Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρίζω τη μαγειροπαρέα!!!

Δεν έχω καθόλου νέα. Όλη μέρα τρέξιμο με το μικρό.

Σήμερα πάμε να αλλάξουμε κάτι δωράκια από τη βάφτιση. Μετά θα πάω στο καθαριστήριο τα ρούχα που βάλαμε εγώ και ο άντρας μου στη βάφτιση.

Σήμερα τρώμε μακαρονάδα με κιμά και μπόλικο τυράκι (καιρό είχα να την κάνω).


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Εμείς εδώ. Πήγαμε Ξυλ/στρο περάσαμε όμορφα. Τα παιδιά έπαιξαν με την ψυχή τους. Ζέστη είχε αρκετή, όχι όμως ανυπόφορη (όπως εδώ).... μπανάκι δεν κάναμε λόγω του Ν. ... και είχε μια θάλασσα λάδι, που δεν περιγράφεται...Πάει όμως πολύ καλά το παιδί... σχεδόν έχουν απορροφηθεί τα ράμματα, περιμένουμε μόνο οι ακρούλες από τις κλωστές να πέσουν και θα είναι όλα ΟΚ.
τι ομορφα!!!ελπιζω να ξαναπατε συντομα και να κανετε και μπανακι.σημασια εχει βεβαια που αλλαξατε λιγο παραστασεις και χαρηκανε και τα παιδια. σιδερενιο το αγορι μας!!!!
τα νέα μου η ρύπα έχει αλλεργικό θέμα, ανώριμο ανοσοποιητικό, λόγω πολλών παραγόντων, κληρονομικότητας (κλώνος φέφου), ιώσεων, δέντρα μπροστά στο σπίτι μας με χνουδάκια, θέμα με σκόνη κλπ!!!!!αλλάξαμε εισπενόμενο κ συνεχίζουμε μασκούλες.περαστικα.κριμα το πουλακι μου!!!!ποιο σας εδωσε??μονο μασκακι θα κανετε???εμας τελευταια μας ειχε δωσει το σερεταιντ που ειναι λεει συνδυασμος αερολιν και φλιξοταιτ σε πιο ηπια μορφη.

πήγαμε θάλασσα το Σάββατο. τέλεια!μπραβο, μπραβο!!!!

χθες την έστειλα στη μάνα μου κ ήταν χαρούμενο το σπλάχνο! είδε κ την ξαδερφούλα της που την έχει είδωλο!έπαιξε στην παιδική χαρά με άλλα παιδάκια! έκανε τις τσάρκες της στην αυλή...χαρά Θεού! κ σήμερα εκεί!μια χαρα τα περασε δηλαδη!!!

Κυριακή περισσεύματα κ για σήμερα η μανούλα μου μου έδωσε μελιτζάνες γεμιστές με μπεσαμέλ! μου είχε δώσει κ τυρόπιτα δική της! τέλεια, τί να λέμε τώρα!μονο τελεια???

εγώ έκανα τζάμια, πατζούρια, βεράντες, έπλυνα ριχτάρια, άλλαξα σεντόνια-πάλι- σφουγγάρισα κ πήρα σκόνες, σιδέρωσα κ ακόμα δεν τελείωσα το σίδερο κ να φανταστείτε ότι έστειλα κ στη μάνα μου που μου τα έφερε πρωί πρωί!!!έτοιμα!ξεπατωθηκες παλι!!!!

βγήκαν οι θέσεις για εεταα, προσωρινοί πίνακες δομών ανά νομό. αυξημένες οι θέσεις! !

ναι τις ειδα και εγω. λεω φετος να κανω τα χαρτια μας και βλεπουμε...
Κι εγώ τους είδα τους πίνακες... και είμαι σε σκέψη τί να κάνω ποιόν να δηλώσω επειδή είχα μια κουβέντα οφ δε ρέκορντ με την υπ. του σταθμού μας και μου έδωσε πολύ καλή τιμή αν δεν περάσουν μέσω του προγρ/τος... είμαι σε δίλημμα ... άλλη μια φορά... να δηλώσω έναν μόνο όπως και πέρυσι ή 4 ???? ζεν ξέρω... :oops:
να βαλεις και τους 4. ειναι και αυτος που τα στελνεις μεσα??και εγω δεν ξερω τι να κανω. βεβαια κατσε να μας παρουν πρωτα...σκεφτομαι οτι ειναι μεχρι φετος. δηλαδη του χρονου παλι να της αλλαζω σχολειο???:rolleyes::rolleyes:και θα προσαρμοστει ευκολα ,εαν την παρουν, τωρα που εχει συνηθισει σε αυτο η θα αντιδρα???εχω θεσει καποια ερωτηματα στο σχετικο θεμα αλλα...
άκου σενάριο-έχω ρέντα-εμείς, η κοράκλα μου ντε!- θα παντρευτούμε τον Ν της Κάντυ, κλέβοντάς τον από την Τ της αφροδιτούλας, φαμ φατάλ η θυγατέρα μου-καλά καουρήθηκα στο γέλιο- κ μετά θα το έχουμε δίπορτο, δηλαδή ο Ν θα είναι ο νόμιμος κ ο Φ ο έρως!!!παράνομος δεσμός...πού τα βρίσκω:rolleyes:αν υπαρχει ερωτας μεταξυ Ν και Σ, η κορακλα μου θα κανει πισω ασυζητητι!!!!ομως....συμπεθερα δεν πιστευω να αθετησεις τον λογο σου???:tongue::tongue::tongue:

Καλημερουδια κι απο μας.

Χθες το απογευμα βγηκαμε για καφε με ενα αλλο φιλικο μας ζευγαρι με το παιδακι τους,σε εναν πανεμορφο χωρο...με κουνιες-παρκο-λιμνουλα με χελονακια,παπακια και ψαρακια.ειχε και αναψυκτηριο φυσικα και ετσι απολαυσαμε καφεδακι και κουβεντουλα και τα παιδια μας επαιζαν.τι ωραια που θα ηταν εεε???αν θες γραψε μας που, να το εχουμε υποψιν..;)

Ευτυχως αυριο αναχωρουμε για μυτιλινη.ετσι θα κανουμε κανενα μπανακι.να περασετε τελεια

κοριτσια μου καλημερα τι κανετε/?εμεις εδω καλα α μικρα με βηχαλακι και εγω εδω να λιωνω απο την ζεστη..Χτες ειδαμε την μπεμπουλα ειναι ακομα με το κεφαλι πανω και εχει γινει ολοκληρη κοπελα 1660γραμμαρια..Πητ μου εδωσε 10/9αν και μου ειπε επειδη ειναι το τριτο οτι μεχρι τελη αυγουστου θα γεννησω(QUOTE]καλες ετοιμασιες αννακι, με το καλο να την δεχτεις την μπουμπου σου
Καλημέρα, καλή εβδομάδα σε όλους.

Δεν είμαι στα καλά μου. Ο Ζωπ έχασε την αγαπημένη του ξαδέλφη (ήταν κολλητοί) μετά από μια άνιση μάχη με την αρρώστια... κι είναι χάλια... /QUOTE]ο Θεος να την αναπαυσει....ναστε καλα να την θυμαστε

kalhmeraaa..shmera eftiaksa kotopoulaki me patates k salatoula k fagame!!
καλως ορισες κοριτσακι
Link to comment
Share on other sites

έχω πονόδοντο!!!!!ΠΑΛΙ!!!!!!!!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!

δηλαδή τί να κάνω; να μην τρώω;.

παλιιιιι??????αυτα που εφτιαξες σε πονανε???
QUOTE]καλα αποτελεσματα στην κορη σου!!!η μικρη σου ποτε σταματαει???
Καλησπέρα μαγειροκόριτσα!

Επιτέλους βρίσκω λίγο χρόνο να μπω στο παρεάκι μας!

Θα προσπαθήσω να διαβάσω τα νέα σας σιγά σιγά!

Το Σαββατοκύριακο είχαμε πάει να δούμε τα παιδιά και με την ευκαιρία να κάνουμε και καμία βουτιά!!

τι κανουν τα παιδια???ολη μερα θαλασσα εεε???
Καλησπέρα

Σας ψιλοδιάβασα αλλά δεν μπορω να σχολιάσω τίποτα.

Σήμερα πήγα στο γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Είναι το παιδάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το λατρεύω!!!QUOTE]γιουπιιιιιι!!!!!τι υπεροχος ηχος εεε???καγκλυ μου μονο χαρες απο δω και περα κουκλιτσα!!!!

να μεινω ή να φυγω?????????????????

Φερνω και γλυκο,,,Μια λεμον παϊ,,,να κατσω???:tongue:Yasemi

να μεινεις και να κερασεις το γλυκακι!!!
καλημερα κοριτσακια τι κανετε???

εγω χαθηκα γιατι δεν ειχα ιντερνετ αλλαξα παροχο γιατιι το προηγουμενο με κολλουσε συναιχεια....[/QUOTE]φιλακια χρυσοβαλαντακι

η όρεξη της κοράκλας μου σαν να επανήλθε! βοηθάει κ το ότι είναι στο χωριό, άλλος αέρας, τρέχει, κουράζεται!αντε ωραια...συνερχεται σιγα σιγα το παιδι

τα αμπελοφάσουλα πώς τα κάνετε; εγώ εκτός από γίγαντες κ φασολάδα κ κάτι μαυρομάτικα του μπάρμπα στάθη-που μου τα ζητάει ο φέφος δεν ξέρω άλλα!!!!!ναι και εγω την εχω αυτη την απορια...

το λεπόν. χθες από τη ζέστη δεν είχα κουράγιο για τίποτα.αχ και εγω!!!!

της είχα μαλώσει έντονα νωρίτερα, γιατί πέρα από το ότι είχε διαλύσει το σύμπαν στο γραφείο όπου σιδέρωνα, έβγαλε τα παπούτσια της, δεν φορούσε έστω κάλτσες κ περπατούσε ξυπολυταρία!κ μετά μου έλεγε "ποιός σε φόβισε;";):rolleyes::P:cool:χαχααααα

κάναμε αγκαλίτσες, ντουζάκια, τραγουδήσαμε, φάγαμε κ πέσαμε ξερές για ύπνο στις 10 η κόρη κ στις 10.30 η μαμά!και εγω 11 η ωρα ημουν στο κρεβατισήμερα μου έφερε ο μπαμπούλης μου καρπουζάκι!!!!δεν έφαγα για φέτος κ έχω μια λαχτάρα να το κατασπαράξω με τυρί φέτα!QUOTE]καλη ορεξη!!!

Καλημέρίζω τη μαγειροπαρέα!!!

Δεν έχω καθόλου νέα. Όλη μέρα τρέξιμο με το μικρό.

Σήμερα πάμε να αλλάξουμε κάτι δωράκια από τη βάφτιση. Μετά θα πάω στο καθαριστήριο τα ρούχα που βάλαμε εγώ και ο άντρας μου στη βάφτιση.

καλημερα ηλιαχτιδα. ο μικρος τι κανει??ηρεμησε καθολου???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα!!!τι μου κανετε???εγω καλα αν και δεν υποφερω την τοση ζεστη!!!!και θα χτυπησει 40αρι παλι σημερα!!!χθες γυρισα σπιτι και ειχα τρομερο πονοκεφαλο. η μικρη δεν ηταν και πολυ στα καλα της. την επιασε , συγνωμη κιολας, ευκοιλια και ελεγε οτι ποναει η κοιλια της. της ειπα να παμε βολτα αλλα δεν ηθελε. καθησαμε στον καναπε, μετα λιγο στο μπαλκονι και υπνο κατα τις 9,30. ισως κρυωσε, ισως ηταν κουρασμενη. ελπιζω ναναι καλα σημερα, τουλαχιστον το πρωι ηταν μια χαρα....το σαββατο ημασταν καλεσμενοι σενα φιλικο μεσημεριανο γευμα, γυρισαμε 15,30, κοιμηθηκανε ταστερια μου και 7,30 ειχαμε γαμο. μετα στο τραπεζι και γυρισαμε 1,30 το βραδυ. η μικρη ηταν πολυ καλη και συνεργασιμη.την κυριακη με κατι φιλους για μπανακι αρκετα μακρια ομολογουμενως, αλλα ομορφα και καταληξαμε σπιτι 10 παρα....ηταν ενα γεματο σκ. χθες σκουπισα, σφουγγαρισα οοολοοο το σπιτι, εκανα λιγο μπανιο και κουζινα και τα μπαλκονια..σημερα τρωμε μπιφτεκια ψητα στο φουρνο με ντοματοσαλατα. φιλακια πολλααα

υ.γ να βαλω απουσιες σε περιστερω, μαρια ελπιδα, στρουμφομαμα???ξεχναω καμμια??σμαρτακι τι κανει αραγε??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρίζω τη μαγειροπαρέα!!!

Δεν έχω καθόλου νέα. Όλη μέρα τρέξιμο με το μικρό.

Σήμερα πάμε να αλλάξουμε κάτι δωράκια από τη βάφτιση. Μετά θα πάω στο καθαριστήριο τα ρούχα που βάλαμε εγώ και ο άντρας μου στη βάφτιση.

Σήμερα τρώμε μακαρονάδα με κιμά και μπόλικο τυράκι (καιρό είχα να την κάνω).

γειά σου ηλιαχτίδα μου! ωραίο φαγάκι
ναι τις ειδα και εγω. λεω φετος να κανω τα χαρτια μας και βλεπουμε...

καλή επιτυχία!

αν υπαρχει ερωτας μεταξυ Ν και Σ, η κορακλα μου θα κανει πισω ασυζητητι!!!!ομως....συμπεθερα δεν πιστευω να αθετησεις τον λογο σου???:tongue::tongue::tongue:

όχι καλέ. εγώ το κορίτσι μου το θέλω κυρία, όχι σουρλουλού!

παλιιιιι??????αυτα που εφτιαξες σε πονανε???

άλλοτε πάνω, άλλοτε κάτω! χάος!

:confused::(

καλημερα καλημερα!!!τι μου κανετε???εγω καλα αν και δεν υποφερω την τοση ζεστη!!!!και θα χτυπησει 40αρι παλι σημερα!!!χθες γυρισα σπιτι και ειχα τρομερο πονοκεφαλο. η μικρη δεν ηταν και πολυ στα καλα της. την επιασε , συγνωμη κιολας, ευκοιλια και ελεγε οτι ποναει η κοιλια της. της ειπα να παμε βολτα αλλα δεν ηθελε. καθησαμε στον καναπε, μετα λιγο στο μπαλκονι και υπνο κατα τις 9,30. ισως κρυωσε, ισως ηταν κουρασμενη. ελπιζω ναναι καλα σημερα, τουλαχιστον το πρωι ηταν μια χαρα....

περαστικά της!

το σαββατο ημασταν καλεσμενοι σενα φιλικο μεσημεριανο γευμα, γυρισαμε 15,30, κοιμηθηκανε ταστερια μου και 7,30 ειχαμε γαμο. μετα στο τραπεζι και γυρισαμε 1,30 το βραδυ. η μικρη ηταν πολυ καλη και συνεργασιμη.την κυριακη με κατι φιλους για μπανακι αρκετα μακρια ομολογουμενως, αλλα ομορφα και καταληξαμε σπιτι 10 παρα....ηταν ενα γεματο σκ.

τί όμορφα!

πώς το διαχειρίζεσαι με το παιδί σε τραπέζι μέχρι αργά; βουνό μου φαίνεται. δεν την πήγα ποτέ, δεν πήγα ποτέ σε γάμο στο τραπέζι από τότε που γεννήθηκε η κόρη. ψέμματα, πήγα μια φορά. κ γύρισα νωρίς. την κρατύσε η μάνα μου σπίτι μου. μπράβο σου κ μπράβο στην Χιονάτη σου!

χθες σκουπισα, σφουγγαρισα οοολοοο το σπιτι, εκανα λιγο μπανιο και κουζινα και τα μπαλκονια..σημερα τρωμε μπιφτεκια ψητα στο φουρνο με ντοματοσαλατα. φιλακια πολλααα

κ εσύ ξεπατώθηκες μάη φρεντ!:tongue:

ατρασάμθιγκ μας έδωσε αντί για αερολίν που έπαιρνε ως τώρα.

πριν της έκανα αερολίν κ φλιξοτάητ. τώρα το ατρα... κ το φλιξοτάητ. το ατρασάμθιγκ είναι για αλλεργία. το αερολίν είναι βρογχοδιασταλτικό κ έχει αντίθετα αποτελέσματα για όσους έχουν θέμα αλλεργίας. δηλαδή το αερολίν μας επιδείνωνε το βήχα.

με τρώει η μύτη μου, τί σημαίνει αυτό; ξύλο να μην φάω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα ηλιαχτιδα. ο μικρος τι κανει??ηρεμησε καθολου???

Καλημέρα!!! Ο μικρός τα έχει παίξει από τη ζέστη (εδώ είμαστε εμείς χάλια, τι να κάνει κι αυτό?). Δοντάκι δεν έχει σκάσει άλλο. Είναι γενικά ανήσυχος τα πρωινά τις ώρες που νυστάζει, αλλά ζεσταίνεται και δεν μπορεί να κοιμηθεί (συνολικά μισή ωρίτσα γκρίνια - το αντέχω). Αυτό που δεν αντέχω είναι η απογευματινή γκρίνια. Ξεκινάει γύρω στις 18:00-18:30 και πάει μέχρι τις 21:30-22:00 που κοιμάται. Μόλις δει το μπαμπά του, το μεσημέρι, κάνει σαν τρελός. Θέλει αγκαλιές και παιχνίδια. Αλλά όλο αυτό κρατάει κάνα τέταρτο. Μετά θέλει πάλι μανούλα και εναλλαγές στις αγκαλιές. Κοινώς δεν μπορούμε να κάνουμε βήμα χώρια. Μας θέλει και τους δυο κοντά του. Το πρωί να δεις, που όταν βλέπει τον άντρα μου να φεύγει για τη δουλειά, βάζει τα κλάματα και τσιρίζει. Περνάει κάνα δεκάλεπτο για να τον ηρεμήσω. Τον κάνω βόλτες στο σπίτι, στο μπαλκόνι... ε, κάποια στιγμή ξεχνιέται.

η μικρη δεν ηταν και πολυ στα καλα της. την επιασε , συγνωμη κιολας, ευκοιλια και ελεγε οτι ποναει η κοιλια της. της ειπα να παμε βολτα αλλα δεν ηθελε. καθησαμε στον καναπε, μετα λιγο στο μπαλκονι και υπνο κατα τις 9,30. ισως κρυωσε, ισως ηταν κουρασμενη. ελπιζω ναναι καλα σημερα, τουλαχιστον το πρωι ηταν μια χαρα....

Μακάρι να συνεχίσει έτσι και να ήταν τυχαίο.

το σαββατο ημασταν καλεσμενοι σενα φιλικο μεσημεριανο γευμα, γυρισαμε 15,30, κοιμηθηκανε ταστερια μου και 7,30 ειχαμε γαμο. μετα στο τραπεζι και γυρισαμε 1,30 το βραδυ. η μικρη ηταν πολυ καλη και συνεργασιμη.
Μπράβο στη μικρούλα!
την κυριακη με κατι φιλους για μπανακι αρκετα μακρια ομολογουμενως, αλλα ομορφα και καταληξαμε σπιτι 10 παρα....ηταν ενα γεματο σκ.
Τουλάχιστον, περάσατε ωραία!
χθες σκουπισα, σφουγγαρισα οοολοοο το σπιτι, εκανα λιγο μπανιο και κουζινα και τα μπαλκονια..σημερα τρωμε μπιφτεκια ψητα στο φουρνο με ντοματοσαλατα.
Χαρά στο κουράγιο σου μετά από ένα τόσο γεμάτο ΣΚ.
φιλακια πολλααα

Φιλάκια!

JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

το λεπόν. χθες από τη ζέστη δεν είχα κουράγιο για τίποτα.

Και ποιος είχε?

έτσι, απλά σιδέρωσα τα περισσότερα κ τα τελευταία 2 κομμάτια τα άφησα, καθώς το σπλάχνο μου ζητούσε αγκαλιά!
απλά????:confused::confused::confused::confused:
της είχα μαλώσει έντονα νωρίτερα, γιατί πέρα από το ότι είχε διαλύσει το σύμπαν στο γραφείο όπου σιδέρωνα, έβγαλε τα παπούτσια της, δεν φορούσε έστω κάλτσες κ περπατούσε ξυπολυταρία!κ μετά μου έλεγε "ποιός σε φόβισε;";):rolleyes::P:cool:
χαχαχαχα!!!
κάναμε αγκαλίτσες, ντουζάκια, τραγουδήσαμε, φάγαμε κ πέσαμε ξερές για ύπνο στις 10 η κόρη κ στις 10.30 η μαμά!

εννοείται κοιμηθήκαμε με κλιματισμό.

Μια χαρά
σήμερα μου έφερε ο μπαμπούλης μου καρπουζάκι!!!!δεν έφαγα για φέτος κ έχω μια λαχτάρα να το κατασπαράξω με τυρί φέτα!
Κι εγώ μόνο ένα έχω πάρει κι αυτό για να κάνω χυμό στο παιδί, όταν δεν πολυτρώει τη φρουτόκρεμα. Δε μου πολυάρεσε. Γενικά, έχω να φάω καλό καρπούζι πολλά χρόνια. Δεν το βρίσκεις εύκολα στην... πρωτεύουσα:D:D:D

Πιστεύω ότι εσείς εκεί στο Λουλουδιστάν, έχετε καλύτερα από εμάς.

αυτά τα νέα μου. φιλούρες!
Φιλιά και σ' εσένα

JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

έχω πονόδοντο!!!!!ΠΑΛΙ!!!!!!!!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!

δηλαδή τί να κάνω; να μην τρώω; ή να κουβαλάω μαζί μου οδοντόβουρτσα, οδοντόκρεμα, νήμα;

.....

Έλα βρε Φέφη μα πάλι βρε μανάρι μου ???? Μαρή μήπως έχεις ψυχοσωματικά και σου βγαίνουν σε πονόδοντο ??? χα χα :tongue: ή, διαφορετικά, είναι κουλός ο γιατρός σου μάνα μου... δεν εξηγείται :rolleyes:

Μπέμπης 2011,

Καλώς όρισες !

Εβιρι στο αρεταιειο θα γεννησω

Ιωαννάκι,

Στείλε μου με πμ το σταθερό σου, το έχω χάσει ....:| η ξεμυαλισμένη ! Κι εγώ θα πάρω αγκαζέ την Αγγελικούλα2 και θα 'ρθουμε σαν τις μπερλίνες !!!! (μην ξεχνιόμαστε κιόλας !)

Ω ρε πού πέφτει το Αρεταίειο ????? ντόινγκ :cool:

Καλησπέρα μαγειροκόριτσα!

Επιτέλους βρίσκω λίγο χρόνο να μπω στο παρεάκι μας!

όλη την ώρα σουλατσάρεις μανδάμ ! Την μια πας να δεις τα τέκνα, Δευτέρα και Παρασκευή εξαφανιζόλ, μετά έχεις πολλή δουλειά (από αυτή που "τρώει τον αφέντη").... κι ύστερα, εμ βέβαια, χάνεις επεισόδια λέμε !!!! ;)

Μας λείπεις !

Ιωάννα θα προσπαθήσω να δώσω το παρόν στο μαιευτήριο!

....

Είπαμε... θα σε πάω εγώ μετά μουσικής !!!! :)

Δήλωσε αυτόν που ξέρεις και εμπιστεύεσαι! Κάτι σαν την Κλινέξ ένα πράγμα!:tongue::tongue:

Είναι και ο δικός σας μέσα, το είδες ???? Ναι, μάλλον αυτό θα κάνω και ο Θεός βοηθός... καλός άνθρπωος είμαι, του φούστη, δεν θα μου τύχει κι εμένα (και σ εμάς) ένα καλό ???? Και τί ζητάω, τί ζητάω .... :eek:

Σήμερα πήγα στο γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Είναι το παιδάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το λατρεύω!!!

.........

Κλαίω και ξανακλαίω και το φιλάω στη φωτογραφία. QUOTE]

Εύχομαι από εδώ κι εμπρός ΜΟΝΟ ΔΑΚΡΥΑ ΧΑΡΑΣ !!!!!! Από εκείνα τα ωραία που σε κάνουν νε γελάς !!!!

Μια χαρά θα πάνε όλα ! Να δεις που εμείς εδώ (εγώ ειδικά δλδ) θα σου λέμε αρλούμπες να περνάει γρήγορα ο καιρός να γίνει καρπουζάκι ο καρπός στην κοιλίτσα !!!! Μάκια και αγκαλιά μεγάλη ! Μη φοβού Κάγκλυ !

Να μη σας πω βέβαια τι πρότεινε το Δωράκι (το είχα σκεφθεί κι εγώ παλιότερα) : να βρούμε ένα μέρος κάπου στη μέση (?) και να συναντηθούμε για ένα Σ/Κ όλες μαζί!! Είναι ανατρεπτική η ιδέα και δύσκολα πραγματοποιήσιμη αλλά τόσο ωραία!!! Της παλαβής θα γινότανε - θα μας διώχνανε από το ξενοδοχείο!!!! χαχαχαχαχαχα

Αυτή η ρημάδα η κρίση φταίει για όλα... Το έχουμε ξαναπεί και είναι πολύ ωραία ιδέα αλλά δύσκολα πραγματοποιήσιμη.... δεν περιμένετε βρε λέω εγώ καμιά 10ριά χρόνια (μην πω 15) να έχουν φύγει τα παιδιά (τότε που θα μας γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια....) και θα σας πω εγώ τί έχει να γίνει !!!!

όχι καλέ σιγά που θα μας διώχνανε.... εγώ λέω το αντίθετο : θα μας πληρώνανε !!!!

Να σου πω εγώ ιστορία (καλή ώρα) με γυναικο-παρέα έτσι μεγάλη 15-20 άτομα πήγαιναν και καλά στην Τήνο να προσκηνύσουν (αυθημερόν)... ε ρε μάνα μου το τί γέλιο είχαν κάνει .... :shock: κλαίγανε όλες μαζί... να φανταστείτε ότι κατέβηκε ο Καπετάνιος και τις παρακαλούσε να πουν και σ εκείνον την ιστορία !!!! Ωραίες εποχές !!!!

Τα μικρα μου ειναι με βηχα και εχει αρχισει να ποναει και ο δικος μου λαιμος

Ελπίζω να μην είναι τπτ σοβαρό... εσύ πιες κανένα ζεστό με μέλι !

Μου σφυριξε μια ζωοπυρον πριν λιγες μερες για αυτο καφε και ειδα και αλλη παλια φιλεναδα την αννια (που θα με κραξει γιατι κοντευει να γεννησει και ακομη να παω να τη δω )

να μεινω ή να φυγω?????????????????

Καλησπερα (πω πω αγενεστατη ειμαι)

Φερνω και γλυκο,,,Μια λεμον παϊ,,,να κατσω???:tongue:

Yasemi

Γιασεμή μου,

Έλα καλό μου δίπλα στην "θεία" Κάντυ ;), άφησέ μου και την λέμον

πά(ε)ι :rolleyes: μέχρι να σου συστήσω τις υπόλοιπες !!!

Καλώς όρισες !

καλημερα κοριτσακια τι κανετε???

εγω χαθηκα γιατι δεν ειχα ιντερνετ αλλαξα παροχο γιατιι το προηγουμενο με κολλουσε συναιχεια...

........

Χρυσοβαλάντω μας,

Ωραίο φαγάκι φτιάχνεις σήμερα !!!! Φιλάκια σου !

.....

της παλαβής!όπως το λες!

σιγά μη μας έδιωχναν. θα ήμασταν η ατραξιόν του χοτέλ!:tongue:

Συμφωνούμε !!!

....

το λεπόν. χθες από τη ζέστη δεν είχα κουράγιο για τίποτα.

έτσι, απλά σιδέρωσα τα περισσότερα κ τα τελευταία 2 κομμάτια τα άφησα, ...

αυτά τα νέα μου. φιλούρες!

Στείλε ένα ταπεράκι σπετζοφάι !!! Αχ κακούργα Φέφη τί μου θύμισες τώρα... κάτι διακοπές στο Πήλιο.... (είδατε ? εγώ από τις διακοπές δεν θυμάμαι την θάλασσα και την παραλία, αλλά τα φαγητά... ):?

Καλημέρίζω τη μαγειροπαρέα!!!

Δεν έχω καθόλου νέα. Όλη μέρα τρέξιμο με το μικρό.

Σήμερα πάμε να αλλάξουμε κάτι δωράκια από τη βάφτιση. Μετά θα πάω στο καθαριστήριο τα ρούχα που βάλαμε εγώ και ο άντρας μου στη βάφτιση.

Σήμερα τρώμε μακαρονάδα με κιμά και μπόλικο τυράκι (καιρό είχα να την κάνω).

Καλώς το κορίτσι το όμορφο !

Χρωστάς φωτογραφίες από την βάπτιση ε ????? Μην ξεχνιόμαστε κιόλας !

Να μπαίνεις όποτε μπορείς !

καλημερα καλημερα!!!τι μου κανετε???εγω καλα αν και δεν υποφερω την τοση ζεστη!!!!και θα χτυπησει 40αρι παλι σημερα!!!χθες γυρισα σπιτι και ειχα τρομερο πονοκεφαλο. η μικρη δεν ηταν και πολυ στα καλα της. την επιασε , συγνωμη κιολας, ευκοιλια και ελεγε οτι ποναει η κοιλια της. της ειπα να παμε βολτα αλλα δεν ηθελε. καθησαμε στον καναπε, μετα λιγο στο μπαλκονι και υπνο κατα τις 9,30. ισως κρυωσε, ισως ηταν κουρασμενη. ελπιζω ναναι καλα σημερα, τουλαχιστον το πρωι ηταν μια χαρα....το σαββατο ημασταν καλεσμενοι σενα φιλικο μεσημεριανο γευμα, γυρισαμε 15,30, κοιμηθηκανε ταστερια μου και 7,30 ειχαμε γαμο. μετα στο τραπεζι και γυρισαμε 1,30 το βραδυ. η μικρη ηταν πολυ καλη και συνεργασιμη.την κυριακη με κατι φιλους για μπανακι αρκετα μακρια ομολογουμενως, αλλα ομορφα και καταληξαμε σπιτι 10 παρα....ηταν ενα γεματο σκ. χθες σκουπισα, σφουγγαρισα οοολοοο το σπιτι, εκανα λιγο μπανιο και κουζινα και τα μπαλκονια..σημερα τρωμε μπιφτεκια ψητα στο φουρνο με ντοματοσαλατα. φιλακια πολλααα

υ.γ να βαλω απουσιες σε περιστερω, μαρια ελπιδα, στρουμφομαμα???ξεχναω καμμια??σμαρτακι τι κανει αραγε??

Συμπεθέρα,

Α όλα κι όλα... εγώ δεν έχω τάξει πουθενά (αλλού) τον Ν μου... το άλλο το παλαβοκομείο κάνει σενάρια με κοτσίδες !!! :rolleyes: Και δεν φτάνει που τον ζευγάρωσε, μου γράφει και κατάμουτρα ότι θα τρώμε και κέρατο !!! α πα πα πα !!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

Το Σάββατο ήταν πολύ φορτωμένο το πρόγραμμά σας ! Μπράβο στην μικρή σου που ανταποκρίθηκε επιτυχώς !!!

Μήπως η κοιλίτσα πονάει από τα κλιματιστικά ????? :|

Όσο τώρα γι αυτά που ρωτάς για τους σταθμούς και τις επιλογές που έχεις, δύσκολο τελικά.... ίσως (λέω ίσως) επειδή το πρόγραμμα είναι για έναν ακόμη χρόνο (και μετά αμφιβάλλω κατά πόσο θα βγει κάτι νέο που να καλύπτει εργαζόμενες μαμάδες έτσι όπως πάει η κατάσταση...) να κοιτάξεις να το απόφύγεις την αλλαγή περιβάλλοντος... κρίμα είναι ! Κι αφού λες ότι είσαι ευχαριστημένη !

Κι εγώ μάλλον προς τα εκεί οδεύω ! Θα δηλώσω δλδ μόνο τον δικό μας σταθμό κι ότι κάτσει... τα λυπάμαι τα ψυχάκια μου να αλλάξουν περιβάλλον... τους έχεις κάνει καμία νύξη για τα δίδακτρα ???? Μήπως μπορούν να κάνουν κάτι καλύτερο ???

Link to comment
Share on other sites

γειά σου ηλιαχτίδα μου! ωραίο φαγάκι
ναι τις ειδα και εγω. λεω φετος να κανω τα χαρτια μας και βλεπουμε...

καλή επιτυχία! ευχαριστω...και σε σενα!!!

αν υπαρχει ερωτας μεταξυ Ν και Σ, η κορακλα μου θα κανει πισω ασυζητητι!!!!ομως....συμπεθερα δεν πιστευω να αθετησεις τον λογο σου???:tongue::tongue::tongue:

όχι καλέ. εγώ το κορίτσι μου το θέλω κυρία, όχι σουρλουλού!καλε εννοειται!!πλάκα κανω φυσικα!!!!!

παλιιιιι??????αυτα που εφτιαξες σε πονανε???

άλλοτε πάνω, άλλοτε κάτω! χάος!θα ξαναπας οδοντιατρο δηλαδη???

:confused::(

κ εσύ ξεπατώθηκες μάη φρεντ!:tongue:τωρα το καλοκαιρι βρωμιζει πολυ το σπιτι μου και κανω τις διπλες δουλειες. σε σας συμβαινει??επισης ξερουμε κανενα κολπο για τα μυρμηγκια???εχω παααρα πολλα, εξω απτις μπαλκονοπορτες και ενιοτε μπαινουν και μεσα...μου ειπαν για χυμο λεμονι αλλα δεν επιασε...:confused::confused:

ατρασάμθιγκ μας έδωσε αντί για αερολίν που έπαιρνε ως τώρα.

πριν της έκανα αερολίν κ φλιξοτάητ. τώρα το ατρα... κ το φλιξοτάητ. το ατρασάμθιγκ είναι για αλλεργία. το αερολίν είναι βρογχοδιασταλτικό κ έχει αντίθετα αποτελέσματα για όσους έχουν θέμα αλλεργίας. δηλαδή το αερολίν μας επιδείνωνε το βήχα.ελπιζω να βρειτε σωτηρια με αυτο και να σταματησει ο ρημαδοβηχας!!!

με τρώει η μύτη μου, τί σημαίνει αυτό; ξύλο να μην φάω...

ετσι λενε...οταν σε τρωει η μυτη, ξυλο θα φας...δεν νομιζω να ισχυει σε σενα ομως....

οσο για το τραπεζι, τοχω κανει αλλες δυο φορες που δεν ειχα που να την αφησω, οπως και σε αυτη την περιπτωση, οπου ηταν και η πεθερα στο γαμο και που δεν γινοτανε να μην παμε. την ειχα αφησει να κοιμηθει 3+ ωρες το μεσημερι οποτε ηταν ξεκουραστη. στην αρχη την ξεγαλασα με το φαγητο , μετα με τη νυφη, τους χορους , τα τραγουδια. ειχε και μερικα μικρα ακομη που ερχοταν στο τραπεζι μας για να παιξουν, μιας και εμεις δεν την αφηναμε να παει μακρια μας και περασε καπως ετσι η ωρα. δεν σου λεω οτι απολαυσα την βραδια, αλλα δεν ζοριστηκαμε και ιδιατερα

Καλημέρα!!! Ο μικρός τα έχει παίξει από τη ζέστη (εδώ είμαστε εμείς χάλια, τι να κάνει κι αυτό?). Δοντάκι δεν έχει σκάσει άλλο. Είναι γενικά ανήσυχος τα πρωινά τις ώρες που νυστάζει, αλλά ζεσταίνεται και δεν μπορεί να κοιμηθεί (συνολικά μισή ωρίτσα γκρίνια - το αντέχω). Αυτό που δεν αντέχω είναι η απογευματινή γκρίνια. Ξεκινάει γύρω στις 18:00-18:30 και πάει μέχρι τις 21:30-22:00 που κοιμάται. Μόλις δει το μπαμπά του, το μεσημέρι, κάνει σαν τρελός. Θέλει αγκαλιές και παιχνίδια. Αλλά όλο αυτό κρατάει κάνα τέταρτο. Μετά θέλει πάλι μανούλα και εναλλαγές στις αγκαλιές. Κοινώς δεν μπορούμε να κάνουμε βήμα χώρια. Μας θέλει και τους δυο κοντά του. Το πρωί να δεις, που όταν βλέπει τον άντρα μου να φεύγει για τη δουλειά, βάζει τα κλάματα και τσιρίζει. Περνάει κάνα δεκάλεπτο για να τον ηρεμήσω. Τον κάνω βόλτες στο σπίτι, στο μπαλκόνι... ε, κάποια στιγμή ξεχνιέται.
κουραγιο κοριτσακι μου....αυτη η ζεστη μας κανει ολους λιωμα, μικρους-μεγαλους
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑΣΑ να δώσω τα συγχαρητήριά μου στην Εβίρι για το παιδί !!!! Καλά αποτελέσματα να ακούσετε !!!

Σήμερα τρώμε γίγαντες από εχθές.... που, στην ουσία, δεν φάγαμε. Μόνο δοκίμασα αν έγιναν νόστιμοι και πολύ λίγο τσίμπησε ο Μ ... μάς έβαλαν τα τέκνα για ύπνο....

(επίσης) ΈλενΑγγλία

Ου ου !!!! where RU my dear ???????????????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμπεθέρα,

Α όλα κι όλα... εγώ δεν έχω τάξει πουθενά (αλλού) τον Ν μου... το άλλο το παλαβοκομείο κάνει σενάρια με κοτσίδες !!! :rolleyes: Και δεν φτάνει που τον ζευγάρωσε, μου γράφει και κατάμουτρα ότι θα τρώμε και κέρατο !!! α πα πα πα !!! :tongue::tongue::tongue::tongue:χαχααααα

Μήπως η κοιλίτσα πονάει από τα κλιματιστικά ????? :|τι να πω???ισως...

Όσο τώρα γι αυτά που ρωτάς για τους σταθμούς και τις επιλογές που έχεις, δύσκολο τελικά.... ίσως (λέω ίσως) επειδή το πρόγραμμα είναι για έναν ακόμη χρόνο (και μετά αμφιβάλλω κατά πόσο θα βγει κάτι νέο που να καλύπτει εργαζόμενες μαμάδες έτσι όπως πάει η κατάσταση...) να κοιτάξεις να το απόφύγεις την αλλαγή περιβάλλοντος... κρίμα είναι ! Κι αφού λες ότι είσαι ευχαριστημένη !

Κι εγώ μάλλον προς τα εκεί οδεύω ! Θα δηλώσω δλδ μόνο τον δικό μας σταθμό κι ότι κάτσει... τα λυπάμαι τα ψυχάκια μου να αλλάξουν περιβάλλον... τους έχεις κάνει καμία νύξη για τα δίδακτρα ???? Μήπως μπορούν να κάνουν κάτι καλύτερο ???

επολυ ευχαριστημενη ειμαι αλλα πολλα τα λεφτα. εννοειται τους εκανα νοιξη. το μονο που μου εκοψε ειναι η εγγραφη. δηλαδη καθε χρονο πρεπει να πληρωνουμε εγγραφη???απτην αλλη μας ετοιμαζουν νεες μειωσεις...που να βγουμε???και εγω την λυπαμαι, δεν θελω να αλλαξει περιβαλλον...θα τα κανω και βλεπουμε...δεν ξερω αν μας παρουν κιολας!!!!γιαυτο στεναχωριεμαι πολυ...
Link to comment
Share on other sites

επολυ ευχαριστημενη ειμαι αλλα πολλα τα λεφτα. εννοειται τους εκανα νοιξη. το μονο που μου εκοψε ειναι η εγγραφη. δηλαδη καθε χρονο πρεπει να πληρωνουμε εγγραφη???απτην αλλη μας ετοιμαζουν νεες μειωσεις...που να βγουμε???και εγω την λυπαμαι, δεν θελω να αλλαξει περιβαλλον...θα τα κανω και βλεπουμε...δεν ξερω αν μας παρουν κιολας!!!!γιαυτο στεναχωριεμαι πολυ...

Ωραία. Δες τότε (μελέτησε εννοώ) τί εναλλακτικές έχεις, πόσα μόρια μαζεύεις και με πόσα μόρια πέρασαν πέρυσι σε σταθμούς που θες να δηλώσεις (να έχεις μια ιδέα), κάνε τα χαρτιά σου... ούτως ή άλλως η εγγραφή πραγματοποιείται 03-13/09 αν περάσει κάπου αλλού το παιδί... έχεις το χρονικό περιθώριο δλδ... και στο ξαναλέω πίεσέ τους !

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Δες τότε (μελέτησε εννοώ) τί εναλλακτικές έχεις, πόσα μόρια μαζεύεις και με πόσα μόρια πέρασαν πέρυσι σε σταθμούς που θες να δηλώσεις (να έχεις μια ιδέα), κάνε τα χαρτιά σου... ούτως ή άλλως η εγγραφή πραγματοποιείται 03-13/09 αν περάσει κάπου αλλού το παιδί... έχεις το χρονικό περιθώριο δλδ... και στο ξαναλέω πίεσέ τους !

ναι αυτο θα κανω, θα τα φτιαξω και βλεπουμε... ποσο να την πιεσω???πηγα γιαυτο και μονο , το συζητησα και μου ειπε οτι ειναι πολυ δυσκολο, δεν θελουν να ριξουν την ποιοτητα και αλλες τετοιες φιφες, και οτι αν μειωσει σε μενα θα εκτεθει σε αλλους....λες και ειναι υπερανω χρηματων!!!!:mad::cool:

υπαρχει και ενας σταθμος που ειναι πολυ καλος και ειναι στο προγραμμα, αλλα παιρνει απο 2,5 και πανω. πηρα τηλ, ηταν ευγενεστατοι και μου ειπαν οτι για ενα μην αυτοι δεν εχουνε θεμα να δεχτουν το παιδι. το θεμα ειναι μην μου το κοψουν στον ελεγχο των εγγραφων που θα στειλω. επισης μια ερωτηση:πρεπει να τα καταθεσεις στα κεντρικα τους η αλλιως με κουριερ που πρεπει να του πω να μου παρει αριθμο πρωτοκολλου???

Link to comment
Share on other sites

Πολύ, πολύ καλημέρα σας.

Σήμερα φτιάχνω ρεβύθια στη γάστρα. Ώρε μάνα μου.

ΑΑχ κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ,θα ειναι ιδιαιτερη η χαρα μου να σας γνωρισω εστω και λεχωνιτσα γιατι σας νιωθω δικα μου ατομα...

Κι εμείς το ίδιο. Είσαι το μικρό μας.

Τα μικρα μου ειναι με βηχα και εχει αρχισει να ποναει και ο δικος μου λαιμος

Ωχ, πρόλαβέ το. Για μια-δυο μέρες μην πίνεις καθόλου παγωμένο νερό κι αν το αντέχεις πιες ένα ζεστό (όχι καυτό) χαμομηλάκι. Περαστικά σε όλους σας.

Καλή σου μέρα Γιασεμάκι, καλώς ήρθες και καλά μαγειρέματα.

να μεινω ή να φυγω?????????????????

Καλέ τι ερώτηση είναι αυτή; Φυσικά και είσαι ευπρόσδεκτη να μείνεις.

Φερνω και γλυκο,,,Μια λεμον παϊ,,,να κατσω???:tongue:

Αυτό έπρεπε να το πεις πρώτο-πρώτο.:D:D:D:D:D:D

εβιρούλα μου μπράβο στη μεγάλη σου κ καλά αποτελέσματα στο προφίσιενσυ!

Σ' ευχαριστώ πολύ Φέφη μου.

τα αμπελοφάσουλα πώς τα κάνετε; εγώ εκτός από γίγαντες κ φασολάδα κ κάτι μαυρομάτικα του μπάρμπα στάθη-που μου τα ζητάει ο φέφος δεν ξέρω άλλα!!!!!

Ακριβώς με την ίδια συνταγή όπως τα πράσινα φασολάκια. Εγώ βάζω και πατατούλες μέσα.

Αργότερα πάλι θα δω τα υπόλοιπα μηνύματά σας, γιατί σήμερα μου πέφτει να καθαρίσω το κλιμακοστάσιο και θα έχω αρκετή ώρα αγγαρεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα

Σας ευχαριστώ όλές για τις ευχές σας. Σήμερα θα κάνω πίτσα και πήγα πρώι πρωι σ. μαρκετ διοτι δεν είχα υλικά. Και περίμενα πόση ώρα στα ψυγεία γιατί μια κυρία δοκίμαζε φέτα. Η μια ήταν σκληρή ή άλλη μαλακή ή αλλη πικάντικι ή άλλη αλμυρή και άντε να φάει ένα κομματάκι και σιγά σιγά. Πρώτη φορά αγόραζε φέτα; Ελεος

Ελπίζω φέφη το ρυπάκι να ηρεμήσει απο το βήχα το πουλάκι μου. σπετσοφάι είπες;αυτό είπες; Θέλω τώρα. Το μοσχάρι εμένα μου αρέσει τρελά με μελιτζάνες, το καλύτερο μου.

26 Αυγούστου βαφτίζουμε και μείς τη μικρή Αναστασία φέφη και παντρεύετε και ο αδερφούλης μου.Η οποία είναι τεμπελίτσα και δεν περπατάει ακόμα στις 27 χρονίζει.

Αννια θα έρθω και γω κούκλα μου στο μαιευτήριο.

Χρυσοβαλάντω και γω αυτό το φαγητό θα κάνω τη Πέμπτη στη γάστρα.

Καλά Εβιρι συμφωνώ με την μικρή σου για το σχολείο και μένα μ κουράζει που το ακούω ότι ακόμα πάνε σχολείο. Με το καλό να έρθετε!!!

Κάντυ η Σ. σου είναι μια κούκλα. Και τι ωραίο φουστανάκι που φόραγε η ψυχούλα μου. Πήρε και το γαμπρό της Ρύπα. Αλλά φέφη χαλάλι δώστε τόπο στην οργή. Η Φούμπι έχει ωραίους γιούς πάρε τον μεγάλο για τη Ρύπα.

Αφροδίτη τι ωραία που περάσατε το σ/κ εγώ ήμουνα κλεισμένη σπίτι και έβγαινα λίγο το βράδυ.Ωραία πέρασα.

Επίσης ξέχασα να αναέρω ότι ο κάγλος σκουπίζει σουγγαρίζει πλένει πιάτα, μπανιο. Μαζευει ρούχα και γενικά τα πάντα μέχρι που νιώθω άσχημα. Δεν είμαι και πολυ καλά γενικά αλλά σιγα σιγά θα τα κανα. Κάνω ότι μπορώ όσο λείπει γιατί κουράζεται πολύ στη δουλειά αυτό το καιρό και δεν θέλω.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...