Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

έχω πονόδοντο!!!!!ΠΑΛΙ!!!!!!!!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!

δηλαδή τί να κάνω; να μην τρώω; ή να κουβαλάω μαζί μου οδοντόβουρτσα, οδοντόκρεμα, νήμα;

καλώς ήρθες κούκλα! μια χαρά φαγητό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Μπράβο Εβίρι μας που περάσατε όμορφα ! Να μας σφυρίξεις όταν ανεβάσεις φωτογραφίες !:wink:

Ανεβάζω συνέχεια στο φώτο-μπάκετ και θα τις αναρτήσω σιγά-σιγά γιατί μαζεύτηκαν πάρα πολλές.

Τώρα, σχετικά με το περιστατικό που περιέγραψες... δυστυχώς, οι Έλληνες την έχουν αυτή την άσχημη νοοτροπία... δεν θα αλλάξουμε μυαλά όσα χρόνια κι αν περάσουν και όσες Τρόϊκες.... :| κρίμα !

Κι εμένα με στενοχωρεί τόσο πολύ αυτό.

Πάει όμως πολύ καλά το παιδί... σχεδόν έχουν απορροφηθεί τα ράμματα, περιμένουμε μόνο οι ακρούλες από τις κλωστές να πέσουν και θα είναι όλα ΟΚ.

Μπράβο του, είδες πόσο εύκολα επουλώνονται οι πληγές όταν είναι κάποιος μικρός;

τα νέα μου η ρύπα έχει αλλεργικό θέμα, ανώριμο ανοσοποιητικό, λόγω πολλών παραγόντων, κληρονομικότητας (κλώνος φέφου), ιώσεων, δέντρα μπροστά στο σπίτι μας με χνουδάκια, θέμα με σκόνη κλπ!!!!!αλλάξαμε εισπενόμενο κ συνεχίζουμε μασκούλες.

Αααααα γι' αυτό δεν πέρναγε ο βήχας. Και φορτώθηκε τόση αντιβίωση το παιδί.

μας σύστησε να μην την στείλουμε σχολείο του χρόνου, αφού έχουμε τις γιαγιάδες πρόθυμες να την κρατήσουν!

Μα να σου πω καλύτερα θα το προσέχουν το παιδί έτσι.

Φέφη καλυβώνω που έγραψε η Κάντυ, θα πει πεταλώνω (τον ψύλλο). Πάλι πονόδοντο; Τι κακό πράμα είναι αυτό!!!!!!!!!!!!! Πότε θα περάσει;

ρίχτε ιδέες για μοσχάρι που περίσσεψε κοκιινιστό. πώς να το κάνω; με τί; όχι πατάτες. σιχάθηκα.

Με χοντρά ή ψιλά μακαρόνια,

με κριθαράκι,

με μελιτζάνες,

με ρύζι πιλάφι (κοκκινιστό ή άσπρο),

με αρακά,

με φασολάκια,

με γίγαντες,

με μπάμιες,

με κρεμμύδια στιφάδο.

Εβιρη πολυ χαρηκα που περασατε ομορφα.....

Σ' ευχαριστώ.

λυπηθηκα ομως με την αντιμετωπιση των ελληνιδων...κριμα να μιλανε ετσι για την πατριδα τους...και κυριως για τους πατριωτες....αισχος!!!!

Ναι πραγματικά, λες και μιλάνε για την πατρίδα κάποιου άλλου.

Εμεις Σαββατο πηγαμε τζαμπο....πηρα βρακακια για το θησαυρο και καναδυο αλλα πραγμματακια που ηθελα.

Με 'γεια σας όλα.

Χθες το απογευμα βγηκαμε για καφε με ενα αλλο φιλικο μας ζευγαρι με το παιδακι τους,σε εναν πανεμορφο χωρο...με κουνιες-παρκο-λιμνουλα με χελονακια,παπακια και ψαρακια.ειχε και αναψυκτηριο φυσικα και ετσι απολαυσαμε καφεδακι και κουβεντουλα και τα παιδια μας επαιζαν.

Θα πρέπει να ήταν πολύ όμορφα.

Ευτυχως αυριο αναχωρουμε για μυτιλινη.ετσι θα κανουμε κανενα μπανακι.

Καλό σας ταξίδι και να περάσετε τέλεια.

Πητ μου εδωσε 10/9αν και μου ειπε επειδη ειναι το τριτο οτι μεχρι τελη αυγουστου θα γεννησω(αμην παναγια μου!)

Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις;

γειά σου εβιρούλα μου. πώς είνα ιτα κορίτσια σου; η μεγάλη πώς τα πάει;

Καλά είναι και οι δύο. Η μεγάλη τέλειωσε την εξεταστική της. Του χρόνου θα ξεκινήσει την 3η χρονιά στο πανεπιστήμιο. Έδωσε και για προφίσιενσι πριν από λίγο καιρό και τα πήγε πολύ καλά. Τώρα περιμένει τα αποτελέσματα.

Η μικρή κουράστηκε με το σχολείο. Άρχισε τώρα τελευταία να μου λέει ότι δε θέλει να πηγαίνει άλλο κι ότι το μισεί. Ενώ στις αρχές όλα της φαίνονταν υπέροχα εδώ. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει συνηθίσει να διαρκεί τόσο πολύ η σχολική χρονιά κι αυτό την κούρασε, δικιολογημένα βέβαια.

Δεν είμαι στα καλά μου. Ο Ζωπ έχασε την αγαπημένη του ξαδέλφη (ήταν κολλητοί) μετά από μια άνιση μάχη με την αρρώστια... κι είναι χάλια... Πολύ θλιμμένη κι εγώ αλλά προσπαθώ να "κρατηθώ" κάπως για να μην τον κάνω χειρότερα... Ήταν πολύ καλή γυναίκα, πολύ καλή...

Κρίμα, λυπάμαι για την απώλεια αυτή, συλλυπητήρια από μένα. Τι ηλικία είχε;

ΥΓΕΙΑ κορίτσια μου, Ν' ΑΓΑΠΑΜΕ και να ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ. Όλα τ' άλλα, με κάποιο τρόπο, παλεύονται.

Πάρα, πάρα, πάρα, μα πάρα πολύ σωστά.

kalhmeraaa..shmera eftiaksa kotopoulaki me patates k salatoula k fagame!!

Γεια σου και σένα Μπέμπης2011. Καλώς ήρθες στο μαγειροκαφέ μας, να σου ζήσει και το μωράκι σου. Πόσων μηνών είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μαγειροκόριτσα!

Επιτέλους βρίσκω λίγο χρόνο να μπω στο παρεάκι μας!

Θα προσπαθήσω να διαβάσω τα νέα σας σιγά σιγά!

Το Σαββατοκύριακο είχαμε πάει να δούμε τα παιδιά και με την ευκαιρία να κάνουμε και καμία βουτιά!

Στην δουλειά πέφτει πολύ πήξιμο ένεκα αδειών!

Η δε ζέστη δεν παλεύεται!

Σήμερα φάγαμε σουβλάκια μια και χτες το βράδυ επιστρέψαμε!

Για αύριο έβρασα αμπελοφάσουλα.

Πάω να διαβάσω τα νέα σας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Μαμώτο! Έγραφα τόσα πράγματα και με πέταξε έξω:mad::mad::mad::mad::mad:

Λοιπόν εν ολίγης...

Έβιρι καλά έκανες και κράτησες δυνάμεις για την εκδρομούλα σας! Χαίρομαι που περάσατε καλά! Και δυσικά για τους ομογενείς τι να πω! Κομπλεξικοί άνθρωποι!!!

Δωράκι συμφωνώ κι επαυξάνω για αυτά που έγραψες για το Μετάξακι μας!

Όσο για την συνάντηση όλων μας, μήπως πρέπει να το πάρουμε πιο ζεστά?

Ιωάννα θα προσπαθήσω να δώσω το παρόν στο μαιευτήριο!

Αυτά προς το παρόν, συνεχίζω ανάγνωση....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα, καλημερα....καλη εβδομαδα...δεν βαλαμε μωλο κατω το σκ!!!αλλα ηταν ομορφα!!!θα μπω αργοτερα να σας πω λεπτομερειες γιατι ο αφεντικος ειναι στο ...τσακιρ κεφι πρωι πρωι!!!χαχααα. μακια σε ολες!!!

σας τραγούδησε σουξεδάκια της εποχής?????:tongue:

καλημέρα όλη μέρα.

δεν πρόλαβα να σας διαβάσω.

τα νέα μου η ρύπα έχει αλλεργικό θέμα, ανώριμο ανοσοποιητικό, λόγω πολλών παραγόντων, κληρονομικότητας (κλώνος φέφου), ιώσεων, δέντρα μπροστά στο σπίτι μας με χνουδάκια, θέμα με σκόνη κλπ!!!!!αλλάξαμε εισπενόμενο κ συνεχίζουμε μασκούλες.

Τουλάχιστον βρήκατε τι φταίει και θα το αντιμετωπίσετε σωστά!

για φαγητό Σάββατο ντελιβεριάσαμε!

Με τρώει η γλώσσα μου και θα το πω. Και οι ντελιβεράδες, κλέφτες θα γίνουν????:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Κυριακή περισσεύματα κ για σήμερα η μανούλα μου μου έδωσε μελιτζάνες γεμιστές με μπεσαμέλ! μου είχε δώσει κ τυρόπιτα δική της! τέλεια, τί να λέμε τώρα!

Μόνο τέλεια???? Καρατέλεια?????

εγώ τρώω πλιγούρι με σάλτσα ντομάτας μανούλας-ακούς Φωτεινούλα; κ τυρόπιτα!

ο φέφος μελιτζάνες, το φεφόπαιδο κοτόπουλο με τραχανά σουπίτσα-μανούλα μου!

αχ, μάνα είναι μόνο μία!

εγώ έκανα τζάμια, πατζούρια, βεράντες, έπλυνα ριχτάρια, άλλαξα σεντόνια-πάλι- σφουγγάρισα κ πήρα σκόνες, σιδέρωσα κ ακόμα δεν τελείωσα το σίδερο κ να φανταστείτε ότι έστειλα κ στη μάνα μου που μου τα έφερε πρωί πρωί!!!έτοιμα!

βγήκαν οι θέσεις για εεταα, προσωρινοί πίνακες δομών ανά νομό. αυξημένες οι θέσεις!

θα κάνω τα χαρτιά κ αν μας πήραν καλώς, αν όχι, καλή καρδιά!

Εύχομαι να το πάρουν το παιδί! Αλλά ο γιατρός δεν σας σύστησε να μην την στείλετε?

Το αλλεργικό της είναι κάτι που με την πάροδο του χρόνου θα βελτιωθεί, αν εντοπίσετε ιδίως το ακριβές πρόβλημα... περαστικά σας :| !

Αν έχετε την ευχέρεια να την αφήνετε σε παππουδογιαγιάδες (εναλλάξ φαντάζομαι ε ?) τότε κάντ' το μην το συζητάς... από το να υποφέρει το παιδάκι μας μια στον σταθμό και 5 στο σπίτι... δεν λέει... να μου την φιλήσεις !

Κι εγώ τους είδα τους πίνακες... και είμαι σε σκέψη τί να κάνω ποιόν να δηλώσω επειδή είχα μια κουβέντα οφ δε ρέκορντ με την υπ. του σταθμού μας και μου έδωσε πολύ καλή τιμή αν δεν περάσουν μέσω του προγρ/τος... είμαι σε δίλημμα ... άλλη μια φορά... να δηλώσω έναν μόνο όπως και πέρυσι ή 4 ???? ζεν ξέρω... :oops:

Δήλωσε αυτόν που ξέρεις και εμπιστεύεσαι! Κάτι σαν την Κλινέξ ένα πράγμα!:tongue::tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλημερα τι κανετε/?εμεις εδω καλα α μικρα με βηχαλακι και εγω εδω να λιωνω απο την ζεστη..Χτες ειδαμε την μπεμπουλα ειναι ακομα με το κεφαλι πανω και εχει γινει ολοκληρη κοπελα 1660γραμμαρια..Πητ μου εδωσε 10/9αν και μου ειπε επειδη ειναι το τριτο οτι μεχρι τελη αυγουστου θα γεννησω(αμην παναγια μου!)Απο κιλα ειμαι στα +7,5 και μου ειπε να παρω μεχρι 5ακομα...Αυτη η εβδομαδα προβλεπετε πολυ τρεξιμο γιατι θελω να παω τζαμπο να παρω κατι πραγματα που λειπουν απο την βαλιτσουλα και θα περικμενω μαστορια να μας βαψουν και να μας βαλουν σιτες στο παιδικο,να τελειωνουμε και με αυτο και μετα να κατσω σαν τον βουδα να περιμενω την μπουμπου....

Με το καλό να γίνουν οι προετοιμασίες σας Ιωάννα μου!

Δεν είμαι στα καλά μου. Ο Ζωπ έχασε την αγαπημένη του ξαδέλφη (ήταν κολλητοί) μετά από μια άνιση μάχη με την αρρώστια... κι είναι χάλια... Πολύ θλιμμένη κι εγώ αλλά προσπαθώ να "κρατηθώ" κάπως για να μην τον κάνω χειρότερα... Ήταν πολύ καλή γυναίκα, πολύ καλή...

Λυπάμαι για την απώλειά σας! Να ζήσετε να την θυμάστε Ζωπυράκι μου!

ΥΓΕΙΑ κορίτσια μου, Ν' ΑΓΑΠΑΜΕ και να ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ. Όλα τ' άλλα, με κάποιο τρόπο, παλεύονται.

Δεν υπάρχει καλύτερο!

Θα τα πούμε πιο μετά μάλλον. Πάω για καμιά δουλειά, λίγο σερφάρισμα στο ίντερνετ, κάπως να ξεχαστώ.

Φιλιά.

kalhmeraaa..shmera eftiaksa kotopoulaki me patates k salatoula k fagame!!

Ωραίο φαγάκι! Καλώς ήρθες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι στο αρεταιειο θα γεννησω

Αν δεν είμαι σε διακοπές θα προσπαθήσω να έρθω να σε δω.

Έβιρι καλά έκανες και κράτησες δυνάμεις για την εκδρομούλα σας! Χαίρομαι που περάσατε καλά!

Σ' ευχαριστώ Αγγελική μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σας ψιλοδιάβασα αλλά δεν μπορω να σχολιάσω τίποτα.

Σήμερα πήγα στο γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Είναι το παιδάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το λατρεύω!!!

Μακάρι να συνεχίσουν όλα καλά σας ευχαριστώ όλες που είστε δίπλα μου!!!

Κλαίω και ξανακλαίω και το φιλάω στη φωτογραφία. Περυσι δεν είχα ακούσει καρδούλα και το είχα ένα αγχος. Τώρα θα έχω άλλα βέβαια αλλά θέλω να πιστεύω οτι όλα θα είναι καλά!!!


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες για τα καλά σας λόγια.

Δροσιά έχουμε, ε?

Τι κάνετε κοριτσάκια μου? Το Περιστεράκι που είναι σήμερα? Το Μαράκι είναι καλά? Η στρουμφομαμά που είναι χαμένη??

Φέφη μου, εκτός όλων των άλλων, νομίζω πως πρέπει να κανονίσεις να πας διακοπές τη Συσούλα σου - θα τη βοηθήσει πολύ. Πως και δεν κανονίζεις κάτι με την αδελφή σου, να είναι και παρέα με τη ξαδελφούλα της?

Άννια μου, με το καλό η μπεμπούλα σου! Πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός. Και βέβαια θα έρθουμε να σε δούμε στο μαιευτήριο, αν οι συνθήκες το ευννοούν. Για την προχθεσινή βόλτα μικρούλα μου, πού να σε σέρνουμε με τη κοιλιά στο στόμα-έγκυο γυναίκα και με 2 μικρά παιδάκια??

Ελένη/Αγγλία, θα έρθεις για διακοπές?

Εβιράκι, δεν ξέρω ποιό ακριβώς διάστημα θα είσαι στην Ελλάδα και διαθέσιμη. Το αφήνω πάνω σου να προτείνεις 1-2 εναλλακτικές για να συναντηθούμε.

Το κοριτσάκι σου το μικρό είναι λογικό να έχει κουραστεί. Έχει κάνει φίλους εκεί? Την επηρεάζει ο καιρός? Θα έχει ευκαιρία στην Ελλάδα να ξεκουραστεί επαρκώς (αρκετές μέρες, θάλασσα, βόλτες, κ.λ.π.)?

Πολλά πολλά συγχαρητήρια για τη μεγάλη σου κόρη!!

Να μη σας πω βέβαια τι πρότεινε το Δωράκι (το είχα σκεφθεί κι εγώ παλιότερα) : να βρούμε ένα μέρος κάπου στη μέση (?) και να συναντηθούμε για ένα Σ/Κ όλες μαζί!! Είναι ανατρεπτική η ιδέα και δύσκολα πραγματοποιήσιμη αλλά τόσο ωραία!!! Της παλαβής θα γινότανε - θα μας διώχνανε από το ξενοδοχείο!!!! χαχαχαχαχαχα

Τι άλλο...? Πείτε τίποτα...

ΚΑΓΚΛΥ, ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα πήγα στο γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Είναι το παιδάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το λατρεύω!!!

Αχ μωρέ και είναι και όμορφο το μπιζελάκι. Με το καλό Κάγκλυ μου να γίνει και καρπουζάκι.

Μακάρι να συνεχίσουν όλα καλά σας ευχαριστώ όλες που είστε δίπλα μου!!!

Όλα καλά θα πάνε μέχρι να γεννήσεις. Μη φοβάσαι τίποτα.

Τι κάνετε κοριτσάκια μου? Το Περιστεράκι που είναι σήμερα?

Κι εγώ τη σκεφτόμουν τώρα το βράδυ. Παρατήρησα ότι δεν μπήκε.

Το Μαράκι είναι καλά? Η στρουμφομαμά που είναι χαμένη??

Λογικά θα ξαναγράψουν μόλις ο ελεύθερος χρόνος τους γίνει περισσότερος

Εβιράκι, δεν ξέρω ποιό ακριβώς διάστημα θα είσαι στην Ελλάδα και διαθέσιμη. Το αφήνω πάνω σου να προτείνεις 1-2 εναλλακτικές για να συναντηθούμε.

Πριν τις διακοπές δε βολεύει, άρα μετά τις 21-22 Αυγούστου και πριν τις 7 Σεπτεμβρίου θα βρούμε μία μέρα, αν είστε κι εσείς στην Αθήνα.

Το κοριτσάκι σου το μικρό είναι λογικό να έχει κουραστεί. Έχει κάνει φίλους εκεί?

Ναι έχει κάνει τα ελληνόπουλα της τάξης της.

Την επηρεάζει ο καιρός?

Την επηρεάζει γιατί κι αυτή λέει τα ίδια με μένα σχετικά με τις τόσο γρήγορες εναλλαγές. Αυτό που περίμενε με λαχτάρα να δει το χειμώνα ήταν το χιόνι. Φέτος δε χιόνισε ιδιαίτερα. Άλλες χρονιές το έστρωνε από 50εκ μέχρι 1μ. Για να δούμε αν κάνει κάτι τέτοιο του χρόνου τι θα λέει η μικρή μου.

Θα έχει ευκαιρία στην Ελλάδα να ξεκουραστεί επαρκώς (αρκετές μέρες, θάλασσα, βόλτες, κ.λ.π.)?

Πιστεύω πως ναι γιατί θα κάτσουμε λίγο παραπάνω από ένα μήνα.

Πολλά πολλά συγχαρητήρια για τη μεγάλη σου κόρη!!

Σ' ευχαριστώ πολύ, σου εύχομαι να καμαρώσεις κι εσύ το γιο σου με αξιόλογα πτυχία.

Link to comment
Share on other sites

ΑΑχ κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ,θα ειναι ιδιαιτερη η χαρα μου να σας γνωρισω εστω και λεχωνιτσα γιατι σας νιωθω δικα μου ατομα...Καγκλυ μου χαρηκα παρα πολυ που ακουσατε καρδουλα ετσι χαρουμενα να ειναι παντα τα νεα σας και καλα!!!!!Με το καλο να γινετε καρπουζακι και εσεις!!

Τα μικρα μου ειναι με βηχα και εχει αρχισει να ποναει και ο δικος μου λαιμος


:-D

Link to comment
Share on other sites

Μου σφυριξε μια ζωοπυρον πριν λιγες μερες για αυτο καφε και ειδα και αλλη παλια φιλεναδα την αννια (που θα με κραξει γιατι κοντευει να γεννησει και ακομη να παω να τη δω )

να μεινω ή να φυγω?????????????????

Καλησπερα (πω πω αγενεστατη ειμαι)

Φερνω και γλυκο,,,Μια λεμον παϊ,,,να κατσω???:tongue:

Yasemi

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε???

εγω χαθηκα γιατι δεν ειχα ιντερνετ αλλαξα παροχο γιατιι το προηγουμενο με κολλουσε συναιχεια...

αδυνατω να διαβασω ολα τα μηνυματα σας ελπιζω κ ευχομαι ολες νασται καλα κ να απολαμβανεται το καλοκαιρακι κ τα μπανακια σας....

καγκλυ μου τι καλα ακουσατε καρδουλα με το καλο τωρα να μαθετε κ το φυλο του παιδιου...

δωρακι μου πως περασατε τηνο κ μυτηληνη???η δεν πηγες ακομη μυτηληνη???

αννουλα απο την ημερα που γεννησες δεν ευκαιρισαμε να ξαναμιλησουμε ...φανταζομαι ο στρουμφουλης σας θα σας εχει παρει τα μυαλα...

για αυριο μαλλον σημερα θα μαγειρεψω γιουβετσακι στο πηλινο....

να εχετε μια ομορφη μερα...


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

εβιρούλα μου μπράβο στη μεγάλη σου κ καλά αποτελέσματα στο προφίσιενσυ!

ώστε πεταλώνω;

το μοσχάρι τελικά θα το συνοδεύσω με ρυζάκι, για πιο γρήγορα, μιας κ θα κάνω κ σπεντζοφάι-λουκάνικα με πιπεριές (από τον μπαχτσέ του πατρικού μου). εγώ το μοσχάρι κ ο φέφος το σπεντζοφάι.

θα έρθουν κ τα πεθερικά μου το απόγευμα κ δεν έχω πολύ χρόνο!

η όρεξη της κοράκλας μου σαν να επανήλθε! βοηθάει κ το ότι είναι στο χωριό, άλλος αέρας, τρέχει, κουράζεται!

Καλησπέρα μαγειροκόριτσα!

Επιτέλους βρίσκω λίγο χρόνο να μπω στο παρεάκι μας!

Θα προσπαθήσω να διαβάσω τα νέα σας σιγά σιγά!

Το Σαββατοκύριακο είχαμε πάει να δούμε τα παιδιά και με την ευκαιρία να κάνουμε και καμία βουτιά!

Στην δουλειά πέφτει πολύ πήξιμο ένεκα αδειών!

Η δε ζέστη δεν παλεύεται!

Σήμερα φάγαμε σουβλάκια μια και χτες το βράδυ επιστρέψαμε!

Για αύριο έβρασα αμπελοφάσουλα.

Πάω να διαβάσω τα νέα σας!

τί ωραία τα σουβλάκια!

τα αμπελοφάσουλα πώς τα κάνετε; εγώ εκτός από γίγαντες κ φασολάδα κ κάτι μαυρομάτικα του μπάρμπα στάθη-που μου τα ζητάει ο φέφος δεν ξέρω άλλα!!!!!

τί ωραία που τα παιδάκια σου είναι στη θάλασσα με τους γονείς σου!

Όσο για την συνάντηση όλων μας, μήπως πρέπει να το πάρουμε πιο ζεστά?

Αυτά προς το παρόν, συνεχίζω ανάγνωση....

μήπως;

Εύχομαι να το πάρουν το παιδί! Αλλά ο γιατρός δεν σας σύστησε να μην την στείλετε?

μακάρι να την πάρουν κ να έχουμε το δικαίωμα να την στέλνουμε όταν θα είναι καλύτερα! από άνοιξη;

να μη χάσουμε το δικαίωμα.

πέρυσι, την είχα γράψει στον παιδικό του δήμου. πλήρωνα κ την κρατούσαν οι γιαγιάδες. κρίμα τα 70άρια το μήνα.

Καλησπέρα

Σας ψιλοδιάβασα αλλά δεν μπορω να σχολιάσω τίποτα.

Σήμερα πήγα στο γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του. Είναι το παιδάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το λατρεύω!!!

Μακάρι να συνεχίσουν όλα καλά σας ευχαριστώ όλες που είστε δίπλα μου!!!

Κλαίω και ξανακλαίω και το φιλάω στη φωτογραφία. Περυσι δεν είχα ακούσει καρδούλα και το είχα ένα αγχος. Τώρα θα έχω άλλα βέβαια αλλά θέλω να πιστεύω οτι όλα θα είναι καλά!!!

όλα καλά θα πάνε!

κ εμείς το λατρεύουμε αυτό το νινί!!!!!!

με το καλό να γίνει καρπουζάκι!!!!

τί υπέροχος ήχος, ο χτύπος της καρδιάς του!!!!!!!!

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες για τα καλά σας λόγια.

Δροσιά έχουμε, ε?

ΝΑΙ!!!!

Φέφη μου, εκτός όλων των άλλων, νομίζω πως πρέπει να κανονίσεις να πας διακοπές τη Συσούλα σου - θα τη βοηθήσει πολύ. Πως και δεν κανονίζεις κάτι με την αδελφή σου, να είναι και παρέα με τη ξαδελφούλα της?

Δεν υπάρχουν λεφτά ζωπ μου ούτε καν χρόνος. 2 εβδομάδες που θα κλείσει το μαγαζί, θα προχωρήσουμε τα της αυτόνομης θέρμανσης-έξοδα κ χρόνος.

η αδερφή μου 26 Αυγούστου βαφτίζει την μπουμπού της!!ούτε αυτοί έχουν οικονομική δυνατότητα. κ οι δύο άνεργοι κ με δάνειο σπιτιού να τρέχει, με 2 παιδιά.....καλή καρδιά κ υγεία πάνω από όλα!!!!

κ τα αυθημερόν μια χαρά είναι. αν καταφέρουμε να διανυκτερεύουμε Σάββατο καλά θα είναι!!!!!

Να μη σας πω βέβαια τι πρότεινε το Δωράκι (το είχα σκεφθεί κι εγώ παλιότερα) : να βρούμε ένα μέρος κάπου στη μέση (?) και να συναντηθούμε για ένα Σ/Κ όλες μαζί!! Είναι ανατρεπτική η ιδέα και δύσκολα πραγματοποιήσιμη αλλά τόσο ωραία!!! Της παλαβής θα γινότανε - θα μας διώχνανε από το ξενοδοχείο!!!! χαχαχαχαχαχα

της παλαβής!όπως το λες!

σιγά μη μας έδιωχναν. θα ήμασταν η ατραξιόν του χοτέλ!:tongue:

ΑΑχ κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ,θα ειναι ιδιαιτερη η χαρα μου να σας γνωρισω εστω και λεχωνιτσα γιατι σας νιωθω δικα μου ατομα...Τα μικρα μου ειναι με βηχα και εχει αρχισει να ποναει και ο δικος μου λαιμος

περαστικά σε όλους σας κ γρήγορα!

Μου σφυριξε μια ζωοπυρον πριν λιγες μερες για αυτο καφε και ειδα και αλλη παλια φιλεναδα την αννια (που θα με κραξει γιατι κοντευει να γεννησει και ακομη να παω να τη δω )

να μεινω ή να φυγω?????????????????

Καλησπερα (πω πω αγενεστατη ειμαι)

Φερνω και γλυκο,,,Μια λεμον παϊ,,,να κατσω???:tongue:

Yasemi

καλώς την, να μείνεις!

καλημερα κοριτσακια τι κανετε???

αδυνατω να διαβασω ολα τα μηνυματα σας ελπιζω κ ευχομαι ολες νασται καλα κ να απολαμβανεται το καλοκαιρακι κ τα μπανακια σας....

για αυριο μαλλον σημερα θα μαγειρεψω γιουβετσακι στο πηλινο....

να εχετε μια ομορφη μερα...

να είσαι καλά κ σύντομα να ακούσουμε τα δικά σου καλά νέα! κοντά είναι κ η γιορτή σου! έχε πίστη!

το λεπόν. χθες από τη ζέστη δεν είχα κουράγιο για τίποτα.

έτσι, απλά σιδέρωσα τα περισσότερα κ τα τελευταία 2 κομμάτια τα άφησα, καθώς το σπλάχνο μου ζητούσε αγκαλιά! της είχα μαλώσει έντονα νωρίτερα, γιατί πέρα από το ότι είχε διαλύσει το σύμπαν στο γραφείο όπου σιδέρωνα, έβγαλε τα παπούτσια της, δεν φορούσε έστω κάλτσες κ περπατούσε ξυπολυταρία!κ μετά μου έλεγε "ποιός σε φόβισε;";):rolleyes::P:cool:

κάναμε αγκαλίτσες, ντουζάκια, τραγουδήσαμε, φάγαμε κ πέσαμε ξερές για ύπνο στις 10 η κόρη κ στις 10.30 η μαμά!

εννοείται κοιμηθήκαμε με κλιματισμό.

σήμερα μου έφερε ο μπαμπούλης μου καρπουζάκι!!!!δεν έφαγα για φέτος κ έχω μια λαχτάρα να το κατασπαράξω με τυρί φέτα!

αυτά τα νέα μου. φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...