Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/10/2024 at 11:08 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

      Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

      Καλε... αν είσαι ασφαλισμενη καλύπτει ο εοππυ το μεγαλύτερο κόστος....εγώ π.χ. έδωσα 60 τη μέρα για το ένα μόνο μωρό που χρειάστηκε να μείνει στη μονάδα κάποιες μέρες... αλλιώς σαν εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις ότι είχα πιο αυστηρή διατροφή και συχνότερη παρακολούθηση είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Α

Άντε Έλεν σε προσμένουμε με χαρά !!!! {να το δείτε που στο τέλος θα γείρει το παγκάκι.... με τόσους μώλους !!!!}:confused:

Το παγκάκι το ρωτήσατε;

Προχτες ειχα την γιορτη του Τ και μια μερα νωριτερα επεσε η πεθερα μου απο την σκαλα,ευτυχως δεν επαθε τιποτα

Ευτυχώς, γιατί όταν οι μεγάλοι σε ηλικία άνθρωποι πέφτουν έχουν άσχημα αποτελέσματα.

.Απο χτες μου αρρωστησε και η Μ με πυρετο και ειμαστε μια ομορφια.

Περαστικά στη μικρούλα

.Kατα τα αλλα ολα καλα εγω φουσκωνω η μικρη ολη μερα κλωτσαει και σιγα σιγα ετοιμαζω τα πραγματα για την βαλιτσα μου,τα ρουχα της μπουμπους τα εχω ετοιμασει ολα και μενει μονο η καλαθουνα να πλυθει,ποτε περασε ο καιρος βρε κοριτσια??

Αχ Ιωάννα, ο καιρός περνάει όπως η άμμος που ρέει ανάμεσα στα δάχτυλα. Κοντεύεις κι εσύ, σε λίγο καιρό θα έχεις τριπλή ευτυχία στο σπίτι.

Τον ξεματιάζουμε συνέχεια κι εγώ κι ο Α. Δεν πιστεύω πλέον ότι είναι μάτι. Τόσες μέρες πέρασαν.

Υπάρχει περίπτωση να βγάζει κάποιο δοντάκι που τον ενοχλεί;

θυμάστε την ατάκα στο η νεράιδα κ το παληκάρι με την αλίκη; που είναι η χοντρή νύφη κ πάνω στο τραπέζι που ο πεθερός γράφει το προικοσύμφωνο η νύφη κοιτάζοντας τον Παπαμιχαήλ λέει στον πατέρα της "πατέρα δώσε κι άλλα, ο νιος είναι λεβέντης"

το επαναλαμβάνω συχνά στον φέφο για την αφεντιά μου!

όπως κ το άλλο στιγμιότυπο που λέει ο Παπαμιχαήλ στην χοντρούλα για το φαγητό κ αυτή του απαντάει "τρώω για ν αείμαι αεράτη"!!!!!θεϊκή ατάκα! πόσο με βρίσκει σύμφωνη!

μπουκιά μπουκιά τα έχτισα τα βουναλάκια στο σώμα μου!:rolleyes:

Εγώ τη θυμάμαι την ελληνική ταινία, αλλά κι εσύ τα λες πολύ ωραία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα! Ξαναμπαινω σαν σφηνα αν και δεν πολυμαγειρευω ειπαμε!

Εβιρι, αυτος που ειδες ήταν ο Γκερτ Μιλλερ, διασημος γερμανος ποδοσφαιριστης των δεκαετιών 60 και 70. Καποιο διαστημα ηταν και στην ιδια 11αδα με τον Μπεκενμπαουερ (αν τον εχεις ακουσει). Ήταν ο γκολτζης της Εθνικης Γερμανιας. Ό,τι θελετε απο γερμανικο ποδοσφαιρο εδώ. Το τρωω στη μαπα δεκαετιες τωρα. Έχω κα άποψη για το θέμα. Αμ πως.

Ελενη να χαιρεσαι την Λ σου.

Φιλιά και σοορυ για την εισβολή. Αν και δεν πολυμαγειρευω παιρνω ωραιιες ιδεες τις οποίες κάποια στιγμή ελπιζω να εφαρμοσω.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα!!!τι κανετε???η δικη μου μερα ξεκινησε με νευρα, καθως ανακοινωθηκαν νεες μειωσεις απο τον αλλο μηνα!!!!:mad::|:(οποτε μαλλον θα αναγκαστω να κοψω το αφροδιτομωρο απτον συγκεκριμενο σταθμο καθως ειναι δυσκολο πλεον να ανταποκριθω στα διδακτρα!!!δηλαδη περ/ρη αξια εχουν τα δικα τους παιδια που τα στελνουν σε γκολφ, τενις, θεατρα και ιδιωτικα σχολεια απο το δικο μου:evil::evil::evil:????αυτο ειναι που μου τη δινει περ/ρο!!!οτι σε λιγο καιρο δεν θα μπορουμε να δωσουμε αυτα που θελουμε και πρεπει στα παιδια μας!!!

οποτε καντε ενα μωλο πιο περα....για να κατσω και εγω στο παγκακι ντε!!!!

κατα ταλλα χθες καναμε μια μεγαλη βολτα με το καροτσι με το μωρο μου,μετα σταματησαμε σε μια πλατεια οπου επαιξε με παιδακια και σπιτι, μπανιο και νανι. ηταν κουλαμενη χθες:tongue: και κοιμηθηκε απο τις 9,30.εγω το μονο που εκανα ηταν μια μακαροναδα με σαλτσα ντοματα με γαριδες για σημερα , εβαλα και ενα πλυντηριο και υπνο. τελευταια νιωθω ψυχολογικη κουραση!!!!:|:-|

σημερα θα την αναλαβει ο πατερας της το απογευμα, θα πανε βολτιτσα, γιατι εχω πολλες δουλειες, το σπιτι ειναι πολυ βρωμικο, θα ερθει και η βοηθεια μου μας και μπει σε σειρα!!!

βαριεμαι πολυυυυ....μακια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο δεν έκλαψε στη βάφτιση, τόσο κλαίει συνέχεια. Τώρα κοιμήθηκε λίγο και κατάφερα να σας γράψω.μηπως βγαζει δοντακια??μηοως τον ενοχλει και η ζεστη?? Δεν έχουμε νερό. ΒΛΑΒΗ!!! Πήρα τηλέφωνο στις βλάβες και μου είπαν ότι θα έρθει αργά το μεσημέρι. Για να δούμε...QUOTE]ελπιζω να αποκαταστηθηκε η βλαβη!!
ελπίζω όλα να είναι χαρούμενα νέα!

καταπληκτικό παιδί η Χιονάτη σου!σευχαριστω αγαπη μου!!!!

μια φορά η ρύπα μου με είπε "μαμούλα μου είσαι βασίλισσα" κ μια άλλη "η μαμά είναι μοντέλο" μιλώντας στη γιαγιά της-μάνα μου!!!!τι γλυκιαα!!!!

εντάξει έγινα 3 μέτρα κ επιτόπου έριξα 15 λίφτηγκ!!!!!! ολόσωμο κ προσώπου:rolleyes::tongue:χαχααααα

αχ, αυτές οι κοριτσάρες μας! γερές να είναι να τις καμαρώνουμε ευτυχισμένες!;):cry:με συγκινεί το κάθε ζουζούνι!!!!!!:cool:αμην παναγιτσα μου!!!μμονο αυτο παρακαλαω-υγεια!!!!

ίσως πάρκο, θα δείξει, γιατί είμαι κομμάτια που αδιαθέτησα!

σας γλυκοφιλώ!

περαστικα!!!ελπιζω νασαι καλυτερα σημερα;)
Σήμερα πάμε στα πεθερικά τελικά.Αυριο πρωί μπαίνει ο πεθερος μου για βρογχοσκόπηση και καλώς εχόντων των πραγμάτων θα επιστρέψουμε αύριο το βράδυ και Παρασκευή ή Σάββατο πάμε Χαλκιδικη!ευχομαι μονο καλα αποτελεσμα για τον πεθερο!!!
Άντε Έλεν σε προσμένουμε με χαρά !!!! {να το δείτε που στο τέλος θα γείρει το παγκάκι.... με τόσους μώλους !!!!}:confused:χαχαααα

Πω πω δύσκολο να γυρνάς τελικά στις 7 σχεδόν σπίτι... είμαι κουρέλι, δεν προλαβαίνω να κάνω και πολλά πράγματα (της προκοπής δλδ όχι της ακαμάτρας)... τεσπα... συνήθεια είναι, θα εδραιωθεί και πάλι με τον καιρό !

τοσο αργα γυρανς ματια μου???τα παιδια τα παραλαμβανει ο συμπεθερος???
αγγελικούλα ξεπατώνεσαι στη δουλειά τελευταίως!θα συμφωνησω!!!

αφροδίτη τώρα που το θυμήθηκα, οι παραστάσεις εδώ είναι γύρω στις 9.30 το βράδυ. πότε να πάω πότε να γυρίσω σπίτι; εκεί είναι το πρόβλημα κ βεβαίως τα λεφτά!και εδω το ιδιο , 9,30 αρχιζουν. και για μενα τα λεφτα ειναι ολο το θεμα!!!αλλιως θα πηγαινα σε ολες!!!

κ σε μας η ξαδερφούλα μου έκανε πρόταση για Χαλκιδική στο εξοχικό της, αλλά την περίοδο που θα έχω άδεια θα περάσουμε αυτόνομη θέρμανση...μακαρι να βολεψει να πατε εστω 2-3 μερες. ηθελα να σε ρωτησω, μονο εσεις θα βαλετε η και τα υπολοιπα διαμερισματα??

από την προηγούμενη εβδομάδα η ρύπα είχε ακούσει στον παιδικό τη λέξη μπλιάχ. κ φυσικά μας την έλεγε συνέχεια! μέχρι που την εξέλιξε σε "μπλου άχ!!!!!!" τσούργελο! το λέει κ γελάει το μούτρο της!

τι παιδι εινα αυτο????τσουργελο πραγματικο!!!χαχααα:D:D
Κοριτσια μου καλημερα δεν σας εχω διαβασει καθολου :(...Προχτες ειχα την γιορτη του Τ και μια μερα νωριτερα επεσε η πεθερα μου απο την σκαλα,ευτυχως δεν επαθε τιποτα(γιατι εχει και οστεοπωροση και σπανε ευκολα τα κοκκαλα της)και ετσι τωρα ειναι λες και καταπιε σκουποξυλο..και εχουν πεσει ολα πανω μας..Απο χτες μου αρρωστησε και η Μ με πυρετο και ειμαστε μια ομορφια..Kατα τα αλλα ολα καλα εγω φουσκωνω η μικρη ολη μερα κλωτσαει και σιγα σιγα ετοιμαζω τα πραγματα για την βαλιτσα μου,τα ρουχα της μπουμπους τα εχω ετοιμασει ολα και μενει μονο η καλαθουνα να πλυθει,ποτε περασε ο καιρος βρε κοριτσια??Την Παρασκευη επιτελους εχω γιατρο για το ντομπλερ αντε να δουμε ποσο εφτασε η μπεμπου..Αυτα τα νεα μας ευχομαι να ειστε ολες καλα
περαστικα και στην Μ και στην πεθερα, ευτυχως δεν επαθε τιποτα σοβαρο!!!να χαιρεσαι τον Τ!!!εφτασε ο καιρος ιωαννακι!!!με το καλο!!!:D
αλήθεια;:o

η δική μου την πρώτη φορά που βγήκε ο φέφος βράδυ μόνος του δεν τον άφηνε. είχε κρεμαστεί πάνω του! εγώ ήμουν χαλαρή κ αυτή δεν τον άφηνε!;)αδυναμια στον πατερα ετσι???και η δικια μου τρελο παθος!!!

θυμάστε την ατάκα στο η νεράιδα κ το παληκάρι με την αλίκη; που είναι η χοντρή νύφη κ πάνω στο τραπέζι που ο πεθερός γράφει το προικοσύμφωνο η νύφη κοιτάζοντας τον Παπαμιχαήλ λέει στον πατέρα της "πατέρα δώσε κι άλλα, ο νιος είναι λεβέντης"

το επαναλαμβάνω συχνά στον φέφο για την αφεντιά μου!

όπως κ το άλλο στιγμιότυπο που λέει ο Παπαμιχαήλ στην χοντρούλα για το φαγητό κ αυτή του απαντάει "τρώω για ν αείμαι αεράτη"!!!!!θεϊκή ατάκα! πόσο με βρίσκει σύμφωνη!

μπουκιά μπουκιά τα έχτισα τα βουναλάκια στο σώμα μου!:rolleyes:

δεν παιζεσαι φιλεναδα!!!παλι μεκανες και γελασα!!!!
Γεια σας κοπελίνες μου.

Επιστρέψαμε από την εκδρομή μας και έτρεξα στην κουζίνα να φτιάξω φασολάκια φρέσκα, που ευτυχώς τα καθάρισα πολύ νωρίς το πρωί πριν φύγω για το σχολείο και πουρέ για τη μικρή μου.

τι μομορφα!!!!ευχομαι να βολεψει να ξαναπας με πιο ηρεμια!!!
Βγήκα απότομα,γιατί με γύρευε ο μικρός μου

Κοιμάται τώρα κι όλη η πλάση ησυχάζει χαχααααα

Εχω βγάλει κιμά να ξεπαγώνει,αλλά ακόμα δεν ξέρω τι θα φτιάξω...Το επικρατέστερο είναι μπιφτεκάκια με λαχανικά της Μυρσίνης Λαμπράκη

πως το κανεις αυτο???

Να χαίρεσαι την Λ σου ! Γιορτάζει η ζωγραφιά σας σήμερα ???? Μου διέφυγε το πρωϊ να ευχηθώ

:oops: !!! Πολύχρονη, να την καμαρώνετε πάντοτε ! γιορταζει η Λ μας???πολυχρονη, ναναι γερη και δυνατη!!!ελενιτσα να την χαιρεστε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!!

Ελενίτσα να χαίρεσαι την κορούλα σου! Δεν είχα ιδέα ότι γιόρταζε χθες!

καλημερα, καλημερα!!!τι κανετε???η δικη μου μερα ξεκινησε με νευρα, καθως ανακοινωθηκαν νεες μειωσεις απο τον αλλο μηνα!!!!:mad::|:(οποτε μαλλον θα αναγκαστω να κοψω το αφροδιτομωρο απτον συγκεκριμενο σταθμο καθως ειναι δυσκολο πλεον να ανταποκριθω στα διδακτρα!!!

Αυτά είναι τα ζόρικα! Μαμώτο γιατί να πληρώνουμε την νύφη εμείς που δεν φταίμε και κάποιοι άλλοι να περνάνε ζωή και κότα? Αφροδιτούλα τι να πω? Ελπίζω να είναι αυτό να είναι και το τελευταίο μέτρο που παίρνουν για να αντιμετωπίσουν την κρίση!

δηλαδη περ/ρη αξια εχουν τα δικα τους παιδια που τα στελνουν σε γκολφ, τενις, θεατρα και ιδιωτικα σχολεια απο το δικο μου:evil::evil::evil:????αυτο ειναι που μου τη δινει περ/ρο!!!

Δίκιο έχεις αλλά που να το βρεις?

οτι σε λιγο καιρο δεν θα μπορουμε να δωσουμε αυτα που θελουμε και πρεπει στα παιδια μας!!!

οποτε καντε ενα μωλο πιο περα....για να κατσω και εγω στο παγκακι ντε!!!!

Το αλλάξαμε σε προβλήτα τελικά γιατί οι μώλοι που μαζεύτηκαν ήταν πολλοί!!!

κατα ταλλα χθες καναμε μια μεγαλη βολτα με το καροτσι με το μωρο μου,μετα σταματησαμε σε μια πλατεια οπου επαιξε με παιδακια και σπιτι, μπανιο και νανι. ηταν κουλαμενη χθες:tongue: και κοιμηθηκε απο τις 9,30.εγω το μονο που εκανα ηταν μια μακαροναδα με σαλτσα ντοματα με γαριδες για σημερα , εβαλα και ενα πλυντηριο και υπνο. τελευταια νιωθω ψυχολογικη κουραση!!!!:|:-|

σημερα θα την αναλαβει ο πατερας της το απογευμα, θα πανε βολτιτσα, γιατι εχω πολλες δουλειες, το σπιτι ειναι πολυ βρωμικο, θα ερθει και η βοηθεια μου μας και μπει σε σειρα!!!

βαριεμαι πολυυυυ....μακια!!!!

Μάκια σε σένα και σε όλα τα μαγειροκόριτσα!

Ζώπ, σε ενδιαφέρει μόνο Αθήνα? Χθες το απόγευμα είχαμε βγει για καφεδάκι με κάποιους φίλους και πήγαμε σε ένα πολύ ωραίο μέρος για τα παιδιά, που βρίσκεται όμως στο Κερατσίνι! Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου πω λεπτομέρειες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Ξεπαγώνω κιμά που ξέχασα να τον βγάλω χτες το βράδυ, για να φτιάξω αργότερα μπιφτέκια με πατάτες στο φούρνο.

Αφροδίτη μου πολύ λυπάμαι για την εξέλιξη του μισθού σου. Αυτή είναι η κατάντια μας. Να φταίει το γαϊδούρι και να χτυπάνε το σαμάρι. Άλλοι τα φάγανε (τα πολλά και σημαντικά) και τα γλεντήσανε κι άλλοι πρέπει να βάλουν το χέρι στην τσέπη (ακόμη και με τη μορφή ψαλιδίσματος μισθού ή ανεργίας) να τα αποπληρώσουν.

Link to comment
Share on other sites

θα σ' αγαπώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω,

ώσπου να γίνω εγώ εσύ κ εσύ εγώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω,

κι ώσπου το μέλλον, το παρόν, το παρελθόν, γίνουν εσύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

κι εσύ εγώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω,

εγώ θα σ' αγαπώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!

αφιερωμένο στον αγαπούλη κ το αγαπάκι μας!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ζωπ μου δεν κατάλαβα κ πολλά, αλλά εύχομαι να είσαι καλά!

Πόσοι μώλοι μαζευτήκαμε ???? Καλέ, ΕΜΕΙΣ δεν θέλουμε παγκάκι !!!! Ακούς εκεί !!!! Στο Παλαί Ντε Σπορ πρέπει να πάμε να κάτσουμε κατάχαμα στο μπετόν, στην προβλήτα... να αγναντεύουμε την θάλασσα και να κάνουμε το τσουβάλι με τα σποράκια γύρω-γύρω κάτι σαν το χαλασμάνο τηλέφωνο ένα πράγμα !!! Καλές είμαστε όλες !!! :|

{Και η Φέφη έχει δηλώσει συμμετοχή ε ?}

πλάκα κάνεις; τέτοιος μώλος κ θα έλειπε; απλά εγώ θέλω δύο θέσεις!!!είπαμε "μπουκιά μπουκιά!!!!!"

Ελένη μας Θεσσαλονικιώτικο,

Να χαίρεσαι την Λ σου ! Γιορτάζει η ζωγραφιά σας σήμερα ???? Μου διέφυγε το πρωϊ να ευχηθώ

:oops: !!! Πολύχρονη, να την καμαρώνετε πάντοτε !

χρόνια πολλά Λουκίτσα, με υγεία, με καλή πρόοδο! να είσαι καλότυχο γιαβρί μου, να σε χαίρονται οι γονείς σου!

Εγώ τη θυμάμαι την ελληνική ταινία, αλλά κι εσύ τα λες πολύ ωραία.

είναι που ζω τον ρόλο!;)

Καλημέρα! Ξαναμπαινω σαν σφηνα αν και δεν πολυμαγειρευω ειπαμε!

είπαμε δεν είσαι η μόνη! χθες μου έστειλε η μανούλα μου κοκκινιστό μοσχάρι με τηγανητές πατάτες! κυδωνάτες! δηλαδή δεν υπάρχει!!!!

κ μου έστειλε κ λάδι κ πιπεριές κ ντομάτες κ αγγούρια από κήπο, αβγουλάκια, πληγουράκι με ντοματούλα. μου έστειλε κ ένα φορεματάκι για το σπίτι-θάλασσα δώρο!!!! τί καλά!

κ επειδή ο μπαμπάκας μου πήρε σύνταξη, έδωσε κ δωράκι στο φεφόπαιδο, λεφτά, που το παιδί μου δεν τα έπαιρνε κ τα έδινε πίσω για τη γιαγιά να τα έχει η γιαγιά!!!τί παιδί έχω!!!!!:cool:

Εβιρι, αυτος που ειδες ήταν ο Γκερτ Μιλλερ, διασημος γερμανος ποδοσφαιριστης των δεκαετιών 60 και 70. Καποιο διαστημα ηταν και στην ιδια 11αδα με τον Μπεκενμπαουερ (αν τον εχεις ακουσει). Ήταν ο γκολτζης της Εθνικης Γερμανιας. Ό,τι θελετε απο γερμανικο ποδοσφαιρο εδώ. Το τρωω στη μαπα δεκαετιες τωρα. Έχω κα άποψη για το θέμα. Αμ πως.

Φιλιά και σοορυ για την εισβολή. Αν και δεν πολυμαγειρευω παιρνω ωραιιες ιδεες τις οποίες κάποια στιγμή ελπιζω να εφαρμοσω.

φωτεινή έχεις δίκιο για τον Μίλλερ, αλλά φαντάστηκα ότι για να τον ξέρουν τα πιτσιρίκια, θα ήταν ο νεότερος κ όχι ο παππούς!

καλημερα, καλημερα!!!τι κανετε???η δικη μου μερα ξεκινησε με νευρα, καθως ανακοινωθηκαν νεες μειωσεις απο τον αλλο μηνα!!!!:mad::|:(οποτε μαλλον θα αναγκαστω να κοψω το αφροδιτομωρο απτον συγκεκριμενο σταθμο καθως ειναι δυσκολο πλεον να ανταποκριθω στα διδακτρα!!!δηλαδη περ/ρη αξια εχουν τα δικα τους παιδια που τα στελνουν σε γκολφ, τενις, θεατρα και ιδιωτικα σχολεια απο το δικο μου:evil::evil::evil:????αυτο ειναι που μου τη δινει περ/ρο!!!οτι σε λιγο καιρο δεν θα μπορουμε να δωσουμε αυτα που θελουμε και πρεπει στα παιδια μας!!!

οποτε καντε ενα μωλο πιο περα....για να κατσω και εγω στο παγκακι ντε!!!!

πόσο δίκιο έχεις! σε καταλαβαίνω!λαμόνια, που λέει κ η ρύπα μου!

κατα ταλλα χθες καναμε μια μεγαλη βολτα με το καροτσι με το μωρο μου,μετα σταματησαμε σε μια πλατεια οπου επαιξε με παιδακια και σπιτι, μπανιο και νανι. ηταν κουλαμενη χθες:tongue: και κοιμηθηκε απο τις 9,30.εγω το μονο που εκανα ηταν μια μακαροναδα με σαλτσα ντοματα με γαριδες για σημερα , εβαλα και ενα πλυντηριο και υπνο. τελευταια νιωθω ψυχολογικη κουραση!!!!:|:-|

σημερα θα την αναλαβει ο πατερας της το απογευμα, θα πανε βολτιτσα, γιατι εχω πολλες δουλειες, το σπιτι ειναι πολυ βρωμικο, θα ερθει και η βοηθεια μου μας και μπει σε σειρα!!!

βαριεμαι πολυυυυ....μακια!!!!

κ πολλά έκανες! κ χαρά στο κουράγιο σου που την πήγες βολτούλα!

εγώ χθες ήμουν κομμάτια, επειδή αδιαθέτησα κ σε συνδυασμό με κούραση κ ζέστη ήμουν ένα με το πάτωμα!!!!!

δεν είχα κουράγιο να πάρω τα πόδια μου.

αφού νύσταζα, αλλά δυστυχώς το φεφόπαιδο δεν ακολουθούσε ν ατον πάρουμε για μισή ωρίτσα!

έτσι της έκανα το χατήρι κ την πήγα βολτούλα στη θεία μου που την λατρεύει κ έχει άπειρα παιχνίδια, εκεί έφαγε την κρεμούλα που της είχα μαζί, έφαγε κ γλυκό του κουταλιού κολοκύθι-τακτικός θαμμώνας-μέλι της σείας Άννας!!!

γυρίσαμε σπίτι, κάναμε μπανάκι κ κοιμήθηκε κατά τις 10. είδα ασί-τί όμορφη γυναίκα!

κ μετά μιλούσαμε με τον φέφο για τα φορολογικά. του κακοφάνηκε που οι γονείς του είναι υψηλόμισθοι κ παίρνουν τόσα πολλά. χθες το έμαθε!!!!!:cool:

περαστικα!!!ελπιζω νασαι καλυτερα σημερα;)

ναι, πολύ καλύτερα, ευχαριστώ αφροδιτούλα μου.

τι παιδι εινα αυτο????τσουργελο πραγματικο!!!χαχααα:D:D

χθες το τσούργελο ήταν σε κατάσταση υστερίας, έριχνε τα παιχνίδια της κ τα σκόρπαγε με νεύρα!!!!!! κ στο παρατσάκ θα έσπαγε ακριβά κρύσταλλα της θείας μου!!!!αυτά τα εισπνεόμενα έχω παρατηρήσει ότι της φέρνουν απίστευτη επιθετικότητα κ ένταση!!!!!ο βήχας στα ίδια επίπεδα, ίσως κ χειρότερα!

δεν παιζεσαι φιλεναδα!!!παλι μεκανες και γελασα!!!!

[/left]

για την αυτόνομη που με ρώτησες...μόνο λίγα από τα 11 διαμερίσματα της πολυκατοικίας. ακόμα δεν ξεκαθάρισαν όλοι τις προθέσεις τους!

Καλημέρα φιλενάδες!!

καλημέρα σε όλες!

σήμερα είναι Πέμπτη. άντε μία μέρα ακόμα για ΣΚ!!!!

εβίρι ευχαριστώ για τα φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα Εβιρι.

Μου αρεσε που το βιντεακι δε δειχνει μονο το κλασσικο, παραλιες,αλλα γενικα τη ζωη του νησιου χειμωνα-καλοκαιρι. Η μουσικη. το ξαναπα, μ αγγιξε παρα πολυ.

ΕλένηΑγγλία !!!!,

Το είδα το βιντεάκι και ήταν σούπερ !!! Χθες αργά... και, ναι, μου έφτιαξε την διάθεση !!!! Έβλεπε μαζί και ο Λοβ εκείνη την ώρα ... κάπου στην αρχή πρέπει να δείχνει αυτό το παραθαλάσσιο χωριουδάκι (Αγία Πελαγία είναι ή κάνω λάθος????) και μου λέει ο αγαπούλης : "Εκεί θέλω να πάμε. ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ..." :cool: ! Αμ πώς !!! όλοι την αγαπούν την Κρήτη ! Είναι μέρος "τραβηχτικό" !

Τώρα για την μούσική που λες την βρήκα λίγο καταθλιπτική/μονότονη... συγκινητική μεν αλλά κάτι μου έλειπε... ίσως η λύρα ή μια μαντινάδα !!! κάτι

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!!! ;)

Κοριτσια μου καλημερα δεν σας εχω διαβασει καθολου :(...Προχτες ειχα την γιορτη του Τ και μια μερα νωριτερα επεσε η πεθερα μου απο την σκαλα,ευτυχως δεν επαθε τιποτα(γιατι εχει και οστεοπωροση και σπανε ευκολα τα κοκκαλα της)και ετσι τωρα ειναι λες και καταπιε σκουποξυλο..και εχουν πεσει ολα πανω μας..Απο χτες μου αρρωστησε και η Μ με πυρετο και ειμαστε μια ομορφια..Kατα τα αλλα ολα καλα εγω φουσκωνω η μικρη ολη μερα κλωτσαει και σιγα σιγα ετοιμαζω τα πραγματα για την βαλιτσα μου,τα ρουχα της μπουμπους τα εχω ετοιμασει ολα και μενει μονο η καλαθουνα να πλυθει,ποτε περασε ο καιρος βρε κοριτσια??Την Παρασκευη επιτελους εχω γιατρο για το ντομπλερ αντε να δουμε ποσο εφτασε η μπεμπου..Αυτα τα νεα μας ευχομαι να ειστε ολες καλα

Πώς περνάει ο καιρός ???? Αλήθεια ! Αυτό ξαναπές το !

Άντε με το καλό και το ντόμπλερ σου ! Θα περιμένουμε νέα της μπουμπούς, περαστικά και στην μεγάλη σου και στην πεθερούλα βεβαίως-βεβαίως !!! Φιλάκια Ιωαννάκι μας !

Καλημέρα! Ξαναμπαινω σαν σφηνα αν και δεν πολυμαγειρευω ειπαμε!

Εβιρι, αυτος που ειδες ήταν ο Γκερτ Μιλλερ, διασημος γερμανος ποδοσφαιριστης των δεκαετιών 60 και 70. Καποιο διαστημα ηταν και στην ιδια 11αδα με τον Μπεκενμπαουερ (αν τον εχεις ακουσει). Ήταν ο γκολτζης της Εθνικης Γερμανιας. Ό,τι θελετε απο γερμανικο ποδοσφαιρο εδώ. Το τρωω στη μαπα δεκαετιες τωρα. Έχω κα άποψη για το θέμα. Αμ πως.

................speachless !!! Εβρέθη ο θηλυκός Σωτηρακόπουλος !!!!

Γεια σου Φωτεινούλα ! Μέσα σε όλα είσαι !

Ελενη να χαιρεσαι την Λ σου.

Φιλιά και σοορυ για την εισβολή. Αν και δεν πολυμαγειρευω παιρνω ωραιιες ιδεες τις οποίες κάποια στιγμή ελπιζω να εφαρμοσω.

Αν ξαναπείς σόρρυ για εισβολές και τέτοια θα ροβολήσω στο νησί σου !!! όλες/όλοι καλοδεχούμενοι !:P

καλημερα, καλημερα!!!τι κανετε???η δικη μου μερα ξεκινησε με νευρα, καθως ανακοινωθηκαν νεες μειωσεις απο τον αλλο μηνα!!!!:mad::|:(οποτε μαλλον θα αναγκαστω να κοψω το αφροδιτομωρο απτον συγκεκριμενο σταθμο καθως ειναι δυσκολο πλεον να ανταποκριθω στα διδακτρα!!!.....

βαριεμαι πολυυυυ....μακια!!!!

Ωχ συμπεθέρα μου... τί λες ???? Δεν μπορείς να κάνεις αίτηση στην ΕΕΤΑΑ ? Δεν είναι μέσα ο σταθμός σας ????? Στεναχωρήθηκα τώρα ...:|

Να μου πεις, κι εμείς στο ίδιο καζάνι βράζουμε...αν δεν περάσει έστω το ένα παιδί μέσω του Προγράμματος δεν ξέρω τί θα κάνουμε... και δεν έχουμε και γιαγιά βλέπεις.... :confused:

Εσύ με ρώτησες για το ωράριο ? Σχολάω 6 πάω παίρνω τα παιδιά από τον σταθμό και φτάνουμε σπίτι (στην καλυτέρα) 7 παρά 10... μη σου πω 7 και, αν δεν βρω να παρκάρω με την μια.... σέσε μέσα Πολυχρόνη κλπκλπ

Ζώπ, σε ενδιαφέρει μόνο Αθήνα? Χθες το απόγευμα είχαμε βγει για καφεδάκι με κάποιους φίλους και πήγαμε σε ένα πολύ ωραίο μέρος για τα παιδιά, που βρίσκεται όμως στο Κερατσίνι! Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου πω λεπτομέρειες!

Μαρή Αθήνα κέντρο γράφει... :rolleyes: σε ποιό από τα 2 στο Κερατσίνι ???? (γιατί κι εγώ τώρα τελευταία τα ανακάλυψα )... φιλάκια !

όσο για την προβλήτα, παρακολουθείς βλέπω !!!! είσαι διαβαστερή !!! χα χα . σε πειράζω. μου αρέσει ! μάκια !:-P

Αφροδίτη μου πολύ λυπάμαι για την εξέλιξη του μισθού σου. Αυτή είναι η κατάντια μας. Να φταίει το γαϊδούρι και να χτυπάνε το σαμάρι. Άλλοι τα φάγανε (τα πολλά και σημαντικά) και τα γλεντήσανε κι άλλοι πρέπει να βάλουν το χέρι στην τσέπη (ακόμη και με τη μορφή ψαλιδίσματος μισθού ή ανεργίας) να τα αποπληρώσουν.

Πόσο καλά τα λες Εβίρι !

Αγαπημένες μου φιλενάδες,

Με περίσσια χαρά σας ανακοινώνω ότι για σήμερα κρέμασα τσι κουτάλες μου. Α όλα κι όλα... η μαμά θα βγάλει έξω τα παιδάκια της βόλτα στον καθαρό αέρα (λέμε τώρα).... οπότε κάποιο καλό ντελίβερυ θα το τιμήσουμε απόψε !

Χθες το απόγευμα έφτιαξα μάφινς βανίλια ! Έγιναν νόστιμα κι αφράτα ! Τα παιδιά με την βαφτιστήρα μου τα τσάκισαν ! και πόσο εύκολα-γρήγορα ούτε μίξερ δεν θέλει !!!

...καλά για την στραπατσάδα μας δεν το συζητώ έβαλα μέσα και πιπερίτσα πράσινη, λίγο βασιλικό και ρίγανη για την μυρωδιά , φέτα (100 γραμ)....

Link to comment
Share on other sites

....κ μετά μιλούσαμε με τον φέφο για τα φορολογικά. του κακοφάνηκε που οι γονείς του είναι υψηλόμισθοι κ παίρνουν τόσα πολλά. χθες το έμαθε!!!!!:cool:

Τί λες παιδί μου ???? σε έχασα.... δλδ χθες έμαθε πόσα λεφτά παίρνουν οι δικοί του ???? και ΓΙΑΤΙ τού κακοφάνηκε ??????????? :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έβλεπε μαζί και ο Λοβ εκείνη την ώρα ... κάπου στην αρχή πρέπει να δείχνει αυτό το παραθαλάσσιο χωριουδάκι (Αγία Πελαγία είναι ή κάνω λάθος????) και μου λέει ο αγαπούλης : "Εκεί θέλω να πάμε. ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ..." :cool: ! Αμ πώς !!! όλοι την αγαπούν την Κρήτη ! Είναι μέρος "τραβηχτικό" !

εύχομαι να πάτε τα δυο σας σύντομα!

Εσύ με ρώτησες για το ωράριο ? Σχολάω 6 πάω παίρνω τα παιδιά από τον σταθμό και φτάνουμε σπίτι (στην καλυτέρα) 7 παρά 10... μη σου πω 7 και, αν δεν βρω να παρκάρω με την μια.... σέσε μέσα Πολυχρόνη κλπκλπ

αξιέπαινη!

Αγαπημένες μου φιλενάδες,

Χθες το απόγευμα έφτιαξα μάφινς βανίλια ! Έγιναν νόστιμα κι αφράτα ! Τα παιδιά με την βαφτιστήρα μου τα τσάκισαν ! και πόσο εύκολα-γρήγορα ούτε μίξερ δεν θέλει !!!

λέγε συνταγούλα ευκολίας!

...καλά για την στραπατσάδα μας δεν το συζητώ έβαλα μέσα και πιπερίτσα πράσινη, λίγο βασιλικό και ρίγανη για την μυρωδιά , φέτα (100 γραμ)....

κόρες δεν ξέρω πώς να διαγράψω το 2ο ίδιο μήνυμα. δεν βάζετε ένα χεράκι;

αφροδίτη μου, για χαλκιδική στην ξαδέρφη μου ΔΕΝ! γενικά είμαστε με πολύ ιδιαίτερους ρυθμούς ως οικογένεια κ δεν νομίζω να συγχρονιζόμασταν σε διακοπές εύκολα! ιδίως αν δεν ταιριάζουν οι γυναίκες, δεν δένει κ το υπόλοιπο γκρουπ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!!!

Πολλοί μώλοι μαζευτήκαμε στο παγκάκι!!!Γουστάρω!!!!!

Το φαητάκι μου χθες βγήκε τέλειο και έχω και για σήμερα.

Ο κιμάς ήταν αρκετός,τον ζύμωσα για μπιφτέκια,επλασα τον μισό και στο υπόλοιπο μείγμα πρόσθεσα σκόρδο και κύμινο για πιο πικάντικη γεύση και τον έπλασα σε μπιφτεκάκια μακρόστενου σχήματος.

Εκοψα σε χοντρες φέτες πιπεριές κέρατα και φλωρινής και ενα κρεμμύδι,αλατοπιπερωσα,πρόσθεσα λαδάκι και μπαλσάμικο και τα έβαλα στο ταψί να πάρω μια βράση,μετα έβαλα τις πατάτες και λίγο πιο μετα τα δυο λογιών μπιφτεκάκια.Βγήκε πολύ καλό.Η συνταγη της Μυρσινης ειναι διαφορετική

Απλά πήρα μια ιδεα

Τι άλλα νέα;

Μια από τα ίδια,λεφτά ούτε σήμερα...Στο τελος θα μου χρωστάνε και τα χειμωνιατικα και τα καλοκαιρινα τουγκέδερ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τί λες παιδί μου ???? σε έχασα.... δλδ χθες έμαθε πόσα λεφτά παίρνουν οι δικοί του ???? και ΓΙΑΤΙ τού κακοφάνηκε ??????????? :confused:

σύστησα στον πεθερό μου έναν λογιστή, από τη δουλειά μου. κ επειδή έμαθε πόσα παίρνουν κ πόσα θα πληρώσουν φόρο, του κακοφάνηκε που μιζεριάζουν με τα χρήματα, ενώ παίρνουν τόσα κάθε μήνα!

ίσως κατά βάθος να ήθελε περισσότερη στήριξη...δεν θα μάθω ποτέ! δεν ρωτάω.

πάντως με έφερε σε δύσκολη θέση, μιλώντας στην πεθερά μου πρωινιάτικα για αυτά μπροστά μου!

άντρες!!!!!!:P

πολύ λυπάμαι περιστεράκι μου για τα χρωστούμενα!!!!

μπράβο για τα μπιφτεκάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρή Αθήνα κέντρο γράφει... :rolleyes: σε ποιό από τα 2 στο Κερατσίνι ???? (γιατί κι εγώ τώρα τελευταία τα ανακάλυψα )... φιλάκια !

όσο για την προβλήτα, παρακολουθείς βλέπω !!!! είσαι διαβαστερή !!! χα χα . σε πειράζω. μου αρέσει ! μάκια !:-P

QUOTE]

Το είδα το Αθήνα κέντρο αλλά είπα μήπως το συζητούσαν και για κάτι πιό έξω!:tongue:

Εννοώ το πάρκο Ανδρέα Παπανδρέου, κοινώς Σελεπίτσαρι. Πολύ ωραίο πάρκο το οποίο δεν είχα ιδέα ότι υπήρχε!

Μπορεί να κάνω απουσίες που και που αλλά όπως είπες είμαι διαβαστερή μαθήτρια! Να με περάσετε με καλό βαθμό στην επόμενη τάξη!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

Όχι καλέ - ούτε γιατρό έχω απόψε ούτε μου συμβαίνει κάτι το ιδιαίτερο. Απλά, τρεξίματα και ακεφιές. Για το ραντεβού που έλεγα... θα σας πω όταν γίνει.

Για σήμερα το μενού έχει λεμονάτο με ρυζάκι σουρωτό.

Φέφη, όλα τα λεφτά οι παραπομπές σου στις Ελληνικές ταινίες!!!!

Τα φιλιά μου!!!!!

έντιτ : για το ΚΕΝΤΡΟ της Αθήνας που λέγαμε... : http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2420007&postcount=5


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...