Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλό μεσημέρι!

Καλό μεσημέρι και σ' εσένα!!!

Σήμερα από το πρωί σέρνομαι! Πονάνε τα μάτια μου, η μύτη μου μία βουλώνει μία ανοίγει, είμαι σε μία μόνιμη ζαβλακομάρα κι έχω του κόσμου την δουλειά!

Πως θα πάω μέχρι τις 7 μου λέτε?

Υπομονή!!! Αν σου πω ότι όλοι σερνόμαστε από τη ζέστη, θα παρηγορηθείς καθόλου ή μπαααααααααα???
Ηλιαχτίδα η γκρίνια του μικρού τα απογεύματα οφείλεται στο ότι του λείπει ο μπαμπάς του! Δεν μπορεί να σας το πει αλλιώς και το βγάζει με γκρίνια!

Το ίδιο έκανε και κάνει κάποιες φορές και ο δικός μας!

Αγγελική μου, το δέχομαι ότι του λείπει ο μπαμπάς του. Κι εγώ το ίδιο φαντάζομαι, αλλά γιατί κάνει σαν τρελός μόλις τον βλέπει και μετά από 10-15 λεπτά τον σπρώχνει και θέλει εμένα και μετά πάλι το μπαμπά του....

Ολο το απόγευμα το περνάμε εναλλάξ. Πάνω που λέω, ήρθε ο μπαμπάς μας, θα ξεκουραστώ κι εγώ λίγο, αρχίζει την γκρίνια και θέλει πάλι εμένα. Τέλος πάντων... που θα πάει, θα περάσει και αυτό.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα όλη μέρα! Τι μου κάνετε;

Για χθες εφτιαξα φασολάκια και το βραδυ πιτσα. Η πιτσα ξεροψηθηκε λίγο γιατι γκρινιαζε η μικρη και δεν με αφηνε να την κοιταξω αλλά μικρο το κακο. Σημερα κλασσικά δεν ξερω τι θα φαμε. Η δικιά μου λόγω ζέστης έχει πολύ γκρινια και την έχουν καταφάει και τα κουνουπια και γινεται χειροτερα. Για μπανιο δεν πάμε γιατι έχουν έρθει και οι ξαδελφουλες της και να παω 3 μικρά μονη μου στη θάλασσα δεν το ρισκάρω. Κανενα δεν ξερει καλο μπανιο κι εδω η θάλασσα ειναι βαθια οποτε φοβαμαι μηπως συμβει κάτι.

Χθες έκανα και τις αιματολογικές εξετάσεις και μεγάλη καμπυλη ζαχάρου και ημουν στο τέλος κάπως αλλά συνηλθα γρηγορα. Αποτελεσματα θα παρω την επομενη εβδομάδα.

Φιλάκια σε όλες.

καλά αποτελέσματα!

εδώ με ένα πιτσιρίκι κ δεν μπορώ να κάνω βήμα. εννοείται δεν κολυμπάω. είμαστε βεντουζάκια!

ένα κομμάτι πίτσα το έτρωγα...

Φιλενάδες καλημέρα!

Σας φιλώ και θα επανέλθω

φιλούρες!

χάρηκα που σε άκουσα!!!!!

όσο για το άλλο θέμα..ψάξε στα λημέρια του Φ!!!!!!όσο πιο απίθανα για σένα, τόσο πιο πιθανά για τον Φ!!!!!

Καλό μεσημέρι!

Σήμερα από το πρωί σέρνομαι! Πονάνε τα μάτια μου, η μύτη μου μία βουλώνει μία ανοίγει, είμαι σε μία μόνιμη ζαβλακομάρα κι έχω του κόσμου την δουλειά!

Πως θα πάω μέχρι τις 7 μου λέτε?

κ εγώ τα ίδια. με έφαγε η ζέστη απ' το πρωί!!μου ρχεται να ξεράσω! ανακατεύομαι, θέλω να ξαπλώσω!!!!!πονάνε τα πόδια μου! ιδίως οι γάμπες! εννοείται έχω γίενι παπί στον ιδρώτα!!!!

όπως καταλάβατε, ήμουν έξω για δουλειές...

Μεταξάκι τον ευχαριστήθηκα τον καφέ μας χτες! Τα παιδιά σου το κάτι άλλο! Κι εσύ πολύ γλυκιά μανούλα και ζεστή οικοδέσποινα!

Συνεχίζω το update κι επανέρχομαι!!

ζηλεύω λέμε!;)

μεταξάκι, πως πήγε το beach party χθες???????

κ μπητς πάρτυ;

να πλαντάξω τώρα ή να το κρατήσω για το σχόλασμα;:rolleyes:

το λεπόν, χθες έκανα ρυζάκι με ζωμό από μοσχάρι κοκκινιστό!

έκανα κ το σπεντζοφάι μου! μούρλια!

κ χτύπησα μισό φρουτάκι για βράδυ με τυρί φέτα! δηλαδή μισό καρπούζι με τυρί φέτα!!!!:oops::tongue: απόλαυση!!!

σας είπα που για να αλλάξουμε βιβλιάρια υγείας-υποχρεωτικό-μας ζήτησαν κ βγάλαμε Α.Φ.Μ. στην ρύπα;

ω, ναι! θα της βγάλουμε κ φωτό!!!

σε λιγάκι θα μας ζητήσουν κ Ε9 για το κουκλόσπιτο της μπάρμπη!

ή πόθεν έσχες για τον κουμπαρά της!!

κ μάλιστα σε άλλη δ.ο.υ. από τη δική μας, που λόγω έδρας είμαστε σε μία.

όταν πήγε ο φέφος να βγάλει α.φ.μ. στο παιδί στην ίδια με μας δ.ο.υ. του λένε, να πάτε στην τάδε, εκτός αν κάνει το παιδί έναρξη επιτηδεύματος εδώ............:shock::confused::cry::lol: να κλαις από τα γέλια!!!!

σήμερα λέω να μην κάνω τίποτα! εκτός αν με πιάσει η προκοπή κ σιδερώσω ένα πλυντήριο που έβαλε χθες ο φέφος!

κ πλυντήριο πιάτων έχω...κ σφουγγάρισμα θέλω...

βαριέμαι!:cool:

Link to comment
Share on other sites

κ μπητς πάρτυ;

να πλαντάξω τώρα ή να το κρατήσω για το σχόλασμα;:rolleyes:

Xaxaxa! Θα αφήσω να σου λύσει την απορία η Μεταξία!

το λεπόν, χθες έκανα ρυζάκι με ζωμό από μοσχάρι κοκκινιστό!

έκανα κ το σπεντζοφάι μου! μούρλια!

κ χτύπησα μισό φρουτάκι για βράδυ με τυρί φέτα! δηλαδή μισό καρπούζι με τυρί φέτα!!!!:oops::tongue: απόλαυση!!!

μισό καρπούζι??? Μαρή, δεν κατούραγες όλη νύχτα μετά???

σας είπα που για να αλλάξουμε βιβλιάρια υγείας-υποχρεωτικό-μας ζήτησαν κ βγάλαμε Α.Φ.Μ. στην ρύπα;

ω, ναι! θα της βγάλουμε κ φωτό!!!

σε λιγάκι θα μας ζητήσουν κ Ε9 για το κουκλόσπιτο της μπάρμπη!

ή πόθεν έσχες για τον κουμπαρά της!!

κ μάλιστα σε άλλη δ.ο.υ. από τη δική μας, που λόγω έδρας είμαστε σε μία.

όταν πήγε ο φέφος να βγάλει α.φ.μ. στο παιδί στην ίδια με μας δ.ο.υ. του λένε, να πάτε στην τάδε, εκτός αν κάνει το παιδί έναρξη επιτηδεύματος εδώ............:shock::confused::cry::lol: να κλαις από τα γέλια!!!!

Καλέ πες, το παιδί δεν μπορεί να αποφασίσει με τι θα ασχοληθεί! Είναι σε δίλημα!!! Ζοντόβολα!!!!

σήμερα λέω να μην κάνω τίποτα! εκτός αν με πιάσει η προκοπή κ σιδερώσω ένα πλυντήριο που έβαλε χθες ο φέφος!

κ πλυντήριο πιάτων έχω...κ σφουγγάρισμα θέλω...

βαριέμαι!:cool:

Γιατί μαρή? Δεν πλένεσαι μόνη σου? :tongue::tongue::tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι ζωντόβολα, είναι ζουντούβουλα!!!!!

κ όχι δεν κατούραγα όλο το βράδυ. είχα τέτοια κουραση που κοιμήθηκα σαν τούβλο!!!!αφού είχαδει λιγάκι ασί.

πάνω που μιλούσα με φέφο, το παιδί είδε εφιάλτη, με φώναξε. πήγα να την παρηγορήσω κ "παρηγορήθηκα εγώ" ροχαλίζοντας!!!!!!!

πάλι μόνο του τον άφησα τον φέφο...

καρδιά μου δεν χρειάζομαι απλά σφουγγάρισμα, συνεργείο για να αλλάξω μπουζί, τσιμούχες κ τα ρέστα θέλω!!!!σέρνομαι!!!!θέλω να κοιμηθώ 2 μέρες συνεχόμενα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χασμουριέμαι ακόμα!!!!

μάτι θα είναι καλέ!

έλα να κοιμηθούμε ανσάμπλ!

προτιμώ το παντζούρι ανοιχτό, λιγάκι ανοιχτό το παράθυρο κ εννοείται με κλιματισμό στους 27.

πείνασα κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου σας διαβασα στα γρηγορα και τα ξεχασα,ελπιζω αυτο το αλτσχαιμερ να μην μου μεινει και μετα...Ειμαι κομματια με αυτη τη ζεστη δεν την παλευω καθολου τα μικρα συνεχιζουν με βηχα και τωρα εχω και εγω πονολαιμο αυτο μου ελειπε...Και για να μην χανομαι απο το θεμα χτες φαγαμε γεμιστα και σημερα φακες...Επισης πριν απο 2βδομαδες πηρε ο καλος μου γαυρο και τον καναμε παστο και σημερα τον ξαλμιρισαμε και τον σερβιραμε με λαδι-λεμονι και ειναι τελειος!!!


:-D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα θα πιώ καφέ ( πρώτα ο Θεός ), με μία ψυχή από εδώ!!!

:D:D:D ψέματα σας λέει... χυμό ήπιε !!!!

θέλω την κάντυ μου!!!!!!!να πιω κ εγώ καφεδάκι μαζί σας!!!!!

σνιφ!!!!!!

κι εγώ θέλω με σένα και με όλες τις νεαρές του τόπικ μας !!!!

(εδώ που τα λέμε Φέφη μου σε εμάς τις 2 ειδικά :rolleyes: πρέπει να μας κάμουν μια κανάτα με φραπέ και να τον ρουφάμε με εκείνα τα μεγάλα καλαμάκια όπως κάνουν στα ακριβά εστιατόρια καλέ !!! με τα κοκτέηλ λέω !!!) :confused:

....

Χθες έκανα και τις αιματολογικές εξετάσεις και μεγάλη καμπυλη ζαχάρου και ημουν στο τέλος κάπως αλλά συνηλθα γρηγορα. Αποτελεσματα θα παρω την επομενη εβδομάδα.

Φιλάκια σε όλες.

Καλά αποτελέσματα !!!!

Φιλενάδες καλημέρα!

Χάθηκα είναι η αλήθεια

Αφού το αναγνωρίζεις, αθωώνεσαι !;) έλα να ανέβουμε λέω εγώ !!!!

Σ' ευχαριστώ Κάγκλυ μου.
.....

Μεταξάκι τον ευχαριστήθηκα τον καφέ μας χτες! Τα παιδιά σου το κάτι άλλο! Κι εσύ πολύ γλυκιά μανούλα και ζεστή οικοδέσποινα!

Το Αρεταίειο, αν δεν κάνω λάθος είναι κοντά στο Μέγαρο Μουσικής.

Συνεχίζω το update κι επανέρχομαι!!

Μετ' εμποδίων ήταν ο καφές αλλά χαλάλι ! Κι εγώ ευχαριστήθηκα που σε ξαναείδα *!!! Είσαι καλό παιδί με όλης την έννοια της λέξης .... αφού να φανταστείς ότι σε συμπάθησε και η μαμά που δεν φημίζεται γενικά -εμότικον που σφυρίζει δήθεν αδιάφορα- :shock: χα χα

*Και χρωστάμε κι ένα καφεδάκι μετά ησυχίας (πώς λέμε "μετά μουσικής" ???? ε, εμείς επιδιώκομεν το αντίθετο) !!!!

Εβίρι μας !

Έχω ψοφήσει στο γέλιο με τις παραθέσεις αλλά δεν μου τα βγάζει τα λεγόμενά σου επειδή είναι η παράθεση της παράθεσης.... κάτσε λίγο . θα το προσπαθήσω αλλιώς η ξανθιά γιατί θέλω να σχολιάσω... δεν μπορώ λέμε θα σκάσω !:tongue:

μεταξάκι, πως πήγε το beach party χθες???????

χα χα χα

κ μπητς πάρτυ;

να πλαντάξω τώρα ή να το κρατήσω για το σχόλασμα;:rolleyes:

το λεπόν, χθες .....

κ μάλιστα σε άλλη δ.ο.υ. από τη δική μας, που λόγω έδρας είμαστε σε μία.

όταν πήγε ο φέφος να βγάλει α.φ.μ. στο παιδί στην ίδια με μας δ.ο.υ. του λένε, να πάτε στην τάδε, εκτός αν κάνει το παιδί έναρξη επιτηδεύματος εδώ............:shock::confused::cry::lol: να κλαις από τα γέλια!!!!

Είναι γελοίοι, όντως, πιο γελοίοι δεν γίνεται !!!! Ακούς εκεί "'εναρξη επιτηδεύματος" η Ρύπα !!!! α χα χα χα δεν ντράπηκε ο υπάλληλος που το ξεστόμισε ???? φαντάζομαι τον άντρα σου στον γκισέ πώς θα κοίταζε ! ανέκδοτο !:tongue:

Εξηγούμαι για το μπιτς πάρτυ...

και που λέτε, χθές, η Αγγελικούλα2 μας, έσκασε μύτη εις την οικίαν μου

ωσάν μια άλλα θεία από το Σικάγο.... κουβάλαγε και γλυκά και 2 καρεκλάκια παραλίας/θαλάσσης για τα τέκνα μου !!!!! (εμότικον με καρδούλες δεν έχει)

Τα οποία τέκνα ξετρελάθηκαν κυριολεκτικά με το νέο εύρημα....

και την είδαν "παραλία" :cool:

φόρεσαν μαγιό

κι έπαιζαν σα να ήταν στην παραλία !!!!!!!!

Μου ζήτησαν αφιέρωση το jingle bells (!!!!!!!! εμότικον που τραβάει τα μαλλιά του δεν έχει) γιατί μου έκαναν πάρτυ, το δικό μου πάρτυ (της μαμάς) είχα γενέθλια... και δεν θέλω "ου ου ου " γιατί το παιδί μου, μου είπε ότι θα σβήσω 12 κεράκια !!!! χα χα ;)

Επομένως φαντάζεστε ότι η έρμη η Αγγέλω μας τα είδε όλα !!!!

Έρως τρελός με τις καρέκλες λέμε **!!!! Τις εξαφάνισα πρωί πρωί γιατί δεν πρόκειται να ζήσουν αν τους τις αφήσω !!!! Δεν θα φθάσουν μέχρι την καμία παραλία !

**Το βράδυ, πιο αργά, από την μία γέλαγα κι απ' την άλλη ήθελα να πατήσω τις φωνές... αφού κάναμε μπάνιο , ήπιαν γάλα κλπκλπ ακούω πολλή ησυχία ... πάω μέσα και τί βλέπω ????

Είχαν ανεβάσει τα καρεκλάκια τους επί του καναπέως είχαν στρογγυλοκάτσει κι έκαναν ότι είναι στο σινεμά και μου ζήταγαν ποπ-κορν !!!!!!! {κοινώς, έχουμε ξεφύγει οικογενειακώς τελείως}:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο love4four viewpost.gif

Ιωαννάκι,

Στείλε μου με πμ το σταθερό σου, το έχω χάσει ....:| η ξεμυαλισμένη ! Κι εγώ θα πάρω αγκαζέ την Αγγελικούλα2 και θα 'ρθουμε σαν τις μπερλίνες !!!! (μην ξεχνιόμαστε κιόλας !)

Αν θέλετε να κανονίσουμε να είμαι κι εγώ (καλώς εχόντων των πραγμάτων), ώστε να συναντηθούμε όσες μπορούμε. Μα το συζητάς ???? Έκλεισε !!! Η μικρή μας;) θα γεννήσει όποτε μας βολεύει εμάς χα χα !!!! {χωρίς πλάκα τώρα, εννοείται να πάμε όλες μαζί ..... τις άλλες παραλίγο να τις διώξουν από το καράβι εμάς θα μας σουτάρουν από το Νοσοκομείο.... να μου το θυμηθείτε !!!!}:rolleyes:

Ω ρε πού πέφτει το Αρεταίειο ????? ντόινγκ :cool:

Είναι πριν το Αλεξάνδρα, όπως ανεβαίνεις τη Β. Σοφίας και απέναντι από το Μέγαρο Μουσικής. Υπάρχει και πρόσβαση με το μετρό στη στάση Μέγαρο Μουσικής. Μερσί μποκού ! Όλα τα ξες !

Να σου πω εγώ ιστορία (καλή ώρα) με γυναικο-παρέα έτσι μεγάλη 15-20 άτομα πήγαιναν και καλά στην Τήνο να προσκηνύσουν (αυθημερόν)...

Και μετά κατέληξαν στη Μύκονο; όχι καλέ !!!! Ολο αυτό το σύστριγγλο είχε γίνει στο πήγαινε στην Τήνο.... φαντάσου τί έγινε στην επιστροφή δλδ !!!

Γιασεμή μου,

Έλα καλό μου δίπλα στην "θεία" Κάντυ :wink:, άφησέ μου και την λέμον

πά(ε)ι :rolleyes: μέχρι να σου συστήσω τις υπόλοιπες !!!

Όχι Γιασεμάκι, επίτηδες σου το λέει, άσε τη λέμον πάι στη μέση στο τραπέζι να πάρουμε κι εμείς. Βλέπεις που σου έγραψε ότι η λέμον πάι πάει........

:tongue::tongue::tongue::|:neutral::| α χα χα χα κορυφαίο !!!!

κάτι έκανα ε ?????:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χασμουριέμαι ακόμα!!!!

μάτι θα είναι καλέ!

έλα να κοιμηθούμε ανσάμπλ!

προτιμώ το παντζούρι ανοιχτό, λιγάκι ανοιχτό το παράθυρο κ εννοείται με κλιματισμό στους 27.

πείνασα κιόλας!

Μιά χαρά! Τις ίδιες προτιμήσεις έχουμε! Κατά τις 4 είναι καλά???

Καλησπερα κοριτσια μου σας διαβασα στα γρηγορα και τα ξεχασα,ελπιζω αυτο το αλτσχαιμερ να μην μου μεινει και μετα...Ειμαι κομματια με αυτη τη ζεστη δεν την παλευω καθολου τα μικρα συνεχιζουν με βηχα και τωρα εχω και εγω πονολαιμο αυτο μου ελειπε...Και για να μην χανομαι απο το θεμα χτες φαγαμε γεμιστα και σημερα φακες...Επισης πριν απο 2βδομαδες πηρε ο καλος μου γαυρο και τον καναμε παστο και σημερα τον ξαλμιρισαμε και τον σερβιραμε με λαδι-λεμονι και ειναι τελειος!!!

προσπάθησε να πιείς τίποτα ζεστό. Τώρα θα μου πεις με αυτή την ζέστη ζεστό??? Δίκίο έχεις αλλά καλόπιασε τον λαιμό σου! Φάε και καμία κουταλιά μέλι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και μετά την περιγραφή της μεταξίας έρχομαι να συμπλήρωσω τα εξής:

Aν έπινα καφέ την ώρα που πήγα στο σπίτι της Κάντυ θα κοιμόμουν αύριο!!!!

Την μαμά σου κι εγώ την κατασυμπάθησα αλλά ξέχασα να το αναφέρω νωρίτερα!

Ο Νικόλας όταν ανακοίνωσε στην μαμά του ότι κάνει πάρτυ προς τιμήν της κι εκείνη του είπε ότι δεν μπορεί να παρευρεθεί λόγο επισκέψεων μούτρωσε λιγάκι αλλά του πέρασε πολύ γρήγορα!

Η Σεμίνα φορούσε μαγιό μονικίνι! Στην αρχή το έπαιξε γυμνήστρια αλλά μετά από παρέμβαση της μαμάς Μεταξίας φόρεσε μαγιουδάκι!

Αυτά!

α! Μεταξάκι, χθες φεύγοντας ξέχασα στην παραλία το παρεό μου! Την επόμενη φορά που θα βρεθούμε μου το δίνεις!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου σας διαβασα στα γρηγορα και τα ξεχασα,ελπιζω αυτο το αλτσχαιμερ να μην μου μεινει και μετα...Ειμαι κομματια με αυτη τη ζεστη δεν την παλευω καθολου τα μικρα συνεχιζουν με βηχα και τωρα εχω και εγω πονολαιμο αυτο μου ελειπε...Και για να μην χανομαι απο το θεμα χτες φαγαμε γεμιστα και σημερα φακες...Επισης πριν απο 2βδομαδες πηρε ο καλος μου γαυρο και τον καναμε παστο και σημερα τον ξαλμιρισαμε και τον σερβιραμε με λαδι-λεμονι και ειναι τελειος!!!

δηλαδή μετά δεν τον έψησες ή τηγάνισες; έτσι απλά τον σέρβιρες;

εύκολο!

πιές μέλι με το κουυταλάκι!!!!

κ αν μπορείς να ανακατέψεις κ λεμόνι κάνει καλό!

:D:D:D ψέματα σας λέει... χυμό ήπιε !!!!

:lol:

κι εγώ θέλω με σένα και με όλες τις νεαρές του τόπικ μας !!!!

(εδώ που τα λέμε Φέφη μου σε εμάς τις 2 ειδικά :rolleyes: πρέπει να μας κάμουν μια κανάτα με φραπέ και να τον ρουφάμε με εκείνα τα μεγάλα καλαμάκια όπως κάνουν στα ακριβά εστιατόρια καλέ !!! με τα κοκτέηλ λέω !!!) :confused:

φραπέ γλυκό με γάλα περικαλώ! συμβιβάζομαι όμως κ με τσοκολάτα κρύα, γλυκιά με Τσαντιγύ! σας είπα; πρόλαβα σήμερις κ ήπια μία με τον φέφο!!!!

θα χρειαζόμασταν κ 2 κούτες τσιγαράκια!

σλουρπ, μπλα μπλα, μπλα, πάφα πούφα, μπλα μπλα μπλα, σλουρπ, πάφα πούφα!:cool:

Μετ' εμποδίων ήταν ο καφές αλλά χαλάλι ! Κι εγώ ευχαριστήθηκα που σε ξαναείδα *!!! Είσαι καλό παιδί με όλης την έννοια της λέξης .... αφού να φανταστείς ότι σε συμπάθησε και η μαμά που δεν φημίζεται γενικά -εμότικον που σφυρίζει δήθεν αδιάφορα- :shock: χα χα

:P

Είναι γελοίοι, όντως, πιο γελοίοι δεν γίνεται !!!! Ακούς εκεί "'εναρξη επιτηδεύματος" η Ρύπα !!!! α χα χα χα δεν ντράπηκε ο υπάλληλος που το ξεστόμισε ???? φαντάζομαι τον άντρα σου στον γκισέ πώς θα κοίταζε ! ανέκδοτο !:tongue:

με πήρε τηλέφωνο κ μου έλεγε ανέκδοτα..

Εξηγούμαι για το μπιτς πάρτυ...

και που λέτε, χθές, η Αγγελικούλα2 μας, έσκασε μύτη εις την οικίαν μου

ωσάν μια άλλα θεία από το Σικάγο.... κουβάλαγε και γλυκά και 2 καρεκλάκια παραλίας/θαλάσσης για τα τέκνα μου !!!!! (εμότικον με καρδούλες δεν έχει)

Τα οποία τέκνα ξετρελάθηκαν κυριολεκτικά με το νέο εύρημα....

και την είδαν "παραλία" :cool:

φόρεσαν μαγιό

κι έπαιζαν σα να ήταν στην παραλία !!!!!!!!

Μου ζήτησαν αφιέρωση το jingle bells (!!!!!!!! εμότικον που τραβάει τα μαλλιά του δεν έχει) γιατί μου έκαναν πάρτυ, το δικό μου πάρτυ (της μαμάς) είχα γενέθλια... και δεν θέλω "ου ου ου " γιατί το παιδί μου, μου είπε ότι θα σβήσω 12 κεράκια !!!! χα χα ;)

Επομένως φαντάζεστε ότι η έρμη η Αγγέλω μας τα είδε όλα !!!!

Έρως τρελός με τις καρέκλες λέμε **!!!! Τις εξαφάνισα πρωί πρωί γιατί δεν πρόκειται να ζήσουν αν τους τις αφήσω !!!! Δεν θα φθάσουν μέχρι την καμία παραλία !

**Το βράδυ, πιο αργά, από την μία γέλαγα κι απ' την άλλη ήθελα να πατήσω τις φωνές... αφού κάναμε μπάνιο , ήπιαν γάλα κλπκλπ ακούω πολλή ησυχία ... πάω μέσα και τί βλέπω ????

Είχαν ανεβάσει τα καρεκλάκια τους επί του καναπέως είχαν στρογγυλοκάτσει κι έκαναν ότι είναι στο σινεμά και μου ζήταγαν ποπ-κορν !!!!!!! {κοινώς, έχουμε ξεφύγει οικογενειακώς τελείως}:cool:

τέλεια! με έκανες κ χαμογέλασα!!!

πάντα να είστε καλά!:D

Παράθεση:

Μα το συζητάς ???? Έκλεισε !!! Η μικρή μας;) θα γεννήσει όποτε μας βολεύει εμάς χα χα !!!! {χωρίς πλάκα τώρα, εννοείται να πάμε όλες μαζί ..... τις άλλες παραλίγο να τις διώξουν από το καράβι εμάς θα μας σουτάρουν από το Νοσοκομείο.... να μου το θυμηθείτε !!!!}:rolleyes:

όχι καλέ !!!! Ολο αυτό το σύστριγγλο είχε γίνει στο πήγαινε στην Τήνο.... φαντάσου τί έγινε στην επιστροφή δλδ !!!

:tongue::tongue::tongue::|:neutral::|α χα χα χα κορυφαίο !!!!

κάτι έκανα ε ?????:-P

όχι που θα σου ξέφευγε!:tongue:

Μιά χαρά! Τις ίδιες προτιμήσεις έχουμε! Κατά τις 4 είναι καλά???

αργείς! ήδη κοιμάμαι μπροστά στο πληκτρολόγιο!

κ άρχισε κ ο πονόδοντος, μη χάσει. επειδή κύριος έφαγα, πρέπει να τιμωρηθώ;

θέλω καφέ με κάντυ, αγγελικούλα, περιστεράκι, δώρα, αφροδίτη, έλεν.

κ μαράκι θέλω κ έλεν αγγλία κ φυσικά εβίρι, άννα, άννια, φαίη, φωτεινούλα, χρυσοβαλαντάκι, ηλιαχτίδα, ζωπ....σμαρτάκι, φούμπι μου.

άμα ξεχνάω κάποια φταίει η ζέστΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να ζήσεις μεταξάκι κ χρόνια πολλά, μεγάλη να γίνεις με ξανθά μαλλιά, παντού να σκορπίζεις της γνώσης το φως κ όλοι να λένε να μία σοφός!!!!!

χρόνια πολλά χρυσά χαρούμενα με υγεία, αγάπη κ πολλές χαρές για σένα κ την οικογένειά σου!!!!!!!!

ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...