Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Προτιμώ κρουασανάκι!

Μόλις έφαγα μία σαλάτα με μαρούλι, κοτόπουλο, μπέικον, κρουτόν και σως μουστάρδας!

Όσο για το τσιγάρο θα σε ακολουθήσω στο κουτσομπολιό αλλά δεν καπνίζω καρντιά μου!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Δεν μου την γνώρισες την Μέλπω ρε Μεταξία χτες!!!

Ε, ξέρεις τώρα, :oops: δεν ήταν η "κατάλληλη" στιγμή να σας γνωρίσω χα χα χα !!!!!

Χρόνια πολλά κάντυ να γίνεις μεγάληηηηηηηηηηηηηηηη με άσπρα μαλλιά. Να είσαι πάντα καλά να έχεις υγεία αυτή την καλή καρδιά που έχεις. Να σε χαίρεται η οικογένια σου και να τους χαίρεσαι.

Κάντυ μου, χρόνια σου πολλά!!! Να είσαι πάντα ευτυχισμένη!!!

.

Μεταξακι μου έχεις γενέθλια;;;χρονια πολλα κοπέλα μου πολύχρονη με υγεία και ευτυχία,να χαίρεσαι αυτούς που αγαπάς και αν σα χαίρονται και αυτοί!!!!

Κάντυ μου, έχεις γενέθλια? Να σε χαιρόμαστε - γερή, δυνατή και χαρούμενη!:D

Καντυ μου χρονια σου πολλα!! Να εισαι παντα ευτυχισμενη!

Μεταξία μου χρονια πολλά κι ευτυχισμένα! Να εισαι παντα γερη, τυχερη κι ευτυχισμένη!

Να χαιρεσαι την οικογένειά σου!

Καλημέρα!

.............

Μαρή Κάντυ, είχες όντως γεννέθλια προχτές? Να τα εκατοστήσεις κοπέλάρα μου!

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές ! Φυσικά είναι καλοδεχούμενες !!!! ΑΛΛΑ δεν είχα γενέθλια .... τα παιδιά μου αποφάσισαν να μου κάνουν, λέει, πάρτυ !!!!! Μαρή Αγγελική ΜΠΡΟΣΤΑ δεν ήσουνα ????? :cool: Κι εσύ τέκνον μου την πάτησες ?

κ'αγκλυ μου, γλυκούλα μου εσένα βρήκα να ξεχάσω η ξεμυαλισμένη;

σχώρΝα με!!!!!

αγγελικούλα κ κάντυ, όντως κανείς δεν την είχε χρησιμοποιήσει την κάρτα. πρωί πρωί πήγα κ έκανα ενημέρωση κ αίτηση για νέα κάρτα. ΕΥΤΥΧΩΣ !!!!

θύμησέ μου, θύμησέ μου από πού την ξέρουμε την κυρία! Όπως στα είπε η Αγγελική2 κι ας μην μιλήσανε προχθές !!!! :rolleyes:

ντελίβερυ; κατεβάζεις όμως κάτι όμορφα βρε φιλενάδα ώρες-ώρες ;)!!!!

τελικά δεν γενεθλίαζε η κάντυ μου; :confused: ΤΣΟΥ !!!:|

Εβίρι μας !

Να σου πω τι κάνω εγώ στις παραθέσεις των παραθέσεων, κάνω κόπι πέιστ τις προτάσεις που με ενδιαφέρουν και μετά πατάω κουότ. Διαφορετικά, ανοίγω δεύτερο ταμπ με την ίδια σελίδα στο μαγειροκαφέ και ενώ έχω κάνει κουότ στη μία σελίδα του ενός ταμπ, πάω στο δεύτερο ταμπ και κάνω κόπι πέιστ στα λόγια των παραθέσεων τα οποία τα βάζω στο πρώτο ταμπ που έχει την απάντηση που πρόκειται να δώσω.:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Άσ' το καλύτερα... νο καταλαβαίνει τί λες πρέπει να μου δείξεις μάλλον (οπότε στη συνάντηση φέρε και το λάπτοπ !!!!) κάπως το κάνω , μάλλον αλλιώς, αλλά σημασία έχει ότι κάτι κάνω !:?

Παράθεση:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοοοον,

Αρχικά, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ !!!!!

Έχουμε και λέμε... για σήμερα σκέφτομαι να κάμω γαρίδες γιουβέτσι (από το κανονικό με ζυμαρικό -λαζάνια- στον φούρνο σε πυρέξ όχι από το άλλο που είναι σαν σαγανάκι με τυρί ... ). Θα μιλήσω και με τον Λοβ και θα ειδώ !

Έχω και σίδερο αλλά αυτό πάει για τη νύχτα... και είμαι κι εγώ λίγο αποκαμωμένη (βέβαια εχθές μ έπιασε να μην πώ τί και ξάπλωσα στις 2... Εβίρι έλα να κάνουμε παρέα τα δυο ΚΑΠΗ του καφέ χα χα)...

Αχ Φέφη μου

Κι εγώ καπνίζω και τρώω... κακούργα κοινωνία...

Είμαι μόνη μου αυτή την εβοδμάδα στην δουλειά και είναι σαν να με έχουν κλείσει στην απομόνωση. Δεν έχω άνθρωπο να σταυρώσω μια κουβέντα !Φρίκη !

Αγγελικούλα2 μου,

Περαστικά σου ! Τί έπαθες ? Μάλλον ο λαιμός σου είναι από την εναλλαγή της θερμοκρασία μέσα (κλιματισμός)-έξω(λιοπύρι) εμ πολύ θέλει ο άνθρωπος ????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε κάντυ πόσο σε νιώθω.

κ εγώ μοναξιές. έμπλεξα με αντροπαρέα. μου θυμίζουν τους γέρους του μάπετ σόου!

σας είπα; πονάω! τα δόντιΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑμου! μόλις τρώω, νά σου ο πόνος! κ τώρα είναι παντού.το μισό μου κρανίο βαράει σε ρυθμούς χέβυ μέταλ! αφού μια φλεβίτσα που είναι δίπλα στο μάτι κάνει τραμπολίνο!!!!!

γαρίδες γιουβέτσι, θα είχα τον φέφο σκλάβο μου για λίγες ώρες! τρελαίνεται!

γιατί αυπνίες κάντυ μου;

Link to comment
Share on other sites

φέφη εσένα δεν πρέπει να σε δει οδοντιάτρος αλλά ψυχολόγος μου φαίνεται!!!!

θα πάρω τηλέφωνο τον γιατρό κ θα τον λούσει κρύος ιδρώτας. με έχει φοβηθεί ο μάτης του...;)

...δεν είπα "αϋπνίες" :tongue: ..................... ;)

μπαρδόν! χαρά στα κουράγια σου!πάντα τέτοια!:tongue::cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


την τελευταία φορά ο γιατρός είχε πει κ στον φέφο ότι η φέφη είναι πολύ κουρασμένη....εξαντλημένη...

Γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου μου λες ???? {και καλά, αςμην μου πεις αν δεν θες - δεν μου πέφτει και λόγος, απλά, κάτσε και σκέψου}

Η ΖΩΗ θέλει καλοπέραση, θέλει τα ώπα της ....

μην κυνηγάς όλη την ώρα τις σκόνες (πάντα θα υπάρχουν)

μην προσπαθείς να είσαι η ΤΕΛΕΙΑ μαμά (δεν υπάρχει)

μην προσπαθείς να είσαι η ΤΕΛΕΙΑ σύζυγος (επίσης, μάς τελείωσε)

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ να είσαι η Φεφη και να είσαι ΚΑΛΑ !

Και ρίξ' τους κι ένα ξε-χ@στικό (με το μπαρδόν) και στην δουλειά σου γιατί πιστεύω ότι από εκεί ξεκινάνε τα βάσανά σου και όχι μέσα από τις καθημερινές υποχρεώσεις λόγω φαμίλιας !!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εβίρι έλα να κάνουμε παρέα τα δυο ΚΑΠΗ του καφέ χα χα)...

χαχαχαχαχαχα εγώ είμαι δικιολογημένα και με το νόμο ΚΑΠΗ, εσύ όμως είσαι μικρότερη από μένα και δεν μπορείς να ομιλείς για γηρατειά.

ρε κάντυ πόσο σε νιώθω.

κ εγώ μοναξιές. έμπλεξα με αντροπαρέα. μου θυμίζουν τους γέρους του μάπετ σόου!

χαχαχαχαχαχα

σας είπα; πονάω! τα δόντιΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑμου! μόλις τρώω, νά σου ο πόνος! κ τώρα είναι παντού.το μισό μου κρανίο βαράει σε ρυθμούς χέβυ μέταλ! αφού μια φλεβίτσα που είναι δίπλα στο μάτι κάνει τραμπολίνο!!!!!

Απαπαπα κρύος ιδρώτας με έπιασε που το διάβασα.

Κορίτσια δροσιστείτε λίγο που θα μάθετε ότι εδώ κάνει λίγη ψύχρα. Σήμερα έχουμε 19-20 βαθμούς, έχει αισθητή ψύχρα παρόλο που φοράμε καλοκαιρινά, κάποια έριξε λίγη βροχή και γενικά έχει πολύ συννεφιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...