Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κορίτσια δροσιστείτε λίγο που θα μάθετε ότι εδώ κάνει λίγη ψύχρα. Σήμερα έχουμε 19-20 βαθμούς, έχει αισθητή ψύχρα παρόλο που φοράμε καλοκαιρινά, κάποια έριξε λίγη βροχή και γενικά έχει πολύ συννεφιά.
έβιρι φύσα κατά Έλλάδα μεριά μπας και δροσιστούμε!!!

χαχαχαχαχα καλό!!!!!!!:D

Μιλάμε, λιώσαμε... Και το ΣΚ λέει πως θ' ανέβει η θερμοκρασία...?:confused::shock::shock:

Εμένα, ως γνήσιο ΚΑΠΗ, με πονάνε τα πόδια μου από τη ζέστη, πολύ όμως!:?

Γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου μου λες ???? {και καλά, αςμην μου πεις αν δεν θες - δεν μου πέφτει και λόγος, απλά, κάτσε και σκέψου}

Η ΖΩΗ θέλει καλοπέραση, θέλει τα ώπα της ....

μην κυνηγάς όλη την ώρα τις σκόνες (πάντα θα υπάρχουν)

μην προσπαθείς να είσαι η ΤΕΛΕΙΑ μαμά (δεν υπάρχει)

μην προσπαθείς να είσαι η ΤΕΛΕΙΑ σύζυγος (επίσης, μάς τελείωσε)

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ να είσαι η Φεφη και να είσαι ΚΑΛΑ !

Και ρίξ' τους κι ένα ξε-χ@στικό (με το μπαρδόν) και στην δουλειά σου γιατί πιστεύω ότι από εκεί ξεκινάνε τα βάσανά σου και όχι μέσα από τις καθημερινές υποχρεώσεις λόγω φαμίλιας !!!!!!!!!!!!!!!!

Μα, συμφωνώ... κι επαυξάνω!!!

Σήμερα, το μενού : μπιφτέκια στο φούρνο με πατάτες / εύκολη τυρόπιτα χωρίς φύλλο / έβρασα κολοκύθια και καρότα. Τις επόμενες μέρες, σκοπεύω να μην μαγειρέψω και να την περάσουμε με φρούτα / γιαούρτια / σαλάτες / άντε και κανένα τοστ!:cool: Άντε και με καμιά βολτούλα για μεζεδάκια!:rolleyes::tongue:

Πρέπει να φύγω - με καλεί το καθήκον! ΑΝ έχω επιζήσει, θα ξαναμπώ το βράδυ.

Πολλά φιλιά!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Εβίρι έλα να κάνουμε παρέα τα δυο ΚΑΠΗ του καφέ χα χα)...

χαχαχαχαχαχα εγώ είμαι δικιολογημένα και με το νόμο ΚΑΠΗ, εσύ όμως είσαι μικρότερη από μένα και δεν μπορείς να ομιλείς για γηρατειά.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Κι εσύ δεν είσαι ίσα με την Ακρόπολη δα !!!! Πώς τα πετάς έτσι ?

Μικροπαντρεύτηκες μόνον....

σχόλασα. σας γλυκοφιλώ. QUOTE]

Καλή Ξεκούραση !

Σήμερα, το μενού : μπιφτέκια στο φούρνο με πατάτες / εύκολη τυρόπιτα χωρίς φύλλο / έβρασα κολοκύθια και καρότα. Τις επόμενες μέρες, σκοπεύω να μην μαγειρέψω και να την περάσουμε με φρούτα / γιαούρτια / σαλάτες / άντε και κανένα τοστ!:cool: Άντε και με καμιά βολτούλα για μεζεδάκια!:rolleyes::tongue:

....

Και πολύ καλά θα κάνεις !;) Φιλιά !

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ : Κάποια εύκολη μάσκα ομορφιάς που να μην είναι επικίνδυνη για μας τις αλλεργικές?:confused: Δεν με φθάνανε όλα τ' άλλα, έχω να πάω και σε επίσημη εκδήλωση τρομάρα μου:mrgreen: και λέω να μην εμφανισθώ σαν τη μαραμένη τουλίπα...:roll:

Καλό απόγευμα κορίτσια μου!!


Link to comment
Share on other sites

Ζώπυρον, υπάρχουν πολλές διαφορετικές με σπιτικά υλικά, η πιο πρόχειρη που μου ήρθε στο μυαλό τώρα είναι μάσκα από ασπράδι αυγού. Το χτυπάς ελαφρά (κανονικά ένα ασπράδι είναι πολύ ούτε τη μισή ποσότητα δε σου πάρει) και το απλώνεις στο πρόσωπο. Άστο να στεγνώσει, θα αρχίσει εν τω μεταξύ να σε τραβάει. Μόλις ξεραθεί ξέβγαλέ το.

Κορίτσια, αυτό είναι πολύ καλό αναπλαστικό όπως γνωρίζω. Να το κάνετε κι εσείς πού και πού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζωπ , η μασκα που κανω εγω που ειναι για ξηρα δερματα, ειναι γιαουρτι πληρες, ανακατεμενο με μια κουταλια μελι κοφτη και ενα κουταλακι ελαιολαδο. Επισης προσθετω μια κουταλια χυμο πορτοκαλι. αν δεν εχεις , βαλε λεμονι ενδεικνυται σε λιπαρα και μεικτα δερματα. ανακατεψε τα υλικα, απλωσε την και βαλε στα ματια 2 ροδελες αγγουρι. Αφησε τη μεχρι να στεγνωσει η' 10 λεπτα ξεπλυσου με νερο και θα με θυμηθεις!!!

Εβιρι το αφορολογητο στα 5000 ειναι και εδω κλεψια. Πιστεψε με ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ με 5000 να πληρωσεις λογαριασμους, βενζινες, φαγητα κλπ νοικια με τοσα λεφτα.

Φεφη,το αγορι μου ηταν στη μανουλα του...Ερασιτεχνικη ηταν η συναυλια ετσι κ αλλιως, σε παμπ, αλλα περασα απεξω και μ αρεσε και ηθελα να την ακουσω..Γενικα εδω σε παμπς κανουν πολλα λαιβ ειδικα το καλοκαιρι.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες!!

Καίγεται το πελεκούδι από τη ζέστη...Χάλια μαύρα

Καλέ η Κάντυ Νοεμβριο γενεθλιάζει!!Κάτι είδα χθες για γενέθλια κι απόρησα

Δεν μπορω να διαβασω τα σημερινά,γιατί καίγομαι από τη ζέστη λέμε!Πολύ ζεστό το δωμάτιο που έχω τον υπολογιστή

Σας φιλώ!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας!Ελπίζω να μη ξεχάσατε τη φιλεναδίτσα Φούμπι.

Εχω αρκετά νέα να σας πω αλλά δεν προλαβαίνω γιατί μπαίνω από ξένο υπολογιστή.Ηθελα μόνο να σας στείλω την αγάπη μου.Ελπίζω να είστε όλες καλά.Θέλω τόσο πολύ να μάθω νέα σας!Μου λείπετε όλες πάρα πολύ!

Η Αννούλα μας γέννησε?Φεφάκι τι έγινε με την επέμβαση της μικρής?Δωράκι σας έχω πάντα στη σκέψη μου.Περιστεράκι μου γλυκό μου λείπουν οι συζητήσεις μας...

Εβίρι,Αγγελική,Κάντυ μου,Ελεν,Ελένη,Φωτεινή και όποιο άλλο κοριτσάκι ξεχνάω σας στέλνω πολλά πολλά φιλιά.Εσένα που νομίζεις πως σε ξέχασα ήθελα να σου ποστάρω πολλές φωτογραφίες αλλά θα με κυνηγάς οπότε σου στέλνω όλη μου την αγάπη φίλη Ζωπ.

Ελπίζω να είστε όλες καλά και να καταφέρω κάποια στιγμή να μπω και να μάθω τα νέα σας.Φιλιά πολλές σε όλες!


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!

Φούμπιιιιιιιιιιι μου!!!!!!!!

Πολύ το χάρηκα που σε πέτυχα χθες εστω και για λίγο στο φβ

Μας έχεις λείψει όσο δεν φαντάζεσαι!!!

Ξεκινάω δουλίτσα σε λίγο

Πάλι ζέστη,ουφ!!

Ρε κορίτσια,αυτές τις μέρες με κυνηγά η γκαντεμια...Εχω τον περιστέρη στο σπίτι όλη μέρα και αντί να πηγαίνουμε για κανένα μπάνιο την βγάζουμε εντός λόγω άτιμης κοκκινομούρας!!!

Το μενού έχει φασολάκια λαδερά

Φιλάκια σε όλη την όμορφη παρέα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα το πρόγραμμα έχει s/m, οπότε θα μαγειρέψω μόνο για το παιδι. Για εμάς θα πάρω (από το s/m) έτοιμο κοτόπουλο ψημένο στη σούβλα.

Αφού, λοιπόν, δεν έχω μαγείρεμα, λέω να κάνω μερικές δουλίτσες στο χαλαρό, μέχρι να ξυπνήσει ο μικρός και να φύγουμε.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια εχω τον μπογιατζη απο τις 7,30 το πρωι εδω,ας βαφει το παιδικο επιτελους..Θελω να παω να κοιταξω για κουκετα σημερα αλλα δεν το βλεπω...Μεταξια εσυ τα εχεις τα μικρα σου σε κουκετα??Ολοι μου λενε οτι η Μ ειναι μικρη ακομα για 2οροφο κρεβατι(εγω για αυτη τη κουκετα που λεω ειναι 1,55στο υψος)...Επισης χτες που πηγα παιδιατρο η Μ ειναι γυρω στο 1,08 και μου ειπε οτι ειναι κατω απο την καμπυλη στο υψος:|ενω οσα παιδακια που βλεπω στην ηλικια της σνηθως η δικια μου ειναι πιο ψηλη:rolleyes::confused:


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Επιτέλους Παρασκευή! Θα πάω να δω τα παιδάκια μου και να ξεκουραστώ λίγο γιατί τράβηξα ζόρι αυτήν την εβδομάδα!

Φούμπι χάρηκα που είσαι καλά! Όποτε μπορείς μπες και γράψε μας τα νέα σου!

περιστεράκι το ζεστό δωμάτιο είναι και μία πολύ καλή ιδέα για σάουνα! Για σκέψου το, να σερφάρεις στο διαδύκτιο και παράλληλα να κάνεις και την σάουνά σου!!!

Nefelirene καλώς ήρθες! Θα δοκιμάσω την συνταγή που λες!

Ηλιαχτίδα μια χαρά το βρ΄΄ισκω το ψητό κοτοπουλάκι!

Ιωάννα με το καλό να τελειώσετε το παιδικό δωμάτιο! Για κουκέτα είχα σκεφτεί κι εγώ αλλά είναι ζόρικο στο να στρώνεις το επάνω κρεβάτι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη μου δεν με πειραζει γιατι ολο της το υψος ειναι 1,55 εγω σαν πρωτο μποι ειμαι 1,68:lol::lol::lol:..οσο ειμαι εγκυος θα βαζω τον Τ να τα αλλαζει..Απλα κολλαω γιατι αλλοι μου λενε οτι απο το ικεα δεν εχει καλη ποιοτητα και τετοια και δεν ξερω τι να κανω..Κοιταξα και στην νεοσετ αλλα ειναι πανακριβα και δεν μας παιρνει να ανοιχτουεμε τοσο πολυ


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...