Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , helena212 είπε:

      Καλημέρα, τι τρέλα είναι αυτή που περνάω Παναγία μου.. αύριο έχω την δεύτερη χοριακή, έχει ξεπρηστει το στηθος μου.. δεν νιωθω τίποτα..  δεν ξέρω και τι πρέπει να νιώθω..  δεν μπορώ αλλο

      Καλημέρα! Δεν είναι απαραίτητο ότι θα νιώσεις κάτι! Μπορεί και όλη σου την εγκυμοσύνη να μην καταλάβεις τίποτα!! Μακάρι δλδ να μη καταλάβεις τίποτα! 🙂

      13 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Κορίτσια καλησπερα την δεύτερα θα παω να κάνω τον υπερηχο αλλα αυτο με την αδεια θέλω να μάθω και εγώ είχα παρει δυο εβδομάδες απο την κανονική μου αλλα επείδη δουλευω σε σουπερμαρκετ και τυροκομικο η μαια μου ειπε θα μου ξαναγραψει αναρρωτικη.επισης είχα κόψει το αλάτι στα φαγητά μου πριν ολη την διαδιακασια γιατι είχα αρκετή πιεση τα τρώω αναλατα δηλαδή λέτε να υπαρζει θέμα;

      Καλημέρα! Οι γιατροι γράφουν αναλόγως τη περίπτωση αναρρωτικες. Αφού σου είπε η μαία σου ότι χρειάζεσαι λόγω δουλειάς αυτό και θα γίνει! Δεν είναι κάτι απλώς θα στείλεις την αναρρωτικη στην εργασία σου. Κι εγώ έχω ορθοστασία και βάρη στη δουλειά και έχουμε ήδη πει ότι θα μου ξεκινήσει αναρρωτικη από τη πρώτη μέρα. Τώρα για τα ανάλατα σε τι να υπάρχει θέμα γιατί δεν κατάλαβα. Ίσα ίσα αν έχεις πίεση όσο λιγότερο αλάτι τόσο το καλύτερο!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

κάγκλυ μου, κοριτσάρα μου! σου στέλνω φιλάκια κ αγκαλίτσες κ όλες μου τις ευχές όλα να σου έρθουν κατ' ευχήν!

πατουνάκια τί είναι; παπουτσάκια μωρουδιακά; υπόθεση έκανα.

ολοζώντανη είναι η εκκλησία μας!

Κάνε έντιτ όσο είσαι εντός του 24ώρου που το ανέβασες και γράψε κάτι άλλο.

έγραψα ήδη ένα τραγουδάκι αφιερωμένο στο φέφο κ το φεφόπαιδο. στον φέφο το λέω όταν με πιάνει η ρομαντικούρα μου, στο φεφόπαιδο το έλεγα από τότε που ήμουν έγκυος!!!!!;)

εβίρι για το ελληνικό αλφάβητο...καθόλου τυχαίο!

ευτυχώς η πεθερά μου είναι φιλόλογος, ο δε πεθερός αρχαιολόγος κ οι δύο με βιβλία που έμειναν στην ιστορία!!!!!!!!!!!!

έχω κ εγώ ένα ψιλοπάθος με την ταυτότητά μου, ιστορία, γλώσσα, οπότε δεν μασάω για το παιδί!

ζωπ, άξιζε τον κόπο!!!!!!

το πόσο σας ζήλεψα δεν μπορώ να το αποδώσω με λέξεις!!!!!!!

οι 2 σύζυγοι (ο δικός μου δούλευε) σε καλοσύνη και απλότητα...

το επιβεβαιώνω κ εγώ αυτό! είναι θησαυροί τα αγόρια τους! σε κερδίζουν με τη μία!

και οι ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ σε ΒΑΘΟΣ ΨΥΧΗΣ... πραγματικοί ΜΠΑΞΕΔΕΣ και οι δυο τους... Σαν να γνωριζόμαστε από χρόνια...

έτσι ακριβώς!

2) Κόρη Κάντυς - γιος Δώρας = κεραυνοβόλος έρωτας = καρδούλες στον αέρα, αγκαλιές, φιλιά, χάδια!!!!!:D

ώπα της! θα γίνει μακελειό!

άστον κάτο Σεμινόσαυρε! τον είδε η Ρύπα μου πρώτη!!!!!!!!

Συμπεθέρα βάλε τάξη! έδωσες λόγο μαρή!

αν από την άλλη υπάρχει αίσθημα, η κόρη μου θα βρει άλλο ταίρι!

πού να βρω όμως άλλα συμπεθέρια τόσο χρυσά;

λετ μη θηγκ...έχω δει πολλά αστεράκια εδώ στο πάρεντς...αλλά θα τσεκάρω συμπεθέρες λεπτομερώς!:tongue:

Φωτεινούλα, το τρίτο τί είναι; μη μας κολάζεις!!!!!

κ είμαι αδιάθετη!:rolleyes:

Ηλιαχτίδα πολύ σοφά όσα έγραψες για τη βοήθεια!!!!!!

Ελένη, καλά αποτελέσματα στον πεθερό.

περαστικά του, σιδερένιος ο θείος!

καλά να περάσετε! όχι καλά, τέλεια!

με ανατρίχισες με τη ζώνη της Παναγίας! κ με την υιοθεσία!

κάντυ μου τί δουλειά είχε ο Ν στην πισίνα; έχουν στο σχολείο;

περαστικά κ μπράβο του για την ψυχραιμία του! κ τη δική σου!

εβίρι, κουράγιο κ να περάσετε πολύ πολύ όμορφα, η εμπειρία να αξίζει την κούρασή σου!

AMBER ALERT έλαβε τέλος !!!

3 ράμματα σύνολο !

Δεν τον θέλει να πάει θάλασσα με τπτ... ΟΚ, τουλάχιστον μίλησα μαζί του είναι μες στην τρελή χαρά... γιατί ήταν μόνος του με την Δ/ντρια σε ένα κάμπριο πεζό... άντρες παιδί μου, τί να πεις !

Μου είπε ότι πήρε και μετάλλιο το ψυχάκι μου

"Δεν έκλαιγα μαμά - ήμουν γενναίος !!!"

":cool:

μπράβο του το αγόρι μου!

Κάγκλυ μου,

και μη χειρότερα... Γραμματική-ευαγγέλιο έχω του Μανόλη Τριανταφυλλίδη, εγώ με αυτή θα διδάξω τα παιδιά μου να μάθουν να γράφουν και να εκφράζονται σωστά !

Δε πα να κάνουν όσους νεοτερισμούς θέλουν !

Η Ελληνική γλώσσα, όσο και να την χτυπήσουν, είναι ανεξάντλητη και ως λαός είμαστε τυχεροί που την μιλάμε. Όλα τα άλλα μόνο ως σχέδια εξόντωσης θα μπορούσα να τα εκλάβω... :|εγώ με το φτωχό μου το μυαλό !

την ίδια φτώχεια έχουμε...:P

.....τώρα Φωτεινή με όλο το θάρρος... :tongue: με τρώει η γλώσσα μου.... :oops:

δεν θα το πω !!! Θου Κύριε !!! :-P

ταύτιση!!!;)

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες για τα λόγια συμπάθειας προς τον αδερφό μου! Πραγματικά με κάνατε να νιώσω καλύτερα! Μόλις ηρεμήσουν λίγο κι εκείνοι θα τους μιλήσω για την αγία Ειρήνη.

Ζωπ ξέρουν τι φταίει κι ακολουθούσαν αγωγή για μήνες πριν κάνουν την προσπάθεια. Τέλος πάντων, θα ηρεμήσουν και θα οργανωθούν ξανα!

δεν είναι κακό να αλλάξουν κ γιατρό!

Όοοοοοοοοοοοοοοχι φιλενάδα να τα λες "σωστά" !!!!! Η κάντυ ήτο εκεί από τος 8.10 -σωστό- και ΑΦΟΥ μάς ανέχτηκαν, ε ναι λοιπόν έχω να σας το συστήσω ανεπιφύλακτα το μέρος... :rolleyes:

μιλάμε για πολλή κουλτούρα ... πετύχαμε και live εμφάνιση (πού πας ω ρε Καραμήτρο ???????????????:cool:) με κάτι σαν jazz... αμέ (!)... και η κόρη μου χόρευε, κατενθουσιάστηκε το παιδί ! Ήθελε να πάει να πάρει και το μικρόφωνο σας λέω ! {όλα αυτά έγιναν όσο περιμέναμε μόνοι μας:-P:razz::-P}

...κι ενώ τα παιδιά μου είχαν ολίγον τί απηυδήσει... ευτυχώς εμφανίστηκε η Ζωπ μετά του τέκνου της !!!! Ω τί χαρά ! Έφερε και άλλα αυτοκίνητα το καλό της το παιδί !!!!! ;)

Πήραμε και παγωτό -προσπαθούσαμε βλέπετε να τα πείσουμε να βάλουν τον μώλο τους σε μια καρέκλα και να σταματήσουν να κάνουν τις σβούρες....- ε, και πολλά αποτελέσματα δεν είδαμε...

ΩΣΠΟΥ

Εμφανίστηκε ΚΑΤΑΚΟΠΗ μεν αλλά ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ δε η Δώρα μετά συζύγου και τέκνου !!!!!! :rolleyes:

όντως!

Ειλικρινά δεν βρίσκω λόγια να περιγράψω την χαρά μου που επιτέλους σας είδα !!!!! Μπορεί να ήταν λίγο (μια τζούρα από Ζωπ:| και μισή από Δώρα:|) ΑΛΛΑ, ναι, αισθάνομαι σαν να ξεραινόμαστε χρόνια και ζαμάνια !

Θα ήθελα να είχαμε βάθος χρόνου να λέμε και να λέμε και να μην μας τελειώνουν !

Για τα παιδιά μας ό,τι και να πω θα είναι λίγο !

Ο μικρός της Δώρας μας σαν ζωγραφιά, ένας χαμογελαστός ξανθός άγγελος !!!! Τον βλέπεις και θες αμέσως να του ζουλήξεις τα

μαγουλάκια !!!!

Ο "μεγάλος" πάλι της Δώρας, δεν ξέρω γιατί, αλλά μου φάνηκε φτυστός η μάνα του (στην έκφραση), αντράκι σωστό που το καμάρωσα ! Έδειξε και κάτι ωραία κόλπα στον Σεμινόσαυρο την δικιά μου τύπου "πώς σκαρφαλώνουμε από τα κάγκελα" χα χα .... ουιιιιι και λίγο θέλει η άλλη να ακολουθήσει...

στον δρόμο της επιστροφής σκεφτόμουν πόσα γρήγορα τελικά μεγαλώνουν τα παιδιά... ότι είναι σαν κλαδάκια που γίνονται δέντρα σαν τα ποτίσεις... :rolleyes: αυτή η εικόνα μου έρχεται στο μυαλό όταν θυμάμαι τον γιο σου Ζωπ !

Να τα χαίρεστε τα ζουζούνια σας κοριτσάρες μου και όλα, μα όλα τα παιδάκια του κόσμου να είναι γερά κι ευτυχισμένα !

.................Επί του θέματος τώρα....

τί να γράψω... η Δώρα μας γλυκιά και όμορφη, χαριτωμένη σαν ένα κοριτσάκι - με ευγένεια ψυχής που φαίνεται στο χαμόγελό της... ο άντρας της δε "μπαμπάτσικος", "ωραίος" πώς να το πω... φαίνεται καλό παιδί και, κυρίως, ταιριαστό ζευγάρι φτου φτου και ξανά μανά φτού !!!

Τώρα για την Ζωπ.... μου έβγαλε αυτή την ηρεμία, μια γαλήνη... δε πα να είχαν συμβεί τι χίλια μύρια μέχρι να φτάσει.... εκείνη εκεί αγέρωχη, "στητή" και αρχόντισσα βρε παιδί μου !!!! Πολύ πράος άνθρωπος, τα έχει μελετήσει εις βάθος όλα... σου έβγαζε μια "σοφία"...:cool:

Σας υπέρ,υπέρ-ευχαριστώ που σκεφτήκατε καταρχήν να το κανονίσουμε και 2ον που τα καταφέρατε να βρεθούμε κι ας ήταν υπό αυτές τις (δύσκολες ομολογουμένως) συνθήκες !

Α ! Να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω και τον Λοβ μου που ΑΓΟΓΓΥΣΤΑ κηνύγαγε τα τέκνα μας προκειμένου να προλάβω να σταυρώσω καμιά κουβέντα !!!!

:tongue::tongue::tongue:Το Όσκαρ καλέ από πού το παραλαμβάνω ???????????????????????

ο λαβ σου είναι μάλαμα! κ εσύ το ίδιο, γι' αυτό ταιριάξατε!

ο μεγάλος κ ο μικρός της δώρας κ μπέρδεψα τα μπούτια μου μαντάμ!

θες κ όσκαρ! 3 φορές το διάβασα η γυναίκα κ ακόμα δεν κατάλαβα!

....δεν ειπα " τί μαγειρεύουμε σήμερα " και καμία σας (αλλοπαρμένες) δεν μπήκε στον κόπο να αναρωτηθεί ????? Μα, καλά, τί τόπικ είναι αυτό ?????? χάλια μαύρα !

Μοσχαράκι έβγαλα από την κατάψυξη, το προορίζω για κοκκινιστό τώρα αν θα είναι μόνο του στην κατσαρόλα ή παρέα με κάτι μελιτζάνες... δεν το έχω αποφασίσει ! Θα κάνω γκάλοπ {στην φαμίλια} - θα δείξει !

αστέρι μου!

Κοριτσάκια μου σας χαιρετώ!!!

Θα τα πούμε μάλλον σε μια βδομάδα! Φιλάκια!!!!

φιλιά!

τα νέα μου, πληρώθηκα τον Απρίλιο! καλό μήνα!

το παιδί είναι με χάλια βήχα, πιο έντονο, συχνό, ξηρό. της χάλασε τον ύπνο το βράδυ. χώρια ο εκνευρισμός απ' τα εισπνεόμενα. δέσαμε!

σήμερα καθάρισα το σπίτι! τελείωσα με εξ. εργασίας στας εξοχάς, ξέρετε! κ το απόγευμα έχουμε παιδίατρο για επανεξέταση! έχουμε κάψει φλάτζα με τον φέφο! τόση αντιβίωση κ καμία βελτίωση!!!!!

αλλεργία είναι; κρύωμα κ δεν πέρασε, δεν πέτυχε η αντιβίωση;

πάντως παιδικός τέρμα για φέτος!

η αδερφή μου θα μου στείλει πατάτες γιαχνί με λουκάνικα! τα κάνει μερακλίδικα!!!!!!!!λουκούμι!

αύριο θα θέλαμε θάλασσα, ιδίως η ρύπα σκούζει για θάλασσα!!! αλλά θα ναμένουμε οδηγίες παιδιάτρου.

νιώθω μια κούραση, άλλο πράγμα! πάω για μαμ κ τσιγάρο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τσαπερδώνες!!

Μα πόσα γράψατε πάλι...

Χαίρομαι πολύ για το τέλειο ραντεβού σας!!!Μπράβο Ζωπ-Κάντυ και Δώρα!

Θέλω κι εγώ!!!Ολες μαζί και ας είναι και σε παγκάκι!!!!!

Ελένη καλά αποτελέσματα του πεθερούλη και καλή ανάρρωση του θείου σου,να είναι πάντα καλά οι άνθρωποι!Καλά να περάσετε!!Θα μας λείψεις!

Κάγκλυ μου το όνειρό σου ανατριχιαστικό...Μην ξαναπείς ότι μας κουράζεις,α!Ολα καλα θα πάνε,φιλιά!

Εβίρι,δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση...Μπορεί να πρόκειται για μέρος ανθελληνικού σχεδίου,μπορεί να είναι λαθος και μόνο!Γιεεεες,μη σας κάνει εντύπωση...

Πόσα και πόσα βιβλία σχολικά είναι γεμάτα ανακρίβειες,λάθη,παραλείψεις...Ουουουου

Πιο πολύ πιθανό μου φαίνεται το πρώτο σενάριο,αλλά θέλω να είμαι αισιόδοξη...

Φέφη φιλάκια στο Ρυπάκι!!Κι αν δεν μας θελει η καραμελίτσα,αν δε σας θελει ο Ρ,εδώ είμαστε εμείς!!ΧΑχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

............

2) Κόρη Κάντυς - γιος Δώρας = κεραυνοβόλος έρωτας = καρδούλες στον αέρα, αγκαλιές, φιλιά, χάδια!!!!!:D

ώπα της! θα γίνει μακελειό!

άστον κάτο Σεμινόσαυρε! τον είδε η Ρύπα μου πρώτη!!!!!!!!

Συμπεθέρα βάλε τάξη! έδωσες λόγο μαρή!

α χα χα !!!! Γελάω μόνη μου (δυνατά κιόλας) σαν την χαζή ! Φέφη μου, μα τον Θεό, τίποτα δεν έκαμα η δόλια... σου λέω από μόνα τους... ΑΛΛΑ έχε πίστη στο παιδί μου.... αλλού θα βρει λιμάνι !:rolleyes: κάτι μου λέει το ένστικτό μου οϊμέ....

αν από την άλλη υπάρχει αίσθημα, η κόρη μου θα βρει άλλο ταίρι!

πού να βρω όμως άλλα συμπεθέρια τόσο χρυσά;

λετ μη θηγκ...έχω δει πολλά αστεράκια εδώ στο πάρεντς...αλλά θα τσεκάρω συμπεθέρες λεπτομερώς!:tongue:

...........

κάντυ μου τί δουλειά είχε ο Ν στην πισίνα; έχουν στο σχολείο; Ναι τα πηγαίνουν από τον σταθμό τώρα που είναι καλοκαίρι 2 φορές την εβδομάδα σε ανοιχτή πισίνα... δεν ξέρω αν το άλλο παιδάκι τον έσπρωξε πάνω στο "παιχνίδι" τους ή σε κάποιον "τσακωμό" τους...

περαστικά κ μπράβο του για την ψυχραιμία του! κ τη δική σου! Ευχαριστώ ματάκια μου !

...

μπράβο του το αγόρι μου!

....

ταύτιση!!!;)ουνα ράτσα ούνα φάτσα τέεεεεελος !

...

ο λαβ σου είναι μάλαμα! κ εσύ το ίδιο, γι' αυτό ταιριάξατε! (καρδούλες)

ο μεγάλος κ ο μικρός της δώρας κ μπέρδεψα τα μπούτια μου μαντάμ!

θες κ όσκαρ! 3 φορές το διάβασα η γυναίκα κ ακόμα δεν κατάλαβα!

Πω πω μάνα μου τί είσαι εσύ ωρέ ????? Ψύλλο καλυβώνεις... 100 φορές το διάβασα ούτε μισή δεν το πρόσεξα... ΟΚ μην βαράτε μανδάμ εδιορθώθη ...εννοούσα ο μικρός της Δώρας ο μεγάλος του Ζωπακίου :tongue::rolleyes::cool:

....

τα νέα μου, πληρώθηκα τον Απρίλιο! καλό μήνα! ντουπιιιιιι !!!!

το παιδί είναι με χάλια βήχα, πιο έντονο, συχνό, ξηρό. της χάλασε τον ύπνο το βράδυ. χώρια ο εκνευρισμός απ' τα εισπνεόμενα. δέσαμε!

σήμερα καθάρισα το σπίτι! τελείωσα με εξ. εργασίας στας εξοχάς, ξέρετε! κ το απόγευμα έχουμε παιδίατρο για επανεξέταση! έχουμε κάψει φλάτζα με τον φέφο! τόση αντιβίωση κ καμία βελτίωση!!!!!

αλλεργία είναι; κρύωμα κ δεν πέρασε, δεν πέτυχε η αντιβίωση;

πάντως παιδικός τέρμα για φέτος!

.....

αύριο θα θέλαμε θάλασσα, ιδίως η ρύπα σκούζει για θάλασσα!!! αλλά θα ναμένουμε οδηγίες παιδιάτρου.

νιώθω μια κούραση, άλλο πράγμα! πάω για μαμ κ τσιγάρο!

Πω πω η καημενούλα μου ΑΚΟΜΑ βήχει ρε γμτ το παιδί ???? :|

Να πω μια βλακεία ??? Μην είναι αλλεργικό ???? Τώρα θα μου πεις αλλεργία τέτοια εποχή μάλλον δεν παίζει αλλά η θάλασσα μόνο καλό θα μπορούσε να της κάνει ! Να πάτε, να πάτε.

Να μας γράψεις και τα νέα από τον παιδίατρο και πού είσαι ???? Να κοιτάξεις να ξεκουραστείς ολίγον το σ/κ ! Μην πλακωθείς στις δουλειές ΜΟΝΟ ! Σ αγαπώ !

Κι εμείς λέμε αν τα καταφέρουμε να πάμε ξυλόκαστρο αύριο το πρωί. Μπάνιο βέβαια με τα ράμματα... δεν αλλά δεν πειράζει. Έστω να παίξουν, να αλλάξουμε λίγο παραστάσεις και να μην είμαστε μέσα κλεισμένοι με το αιρ-κοντίσιον αλλά έξω στον καθαρό αέρα... κάτι είναι και αυτό ε ?

Καλό ταξίδι και στην Αγγελικούλα2 μας !!!!

Συμπεθέρα μου πού είσαι κοριτσάκι μου ??????????????????

Περιστέρω μας ???????

Ζωπάκι ????? και λοιπές και λοιπές και λοιπές ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά κορίτσια, αποφάσισα να μην πάω στο καινούργιο σχολείο απόψε στη γιορτή που κάνουν, κι ο λόγος είναι, επειδή δε με πάνε τα πόδια μου. Δε θα αντέξω να είμαι και ξεκούραστη για αύριο, που ποιος ξέρει πόση ορθοστασία με περιμένει; Θα προτιμήσω να κάτσω στο σπίτι κι αν πάει ο Έβιρος στο σούπερ ίσως να φτιάξω μία πίτσα για αύριο για να φάμε με την κόρη μου για μεσημέρι εκεί που θα πάμε μαζί με διάφορα μπιχλιμπιδάκια για κολατσιό μια χαρά θα είναι. Για τον άντρα μου έχω κανονίσει να φάει πάλι γεμιστά που έφτιαξα αρκετά σήμερα.

Δε μου έφταναν αυτά είμαι και χώμα, λιώμα, πτώμα εξαιτίας του κακού ύπνου που έκανα απόψε. Κοιμήθηκα ελάχιστα και διακοπτόμενα. Γι' αυτό και δεν μπορώ να κουνήσω βήμα.

3 ράμματα σύνολο !

Αχ μωρέ το καημενούλι. Περαστικά του.

Μου είπε ότι πήρε και μετάλλιο το ψυχάκι μου

"Δεν έκλαιγα μαμά - ήμουν γενναίος !!!"

Μέσα στον πόνο του ήταν και γενναίος. Άχου τοοοοοοο. Συγχαρητήρια και για το μετάλλιο που πήρε.

"τέλος καλό, όλα καλά !"

Ναι ευτυχώς.

Βρε Εβίρι μου,

"Αρκετά δύσκολη" το λες εσύ αυτό ????????????? :shock: Να, μα τον Θεό, μου πετάχτηκαν τα μάτια έξω που το διάβαζα !!!! ΚΑΛΑ κουραγια πουλάκι μου και για σήμερα και για άυριο και... γενικά... έχουν σχέδιο εξόντωσης οι φίλοι μας οι γερμανοί και για τους εσωτ. μετανάστες μάλλον !!! χα χα :tongue:

Έτσι είναι όπως τα λες, διαφορετικά θα πει ότι έχω σαραβαλιαστεί πολύ.

Έβιρι ελπίζω όλο αυτό να είναι ένα κακόγουστο αστείο!

Όσο για την σημερινή και την αυριανή σου μέρα, κουράγιο!

Να περάσετε τουλάχιστον καλά και να αξίζει ο κόπος!

Σ' ευχαριστώ, εκεί που θα πάμε είναι τεράστιο λούνα παρκ, κάτι σαν το allou fan park στην Αθήνα. Κατά βάθος σκέφτομαι ότι θα πληρώσω πολύ ακριβά τις αυριανές φωτογραφίες. Γιατί το λέω αυτό; Επειδή έδωσα 54 ευρώ για δύο άτομα για την εκδρομή (στοιχίζει 27 ευρώ το άτομο συμπεριλαμβανομένης της διαδρομής με πούλμαν, την είσοδο στο λούνα παρκ και την ελεύθερη πρόσβαση στα παιχνίδια). Αλλά όμως, όπως τα είδα στο γιουτιούμπ μου φάνηκαν επικίνδυνα για την ηλικία των παιδιών μας. Άρα λοιπόν, το καλύτερο που θα κάνω αύριο είναι ότι θα τραβήξω φωτογραφίες στη διαδρομή κι εκεί μέσα που θα μου στοιχίσουν 54 ευρώ συν τα έξοδα των μπαταριών που θα χρειαστώ, γιατί δε νομίζω να ανέβουμε σε πολλά παιχνίδια, άσε που το δελτίο καιρού δείχνει βροχές.

.

η Δώρα μας γλυκιά και όμορφη, χαριτωμένη σαν ένα κοριτσάκι - με ευγένεια ψυχής που φαίνεται στο χαμόγελό της... ο άντρας της δε "μπαμπάτσικος", "ωραίος" πώς να το πω... φαίνεται καλό παιδί και, κυρίως, ταιριαστό ζευγάρι φτου φτου και ξανά μανά φτού !!!

Τώρα για την Ζωπ.... μου έβγαλε αυτή την ηρεμία, μια γαλήνη... δε πα να είχαν συμβεί τι χίλια μύρια μέχρι να φτάσει.... εκείνη εκεί αγέρωχη, "στητή" και αρχόντισσα βρε παιδί μου !!!! Πολύ πράος άνθρωπος, τα έχει μελετήσει εις βάθος όλα... σου έβγαζε μια "σοφία"...:cool:

Πολύ χαίρομαι που έχουμε τέτοιες φίλες (μαζί κι εσένα και τα υπόλοιπα κορίτσια του καφέ).

Μοσχαράκι έβγαλα από την κατάψυξη, το προορίζω για κοκκινιστό τώρα αν θα είναι μόνο του στην κατσαρόλα ή παρέα με κάτι μελιτζάνες...

χαχαχαχαχαχαχα βάλ' το παρεούλα να μην αισθάνεται μοναξιά.

Κοριτσάκια μου σας χαιρετώ!!!

Θα τα πούμε μάλλον σε μια βδομάδα! Φιλάκια!!!!

Φιλιά κι από μας Ελένη, καλές διακοπές να έχετε.

κάγκλυ μου, κοριτσάρα μου! σου στέλνω φιλάκια κ αγκαλίτσες κ όλες μου τις ευχές όλα να σου έρθουν κατ' ευχήν!

πατουνάκια τί είναι;

Κι εγώ έχω την ίδια απορία. Δεν έχω ξανακούσει αυτή τη λέξη.

ώπα της! θα γίνει μακελειό!

άστον κάτο Σεμινόσαυρε! τον είδε η Ρύπα μου πρώτη!!!!!!!!

χαχαχαχαχα

εβίρι, κουράγιο κ να περάσετε πολύ πολύ όμορφα, η εμπειρία να αξίζει την κούρασή σου!

Σ' ευχαριστώ Φέφη μου.

τα νέα μου, πληρώθηκα τον Απρίλιο! καλό μήνα!

Άντε μπράβο βρε, να σου ευχηθούμε και καλό Πάσχα.

το παιδί είναι με χάλια βήχα, πιο έντονο, συχνό, ξηρό. της χάλασε τον ύπνο το βράδυ. χώρια ο εκνευρισμός απ' τα εισπνεόμενα. δέσαμε!

Τι γίνεται μ' αυτό το πράγμα βρε παιδί μου. Με προβληματίζει.

Link to comment
Share on other sites

1) Έκανα αποτρίχωση άνω χείλους και η ανόητη σχεδόν μ' "έκαψε".Βρε την ασχετη.....

2) Γύρισα κατάκοπη κι ελαφρώς αργοπορημένη από τη δουλειά.

3) Με κουτσούλισε ένα πουλάκι και πλύθηκα κι άλλαξα από την αρχή. Ελα μωρε το πουλακι....δεν το ηθελε...

4) Στο δρόμο μ' έπιασε κάτι σαν διάρροια.αμαν βρε παιδι μου....

5) Μπερδεύτηκα και κατέβηκα εντελώς αντίθετα από κει που έπρεπε.

6) Είχα λιώσει από τη ζέστη.

7) Το κινητό μου τα είχε παίξει κι ανοιγόκλεινε κατά τα κέφια του.

8 ) Είχα φορέσει λάθος ζευγάρι φακών επαφής και μ' έκοβαν τα μάτια μου. χαμπαρι δεν πηρα λεμε...

(περιληπτικά τα παραπάνω)

Παρολα αυτα ησουν μια θεα.....σε ολα...χωρις υπερβολες!!!

Τα κατάφερα κι έφθασα στο ραντεβού... με την Κάντυ και το Δωράκι...!!!!:Dτι ομορφα ποιυ ηταν,αν και λιγο....

Η Κάντυ ήταν εκεί από τις 8.10, εγώ έφθασα τελικά στις 9 και το Δωράκι (από ταξίδι) στις 10.Ενα θα σου πω...οταν πηγαμε σπιτι,αφου μπανιαριστήκαμε οικογενειακώς,οταν ξαπλωσα κοιμηθηκα μεσα σε ενα λεπτο.........κομματια λεμε!!!!

Τώρα τι να (πρωτο)πω για την ουσία της συνάντησης?:D

Πολλές λεπτομέρειες δεν μπορώ να πω γιατί είμαι ξεθεωμένη, αύριο έχω πολύ πρωινό ξύπνημα και δύσκολη μέρα.

Όμως...

Τα παιδιά μας συναγωνίστηκαν σε ομορφιά, σκέρτσο, εξυπνάδα, ζωηράδα κι αγκαλιές...Οντως...

οι 2 σύζυγοι (ο δικός μου δούλευε) σε καλοσύνη και απλότητα...

και οι ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ σε ΒΑΘΟΣ ΨΥΧΗΣ... πραγματικοί ΜΠΑΞΕΔΕΣ και οι δυο τους... Σαν να γνωριζόμαστε από χρόνια...Και λιγα λες...

Τις ευχαριστώ τοοοοόσο πολύ γιατί κατέβαλλαν μεγάλο κόπο για να τα καταφέρουν να έρθουν!! Να είστε καλά ομορφιές μου!!Κι εσυ κοριτσαρα μου....τον ιδιο κοπο καταβαλλαμε ολες....

υ.γ. 1) Είχα κάτι πραγματάκια για τη Δώρα και τα ξέχασα σπίτι μου!:shock:Αυτο δεν εχει καμια σημασια,καρδια μου,το οτι συναντηθηκαμε,ξταν το παν!!!!!

2) Κόρη Κάντυς - γιος Δώρας = κεραυνοβόλος έρωτας = καρδούλες στον αέρα, αγκαλιές, φιλιά, χάδια!!!!!:D

:D:p Πραγματικα,τι αγαπη....τι αγκαλιες.......Αυριο θα βαλω φωτο στο φβ

Αυτό θ' αφήσω να σας το περιγράψει το Δωράκι! :wink: χαχαχαχαχαχαχαχα!!

Ποια λες καλε;εκεινη την αχλαδω,απαπαπαπαπα...λες και καθομασταν εκει μονοι μας μπαστακες και τις τρωγαμε το φαι της εκανε......απαπα την ξυνομουρα!!!!!!

Καλό μας ξημέρωμα!!!

Καλημέρα !

Είχα πολλή όρεξη να γράψω (και να σχολιάσω) αλλά με πήραν τηλ από τον σταθμό. Στην πισίνα ένα παιδάκι έσπρωξε τον Ν και του άνοιξε το πηγούνι... μίλησα με το παιδί, ήταν καλά στην διάθεσή του δεν έκλαιγε, ακουγόταν χαρούμενος...

τον πάνε όμως προληπτικά στο Παιδιατρικό του Τζανείου μήπως και θέλει ράμματα...

καθομαι σε αναμμένα κάρβουνα ! Να με πάρουν τηλ να ηρεμήσω και θα μπω να σας πω - φιλάκια πολλά !

Αχ ψυχουλα μου......πονεσε η καρδια μου....

AMBER ALERT έλαβε τέλος !!!

3 ράμματα σύνολο ! Ελα ρε....

Δεν τον θέλει να πάει θάλασσα με τπτ... ΟΚ, τουλάχιστον μίλησα μαζί του είναι μες στην τρελή χαρά... γιατί ήταν μόνος του με την Δ/ντρια σε ένα κάμπριο πεζό... άντρες παιδί μου, τί να πεις !..Παλι καλα το αγορακι μου...

Μου είπε ότι πήρε και μετάλλιο το ψυχάκι μου

"Δεν έκλαιγα μαμά - ήμουν γενναίος !!!"

ψυχουλα μου...

Θα έφευγα με την μια Εβίρι μου αλλά δεν με άφησε η Διευθύντρια του σταθμού... ίσως και καλύτερα... μου έκανε εντύπωση ότι δεν έκλαιγε ο Ν που βλέπει άσπρη στολή και στρίβει ...:rolleyes:

...ας πω λοιπόν "τέλος καλό, όλα καλά !":cool:

Περαστικα λοβ μου...

Απαπα στα καλα καθουμενα....

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες για τα λόγια συμπάθειας προς τον αδερφό μου! Πραγματικά με κάνατε να νιώσω καλύτερα! Μόλις ηρεμήσουν λίγο κι εκείνοι θα τους μιλήσω για την αγία Ειρήνη.

Ζωπ ξέρουν τι φταίει κι ακολουθούσαν αγωγή για μήνες πριν κάνουν την προσπάθεια. Τέλος πάντων, θα ηρεμήσουν και θα οργανωθούν ξανα!

Φωτεινούλα με το καλό να έρθει στον κόσμο το νινάκι σου! Καλοστέριωτο!

Δωράκι, αν είχε καταφέρει να με βρει στο τηλέφωνο το Μεταξάκι μας θα ήμουν κι εγώ στην συνάντησή σας! Δεν πειράζει, θα μας δοθεί ξανά ευκαι ρία! Θα διαβάσω λεπτομέριες σε λίγο...

Κριμα βρε κοριτσακι...ελπιζω να μπορεσουμε μια αλλη φορα...

Πάω να συνεχίσω την ανάγνωση και επανέρχομαι!

Πολυ στεναχωρεθηκα για τον αδερφο και την νυφη σου.....

ευχομαι συντομα να γεμισει η αγκαλιτσα τους....

.... πάμε παρακάτω...

Όοοοοοοοοοοοοοοχι φιλενάδα να τα λες "σωστά" !!!!! Η κάντυ ήτο εκεί από τος 8.10 -σωστό- και ΑΦΟΥ μάς ανέχτηκαν, ε ναι λοιπόν έχω να σας το συστήσω ανεπιφύλακτα το μέρος... :rolleyes:κι εγωωωωω.ΝΑ ΠΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.......

εγω οταν ξανα παω αθηνα ΕΚΕΙ θελω να ξανα παω.......ακουτε ζωπ και καντυ;

μιλάμε για πολλή κουλτούρα ... πετύχαμε και live εμφάνιση (πού πας ω ρε Καραμήτρο ???????????????:cool:) με κάτι σαν jazz... αμέ (!)... και η κόρη μου χόρευε, κατενθουσιάστηκε το παιδί ! Ήθελε να πάει να πάρει και το μικρόφωνο σας λέω ! {όλα αυτά έγιναν όσο περιμέναμε μόνοι μας:-P:razz::-P}

Αστερακι σωστο το σεμινακι....

...κι ενώ τα παιδιά μου είχαν ολίγον τί απηυδήσει... ευτυχώς εμφανίστηκε η Ζωπ μετά του τέκνου της !!!! Ω τί χαρά ! Έφερε και άλλα αυτοκίνητα το καλό της το παιδί !!!!! ;)

Πήραμε και παγωτό -προσπαθούσαμε βλέπετε να τα πείσουμε να βάλουν τον μώλο τους σε μια καρέκλα και να σταματήσουν να κάνουν τις σβούρες....- ε, και πολλά αποτελέσματα δεν είδαμε...

ΩΣΠΟΥ

Εμφανίστηκε ΚΑΤΑΚΟΠΗ μεν αλλά ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ δε η Δώρα μετά συζύγου και τέκνου !!!!!! :rolleyes:

Οσο γι αυτο....γκουχ γκουχ...να τα γραφεις σιγα σιγα κι οχι τοσο αποτομα....θα πνιγω κι ολας....

Ειλικρινά δεν βρίσκω λόγια να περιγράψω την χαρά μου που επιτέλους σας είδα !!!!! Μπορεί να ήταν λίγο (μια τζούρα από Ζωπ:| και μισή από Δώρα:|) ΑΛΛΑ, ναι, αισθάνομαι σαν να ξεραινόμαστε χρόνια και ζαμάνια !

Θα ήθελα να είχαμε βάθος χρόνου να λέμε και να λέμε και να μην μας τελειώνουν !Ναι μωρε......κι εγω...

Για τα παιδιά μας ό,τι και να πω θα είναι λίγο !

Ο μικρός της Δώρας μας σαν ζωγραφιά, ένας χαμογελαστός ξανθός άγγελος !!!! Τον βλέπεις και θες αμέσως να του ζουλήξεις τα

μαγουλάκια !!!!

Ο "μεγάλος" πάλι της ΖΩΠ μας, δεν ξέρω γιατί, αλλά μου φάνηκε φτυστός η μάνα του (στην έκφραση), αντράκι σωστό που το καμάρωσα ! Έδειξε και κάτι ωραία κόλπα στον Σεμινόσαυρο την δικιά μου τύπου "πώς σκαρφαλώνουμε από τα κάγκελα" χα χα .... ουιιιιι και λίγο θέλει η άλλη να ακολουθήσει...

στον δρόμο της επιστροφής σκεφτόμουν πόσα γρήγορα τελικά μεγαλώνουν τα παιδιά... ότι είναι σαν κλαδάκια που γίνονται δέντρα σαν τα ποτίσεις... :rolleyes: αυτή η εικόνα μου έρχεται στο μυαλό όταν θυμάμαι τον γιο σου Ζωπ !

Να τα χαίρεστε τα ζουζούνια σας κοριτσάρες μου και όλα, μα όλα τα παιδάκια του κόσμου να είναι γερά κι ευτυχισμένα !

.................Επί του θέματος τώρα....

τί να γράψω... η Δώρα μας γλυκιά και όμορφη, χαριτωμένη σαν ένα κοριτσάκι - με ευγένεια ψυχής που φαίνεται στο χαμόγελό της... ο άντρας της δε "μπαμπάτσικος", "ωραίος" πώς να το πω... φαίνεται καλό παιδί και, κυρίως, ταιριαστό ζευγάρι φτου φτου και ξανά μανά φτού !!!

Τώρα για την Ζωπ.... μου έβγαλε αυτή την ηρεμία, μια γαλήνη... δε πα να είχαν συμβεί τι χίλια μύρια μέχρι να φτάσει.... εκείνη εκεί αγέρωχη, "στητή" και αρχόντισσα βρε παιδί μου !!!! Πολύ πράος άνθρωπος, τα έχει μελετήσει εις βάθος όλα... σου έβγαζε μια "σοφία"...Πραγματικα.....

Σας υπέρ,υπέρ-ευχαριστώ που σκεφτήκατε καταρχήν να το κανονίσουμε και 2ον που τα καταφέρατε να βρεθούμε κι ας ήταν υπό αυτές τις (δύσκολες ομολογουμένως) συνθήκες !Κι εγω σας ευχαριστω πολυ.....

Α ! Να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω και τον Λοβ μου που ΑΓΟΓΓΥΣΤΑ κηνύγαγε τα τέκνα μας προκειμένου να προλάβω να σταυρώσω καμιά κουβέντα !!!!

:tongue::tongue::tongue:Το Όσκαρ καλέ από πού το παραλαμβάνω ???????????????????????

Ελα απο δω...ετοιμο το εχω!!!!

2) Κόρη Κάντυς - γιος Δώρας = κεραυνοβόλος έρωτας = καρδούλες στον αέρα, αγκαλιές, φιλιά, χάδια!!!!!:D

ώπα της! θα γίνει μακελειό!

άστον κάτο Σεμινόσαυρε!χαχαχαχαχα,που τα βρησκεις μαρη συμπεθερα; τον είδε η Ρύπα μου πρώτη!!!!!!!!

Συμπεθέρα βάλε τάξη! έδωσες λόγο μαρή!Μωρε εγω λογο εδωσα....ο Θησαυρος μου ομως....γλυκαθηκε απο την μικρη ξελογιαστρα της ΛΟΒ μας....εεεεεμ εχει και καιρο να δει την συσα...αντε κανε καμια κινηση να σμιξουν ξανα....αντε οσο προλαβαινεις.....:tongue::lol: :lol:

αν από την άλλη υπάρχει αίσθημα, η κόρη μου θα βρει άλλο ταίρι!

πού να βρω όμως άλλα συμπεθέρια τόσο χρυσά;Καλα τωρα εγινα αλοιφη.........

λετ μη θηγκ...έχω δει πολλά αστεράκια εδώ στο πάρεντς...αλλά θα τσεκάρω συμπεθέρες λεπτομερώς!:tongue:

Ααααα κι εσενα σε κοβω ολιγων τι τσαχτπινομπιρμπιλιαρα......αμεσως να βρει αντικαταστατη μαρηηηηη!!!!!!!!

τα νέα μου, πληρώθηκα τον Απρίλιο! καλό μήνα!Κατι ειναι κι αυτο....

το παιδί είναι με χάλια βήχα, πιο έντονο, συχνό, ξηρό. της χάλασε τον ύπνο το βράδυ. χώρια ο εκνευρισμός απ' τα εισπνεόμενα. δέσαμε!Ρε συ φεφακι,καντε καμια περαιτερω εξεταση στη μικρη.......δεν μου αρεσει και τοσο ολο αυτο.......να μην σε αγχώσω καλη μου,αλλα εγω θα εκανα μια γενικη αιματος και μια ακτινογραφια θώρακος.....Ισως χρειαστει αλλη θεραπεια...ισως αντισταμινικο...

σήμερα καθάρισα το σπίτι! τελείωσα με εξ. εργασίας στας εξοχάς, ξέρετε! κ το απόγευμα έχουμε παιδίατρο για επανεξέταση! έχουμε κάψει φλάτζα με τον φέφο! τόση αντιβίωση κ καμία βελτίωση!!!!!

αλλεργία είναι; κρύωμα κ δεν πέρασε, δεν πέτυχε η αντιβίωση;

πάντως παιδικός τέρμα για φέτος!

η αδερφή μου θα μου στείλει πατάτες γιαχνί με λουκάνικα! τα κάνει μερακλίδικα!!!!!!!!λουκούμι!

αύριο θα θέλαμε θάλασσα, ιδίως η ρύπα σκούζει για θάλασσα!!! αλλά θα ναμένουμε οδηγίες παιδιάτρου.

νιώθω μια κούραση, άλλο πράγμα! πάω για μαμ κ τσιγάρο!

Ευχομαι να μην εχει τιποτα το παιδι κι η παιδιατρος να σας εχει πει ηδη οτι βλεπει βελτιωση......

Λοιπον φιλεναδες......οπως ειδατε γυρισαμε!!!!

Περσαμε πανεμορφα,αλλα,κουραστικαμε αρκετα!!!!!

Η πτηση μας πρως Αθηνα ηταν χαλια....ο θησαυρος εκανε εμετο απο το πολυ κουνιμα......ο μπαμπας ηταν στο τσαφ..

κι εγω η ερμη να μην ξερω τι να τους κανω και κυριως το μικρακι μου που ηθελε αγκαλια και δεν μπορουσα να τον παρω...κι εκεινος σπαραζε στο κλαμμα!!!!!

Ευτυχως φτασαμε καλα.

Στην τηνο περασαμε πολυ ομορφα,αναψα κερακια για ολες σας και τις οικογενειες σας...ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΣ!!!!!

Για την μεγαλη συναντηση τι να πω;

τρεχαμε με τους αντρες μας να προλαβουμε την ζωπ και την λοβ μαζι με τα τεκνα και τον λοβ.

Ευτχως προλαβαμε και πηραμε μια μικρη δοση.

Οτι και να πω θα ναι λιγο!!!!!!

Η ζωπ αρχοντογυναικα με ενα μονιμο γλυκο χαμογελο ζωγραφισμενο στο προσωπο της και μια καρδια μαλαμα.

Η λοβ μας κουκλα,με ματια γεματα αγαπη και ζεστασια...

ο λοβ,ενας αξιαγαπητος συζυγος που μας αγκαλιασε τοσο θερμα...λες και μας ηξερε χρονια πριν......

Τα δε παιδια........κουκλια....πανεξυπνα......ψυχουλες!!!!!!

Εκεινος ο γιος της ζωπ...(που μας υποδεχτηκε στην εξωπορτα.....)....που μολις μας ειδε ειπε με ανακουφιση και χαρα...."αντε....σας περιμεναμε....ηρθατε επιτελους!!!!!!!!!!!!!!!

Και απο πισω κατεφθασαν Νικολας και Σεμινα με ανοιχτες αγκαλιες......

μας γεμισαν φιλια και τα 3 παιδια...και οι 3 μεγαλοι....

Τι ομορφα που ενοιωσα...σα να ανταμωνα με την αδερφη μου και την οικογενεια της....τοσο αγαπη δεχτηκαμε.....ολοι μας......

Το καλυτερο ολων;Μα φυσικα η σεμινα κι ο θησαυρος μας....που ολη την ωρα χορευαν αγκαλια......και δεν ελεγαν να ξεκολλησουν :-P:lol:

Εβγαλα φωτο...αυριο μπαινουν φβ.......(να παρω μια ανασα η δολια....διοτι μπαΐλντισα...που λεν και στο χωριο μου!!!!

Παντως κοριτσια τα λογια μου ειναι φτωχα μπροστα σε αυτο που εζησα...σε αυτο που ενοιωσα...που δεχτηκα....

Σας ευχαριστω λοιπον με τη σειρα μου........για την ομορφη νυχτα....που με κανατε να ζησω...(αν και πολυ μικρη.......)...ευχομαι συβτομα να αξιωθουμε να ανταμωσουμε...παλι....και γιατι οχι;αυτη τη φορα ολες μαζι...καπου στη μεση.......αντε να το αργανωσουμε....ΑΞΙΖΕΙ!!!!!!!!

(Την αγγουρω σερβιτορα ας μην την σχολιασω.......καλυτερα...μη φαω και καρτα....)

Να πω στην εβιρη μας

να περασει τελεια και να διασκεδασει παρεα με την κορουλα της...μοναδικες στιγμες.....που δεν μας δινονται καθημερινα...ακομα κι αν εχουν τονους κουρασης!!!!!

Φιλια σε ολες.

Αυριο επανερχομαι πιο δυναμικα γιατι σημερα σερνομε.

Σας γλυκο φιλω.

Καλο ξημερωμα!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου

Τί ώρα να είναι άραγες και τί ώρα θα κοιμηθώ απόψε ένας Κύριος το ξέρει...

έχω ανάψει την πρέσα να ζεσταίνεται:rolleyes: ότι έχει στεγνώσει να το πατήσω (σημ.: αρκετά είναι αν φανταστείτε ότι άλλαξα και όοοοολα τα σεντόνια σήμερα, χώρια τα ρούχα μας) αλλά ήθελα τα πολλά να φύγουν και ότι μείνει να το σιδερώσω την Κυριακή πρώτα ο Θεός το βράδυ που θα γυρίσουμε...

Το φαγητό πρέπει να έγινε μούρλια...κι αυτό για αύριο πάει ... έφτιαξα και κάτι τρομερά καπκέηκς με λεμόνι και γιαούρτι μέσα να τα πάρουμε μαζί... μην παίρνω ετοιματζίδικα πράγματα μαζί μας. Μοσχοβόλησε όλος ο τόπος ! Θα τα φάμε και την Δευτέρα αν είναι τόσο νόστιμα όσο η μυρωδιά τους θα σας γράψω συνταγή ! Ευτυχώς το σπίτι είναι καθαρό, είχε έρθει η γυναίκα σήμερα...

Ο χάζμπεντ κάνει απόψε γιαγιά-sitting επειδή τα πεθερικά είχαν να πάνε σε γάμο και κάποιος έπρεπε να κάτσει με την έρμη την γιαγιά, η οποία, εκτός από αλτσχάϊμερ, έπεσε σπάζοντας γοφό με αποτέλεσμα να είναι σχεδόν κατάκοιτη... η καημένη έχει μείνει 40 κιλά άνθρωπος ! Ελπίζω με τις δουλειές να με προλάβει ξύπνια ή να έχω τα κουράγια να τον περιμένω :rolleyes: !

Το παιδάκι μου το μεγάλο, το αστεράκι μου, ας πω ότι είναι καλά... ευτυχώς στο σημείο που χτύπησε δεν ενοχλείται ιδιαίτερα... το 1ο μας μετάλλιο λόγω ραμμάτων δεν το περίμενα η αλήθεια είναι... στεναχωρήθηκα σήμερα αλλά δοξάζω και την Παναγία που τον έσωσε από πολύ χειρότερα που θα μπορούσαν να είχαν συμβεί...

Εβίρι μου,

Καλά έκανες και δεν ξε-πατώθηκες από σήμερα. το νέο σχολείο μπορεί (και) να περιμένει ! κακό timing ... ελπίζω αύριο να μην σας τα χαλάσει ο καιρός και να μας γράψεις πολύυυυυ πράγμα !;)

Καληνύχτα σας φιλώ εύχομαι ένα ξεκούραστο και χαρούμενο Σ/Κ !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε?? εμείς εδώ τελικά κόλλησε και ο μικρός και έκανε και αυτός ένα 24ωρο πυρετό, περίεργη ίωση αυτή αλλά την περάσαμε ανώδυνα ευτυχώς...Τελικά μου ακυρώσανε το ραντεβού για το ντόμπλερ που είχα χτες και θα πάω αύριο το απόγευμα....Μεταξάκι μου τι παληκαράκι ο Νικόλας σου περαστικά του και ευτυχώς δεν χτύπησε πολύ... Διαβάζω για νέο ειδυλιο μεταξύ Σεμινας Ραφαήλ ε???Καλέ για την συνάντηση δεν μου είπατε και μένα τίποτα:-(:sad::-(θα ρθείτε στο μαιευτήριο ε?ε?ε?ε?:rolleyes::tongue:Σήμερα δεν έχω μαγείρεμα έχω από χτες μακαρόνια με κιμά...Αν ξέχασα καμία συγχωρήστε με...Τα φιλιά μου σε όλες:P


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοπέλες.

Τελικά καλά περάσαμε χτες στην εκδρομή, χάρις στις ευχές σας.

Η διαδρομή προ το Μόναχο δεν είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Δεξιά-αριστερά της εθνικής οδού υπήρχαν εκτάσεις με πράσινο, χωράφια φυτεμένα και δέντρα. Μάλιστα σε κάποια σημεία είδα και αγρογλυφικά, τα οποία θα ψάξω λίγο στο ίντερνετ μήπως τα δω σε φωτογραφίες από ψηλά, γιατί περνώντας από δίπλα τους δεν μπορούσα να καταλάβω το σχήμα τους.

Το πάρκο με το λούνα-παρκ ήταν αρκετά μεγάλο και σίγουρα δεν πήγαμε σε όλα τα παιχνίδια του. Έτσι κι αλλιώς δε θα μπορούσε η κόρη μου να ανέβει σε όλα γιατί τα μισά και περισσότερα, ήταν απ' αυτά τα εντεροβγάλτικα. Πού ή σε πάνε στον 1ο όροφο του Θεού, ή σε αναποδογυρίζουν μέχρι να φτύσεις το γάλα που ήπιες τρία χρόνια πριν.

Είχαν φτιάξει πολύ όμορφο το χώρο αυτό, στον οποίο εκτός από τα παιχνίδια, υπήρχαν λιμνούλες διακοσμητικές με συντριβανάκια και νούφαρα, σε άλλο σημείο δύο ψεύτικοι νερόμυλοι από τους οποίους έπεφτε νερό από ύψος μέσα σε λίμνη, γεφυρούλες, χώροι με γρασίδι και δέντρα, λουλούδια φυτεμένα, καφετέριες, εστιατόρια, παγωτατζίδικα και 2-3 μαγαζάκια με αναμνηστικά και καρτ-ποστάλ.

Ευτυχώς, είχα παρέα κι άλλες μαμάδες με τις οποίες ανεβήκαμε κι εμείς σε κάποια παιχνίδια μαζί με τα παιδιά μας. Κάναμε κουβεντούλα, φάγαμε όλες μαζί κερνώντας ή μία την άλλη από τα φαγητά που είχε φτιάξει η κάθε μία (εγώ έφτιαξα τοστ και πίτσα), ήπιαμε το καφεδάκι μας σε μία από τις καφετέριες και γελάσαμε.

Ο καιρός ήταν περίεργος μέσα σε μία μέρα περάσαμε 3 εποχές. Μόνο χειμώνα και χιόνι δεν έκανε. Ξεκινήσαμε με συννεφιά και ψυχρούλα, περάσαμε σε βροχή, μετά φύσαγε διαλύθηκαν τα σύννεφα και από το μεσημέρι και ύστερα ο ουρανός ήταν σαν τον ελληνικό καθαρό ουρανό, έκανε πολύ ζέστη και ο ήλιος μας έκαψε. Ανισορροπίες.

Σήμερα πήγαμε σε παιδικό πάρτυ το μεσημέρι και γνώρισα 2-3 Ελληνίδες. Στενοχωρήθηκα και απογοητεύτηκα αρκετά όμως. Γενικά, έχω ξανασυναντήσει τέτοιες συμπεριφορές και σκέψεις εδώ, αλλά πιο καλυμμένες. Συγκεκριμένα, πιάσαμε κουβέντα για τη δεινή κατάσταση των Ελλήνων. Η μία κυρία (60άρα σε ηλικία) υποστήριζε ότι είχαμε κακομάθει που δεν πληρώναμε φόρους τόσα χρόνια και τώρα μας κακοφαίνεται. Της απάντησα ότι ο λαός δε φταίει για όσα φάγανε όλες οι κυβερνήσεις που πέρασαν από τη χώρα μας, για να πληρώνουμε τους δανειστές μας. Μου αντιπαρέβαλλε ότι στη Γερμανία οι Έλληνες και οι Γερμανοί πληρώνουν τα πάντα σε φόρους (εδώ που τα λέμε στη Γερμανία πληρώνεις και τον αέρα που αναπνέεις). Εκεί της απάντησα ότι, ναι μεν, αλλά δε συγκρίνονται οι δύο χώρες γιατί ο Γερμανός πολίτης, έχει καλή δουλειά και είναι υψηλόμισθος, άρα έχει και πληρώνει, ενώ στην Ελλάδα οι μισθοί είναι αρκετά χαμηλοί και π.χ. η καημένη η γιαγιά η συνταξιούχος μετράει τις ντομάτες που θα αγοράσει στις 14:00 το μεσημέρι από τη λαϊκή και μακαρίζει την τύχη της αν τις βρει πεταμένες δίπλα από τον πάγκο.

Το κλου της κουβέντας ήταν, να πεταχτεί μια άλλη κυρία, (περίπου 30άρα) και να πει ότι: "Δεν πειράζει ας τσιτσιριστούν λίγο κι αυτοί (οι Έλληνες που ζουν στην Ελλάδα). Εμείς πώς κακοπεράσαμε όταν ήρθαμε εδώ; (στη Γερμανία). Αποσβωλώθηκα και την κοιτούσα. Δηλαδή, με λίγα λόγια αισθάνεται τόσο χαρούμενη που κάποιοι (όχι άγνωστοι) πιθανόν συγγενείς της, ξαδέρφια, θείοι κλπ κακοπερνάνε και τσιτσιρίζονται από τη φτώχεια στην πατρίδα της.

Στην τηνο περασαμε πολυ ομορφα,αναψα κερακια για ολες σας και τις οικογενειες σας...ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΣ!!!!!

Ευχαριστούμε πολύ Δωράκι. Βοήθειά σας να είναι η Παναγία και κυρίως να βοηθήσει το μικρό Ρ. μελλοντικά στην υγεία του.

Η ζωπ αρχοντογυναικα με ενα μονιμο γλυκο χαμογελο ζωγραφισμενο στο προσωπο της και μια καρδια μαλαμα.

Η λοβ μας κουκλα,με ματια γεματα αγαπη και ζεστασια...

ο λοβ,ενας αξιαγαπητος συζυγος που μας αγκαλιασε τοσο θερμα...λες και μας ηξερε χρονια πριν......

Τα δε παιδια........κουκλια....πανεξυπνα......ψυχουλες!!!!!!

Εκεινος ο γιος της ζωπ...(που μας υποδεχτηκε στην εξωπορτα.....)....που μολις μας ειδε ειπε με ανακουφιση και χαρα...."αντε....σας περιμεναμε....ηρθατε επιτελους!!!!!!!!!!!!!!!

Και απο πισω κατεφθασαν Νικολας και Σεμινα με ανοιχτες αγκαλιες......

μας γεμισαν φιλια και τα 3 παιδια...και οι 3 μεγαλοι....

Μα τι ωραία πράγματα είναι αυτά που ακούω!!!!!!! (όπως σας έχω ξαναπεί εγώ τα ακούω τα γραπτά)

Να πω στην εβιρη μας

να περασει τελεια και να διασκεδασει παρεα με την κορουλα της...μοναδικες στιγμες.....που δεν μας δινονται καθημερινα...ακομα κι αν εχουν τονους κουρασης!!!!!

Έχεις δίκιο Δώρα μου, σ' ευχαριστώ πολύ.

Ελπίζω με τις δουλειές να με προλάβει ξύπνια ή να έχω τα κουράγια να τον περιμένω :rolleyes: !

Χαρά στο κουράγιο σου.

Εβίρι μου,

Καλά έκανες και δεν ξε-πατώθηκες από σήμερα. το νέο σχολείο μπορεί (και) να περιμένει ! κακό timing ... ελπίζω αύριο να μην σας τα χαλάσει ο καιρός και να μας γράψεις πολύυυυυ πράγμα !;)

Έβγαλα και φωτογραφίες που θα τις βάλω με τον καιρό.

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε?? εμείς εδώ τελικά κόλλησε και ο μικρός και έκανε και αυτός ένα 24ωρο πυρετό, περίεργη ίωση αυτή αλλά την περάσαμε ανώδυνα ευτυχώς...

Περαστικά του και του μικρούλη.

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι μου...

Τι να πω για αυτα που ειπες. Ολα αυτα δειχνουν ποσο κομπλεξ εχουν καποια ατομα..Και ποση ζηλια!!! Οι ιδιοι που αυτομακαριζονται για την αποφαση τους να ξενιτευτουν, και λενε ποσο ωραια ειναι ολα και ποσο οργανωμενα..ειναι οι ιδιοι που βγαζουν μια ζηλεια τρελλη!

Κανονικα αν περνας καλα, θες και ο αλλος να περναει καλα. αυτες σα να λενε εμεις δεν περναμε καλα αρα εσεις γιατι να περνατε?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Η νύφη μου έκανε 2η προσπάθεια εξωσωματικής και απέτυχε πάλι! :cry:
πραγματικα λυπαμαι αγγελικουλα...ο Θεος να τους δωσει δυναμη. για την Αγια ειρηνη Χρυσοβαλαντου εχω ακουσει και εγω οτι ειναι θαυματουργη:|
Καλέ κόρες ΚΑΜΙΑ σας δεν πρόσεξε το τικεράκι της Φωτεινής ?????????????????!
φωτεινουλα με το καλο το μωρακι σου, ναναι γερο και ναχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!
Τι κάνουν τα κοριτσάκια μου?

εγω καλά, ζεσταίνομαι πολύ πολύ.Κορίτσια επίσης θέλω να μοιραστώ και κάτι ακόμα μαζί σας που εμένε μου έδωσε πολύ κουράγιο και συνέχεια λέω να σας το γράψω και συνέχεια το αναβάλλω να μη σας τρώω το χρόνο.Η θρησκεία μας είναι ζωντανή.[/QUOTE]ολοζωντανη!!!πωπωωω, ανατριχιασα!!!δεν τρως κανενα χρονο, μην ακουω βλακειες!!!ποτε θα πας στον γιατρο?

Καλημέρα!Ο πεθερός μου εκανε την εξέταση η οπόια ήταν πολύ επίπονη και ταλαιπωρήθηκε πολύ, και σε 10 μέρες θα πάρουμε αποτελέσματα.ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα!!!

Επίσης ο θείος μου που σας είχα πει ότι είχε καρκίνο μπήκε προχθές χειρουργείο(7 ώρες) και πήγε πάρα πολύ καλά! Ευτυχώς και κάτι καλό!μπραβο και για τον θειο!!Σήμερα ετοιμάζω πράγματα και αύριο αναχωρούμε για μια βδομάδα να κάνουμε κα κανένα μπανάκι!να περασετε τελεια και να ξεκουραστειτε

Κι εμείς το ίδιο αντιμέτωπίζουμε... Μετα από 2 χρόνια μάλλον θα εγκαταλείψουμε το υπέροχο σχολείο μας και με στεναχωρεί πολύ αυτό...:(κριμμααααα:(

AMBER ALERT έλαβε τέλος !!!

3 ράμματα σύνολο !Μου είπε ότι πήρε και μετάλλιο το ψυχάκι μου "Δεν έκλαιγα μαμά - ήμουν γενναίος !!!"

πωοωωωω!!!!τι μπορει να παθεις στα καλα καθουμενα!!!!περαστικα και σιδερενιος!!!μπραβο του για την γενναιοτητα και εσενα για την ψυχριαμια σου...τελικα οταν ειμαστε και εμεις οι γονεις ηρεμοι, γινονται ολα πιο απλα,εεε???
έγραψα ήδη ένα τραγουδάκι αφιερωμένο στο φέφο κ το φεφόπαιδο. στον φέφο το λέω όταν με πιάνει η ρομαντικούρα μου, στο φεφόπαιδο το έλεγα από τότε που ήμουν έγκυος!!!!!;)πολυ ομορφο!!!

ώπα της! θα γίνει μακελειό!

άστον κάτο Σεμινόσαυρε! τον είδε η Ρύπα μου πρώτη!!!!!!!!χαχααααα

Συμπεθέρα βάλε τάξη! έδωσες λόγο μαρή!:tongue::tongue::tongue:

αν από την άλλη υπάρχει αίσθημα, η κόρη μου θα βρει άλλο ταίρι!

πού να βρω όμως άλλα συμπεθέρια τόσο χρυσά;ετσι μπραβοοο!!!

λετ μη θηγκ...έχω δει πολλά αστεράκια εδώ στο πάρεντς...αλλά θα τσεκάρω συμπεθέρες λεπτομερώς!:tongue:

τα νέα μου, πληρώθηκα τον Απρίλιο! καλό μήνα!με το καλο και η πρωτομαγια!!!

το παιδί είναι με χάλια βήχα, πιο έντονο, συχνό, ξηρό. της χάλασε τον ύπνο το βράδυ. χώρια ο εκνευρισμός απ' τα εισπνεόμενα. δέσαμε!γιατι βρε παιδι μου παλι???τι σας ειπε ο παιδιατρος??φιλακια πολλα στο ψυχουλακι μου απτην θεια αφροδιτη..:D

Γεια σας τσαπερδώνες!!

Μα πόσα γράψατε πάλι...

Θέλω κι εγώ!!!Ολες μαζί και ας είναι και σε παγκάκι!!!!!αχ και εγω πολυ!!!!

ο λαβ σου είναι μάλαμα! κ εσύ το ίδιο, γι' αυτό ταιριάξατε! (καρδούλες)??
μπραβο σας λοβ, ζωπ και δωρα που περασατε τοσο ομορφα...σας ζηλεψαμε ολες....:D
Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε?? εμείς εδώ τελικά κόλλησε και ο μικρός και έκανε και αυτός ένα 24ωρο πυρετό, περίεργη ίωση αυτή αλλά την περάσαμε ανώδυνα ευτυχώς...Τελικά μου ακυρώσανε το ραντεβού για το ντόμπλερ που είχα χτες και θα πάω αύριο το απόγευμα....
περαστικα σας και περιμενουμε τα νεα απτο ντοπλερ
Γεια σας κοπέλες.

Τελικά καλά περάσαμε χτες στην εκδρομή, χάρις στις ευχές σας. χαιρομαι που περασατε τοσο καλα!!!

Σήμερα πήγαμε σε παιδικό πάρτυ το μεσημέρι και γνώρισα 2-3 Ελληνίδες. Στενοχωρήθηκα και απογοητεύτηκα αρκετά όμως. Γενικά, έχω ξανασυναντήσει τέτοιες συμπεριφορές και σκέψεις εδώ, αλλά πιο καλυμμένες.

:shock::shock::evil::cool::cool:τι να πωωω???τι ζηλια και κακια ηταν αυτη???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα....καλη εβδομαδα...δεν βαλαμε μωλο κατω το σκ!!!αλλα ηταν ομορφα!!!θα μπω αργοτερα να σας πω λεπτομερειες γιατι ο αφεντικος ειναι στο ...τσακιρ κεφι πρωι πρωι!!!χαχααα. μακια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...