσω και τα χαρτιά για το εσπα και δεν μου έφτανε όλη η ζαβλακομάρα και ο πονοκέφαλος που είχα, ήτανε χαλασμένο το ασανσέρ και ανέβηκα 7 οροφους!!!! Τώρα λέω , ελάτε να μου πάρετε την πίεση! Θα εκραγεί το πιεσόμετρο!!!

κ εγώ σήμερα τα κατέθεσα, αλλά ενώ τα είχα έτοιμα μου υπέδειξε να τα κάνω ως αυτοαπασχολούμενη κ όχι ως μισθωτή, λόγω επαγγέλματος;;; όπως πέρυσι!!!

κ έτσι έφαγα άλλη μία ώρα σε φωτοτυπίες, επικυρώσεις, ουρά κ κατάθεση!!!

πανικός από το πρωί. έψαχναν δικαιολογητικά, τα κατέθεταν χωρίς επικύρωση, τους τα επέστρεφε ως ελλειπή, ως ληγμένα (κάρτα ανεργίας...), άλλες με μωρά, καρότσια, παιδάκια, γιαγιάδες, μπαμπάδες, έγκυες...τση μουρλής το σύστριγγλο!!!!!εβίρι, σε αντιγράφω!

Νυσταζωωωωωωω!!!!

Φυσικά χθες δεν μαγείρεψα κι έτσι τρώμε από την μανούλα φακές και κεφτέδες με πατάτες!

μάνα είναι μόνο μία!

Κοριτσάρες έχετε καμιά ιδέα από Κύθνο; Έχει πάει καμιά σας;

Οποιαδήποτε πληροφορία δεκτη!:rolleyes:

όχι καρδιά μου, χαμπάρια!

Μπα...... Το παλεύω αλλά μάταια!

Λείπει και ο συνάδελφος και είμαι σαν τον κούκο!

Κι εδώ η δροσούλα συνεχίζεται!

Ευχαριστούμε για το φύσημα Εβιράκι! Είδες που έπιασε;;;;

ΓΕΝΙΚΑ δεν είμαι και πολύ ανεβασμένη σήμερα... νυστάζω τραγικά, άφησα ένα σπίτι βομβαρδισμένο εντελώς και τελείως.... αν μπει μέσα κλέφτης θα νομίζει ότι έχουν μπει άλλοι πριν από αυτόν... οπότε θα φύγει !!! χα χα νέο κόλπο !!!!

Φεφακι μου,

Έχεις τρεχάματα σήμερα ! Περιμένουμε νέα σου όποτε προλάβεις

......και ο 15Αύγουστος αργεί..... :cool:

τα νέα μου τα είπα κεπ, δικαστικός επιμελητής, βιβλιοπωλείο για δώρο κ για το σπλάχνο που μου ζήτησε την φαρούτα=φραουλίτσα!, μετά τράπεζα, μετά εεταα, μετά γραφείο, μετά φωτοτυπίες, μετά επικυρώσεις, μετά φρονιμίτης, μετά τράπεζα, μετά εεταα, μετά ταξί κ πίσω στο μαγαζί!!!!!!

να σας πω κ του φέφου-είναι ελαφρώς όσο πατάει ο ελέφαντας χάλια πιασμένος κ βογκάει, δεν μπορεί να καθίσει, περπατήσει, ξαπλώσει-πονάει η μέση του κ σφαδάζει! κ το μυαλό μου είναι εκεί. δνε τον έχω ξαναδει ανήμπορο...:(:cry:

έχει ένα ιστορικό μέσης...παλιότερα κ σέστηκα πάνω μου!

κ να πω κ τη μαύρη μου αλήθεια, γιατί είμαι φιλαλήθης παρά το επάγγελμα...πάλι μου την είπαν στην εεταα για τους ψεύτες δικηγόρους, δηλαδή ημαρτον! χθες ο φέφος με σήκωσε αγκαλιά κ με είχε αρκετή ώρα στα χέρια!!!!!:oops::( τον κατέστρεψα η αεράτη!!!

Καλημερούδια!

Σήμερα είναι πιο δροσερά από χτες και ήρθαμε λίγο στα ίσια μας!

Από φαγητό δεν έχω ιδέα τι θα φάμε! Δεν έφτιαξα τίποτα χτες!!!

Πάω να εργαστώ κι επανέρχομαι!!

μάκια!

ντελίβερυ σουήτ χαρτ!

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες.

Φτιάχνω γίγαντες στην κατσαρόλα σήμερα.

μια χαρά! μπονζούγ!

Καλημέρα! Καλημέρα!!!

Αν ξεχνάω κάτι άλλο σημαντικό, συγνώμη... Είναι και η ηλικία βλέπετε (όχι η δική μου... του μικρού που μονοπωλεί το ενδιαφέρον μου και με έχει αφήσει με μισό μυαλό :D)

Σήμερα τρώμε κολοκυθάκια γεμιστά με αυγολέμονο που περίσσεψαν από εχθές, άρα... ΔΕ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ!!!

τί φαί Θεέ μου!!!!!!!!θέλω!

Γεια σας φιλεναδούλες μου!

Τι κάνετε;

Πώς πάτε από ζέστη;

Σήμερα πήγα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρωτές και δοξάζω τον Θεό που ξεμπέρδεψα γρήγορα!Τι να σας τα λέω!!!Στα γραφεία της Δευτεροβάθμιας...Τρίτος κόσμος!Μην σας πω και τέταρτος...

Τα μαστόρια ευτυχώς ξεμπέρδεψαν χθες

Η μια πλευρά των ντουλαπιών της κουζίνας μου ήταν έτοιμη να ξεκολλήσει από τον τοίχο.

Εκανα ανακατατάξεις φυσικά στα πράγματα που βάζω μέσα για να μην ξαναεχω τα ίδια...

Για σήμερα τρώμε γίγαντες από χθες

Από διάθεση δεν πάμε και πολύ καλά

Μια ομορφιά!!!

Αλλά πού θα πάει...

Εχει ο Θεός!!

Σας φιλώ!

όλα καλά θα πάνε!

13-14/08 και 20-31/08 ... τουτέστιν θα χρειαστεί να γυρίσω ή να έρθω πίσω για 2 μέρες Πέμπτη Παρασκευή μετά τον 15Αύγουστο σαν τον λαλάκα.. ας μου δώσουν την άδεια όμως πρώτα που έχουν εγκρίνει ...;)

Και τα ντελίβερυ ???? Τί θα γίνουν ? Κλέφτες ???? :tongue::rolleyes::cool:

καρδιά μου!:D

μια χαρά μου ακούγεται η άδειά σου, αρκεί να σου την δώσουν κ να σου την προπληρώσουν. αλήθεια εσείς τελευταία φορά πότε πληρωθήκατε κ για ποιόν μήνα; έχω χάσει την μπάλα!

το επίδομα άδειας πότε θα το πάρετε;

εγώ περιμένω τον Μάιο!!!!

τρώω τσουρεκάκια που πήρα από φούρνο,

ο φέφος ελπίζω να φάει το μοσχάρι με ρυζάκι της πεθεράς μου, να είναι καλά η γυναίκα μας σκέφτηκε!

την ρύπα θα την κρατήσουν κ το βράδυ με τόσα που μας βρήκαν!

ήδη της πήραν πόσα παιχνίδια κ την πήγαν βόλτα...καλά τώρα θα κοιμάται το σπλάχνο!

τί άλλο; θα είμαι καλά σε λιγάκι...ακόμα είμαι σε ταραχή λόγω της υγείας του φέφου.

ελένη μου περαστικά κ γρήγορα, να μην είναι τπτ σοβαρό.

κάντυ μου το έλαβα το μήνυμα. αστέρι είσαι μαρή!

να συνέλθω, να το συντάξω κ θα το στείλω να το δεις. θα προσπαθήσω για σήμερα, αλλά δεν υπόσχομαι.

φιλούρες σε όλες!

αύριο πανσεληνιάζει, γι' αυτό μας πάει μαμιώντας;:|

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά!

Ελένη μου περαστικά σου. Να προσέχεις. Η πίεση ειναι υπουλη. Να μας πεις τι θα σου πει ο καρδιολόγος.

Φεφη μου, 12 χρονια ημουν λογιστρια σε επιχειρησεις χονδρικης. Ξερω πότε γιορτάζει ο πολιουχος κάθε πόλης, τα ωράρια των καταστημάτων για να ταιριάξουν τα ταξιδια των πωλητών, τα ξενοδοχεια που κάνουν ειδικες τιμες σε πωλητες, τις εταιριες ενοικιασης αυτοκινητων, τα φθηνά εστιατορια, παρακολουθουσα τον καιρο για απαγορευτικά, κλπ. Όπως καταλαβαινεις ουτε σε γραφειο ταξιδίων να δουλευα (αν και έχω δουλεψει και σε τετοιο).

Περαστικά στο Φεφο.

Εβιρι άπαιχτη ατάκα.

Φιλιά. Καλο μεσημέρι και καλή όρεξη.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Τα ντουλάπια είναι 3 μόλις ετών!!!

Είχα ουκ ολίγα μέσα,αλλα γι αυτό δεν είναι τα ντουλάπια;

..............

Γι' αυτό είναι τα ντουλάπια !!! Τί είπες τώρα ???? κακοτεχνίες, δουλειές της αρπαχτής μόνο και μόνο για να παίρνουν το χρήμα τσακ μπαμ και μην τον είδατε ύστερις... :evil: πόσο νευριάζω με τούτα και με εκείνα !

θύμησέ μου πού μένεις εσύ κ πώς ξέρεις από λουλουδιστάν;

Μμμμ.... σιγά που θα το άφηνες ΕΣΥ :tongue: να πέσει χάμω χα χα χα !!! Είπαμε καλυβώνεις !!!! :rolleyes:

...

σήμερα σε 2 λεπτά έβγαλα φρονιμίτη! είμαι με αναισθησία, μουδιασμένη! Μπράβο ! Δεν πτοείσαι με την καμία ! Κι εγώ με τον οδοντίατρο είμαι του αναισθήτου... Περαστικούλια !

δεν επιτρέπεται ΛΕΕΙ να καπνίζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να τρώω γαλακτοκομικά...

αλλά καπνίζω!!!!! αδερφούλα !!!

τα νέα μου τα είπα κεπ, δικαστικός επιμελητής, βιβλιοπωλείο για δώρο κ για το σπλάχνο που μου ζήτησε την φαρούτα= χα χα χα φραουλίτσα!,

να σας πω κ του φέφου-είναι ελαφρώς όσο πατάει ο ελέφαντας χάλια πιασμένος κ βογκάει, δεν μπορεί να καθίσει, περπατήσει, ξαπλώσει-πονάει η μέση του κ σφαδάζει! κ το μυαλό μου είναι εκεί. δνε τον έχω ξαναδει ανήμπορο...:(:cry:

έχει ένα ιστορικό μέσης...παλιότερα κ σέστηκα πάνω μου!

κ να πω κ τη μαύρη μου αλήθεια....χθες ο φέφος με σήκωσε αγκαλιά κ με είχε αρκετή ώρα στα χέρια!!!!!:oops::( τον κατέστρεψα η αεράτη!!!

Χμμμμ αγκαλιές ακούω αγαπητή Φέφη... πού σε πήγαινε αγκαλιά Φεφάκι μας καλό ο μίστερ Φέφος ????? :cool: τον κατέστρεψες !!!! στάχτη και μπούρμπερη .... σόδομα και γόμορρα :tongue::tongue:;):D:p

μια χαρά μου ακούγεται η άδειά σου, αρκεί να σου την δώσουν κ να σου την προπληρώσουν. αλήθεια εσείς τελευταία φορά πότε πληρωθήκατε κ για ποιόν μήνα; έχω χάσει την μπάλα!

το επίδομα άδειας πότε θα το πάρετε;***

εγώ περιμένω τον Μάιο!!!! εσύ είσαι από άλλο ανέκδοτο !

.....

κάντυ μου το έλαβα το μήνυμα. αστέρι είσαι μαρή! ΒΛΑΚΑΣ είμαι με πανοπλία (όχι σόρρυ, με περικεφαλαία εννοούσα αλλά να μην το συζητήσομεν εκτενέστερα εδώθε):cool:

να συνέλθω, να το συντάξω κ θα το στείλω να το δεις. θα προσπαθήσω για σήμερα, αλλά δεν υπόσχομαι. όποτε μπορέσεις ... 2 καρπούζια κάτω από την ίδια μασχάλη δεν χωρούν !!!

.....

αύριο πανσεληνιάζει, γι' αυτό μας πάει μαμιώντας;:|

Την μια πανσεληνιάζει, την άλλη είναι ανάδρομος ο Ερμής έλεος πια δεν βλέπει το Σύμπαν ότι δεν είμαστε στα καλά μας κάτω εδώ στην Γη ???:confused:

***Εμείς κανονικά πληρωνόμαστε.. την τελευταία φορά είχαν καθυστερήσει καμιά 10ριά μέρες. Επίδομα (αυτό που πρέπει) έχει ήδη κατατεθεί (ναι, γι' αυτό δεν πλησιάζω ΑΤΜ είναι να πάνε αλλού αυτά)... τα υπόλοιπα στο χέρι προτού φύγω... γενικά, Ε Δ Ω, προτιμάμε να πληρώνουμε μετρητοίς υπ. αδείας ΠΑΡΑ να λείπεις από την καρέκλα σου !!!!

Ναι ναι ένα ψυχολογικό το παθαίνει η καρέκλα αν δεν κάθεσαι πάνω...

το θέμα μου είναι ΕΑΝ θα φύγω ή αν θα μου πούνε "Πού πας ????? Κάτσε εδώ !!!" .... μπορεί τώρα να είμαι με την μυγοσκοτώστρα ανά χείρας αλλά ίσως να το θυμηθούν τότενες να βγάλουν απαντήσεις κλπκλπκλπ... πώς θα σου μαμήσει την ψυχολογία ο αφεντικός άλλωστε ????? έχει τρόπους πολλούς - αρκεί να μην κάτσει να τα σκεφτεί μαζεμένα... :| για εφέτος ειδικά όμως έχω ένα άσχημο προαίσθημα :?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Ειμαι βιαστικη παλι, δουλειες, δουλειες, δεν τελειωνουν...

Ελενη μου τι να πω..μετα απο 7 οροφους και ο πατερας μου θα ανεβαζε πιεση που εχει μεγαλη 7 μικρη 5:shock: Περαστικα κοριτσακι μου! Κατι πρεπει να ευθυνεται για την πιεση..μηπως παιρνεις καποιο φαρμακο κ στην ανεβαζει?

Φεφη σε χρειαζομαι λιγακι η' μαλλον χρειαζομαι τις νομικες σου συμβουλες. Η εταιρεια που δουλευει ο αντρας μου μολις του ανακοινωσε οτι θα του αφαιρεσει απο το μισθο 5 μερες δλδ μιας εβδομαδας μισθο διοτι λεει εχουν σαν πολιτικη τους να μην πληρωνουν τις επισημες αργιες και φετος ειχαμε 5 επισημες αργιες!!Αυτο λεει το κανουν σε οσους ειναι στην επιχειρηση λιγοτερο απο 2 χρονια. Καραφλιασε ο αντρας μου κ εγω μεγαλυτερη μπαρουφα δενε χω ξανακουσει. απο οτι ξερω οι επισημες αργιες πληρωνονται κανονικα συμφωνα με νομοθεσια της ΕΕ. Να θυμισω οτι ο αντρας μου ειναι μονιμος υπαλληλος πληρες ωραριο κλπ δεν ειναι ουτε ωρομισθιος ουτε εκτακτος. Μπορουν να το κανουν αυτο η' να καταφυγουμε σε δικηγορο?

(Περυσι παλι τετοια εποχη η εταιρεια που δουλευε η προηγουμενη προσπαθησε να του φαει 800 ευρω, παλι δικηγοροι τελικα φυσικα τα πηραμε τα λεφτα μας πριν φτασουμε στα δικαστηρια)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...