Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας φιλεναδες.

Γυρισαμε σημερα το απογευμα απο Μυτιληνη.

Περασαμε πανεμορφα,καναμε το ταμα μας και φυσικα τα μπανακια μας.

Ο θησαυρος δεν χορταινε με τπτ την θαλασσα...:P

Αυριο θα παμε στο χωριο στην μανουλα...καιρος για ξεκουραση δλδ!;)

Βεβαια ολο και θα κανουμε κανα μπανακι εκει κοντα...ολοι μαζι...κ με μανουλα εννοειτε!

Αυτα εν συντομια,θα τα πουμε τωρα αφου γυρισουμε απο το χωριο.

Σας φιλω ολες και ευχομαι να περνατε σουπερ.

Καλο σκ ομορφες!!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα κορίτσια.

Σήμερα είχαμε ωραίο ψαράκι τυλιχτό στη λαδόκολλα και συνοδεία από βρασμένα καρότα, κολοκυθάκια, πατάτες και παντζάρια. Από πάνω βάλαμε λαδορίγανη κι έγινε...........τση χοντρής το κάγκελο.

Πάλι σε πάρτυ είμασταν σήμερα. Έχουμε πάρει αμπάριζα τα πάρτυ και τις σχολικές εκδρομές αυτό το μήνα.

Γεια σας φιλεναδες.

Γυρισαμε σημερα το απογευμα απο Μυτιληνη.

Περασαμε πανεμορφα,καναμε το ταμα μας και φυσικα τα μπανακια μας.

Ο θησαυρος δεν χορταινε με τπτ την θαλασσα...:P

Μπράβο που περάσατε πανέμορφα και βοήθειά σας το τάμα.

Αυριο θα παμε στο χωριο στην μανουλα...καιρος για ξεκουραση δλδ!;)

Καλό υπόλοιπο διακοπών και καλή ξεκούραση Δωράκι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα φάγαμε χοιρινές μπριζόλες στην κατσαρόλα (σαν τηγανητές) με πατάτες Έβιρου και σαλάτα τούρμπο.

Θα ήθελα να διαβάσετε το παρακάτω μαίηλ που έλαβα και να το διαδώσετε κι εσείς:

ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΛΟΠΩΝ ΣΤΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ

ΡΙΧΝΟΥΝ ΝΕΡΟ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΟ ΥΓΡΟ (ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΧΥΣΑΝ ΚΡΑΣΙ) ΜΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙ

ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΩΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΟΣ. ΑΥΤΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΚΠΛΗΚΤΟΙ

ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠ' ΕΞΩ, ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ .

ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΧΕΙ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ ΣΤΙΣ....

ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΒΟΥΛΑΣ, ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΟ ΠΑΝΤΟΥ! - ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΠΟΡΤΑΣ !

ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΤΕ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Δώρα μου καλά να περάσετε!!!!!θα σας δούμε κ εμείς ελπίζω!!!!!!

Κάντυ μου, βρήκα στα 24 με την χέλο κίτυ. λιγάκι χοντροκομμένα, αλλά ...θα της τα πάρει η μάνα μου, αρκεί να τα κρατάει, γιατί συνήθως το παίζει γυφτάκι-ντεν έχει παπούτσια...ίδια η μάνα της!!!!

εβίρι, τση χοντρής το κάγκελο έγινε κ το μεσημέρι που έκανα ομελέτα τούρμπο 5 αβγά, μπέηκον, πιπεριές, λαδοτύρι μυτιλήνης....αναστέναξε το τηγάνι!!!!!!!! σλούρπακ έγινε! φαγαμε με τον φέφο κ κοιμηθήκαμε ωσάν τα τούβλα!

το φεφόπαιδο από το πρωί ήταν στη γιαγιά στο χωριό, στη μάνα μου, κοινώνησε κιόλας! πολύ το χάρηκα! πέρασε όμορφα, εγώ καθάρισα το σπίτι, έκανα κ εκκαθάριση σε χαρτούρα του γραφείου κατόπιν εντολής του φέφου-αγανάκτησε με τη σαβούρα που κρατούσα....-γέμισα μια μεγάλη σακκούλα σκουπιδιών γίγας με χαρτομάνι!!!

η μανούλα μου μου έδωσε παστίτσιο κ κοτόπουλο με τραχανά. έτσι αύριο θα πάω το απόγευμα με την αδερφούλα μου για σόπιγκ για τη βάφτιση της ανεψιάς μου. για να βρούμε φόρεμα για τη μανούλα τη γλυκούλα!!!!

πέρασε νεράκι το ΣΚ. χθες πήγαμε μπανάκι. ήταν άψογη η κόρη μου, γοργόνα σωστή με το σωσίβιό της!!!! κ κυρία στην παραλία με το κουβαβάκι της, όπως το λέει!! γέμισε τις ψάθες με άμμο κ χαλικάκια!!!!! τόση χαρά!!!!!

φιλάκια κ να περνάτε χαρούμενα με όσους αγαπάτε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φεφακι τελεια η ομελετα σου!!!Σλουρπ γιαμ...και εχω φαει κιολας:tongue:

Δωρακι ολο στη γυρα μου ειστε!!!

Κοριτσια μου τι κανετε?

Εμεις σημερα ξεκινησαμε για βολτιτσα με το αυτοκινητο, ο συζυγος μου εκανε εκπληξη και με πηγε στην αγαπημενη μας παμπ/μπαρ για φαγητο..Αν μου το χε πει βεβαια θα χα ντυθει σαν τον ανθρωπο γτ ημουν ολιγον γυφτεξ με τζην κ αθλητικα! Φαγαμε, ακουσαμε κ τελεια μουσικουλα (ειναι η μονη παμπ που παιζει Τζιμι Χεντριξ, Ερικ Κλαπτον και γενικα ολα τα ροκ κομματακια που μας αρεσουν).

Το μεσημερι το μωρο μου κοιμηθηκε εγω ψευτοκαθαρισα κ οταν ξυπνησε του λεω κοιτα, οσο εσυ κοιμοσουν εγω ελιωσα στη δουλεια:tongue:

Το βραδυ εφτιαξα κοκκινιστο κρεας με πατατες..επισης εφτιαξα και μια συνταγη του πεθερου μου για πατατες γεμιστες με τυρι. Σας την παραθετω!

Cheesy jackets

Παιρνουμε πατατες μεγαλες και χωρις να αφαιρεσουμε τη φλουδα, τις πλενουμε πολυ καλα εξωτερικα.

Τις βαζουμε σ ενα ταψι και στο φουρνο για μια ωρα ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ.

Μετα τις κοβουμε στη μεση, να κανουν δλδ 2 βαρκουλες η καθε μια και τις ψηνουμε αλλη μιση ωρα.

Τις βγαζουμε απο το φουρνο. Τωρα πρεπει να ναι οπως οι οφτες, μαλακες απο μεσα.

Προσοχη καινε..με μια πετσετα παιρνουμε μια μια (Η' φοραμε γαντι κουζινας) και τις αδειαζουμε εσωτερικα σε μια λεκανη χρησιμοποιωντας ενα κουταλακι. Αναμιγνυουμε την σαρκα της πατατας με μπολικο τριμμενο τυρι, λιγο βουτυρο αλατι πιπερι και τη λιωνουμε.

Ξαναγεμιζουμε τις πατατες! Βαζουμε λιγο τριμμενο τυρι απο πανω και τις ψηνουμε οσο να ροδισει το τυρι!

Μπορουμε να προσθεσουμε οτι τυρι μας αρεσει, μπεικον, ζαμπον, κοκκινη πιπερια κλπ..

Τις αφηνουμε να κρυωσουν λιγο και τις τρωμε! Πολυ ωραιες για παιδικα παρτυ!!

Εβιρι μου ευχαριστουμε, εχω κ εγω κοριτσια πληροφορια για ενα νεο κολπο

Παγιδευουν τηλεφωνα, κ ετσι μπορουν να "χρησιμοποιησουν" το αριθμο σου. Καποια στιγμη λοιπον μπορει να χτυπησει το κινητο των γονιων σου και να φαινεται ο αριθμος ο δικος σου αλλα παιρνουν αυτοι οχι εσυ! Το σηκωνει λοιπον ο γονιος και του λενε η κορη σου ειχε ενα ατυχημα ειναι πολυ σοβαρα πηγαινε στο ταδε νοσοκομειο. Να παρεις και λεφτα μαζι σου γτ θα χρειαστει εγχειρηση! Κ μολις φυγει απο το σπιτι του την εχουν στημμενη στο δρομο να τον κλεψουν! Βασικα μολις σταματησει σε ΑΤΜ γινεται αυτο.

Ακουγεται τραβηγμενο αλλα μπηκα στο σαιτ της Ελληνικης Αστυνομιας και το λενε, παιρνουν συνηθως ηλικιωμενους και τους τρομαζουν ετσι! Εναν μαλιστα τον ληστεψαν εξω σχεδον απο το νοσοκομειο που πηγε νομιζοντας οτι εκει νοσηλευεται η κορη του!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου τι κανετε?

Εμεις σημερα ξεκινησαμε για βολτιτσα με το αυτοκινητο, ο συζυγος μου εκανε εκπληξη και με πηγε στην αγαπημενη μας παμπ/μπαρ για φαγητο..Αν μου το χε πει βεβαια θα χα ντυθει σαν τον ανθρωπο γτ ημουν ολιγον γυφτεξ με τζην κ αθλητικα! Φαγαμε, ακουσαμε κ τελεια μουσικουλα (ειναι η μονη παμπ που παιζει Τζιμι Χεντριξ, Ερικ Κλαπτον και γενικα ολα τα ροκ κομματακια που μας αρεσουν).

μπράβο του. χαίρομαι που περάσατε όμορφα με τον αντρούλη σου!

καλύτερα παιρνάμε όταν είμαστε χαλαροί. δεν έχει σημασία το ντύσιμο, αλλά η διάθεση!

Το μεσημερι το μωρο μου κοιμηθηκε εγω ψευτοκαθαρισα κ οταν ξυπνησε του λεω κοιτα, οσο εσυ κοιμοσουν εγω ελιωσα στη δουλεια:tongue:

Το βραδυ εφτιαξα κοκκινιστο κρεας με πατατες..επισης εφτιαξα και μια συνταγη του πεθερου μου για πατατες γεμιστες με τυρι. Σας την παραθετω!

νόστιμη η συνταγή!

όσο για τους απατεώνες πάντα υπήρχαν, αλλά τώρα που τα πράγματα έχουν ξεφύγει, έχει οργιάσει κ η απατεωνιά!

καλημέρα όλη μέρα.

αν κ κοιμήθηκα αργά, χόρτασα ύπνο!

δεν έχω βέβαια διάθεση για δουλειά...αλλά θα στρώσω!

αφροδίτη μπες να πεις ένα γειά, ότι είστε καλά!!!!

καλή εβδομάδα να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Τι μου κάνετε;

Εμεις καλά. Χαρηκαμε το ΣΚ τη θάλασσα. Η μικρη λεει σε όλους οτι έκανε πλατς-πλουτς-πλιτς.

Για να ειμαι στο θέμα, το Σαββατο φαγαμε μελιτζάνες ιμάμ και την Κυριακή χοιρινες μπριζολες πανε με πατάτες. Σημερα ειπα και βγαλαμε παστιτσιο που υπηρχε στην κατάψυξη για να γλιτωσουμε τις μαγειρικές μια τοσο ζεστη μέρα.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα, τι μου κανετε??χαθηκα αυτες τις μερες αλλα ειχα πολυ τρεξιμο!!!!φεφακο μου χιλια ευχαριστω για το ενδιαφερον, με συγκινεις αγαπηηηη!!!:D

τα νεα μου ειναι οτι επαθε η πεθερα μου ιλιγγο την πεμπτη, που σημαινει οτι ετρεχα σε γιατρους και νοσοκομεια. ευτυχως με κατι χαπακια τα περασαμε τα δυσκολα. και φυσικα ποιος θα ασχοληθει???εγω...θου κυριε....ευτυχως απο χθες ειναι πολυ καλυτερα η γυναικα και αρχιζει και συνερχεται. ειναι και αυτη η ζεστη και την αποτελειωσε. επισης εμαθα και ενα πολυ δυσαρεστο-στο παιδακι μιας παλιας μου φιλης και συμμαθητριας, διαγνωστηκε λευχαιμια σε ηλικια 4 ετων!!!επαθα σοκ!!!!κατα ταλλα ησυχα. ο αντρουλης μου ο καλος μας πηρε το σαββατο και μας πηγε σενα ομορφο παραθαλασσιο μερος , οπου και διανυκτερευσαμε και περασαμε πολυ ομορφα, ξεφυγαμε λιγο.γυρισαμε χθες το απογευμα, το αφροδιτομωρο διασκεδασε με την ψυχη του και κολυμπησε. να σας πω οτι κολυμπαει με μπρατσακια???/δεν την αφηνω φυσικα μονη αλλα τα βαλαμε για πλακα και κολυμπησε!!!!!γυρονοντας πηγα παλι στην πεθερα λιγο και μετα σπιτι, ετοιμασα για ολους μας βραδυνο και μεσημεριανο για σημερα, εκανα μπανιο το παιδακι μου, μαζεψα τσαντες και πανω που λεω θα ξαπλωσουμε, μου κανει η μικρη εναν εμετο περιποιημενο και μου ανεβαζει και ενα 38,5 και ειμαστε κομπλε!!!ευτυχως της επεσε γρηγορα και κομηθηκε κατα τις 12. εγω επιασα 2 μεχρι να βεβαιωθω οτι ειναι καλα και φυσικα ημουν ανησυχη....σημερα μια χαρα, δοξα τον θεο!!!ισως την πειραξε ο ηλιος, η διαδρομη, ποιος ξερει???για σημερα τρωμε κοτοπουλο με πατατες και φακες, οτι θελει ο καθενας..ελπιζω ναστε καλα ολες, μου λειψατε, θα μπω αργοτερα να διαβασω τα νεα σας γιατι παλι μες στα κεφια ξυπνησε ο αφεντικος!!!ορεξη για ντουλεια μηδεν!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα παμε στο χωριο στην μανουλα...καιρος για ξεκουραση δλδ!;)

....

Σας φιλω ολες και ευχομαι να περνατε σουπερ.

Καλο σκ ομορφες!!!!!!!!

Καλά να περάσετε ! Καλά μπάνια,καλή ξεκούραση !

Κάντυ μου, βρήκα στα 24 με την χέλο κίτυ.

Μια χαρά τιμούλα ! Με γειά σας και με χαρά σας !

..... χθες πήγαμε μπανάκι. ήταν άψογη η κόρη μου, γοργόνα σωστή με το σωσίβιό της!!!! κ κυρία στην παραλία με το κουβαβάκι της, όπως το λέει!! γέμισε τις ψάθες με άμμο κ χαλικάκια!!

Μπράβο Φεφάκι που πήγατε για μπάνιο ! Μπράβο και στην γοργόνα μας την Ρύπα !

Πότε με το καλό η βάφτιση ???? :cool:

τα νεα μου ειναι οτι επαθε η πεθερα μου ιλιγγο την πεμπτη, Δεν παθαίνουν τπτ μην φοβού Αφρο μου χα χα (θα πέσει φωτιά να με κάψει):rolleyes: ......

επισης εμαθα και ενα πολυ δυσαρεστο-στο παιδακι μιας παλιας μου φιλης και συμμαθητριας, διαγνωστηκε λευχαιμια σε ηλικια 4 ετων!!!επαθα σοκ!!!!

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ τα πραγματικά δυσάρεστα της ζωής... :cry: τί να γράψω, κουράγιο και δύναμη να δώσει ο θεός στους γονείς του και ΜΑΚΑΡΙ Παναγία μου να το προστατεύσεις το αγγελούδι με ένα θαύμα !

...ο αντρουλης μου ο καλος μας πηρε το σαββατο και μας πηγε σενα ομορφο παραθαλασσιο μερος , οπου και διανυκτερευσαμε και περασαμε πολυ ομορφα, ξεφυγαμε λιγο.γυρισαμε χθες το απογευμα, το αφροδιτομωρο διασκεδασε με την ψυχη του και κολυμπησε. να σας πω οτι κολυμπαει με μπρατσακια???/δεν την αφηνω φυσικα μονη αλλα τα βαλαμε για πλακα και κολυμπησε!!!!!γυρονοντας πηγα παλι στην πεθερα λιγο και μετα σπιτι, ετοιμασα για ολους μας βραδυνο και μεσημεριανο για σημερα, εκανα μπανιο το παιδακι μου, μαζεψα τσαντες και πανω που λεω θα ξαπλωσουμε, μου κανει η μικρη εναν εμετο περιποιημενο και μου ανεβαζει και ενα 38,5 και ειμαστε κομπλε!!!ευτυχως της επεσε γρηγορα και κομηθηκε κατα τις 12. εγω επιασα 2 μεχρι να βεβαιωθω οτι ειναι καλα και φυσικα ημουν ανησυχη....σημερα μια χαρα, δοξα τον θεο!!!ισως την πειραξε ο ηλιος, η διαδρομη, ποιος ξερει???για σημερα τρωμε κοτοπουλο με πατατες και φακες, οτι θελει ο καθενας..ελπιζω ναστε καλα ολες, μου λειψατε, θα μπω αργοτερα να διαβασω τα νεα σας γιατι παλι μες στα κεφια ξυπνησε ο αφεντικος!!!ορεξη για ντουλεια μηδεν!!!

Περαστικά στο παιδί. Ελπίζω να ήταν μόνο από τον ήλιο και την κούραση η αδιαθεσία της !

Εβίρι μου,

Σ ευχαριστούμε για την πληροφορία... είναι τραγικό το τί σκαρφίζονται (πλέον)... εμάς εχθές το απόγευμα γύρω στις 6 χτύπησαν επίμονα 2 φορές το κουδούνι το κάτω... ρώτησα από το θυροτηλέφωνο ποιός είναι ... και μίλησε μια γυναίκα, ήθελε, λέει, να μάθει αν ενοικιάζεται κανένα διαμέρισμα στην πολυκατοικία... της είπα ότι δεν γνωρίζω κι έκλεισα... κοίταξα από την πόρτα έξω και είδα μια γυναίκα εκεί κάπου γύρω στα 38-40 να φεύγει... έχει φοβηθεί το μάτι μου λέμε με τόσα που ακούμε/γίνονται !

Καλή εβδομάδα κόρες !

Τί μου κάνετε ? Εμείς καλά είμαστε !

Περάσαμε ήσυχα, ως επί το πλείστον μέσα λόγω ζέστης ... Για σήμερα θα την βγάλουμε με υπόλοιπα του Σ/Κ... κάνει τόση ζέστα που δεν ανάβω φούρνο/κουζίνα, τσου, αρνούμαι ! :cool:

...αντιγράφω από δίπλα :

Την Παρασκευή το απόγευμα γίναμε μπίλιες με τον μεγάλο κι έφαγε χοντρή τιμωρία, να έχει την θυμάται... ήτοι στέρηση εξόδου το Σάββατο που θα πηγαίναμε σε πάρτυ γενεθλίων (της βαφτιστήρας μας)... :| ΒΑΡΙΑ τιμωρία, δεν λέω ... να δεις όμως πως μαζεύτηκε γιατί είχε παρεκτραπεί εντελώς !!! .........και το κλάμα πήγε σύννεφο (όπως φαντάζεστε).... η μάνα μου μου είπε ότι είμαι "Σκύλα μάνα" και πιο καλά να του ρίξω στον κ@λο μερικές... :confused: ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Τι μου κάνετε;

Εμεις καλά. Χαρηκαμε το ΣΚ τη θάλασσα. Η μικρη λεει σε όλους οτι έκανε πλατς-πλουτς-πλιτς.

έτσι κ η ρύπα!;)

Για να ειμαι στο θέμα, το Σαββατο φαγαμε μελιτζάνες ιμάμ και την Κυριακή χοιρινες μπριζολες πανε με πατάτες.

δηλαδή σνίτσελ, σωστά;

Σημερα ειπα και βγαλαμε παστιτσιο που υπηρχε στην κατάψυξη για να γλιτωσουμε τις μαγειρικές μια τοσο ζεστη μέρα.

Φιλιά

σωστή!

φιλιά!

καλημερα, καλημερα, τι μου κανετε??χαθηκα αυτες τις μερες αλλα ειχα πολυ τρεξιμο!!!!φεφακο μου χιλια ευχαριστω για το ενδιαφερον, με συγκινεις αγαπηηηη!!!:D

άη μαμήσου ρε αφροδίτη που σε συγκινώ! αφού σε αγαπάμε όλες εδώ μεσα!:tongue:

τα νεα μου ειναι οτι επαθε η πεθερα μου ιλιγγο την πεμπτη, που σημαινει οτι ετρεχα σε γιατρους και νοσοκομεια. ευτυχως με κατι χαπακια τα περασαμε τα δυσκολα. και φυσικα ποιος θα ασχοληθει???εγω...θου κυριε....ευτυχως απο χθες ειναι πολυ καλυτερα η γυναικα και αρχιζει και συνερχεται. ειναι και αυτη η ζεστη και την αποτελειωσε.

είσαι χρυσός άνθρωπος κ όλο αυτό εύχομαι να φέρει την επιθυμητή αλλαγή στις σχέσεις σας! θα εκτιμήσει το ενδιαφέρον σου! κ σίγουρα ο συζυγάτος σου!

ο ίλιγγος είναι υπουλο πράγμα κ θέλει παρακολούθηση. δεν ξεμπερδεύει εύκολα, δυστυχώς. περαστικά της πάντως!

επισης εμαθα και ενα πολυ δυσαρεστο-στο παιδακι μιας παλιας μου φιλης και συμμαθητριας, διαγνωστηκε λευχαιμια σε ηλικια 4 ετων!!!επαθα σοκ!!!!μάμησέ τα. ααααααααααααχ!!!!!!!!ουφφφφφφ!!!!!! ο Θεός να δώσει να γίνει το θέλημά Του!:(:cry:

κατα ταλλα ησυχα. ο αντρουλης μου ο καλος μας πηρε το σαββατο και μας πηγε σενα ομορφο παραθαλασσιο μερος , οπου και διανυκτερευσαμε και περασαμε πολυ ομορφα, ξεφυγαμε λιγο.γυρισαμε χθες το απογευμα, το αφροδιτομωρο διασκεδασε με την ψυχη του και κολυμπησε. να σας πω οτι κολυμπαει με μπρατσακια???/δεν την αφηνω φυσικα μονη αλλα τα βαλαμε για πλακα και κολυμπησε!!!!!

μπράβο στην Χιονάτη σου! είναι πολύ προχώ το παιδί.-:D:cool:

γυρονοντας πηγα παλι στην πεθερα λιγο και μετα σπιτι, ετοιμασα για ολους μας βραδυνο και μεσημεριανο για σημερα, εκανα μπανιο το παιδακι μου, μαζεψα τσαντες και πανω που λεω θα ξαπλωσουμε, μου κανει η μικρη εναν εμετο περιποιημενο και μου ανεβαζει και ενα 38,5 και ειμαστε κομπλε!!!ευτυχως της επεσε γρηγορα και κομηθηκε κατα τις 12. εγω επιασα 2 μεχρι να βεβαιωθω οτι ειναι καλα και φυσικα ημουν ανησυχη....σημερα μια χαρα, δοξα τον θεο!!!ισως την πειραξε ο ηλιος, η διαδρομη, ποιος ξερει???για σημερα τρωμε κοτοπουλο με πατατες και φακες, οτι θελει ο καθενας..ελπιζω ναστε καλα ολες, μου λειψατε, θα μπω αργοτερα να διαβασω τα νεα σας γιατι παλι μες στα κεφια ξυπνησε ο αφεντικος!!!ορεξη για ντουλεια μηδεν!!!

περαστικά στο παιδί. μακάρι να είναι καλά.

όσο για τον αφεντικό...ντεν μας νοιάζει αν ντεν μάμησε!!!!!:oops::P:rolleyes:

εσύ να είσαι καλά!

Μπράβο Φεφάκι που πήγατε για μπάνιο ! Μπράβο και στην γοργόνα μας την Ρύπα !

αυτή την εβδομάδα θα της παρουμε μπρατσάκια, γαιτί έβλεπε ένα κοριτσάκι με μπρατσάκια κ ζήλεψε που κολυμπούσε μόνη της!

Πότε με το καλό η βάφτιση ???? :cool:

26 Αυγούστου! τελευταία Κυριακή του Αυγούστου!

Καλή εβδομάδα κόρες !

Τί μου κάνετε ? Εμείς καλά είμαστε !

Περάσαμε ήσυχα, ως επί το πλείστον μέσα λόγω ζέστης ... Για σήμερα θα την βγάλουμε με υπόλοιπα του Σ/Κ... κάνει τόση ζέστα που δεν ανάβω φούρνο/κουζίνα, τσου, αρνούμαι ! :cool:

...αντιγράφω από δίπλα :

Την Παρασκευή το απόγευμα γίναμε μπίλιες με τον μεγάλο κι έφαγε χοντρή τιμωρία, να έχει την θυμάται... ήτοι στέρηση εξόδου το Σάββατο που θα πηγαίναμε σε πάρτυ γενεθλίων (της βαφτιστήρας μας)... :| ΒΑΡΙΑ τιμωρία, δεν λέω ... να δεις όμως πως μαζεύτηκε γιατί είχε παρεκτραπεί εντελώς !!! .........και το κλάμα πήγε σύννεφο (όπως φαντάζεστε).... η μάνα μου μου είπε ότι είμαι "Σκύλα μάνα" και πιο καλά να του ρίξω στον κ@λο μερικές... :confused: ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ????

δεν το πιασα!:confused: εσύέβαλες; τιμωρία τον Ν; γιατι καλέ; τί έκανε το παιδί κ βουρλίστηκες; λέγε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Έβαλα φρέσκα φασολάκια για το μεσημέρι να γίνονται.

Εδώ συνεχίζεται και σήμερα το χειμωνιάτικο σκηνικό.

εβίρι, τση χοντρής το κάγκελο έγινε κ το μεσημέρι που έκανα ομελέτα τούρμπο 5 αβγά, μπέηκον, πιπεριές, λαδοτύρι μυτιλήνης....αναστέναξε το τηγάνι!!!!!!!! σλούρπακ έγινε!

Πωπωπω δε λες τίποτα.

Εμεις σημερα ξεκινησαμε για βολτιτσα με το αυτοκινητο, ο συζυγος μου εκανε εκπληξη και με πηγε στην αγαπημενη μας παμπ/μπαρ για φαγητο..Αν μου το χε πει βεβαια θα χα ντυθει σαν τον ανθρωπο γτ ημουν ολιγον γυφτεξ με τζην κ αθλητικα!

Δεν πειράζει για το ντύσιμο, αρκεί που σου έκανε την έκπληξη, ωραίος ο σύζυγος μπράβο του.

Τέλεια η συνταγή με τις πατάτες του πεθερού σου, γέμισε το στόμα μου σάλια. Ξέρεις πώς μ' αρέσουν κάτι τέτοια;

Και για τις μεθόδους ληστείας που λες, πραγματικά έχουμε φτάσει σε σημείο να μην ξέρουμε από πού να φυλαχτούμε.

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Επίσης Φωτεινή και σε σένα. Ωραία φαγητάκια είχατε όλες τις μέρες.

τα νεα μου ειναι οτι επαθε η πεθερα μου ιλιγγο την πεμπτη, που σημαινει οτι ετρεχα σε γιατρους και νοσοκομεια.

Περαστικά της.

επισης εμαθα και ενα πολυ δυσαρεστο-στο παιδακι μιας παλιας μου φιλης και συμμαθητριας, διαγνωστηκε λευχαιμια σε ηλικια 4 ετων!!!επαθα σοκ!!!!

Αυτό πραγματικά είναι σοκ και για τη σοβαρότητα της πάθησης και για την ηλικία του παιδιού και επειδή είναι γνωστή σου οικογένεια. Μακάρι να μεσολαβήσει ο Θεός και να γίνει το κοριτσάκι καλά.

και πανω που λεω θα ξαπλωσουμε, μου κανει η μικρη εναν εμετο περιποιημενο και μου ανεβαζει και ενα 38,5 και ειμαστε κομπλε!!!ευτυχως της επεσε γρηγορα και κομηθηκε κατα τις 12.

Περαστικά του να είναι του παιδιού και εύχομαι να ήταν κάτι που πέρασε κι έφυγε.

Εβίρι μου,

Σ ευχαριστούμε για την πληροφορία... είναι τραγικό το τί σκαρφίζονται (πλέον)... εμάς εχθές το απόγευμα γύρω στις 6 χτύπησαν επίμονα 2 φορές το κουδούνι το κάτω... ρώτησα από το θυροτηλέφωνο ποιός είναι ... και μίλησε μια γυναίκα, ήθελε, λέει, να μάθει αν ενοικιάζεται κανένα διαμέρισμα στην πολυκατοικία... της είπα ότι δεν γνωρίζω κι έκλεισα... κοίταξα από την πόρτα έξω και είδα μια γυναίκα εκεί κάπου γύρω στα 38-40 να φεύγει... έχει φοβηθεί το μάτι μου λέμε με τόσα που ακούμε/γίνονται !

Ούτε εγώ θα είχα εμπιστοσύνη σ' αυτά που σου είπε στο θυροτηλέφωνο. Είναι αρκετά πιθανό να ήταν βολιδοσκόπηση για να δει αν λείπετε ή όχι και βρήκε μια πρόχειρη δήθεν δικιολογία, αφού είδε ότι απαντήσατε στο κουδούνι.

Και πολύ καλά έκανες και κοίταξες από το μπαλκόνι αν έφυγε και πώς έμοιαζε.

Κορίτσια να κάνετε κι εσείς το ίδιο στο χτύπημα κουδουνιού, να σιγουρεύεστε ότι ο επικείμενος "επισκέπτης" έφυγε από το σπίτι. Υπάρχει ενδεχόμενο να του ανοίξει κάποιος άλλος από την πολυκατοικία κι αυτός να μη φύγει αλλά να κρυφτεί κάπου στο κλιμακοστάσιο ή και στο υπόγειο ή και στην ταράτσα ακόμη και να περιμένει την κατάλληλη ευκαιρία να ορμήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλό μεσημέρι δηλαδή τέτοια ώρα!

Επιστρέψαμε χθες το βράδυ σε μία Αθήνα καμίνι και ήθελα να φύγω επιτόπου! Σήμερα θα είναι λένε η πιο ζεστή μέρα του καλοκαιριού!:confused:

Έκανα και 2 μπανάκια, σε μία θάλασσα όνειρο! Ζεστή και καθαρή!

Δωράκι χαίρομαι που περάσατε όμορφα στην Μυτιλήνη και βοήθειά σας το τάμα!

Καλό υπόλοιπο με την μανούλα!

Έβιρι και Ελένη Αγγλία είναι φοβερό το τι σκέφτονται για να μπουν σπίτι σου και να σε κλέψουν! Ο Θεός να φυλάει!

Φεφάκι γοργονίτσα η Ρύπα ε?

Αφροδιτούλα μπράβο στον αντρούλη σου που σας πήγε θάλασσα και ξεφύγατε λίγο!

Λυπήθηκα για το αγοράκι των φίλων σας! Μακάρι να βρεθεί τρόπος και να το ξεπεράσει!

περαστικά στην πεθερά σου!

Την μικρή μάλλον ο ήλιος την πέίραξε. Περαστικούλια σας!

Κι εμάς μας έλειψες!

Μεταξάκι, κάποιες φορές πρέπει να γινόμαστε σκύλες μάνες κι ας λένε ότι θέλουν οι γύρω! Για την χειροδικία δεν συμφωνώ αλλά τιμωρία επιβάλετε σε κάποιες περιπτώσεις!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες μου!

Σας γράφω από την έρημο Σαχάρα!!!Γιάυτο θα είμαι συντομότατη.

Διάβασα στα γρήγορα τα νέα σας.

Οντως η απατεωνιά εχει θεριέψει!!

Αφροδιτάκι,κρίμα για το παιδάκι της φίλης σου,μακάρι να πάνε όλα καλά.Φιλάκια στο προφιτερολάκι

Εμείς ησυχία,τάξη και ασφάλεια,για την ώρα

Φιλάκια πολλά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Έβαλα φρέσκα φασολάκια για το μεσημέρι να γίνονται.

Εδώ συνεχίζεται και σήμερα το χειμωνιάτικο σκηνικό.

τα έμαθα από την κουνιάδα μου. φοράει καλσόν! έλεος!

Κορίτσια να κάνετε κι εσείς το ίδιο στο χτύπημα κουδουνιού, να σιγουρεύεστε ότι ο επικείμενος "επισκέπτης" έφυγε από το σπίτι. Υπάρχει ενδεχόμενο να του ανοίξει κάποιος άλλος από την πολυκατοικία κι αυτός να μη φύγει αλλά να κρυφτεί κάπου στο κλιμακοστάσιο ή και στο υπόγειο ή και στην ταράτσα ακόμη και να περιμένει την κατάλληλη ευκαιρία να ορμήσει.

άσε! στη δική μας πολυκατοικία αφήνουν την εξώπορτα ανοιχτή κ πολλές φορές μπαίνει η σάρα κ η μάρα, από αδέσποτα σκυλιά μέχρι...ό,τι να 'ναι!

εμότικον που ξερνάει δεν έχει, αλλά αυτό με εκφράζει.

Καλημέρα! Καλό μεσημέρι δηλαδή τέτοια ώρα!

Επιστρέψαμε χθες το βράδυ σε μία Αθήνα καμίνι και ήθελα να φύγω επιτόπου! Σήμερα θα είναι λένε η πιο ζεστή μέρα του καλοκαιριού!:confused:

Έκανα και 2 μπανάκια, σε μία θάλασσα όνειρο! Ζεστή και καθαρή!

μπράβο! χαίρομαι!

Φεφάκι γοργονίτσα η Ρύπα ε?

ποιό παιδί δεν κάνει χαρούλες στη θάλασσα;

Μεταξάκι, κάποιες φορές πρέπει να γινόμαστε σκύλες μάνες κι ας λένε ότι θέλουν οι γύρω! Για την χειροδικία δεν συμφωνώ αλλά τιμωρία επιβάλετε σε κάποιες περιπτώσεις!

εγώ δεν κατάλαβα τίποτα. τί έγινε καλέ; γιατί το μάλωσες το παιδί;

Γεια σας φιλενάδες μου!

Σας γράφω από την έρημο Σαχάρα!!!Γιάυτο θα είμαι συντομότατη.

Διάβασα στα γρήγορα τα νέα σας.

Εμείς ησυχία,τάξη και ασφάλεια,για την ώρα

Φιλάκια πολλά σε όλες

αδερφούλα, συγνώμη που σε έκλεισα η άμυαλη από δίπλα...τώρα το θυμήθηκα! ένα μυαλό-μισό δηλαδή, γιατί το άλλο μισό είναι μοιρασμένο ισομερώς σε φέφο κ φεφοπαιδο-χειμώνα καλοκαίρι δεν φτάνει!;):oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...