Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

με ξύπνησε ο φέφος. με πήρε τηλέφωνο κ μου είπε ότι έχασε την κάρτα μου....

την ακύρωσα, αλλά....αύριο θα δείξει τί προηγήθηκε!

είμαι να σκάσω!

έχω θυμώσει.

αλλά θα κάνω την πάπια, γιατί κ αυτός είναι κουρασμένος προφανώς.

μέχρι αύριο στα καρβουνάκια κ μετά ή θα παίζω τα καβουράκια στου γυαλού τα βοτσαλάκια που όλο κλαίνε τα καημένα ή απλά θα μου γίνει μάθημα, χωρίς πάθημα!

Link to comment
Share on other sites

κ είμαι κ με κόσμο κ δεν μπορώ να τα κατεβάσω όλα να μου φύγει η ένταση.

κ δεν μπορώ να μην σκέφτομαι νομικά ούτε καν για τον φέφο.

την καταδίκη μου!

νον στοπ νταντομάρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας είπα που για να αλλάξουμε βιβλιάρια υγείας-υποχρεωτικό-μας ζήτησαν κ βγάλαμε Α.Φ.Μ. στην ρύπα;

Ντόινγκ!!!!!!!!!!

σε λιγάκι θα μας ζητήσουν κ Ε9 για το κουκλόσπιτο της μπάρμπη!

ή πόθεν έσχες για τον κουμπαρά της!!

χαχαχαχαχαχαχα

κ μάλιστα σε άλλη δ.ο.υ. από τη δική μας, που λόγω έδρας είμαστε σε μία.

όταν πήγε ο φέφος να βγάλει α.φ.μ. στο παιδί στην ίδια με μας δ.ο.υ. του λένε, να πάτε στην τάδε, εκτός αν κάνει το παιδί έναρξη επιτηδεύματος εδώ............:shock::confused::cry::lol: να κλαις από τα γέλια!!!!

χαχαχαχαχαχαχα

Γιατί μαρή? Δεν πλένεσαι μόνη σου? :tongue::tongue::tongue:

χαχαχαχαχαχαχαχα

δεν είναι ζωντόβολα, είναι ζουντούβουλα!!!!!

χαχαχαχαχαχα

καρδιά μου δεν χρειάζομαι απλά σφουγγάρισμα, συνεργείο για να αλλάξω μπουζί, τσιμούχες κ τα ρέστα θέλω!!!!σέρνομαι!!!!θέλω να κοιμηθώ 2 μέρες συνεχόμενα!

Μία από τα ίδια αισθάνομαι κι εγώ. Πριν από λίγη ώρα διάβαζα τα νέα σας καθιστή στο κομπιούτερ και τα μάτια μου έκλειναν. Προχτές το βράδυ δεν κοιμήθηκα από τον πόνο στο γόνατο (δεν ξέρω γιατί), στον αυχένα και στον δεξιό ώμο (επίσης δεν ξέρω γιατί). Όλες αυτές τις μέρες μου έχει φέξει η κούραση.

Επισης πριν απο 2βδομαδες πηρε ο καλος μου γαυρο και τον καναμε παστο και σημερα τον ξαλμιρισαμε και τον σερβιραμε με λαδι-λεμονι και ειναι τελειος!!!

Μπράβο Ιωάννα για τον παστό γαύρο. Εγώ δεν είμαι φίλη στα παστά και στα τουρσιά, αλλά μου άρεσε πολύ ότι το φτιάξατε μόνοι σας.

:D:D:D ψέματα σας λέει... χυμό ήπιε !!!!

χαχαχαχαχαχαχα

(εδώ που τα λέμε Φέφη μου σε εμάς τις 2 ειδικά :rolleyes: πρέπει να μας κάμουν μια κανάτα με φραπέ και να τον ρουφάμε με εκείνα τα μεγάλα καλαμάκια όπως κάνουν στα ακριβά εστιατόρια καλέ !!! με τα κοκτέηλ λέω !!!) :confused:

Βάλε κι εμένα που χρειάζομαι το μπουρί της σόμπας στο φραπέ.

Εβίρι μας !

Έχω ψοφήσει στο γέλιο με τις παραθέσεις αλλά δεν μου τα βγάζει τα λεγόμενά σου επειδή είναι η παράθεση της παράθεσης.... κάτσε λίγο . θα το προσπαθήσω αλλιώς η ξανθιά γιατί θέλω να σχολιάσω... δεν μπορώ λέμε θα σκάσω !:tongue:

Να σου πω τι κάνω εγώ στις παραθέσεις των παραθέσεων, κάνω κόπι πέιστ τις προτάσεις που με ενδιαφέρουν και μετά πατάω κουότ. Διαφορετικά, ανοίγω δεύτερο ταμπ με την ίδια σελίδα στο μαγειροκαφέ και ενώ έχω κάνει κουότ στη μία σελίδα του ενός ταμπ, πάω στο δεύτερο ταμπ και κάνω κόπι πέιστ στα λόγια των παραθέσεων τα οποία τα βάζω στο πρώτο ταμπ που έχει την απάντηση που πρόκειται να δώσω.

Μου ζήτησαν αφιέρωση το jingle bells (!!!!!!!! εμότικον που τραβάει τα μαλλιά του δεν έχει) γιατί μου έκαναν πάρτυ, το δικό μου πάρτυ (της μαμάς) είχα γενέθλια... και δεν θέλω "ου ου ου " γιατί το παιδί μου, μου είπε ότι θα σβήσω 12 κεράκια !!!! χα χα ;)

Επομένως φαντάζεστε ότι η έρμη η Αγγέλω μας τα είδε όλα !!!!

χαχαχαχαχα Μεταξάκι να τα χιλιάσεις, να είσαι πάντα γερή και σε χαιρόμαστε κι εμείς και η οικογένειά σου.

Είχαν ανεβάσει τα καρεκλάκια τους επί του καναπέως είχαν στρογγυλοκάτσει κι έκαναν ότι είναι στο σινεμά και μου ζήταγαν ποπ-κορν !!!!!!! {κοινώς, έχουμε ξεφύγει οικογενειακώς τελείως}:cool:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Παράθεση:

Μα το συζητάς ???? Έκλεισε !!! Η μικρή μας;) θα γεννήσει όποτε μας βολεύει εμάς χα χα !!!!

Εμ τι όποτε θέλει η Ιωάννα θα γεννήσει; Χωρίς τη δική μας έγκριση-απόφαση εδώ μέσα ούτε σύλληψη ούτε γέννα γίνεται.

{χωρίς πλάκα τώρα, εννοείται να πάμε όλες μαζί ..... τις άλλες παραλίγο να τις διώξουν από το καράβι εμάς θα μας σουτάρουν από το Νοσοκομείο.... να μου το θυμηθείτε !!!!}:rolleyes:

Δεν πειράζει θα συνηθίσουν.

Μερσί μποκού ! Όλα τα ξες !

Εγώ στο Αλεξάνδρα γέννησα και τα δύο παιδιά μου, εκεί πήγαινα και για διάφορες εξετάσεις της εγκυμοσύνης.

θέλω καφέ με κάντυ, αγγελικούλα, περιστεράκι, δώρα, αφροδίτη, έλεν.

Καινούργια μάρκα καφέ είναι αυτή; Τον ζητάς με έτοιμη Κάντυ, Αγγελική, Περιστεράκι, Δώρα, Αφροδίτη και Έλεν μέσα ή βάζεις όσο θες εσύ;

κ μαράκι θέλω κ έλεν αγγλία κ φυσικά εβίρι, άννα, άννια, φαίη, φωτεινούλα, χρυσοβαλαντάκι, ηλιαχτίδα, ζωπ....σμαρτάκι, φούμπι μου.

άμα ξεχνάω κάποια φταίει η ζέστΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!:rolleyes:

χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα

λιώνω λέμε. Ξουτ βρωμοκαυσωνα ξουτ.

Σήμερα έκανα γεμιστά δεν τα πολυήθελα όμως τέλικά γενικά τπτ δεν πολυθέλω.

Χρόνια πολλά κάντυ να γίνεις μεγάληηηηηηηηηηηηηηηη με άσπρα μαλλιά. Να είσαι πάντα καλά να έχεις υγεία αυτή την καλή καρδιά που έχεις. Να σε χαίρεται η οικογένια σου και να τους χαίρεσαι.

Αχ φέφη το ρίχνώ στη ζεστααααααα ότι μόνο εμένα ξέχασες στο καφέ που θέλεις να πιείς. Φιλάκια και μην σκας για την κάρτα κανένα δεν θα την έχει χρησιμοποιήσει.

Περιστέρω γιατι γλυκιά μου είσαι έτσι; Πάρε το παιδάκι σου και τον αντρούλη και τσαλαβούτα στη θάλασα να ανέβει και η διάθεση.

Αννια μπράβο σας για το γαυρο.

Αγγελική και εβιρυ και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια μάκια μάκια.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!

Εγώ σήμερα δε μαγείρεψα. Με τόση ζέστη, κλείστηκα με το μικρό στην κρεβατοκάμαρα με το κλιματιστικό και δεν έκανα τίποτα.

Οπότε σήμερα φάγαμε υπέροχο delivery.

Κάντυ μου, χρόνια σου πολλά!!! Να είσαι πάντα ευτυχισμένη!!!

Fefi, θετική σκέψη για την κάρτα. Τίποτα δε θα έχει γίνει.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σχολάω και ετοιμάζομαι να βγω έξω να δω τι γίνεται με την ζέστη!

kagly εσύ έχεις κι ένεν λόγο παραπάνω να ζεσταίνεσαι! Γι΄αυτό χαλάρωσε και άνοιξε κλιματιστικό!

Ηλιαχτίδα καλά έκανες και κλείστικες στο δωμάτιο με το ακρκουδάκι! Αυτό ακριβώς θα κάνω κι εγώ μόλις φτάσω σπίτι!

Φιλάκια κορίτσια και καλό απόγευμα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ax koritsia mou με αυτη την ζεστη δεν μπορω καθολου ουτε να φαω ουτε να πιω κατι ζεστο,λιγουρευομαι μονο παγωμενα σταφυλια καρπουζι και παγωτο,οποτε τρωω φρικες!!Φεφη τον γαυρο μας καθαρισε κεφαλια και τα απο μεσα ο ιχθυοπώλης και εμεις μετα τα κοψαμε τα φιλεταραμε και τα πλυναμε καλα...Μετα πηραμε αλατι ημιχοντρο βαλαμε σε ενα ταπερ μια σειρα ψαρια μετα παλι αλατι μετα ψαρια και το αφησαμε σε ενα ντουλαπι και σημερα με τις φακες πηγαινε μουρλια απλα εγω με τα αλμυρα θα γινω σαν ελεφαντας απο το πρηξιμο αλλα δεν μπορω τρελαινομαι για αλμυρα.,,Υπολογιστε πρωτα ο θεος οτι υα γεννησω τελη αυγουστου :P να ξερετε να κανονισετε και εσεις τις δουλειες σας!!!! ;)


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...