Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

σωστή!

........................................

δεν το πιασα!:confused: εσύ έβαλες; τιμωρία τον Ν; γιατι καλέ; τί έκανε το παιδί κ βουρλίστηκες; λέγε!

........................................

εγώ δεν κατάλαβα τίποτα. τί έγινε καλέ; γιατί το μάλωσες το παιδί;

Ναι Φεφάκι μου,

ΕΓΩ τον έβαλα τιμωρία....

Την Παρασκευή το απόγευμα σχολάω, πάω τα παίρνω από τον σταθμό και ξεκινάμε... όχι για το σπίτι ... είπα κι εγώ να τα πάω σε χώρο με παιχνίδια-φουσκωτά κλπ .... ελευθερία χρόνου/κινήσεων είχαμε, οπότε ήταν καλή ευκαιρία ...βεβαια τους εξήγησα ότι χρήματα θα δωσουμε μονο για τα φουσκωτά... μην αρχίσουν να μου ζητάνε ευρώ για αυτοκινητάκια, βαρκούλες, τραμπολίνα κλπκλπ... :cool: συμφώνησαν ... όλα καλά έως εδώ !

Φτάσαμε εκεί γύρω στις 7... έπαιξαν, άρχισαν να μπαίνουν και στα αυτ/κια αυτά που λειτουργούν με κέρματα , ευτυχώς χρήματα δεν ζήταγαν απλά έκαναν πως οδηγούσαν (άρα, είχαν πιάσει τις οδηγίες !).... στα φουσκωτά δεν πολυ-ήθελαν να κάθίσουν ήταν μια έξω μια μέσα... ΟΚ, όλα καλά

και σε κάποια φάση τον πιάνει τον μεγάλο η απίστευτη μίρλα... δεν ξέρω πώς το σκέφτηκε, πώς του 'ρθε... άρχισε ξαφνικά να ουρλιάζει επειδή λέει δεν ήθελε την σφραγίδα στο χέρι του !!!!:shock: ντόινγκ !

Τον πήρα με το καλό, να του εξηγήσω τα κλασικά... και πού θες να μπούμε, με τί θες να παίξουμε ... τπτ ο Νικόλας / έξω φωνή... ε λοιπόν, κάποια στιγμή του λέω με τόνο "Κοίτα να δεις, επειδή δεν υπάρχει λόγος να ουρλιάζεις, αν δεν έχεις όρεξη να μπεις μέσα να παίξεις, να φύγουμε τότε ! Ήρθαμε εδώ για να περάσετε καλά ! Όχι για να μαλώνουμε "

και γυρνάει με στόμφο και μου λέει "Να φύγουμε !!!!"

Ρωτάω 2η φορά "Είσαι σίγουρος γι' αυτό που λες ???? ΓΙΑΤΙ θα φύγουμε στ' αλήθεια !"

και μου απαντάει "Ναι, να φύγουμε !"

... χα χα την συνέχεια την έχετε εικόνα, έτσι ????

Ζήτησα να βγάλουν την Σεμίνα από τα φουσκωτά, της έβαλα παπούτσια και φύγαμε... σε όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολο τον δρόμο μέχρι το αυτ/το (και μέσα δλδ) ο Νικόλας ΩΡΥΟΤΑΝ..... με χτύπαγε και μου φώναζε "Σκάσε !!!!" :cool:

Πρέπει ο εγκέφαλός μου να είχε χυθεί κάτω -στην άσφαλτο- από τα νεύρα μου λέμε !!!! Δεν έβγαλα κιχ.... το μόνο που του είπα είναι πως αν συνεχίσει αυτή την άσχημη συμπεριφορά... θα υπάρξει και η (ανάλογη) τιμωρία......... κι εκείνος επέλεξε να συνεχίσει ακάθεκτος...

ε όχι, συγγνώμη κιόλας, αλλά δεν μπορεί ο Νικόλας να συμπεριφέρεται έτσι .... γι΄αυτό η τιμωρία του ήταν όντως "παραδειγματική" :| εντάξει, η αλήθεια είναι ότι το Σάββατο το απόγευμα που έκλαιγε (γιατί ξεκίνησε να κλαίει από νωρίς όταν κατάλαβε ότι ΟΝΤΩΣ δεν θα ακολουθήσει στα γενέθλια) τον λυπήθηκε η ψυχή μου ----- αλλά θέλω να γίνει άνθρωπος, να μάθει να μιλάει όχι γαϊδούρι ! :|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας όμορφες! Μου λέιψατε!

Επιτέλους κατάφερα να σας διαβάσω!

Από το πρωί γίνεται πανικός εδώ! Πρώτη μερα και είμαι και μόνη και έχω κάνει κεφάλι!

Εμείς γυρίσαμε χθες.Περάσαμε ωραία αλλά κουράστηκα γιατί διακοπές σε σπίτι=κούραση, αλλά η Λ. το καταευχαριστήθηκε και αυτό έχει σημασία!

Επεται η συνέχεια τον Αυγουστο!

Καγκλυ πολύ χάρηκα με τα νέα σου!

Δωρα βοήθειά σας. Να είστε γεροί να ξαναπάτε!

Φέφη πως είναι το παιδί; Αυτές οι αλλεργίες πολύ τα ταλαιπωρούν ρε γμτ...

Εβιρι στείλε λίγη δροσούλα γιατί καιγόμαστε!

Λοβ για άλλη μια φορά έχεις γράψει!!! Γιατί καλέ το έβαλες τιμωρία το παιδί;

Περιστέρω, Αγγελικούλα,Ελεν Φιλάκια!

Αφροδίτη περαστικά και λυπάμαι πολύ για το παιδάκι... Με πεθαίνουν αυτές οι ειδήσεις....Ο Θεός να βάλει το χέρι του.

Συγνώμη αν ξεχασα καμία αλλά γινεται χαμός!

Σήμερα τρώμε γεμιστά!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι Φεφάκι μου,

ΕΓΩ τον έβαλα τιμωρία....

αλλά θέλω να γίνει άνθρωπος, να μάθει να μιλάει όχι γαϊδούρι ! :|

συμφωνώ μαζί σου

κ θέλω να το κάνω κ εγώ αυτό, αλλά θέλω ντοπάρισμα...κοινώς το φεφόπαιδο, αν δεν αλλάξω στάση το βλέπω να γαϊδουροφέρνει, όπως είπες πολύ σωστά!

από εμάς ξεκινάει ο χαρακτήρας τους.;):(

Γεια σας όμορφες! Μου λέιψατε!

Επιτέλους κατάφερα να σας διαβάσω!

Από το πρωί γίνεται πανικός εδώ! Πρώτη μερα και είμαι και μόνη και έχω κάνει κεφάλι!

Εμείς γυρίσαμε χθες.Περάσαμε ωραία αλλά κουράστηκα γιατί διακοπές σε σπίτι=κούραση, αλλά η Λ. το καταευχαριστήθηκε και αυτό έχει σημασία!

Επεται η συνέχεια τον Αυγουστο!

Φέφη πως είναι το παιδί; Αυτές οι αλλεργίες πολύ τα ταλαιπωρούν ρε γμτ...

Σήμερα τρώμε γεμιστά!

όντως!

ακόμα με τις μάσκες...

χθες την έβαλα για ύπνο με κλιματισμό κ με βρακάκι μόνο. τυλίγεται σαν κοκορέτσι με το σεντόνι, έτσι κ αλλιώς! (ίδια η μάνα της!!!!!:rolleyes:)

μούσκεμα ρε παιδιά! να στάζει ο ιδρώτας!!!!!

πώς να φύγει ο βήχας;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες μου!

Σας γράφω από την έρημο Σαχάρα!!!Γιάυτο θα είμαι συντομότατη.

χαχαχαχα βρε Περιστεράκι εδώ βρίσκει εφαρμογή η παροιμία που λέει αντί να πάει ο Μωάμεθ στο βουνό...... ήρθε η Σαχάρα σε σένα, δε χρειάζεται να πας εσύ στις χώρες της Αφρικής.

άσε! στη δική μας πολυκατοικία αφήνουν την εξώπορτα ανοιχτή κ πολλές φορές μπαίνει η σάρα κ η μάρα, από αδέσποτα σκυλιά μέχρι...ό,τι να 'ναι!

Είδες πόσο σπαστικό είναι αυτό; Μα να θες να προφυλάξεις το σπίτι σου και τους οικείους σου και να μη σ' αφήνουν οι άλλοι, τι πράγμα κι αυτό!!!!

ε όχι, συγγνώμη κιόλας, αλλά δεν μπορεί ο Νικόλας να συμπεριφέρεται έτσι .... γι΄αυτό η τιμωρία του ήταν όντως "παραδειγματική" :| εντάξει, η αλήθεια είναι ότι το Σάββατο το απόγευμα που έκλαιγε (γιατί ξεκίνησε να κλαίει από νωρίς όταν κατάλαβε ότι ΟΝΤΩΣ δεν θα ακολουθήσει στα γενέθλια) τον λυπήθηκε η ψυχή μου ----- αλλά θέλω να γίνει άνθρωπος, να μάθει να μιλάει όχι γαϊδούρι ! :|

Η μαμά ξέρει πάντα καλύτερα απ' ότι οι εκτός σπιτιού.

Γεια σας όμορφες! Μου λέιψατε!

Κι εμάς μας έλειψες Ελένη, χαίρομαι που περάσατε καλά κι όσο για την κούραση δεν πειράζει, έτσι κι αλλιώς δεν τα βρίσκουμε ποτέ όλα όσα ζητάμε.

Εβιρι στείλε λίγη δροσούλα γιατί καιγόμαστε!

Στάσου να πάρω φόρα να γεμίσω τα μάγουλά μου αέρα. Φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σήμερα η μέρα ξεκίνησε δροσερά!

συννεφιά κ αισθητή πτώση θερμοκρασίας!

τρώμε παστίτσιο.

το βραδάκι αργά έχω οδοντίατρο.

χθες τελικά δε πήγαμε αγορά, λόγω καύσωνα. καλύτερα, θα μας μάζευαν με το κουταλάκι!

ρέκλιασα στον καναπέ αρκετή ώρα κ κοιμήθηκα με τις κότες με την μπουμπού μου!

πού χαθήκατε όλες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Πραγματικά δρόσισε λιγάκι! Και φυσάει πολύ!

Ελένη καλώς ήρθατε! Μας έλειψες!

Μεταξάκι είμαι μαζί σου στο θέμα τιμωρία! Μακάρι να μπορέσω να το τηρήσω κι εγώ με τον μικρό, γιατί έχω μία Κωνσταντίνα και μία πεθερά που δεν θέλουν να βλέπουν ¨¨το παιδί¨¨ να κλαίει! Η κόρη μου μάλιστα μου κρατάει και μούτρα αν μαλώσω τον μικρό!:rolleyes:

Καλημέρα Φεφάκι!

Σήμερα τρώμε μακαρόνια με κέτσαπ.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι είμαι μαζί σου στο θέμα τιμωρία! Μακάρι να μπορέσω να το τηρήσω κι εγώ με τον μικρό, γιατί έχω μία Κωνσταντίνα και μία πεθερά που δεν θέλουν να βλέπουν ¨¨το παιδί¨¨ να κλαίει! Η κόρη μου μάλιστα μου κρατάει και μούτρα αν μαλώσω τον μικρό!:rolleyes:

....Μμμμμ, εμένα να δεις ... που μου κρατάει μούτρα η βαφτιστήρα μου !!!! Της τον στέρησα, βλέπεις, από το πάρτυ της !!!! Ένα δίκιο το έχει !:rolleyes:

images?q=tbn:ANd9GcQkpKSRAkh4xxheCBDrA-gCH55pLsgoOEQjVlLg5XqfdILTm79V

Να σας κεράσω και παγωτάκι μια και έχει τα γενέθλιά του ο μικρός μου σήμερα!

ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ ?????

Γενεθλιάζει το πιτσιρικάκι μας σήμερα ???? Το μικρό σου αντράκι ????? Να τον χαίρεστε καμάρι μου ! Πάντα ζωηρός, γελαστός, γερός και καλότυχος !!!!!!! Πω πω συγκινούμαι !!!! Το σπορίδιον μεγάλωσε !!!

Να τα εκατοστήσει Αγγελική2 μου !

Θα σε πάρω σε λίγο να στο πω "από κοντά" χα χα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σήμερα τρώμε τα πόδια μας ....

εγχειρίζεται η νυφούλα μου (θυρεοειδής), οπότε θα πάω το απόγευμα κατευθείαν μετά την δουλειά στο Νοσ/μείο να την δω... θα γυρίσω αργάμιση... καταλαβαίνετε...

Καλή επιτυχία να έχει το κορίτσι ! Έχω μια αγωνία μέχρι να με πάρουν τηλέφωνο .... ελπίζω όλα καλά να πάνε και να μην ταλαιπωρηθεί

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια!

Πραγματικά δρόσισε λιγάκι! Και φυσάει πολύ!

Μεταξάκι είμαι μαζί σου στο θέμα τιμωρία! Μακάρι να μπορέσω να το τηρήσω κι εγώ με τον μικρό, γιατί έχω μία Κωνσταντίνα και μία πεθερά που δεν θέλουν να βλέπουν ¨¨το παιδί¨¨ να κλαίει! Η κόρη μου μάλιστα μου κρατάει και μούτρα αν μαλώσω τον μικρό!:rolleyes:

Καλημέρα Φεφάκι!

Σήμερα τρώμε μακαρόνια με κέτσαπ.

μπονζούγ!

να χαίρεσαι τον Χ σου γερό, ευτυχισμένο!

από χθες ο φέφος μου ακολουθεί αυστηρή γραμμή στις νταντομάρες της ρύπας. λέτε να μας άκουσε;;)

Να σας κεράσω και παγωτάκι μια και έχει τα γενέθλιά του ο μικρός μου σήμερα!

θα πάρω 2, αν μου επιτρέπεις! μια υπογλυκαιμία την νιώθω ολούθε!!!!

Εμείς σήμερα τρώμε τα πόδια μας ....

εγχειρίζεται η νυφούλα μου (θυρεοειδής), οπότε θα πάω το απόγευμα κατευθείαν μετά την δουλειά στο Νοσ/μείο να την δω... θα γυρίσω αργάμιση... καταλαβαίνετε...

Καλή επιτυχία να έχει το κορίτσι ! Έχω μια αγωνία μέχρι να με πάρουν τηλέφωνο .... ελπίζω όλα καλά να πάνε και να μην ταλαιπωρηθεί

καλή επιτυχία στη νυφούλα σου κάντυ μου! σιδερένια να βγει!

κ μετά τρώτε ντελίβερυ! κλέφτες θα γίνουν τα ντελίβερυ;:tongue:

Link to comment
Share on other sites

έχει κλονιστεί το νευρικό μου σύστημα!!!!!

τώρα είδα τη δυνατότητα να υποβάλλουμε το εκκαθαριστικό για τα εισοδήματα του 2011 κ εγώ δεν μπορώ να υποβάλλω ακόμα φορολογική δήλωση μαμώτο κέρατό τους το βερνικωμένο!!!!!!επειδή δεν μου πληρώνουν ακόμα τα ταμεία....

να εκραγώ είμαι!

λες κ δουλεύω εθελοντικά σε ΜΚΟ! τιμπουκτού!

επιτρέψτε μου να αυτοσοικτιριστώ!

κ τώρα θέλω να κλάψω!

κ αυτοί στην κοσμάρα τους...όλα καλά, όλα ανθηρά! σαν να μην τρέχει τίποτα!

αλλά οι απαιτήσεις τους, απαιτήσεις!

κάνε, ράνε, βγάλε λαγούς από το κομπιούτερ, κάνε τα μαύρα άσπρα, τώρα θέλω, αυτό θέλω, μην αργείς, τί τρως, τί φοράς; πού μιλάς; τί ώρα σχόλασες;

αλλά όταν ειναι να σε πληρώσουν...μούγκα! η μαρία της σιωπής!

κορίτσια έπρεπε να τα πω κάπου, γιατί αλλιώς θα πάω να τα σπάσω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...