Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , helena212 είπε:

      Καλημέρα, τι τρέλα είναι αυτή που περνάω Παναγία μου.. αύριο έχω την δεύτερη χοριακή, έχει ξεπρηστει το στηθος μου.. δεν νιωθω τίποτα..  δεν ξέρω και τι πρέπει να νιώθω..  δεν μπορώ αλλο

      Καλημέρα! Δεν είναι απαραίτητο ότι θα νιώσεις κάτι! Μπορεί και όλη σου την εγκυμοσύνη να μην καταλάβεις τίποτα!! Μακάρι δλδ να μη καταλάβεις τίποτα! 🙂

      13 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Κορίτσια καλησπερα την δεύτερα θα παω να κάνω τον υπερηχο αλλα αυτο με την αδεια θέλω να μάθω και εγώ είχα παρει δυο εβδομάδες απο την κανονική μου αλλα επείδη δουλευω σε σουπερμαρκετ και τυροκομικο η μαια μου ειπε θα μου ξαναγραψει αναρρωτικη.επισης είχα κόψει το αλάτι στα φαγητά μου πριν ολη την διαδιακασια γιατι είχα αρκετή πιεση τα τρώω αναλατα δηλαδή λέτε να υπαρζει θέμα;

      Καλημέρα! Οι γιατροι γράφουν αναλόγως τη περίπτωση αναρρωτικες. Αφού σου είπε η μαία σου ότι χρειάζεσαι λόγω δουλειάς αυτό και θα γίνει! Δεν είναι κάτι απλώς θα στείλεις την αναρρωτικη στην εργασία σου. Κι εγώ έχω ορθοστασία και βάρη στη δουλειά και έχουμε ήδη πει ότι θα μου ξεκινήσει αναρρωτικη από τη πρώτη μέρα. Τώρα για τα ανάλατα σε τι να υπάρχει θέμα γιατί δεν κατάλαβα. Ίσα ίσα αν έχεις πίεση όσο λιγότερο αλάτι τόσο το καλύτερο!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου.

Έβαλα γεμιστά στο φούρνο (ντομάτες, πιπεριές, μελιτζάνες, κολοκυθάκια).

Σήμερα η μέρα μου θα είναι αρκετά δύσκολη. Τα παιδιά θα σχολάσουν πάλι μία ώρα νωρίτερα γιατί θα λείπει κάποια δασκάλα, γι' αυτό τρεχάλα έβαλα το φαγητό να γίνει, πριν φύγω. Μετά πρέπει να πάω να βγάλω λίγα μετρητά από την τράπεζα για να πάω για ψώνια και να έχουμε να κινούμαστε αυτή τη βδομάδα, μετά πρέπει να πάω με την κόρη μου να πάρουμε δώρο για το πάρτυ γενεθλίων που θα πάμε την Κυριακή, μετά θα έρθουμε σπίτι να φάμε, μετά θα ξαναφύγουμε για το καινούργιο σχολείο που θα πάει του χρόνου, επειδή σήμερα έχουν γιορτή και έχουν καλέσει με πρόσκληση όλα τα παιδιά που είναι εγγεγραμμένα. Η πρόσκληση γράφει ότι θα είναι από τις 16:00-22:00. Αν δε με δείτε μέχρι τις 22:30 πάρτε μερικά κουτάλια και ελάτε να με μαζέψετε.

Αύριο είναι η μεγάλη εκδρομή του σχολείου και θα πρέπει να είμαστε στο σημείο συνάντησης στις 07:00 το πρωί :!::!::!::!::!::!::!: Εεεεεε αυτοί παιδί μου ή κάνουν εκδρομή ή δεν κάνουν. Η ώρα επιστροφής θα είναι 19:00 το απόγευμα, θα φτάσουμε σε κάποιο κεντρικό σημείο γύρω στις 21:00 και εγώ με το παιδί στο σπίτι μας γύρω στις 21:30 το βράδυ. Τι να πω ευχές για δύναμη θέλω.

1) Έκανα αποτρίχωση άνω χείλους και η ανόητη σχεδόν μ' "έκαψε".:shock:

2) Γύρισα κατάκοπη κι ελαφρώς αργοπορημένη από τη δουλειά.:?

3) Με κουτσούλισε ένα πουλάκι και πλύθηκα κι άλλαξα από την αρχή.:rolleyes:

4) Στο δρόμο μ' έπιασε κάτι σαν διάρροια.:confused:

5) Μπερδεύτηκα και κατέβηκα εντελώς αντίθετα από κει που έπρεπε.:evil:

6) Είχα λιώσει από τη ζέστη.:cool:

7) Το κινητό μου τα είχε παίξει κι ανοιγόκλεινε κατά τα κέφια του.:mad:

8 ) Είχα φορέσει λάθος ζευγάρι φακών επαφής και μ' έκοβαν τα μάτια μου.:roll:

(περιληπτικά τα παραπάνω)

Βρε Ζωπ δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω. Ο τρόπος που τα περιγράφεις με κάνει να γελάω, όμως αν αντιμετώπιζα όσα εσύ μάλλον θα ξέσπαγα σε κλάματα.

Τώρα τι να (πρωτο)πω για την ουσία της συνάντησης?:D

Μπράβο κορίτσια που συναντηθήκατε, σας ζηλεύω.

Τα παιδιά μας συναγωνίστηκαν σε ομορφιά, σκέρτσο, εξυπνάδα, ζωηράδα κι αγκαλιές...

Πολύ χαίρομαι που το διαβάζω αυτό.

οι 2 σύζυγοι (ο δικός μου δούλευε) σε καλοσύνη και απλότητα...

Κι αυτό.

και οι ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ σε ΒΑΘΟΣ ΨΥΧΗΣ... πραγματικοί ΜΠΑΞΕΔΕΣ και οι δυο τους... Σαν να γνωριζόμαστε από χρόνια...

Κι αυτό.

Καλημέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας!

Καλά είμαι αδιόρθωτη, ενώ το είδα το τικεράκι σου, όταν έκανα κουότ στην απάντηση ξέχασα να σου ευχηθώ, να έχεις καλή εγκυμοσύνη και με κανένα πόνο να γεννήσεις ένα γερό και όμορφο μωράκι. Γενικά από μνήμη δεν πάω καλά τώρα τελευταία. Το έχω ξαναπεί φταίνε τα γεράματά μου.

Εβιρι μου ειμαι γεννημένη στη Γερμανία και όλοι οι δικοι μου παρακολουθουν γερμανικό ποδόσφαιρο, γιαυτο και οι γνώσεις.

Ααααα γι' αυτό. Σε ποιο μέρος γεννήθηκες;

Το άρθρο που ανέβασες το ειχα διαβασει κι εγώ. Στο όνομα της απλοποίησης και της παγκοσμιοποίησης αλλάζουν πολλά δυστυχώς. Μία γλώσσα που υπάρχει τοσα χρόνια να την καταστρέφουν τόσο γρήγορα.

Όπου να 'ναι θα ξανακαταλήξουμε στο κρυφό σχολειό, τουλάχιστον όσοι επιθυμούν να τη διατηρήσουν ζωντανή και αναλλοίωτη και τη γλώσσα και την ιστορία μας.

Ο πεθερός μου εκανε την εξέταση η οπόια ήταν πολύ επίπονη και ταλαιπωρήθηκε πολύ, και σε 10 μέρες θα πάρουμε αποτελέσματα.

Ευχές για να βγουν καλές οι απαντήσεις.

Επίσης ο θείος μου που σας είχα πει ότι είχε καρκίνο μπήκε προχθές χειρουργείο(7 ώρες) και πήγε πάρα πολύ καλά!

Περαστικά του και σιδερένιος.

Σήμερα ετοιμάζω πράγματα και αύριο αναχωρούμε για μια βδομάδα να κάνουμε κα κανένα μπανάκι!

Καλό ταξίδι και να περάσετε τέλεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Στην πισίνα ένα παιδάκι έσπρωξε τον Ν και του άνοιξε το πηγούνι...

Ωχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κάντυ μου, δε σου δίνουν άδεια για λίγη ώρα να δεις το παιδί και να σιγουρευτείς μόνη σου;

Link to comment
Share on other sites

Ωχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κάντυ μου, δε σου δίνουν άδεια για λίγη ώρα να δεις το παιδί και να σιγουρευτείς μόνη σου;

AMBER ALERT έλαβε τέλος !!!

3 ράμματα σύνολο !

Δεν τον θέλει να πάει θάλασσα με τπτ... ΟΚ, τουλάχιστον μίλησα μαζί του είναι μες στην τρελή χαρά... γιατί ήταν μόνος του με την Δ/ντρια σε ένα κάμπριο πεζό... άντρες παιδί μου, τί να πεις !

Μου είπε ότι πήρε και μετάλλιο το ψυχάκι μου

"Δεν έκλαιγα μαμά - ήμουν γενναίος !!!"

Θα έφευγα με την μια Εβίρι μου αλλά δεν με άφησε η Διευθύντρια του σταθμού... ίσως και καλύτερα... μου έκανε εντύπωση ότι δεν έκλαιγε ο Ν που βλέπει άσπρη στολή και στρίβει ...:rolleyes:

...ας πω λοιπόν "τέλος καλό, όλα καλά !":cool:

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουν τα κοριτσάκια μου?

εγω καλά, ζεσταίνομαι πολύ πολύ.

......

Κορίτσια επίσης θέλω να μοιραστώ και κάτι ακόμα μαζί σας που εμένε μου έδωσε πολύ κουράγιο και συνέχεια λέω να σας το γράψω και συνέχεια το αναβάλλω να μη σας τρώω το χρόνο.

Μέσα στο χειμώνα ονειρεύτηκα ότι ........

Η θρησκεία μας είναι ζωντανή.

Κάγκλυ μου,

Μην ξαναπείς/σκεφτείς ότι μας τρως... τον χρόνο ! :shock:

ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ με το όνειρό σου ! Τόσο ζωντανό και τόσο προφητικό... την ευλογία της Αγ. Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου να την έχεις κοριτσάκι μου πάντοτε - εσύ και το μωρό σου ! Και βεβαίως να πας να της αφήσεις τα πακουτάκια !!! Μεγάλη η Χάρη των Αγίων μας ! :P

Κορίτσια όταν βρείτε χρόνο να ρίξετε μια ματιά στο παρακάτω λινκ. Έχει να κάνει με το ελληνικό αλφάβητο που θα διδαχθεί (πιθανόν; ) του χρόνου στα σχολεία. Να είστε πάντα επιφυλακτικές σχετικά με τα βιβλία και τους δασκάλους των σχολείων μας. Προσωπικά έχασα πάσα ιδέα. Δεν θέλουν να αφήσουν τίποτα όρθιο και δυστυχώς υπάρχουν πάρα πολλοί ανθέλληνες ελληνικής καταγωγής που υποβοηθούν αυτά τα σχέδια. Και δυστυχώς αυτοί είναι και εκπαιδευτικοί.

http://www.enikos.gr/society/59174,To_oy_exafanise_h_kai_w.html

και μη χειρότερα... Γραμματική-ευαγγέλιο έχω του Μανόλη Τριανταφυλλίδη, εγώ με αυτή θα διδάξω τα παιδιά μου να μάθουν να γράφουν και να εκφράζονται σωστά !

Δε πα να κάνουν όσους νεοτερισμούς θέλουν !

Η Ελληνική γλώσσα, όσο και να την χτυπήσουν, είναι ανεξάντλητη και ως λαός είμαστε τυχεροί που την μιλάμε. Όλα τα άλλα μόνο ως σχέδια εξόντωσης θα μπορούσα να τα εκλάβω... :| εγώ με το φτωχό μου το μυαλό !

Καλημέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας!

.........

Και για να ειμαι στο θέμα δεν ξέρω τι θα φάμε σήμερα γιατί άλλα μου έλεγαν χθες το βράδυ και άλλα σημερα το πρωί. Μάλλον θα φάω κατι τριτο;)

Φιλιά

.....τώρα Φωτεινή με όλο το θάρρος... :tongue: με τρώει η γλώσσα μου.... :oops:

δεν θα το πω !!! Θου Κύριε !!! :-P

Καλημέρα! Να συνεχίσω κι εγώ το γκρουπάκι...Είμαι πτώμα!

Μέσα σε ένα 24ωρο 700χλμ με το παιδί δεν είναι και λίγο... Τες πα...Ο πεθερός μου εκανε την εξέταση η οπόια ήταν πολύ επίπονη και ταλαιπωρήθηκε πολύ, και σε 10 μέρες θα πάρουμε αποτελέσματα. Καλά αποτελέσματα εύχομαι !!

Επίσης ο θείος μου που σας είχα πει ότι είχε καρκίνο μπήκε προχθές χειρουργείο(7 ώρες) και πήγε πάρα πολύ καλά! Ευτυχώς και κάτι καλό! Μπράβο ! Να ευχηθώ περαστικά !

Σήμερα ετοιμάζω πράγματα και αύριο αναχωρούμε για μια βδομάδα να κάνουμε κα κανένα μπανάκι! Να περάσετε ΤΕΛΕΙΑ, να πάτε να ξεκουραστείτε, να χαρείτε τον ήλιο την θάλασσα και την ανεμελιά, να φορτίσετε μπαταρίες !!!! Θα μας λείψεις πολύ-πολύ !!!

Σήμερα τρώμε γιουβέτσι και μπαμιες με μελιτζάνες κα πιπεριές στο φούρνο.

Ωχχχχχχ.... και τα όργανα συνεχίζονται... Άντε να δούμε τι θα μας μείνει στο τέλος! Καλό κουράγιο Αφροδίτη!

Κι εμείς το ίδιο αντιμέτωπίζουμε... Μετα από 2 χρόνια μάλλον θα εγκαταλείψουμε το υπέροχο σχολείο μας και με στεναχωρεί πολύ αυτό...:(:( Καλά κουράγια και σε εσάς --- έλα αγαπούλα κι εσύ στην παρέα μας !

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η μέρα μου θα είναι αρκετά δύσκολη. Τα παιδιά θα σχολάσουν πάλι μία ώρα νωρίτερα γιατί θα λείπει κάποια δασκάλα, γι' αυτό τρεχάλα έβαλα το φαγητό να γίνει, πριν φύγω. Μετά πρέπει να πάω να βγάλω λίγα μετρητά από την τράπεζα για να πάω για ψώνια και να έχουμε να κινούμαστε αυτή τη βδομάδα, μετά πρέπει να πάω με την κόρη μου να πάρουμε δώρο για το πάρτυ γενεθλίων που θα πάμε την Κυριακή, μετά θα έρθουμε σπίτι να φάμε, μετά θα ξαναφύγουμε για το καινούργιο σχολείο που θα πάει του χρόνου, επειδή σήμερα έχουν γιορτή και έχουν καλέσει με πρόσκληση όλα τα παιδιά που είναι εγγεγραμμένα. Η πρόσκληση γράφει ότι θα είναι από τις 16:00-22:00. :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:Αν δε με δείτε μέχρι τις 22:30 πάρτε μερικά κουτάλια και ελάτε να με μαζέψετε.

Αύριο είναι η μεγάλη εκδρομή του σχολείου και θα πρέπει να είμαστε στο σημείο συνάντησης στις 07:00 το πρωί :!::!::!::!::!::!::!: Εεεεεε αυτοί παιδί μου ή κάνουν εκδρομή ή δεν κάνουν. Η ώρα επιστροφής θα είναι 19:00 το απόγευμα, θα φτάσουμε σε κάποιο κεντρικό σημείο γύρω στις 21:00 και εγώ με το παιδί στο σπίτι μας γύρω στις 21:30 το βράδυ. Τι να πω ευχές για δύναμη θέλω.

....

Βρε Εβίρι μου,

"Αρκετά δύσκολη" το λες εσύ αυτό ????????????? :shock: Να, μα τον Θεό, μου πετάχτηκαν τα μάτια έξω που το διάβαζα !!!! ΚΑΛΑ κουραγια πουλάκι μου και για σήμερα και για άυριο και... γενικά... έχουν σχέδιο εξόντωσης οι φίλοι μας οι γερμανοί και για τους εσωτ. μετανάστες μάλλον !!! χα χα :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες για τα λόγια συμπάθειας προς τον αδερφό μου! Πραγματικά με κάνατε να νιώσω καλύτερα! Μόλις ηρεμήσουν λίγο κι εκείνοι θα τους μιλήσω για την αγία Ειρήνη.

Ζωπ ξέρουν τι φταίει κι ακολουθούσαν αγωγή για μήνες πριν κάνουν την προσπάθεια. Τέλος πάντων, θα ηρεμήσουν και θα οργανωθούν ξανα!

Φωτεινούλα με το καλό να έρθει στον κόσμο το νινάκι σου! Καλοστέριωτο!

Δωράκι, αν είχε καταφέρει να με βρει στο τηλέφωνο το Μεταξάκι μας θα ήμουν κι εγώ στην συνάντησή σας! Δεν πειράζει, θα μας δοθεί ξανά ευκαι ρία! Θα διαβάσω λεπτομέριες σε λίγο...

Πάω να συνεχίσω την ανάγνωση και επανέρχομαι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

AMBER ALERT έλαβε τέλος !!!

3 ράμματα σύνολο !

Δεν τον θέλει να πάει θάλασσα με τπτ... ΟΚ, τουλάχιστον μίλησα μαζί του είναι μες στην τρελή χαρά... γιατί ήταν μόνος του με την Δ/ντρια σε ένα κάμπριο πεζό... άντρες παιδί μου, τί να πεις !

Μου είπε ότι πήρε και μετάλλιο το ψυχάκι μου

"Δεν έκλαιγα μαμά - ήμουν γενναίος !!!"

Θα έφευγα με την μια Εβίρι μου αλλά δεν με άφησε η Διευθύντρια του σταθμού... ίσως και καλύτερα... μου έκανε εντύπωση ότι δεν έκλαιγε ο Ν που βλέπει άσπρη στολή και στρίβει ...:rolleyes:

...ας πω λοιπόν "τέλος καλό, όλα καλά !":cool:

3 ράμματα;;;;:shock::shock::shock:

Χαρά στην ψυχραιμια σου!!!! Εγώ είχα φύγει με την μία!!! Ούτε δεμάνη δεν με κρατούσαν την τρελλή!!!:tongue:

Μπράβο πάντως στον Νικόλα! Δεν είναι κι ότι πιο εύκολο!

Περαστικά κι αγύριστα!;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Έβιρι ελπίζω όλο αυτό να είναι ένα κακόγουστο αστείο!

Όσο για την σημερινή και την αυριανή σου μέρα, κουράγιο!

Να περάσετε τουλάχιστον καλά και να αξίζει ο κόπος!

Ζωπ η προετοιμασία και η διαδρομή σου προς το ραντεβού ήταν ανεπανάληπτη!

Σε αποζημίωσε βέβαια η συνέχεια!

Ελένη εύχομαι να έχετε τα καλύτερα νέα από τις εξετάσεις του πεθερού σου!

Σιδερένιος και ο θείος σου!

Να περάσετε καλά στις διακοπούλες σας και να γυρίσεις ανανεωμένη!

Μεταξάκι τέλος καλό, όλα καλά με τον Νικολιό σου! Τα είπαμε και στο τηλέφωνο.

Μπράβο και για το μετάλλιο! Το κάμπριο δεν θα το σχολιάσω!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

1) Έκανα αποτρίχωση άνω χείλους και η ανόητη σχεδόν μ' "έκαψε".εγώ πάντως, ως γνήσια γκαβή, δεν το πρόσεξα !

2) Γύρισα κατάκοπη κι ελαφρώς αργοπορημένη από τη δουλειά.Σύνηθες !

3) Με κουτσούλισε ένα πουλάκι και πλύθηκα κι άλλαξα από την αρχή.Αυτό είναι καλοτυχία, λένε ! Άρα ήτο καλό σημάδι !!!!

4) Στο δρόμο μ' έπιασε κάτι σαν διάρροια.....

5) Μπερδεύτηκα και κατέβηκα εντελώς αντίθετα από κει που έπρεπε. Βρε Ζωπάκι μου δεν τσέκαρες πού περίπου πέφτει το σημείο συνάντησης ??????? :cool: Από την πολλή σου χαρά εεεεε ?????

6) Είχα λιώσει από τη ζέστη.

7) Το κινητό μου τα είχε παίξει κι ανοιγόκλεινε κατά τα κέφια του Το κινητό και οι βουλές του !!!! χα χα χα

8 ) Είχα φορέσει λάθος ζευγάρι φακών επαφής και μ' έκοβαν τα μάτια μου.:roll:..... και αυτό, επίσης, δεν το πρόσεξα ... μάλλον θεώρησα ότι μου έκανες "ματάκια" !

(περιληπτικά τα παραπάνω)

.... πάμε παρακάτω...

Τα κατάφερα κι έφθασα στο ραντεβού... με την Κάντυ και το Δωράκι...!!!!:D

Η Κάντυ ήταν εκεί από τις 8.10, εγώ έφθασα τελικά στις 9 και το Δωράκι (από ταξίδι) στις 10.

Τώρα τι να (πρωτο)πω για την ουσία της συνάντησης?:D

Όοοοοοοοοοοοοοοχι φιλενάδα να τα λες "σωστά" !!!!! Η κάντυ ήτο εκεί από τος 8.10 -σωστό- και ΑΦΟΥ μάς ανέχτηκαν, ε ναι λοιπόν έχω να σας το συστήσω ανεπιφύλακτα το μέρος... :rolleyes:

μιλάμε για πολλή κουλτούρα ... πετύχαμε και live εμφάνιση (πού πας ω ρε Καραμήτρο ???????????????:cool:) με κάτι σαν jazz... αμέ (!)... και η κόρη μου χόρευε, κατενθουσιάστηκε το παιδί ! Ήθελε να πάει να πάρει και το μικρόφωνο σας λέω ! {όλα αυτά έγιναν όσο περιμέναμε μόνοι μας:-P:razz::-P}

...κι ενώ τα παιδιά μου είχαν ολίγον τί απηυδήσει... ευτυχώς εμφανίστηκε η Ζωπ μετά του τέκνου της !!!! Ω τί χαρά ! Έφερε και άλλα αυτοκίνητα το καλό της το παιδί !!!!! ;)

Πήραμε και παγωτό -προσπαθούσαμε βλέπετε να τα πείσουμε να βάλουν τον μώλο τους σε μια καρέκλα και να σταματήσουν να κάνουν τις σβούρες....- ε, και πολλά αποτελέσματα δεν είδαμε...

ΩΣΠΟΥ

Εμφανίστηκε ΚΑΤΑΚΟΠΗ μεν αλλά ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ δε η Δώρα μετά συζύγου και τέκνου !!!!!! :rolleyes:

Πολλές λεπτομέρειες δεν μπορώ να πω γιατί είμαι ξεθεωμένη, αύριο έχω πολύ πρωινό ξύπνημα και δύσκολη μέρα.

Όμως...

Τα παιδιά μας συναγωνίστηκαν σε ομορφιά, σκέρτσο, εξυπνάδα, ζωηράδα κι αγκαλιές...

οι 2 σύζυγοι (ο δικός μου δούλευε) σε καλοσύνη και απλότητα... Ήρωες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ !!!!

και οι ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ σε ΒΑΘΟΣ ΨΥΧΗΣ... πραγματικοί ΜΠΑΞΕΔΕΣ και οι δυο τους... Σαν να γνωριζόμαστε από χρόνια...

Τις ευχαριστώ τοοοοόσο πολύ γιατί κατέβαλλαν μεγάλο κόπο για να τα καταφέρουν να έρθουν!! Να είστε καλά ομορφιές μου!!

υ.γ. 1) Είχα κάτι πραγματάκια για τη Δώρα και τα ξέχασα σπίτι μου!:shock: Ε, άνθρωπος είσαι !!!!! Δεν πειράζει - η καλή θέληση μετράει !!! :cool:

2) Κόρη Κάντυς - γιος Δώρας = κεραυνοβόλος έρωτας = καρδούλες στον αέρα, αγκαλιές, φιλιά, χάδια!!!!!:Dνεο ειδύλλιο, έχουμε και διαπιστευτήρια !!!

Ειλικρινά δεν βρίσκω λόγια να περιγράψω την χαρά μου που επιτέλους σας είδα !!!!! Μπορεί να ήταν λίγο (μια τζούρα από Ζωπ:| και μισή από Δώρα:|) ΑΛΛΑ, ναι, αισθάνομαι σαν να ξεραινόμαστε χρόνια και ζαμάνια !

Θα ήθελα να είχαμε βάθος χρόνου να λέμε και να λέμε και να μην μας τελειώνουν !

Για τα παιδιά μας ό,τι και να πω θα είναι λίγο !

Ο μικρός της Δώρας μας σαν ζωγραφιά, ένας χαμογελαστός ξανθός άγγελος !!!! Τον βλέπεις και θες αμέσως να του ζουλήξεις τα

μαγουλάκια !!!!

Ο "μεγάλος" πάλι της ΖΩΠ μας, δεν ξέρω γιατί, αλλά μου φάνηκε φτυστός η μάνα του (στην έκφραση), αντράκι σωστό που το καμάρωσα ! Έδειξε και κάτι ωραία κόλπα στον Σεμινόσαυρο την δικιά μου τύπου "πώς σκαρφαλώνουμε από τα κάγκελα" χα χα .... ουιιιιι και λίγο θέλει η άλλη να ακολουθήσει...

στον δρόμο της επιστροφής σκεφτόμουν πόσα γρήγορα τελικά μεγαλώνουν τα παιδιά... ότι είναι σαν κλαδάκια που γίνονται δέντρα σαν τα ποτίσεις... :rolleyes: αυτή η εικόνα μου έρχεται στο μυαλό όταν θυμάμαι τον γιο σου Ζωπ !

Να τα χαίρεστε τα ζουζούνια σας κοριτσάρες μου και όλα, μα όλα τα παιδάκια του κόσμου να είναι γερά κι ευτυχισμένα !

.................Επί του θέματος τώρα....

τί να γράψω... η Δώρα μας γλυκιά και όμορφη, χαριτωμένη σαν ένα κοριτσάκι - με ευγένεια ψυχής που φαίνεται στο χαμόγελό της... ο άντρας της δε "μπαμπάτσικος", "ωραίος" πώς να το πω... φαίνεται καλό παιδί και, κυρίως, ταιριαστό ζευγάρι φτου φτου και ξανά μανά φτού !!!

Τώρα για την Ζωπ.... μου έβγαλε αυτή την ηρεμία, μια γαλήνη... δε πα να είχαν συμβεί τι χίλια μύρια μέχρι να φτάσει.... εκείνη εκεί αγέρωχη, "στητή" και αρχόντισσα βρε παιδί μου !!!! Πολύ πράος άνθρωπος, τα έχει μελετήσει εις βάθος όλα... σου έβγαζε μια "σοφία"...:cool:

Σας υπέρ,υπέρ-ευχαριστώ που σκεφτήκατε καταρχήν να το κανονίσουμε και 2ον που τα καταφέρατε να βρεθούμε κι ας ήταν υπό αυτές τις (δύσκολες ομολογουμένως) συνθήκες !

Α ! Να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω και τον Λοβ μου που ΑΓΟΓΓΥΣΤΑ κηνύγαγε τα τέκνα μας προκειμένου να προλάβω να σταυρώσω καμιά κουβέντα !!!!

:tongue::tongue::tongue:Το Όσκαρ καλέ από πού το παραλαμβάνω ???????????????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ράμματα;;;;:shock::shock::shock:

Χαρά στην ψυχραιμια σου!!!! Εγώ είχα φύγει με την μία!!! Ούτε δεμάνη δεν με κρατούσαν την τρελλή!!!:tongue:

Μπράβο πάντως στον Νικόλα! Δεν είναι κι ότι πιο εύκολο!

Περαστικά κι αγύριστα!;)

Ευχαριστώ Λενιώ μου... κι εμένα μου έκανε τρομερή εντύπωση η ψυχραιμία του... μήπως ΤΕΛΙΚΑ γινόμαστε υπερ-προστατευτικοί με τα παιδιά μας και με το πού μας βλέπουν υπερβάλουν και λίγο ? :rolleyes: τροφή για σκέψη...

θα τον δω με το καλό το απόγευμα και θα σας πω....

μεταξάκι το όσκαρ θα σου το φέρω εγώ την άλλη εβδομάδα, που θα έρθω για καφέ!!!!!!

χα χα χα θα περιμένω φιλενάδα !!!! :P

Link to comment
Share on other sites

....δεν ειπα " τί μαγειρεύουμε σήμερα " και καμία σας (αλλοπαρμένες) δεν μπήκε στον κόπο να αναρωτηθεί ????? Μα, καλά, τί τόπικ είναι αυτό ?????? χάλια μαύρα !

Μοσχαράκι έβγαλα από την κατάψυξη, το προορίζω για κοκκινιστό τώρα αν θα είναι μόνο του στην κατσαρόλα ή παρέα με κάτι μελιτζάνες... δεν το έχω αποφασίσει ! Θα κάνω γκάλοπ {στην φαμίλια} - θα δείξει !

Link to comment
Share on other sites

το προορίζω για κοκκινιστό τώρα αν θα είναι μόνο του στην κατσαρόλα ή παρέα με κάτι μελιτζάνες... δεν το έχω αποφασίσει ! Θα κάνω γκάλοπ {στην φαμίλια} - θα δείξει !

Απλά θεϊκό!!!!!!

Δεν έχω λόγια!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...