Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , helena212 είπε:

      Καλημέρα, τι τρέλα είναι αυτή που περνάω Παναγία μου.. αύριο έχω την δεύτερη χοριακή, έχει ξεπρηστει το στηθος μου.. δεν νιωθω τίποτα..  δεν ξέρω και τι πρέπει να νιώθω..  δεν μπορώ αλλο

      Καλημέρα! Δεν είναι απαραίτητο ότι θα νιώσεις κάτι! Μπορεί και όλη σου την εγκυμοσύνη να μην καταλάβεις τίποτα!! Μακάρι δλδ να μη καταλάβεις τίποτα! 🙂

      13 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Κορίτσια καλησπερα την δεύτερα θα παω να κάνω τον υπερηχο αλλα αυτο με την αδεια θέλω να μάθω και εγώ είχα παρει δυο εβδομάδες απο την κανονική μου αλλα επείδη δουλευω σε σουπερμαρκετ και τυροκομικο η μαια μου ειπε θα μου ξαναγραψει αναρρωτικη.επισης είχα κόψει το αλάτι στα φαγητά μου πριν ολη την διαδιακασια γιατι είχα αρκετή πιεση τα τρώω αναλατα δηλαδή λέτε να υπαρζει θέμα;

      Καλημέρα! Οι γιατροι γράφουν αναλόγως τη περίπτωση αναρρωτικες. Αφού σου είπε η μαία σου ότι χρειάζεσαι λόγω δουλειάς αυτό και θα γίνει! Δεν είναι κάτι απλώς θα στείλεις την αναρρωτικη στην εργασία σου. Κι εγώ έχω ορθοστασία και βάρη στη δουλειά και έχουμε ήδη πει ότι θα μου ξεκινήσει αναρρωτικη από τη πρώτη μέρα. Τώρα για τα ανάλατα σε τι να υπάρχει θέμα γιατί δεν κατάλαβα. Ίσα ίσα αν έχεις πίεση όσο λιγότερο αλάτι τόσο το καλύτερο!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες και καλή εβδομάδα!

Δεν τα θυμάμαι όλα όσα θέλω να σχολιάσω - θα γράψω ό,τι θυμάμαι!

Ελένη καλά να περάσετε και να έχετε πλέον μόνο καλά νέα για τα θέματα υγείας.

Φέφη τί είπε ο παιδίατρος για το βήχα; Πολύ επίμονος ειναι πραγματικά κι έιναι κριμα που εχει πάρει τόσες αντιβιώσεις το παιδί. Περαστικά της. Και μπράβο που πληρώθηκες τον Απριλιο. Που καταντησαμε. Να χαιρομαστε που πληρωνομαστε με 3 και 4 μήνες καθυστέρηση....

Τα δικά μου νέα: για τα πονηρά μυαλά εννοούσα τριτο φαγητό και βγηκα αληθινή. Τελικά ειχαν σουτζουκάκια με πιλάφι. (Αν και για να πω την αλήθεια κι εγώ οταν το διάβασα κατάλαβα πως ακουγεται κάπως - χιχιχι). Επειδη το ΣΚ είχε έρθει ο άντρας μου ειχα αναλάβει εγώ το μενου κι έφτιαξα το Σάββατο γεμιστά και την Κυριακή κατσικάκι στο φουρνο με πατάτες. Άρεσαν και τα δύο αλλά βρε παιδιά σχολίαζαν τα γεμιστά - αν τα είχα πετυχει δηλαδή- λες κι ετρωγαν φαγητό κανενος διάσημου σεφ. Έλεος! Αφου μου ειπαν εν ψυχρώ οτι δεν περιμεναν να τα έχω καταφέρει τοσο καλά. Ευτυχώς αυτα τα σχόλια πλέον δεν με αγγιζουν αλλά δεν αντεχω τα παράπονα για την κουραση ενω αρνουνται οποιαδήποτε βοηθεια.

Εβιρι μου στη Νυρεμβέργη ήμουν. Κοιτα κατά τη γνωμη μου και την εμπειρία μου αυτά τα σχόλια προκυπτουν από ενα μεγάλο κομπλεξ που αφορά την επίδειξη που μπορουν να κάνουν. Οι Έλληνες που πηγαν μετανάστες, όπου και να πηγαν, στην πλειοψηφία τους δουλεψαν σκληρά και πολλές φορες σε αντιξοες συνθηκες. Πηγαν όμως για ένα καλύτερο αυριο και στο μυαλό τους κυρίως ήταν το χρήμα. Μετά από τοσα χρονια λοιπον σκληρης δουλειάς σε χώρες που δεν έχουν τον καιρό της Ελλάδας, θέλουν να έρχονται εδώ και να επιδεικνύονται πχ. κοιτα τι περιουσία έκανα, κοιτα πόσα χαλάω στο πανηγύρι, κοιτα προικα που έφτιαξα κλπ. Με το ευρώ δεν μπορουσαν να το κάνουν, το μάρκο τους ευνοούσε. Έτσι λόγω κόμπλεξ βγάζουν αυτην την κακία που ανέφερες. Βάλε και τις οικογενειακές "αγάπες" που κρυβονται από πίσω και βγάλε τα συμπεράσματά σου.

Σημερα δεν ξέρω τι θα φάμε γιατι πάλι μου ανέφεραν κάμποσα φαγητά και δεν ξέρω τι θα αποφασίσει το συμβουλιο.

Φιλιά σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

......................

Λοιπον φιλεναδες......οπως ειδατε γυρισαμε!!!!

.....

Στην τηνο περασαμε πολυ ομορφα,αναψα κερακια για ολες σας και τις οικογενειες σας...ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΣ!!!!!

Για την μεγαλη συναντηση τι να πω;

.......

Παντως κοριτσια τα λογια μου ειναι φτωχα μπροστα σε αυτο που εζησα...σε αυτο που ενοιωσα...που δεχτηκα....

...

Καταρχήν,

ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ και πολύ σε ευχαριστούμε που μας μελέτησες και άναψες κεράκια για εμάς και τις φαμίλιες μας !

Από όοοολα αυτά που έγραψες, Δωράκι, θα κρατήσω κάτι που, κατά λάθος (είμαι και ξανθιά μην ξεχνιόμαστε :rolleyes:) έσβησα... ότι ήταν σαν να αντάμωνες την αδερφή σου !!!! Πω πω πουλάκι μου ! Είσαι κι εσύ ΜΠΑΞΕΣ !

Φιλιά πολλά στον Ρ σου η Παναγιά να είναι πάντοτε στο προσκεφάλι του ! Πόσο χαριτωμένος, μα πόσο χαριτωμένος το αγοράκι το γλυκό!!!

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε?? εμείς εδώ τελικά κόλλησε και ο μικρός και έκανε και αυτός ένα 24ωρο πυρετό, περίεργη ίωση αυτή αλλά την περάσαμε ανώδυνα ευτυχώς...Τελικά μου ακυρώσανε το ραντεβού για το ντόμπλερ που είχα χτες και θα πάω αύριο το απόγευμα....Μεταξάκι μου τι παληκαράκι ο Νικόλας σου περαστικά του και ευτυχώς δεν χτύπησε πολύ... Διαβάζω για νέο ειδυλιο μεταξύ Σεμινας Ραφαήλ ε???Καλέ για την συνάντηση δεν μου είπατε και μένα τίποτα:-(:sad::-(θα ρθείτε στο μαιευτήριο ε?ε?ε?ε?:rolleyes::tongue:Σήμερα δεν έχω μαγείρεμα έχω από χτες μακαρόνια με κιμά...Αν ξέχασα καμία συγχωρήστε με...Τα φιλιά μου σε όλες:P

Ιωαννάκι μας,

Περαστικά σας ! Περιμένουμε νέα από το ντόμπλερ ! Το είδατε το κοριτσάκι σας ???? Τί ημερομηνία σου έχουν δώσει τελικά ??? Πότε με το καλό ???

Όσο για την συνάντηση κανονιστήκε τόσο στο "πόδι" που εγώ προσωπικά σκέφτηκα ότι θα σου ήταν εξαιρετικά άβολο, έγκυος γυναίκα με 2 παιδιά να κατέβεις κέντρο Αθήνα σε μέρα που ήταν και ανοιχτά τα μαγαζία... άλλη φορά ντάρλινγκ θα κανονίσομεν να μην είσαι κι εσύ με την κοιλιά τούρλα ! μάκια σου ! :cool:

Γεια σας κοπέλες.

Τελικά καλά περάσαμε χτες στην εκδρομή, χάρις στις ευχές σας.

..................

Σήμερα πήγαμε σε παιδικό πάρτυ το μεσημέρι και γνώρισα 2-3 Ελληνίδες. Στενοχωρήθηκα και απογοητεύτηκα αρκετά όμως.

Μπράβο Εβίρι μας που περάσατε όμορφα ! Να μας σφυρίξεις όταν ανεβάσεις φωτογραφίες !;)

Τώρα, σχετικά με το περιστατικό που περιέγραψες... δυστυχώς, οι Έλληνες την έχουν αυτή την άσχημη νοοτροπία... δεν θα αλλάξουμε μυαλά όσα χρόνια κι αν περάσουν και όσες Τρόϊκες.... :| κρίμα !

Καλημέρα σε όλες και καλή εβδομάδα

............

Σημερα δεν ξέρω τι θα φάμε γιατι πάλι μου ανέφεραν κάμποσα φαγητά και δεν ξέρω τι θα αποφασίσει το συμβουλιο.

Φιλιά σε όλες

Μπράβο Φωτεινούλα περάσατε όμορφα μετά του μπαμπά σας βεβαίως-βεβαίως !

Πολύ μου αρέσει αυτό που περιγράφεις με το γαστριμαργικό σας συμβούλιο ! χα χα

Καλή εβδομάδα σε όλο το τιμ !!!

Πού είστε κοπελούδες μου ????????

Εμείς εδώ. Πήγαμε Ξυλ/στρο περάσαμε όμορφα. Τα παιδιά έπαιξαν με την ψυχή τους. Ζέστη είχε αρκετή, όχι όμως ανυπόφορη (όπως εδώ).... μπανάκι δεν κάναμε λόγω του Ν. ... και είχε μια θάλασσα λάδι, που δεν περιγράφεται...

Πάει όμως πολύ καλά το παιδί... σχεδόν έχουν απορροφηθεί τα ράμματα, περιμένουμε μόνο οι ακρούλες από τις κλωστές να πέσουν και θα είναι όλα ΟΚ.

Ευτυχώς, στο σημείο που στούκαρε δεν ενοχλείται καθόλου. Γελάει, τρώει, κοιμάται κανονικά οπότε... μικρό το κακό !

Για σήμερα μουσκεύω γίγαντες !

Φέφη μου,

Τί έγινε με το παιδί ??? Πήγατε στον γιατρό ??? Γράψε μια αράδα βρε πουλί 'μ κι έχω αγωνία !

Δώρα,

Πού είναι οι φωτογραφίες ?????????????????????????? :rolleyes:

Άντε, μαζευτείτε σιγά σιγά να γράψετε ΜΗΝ είστε έξω με τον καύσωνα και νερά να πίνετε, πολλά υγρά !!! Φιλάκιαααααα !

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα.

δεν πρόλαβα να σας διαβάσω.

τα νέα μου η ρύπα έχει αλλεργικό θέμα, ανώριμο ανοσοποιητικό, λόγω πολλών παραγόντων, κληρονομικότητας (κλώνος φέφου), ιώσεων, δέντρα μπροστά στο σπίτι μας με χνουδάκια, θέμα με σκόνη κλπ!!!!!αλλάξαμε εισπενόμενο κ συνεχίζουμε μασκούλες.

πήγαμε θάλασσα το Σάββατο. τέλεια!

μια γκρίνια, μια ιδιοτροπία την έχουμε! μόνο φορέματα κ μόνο ξυπολυτάν!

κ το σεντόνι φετίχ μέχρι το λαιμό, ακόμα κ στον καναπέ!!!!!

βρήκα την ησυχία μου με τον ιδρώτα της με τον κλιματισμό!

κάπως βελτιώθηκε ο βήχας της με την αλλαγή εισπνεόμενου. κοιμάται χωρίς βήχα. επανεξέταση την παρασκευή.

μας σύστησε να μην την στείλουμε σχολείο του χρόνου, αφού έχουμε τις γιαγιάδες πρόθυμες να την κρατήσουν!

χθες την έστειλα στη μάνα μου κ ήταν χαρούμενο το σπλάχνο! είδε κ την ξαδερφούλα της που την έχει είδωλο!

έπαιξε στην παιδική χαρά με άλλα παιδάκια! έκανε τις τσάρκες της στην αυλή...χαρά Θεού! κ σήμερα εκεί!

για φαγητό Σάββατο ντελιβεριάσαμε!

Κυριακή περισσεύματα κ για σήμερα η μανούλα μου μου έδωσε μελιτζάνες γεμιστές με μπεσαμέλ! μου είχε δώσει κ τυρόπιτα δική της! τέλεια, τί να λέμε τώρα!

εγώ τρώω πλιγούρι με σάλτσα ντομάτας μανούλας-ακούς Φωτεινούλα; κ τυρόπιτα!

ο φέφος μελιτζάνες, το φεφόπαιδο κοτόπουλο με τραχανά σουπίτσα-μανούλα μου!

αχ, μάνα είναι μόνο μία!

εγώ έκανα τζάμια, πατζούρια, βεράντες, έπλυνα ριχτάρια, άλλαξα σεντόνια-πάλι- σφουγγάρισα κ πήρα σκόνες, σιδέρωσα κ ακόμα δεν τελείωσα το σίδερο κ να φανταστείτε ότι έστειλα κ στη μάνα μου που μου τα έφερε πρωί πρωί!!!έτοιμα!

βγήκαν οι θέσεις για εεταα, προσωρινοί πίνακες δομών ανά νομό. αυξημένες οι θέσεις!

θα κάνω τα χαρτιά κ αν μας πήραν καλώς, αν όχι, καλή καρδιά!

Link to comment
Share on other sites

τα νέα μου η ρύπα έχει αλλεργικό θέμα, ανώριμο ανοσοποιητικό,....αλλάξαμε εισπενόμενο κ συνεχίζουμε μασκούλες.

πήγαμε θάλασσα το Σάββατο. τέλεια!

μια γκρίνια, μια ιδιοτροπία την έχουμε! μόνο φορέματα κ μόνο ξυπολυτάν! χα χα

μας σύστησε να μην την στείλουμε σχολείο του χρόνου, αφού έχουμε τις γιαγιάδες πρόθυμες να την κρατήσουν!

βγήκαν οι θέσεις για εεταα, προσωρινοί πίνακες δομών ανά νομό. αυξημένες οι θέσεις!

θα κάνω τα χαρτιά κ αν μας πήραν καλώς, αν όχι, καλή καρδιά!

Το αλλεργικό της είναι κάτι που με την πάροδο του χρόνου θα βελτιωθεί, αν εντοπίσετε ιδίως το ακριβές πρόβλημα... περαστικά σας :| !

Αν έχετε την ευχέρεια να την αφήνετε σε παππουδογιαγιάδες (εναλλάξ φαντάζομαι ε ?) τότε κάντ' το μην το συζητάς... από το να υποφέρει το παιδάκι μας μια στον σταθμό και 5 στο σπίτι... δεν λέει... να μου την φιλήσεις !

Κι εγώ τους είδα τους πίνακες... και είμαι σε σκέψη τί να κάνω ποιόν να δηλώσω επειδή είχα μια κουβέντα οφ δε ρέκορντ με την υπ. του σταθμού μας και μου έδωσε πολύ καλή τιμή αν δεν περάσουν μέσω του προγρ/τος... είμαι σε δίλημμα ... άλλη μια φορά... να δηλώσω έναν μόνο όπως και πέρυσι ή 4 ???? ζεν ξέρω... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Φέφη περαστικά στο Ρυπάκι! Ίσως χρειαστεί να αλλάξετε αντιβίωση!

Το τραγούδι που αφιέρωσες στον φέφο και το φεφόπαιδο πολύ ωραίο!

μερσί

Γεια σας τσαπερδώνες!!

Μα πόσα γράψατε πάλι...

Φέφη φιλάκια στο Ρυπάκι!!Κι αν δεν μας θελει η καραμελίτσα,αν δε σας θελει ο Ρ,εδώ είμαστε εμείς!!ΧΑχαχαχαχα

άκου σενάριο-έχω ρέντα-εμείς, η κοράκλα μου ντε!- θα παντρευτούμε τον Ν της Κάντυ, κλέβοντάς τον από την Τ της αφροδιτούλας, φαμ φατάλ η θυγατέρα μου-καλά καουρήθηκα στο γέλιο- κ μετά θα το έχουμε δίπορτο, δηλαδή ο Ν θα είναι ο νόμιμος κ ο Φ ο έρως!!!παράνομος δεσμός...πού τα βρίσκω:rolleyes:

αλλά ο Ρ που θα είναι ήδη με την Σ, κουνιάδα, θα καίγεται για την ρύπα μου! κάτι σαν την βάνα μπάρμπα η ρύπα στο σημάδι του έρωτα, που ήταν παντρεμένη κ ταυτόχρονα τα είχε κ με τον τζώρτζογλου, αδερφό του άντρα της!!!!!

ζωγραφίζω η ρουφιάνα!:tongue:

Πω πω μάνα μου τί είσαι εσύ ωρέ ????? Ψύλλο καλυβώνεις... 100 φορές το διάβασα ούτε μισή δεν το πρόσεξα... ΟΚ μην βαράτε μανδάμ εδιορθώθη ...εννοούσα ο μικρός της Δώρας ο μεγάλος του Ζωπακίου :tongue::rolleyes::cool:

καλυβώνω; γουάτ ντου γιου μην;:confused:

Πω πω η καημενούλα μου ΑΚΟΜΑ βήχει ρε γμτ το παιδί ???? :|

Να πω μια βλακεία ??? Μην είναι αλλεργικό ???? Τώρα θα μου πεις αλλεργία τέτοια εποχή μάλλον δεν παίζει αλλά η θάλασσα μόνο καλό θα μπορούσε να της κάνει ! Να πάτε, να πάτε.

Να μας γράψεις και τα νέα από τον παιδίατρο και πού είσαι ???? Να κοιτάξεις να ξεκουραστείς ολίγον το σ/κ ! Μην πλακωθείς στις δουλειές ΜΟΝΟ ! Σ αγαπώ !

κ εγώ σ' αγαπω! είναι αλλεργικό τελικά. ο φέφος έχει αλλεργική ρινίτιδα κ το κληροδότησε στον κλώνο του!

πλακώθηκα λέει; τζάμι το έκανα! εσύ πας πίσω;:P

....ο Θησαυρος μου ομως....γλυκαθηκε απο την μικρη ξελογιαστρα της ΛΟΒ μας....εεεεεμ εχει και καιρο να δει την συσα...αντε κανε καμια κινηση να σμιξουν ξανα....αντε οσο προλαβαινεις.....:tongue::lol: :lol:

σιγά μην τρέξουμε κιόλας!άκου γλυκάθηκε...:rolleyes::cool::tongue:

αν από την άλλη υπάρχει αίσθημα, η κόρη μου θα βρει άλλο ταίρι!

πού να βρω όμως άλλα συμπεθέρια τόσο χρυσά;Καλα τωρα εγινα αλοιφη.........

αλήθεια λέω! μακάρι η κόρη μου να είναι τόσο τυχερή κ να μπει σε τέτοια οικογένεια! τούμπες θα κάνω!

λετ μη θηγκ...έχω δει πολλά αστεράκια εδώ στο πάρεντς...αλλά θα τσεκάρω συμπεθέρες λεπτομερώς!:tongue:

Ααααα κι εσενα σε κοβω ολιγων τι τσαχτπινομπιρμπιλιαρα......αμεσως να βρει αντικαταστατη μαρηηηηη!!!!!!!!

ε, δεν θα παρακαλάμε κιόλας!

Ρε συ φεφακι,καντε καμια περαιτερω εξεταση στη μικρη.......δεν μου αρεσει και τοσο ολο αυτο.......να μην σε αγχώσω καλη μου,αλλα εγω θα εκανα μια γενικη αιματος και μια ακτινογραφια θώρακος.....Ισως χρειαστει αλλη θεραπεια...ισως αντισταμινικο...

τα έγραψα παραπάνω αγαπούλα μου!

Ευχομαι να μην εχει τιποτα το παιδι κι η παιδιατρος να σας εχει πει ηδη οτι βλεπει βελτιωση......

ΤΥ μπέημπυ!

Λοιπον φιλεναδες......οπως ειδατε γυρισαμε!!!!

Περσαμε πανεμορφα,αλλα,κουραστικαμε αρκετα!!!!!

Η πτηση μας πρως Αθηνα ηταν χαλια....ο θησαυρος εκανε εμετο απο το πολυ κουνιμα......ο μπαμπας ηταν στο τσαφ..

κι εγω η ερμη να μην ξερω τι να τους κανω και κυριως το μικρακι μου που ηθελε αγκαλια και δεν μπορουσα να τον παρω...κι εκεινος σπαραζε στο κλαμμα!!!!!

Ευτυχως φτασαμε καλα.

Στην τηνο περασαμε πολυ ομορφα,αναψα κερακια για ολες σας και τις οικογενειες σας...ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΣ!!!!!

βοήθειά σας κ κυρίως στον αγαπούλη!!!!!!είσαι θησαυρός που μας σκέφτηκες!!!!

Για την μεγαλη συναντηση τι να πω;

τρεχαμε με τους αντρες μας να προλαβουμε την ζωπ και την λοβ μαζι με τα τεκνα και τον λοβ.

Ευτχως προλαβαμε και πηραμε μια μικρη δοση.

Οτι και να πω θα ναι λιγο!!!!!!

Η ζωπ αρχοντογυναικα με ενα μονιμο γλυκο χαμογελο ζωγραφισμενο στο προσωπο της και μια καρδια μαλαμα.

Η λοβ μας κουκλα,με ματια γεματα αγαπη και ζεστασια...

είναι, είναι μια καρδιά γεμάτη μέλι!

ο λοβ,ενας αξιαγαπητος συζυγος που μας αγκαλιασε τοσο θερμα...λες και μας ηξερε χρονια πριν......

είναι μάλαμα, ταίρι της κάντυ μας!

Τα δε παιδια........κουκλια....πανεξυπνα......ψυχουλες!!!!!!

Εκεινος ο γιος της ζωπ...(που μας υποδεχτηκε στην εξωπορτα.....)....που μολις μας ειδε ειπε με ανακουφιση και χαρα...."αντε....σας περιμεναμε....ηρθατε επιτελους!!!!!!!!!!!!!!!

Και απο πισω κατεφθασαν Νικολας και Σεμινα με ανοιχτες αγκαλιες......

μας γεμισαν φιλια και τα 3 παιδια...και οι 3 μεγαλοι....

Τι ομορφα που ενοιωσα...σα να ανταμωνα με την αδερφη μου και την οικογενεια της....τοσο αγαπη δεχτηκαμε.....ολοι μας......

Το καλυτερο ολων;Μα φυσικα η σεμινα κι ο θησαυρος μας....που ολη την ωρα χορευαν αγκαλια......και δεν ελεγαν να ξεκολλησουν :-P:lol:

Εβγαλα φωτο...αυριο μπαινουν φβ.......(να παρω μια ανασα η δολια....διοτι μπαΐλντισα...που λεν και στο χωριο μου!!!!

ασχολίαστο...:P

Παντως κοριτσια τα λογια μου ειναι φτωχα μπροστα σε αυτο που εζησα...σε αυτο που ενοιωσα...που δεχτηκα....

Σας ευχαριστω λοιπον με τη σειρα μου........για την ομορφη νυχτα....που με κανατε να ζησω...(αν και πολυ μικρη.......)...ευχομαι συβτομα να αξιωθουμε να ανταμωσουμε...παλι....και γιατι οχι;αυτη τη φορα ολες μαζι...καπου στη μεση.......αντε να το αργανωσουμε....ΑΞΙΖΕΙ!!!!!!!!

(Την αγγουρω σερβιτορα ας μην την σχολιασω.......καλυτερα...μη φαω και καρτα....)

Φιλια σε ολες.

Αυριο επανερχομαι πιο δυναμικα γιατι σημερα σερνομε.

Σας γλυκο φιλω.

Καλο ξημερωμα!!!!!!!

μάκια σου κ φυσικά αστειεύομαι για το λαβ στόρυ!

Κοριτσάκια μου

Τί ώρα να είναι άραγες και τί ώρα θα κοιμηθώ απόψε ένας Κύριος το ξέρει...

έχω ανάψει την πρέσα να ζεσταίνεται:rolleyes: ότι έχει στεγνώσει να το πατήσω (σημ.: αρκετά είναι αν φανταστείτε ότι άλλαξα και όοοοολα τα σεντόνια σήμερα, χώρια τα ρούχα μας) αλλά ήθελα τα πολλά να φύγουν και ότι μείνει να το σιδερώσω την Κυριακή πρώτα ο Θεός το βράδυ που θα γυρίσουμε...

Το φαγητό πρέπει να έγινε μούρλια...κι αυτό για αύριο πάει ... έφτιαξα και κάτι τρομερά καπκέηκς με λεμόνι και γιαούρτι μέσα να τα πάρουμε μαζί... μην παίρνω ετοιματζίδικα πράγματα μαζί μας. Μοσχοβόλησε όλος ο τόπος ! Θα τα φάμε και την Δευτέρα αν είναι τόσο νόστιμα όσο η μυρωδιά τους θα σας γράψω συνταγή ! Ευτυχώς το σπίτι είναι καθαρό, είχε έρθει η γυναίκα σήμερα...

Ο χάζμπεντ κάνει απόψε γιαγιά-sitting επειδή τα πεθερικά είχαν να πάνε σε γάμο και κάποιος έπρεπε να κάτσει με την έρμη την γιαγιά, η οποία, εκτός από αλτσχάϊμερ, έπεσε σπάζοντας γοφό με αποτέλεσμα να είναι σχεδόν κατάκοιτη... η καημένη έχει μείνει 40 κιλά άνθρωπος ! Ελπίζω με τις δουλειές να με προλάβει ξύπνια ή να έχω τα κουράγια να τον περιμένω :rolleyes: !

ΜΑΛΑΜΑ!!!!

Το παιδάκι μου το μεγάλο, το αστεράκι μου, ας πω ότι είναι καλά... ευτυχώς στο σημείο που χτύπησε δεν ενοχλείται ιδιαίτερα... το 1ο μας μετάλλιο λόγω ραμμάτων δεν το περίμενα η αλήθεια είναι... στεναχωρήθηκα σήμερα αλλά δοξάζω και την Παναγία που τον έσωσε από πολύ χειρότερα που θα μπορούσαν να είχαν συμβεί...

Δόξα τω Θεώ!

Καληνύχτα σας φιλώ εύχομαι ένα ξεκούραστο και χαρούμενο Σ/Κ !

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε?? εμείς εδώ τελικά κόλλησε και ο μικρός και έκανε και αυτός ένα 24ωρο πυρετό, περίεργη ίωση αυτή αλλά την περάσαμε ανώδυνα ευτυχώς...Τελικά μου ακυρώσανε το ραντεβού για το ντόμπλερ που είχα χτες και θα πάω αύριο το απόγευμα....Μεταξάκι μου τι παληκαράκι ο Νικόλας σου περαστικά του και ευτυχώς δεν χτύπησε πολύ... Διαβάζω για νέο ειδυλιο μεταξύ Σεμινας Ραφαήλ ε???Καλέ για την συνάντηση δεν μου είπατε και μένα τίποτα:-(:sad::-(θα ρθείτε στο μαιευτήριο ε?ε?ε?ε?:rolleyes::tongue:Σήμερα δεν έχω μαγείρεμα έχω από χτες μακαρόνια με κιμά...Αν ξέχασα καμία συγχωρήστε με...Τα φιλιά μου σε όλες:P

περαστικά.

καλά αποτελέσματα στο ντόπλερ! μάκια σου!

Γεια σας κοπέλες.

Τελικά καλά περάσαμε χτες στην εκδρομή, χάρις στις ευχές σας.

Η διαδρομή προ το Μόναχο δεν είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Δεξιά-αριστερά της εθνικής οδού υπήρχαν εκτάσεις με πράσινο, χωράφια φυτεμένα και δέντρα. Μάλιστα σε κάποια σημεία είδα και αγρογλυφικά, τα οποία θα ψάξω λίγο στο ίντερνετ μήπως τα δω σε φωτογραφίες από ψηλά, γιατί περνώντας από δίπλα τους δεν μπορούσα να καταλάβω το σχήμα τους.

Το πάρκο με το λούνα-παρκ ήταν αρκετά μεγάλο και σίγουρα δεν πήγαμε σε όλα τα παιχνίδια του. Έτσι κι αλλιώς δε θα μπορούσε η κόρη μου να ανέβει σε όλα γιατί τα μισά και περισσότερα, ήταν απ' αυτά τα εντεροβγάλτικα. Πού ή σε πάνε στον 1ο όροφο του Θεού, ή σε αναποδογυρίζουν μέχρι να φτύσεις το γάλα που ήπιες τρία χρόνια πριν.

Είχαν φτιάξει πολύ όμορφο το χώρο αυτό, στον οποίο εκτός από τα παιχνίδια, υπήρχαν λιμνούλες διακοσμητικές με συντριβανάκια και νούφαρα, σε άλλο σημείο δύο ψεύτικοι νερόμυλοι από τους οποίους έπεφτε νερό από ύψος μέσα σε λίμνη, γεφυρούλες, χώροι με γρασίδι και δέντρα, λουλούδια φυτεμένα, καφετέριες, εστιατόρια, παγωτατζίδικα και 2-3 μαγαζάκια με αναμνηστικά και καρτ-ποστάλ.

Ευτυχώς, είχα παρέα κι άλλες μαμάδες με τις οποίες ανεβήκαμε κι εμείς σε κάποια παιχνίδια μαζί με τα παιδιά μας. Κάναμε κουβεντούλα, φάγαμε όλες μαζί κερνώντας ή μία την άλλη από τα φαγητά που είχε φτιάξει η κάθε μία (εγώ έφτιαξα τοστ και πίτσα), ήπιαμε το καφεδάκι μας σε μία από τις καφετέριες και γελάσαμε.

Ο καιρός ήταν περίεργος μέσα σε μία μέρα περάσαμε 3 εποχές. Μόνο χειμώνα και χιόνι δεν έκανε. Ξεκινήσαμε με συννεφιά και ψυχρούλα, περάσαμε σε βροχή, μετά φύσαγε διαλύθηκαν τα σύννεφα και από το μεσημέρι και ύστερα ο ουρανός ήταν σαν τον ελληνικό καθαρό ουρανό, έκανε πολύ ζέστη και ο ήλιος μας έκαψε. Ανισορροπίες.

Σήμερα πήγαμε σε παιδικό πάρτυ το μεσημέρι και γνώρισα 2-3 Ελληνίδες. Στενοχωρήθηκα και απογοητεύτηκα αρκετά όμως. Γενικά, έχω ξανασυναντήσει τέτοιες συμπεριφορές και σκέψεις εδώ, αλλά πιο καλυμμένες. Συγκεκριμένα, πιάσαμε κουβέντα για τη δεινή κατάσταση των Ελλήνων. Η μία κυρία (60άρα σε ηλικία) υποστήριζε ότι είχαμε κακομάθει που δεν πληρώναμε φόρους τόσα χρόνια και τώρα μας κακοφαίνεται. Της απάντησα ότι ο λαός δε φταίει για όσα φάγανε όλες οι κυβερνήσεις που πέρασαν από τη χώρα μας, για να πληρώνουμε τους δανειστές μας. Μου αντιπαρέβαλλε ότι στη Γερμανία οι Έλληνες και οι Γερμανοί πληρώνουν τα πάντα σε φόρους (εδώ που τα λέμε στη Γερμανία πληρώνεις και τον αέρα που αναπνέεις). Εκεί της απάντησα ότι, ναι μεν, αλλά δε συγκρίνονται οι δύο χώρες γιατί ο Γερμανός πολίτης, έχει καλή δουλειά και είναι υψηλόμισθος, άρα έχει και πληρώνει, ενώ στην Ελλάδα οι μισθοί είναι αρκετά χαμηλοί και π.χ. η καημένη η γιαγιά η συνταξιούχος μετράει τις ντομάτες που θα αγοράσει στις 14:00 το μεσημέρι από τη λαϊκή και μακαρίζει την τύχη της αν τις βρει πεταμένες δίπλα από τον πάγκο.

Το κλου της κουβέντας ήταν, να πεταχτεί μια άλλη κυρία, (περίπου 30άρα) και να πει ότι: "Δεν πειράζει ας τσιτσιριστούν λίγο κι αυτοί (οι Έλληνες που ζουν στην Ελλάδα). Εμείς πώς κακοπεράσαμε όταν ήρθαμε εδώ; (στη Γερμανία). Αποσβωλώθηκα και την κοιτούσα. Δηλαδή, με λίγα λόγια αισθάνεται τόσο χαρούμενη που κάποιοι (όχι άγνωστοι) πιθανόν συγγενείς της, ξαδέρφια, θείοι κλπ κακοπερνάνε και τσιτσιρίζονται από τη φτώχεια στην πατρίδα της.

όσα έγραψε η ελένη παρακάτω με εκφράζουν απόλυτα!

ωστόσο, η αλήθεια είναι ότι μας λείπει η παιδεία του πολίτη!

δεν το έχουμε να ζητάμε αποδείξεις, να δηλώνουμε όσα εισπράττουμε, να νιώθουμε μέρος του συνόλου!

Εβιρι μου...

Τι να πω για αυτα που ειπες. Ολα αυτα δειχνουν ποσο κομπλεξ εχουν καποια ατομα..Και ποση ζηλια!!! Οι ιδιοι που αυτομακαριζονται για την αποφαση τους να ξενιτευτουν, και λενε ποσο ωραια ειναι ολα και ποσο οργανωμενα..ειναι οι ιδιοι που βγαζουν μια ζηλεια τρελλη!

Κανονικα αν περνας καλα, θες και ο αλλος να περναει καλα. αυτες σα να λενε εμεις δεν περναμε καλα αρα εσεις γιατι να περνατε?

Έλεν ακριβώς έτσι αισθάνονται. Έχουν μέσα τους το σύνδρομο αυτό που λένε: "Αφού ψόφησε η δική μου κατσίκα, να ψοφήσει και του γείτονα".

έτσι!

πραγματικα λυπαμαι αγγελικουλα...ο Θεος να τους δωσει δυναμη. για την Αγια ειρηνη Χρυσοβαλαντου εχω ακουσει και εγω οτι ειναι θαυματουργη:|

κ εγώ γεννήθηκα χάρη στο θαύμα της, το μήλο!

γιατι βρε παιδι μου παλι???τι σας ειπε ο παιδιατρος??φιλακια πολλα στο ψυχουλακι μου απτην θεια αφροδιτη..:D

θα της δώσω κ θα της το πω!:D

καλημερα, καλημερα....καλη εβδομαδα...δεν βαλαμε μωλο κατω το σκ!!!αλλα ηταν ομορφα!!!θα μπω αργοτερα να σας πω λεπτομερειες γιατι ο αφεντικος ειναι στο ...τσακιρ κεφι πρωι πρωι!!!χαχααα. μακια σε ολες!!!

κ εδώ ήρθε με "κέφια"! τον αμίλητο!!!!:cool:

Καλημέρα σε όλες και καλή εβδομάδα!

Δεν τα θυμάμαι όλα όσα θέλω να σχολιάσω - θα γράψω ό,τι θυμάμαι!

Φέφη τί είπε ο παιδίατρος για το βήχα; Πολύ επίμονος ειναι πραγματικά κι έιναι κριμα που εχει πάρει τόσες αντιβιώσεις το παιδί. Περαστικά της. Και μπράβο που πληρώθηκες τον Απριλιο. Που καταντησαμε. Να χαιρομαστε που πληρωνομαστε με 3 και 4 μήνες καθυστέρηση....

σέσε μέσα!

Τα δικά μου νέα: για τα πονηρά μυαλά εννοούσα τριτο φαγητό και βγηκα αληθινή. Τελικά ειχαν σουτζουκάκια με πιλάφι. (Αν και για να πω την αλήθεια κι εγώ οταν το διάβασα κατάλαβα πως ακουγεται κάπως - χιχιχι). Επειδη το ΣΚ είχε έρθει ο άντρας μου ειχα αναλάβει εγώ το μενου κι έφτιαξα το Σάββατο γεμιστά και την Κυριακή κατσικάκι στο φουρνο με πατάτες. Άρεσαν και τα δύο αλλά βρε παιδιά σχολίαζαν τα γεμιστά - αν τα είχα πετυχει δηλαδή- λες κι ετρωγαν φαγητό κανενος διάσημου σεφ. Έλεος! Αφου μου ειπαν εν ψυχρώ οτι δεν περιμεναν να τα έχω καταφέρει τοσο καλά. Ευτυχώς αυτα τα σχόλια πλέον δεν με αγγιζουν αλλά δεν αντεχω τα παράπονα για την κουραση ενω αρνουνται οποιαδήποτε βοηθεια.

μπράβο σου!

Εβιρι μου στη Νυρεμβέργη ήμουν. Κοιτα κατά τη γνωμη μου και την εμπειρία μου αυτά τα σχόλια προκυπτουν από ενα μεγάλο κομπλεξ που αφορά την επίδειξη που μπορουν να κάνουν. Οι Έλληνες που πηγαν μετανάστες, όπου και να πηγαν, στην πλειοψηφία τους δουλεψαν σκληρά και πολλές φορες σε αντιξοες συνθηκες. Πηγαν όμως για ένα καλύτερο αυριο και στο μυαλό τους κυρίως ήταν το χρήμα. Μετά από τοσα χρονια λοιπον σκληρης δουλειάς σε χώρες που δεν έχουν τον καιρό της Ελλάδας, θέλουν να έρχονται εδώ και να επιδεικνύονται πχ. κοιτα τι περιουσία έκανα, κοιτα πόσα χαλάω στο πανηγύρι, κοιτα προικα που έφτιαξα κλπ. Με το ευρώ δεν μπορουσαν να το κάνουν, το μάρκο τους ευνοούσε. Έτσι λόγω κόμπλεξ βγάζουν αυτην την κακία που ανέφερες. Βάλε και τις οικογενειακές "αγάπες" που κρυβονται από πίσω και βγάλε τα συμπεράσματά σου.

Σημερα δεν ξέρω τι θα φάμε γιατι πάλι μου ανέφεραν κάμποσα φαγητά και δεν ξέρω τι θα αποφασίσει το συμβουλιο.

Φιλιά σε όλες

κ αυτό σωστό!

Καταρχήν,

Καλή εβδομάδα σε όλο το τιμ !!!

Πού είστε κοπελούδες μου ????????

Εμείς εδώ. Πήγαμε Ξυλ/στρο περάσαμε όμορφα. Τα παιδιά έπαιξαν με την ψυχή τους. Ζέστη είχε αρκετή, όχι όμως ανυπόφορη (όπως εδώ).... μπανάκι δεν κάναμε λόγω του Ν. ... και είχε μια θάλασσα λάδι, που δεν περιγράφεται...

Πάει όμως πολύ καλά το παιδί... σχεδόν έχουν απορροφηθεί τα ράμματα, περιμένουμε μόνο οι ακρούλες από τις κλωστές να πέσουν και θα είναι όλα ΟΚ.

Ευτυχώς, στο σημείο που στούκαρε δεν ενοχλείται καθόλου. Γελάει, τρώει, κοιμάται κανονικά οπότε... μικρό το κακό !

Για σήμερα μουσκεύω γίγαντες !

Φέφη μου,

Τί έγινε με το παιδί ??? Πήγατε στον γιατρό ??? Γράψε μια αράδα βρε πουλί 'μ κι έχω αγωνία !

Άντε, μαζευτείτε σιγά σιγά να γράψετε ΜΗΝ είστε έξω με τον καύσωνα και νερά να πίνετε, πολλά υγρά !!! Φιλάκιαααααα !

μπράβο στον Ν που είναι καλύτερα κ τί καλά που πέρασαν όμορφα κ διασκέδασαν τα πιτσιρίκια σου!!

ρίχτε ιδέες για μοσχάρι που περίσσεψε κοκιινιστό. πώς να το κάνω; με τί; όχι πατάτες. σιχάθηκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το αλλεργικό της είναι κάτι που με την πάροδο του χρόνου θα βελτιωθεί, αν εντοπίσετε ιδίως το ακριβές πρόβλημα... περαστικά σας :| !

Αν έχετε την ευχέρεια να την αφήνετε σε παππουδογιαγιάδες (εναλλάξ φαντάζομαι ε ?) τότε κάντ' το μην το συζητάς... από το να υποφέρει το παιδάκι μας μια στον σταθμό και 5 στο σπίτι... δεν λέει... να μου την φιλήσεις !

πιο πολύ τα πεθερικά, επειδή τον μπαμπά μου δεν θέλω να τον φορτώνω με την οδήγηση-δεν του έχω την εμπιστοσύνη που του είχα παλιά, προ πάρκινσον.

Κι εγώ τους είδα τους πίνακες... και είμαι σε σκέψη τί να κάνω ποιόν να δηλώσω επειδή είχα μια κουβέντα οφ δε ρέκορντ με την υπ. του σταθμού μας και μου έδωσε πολύ καλή τιμή αν δεν περάσουν μέσω του προγρ/τος... είμαι σε δίλημμα ... άλλη μια φορά... να δηλώσω έναν μόνο όπως και πέρυσι ή 4 ???? ζεν ξέρω... :oops:

κ τους 4.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κι απο μας.

ΦΕΦΑΚΙ

περαστικα στο "Ρυπακι"μας.Αμαν πια...μια αλλεργίες την αλλη ιωσεις

ταλαιπωρειτε το αγαπακι μας.

Οσο για το σταθμο,θα συμφωνησω με την λοβ μας....μην την στελνεις καλυτερα.

Λοοοβ....

κουκουυυυυ τζα!!!!

Ακομα να καταλαβεις οτι στο καφε μας ειμαστε.."κυλησε ο τεντζερης και βρηκε το καπακι";

Αν δεν ταιριαζαμε.......:P

Οσο για της φωτο,το μεσημερι μπαινουν...υποσχεση!!!!

Πολυ χαρηκα με τα νεα του Νικολα μας.....γενναιο παιδι!

Μπραβο του!!!!

Εβιρη πολυ χαρηκα που περασατε ομορφα.....

λυπηθηκα ομως με την αντιμετωπιση των ελληνιδων...κριμα να μιλανε ετσι για την πατριδα τους...και κυριως για τους πατριωτες....αισχος!!!!

Αννια,την επομενη φορα θα εισαι απο τις πρωτες που θα καλεστει......

Εμεις Σαββατο πηγαμε τζαμπο....πηρα βρακακια για το θησαυρο και καναδυο αλλα πραγμματακια που ηθελα.

Χθες το απογευμα βγηκαμε για καφε με ενα αλλο φιλικο μας ζευγαρι με το παιδακι τους,σε εναν πανεμορφο χωρο...με κουνιες-παρκο-λιμνουλα με χελονακια,παπακια και ψαρακια.ειχε και αναψυκτηριο φυσικα και ετσι απολαυσαμε καφεδακι και κουβεντουλα και τα παιδια μας επαιζαν.

Σημερα το θερμομετρο κοντευει να σπασει...θα πιασουμε λεει 40αρι......:rolleyes:

Σε λιγο θα γεμισω με ζεστο νερο την πισινα του μικρου και θα τον βαλω μεσα να τσαλαβουτει...να δροσιστει βρε αδερφε.(κριμα που δεν χοραω....:tongue:)

Ευτυχως αυριο αναχωρουμε για μυτιλινη.ετσι θα κανουμε κανενα μπανακι.

Παω να γεμισω την πισινα και επανερχομαι.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Για σήμερα θα φάμε κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο.

χαιρομαι που περασατε τοσο καλα!!!

Σ' ευχαριστώ Αφροδίτη μου.

:shock::shock::evil::cool::cool:τι να πωωω???τι ζηλια και κακια ηταν αυτη???

Σου λέω έμεινα άφωνη. Είναι και στενόμυαλοι και κοντόφθαλμοι, γιατί δεν σκέφτονται ότι κακοπερνάνε οι ίδιοι οι συγγενείς τους πρώτα απ' όλα κι ύστερα οι απλοί άγνωστοι συμπατριώτες τους. Δε μπορεί να μην έχουν ξαδέρφια και θείους στην Ελλάδα.

Άρεσαν και τα δύο αλλά βρε παιδιά σχολίαζαν τα γεμιστά - αν τα είχα πετυχει δηλαδή- λες κι ετρωγαν φαγητό κανενος διάσημου σεφ. Έλεος! Αφου μου ειπαν εν ψυχρώ οτι δεν περιμεναν να τα έχω καταφέρει τοσο καλά. Ευτυχώς αυτα τα σχόλια πλέον δεν με αγγιζουν αλλά δεν αντεχω τα παράπονα για την κουραση ενω αρνουνται οποιαδήποτε βοηθεια.

Είσαι μεγάλη καρδιά που ξεπερνάς αυτά τα σχόλια και έτσι να συνεχίσεις για να βγεις εσύ κερδισμένη.

Εβιρι μου στη Νυρεμβέργη ήμουν. Κοιτα κατά τη γνωμη μου και την εμπειρία μου αυτά τα σχόλια προκυπτουν από ενα μεγάλο κομπλεξ που αφορά την επίδειξη που μπορουν να κάνουν.

Δεν αμφιβάλλω σ' αυτό.

Οι Έλληνες που πηγαν μετανάστες, όπου και να πηγαν, στην πλειοψηφία τους δουλεψαν σκληρά και πολλές φορες σε αντιξοες συνθηκες.

Αυτό να λέγεται και μάλιστα 2-3 φίλες από το σχολείο της κόρης μου μου έχουν διηγηθεί απίστευτες ιστορίες (σαν ταινία με τον Ξανθόπουλο) να είναι μοιρασμένη η οικογένεια, τα παιδιά να μεγαλώνουν με τη γιαγιά και οι γονείς να βρίσκονται στη Γερμανία για να στέλνουν λεφτά, άλλες οικογένειες να έχουν το ένα παιδί στην Ελλάδα με τη γιαγιά και να γεννάνε δεύτερο στη Γερμανία και τα δύο παιδιά να σμίγουν μετά από 5-10 χρόνια.

Για να μην αναφερθώ στις συνθήκες εργασίας των Ελλήνων μεταναστών, αλλά και στις συνθήκες διαβίωσης.

Παρόλ' αυτά δε νομίζω ότι αυτά τα βιώματα δικιολογούν τα αισθήματα που τρέφουν για τους συνανθρώπους τους πρώτα απ' όλα και δευτερευόντως για τους συμπατριώτες τους.

Θα συνεχίσω σε λίγο τα σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλημερα τι κανετε/?εμεις εδω καλα α μικρα με βηχαλακι και εγω εδω να λιωνω απο την ζεστη..Χτες ειδαμε την μπεμπουλα ειναι ακομα με το κεφαλι πανω και εχει γινει ολοκληρη κοπελα 1660γραμμαρια..Πητ μου εδωσε 10/9αν και μου ειπε επειδη ειναι το τριτο οτι μεχρι τελη αυγουστου θα γεννησω(αμην παναγια μου!)Απο κιλα ειμαι στα +7,5 και μου ειπε να παρω μεχρι 5ακομα...Αυτη η εβδομαδα προβλεπετε πολυ τρεξιμο γιατι θελω να παω τζαμπο να παρω κατι πραγματα που λειπουν απο την βαλιτσουλα και θα περικμενω μαστορια να μας βαψουν και να μας βαλουν σιτες στο παιδικο,να τελειωνουμε και με αυτο και μετα να κατσω σαν τον βουδα να περιμενω την μπουμπου....


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κι απο μας.

ΦΕΦΑΚΙ

περαστικα στο "Ρυπακι"μας.Αμαν πια...μια αλλεργίες την αλλη ιωσεις

ταλαιπωρειτε το αγαπακι μας.

Οσο για το σταθμο,θα συμφωνησω με την λοβ μας....μην την στελνεις καλυτερα.

ναι, έτσι κ αλλιώς με τέτοιο καύσωνα δεν θα την στέλναμε. αλλά από Οκτώβριο..βλέποντας κ κάνοντας. αλλά σίγουρα χαλαρά! μου άρεσε αυτός ο γιατρός. ήταν κάθετος! όχι σαν την άλλη...να πάει, να αρρωστήσει, να πας να μαμηθείς μωρή! αχ κ να της τραβούσα το μαλλί!!!!!!

Εμεις Σαββατο πηγαμε τζαμπο....πηρα βρακακια για το θησαυρο και καναδυο αλλα πραγμματακια που ηθελα.

Χθες το απογευμα βγηκαμε για καφε με ενα αλλο φιλικο μας ζευγαρι με το παιδακι τους,σε εναν πανεμορφο χωρο...με κουνιες-παρκο-λιμνουλα με χελονακια,παπακια και ψαρακια.ειχε και αναψυκτηριο φυσικα και ετσι απολαυσαμε καφεδακι και κουβεντουλα και τα παιδια μας επαιζαν.

πού καλέ; ζήλεψα!

Σημερα το θερμομετρο κοντευει να σπασει...θα πιασουμε λεει 40αρι......:rolleyes:

Σε λιγο θα γεμισω με ζεστο νερο την πισινα του μικρου και θα τον βαλω μεσα να τσαλαβουτει...να δροσιστει βρε αδερφε.(κριμα που δεν χοραω....:tongue:)

Ευτυχως αυριο αναχωρουμε για μυτιλινη.ετσι θα κανουμε κανενα μπανακι.

Παω να γεμισω την πισινα και επανερχομαι.

βοήθειά σας! τί καλά!!!!!!δηλαδή στο γυρισμό θα συναντηθείτε με τα κορίτσια πάλι; θα σκάσω απ' τη ζήλεια μου!

Καλημέρα κορίτσια μου.

Για σήμερα θα φάμε κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο.

Θα συνεχίσω σε λίγο τα σχόλια.

γειά σου εβιρούλα μου. πώς είνα ιτα κορίτσια σου; η μεγάλη πώς τα πάει;

κοριτσια μου καλημερα τι κανετε/?εμεις εδω καλα α μικρα με βηχαλακι και εγω εδω να λιωνω απο την ζεστη..Χτες ειδαμε την μπεμπουλα ειναι ακομα με το κεφαλι πανω και εχει γινει ολοκληρη κοπελα 1660γραμμαρια..Πητ μου εδωσε 10/9αν και μου ειπε επειδη ειναι το τριτο οτι μεχρι τελη αυγουστου θα γεννησω(αμην παναγια μου!)Απο κιλα ειμαι στα +7,5 και μου ειπε να παρω μεχρι 5ακομα...Αυτη η εβδομαδα προβλεπετε πολυ τρεξιμο γιατι θελω να παω τζαμπο να παρω κατι πραγματα που λειπουν απο την βαλιτσουλα και θα περικμενω μαστορια να μας βαψουν και να μας βαλουν σιτες στο παιδικο,να τελειωνουμε και με αυτο και μετα να κατσω σαν τον βουδα να περιμενω την μπουμπου....

πληρσιάζετε! με το καλό!

μπράβο σου ομορφούλα μου! ο συζυγάτος σου πώς είναι;

ούτε μείς έχουμε σίτες ...αχ, βαχ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, καλή εβδομάδα σε όλους.

Από την Παρασκευή δυσκολεύομαι πάρα πολύ να μπω στο καφέ, με πετάει έξω συνέχεια.

Κάντυ μου, σιδερένιο το παιδί. Περαστικά κι αγύριστα!

Δωράκι μου, όχι τις δικές μας φωτογραφίες, ε? Το ζωπυρόπαιδο θέλει να γράψει μήνυμα στο θησαυρό μας, όπως κανόνισαν!!

Φέφη μου, μήπως να πάτε το παιδί σε κάποιο αλλεργιολόγο? Πόσες μέρες συνολικά έχει πυρετό/βήχα?

Εβιράκι, θέλω να πω πολλά και για τους ομογενείς μας και για τα βιβλία των σχολείων και για το χάλι μας γενικά... αλλά θα επανέλθω κάποια άλλη στιγμή.

Δεν είμαι στα καλά μου. Ο Ζωπ έχασε την αγαπημένη του ξαδέλφη (ήταν κολλητοί) μετά από μια άνιση μάχη με την αρρώστια... κι είναι χάλια... Πολύ θλιμμένη κι εγώ αλλά προσπαθώ να "κρατηθώ" κάπως για να μην τον κάνω χειρότερα... Ήταν πολύ καλή γυναίκα, πολύ καλή...

ΥΓΕΙΑ κορίτσια μου, Ν' ΑΓΑΠΑΜΕ και να ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ. Όλα τ' άλλα, με κάποιο τρόπο, παλεύονται.

Θα τα πούμε πιο μετά μάλλον. Πάω για καμιά δουλειά, λίγο σερφάρισμα στο ίντερνετ, κάπως να ξεχαστώ.

Φιλιά.


Link to comment
Share on other sites

ζωπ μου τον ρωτήσαμε για παιδοαλλεργιολόγο κ μας εξήγησε ότι πιο πολύ θα μπερδευτούμε. έχω ακούσει ανάλογες περιπτώσεις.

ο βήχας της έχει περιοριστεί αρκετά. πυρετό δεν έχει.

για την απώλεια...τί να πω.........να έχει καλό Παράδεισο η γυναίκα...

Link to comment
Share on other sites

Φεφη τωρα θα παμε απευθειας μυτιλινη και οχι μεσο αθηνων,

οποτε δεν θα βρεθω ξανα με τα κοριτσακια...(δυστυχως!!!!)

Ζωπ

Οχι βρε χαρα μου,δεν θα βαλω δικες μας...αφου μου το πες οτι δεν θελεις......

ααααα,ολα κι ολα,εγω χατιρια δεν χαλαω!!!!;)

Για τον χαμο της ξαδερφης σας....λυπαμε πολυ....:(

καλο παραδεισο να εχει.....να ζησετε να τη θυμαστε!!!

Εβαλα το θυσαυρο για υπνο και αναψα κλιματιστικο...

επιτελους δροσια!!!!!!!!!

Απαπαπα δεν παλευεται η τοση ζεστη......

Σημερα το μενου μαε εχει κοτοπουλο.

Με τραχανα και βρωμη και σαλτσουλα για το θησαυρακι μας και

για μας ψητο........απο ψητοπολειο....:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ανηπομονω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

ρίχτε ιδέες για μοσχάρι που περίσσεψε κοκκινιστό. πώς να το κάνω; με τί; όχι πατάτες. σιχάθηκα.

Εμ έλα μου ντε ... με τί άλλο εκτός από ζυμαρικό ή πατάτα/πουρέ ???? :confused: δύσκολα μας έβαλες Φέφη μας ... Δευτεριάτικα ...

κ τους 4.

αυτό λέω να κάνω ... :cool:

Καλημερουδια κι απο μας.

...

Ευτυχως αυριο αναχωρουμε για μυτιλινη.ετσι θα κανουμε κανενα μπανακι.

Μπράβο Δωράκι να πάτε με το καλό !

Καλημέρα, καλή εβδομάδα σε όλους.

Δεν είμαι στα καλά μου. Ο Ζωπ έχασε την αγαπημένη του ξαδέλφη (ήταν κολλητοί) μετά από μια άνιση μάχη με την αρρώστια... κι είναι χάλια... Πολύ θλιμμένη κι εγώ αλλά προσπαθώ να "κρατηθώ" κάπως για να μην τον κάνω χειρότερα... Ήταν πολύ καλή γυναίκα, πολύ καλή...

Φιλιά.

Ω ρε γμτ... τί κρίμα !:cry: Ζωή σε εσάς... δυστυχώς ... Κουράγιο... άτιμη αρρώστια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...