Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

εβιρούλα μου μπράβο στη μεγάλη σου κ καλά αποτελέσματα στο προφίσιενσυ!

ώστε πεταλώνω;

το μοσχάρι τελικά θα το συνοδεύσω με ρυζάκι, για πιο γρήγορα, μιας κ θα κάνω κ σπεντζοφάι-λουκάνικα με πιπεριές (από τον μπαχτσέ του πατρικού μου). εγώ το μοσχάρι κ ο φέφος το σπεντζοφάι.

θα έρθουν κ τα πεθερικά μου το απόγευμα κ δεν έχω πολύ χρόνο!

η όρεξη της κοράκλας μου σαν να επανήλθε! βοηθάει κ το ότι είναι στο χωριό, άλλος αέρας, τρέχει, κουράζεται!

τί ωραία τα σουβλάκια!

τα αμπελοφάσουλα πώς τα κάνετε; εγώ εκτός από γίγαντες κ φασολάδα κ κάτι μαυρομάτικα του μπάρμπα στάθη-που μου τα ζητάει ο φέφος δεν ξέρω άλλα!!!!!

τί ωραία που τα παιδάκια σου είναι στη θάλασσα με τους γονείς σου!

μήπως;

μακάρι να την πάρουν κ να έχουμε το δικαίωμα να την στέλνουμε όταν θα είναι καλύτερα! από άνοιξη;

να μη χάσουμε το δικαίωμα.

πέρυσι, την είχα γράψει στον παιδικό του δήμου. πλήρωνα κ την κρατούσαν οι γιαγιάδες. κρίμα τα 70άρια το μήνα.

όλα καλά θα πάνε!

κ εμείς το λατρεύουμε αυτό το νινί!!!!!!

με το καλό να γίνει καρπουζάκι!!!!

τί υπέροχος ήχος, ο χτύπος της καρδιάς του!!!!!!!!

της παλαβής!όπως το λες!

σιγά μη μας έδιωχναν. θα ήμασταν η ατραξιόν του χοτέλ!:tongue:

περαστικά σε όλους σας κ γρήγορα!

καλώς την, να μείνεις!

να είσαι καλά κ σύντομα να ακούσουμε τα δικά σου καλά νέα! κοντά είναι κ η γιορτή σου! έχε πίστη!

το λεπόν. χθες από τη ζέστη δεν είχα κουράγιο για τίποτα.

έτσι, απλά σιδέρωσα τα περισσότερα κ τα τελευταία 2 κομμάτια τα άφησα, καθώς το σπλάχνο μου ζητούσε αγκαλιά! της είχα μαλώσει έντονα νωρίτερα, γιατί πέρα από το ότι είχε διαλύσει το σύμπαν στο γραφείο όπου σιδέρωνα, έβγαλε τα παπούτσια της, δεν φορούσε έστω κάλτσες κ περπατούσε ξυπολυταρία!κ μετά μου έλεγε "ποιός σε φόβισε;";):rolleyes::P:cool:

κάναμε αγκαλίτσες, ντουζάκια, τραγουδήσαμε, φάγαμε κ πέσαμε ξερές για ύπνο στις 10 η κόρη κ στις 10.30 η μαμά!

εννοείται κοιμηθήκαμε με κλιματισμό.

σήμερα μου έφερε ο μπαμπούλης μου καρπουζάκι!!!!δεν έφαγα για φέτος κ έχω μια λαχτάρα να το κατασπαράξω με τυρί φέτα!

αυτά τα νέα μου. φιλούρες!

νασαι καλα φεφακι μου πρωι πρωι αδιαθετησα...αχ μωρε το πουλακι μου τα μικρα ειναι ολο ναζια κ να τα μαλωσεις μετα δεν κρατιεσαι τα περνεις αγκαλια κ τα φιλας...οντως εχει πολυ ζεστη χαρα στο κουραγιο που μπορεσες κ σιδερωσες..


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ηλιαχτίδα κουράγιο με την γκρινίτσα του γιόκα!

Κι εγώ μόνο ένα έχω πάρει κι αυτό για να κάνω χυμό στο παιδί, όταν δεν πολυτρώει τη φρουτόκρεμα. Δε μου πολυάρεσε. Γενικά, έχω να φάω καλό καρπούζι πολλά χρόνια. Δεν το βρίσκεις εύκολα στην... πρωτεύουσα:D:D:D

Πιστεύω ότι εσείς εκεί στο Λουλουδιστάν, έχετε καλύτερα από εμάς.

Φιλιά και σ' εσένα

ακόμα δεν βγήκαν τα καλά καρπούζια. μόνο αυτά που είναι σαν κολοκύθια στη γεύση. αυτά ούτε σε σκυλί!

γενικά δεν είναι εύκολο ούτε εδώ να βρεις καλό καρπούζι. κ είμαι καρπουζοφάγος όπως ο μπούλης μου!!!!!με φέτα είναι σκέτη απόλαυση!!!!!

ο χυμός καλή ιδέα!!!!! θα το πω στην σίστερ μου για το μικρό της!!!!

Έλα βρε Φέφη μα πάλι βρε μανάρι μου ???? Μαρή μήπως έχεις ψυχοσωματικά και σου βγαίνουν σε πονόδοντο ??? χα χα :tongue: ή, διαφορετικά, είναι κουλός ο γιατρός σου μάνα μου... δεν εξηγείται :rolleyes:

ο γιατρός μόλις με βλέπει ιδρώνει!!!!!

δεν φταίει ο κακομοίρης!

τα ψυχοσωματικά μου είναι! τρελαμένα καλώδια παντού!

Αυτή η ρημάδα η κρίση φταίει για όλα... Το έχουμε ξαναπεί και είναι πολύ ωραία ιδέα αλλά δύσκολα πραγματοποιήσιμη.... δεν περιμένετε βρε λέω εγώ καμιά 10ριά χρόνια (μην πω 15) να έχουν φύγει τα παιδιά (τότε που θα μας γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια....) και θα σας πω εγώ τί έχει να γίνει !!!!

όχι καλέ σιγά που θα μας διώχνανε.... εγώ λέω το αντίθετο : θα μας πληρώνανε !!!!

Να σου πω εγώ ιστορία (καλή ώρα) με γυναικο-παρέα έτσι μεγάλη 15-20 άτομα πήγαιναν και καλά στην Τήνο να προσκηνύσουν (αυθημερόν)... ε ρε μάνα μου το τί γέλιο είχαν κάνει .... :shock: κλαίγανε όλες μαζί... να φανταστείτε ότι κατέβηκε ο Καπετάνιος και τις παρακαλούσε να πουν και σ εκείνον την ιστορία !!!! Ωραίες εποχές !!!!

τί μου θύμησες! ήμουν πιτσιρίκι κ η μάνα μου με άλλες τρελές πήγαν γκρουπάτες στην Τήνο κ μετά στην Μύκονο. σούργελα! το τί κακάρισμα!!!! κ τί θέαμα! κ να μας πιάσει μια φουρτούνα στο γυρισμό από Μύκονο για Τήνο βραδιάτικο κ να σου το κύμα στα πόδια μας κ να σου το γέλιο μαζί με το δάκρυ κ να ακούς μια φέφη να κλαίει "δεν θα ξαναδώ τον μπαμπούλη μου ούτε την αδερφούλα μου" που με την αδερφή μου σφαζόμασταν!!!

το κλουβί με τις τρελές!!!! είναι ήπιος χαρακτηρισμός! κοντέψαμε να πνιγούμε κ όλες χαχάνιζαν από τύψεις που δεν έμειναν κ το βράδυ στην Τήνο κ ξεστράτισαν για Μύκονο. το ότι είχαν αποκωδικοποιήσει κ τον καιρό ως τιμωρία για την ατασθαλία τους φαντάζεσαι πώς το "έπαιζαν"!!επιθεώρηση!!!!!!:tongue:

Στείλε ένα ταπεράκι σπετζοφάι !!! Αχ κακούργα Φέφη τί μου θύμισες τώρα... κάτι διακοπές στο Πήλιο.... (είδατε ? εγώ από τις διακοπές δεν θυμάμαι την θάλασσα και την παραλία, αλλά τα φαγητά... ):?

κ εγώ έτσι ακριβώς τα βλέπω τα πράγματα! αδερφούλα μου!

το άλλο το παλαβοκομείο κάνει σενάρια με κοτσίδες !!! :rolleyes: Και δεν φτάνει που τον ζευγάρωσε, μου γράφει και κατάμουτρα ότι θα τρώμε και κέρατο !!! α πα πα πα !!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

:mrgreen::mrgreen:

Κι εγώ μάλλον προς τα εκεί οδεύω ! Θα δηλώσω δλδ μόνο τον δικό μας σταθμό κι ότι κάτσει... τα λυπάμαι τα ψυχάκια μου να αλλάξουν περιβάλλον...

θα την κάνεις την λαλακία κ θα τραβάς τις κοτσίδες σου!

[

ετσι λενε...οταν σε τρωει η μυτη, ξυλο θα φας...δεν νομιζω να ισχυει σε σενα ομως....

ωχ! το βλέπω να έρχεται! σέρνω κάτι πρακτικά ΓΣ εδώ κ μια εβδομάδα...κ βαράνε τα τηλέφωνα....ξελογιάστρες! εσείς φταίτε...;)

Σήμερα τρώμε γίγαντες από εχθές.... που, στην ουσία, δεν φάγαμε. Μόνο δοκίμασα αν έγιναν νόστιμοι και πολύ λίγο τσίμπησε ο Μ ... μάς έβαλαν τα τέκνα για ύπνο....

(επίσης) ΈλενΑγγλία

Ου ου !!!! where RU my dear ???????????????????????

καλέ πού είναι η έλεν;

μου λείπει κ η σαλονικιά πολύ!

περιστέρω μου ούυυυυυυυυ ουυυυυυυυυυυ!!!!!

Πολύ, πολύ καλημέρα σας.

Σήμερα φτιάχνω ρεβύθια στη γάστρα. Ώρε μάνα μου.

Αργότερα πάλι θα δω τα υπόλοιπα μηνύματά σας, γιατί σήμερα μου πέφτει να καθαρίσω το κλιμακοστάσιο και θα έχω αρκετή ώρα αγγαρεία.

κουράγια!

Καλημέρα καλημέρα

Σας ευχαριστώ όλές για τις ευχές σας. Σήμερα θα κάνω πίτσα και πήγα πρώι πρωι σ. μαρκετ διοτι δεν είχα υλικά.

θέλω ένα κομματάκι!!!!

Και περίμενα πόση ώρα στα ψυγεία γιατί μια κυρία δοκίμαζε φέτα. Η μια ήταν σκληρή ή άλλη μαλακή ή αλλη πικάντικι ή άλλη αλμυρή και άντε να φάει ένα κομματάκι και σιγά σιγά. Πρώτη φορά αγόραζε φέτα; Ελεος

έχω πετύχει κ εγώ κάτι μοσχάρες στο ψυγείο με τα τυριά!!!!για κάμερα είναι!αλλά αν δεν βιάζεσαι έχει γέλιο!

Ελπίζω φέφη το ρυπάκι να ηρεμήσει απο το βήχα το πουλάκι μου. σπετσοφάι είπες;αυτό είπες; Θέλω τώρα.

να σου στείλω μανίτσα μου!

Το μοσχάρι εμένα μου αρέσει τρελά με μελιτζάνες, το καλύτερο μου.

κ σήμερα τρώμε μελιτζάνες γεμιστές. δεν λέει! ρυζάκι θα κάνω για γρήγορα!

26 Αυγούστου βαφτίζουμε και μείς τη μικρή Αναστασία φέφη και παντρεύετε και ο αδερφούλης μου.Η οποία είναι τεμπελίτσα και δεν περπατάει ακόμα στις 27 χρονίζει.

όχι κ τεμπελίτσα η μικρή.η ρύπα περπάτησε 13 μηνών. ήταν ψωμωμένη κ δεν σήκωνε εύκολα το βάρος της!!!κ το ύψος της!

η ώρα η καλή για τα παιδιά κ με το καλό να γίνει χριστιανόπουλο η ομορφούλα!

Πήρε και το γαμπρό της Ρύπα. Αλλά φέφη χαλάλι δώστε τόπο στην οργή. Η Φούμπι έχει ωραίους γιούς πάρε τον μεγάλο για τη Ρύπα.

είναι μια καλή σκέψη...θα δώ τί προίκα θα δώσει!!!!:rolleyes:

το σ/κ εγώ ήμουνα κλεισμένη σπίτι και έβγαινα λίγο το βράδυ.Ωραία πέρασα.

Επίσης ξέχασα να αναέρω ότι ο κάγλος σκουπίζει σουγγαρίζει πλένει πιάτα, μπανιο. Μαζευει ρούχα και γενικά τα πάντα μέχρι που νιώθω άσχημα. Δεν είμαι και πολυ καλά γενικά αλλά σιγα σιγά θα τα κανα. Κάνω ότι μπορώ όσο λείπει γιατί κουράζεται πολύ στη δουλειά αυτό το καιρό και δεν θέλω.

πολλά μπράβο στον κάγκλο! φαντάζομαι χαρά!!!!!!

χρυσοβαλαντάκι μου, μετά την κάγκλυ μας κ εσύ θα γίνεις μανούλα!!!!ολόψυχα σου το εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

....

υπαρχει και ενας σταθμος που ειναι πολυ καλος και ειναι στο προγραμμα, αλλα παιρνει απο 2,5 και πανω. πηρα τηλ, ηταν ευγενεστατοι και μου ειπαν οτι για ενα μην αυτοι δεν εχουνε θεμα να δεχτουν το παιδι. το θεμα ειναι μην μου το κοψουν στον ελεγχο των εγγραφων που θα στειλω. επισης μια ερωτηση:πρεπει να τα καταθεσεις στα κεντρικα τους η αλλιως με κουριερ που πρεπει να του πω να μου παρει αριθμο πρωτοκολλου???

Βρε Άφρο μου

Δεν μπαίνεις στον κόπο να τους πάρεις ένα τηλέφωνο (στα Κεντρικά εννοώ) να τους ζητήσεις μια διευκρίνηση γιατί είναι κρίμα... κανονικά το νυφάκι μου που είναι γεννημένο Αρπίλιο 2,5 πρέπει να θεωρηθεί τον ερχόμενο Σεπτέμβριο... :rolleyes:

Εγώ πέρυσι πάντως με κούριερ τα είχα στείλει και πηραν και αρ. πρωτοκόλλου ! Μου ήταν πιο βολικό από το να ζητήσω άδεια και να πάω να στηθώ στην ουρά !:tongue:

Πολύ, πολύ καλημέρα σας.

Σήμερα φτιάχνω ρεβύθια στη γάστρα. Ώρε μάνα μου.

χα χα

.............

Αργότερα πάλι θα δω τα υπόλοιπα μηνύματά σας, γιατί σήμερα μου πέφτει να καθαρίσω το κλιμακοστάσιο και θα έχω αρκετή ώρα αγγαρεία.

Ελα βρε Εβίρι μας....

άφησες τα πεζοδρόμια κι έπιασες τα κλιμακοστάσια ???? :confused::cool: έλεος πια !

Καλημέρα καλημέρα

Σας ευχαριστώ όλές για τις ευχές σας. Σήμερα θα κάνω πίτσα και πήγα πρώι πρωι σ. μαρκετ διοτι δεν είχα υλικά. Και περίμενα πόση ώρα στα ψυγεία γιατί μια κυρία δοκίμαζε φέτα. Η μια ήταν σκληρή ή άλλη μαλακή ή αλλη πικάντικι ή άλλη αλμυρή και άντε να φάει ένα κομματάκι και σιγά σιγά. Πρώτη φορά αγόραζε φέτα; Ελεος ... ω ρε μάνα μου, να την κάνεις αυτή (συμ)πεθερα εεεεεεεεεεε ???? θα καλοπεράσεις !

.....

26 Αυγούστου βαφτίζουμε και μείς τη μικρή Αναστασία φέφη και παντρεύετε και ο αδερφούλης μου.Η οποία είναι τεμπελίτσα και δεν περπατάει ακόμα στις 27 χρονίζει. Με το καλό !

Αννια θα έρθω και γω κούκλα μου στο μαιευτήριο. Τί είπες τώρα ????:-P

...

Κάντυ η Σ. σου είναι μια κούκλα. Και τι ωραίο φουστανάκι που φόραγε η ψυχούλα μου. Πήρε και το γαμπρό της Ρύπα. Αλλά φέφη χαλάλι δώστε τόπο στην οργή. Η Φούμπι έχει ωραίους γιούς πάρε τον μεγάλο για τη Ρύπα. Ιδού λοιπόν... κάγκλυ η προξενήτρα !

.....

Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι ο κάγλος σκουπίζει σουγγαρίζει πλένει πιάτα, μπανιο. Μαζευει ρούχα και γενικά τα πάντα μέχρι που νιώθω άσχημα. Δεν είμαι και πολυ καλά γενικά αλλά σιγα σιγά θα τα κανα. Κάνω ότι μπορώ όσο λείπει γιατί κουράζεται πολύ στη δουλειά αυτό το καιρό και δεν θέλω.

Να θέλεις, να θέλεις... αυτό τον καιρό που λες ΠΡΕΠΕΙ να κάτσεις στα αυγά σου μέχρι να δέσει το μωρό μας !!! Και να μην αισθάνεσαι υποχρεωμένη αλλά... ερωτευμένη ! Μπράβο στον αντρούλη σου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το κορίτσι το όμορφο !

Χρωστάς φωτογραφίες από την βάπτιση ε ????? Μην ξεχνιόμαστε κιόλας !

Να μπαίνεις όποτε μπορείς !

Δε σας έχω ξεχάσει... απλώς, εμείς δεν τραβήξαμε φωτογραφίες. Ένας φίλος που τράβηξε είναι από επαρχία και δεν έχει αξιωθεί να μας τις στείλει. Ο φωτογράφος είχε πολλή δουλειά. Σήμερα με πήρε τηλέφωνο ότι ετοίμασε τα δείγματα. Οπότε το απόγευμα θα πάω να τα πάρω και θα τις ανεβάσω στο fb.

Φιλάκια!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα φιλενάδες!

Τώρα κατάφερα να πάρω μία ανάσα από το πρωί! Στα επόμενα 15 λεπτά θα προσπαθήσω να διαβάσω κανένα νεό σας!

Σήμερα το απόγευμα θα πιώ καφέ ( πρώτα ο Θεός ), με μία ψυχή από εδώ!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα

Σας ψιλοδιάβασα αλλά δεν μπορω να σχολιάσω τίποτα.

Σήμερα πήγα στο γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Είναι το παιδάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το λατρεύω!!!

Μακάρι να συνεχίσουν όλα καλά σας ευχαριστώ όλες που είστε δίπλα μου!!!

Κλαίω και ξανακλαίω και το φιλάω στη φωτογραφία. Περυσι δεν είχα ακούσει καρδούλα και το είχα ένα αγχος. Τώρα θα έχω άλλα βέβαια αλλά θέλω να πιστεύω οτι όλα θα είναι καλά!!!

Δεν υπάρχει πιο όμορφος ήχος από την καρδούλα που χτυπάει! Και φυσικά όλα είναι καλά!!!

ΑΑχ κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ,θα ειναι ιδιαιτερη η χαρα μου να σας γνωρισω εστω και λεχωνιτσα γιατι σας νιωθω δικα μου ατομα...Καγκλυ μου χαρηκα παρα πολυ που ακουσατε καρδουλα ετσι χαρουμενα να ειναι παντα τα νεα σας και καλα!!!!!Με το καλο να γινετε καρπουζακι και εσεις!!

Τα μικρα μου ειναι με βηχα και εχει αρχισει να ποναει και ο δικος μου λαιμος

Περαστικά και σε σένα και στα ζουζούνια σου! Να προσέχεις!

Μου σφυριξε μια ζωοπυρον πριν λιγες μερες για αυτο καφε και ειδα και αλλη παλια φιλεναδα την αννια (που θα με κραξει γιατι κοντευει να γεννησει και ακομη να παω να τη δω )

να μεινω ή να φυγω?????????????????

Καλησπερα (πω πω αγενεστατη ειμαι)

Φερνω και γλυκο,,,Μια λεμον παϊ,,,να κατσω???:tongue:

Yasemi

Καλώς ήρθες και από εδω λοιπόν!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

τί ωραία τα σουβλάκια!

τα αμπελοφάσουλα πώς τα κάνετε; εγώ εκτός από γίγαντες κ φασολάδα κ κάτι μαυρομάτικα του μπάρμπα στάθη-που μου τα ζητάει ο φέφος δεν ξέρω άλλα!!!!!

Τα βράζω και τα φτιάχνω σαλάτα με λαδάκι, σκορδο, ρίγανη και ξύδι.

τί ωραία που τα παιδάκια σου είναι στη θάλασσα με τους γονείς σου!

Ώραία δεν λες τίποτα!!!!

τι κανουν τα παιδια???ολη μερα θαλασσα εεε???

Ειδικά με αυτήν την ζέστη! Αν και το μεσημέρι τα μαντρώνουν στο σπίτι με τον κλιματισμό γιατί αλλιώς δεν παλεύεται η ζέστη!

καλημερα καλημερα!!!τι μου κανετε???εγω καλα αν και δεν υποφερω την τοση ζεστη!!!!και θα χτυπησει 40αρι παλι σημερα!!!χθες γυρισα σπιτι και ειχα τρομερο πονοκεφαλο. η μικρη δεν ηταν και πολυ στα καλα της. την επιασε , συγνωμη κιολας, ευκοιλια και ελεγε οτι ποναει η κοιλια της. της ειπα να παμε βολτα αλλα δεν ηθελε. καθησαμε στον καναπε, μετα λιγο στο μπαλκονι και υπνο κατα τις 9,30. ισως κρυωσε, ισως ηταν κουρασμενη. ελπιζω ναναι καλα σημερα,

Την πείραξε η ζέστη! Ελπίζω τώρα να είναι καλά!

υ.γ να βαλω απουσιες σε περιστερω, μαρια ελπιδα, στρουμφομαμα???ξεχναω καμμια??σμαρτακι τι κανει αραγε??

Πάω να πάρω το απουσιολόγιο κι έρχομαι να μετρήσουμε!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα! Τι μου κάνετε;

Kagly μου σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Κανε θετικές σκέψεις κι όλα καλά θα πάνε. Και πρόσεχε να μην κουράζεσαι.

Εβιρι μου συγχαρητηρια για την κορουλα σου.

Για χθες εφτιαξα φασολάκια και το βραδυ πιτσα. Η πιτσα ξεροψηθηκε λίγο γιατι γκρινιαζε η μικρη και δεν με αφηνε να την κοιταξω αλλά μικρο το κακο. Σημερα κλασσικά δεν ξερω τι θα φαμε. Η δικιά μου λόγω ζέστης έχει πολύ γκρινια και την έχουν καταφάει και τα κουνουπια και γινεται χειροτερα. Για μπανιο δεν πάμε γιατι έχουν έρθει και οι ξαδελφουλες της και να παω 3 μικρά μονη μου στη θάλασσα δεν το ρισκάρω. Κανενα δεν ξερει καλο μπανιο κι εδω η θάλασσα ειναι βαθια οποτε φοβαμαι μηπως συμβει κάτι.

Χθες έκανα και τις αιματολογικές εξετάσεις και μεγάλη καμπυλη ζαχάρου και ημουν στο τέλος κάπως αλλά συνηλθα γρηγορα. Αποτελεσματα θα παρω την επομενη εβδομάδα.

Φιλάκια σε όλες.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδες καλημέρα!

Χάθηκα είναι η αλήθεια

Κάτι η ζέστη -που εχω και τον υπολογιστή σε ενα πολύ ζεστό δωμάτιο-κάτι οι μαύρες μου...ε πώς να μπω και τι να γράψω;

Είδα κάποια νέα σας στο φβ

Εδω δεν πρόλαβα να διαβασω

Σας φιλώ και θα επανέλθω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλα αποτελεσματα στην κορη σου!!!η μικρη σου ποτε σταματαει???

Σ' ευχαριστώ Αφροδίτη μου. Η μικρή τελευταία μέρα σχολείου έχει στις 25/7.

η μικρη δεν ηταν και πολυ στα καλα της. την επιασε , συγνωμη κιολας, ευκοιλια και ελεγε οτι ποναει η κοιλια της. της ειπα να παμε βολτα αλλα δεν ηθελε. καθησαμε στον καναπε, μετα λιγο στο μπαλκονι και υπνο κατα τις 9,30. ισως κρυωσε, ισως ηταν κουρασμενη.

Η διάρροια το καλοκαίρι δεν αποκλείεται να οφείλεται και στη ζέστη, ειδικά αυτές τις μέρες που έχετε πολύ. Σήμερα είναι καλά;

Αυτό που δεν αντέχω είναι η απογευματινή γκρίνια. Ξεκινάει γύρω στις 18:00-18:30 και πάει μέχρι τις 21:30-22:00 που κοιμάται.

Πήγαινέ τον στις κούνιες που θα βλέπει παιδάκια και φυσικά θα τον ανεβάζεις σε παιχνίδια, για να ξεχνιέται ακόμη περισσότερο.

Ιωαννάκι,

Στείλε μου με πμ το σταθερό σου, το έχω χάσει ....:| η ξεμυαλισμένη ! Κι εγώ θα πάρω αγκαζέ την Αγγελικούλα2 και θα 'ρθουμε σαν τις μπερλίνες !!!! (μην ξεχνιόμαστε κιόλας !)

Αν θέλετε να κανονίσουμε να είμαι κι εγώ (καλώς εχόντων των πραγμάτων), ώστε να συναντηθούμε όσες μπορούμε.

Ω ρε πού πέφτει το Αρεταίειο ????? ντόινγκ :cool:

Είναι πριν το Αλεξάνδρα, όπως ανεβαίνεις τη Β. Σοφίας και απέναντι από το Μέγαρο Μουσικής. Υπάρχει και πρόσβαση με το μετρό στη στάση Μέγαρο Μουσικής.

Να σου πω εγώ ιστορία (καλή ώρα) με γυναικο-παρέα έτσι μεγάλη 15-20 άτομα πήγαιναν και καλά στην Τήνο να προσκηνύσουν (αυθημερόν)...

Και μετά κατέληξαν στη Μύκονο;

Γιασεμή μου,

Έλα καλό μου δίπλα στην "θεία" Κάντυ :wink:, άφησέ μου και την λέμον

πά(ε)ι :rolleyes: μέχρι να σου συστήσω τις υπόλοιπες !!!

Όχι Γιασεμάκι, επίτηδες σου το λέει, άσε τη λέμον πάι στη μέση στο τραπέζι να πάρουμε κι εμείς. Βλέπεις που σου έγραψε ότι η λέμον πάι πάει........

ΞΕΧΑΣΑ να δώσω τα συγχαρητήριά μου στην Εβίρι για το παιδί !!!! Καλά αποτελέσματα να ακούσετε !!!

Σ' ευχαριστώ Κάντυ μου, αμήν.

Και περίμενα πόση ώρα στα ψυγεία γιατί μια κυρία δοκίμαζε φέτα. Η μια ήταν σκληρή ή άλλη μαλακή ή αλλη πικάντικι ή άλλη αλμυρή και άντε να φάει ένα κομματάκι και σιγά σιγά. Πρώτη φορά αγόραζε φέτα; Ελεος

Όχι, αλλά πρώτη φορά πείνασε μέσα στο σούπερ μάρκετ και περίμενε να της κάνουν το τραπέζι. Μετά τη φέτα πήγε και στο σαλαμάκι;

26 Αυγούστου βαφτίζουμε και μείς τη μικρή Αναστασία φέφη και παντρεύετε και ο αδερφούλης μου.

Με το καλό να γίνουν και η βάφτιση και ο γάμος.

Καλά Εβιρι συμφωνώ με την μικρή σου για το σχολείο και μένα μ κουράζει που το ακούω ότι ακόμα πάνε σχολείο. Με το καλό να έρθετε!!!

Σ' ευχαριστώ Κάγκλυ μου.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινέ τον στις κούνιες που θα βλέπει παιδάκια και φυσικά θα τον ανεβάζεις σε παιχνίδια, για να ξεχνιέται ακόμη περισσότερο.

Το σκέφτομαι κάθε απόγευμα, αλλά όλο κάτι συμβαίνει και το αναβάλλω. Νομίζω, όμως, ότι σήμερα θα πάμε. Όσο για τα παιχνίδια, δεν έχω πολλές επιλογές, γιατί δε στηρίζει ακόμη εντελώς τη μέση του, οπότε δεν μπορεί να καθίσει μόνος του.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Φτιάχνω μπριάμ στο φούρνο σήμερα και όταν θα γίνει θα βάλω κομματάκια φέτας και κίτρινου τυριού.

Σήμερα τα παιδιά μας θα κάνουν κανονικά μάθημα τις δύο πρώτες ώρες και μετά θα τα πάνε κουκλοθέατρο κάπου κοντά στο σχολείο. Βέβαια, πάλι θα σχολάσουν μία ώρα νωρίτερα, σπαστικό πράγμα αυτό για μένα.

τί μου θύμησες! ήμουν πιτσιρίκι κ η μάνα μου με άλλες τρελές πήγαν γκρουπάτες στην Τήνο κ μετά στην Μύκονο. σούργελα! το τί κακάρισμα!!!! κ τί θέαμα! κ να μας πιάσει μια φουρτούνα στο γυρισμό από Μύκονο για Τήνο βραδιάτικο κ να σου το κύμα στα πόδια μας κ να σου το γέλιο μαζί με το δάκρυ κ να ακούς μια φέφη να κλαίει "δεν θα ξαναδώ τον μπαμπούλη μου ούτε την αδερφούλα μου" που με την αδερφή μου σφαζόμασταν!!!

το κλουβί με τις τρελές!!!! είναι ήπιος χαρακτηρισμός! κοντέψαμε να πνιγούμε κ όλες χαχάνιζαν από τύψεις που δεν έμειναν κ το βράδυ στην Τήνο κ ξεστράτισαν για Μύκονο. το ότι είχαν αποκωδικοποιήσει κ τον καιρό ως τιμωρία για την ατασθαλία τους φαντάζεσαι πώς το "έπαιζαν"!!επιθεώρηση!!!!!!:tongue:

Εγώ θα είχα πεθάνει από συγκοπή. Και μόνο που διάβασα ότι ήρθε το κύμα στα πόδια σας, με έπιασε ταχυπαλμία.

Ελα βρε Εβίρι μας....

άφησες τα πεζοδρόμια κι έπιασες τα κλιμακοστάσια ???? :confused::cool: έλεος πια !

Άσε Κάντυ, είναι και η βροχή που λερώνει πολύ γρήγορα τα τζάμια και του σπιτιού και της σκάλας, αλλά και τα πατήματα πάνω κάτω που κάνουν τα σκαλοπάτια με σκόνη. Το πεζοδρόμιο θα το σκουπίσω το Σ/Κ.

Να θέλεις, να θέλεις... αυτό τον καιρό που λες ΠΡΕΠΕΙ να κάτσεις στα αυγά σου μέχρι να δέσει το μωρό μας !!! Και να μην αισθάνεσαι υποχρεωμένη αλλά... ερωτευμένη ! Μπράβο στον αντρούλη σου !:-P

Πολύ ωραία κουβέντα αυτή, μπράβο Κάντυ.

Σήμερα το απόγευμα θα πιώ καφέ ( πρώτα ο Θεός ), με μία ψυχή από εδώ!!!

Πώς πήγε η συνάντηση;

Εβιρι μου συγχαρητηρια για την κορουλα σου.

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Για μπανιο δεν πάμε γιατι έχουν έρθει και οι ξαδελφουλες της και να παω 3 μικρά μονη μου στη θάλασσα δεν το ρισκάρω. Κανενα δεν ξερει καλο μπανιο κι εδω η θάλασσα ειναι βαθια οποτε φοβαμαι μηπως συμβει κάτι.

Πολύ σωστά σκέφτεσαι. Τόσα πολλά μικρά παιδάκια ακόμη και να ξέρουν μπάνιο είναι δύσκολο να τα προσέχεις.

Χθες έκανα και τις αιματολογικές εξετάσεις και μεγάλη καμπυλη ζαχάρου και ημουν στο τέλος κάπως αλλά συνηλθα γρηγορα. Αποτελεσματα θα παρω την επομενη εβδομάδα.

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι.

Κάτι η ζέστη -που εχω και τον υπολογιστή σε ενα πολύ ζεστό δωμάτιο-κάτι οι μαύρες μου...ε πώς να μπω και τι να γράψω;

Ελπίζω σήμερα να αισθάνεσαι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι!

Σήμερα από το πρωί σέρνομαι! Πονάνε τα μάτια μου, η μύτη μου μία βουλώνει μία ανοίγει, είμαι σε μία μόνιμη ζαβλακομάρα κι έχω του κόσμου την δουλειά!

Πως θα πάω μέχρι τις 7 μου λέτε?

Ηλιαχτίδα η γκρίνια του μικρού τα απογεύματα οφείλεται στο ότι του λείπει ο μπαμπάς του! Δεν μπορεί να σας το πει αλλιώς και το βγάζει με γκρίνια!

Το ίδιο έκανε και κάνει κάποιες φορές και ο δικός μας!

Μεταξάκι τον ευχαριστήθηκα τον καφέ μας χτες! Τα παιδιά σου το κάτι άλλο! Κι εσύ πολύ γλυκιά μανούλα και ζεστή οικοδέσποινα!

Το Αρεταίειο, αν δεν κάνω λάθος είναι κοντά στο Μέγαρο Μουσικής.

Συνεχίζω το update κι επανέρχομαι!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...