Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα όλη μέρα σε όλα τα κορίτσια.

Για σήμερα μαγειρεύω φακές. Έχω κι εγώ μαστόρια στο σπίτι. Αλλάζουν το μηχάνημα του μπόιλερ το οποίο έπρεπε να έχει αλλαχτεί εδώ και καμμιά 10αριά χρόνια.

έβιρι φύσα κατά Έλλάδα μεριά μπας και δροσιστούμε!!!

Φου, φφφου, φφφφφουουου, φφφφφφφφφφουουουουουουουου, κάτσε Αγγελική γιατί από το φύσημα μου ήρθε ζαλάδα.

Εμένα, ως γνήσιο ΚΑΠΗ, με πονάνε τα πόδια μου από τη ζέστη, πολύ όμως!:?

Εμένα κατά καιρούς με πονάνε διάφορα για όλους τους λόγους και ζέστη και κρύο, εγώ κι αν είμαι για απόσυρση. Κανονικά εγώ δεν πρέπει να πηγαίνω σε γιατρό αλλά σε συνεργείο αυτ/των.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Κι εσύ δεν είσαι ίσα με την Ακρόπολη δα !!!! Πώς τα πετάς έτσι ?

Μικροπαντρεύτηκες μόνον....

Και τα δύο.

κοριτσια δοκιμάστε απο τις συνταγες της παρεας γεμιστά με τόνο.

Σήμερα πάλι η οικογένεια έπεσε με τα μούτρα άδειασε η γάστρα.

Γεια σου Νεφελειρήνη, τι κάνεις;

Ζωπ , η μασκα που κανω εγω που ειναι για ξηρα δερματα, ειναι γιαουρτι πληρες, ανακατεμενο με μια κουταλια μελι κοφτη και ενα κουταλακι ελαιολαδο. Επισης προσθετω μια κουταλια χυμο πορτοκαλι. αν δεν εχεις , βαλε λεμονι ενδεικνυται σε λιπαρα και μεικτα δερματα. ανακατεψε τα υλικα, απλωσε την και βαλε στα ματια 2 ροδελες αγγουρι. Αφησε τη μεχρι να στεγνωσει η' 10 λεπτα ξεπλυσου με νερο και θα με θυμηθεις!!!

Μπράβο Έλεν, πολύ καλή μάσκα, κορίτσια να τη δοκιμάσετε.

Εβιρι το αφορολογητο στα 5000 ειναι και εδω κλεψια. Πιστεψε με ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ με 5000 να πληρωσεις λογαριασμους, βενζινες, φαγητα κλπ νοικια με τοσα λεφτα.

Το πιστεύω, γιατί στην Αγγλία η ζωή είναι πολύ ακριβή.

Κοριτσάκια μου γεια σας!Ελπίζω να μη ξεχάσατε τη φιλεναδίτσα Φούμπι.

Γεια σου Φούμπι, τι κάνεις βρε ψυχή, μας έλειψες. Καλέ πώς να σε ξεχάσουμε.

Ηθελα μόνο να σας στείλω την αγάπη μου.Ελπίζω να είστε όλες καλά.Θέλω τόσο πολύ να μάθω νέα σας!Μου λείπετε όλες πάρα πολύ!

Έχεις και την αγάπη τη δική μας, μας έλειψες κι εμάς. Εγώ ελπίζω να ξαναμπείς εδώ.

Εβίρι,Αγγελική,Κάντυ μου,Ελεν,Ελένη,Φωτεινή και όποιο άλλο κοριτσάκι ξεχνάω σας στέλνω πολλά πολλά φιλιά.

Φιλάκια πολλά κι από μένα.

Καλημερα κοριτσια εχω τον μπογιατζη απο τις 7,30 το πρωι εδω,ας βαφει το παιδικο επιτελους..

Με το καλό να το τελειώσετε.

Θελω να παω να κοιταξω για κουκετα σημερα αλλα δεν το βλεπω...Μεταξια εσυ τα εχεις τα μικρα σου σε κουκετα??

Στην Ελλάδα κι εγώ τις έχω σε κουκέτα.

Επισης χτες που πηγα παιδιατρο η Μ ειναι γυρω στο 1,08 και μου ειπε οτι ειναι κατω απο την καμπυλη στο υψος:|ενω οσα παιδακια που βλεπω στην ηλικια της σνηθως η δικια μου ειναι πιο ψηλη:rolleyes::confused:

Καλά βλακείες λέει, το πιο πιθανό είναι να κοιτούσε λάθος γραμμή όσον αφορά την ηλικία και ακολουθώντας τη προς τα πάνω για να βρει το ύψος έχασε τη σωστή. Κοίτα το παρακάτω λινκ που είναι από παιδιατρικό σάιτ. Το παιδί σου είναι λίγο πιο πάνω από το μέσον την καμπύλης που βρίσκεται στο κέντρο. Επίσης, από περιέργεια κοίταξα το βιβλιάριο της δικής μου κόρης, στο οποίο είχα σημειώσει με δική μου σημείωση ότι στην ίδια ηλικία ακριβώς, δηλαδή 4 ετών και 8 μηνών ήταν 1.09μ. Δηλαδή, ίδιο ύψος με τη δική σου. Εγώ είμαι 1.62 που σημαίνει ότι δεν έχει και πολλή μεγάλη προοπτική να γίνει ψηλή. Ενώ η δικιά σου θα γίνει επειδή εσύ είσαι αρκετά ψηλότερη από μένα.

http://www.paidiatros.com/images/media/redirectfile/Height-Greek%20female%202-18%20years.jpg

http://www.paidiatros.com/children/Height-Girls-2-18-years/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ιωάννα και κάτι ακόμη ξέχασα. Στην κουκέτα το δύσκολο δεν είναι το πάνω κρεββάτι, αλλά το κάτω (τουλάχιστον για μένα). Το πάνω το φτάνεις εύκολα και στην ανάγκη ανεβαίνεις ένα-δύο σκαλοπάτια της σκάλας για να φτάσεις τις δύο γωνίες, ενώ το κάτω διπλώνεσαι σαν γαλλικό σίγμα για να το στρώσεις. Εμένα αυτό μου φαίνεται πιο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας!Ελπίζω να μη ξεχάσατε τη φιλεναδίτσα Φούμπι.

...Ηθελα μόνο να σας στείλω την αγάπη μου..Φιλιά πολλές σε όλες!

Φούμπι μας,

Φυσικά και ΔΕΝ σε ξεχάσαμε !:confused: Να είστε καλά μετράει... αλλά να μπαίνεις πού και πού να μας κουνάς λίγο το μαντήλι ! Φιλάκια !!!! Και στους άντρες σου !:P

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα το πρόγραμμα έχει s/m, οπότε θα μαγειρέψω μόνο για το παιδι. Για εμάς θα πάρω (από το s/m) έτοιμο κοτόπουλο ψημένο στη σούβλα.

Αφού, λοιπόν, δεν έχω μαγείρεμα, λέω να κάνω μερικές δουλίτσες στο χαλαρό, μέχρι να ξυπνήσει ο μικρός και να φύγουμε.

Ηλιαχτίδα μου,

Το ίδιο όνειρο βλέπαμε ????? Το αυτό θα πράξω κι εγώ σήμερα γιατί πολύ θα ήθελα να κάνω τσάρκες με τα τέκνα μου... δεν ξέρω πού (ακόμη)...

Καλημερα κοριτσια εχω τον μπογιατζη απο τις 7,30 το πρωι εδω, Μμμμμ τί καλά... δεν σε ζηλεύω !

...Μεταξια εσυ τα εχεις τα μικρα σου σε κουκετα??Ολοι μου λενε οτι η Μ ειναι μικρη ακομα για 2οροφο κρεβατι(εγω για αυτη τη κουκετα που λεω ειναι 1,55στο υψος)...Επισης χτες που πηγα παιδιατρο η Μ ειναι γυρω στο 1,08 και μου ειπε οτι ειναι κατω απο την καμπυλη στο υψος:|ενω οσα παιδακια που βλεπω στην ηλικια της σνηθως η δικια μου ειναι πιο ψηλη:rolleyes::confused:

όχι αγαπάκι δεν έχω πάρει ακόμη κουκέτα.... προς το παρόν τα βολεύω σε μικρά κρεββατάκια σκέφτομαι για τύπου κουκέτα σε 1-2 χρόνια όταν θα είναι ο μεγάλος να πάει Δημοτικό...

δεν τις μπορώ τις κουκέτες, δεν αντέχω αυτό το στρώσιμο... έχω δει όμως μια άλλη σύνθεση που έχει επιπλέον κρεββάτι από κάτω (αντί για συτάρια πχ) συρόμενο, το θεωρώ πιο εξυπηρετικό για την νοικοκυρά και αφήνει περισσότερο ελεύθερο χρόνο... αν θες να σου στείλω πμ.... αν κι εμείς μάλλον θα πάμε σε επιπλοιποιό δικό μας να μας το φτιάξει... θα δω τί διαφορά θα παίζει στις τιμές των 2 και μετά θα αποφασίσω....

Όσο για τον παιδίατρο, νομίζω ότι τσάμπα αγχώθηκες. Μια χαρά την βρίσκω την μιρκή σου ! Εγώ τί να πω με την tapas y mas το Σεμινίδιο ???? Αλλά, θα μου πεις κιόλας, από πού να πάρει το παιδί ?? Μ' εμένα μάνα ??? χα χα

καλημέρα!

Επιτέλους Παρασκευή! Θα πάω να δω τα παιδάκια μου και να ξεκουραστώ λίγο γιατί τράβηξα ζόρι αυτήν την εβδομάδα!

Με το καλό κοριτσάκι μου ! Καλό ταξίδι να έχετε, η παναγιά να είναι κοντά σας ! (Κάτσε τώρα φιλενάδα, σε σταυρώνω, μην φύγεις ακόμη !)

Πώς είσαι ??? Σ έπιασε καθόλου η αντιβίωση ?

Εβίρι μου,

Κι εσείς μαστόρια ???? :cool:

Καλημέρα στα κορίτσια !

Επιτέλους Παρασκευή (για πολλούς και διαφόρους λόγους) !

Είμαστε δόξα τω Θεώ καλά ! Χθες σιδέρωσα κιόλας , οπότε ένα πλυντήριο με λευκά που έχω για σήμερα πάει γι αύριο... δεν το βιάζομαι δλδ... η γαριδοκατάσταση ήταν μπόμπα (ε, καλά, έβαλα λίγο παραπάνω καυτερή πιπερίτσα !!!!) και για σήμερα τα διαβάσατε τα χαϊρια μου ! :rolleyes:

Θέλω να πάω βόλτα, θέλω να ψωνίσω για τα παιδιά παπουτσάκια θέλω θέλω θέλω .... ααααα !

Link to comment
Share on other sites

Εβίρι μου,

Κι εσείς μαστόρια ???? :cool:

Μόλις έφυγαν. Ο ένας όμως θα ξανάρθει κάποιο άλλο απόγευμα γιατί πρέπει να αλλάξει και τους θερμοστάτες του καλοριφέρ.

Θέλω να πάω βόλτα, θέλω να ψωνίσω για τα παιδιά παπουτσάκια θέλω θέλω θέλω .... ααααα !

Σήμερα θέλω κι εγώ να κάνω κάτι λίγα ψώνια. Έχω δει κατάστημα με φθηνές επώνυμες κολώνιες και μάλλον θα κάνω εξόρμηση για να πάρω μερικές για δώρα στην Ελλάδα. Ρούχα για όλους και παπούτσια πέδιλα της μικρής θα πάρω από την Ελλάδα. Να ενισχύσω τον τόπο μου.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, το μενού : μπιφτέκια στο φούρνο με πατάτες / εύκολη τυρόπιτα χωρίς φύλλο / έβρασα κολοκύθια και καρότα. Τις επόμενες μέρες, σκοπεύω να μην μαγειρέψω και να την περάσουμε με φρούτα / γιαούρτια / σαλάτες / άντε και κανένα τοστ!:cool: Άντε και με καμιά βολτούλα για μεζεδάκια!:rolleyes::tongue:

Πρέπει να φύγω - με καλεί το καθήκον! ΑΝ έχω επιζήσει, θα ξαναμπώ το βράδυ.

Πολλά φιλιά!!

φιλιά, σωστή!

Καλή Ξεκούραση !

χθες απολαύσαμε παραμυθάκια με το σπλάχνο. γενικώς είμαι να μπαίνω στο άρθρο 99!!!!!!λόγω υπερκόπωσης...

χτύπησα ντεπονάκι, μετά παναντόλ έξτρα...

σήμερα έχω εφοδιαστεί με ντεπόν κ παναντόλ έξτρα. ήδη έφαγα μια πίτσα-μανούλας- κ ως εκ τούτου με πονούν τα δόντια!

μίλησα με οδοντίατρο κ πήγε διακοπές ο άνθρωπος1 δεν με ρώτησε!!!

ο φέφος λέει, την επόμενη φορά που θα πάει διακοπές θα σε στείλω μαζί του κουτσαδούρα!

ραντεβού την τρίτη το βράδυ αργάμιση! έως τότε παυσίπονα!

κοριτσια δοκιμάστε απο τις συνταγες της παρεας γεμιστά με τόνο.

Σήμερα πάλι η οικογένεια έπεσε με τα μούτρα άδειασε η γάστρα.

μπράβο σου!

Ζωπ , η μασκα που κανω εγω που ειναι για ξηρα δερματα, ειναι γιαουρτι πληρες, ανακατεμενο με μια κουταλια μελι κοφτη και ενα κουταλακι ελαιολαδο. Επισης προσθετω μια κουταλια χυμο πορτοκαλι. αν δεν εχεις , βαλε λεμονι ενδεικνυται σε λιπαρα και μεικτα δερματα. ανακατεψε τα υλικα, απλωσε την και βαλε στα ματια 2 ροδελες αγγουρι. Αφησε τη μεχρι να στεγνωσει η' 10 λεπτα ξεπλυσου με νερο και θα με θυμηθεις!!!

μια φορά κ έναν καιρό που έκανα μάσκες...την έκανα με γάλα, λάδι κ μέλι-κομπρέσα σε βαμβάκι κ νά μια στα μούτρα!!!!!σαν μώλος μωρού. κ εγώ ξηρή επιδερμίδα έχω. μικτή προς ξηρή. πορτοκάλι κ λεμόνι απαγορεύονται σε ξηρές επιδερμίδες κ σε επιδερμίδες με σπυράκια ή κοκκινίλες (ροδόχρους νόσος)

Φεφη,το αγορι μου ηταν στη μανουλα του...Ερασιτεχνικη ηταν η συναυλια ετσι κ αλλιως, σε παμπ, αλλα περασα απεξω και μ αρεσε και ηθελα να την ακουσω..Γενικα εδω σε παμπς κανουν πολλα λαιβ ειδικα το καλοκαιρι.

πώς τα πας με τη μανούλα του; είναι καλή μαζί σου;

Γεια σας φιλενάδες!!

Καίγεται το πελεκούδι από τη ζέστη...Χάλια μαύρα

Καλέ η Κάντυ Νοεμβριο γενεθλιάζει!!Κάτι είδα χθες για γενέθλια κι απόρησα

Δεν μπορω να διαβασω τα σημερινά,γιατί καίγομαι από τη ζέστη λέμε!Πολύ ζεστό το δωμάτιο που έχω τον υπολογιστή

Σας φιλώ!!

μάκια!

Κοριτσάκια μου γεια σας!Ελπίζω να μη ξεχάσατε τη φιλεναδίτσα Φούμπι.

Εχω αρκετά νέα να σας πω αλλά δεν προλαβαίνω γιατί μπαίνω από ξένο υπολογιστή.Ηθελα μόνο να σας στείλω την αγάπη μου.Ελπίζω να είστε όλες καλά.Θέλω τόσο πολύ να μάθω νέα σας!Μου λείπετε όλες πάρα πολύ!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και να καταφέρω κάποια στιγμή να μπω και να μάθω τα νέα σας.Φιλιά πολλές σε όλες!

δεν την κάναμε την επέμβαση. θα αργήσει η επέμβαση με λέηζερ. όσο πιο αργά τόσο πιο καλά μας είπαν.

σου στέλνω την αγάπη μου κ να είστε καλά ολόψυχα!

Καλημέρα φιλενάδες!

Ξεκινάω δουλίτσα σε λίγο

Πάλι ζέστη,ουφ!!

Ρε κορίτσια,αυτές τις μέρες με κυνηγά η γκαντεμια...Εχω τον περιστέρη στο σπίτι όλη μέρα και αντί να πηγαίνουμε για κανένα μπάνιο την βγάζουμε εντός λόγω άτιμης κοκκινομούρας!!!

Το μενού έχει φασολάκια λαδερά

Φιλάκια σε όλη την όμορφη παρέα

:tongue:μάκια!

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα το πρόγραμμα έχει s/m, οπότε θα μαγειρέψω μόνο για το παιδι. Για εμάς θα πάρω (από το s/m) έτοιμο κοτόπουλο ψημένο στη σούβλα.

Αφού, λοιπόν, δεν έχω μαγείρεμα, λέω να κάνω μερικές δουλίτσες στο χαλαρό, μέχρι να ξυπνήσει ο μικρός και να φύγουμε.

σωστή

Καλημερα κοριτσια εχω τον μπογιατζη απο τις 7,30 το πρωι εδω,ας βαφει το παιδικο επιτελους..Θελω να παω να κοιταξω για κουκετα σημερα αλλα δεν το βλεπω...Μεταξια εσυ τα εχεις τα μικρα σου σε κουκετα??Ολοι μου λενε οτι η Μ ειναι μικρη ακομα για 2οροφο κρεβατι(εγω για αυτη τη κουκετα που λεω ειναι 1,55στο υψος)...Επισης χτες που πηγα παιδιατρο η Μ ειναι γυρω στο 1,08 και μου ειπε οτι ειναι κατω απο την καμπυλη στο υψος:|ενω οσα παιδακια που βλεπω στην ηλικια της σνηθως η δικια μου ειναι πιο ψηλη:rolleyes::confused:

μια χαρά μου φαίνεται η κόρη σου!

για κουκέτα δεν ξέρω, τις φοβάμαι!

Επισης σημερα τρωμε φασολακια απο την πεθερα γιατι εδω μεσα μονο για μαγειρεμα δεν ειναι σημερα:oops:

μπράβο!

καλημέρα!

Επιτέλους Παρασκευή! Θα πάω να δω τα παιδάκια μου και να ξεκουραστώ λίγο γιατί τράβηξα ζόρι αυτήν την εβδομάδα!

να περάσεις όμορφα το ΠΣΚ!!!

Αγγελικη μου δεν με πειραζει γιατι ολο της το υψος ειναι 1,55 εγω σαν πρωτο μποι ειμαι 1,68:lol::lol::lol:..οσο ειμαι εγκυος θα βαζω τον Τ να τα αλλαζει..Απλα κολλαω γιατι αλλοι μου λενε οτι απο το ικεα δεν εχει καλη ποιοτητα και τετοια και δεν ξερω τι να κανω..Κοιταξα και στην νεοσετ αλλα ειναι πανακριβα και δεν μας παιρνει να ανοιχτουεμε τοσο πολυ

τα ικέα βγαίνουν πιο ακριβά.

για τα νεοσέτ θα συμφωνήσω ότι είναι υπερτιμημένα σε σχέση με τη δουλειά κ την ποιότητα. καπλαμάς με χρώμα κ μπιρμπιλούδια! πάλι καλά που το ξύλο το αγοράζουν από ελληνικές βιομηχανίες.

ρώτα σε μαραγκό να σου κάνει τη δουλειά που θέλεις με λιγότερα λεφτά κ όπως ακριβώς θέλεις εσύ!!!!

σήμερα τρώω πίτσα κ περισσεύματα.

χθες δεν έκανα τίποτα, μόνο με τη μικρή μου σουρλουλού ασχολήθηκα που ζούσε τα παραμύθια που διαβάζαμε, ιδίως ένα με την αρκούδα-η χιονούλα κ η ροδούλα!!!!!δικά μου παλιά παραμύθια, που τα βρήκε στη βιβλιοθήκη του πατρικού μου κ πήρε μερικά για το σπίτι μας!!!!

κατά τα άλλα παίζει με κοσμήματά μου. το ίδιο χούι είχα κ εγώ όταν ήμουν μικρό!!!!

σήμερα έχουμε επανεξέταση στον παιδίατρο κ φωτογράφιση της μαντεμουαζέλ ρύπα για το ταμείο υγείας.

στη δουλειά.....αυτά.

καλέ η αφροδίτη πού βρίσκεται; χθες δεν μπήκε καθόλου. κοριτσάκι μου όμορφο γουέρ άρ γιου;

κ αν μιλάτε για ύψος έχω να δηλώσω ότι από το 1,60 με το ζόρι τα βλέπω όλα ροζ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όχι αγαπάκι δεν έχω πάρει ακόμη κουκέτα.... προς το παρόν τα βολεύω σε μικρά κρεββατάκια σκέφτομαι για τύπου κουκέτα σε 1-2 χρόνια όταν θα είναι ο μεγάλος να πάει Δημοτικό...

δεν τις μπορώ τις κουκέτες, δεν αντέχω αυτό το στρώσιμο... έχω δει όμως μια άλλη σύνθεση που έχει επιπλέον κρεββάτι από κάτω (αντί για συτάρια πχ) συρόμενο, το θεωρώ πιο εξυπηρετικό για την νοικοκυρά και αφήνει περισσότερο ελεύθερο χρόνο... αν θες να σου στείλω πμ.... αν κι εμείς μάλλον θα πάμε σε επιπλοιποιό δικό μας να μας το φτιάξει... θα δω τί διαφορά θα παίζει στις τιμές των 2 και μετά θα αποφασίσω....

Kι εώ τέτοιο κρεβάτι έχω στο δωμάτιο των παιδιών. Για την ώρα βέβαια ο μικρός κοιμάται στην κούνια του αλλά χρησιμοποιώ το κάτω κρεβάτι όταν έρχεται η μαμά μου για να κρατήσει τα παιδιά. Πρακτικό είναι!

Με το καλό κοριτσάκι μου ! Καλό ταξίδι να έχετε, η παναγιά να είναι κοντά σας ! (Κάτσε τώρα φιλενάδα, σε σταυρώνω, μην φύγεις ακόμη !)

Πώς είσαι ??? Σ έπιασε καθόλου η αντιβίωση ?

Καλύτερα είμαι! Συνήλθα κιόλας που το πρωί σερνόμουνα! Προφανώς η αντιβίωση έκανε το ....καθήκον της!

Τελείωσε το σταύρωμα? Να φύγω τώρα???

Θέλω να πάω βόλτα, θέλω να ψωνίσω για τα παιδιά παπουτσάκια θέλω θέλω θέλω .... ααααα !

Να πάτε και να περάσετε καλά και καλά ψώνια!

Σήμερα θέλω κι εγώ να κάνω κάτι λίγα ψώνια. Έχω δει κατάστημα με φθηνές επώνυμες κολώνιες και μάλλον θα κάνω εξόρμηση για να πάρω μερικές για δώρα στην Ελλάδα. Ρούχα για όλους και παπούτσια πέδιλα της μικρής θα πάρω από την Ελλάδα. Να ενισχύσω τον τόπο μου.

μπράβο Έβιρι! Έτσι κάνουν οι σωστοί πατριώτες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Φέφι την Χιονούλα και την Ροδούλα, την διάβαζε και η δική μου κόρη!

Όσο για τον οδοντίατρο, σε βλέπω να τον στέλνεις μόνιμα διακοπές!!!!

Βγάλτε και κάποιες παραπάνω φωτογραφίες για να μοιράζει αυτόγραφα η Ρύπα!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Να πάτε και να περάσετε καλά και καλά ψώνια!

καλά ψώνια κ από μένα κάντυ μου!

κ εγώ θέλω να της βρω παντοφλάκια που να μην τα βγάζει κ να τα φοράει στο σπίτι!

26 δεν βρίσκω.

να της πάρω σαγιονάρα; δεν θα σκοτωθεί;:confused:

Φέφι την Χιονούλα και την Ροδούλα, την διάβαζε και η δική μου κόρη!

έχω πολλά παραμύθια με ροδούλα κ χιονούλα! διαφορετικά!

Όσο για τον οδοντίατρο, σε βλέπω να τον στέλνεις μόνιμα διακοπές!!!!

λες; να βρω άλλον στο μεσοδιάστημα; ή δεν θα θέλει να με ξαναδεί;

μου σύστησε να μην τρώω από δεξιά...κ εγώ το ξέχασα;):(

Βγάλτε και κάποιες παραπάνω φωτογραφίες για να μοιράζει αυτόγραφα η Ρύπα!!!!

αυτό πού το πας;

τελικά θα βάλω για εεταα 4 επιλογές διαφορετικές από αυτές που σκεφτόμουν αρχικά.

πριν σκεφτόμουν βάσει μορίων κ θέσεων.

τώρα σκέφτομαι βάσει ποιότητας σταθμών, δεδομένου ότι κάποιους μήνες δεν θα πατήσουμε το πόδι μας έτσι κ αλλιώς.

μου αρέσει που η ιδιοκτήτρια του σταθμού που την έστελνα φέτος με πήρε κ με παρακάλεσε να την δηλώσω πρώτη! ουστ!!!!:P κ είναι κ ψηλά στα μόρια!:rolleyes:

μακάρι να πάρουν το φεφόπαιδο στο ίδιο σχολείο που πήγαινε κ ο φέφος όταν ήταν παιδί!!!!!!!!!θα είναι πολύ συγκινητικό! θα το βάλω ως πρώτη επιλογή! είμαι αισθηματίας!

;)

κ τώρα λέω να δουλέψω λιγάκι...:oops:

μάκια σε όλες κ ας είστε εξαφανισμένες...

Link to comment
Share on other sites

καλά ψώνια κ από μένα κάντυ μου! Μπααααα ! Δεν με βλέπω να πηγαίνω.... θα χαλάσω λεφτά βλέπεις (!!!) και ... δεν... είμαστε στα μισά του μήνα ΜΟΝΟΝ !

κ εγώ θέλω να της βρω παντοφλάκια που να μην τα βγάζει κ να τα φοράει στο σπίτι!

26 δεν βρίσκω.

να της πάρω σαγιονάρα; δεν θα σκοτωθεί;:confused:

Γιατί δεν της παίρνεις κρ.... ????? με το δίχαλο ναι μάλλον θα τσακιστεί σε καμία μεγάλη της χαρά !!! :?

αυτό πού το πας;

τελικά θα βάλω για εεταα 4 επιλογές διαφορετικές από αυτές που σκεφτόμουν αρχικά.

πριν σκεφτόμουν βάσει μορίων κ θέσεων.

τώρα σκέφτομαι βάσει ποιότητας σταθμών, δεδομένου ότι κάποιους μήνες δεν θα πατήσουμε το πόδι μας έτσι κ αλλιώς.

μου αρέσει που η ιδιοκτήτρια του σταθμού που την έστελνα φέτος με πήρε κ με παρακάλεσε να την δηλώσω πρώτη! ουστ!!!!:P κ είναι κ ψηλά στα μόρια!:rolleyes:

...

;)

κ τώρα λέω να δουλέψω λιγάκι...:oops:

μάκια σε όλες κ ας είστε εξαφανισμένες...

Βρε Φέφη μου,

Να ειπώ κάτι σχετικό : 1ον) πολυ καλά θα κάνεις να συμπληρώσεις ανάλογα με το ένστικτό σου

2ον)ΔΕΝ γίνεται αν περάσει το απιδί μέσω του Προγράμματος ομιλώ να μην το στέλνεις γιατί... έτσι (το γράφει μέσα, με παραπάνω από 15 ημέρες απουσίας αδικαιολόγητα, κόβεσαι):cool: στη σελ. 41 πάνω πάνω

3ον) Αυτό το πράγμα που σε πιέζουν και σε πιέζουν αφού φέτος θα γίνει κρα (πιστεύω) με τις τόσες πολλές αιτήσεις !!!! Τί φοβούνται δεν μπορώ να καταλάβω... αποκλείεται να μείνουν κενές θέσεις -λέω εγώ τώρα-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε Φέφη μου,

Να ειπώ κάτι σχετικό : 1ον) πολυ καλά θα κάνεις να συμπληρώσεις ανάλογα με το ένστικτό σου

βάσει ποιότητας υπηρεσιών σταθμού. να δηλώσω σταθμό που δεν γνωρίζω κ ό,τι κάτσει; μπααααα! πέρυσι που η ρύπα πήγε στην 4η επιλογή επιλαχούσα κ είχα ακούσει καλά λόγια ....έχασα πάσα ιδέα!!!!

2ον)ΔΕΝ γίνεται αν περάσει το απιδί μέσω του Προγράμματος ομιλώ να μην το στέλνεις γιατί... έτσι (το γράφει μέσα, με παραπάνω από 15 ημέρες απουσίας αδικαιολόγητα, κόβεσαι):cool: στη σελ. 41 πάνω πάνω

ναι, ρε! δεν είπα να μην την στείλω καθόλου! γι' αυτό τα κάνω τα χαρτιά, άλλωστε! αλλά κ το περσινό που πλήρωσα στον παιδικό του δήμου κερατιάτικα 70Χ πόσους μήνες ήταν απαράδεκτο! κ ήμουν κ απογοητευμένη με τις δασκάλες της...για φάπες!

3ον) Αυτό το πράγμα που σε πιέζουν και σε πιέζουν αφού φέτος θα γίνει κρα (πιστεύω) με τις τόσες πολλές αιτήσεις !!!! Τί φοβούνται δεν μπορώ να καταλάβω... αποκλείεται να μείνουν κενές θέσεις -λέω εγώ τώρα-

το έχουν δει σαν καλλιστεία, δεν εξηγείται αλλιώς!

ποιό σχολείο θα έχει τα πιο υψηλά μόρια κ ποιό θα είναι πρώτο σε επιλογές μανάδων. θα βγάζουν κ από εκεί διαφήμιση, έμμεση, τί να πω!

" κ να εγώ δεν ξεχωρίζω παιδιά του εεταα κ όλα το ίδιο τα βλέπω..."το είδαμε!

"κ έβαλα περισσότερες θέσεις να σας βολέψω..." σιγά μην θυσιάστηκες...για τα λεφτά να τα έχεις σίγουρα το έκανες, όπως κ όλοι!

έτσι εξηγείται κ το ότι σταθμοί που πέρυσι δεν καταδέχονταν τον εεταα φέτος κάνουν κρα! απο θέσεις...

τα κροκς τα κατάλαβα, αλλά μιλάς για τα αυθεντικά ή τύπου κροκς; στο μούγερ έχει; δεν ξαναπήραμε.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμείς φοράμε 2η χρονιά τα αυθεντικά... ποιό Μούγερ καλέ ???? από Μουστάκα τους τα αγόρασα το Πάσχα ! Παντού έχει !

Μπορεί να φαίνονται "γκουμούτσες" αλλά είναι πολύ αναπαυτικά ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...