Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/10/2024 at 11:08 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

      Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

      Καλε... αν είσαι ασφαλισμενη καλύπτει ο εοππυ το μεγαλύτερο κόστος....εγώ π.χ. έδωσα 60 τη μέρα για το ένα μόνο μωρό που χρειάστηκε να μείνει στη μονάδα κάποιες μέρες... αλλιώς σαν εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις ότι είχα πιο αυστηρή διατροφή και συχνότερη παρακολούθηση είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!!!

Σας παραθέτω το μήνυμα όπως το έγραψα και στο άλλο θέμα που παρακολουθώ:

Φωτογραφίες θα σας βάλω όταν τις πάρουμε.

Ηλιαχτίδα μου,

Να σας ζήσει το παιδί ! Κύριος με τα όλα του !!!! Γερός και καλότυχος να είναι ! :-P

Καλημέρα!

Χθες πήγα στον καρδιολόγο, ο οποίος μου είπε ότι μάλλον ήταν ο συνδυασμός στεναχώριας και θυροειδους και να δω οπωσδήποτε ενδοκρινολόγο.

Όσον αφορά την πίεση να έχω τα χαπάκια μαζί μου για ψυχολογικούς λόγους και να την ξαναμετρήσω σε 15 μέρες!

Προς το παρόν τέλος καλό όλα καλά!

..............

Λοβ τι κάθεσαι και σκέφτεσαι πουλάκι μου;;;; Αισιοδοξία για να μπορέσουμε να την βγάλουμε καθαρή!!!! Θα μου πεις τωρα ΠΟΙΟΣ μιλάει....:tongue:

Ε, τι να κάνουμε! Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ!;)

...

Ελεν μου,

Το καλό είναι ότι απέφυγες τα χειρότερα. Βουρ στον ενδοκρινολόγο κοιπόν να σε ρυθμίσει...

ΚΑΤΙ ΈΧΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΡΗΜΑΔΕΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ λέμε .......................:?

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια.

Φτιάχνω κόκκινα αμερικάνικα φασόλια (kidney beans).

Ο καιρός πάλι σήμερα είναι βροχερός, ενώ νωρίς το πρωί είχε μια ελαφριά ομίχλη.

Αύριο το πρωί το σχολείο θα πάει εκδρομή εντός της πόλης και θα συνοδεύσω κι εγώ μαζί με κάποιες ακόμη μαμάδες. Οπότε αύριο θα μπω απόγευμα περίπου στον καφέ μας.

Καλά να περάσετε στην εκδρομή σας ! Θα περιμένουμε περιγραφή (επιβάλλεται άλλωστε, έτσι ωραία που τα λες !!!! ;))...

να φανταστείτε πόσο κουρούμπελο είναι το κεφάλι μου εσύ γράφεις kidney beans κι εγώ διάβαζα kinky !!!!!!!!!!!!!:oops: beans !!!! χαχα μα τον Θεό !:rolleyes:

Στο γιατρό θα πάω την άλλη εβδομάδα και έχω ένα άγχος μα ένα άγχος.

Έλα κοριτσάκι μου χ α λ ά ρ ω σ ε !!!! Δεν σε ωφελεί σε τπτ το άγχος στην κατάστασή σου !!! Φιλάκια !

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα!

Αυτές τις μέρες έχω πολύ δουλειά και εν προλαβαίνω να μπω καθόλου για να διαβάσω νεά σας.

Ελπίζω να μπορέσω να βρω χρόνο μέχρι την ώρα που θα σχολάσω!

Σας φιλώ!

Καλά κουράγια - μας λείπεις !

...οπως βλεπετε δεν με αφηνουν ακομα να κανω τιποτα,ειμαι η μαμα του στρουμφουλη κ αυτο με κανει βασιλισσα χαχαχαχαχαχαχα!!

όσο μπορείς να μην κάνεις τπτ... εσύ το παιδί και τα μάτια σου ! ΠΡΟΗΓΕΙΣΤΕ !!!!

Υ.Γ. Σου έχω πει πόσο πολύ μου αρέσει το νέο σας τικεράκι ???? Σούπερ ντούπερ !

Η Φέφη μου ? Πού είναι η Φέφη μου ????? Πώς είναι η Ρύπα μας ??????

Ξέχασα να σας πω : εχθές φάγαμε καλαμαράκια τηγανητά (ο κακός χαμός με αυτό το τηγάνι, αλλά, άξιζε τον κόπο) με πατάτες, χόρτα βραστά και σαλατούλα ...

Σήμερα λέω να κάνω ένα σπανακόρυζο !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

γειά χαρά.

εδώ είμαι. επέστρεψα από εξωτερικάς εργασίας στας εξοχάς των δικαστηρίων....

γυρίζω στο γραφείο κ είχε καταρρεύσει το σύστημα. δεν είχαμε η/υ.

ο Απρίλιος δεν ήρθε καλέ!

Αννούλα μου φιλάκια! μούρλια το τικεράκι!

κάγκλυ μου, αυτό που έγραψες στην Ελένη....μάκια σου!!!!!!!είναι το ύψιστο όπλο!!!!! όλα καλά! σ' αγαπάω!

κάντυ μου, δεν ξέρω τί σε έπιασε, αλλά να σε αφήσει γρήγορα κ να επανέλθεις αισιόδοξα!

Ελένη μου, να είσαι πάντα γερή κ να χαίρεστε η κόρη τη μάνα κ η μάνα την κόρη!!!!

πώς λέμε την φραουλίτσα; φαρούτα!

πώς λέμε τα παιχνίδια; παισίνια!

μας έχει πρήξει με το να αλλάζει φορέματα. σήμερα έκανε παρατήρηση στην πεθερά μου "ντε μ' αρέσει η μπούζα σου, άλλατσέ την!!!!!!"

πώς λέμε το κουβαδάκι; κουβαβάκι!

πώς λέμε το μολύβι; μολύδι!!!!!!

κ δεν δεχόμαστε διορθώσεις στο ρύπα! της το λέω σωστά κ εκνευρίζεται κ θυμωμένη μου απαντάει "εγώ θέλω ρύπα"!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ηλιαχτίδα μου να σας ζήσει ο Γιαννάκης! γερός κ καλότυχος!

Εβίρι μας καλά να περάσετε!

Αγγελικούλα γιατί τόσο πήξιμο;

σήμερα τρώω απ' έξω! ο φέφος κοτόπουλο με ρυζάκι.

το φεφόπαιδο ντουβαλάκια. κ σε μας Ελένη αρέσουν τα ντουβαλίδια! ταύτιση οι κόρες! πες μου ότι της αρέσουν κ οι φακές να αρχίσω να ψάχνω ντι εν έη!

περιστεράκι αγνοείται!!!!μου λείπεις καρδιά μου!

σήμερις θα βγω για καφέ μόνη με μια φίλη!!!!!!αργά λιγάκι!!!!χοχοχο!!!!θα πήξει ο φέφος!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!

Είχα δουλίτσα το πρωί...

Αλλά τι να το κάνω;

Ματαιότης ματαιοτήτων,τα πάντα ματαιότης...

Λεφτα ντεν εχω πάρει ακόμα

Ελενη είδες που είναι απλά τα πράγματα;Σπεύδε για επαναρρύθμιση του αδένα και όλα καλά...

Ηλιαχτίδα μου,μπράβο του μικρού!Μακάρι να ήταν και ο δικός μου ήσυχος στην βάφτισή του,που μας έβγαλε την ψυχή...

Φέφη και μένα μου λείπεις...

Τι απέγιναν εκείνες οι μέρες λογοδιάρροιας όλων μας εδώ μέσα;

Δεν είμαι στα πολύ καλά μου...Θα κάνω παρεούλα με την Κάντυ...

Link to comment
Share on other sites

σήμερις θα βγω για καφέ μόνη με μια φίλη!!!!!!αργά λιγάκι!!!!χοχοχο!!!!θα πήξει ο φέφος!!!

Αμα μάθετε από μένα ότι θα βγω μόνη με φίλη,αργά λιγάκι...και ότι θα πήξει (επιτελους)και ο περιστερης λίγο...

θα πει ότι έρχεται το τέλος το κόσμου!!!:tongue::tongue::tongue:χοχοχο-χιχιχι

Ζήλειαααααααααα

Πάντα με την καλή έννοια!!

Καλά να περασεις αγαπούλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσακια μου λατρεμενα, τι κανετε???μου λειψατε!!!!εσας???μπααααα:tongue::tongue:

περασαμε ενα ομορφο σκ με περιθαλψη απο μαμουλα, βγηκαμε τα δυο μας με τον αντρουλη βραδυ για ποτο διπλα σετη θαλασσα, πολυ ρομαντζο λεμε:D:D!!!ειχαμε πααααρα πολυ καιρο να το κανουμε και μουχε λειψει τελικα!!!το αφροδιτομωρο ξεσσαλωσε με παππου και γιαγια και λοιπο σοι που παρελασε για να τη δει. επισης πηγαμε για ψωνια ολοι μαζι , πηραμε καινουργια βρακακια που τα διαλεξε μονη της!!!καθε πρωι εχουμε καμωμωτα!!!οκιιι, ντε τελω ατο το βλακι, τελω το αλλο, κλπ....:Dδεν σας ειπα???το βγαλαμε το παμπερς. μονο το βραδυ στον υπνο που δεν το λερωνει καθολου. εχουμε βεβαια και ατυχηματακια στο σπιτι, στο σχολειο κιουρια!!!πηρε και η μανουλα καινουργιο μαγιο(βεβαια θα μου πειτε αν δεν χασεις και κανενα κιλο....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:. παρεπιπτοντως εχω αρχισει να προσεχω εδω και 2 βδομαδες και εχω ενα ελαφρυ ξεφουσκωμα).

χθες και σημερα εργασια και χαρα!!!που μονο χαρα δεν ειναι. αναμενουμε...ολο σουσουρο , ολο συναντησεις, να δουμε που θα βγει:cool::cool:....

επισης χθες πηγαμε θεατρο με τον αντρουλη.ωραια ηταν, αν και το περιμενα καλυτερο το εργο. ξεκινησαν οι περιοδειες των θιασων και μαρεσει πολυ!!!δεν εχω τη δυνατοτητα να παω σε ολα, αν και θα το ηθελα, αλλα σε 2-3 θα παω σιγουρα.

σημερα τρωμε μπριαμ-πρωτη φορα εκανα, δεν μαρεσει καθολου αλλα ειχα πολλα λαχανικα και επρεπε κατι να τα κανω!!!

εν τω μεταξυ, σκεφτομαι και ψαχνω για διακοπες....χαζο παιδι χαρα γεματο εεε????

παω να διαβασω τα μυνηματακια σας(το σκοτωσα το ξερω!!!)

Link to comment
Share on other sites

μας έλλειψες βέβαια αφροδίτη μου!

χαίρομαι για τα καλά σου νέα, που περασες όμορφα στη μανούλα, με τον αντρούλη ρομαντζάδα, με την Χιονάτη να κάνει σόπιγκ! μπράβο για την πρόοδο με το βλακί!

μπράβο σου κ σένα για την προσπάθεια για τα κιλάκια-ποιά κιλάκια μαρή;

δεν θα σε βρίσω σήμερα, δεν έχω κουράγιο!

για τη δουλειά...ρίξτο στην τρελίτσα! αυτό κάνω κ εγώ!

για διακοπές...σου το εύχομαι να πάτε!

όσο για θεατρικές παραστάσεις...δεν βολεύει ρε γτμ!!!!ψοφάω για παραστάσεις!

περιστεράκι μου, μη φανταστείς ότι θα αργήσω...σιγά να μην αντέξει ο φέφος μέχρι αργά! μακάρι να τα καταφέρεις σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

εβιρυ μου αρεσουν πολυ οι περιγραφες σου, με ταξιδευουν....σαν ταξιδιωτικος οδηγος τα γραφεις:tongue::tongue:!!!!!

ελενη ευτυχως ολα καλα κοριτσακι μου, ευτυχως!!!!αχ αυτο το μονιμο αγχος ευθυνεται για ολα!!!!απολαυσε το κοριτσακι σου το γλυκο και ακολουθησε τις συμβουλες των γιατρων ωστε να ρυθμιστει το θεμα σου. οσο για τον συντονισμο του μαγειροκαφε, συμφωνω και επαυξανω!!!!

αννακι, πραγματικα συγκινηθηκα με τις ομορφες στιγμες που μοιραστηκες μαζι μας.να μου φιλησεις το παιδι!!!ναστε παντα καλα, να περνατε ομορφα με το μωρακι σας και να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις!!!

δωρα μου επιστρεψατε??πως περασατε???βοηθεια σας!!!εγω παντως οταν μπηκα μεσα στην Παναγια της τηνου, αρχισα να κλαιω με λιγμους χωρις να ξερω γιατι!!!

περιστερακι μου γλυκο, γιατι εισαι ετσι???μηοως να παρεις τα αντρακια σου να πατε βολτιτσα???ευχομαι να σε πληρωσουν γρηγορα, φιλακια στον Φ σου.

φεφουλα μου, ποσο γελασα με το Ρυπα δεν λεγεται!!!!πως ειναι η μικρουλα μας σημερα???η ορεξη επανηλθε???παιρνετε φαρμακα?θα πατε για επανελεγχο???ο απριλης ποτε μπαινει οεοοο???να περασεις τελεια σημερα, τοχεις αναγκη να ξεφυγεις λιγο. μακια και σε σενα και στο ρυπακι!!:D:D:tongue:θεεικες οι ατακες της!!!

ηλιαχτιδα καλοφωτιστος ο μικρουλης σου. κυριος ηταν εεε???σεβγαλε ασπροπροσωπο το καμαρι σου!!!

καγκλυ ηρεμησε ματια μου!!!ολα καλα θα ειναι!!!να ξεκουραζεσαι και να μην χαλιεσαι για τιποτα!!!τωρα προεχει το σπορακι σου!!!αγορι θαναι!!!!

γκεονικ καλως ορισες στην παρεουλα του μαγειροκαφε!!!

συμπεθερα μου ομορφη, συμπεθερα μου καλη, τι επαθες??ποιος σε πειραξε να ερθω να καθαρισω???πηγαινε σπιτι , παρε αγκαλια τα αστερακια σου και χαμογελα!!!!μουτςςς!!!:D:p:p

αγγελικουλα καλο κουραγιο στην δουλιτσα!!!φιλια

Link to comment
Share on other sites

μας έλλειψε βέβαια αφροδίτη μου!και μενα αγαπη μου, πλακα κανω!!!!

χαίρομαι για τα καλά σου νέα, που περασες όμορφα στη μανούλα, με τον αντρούλη ρομαντζάδα, με την Χιονάτη ν κ άνει σόπιγκ! μπράβο για την πρόοδο με το βλακί!ευχαριστω, παντα μεναν καλο λογο εισαι!!!

μπράβο σου κ σένα για την προσπάθεια για τα κιλάκια-ποιά κιλάκια μαρή;

δεν θα σε βρίσω σήμερα, δεν έχω κουράγιο!σαν βοδι εχω γινει!!!!

για τη δουλειά...ρίξτο στην τρελίτσα! αυτό κάνω κ εγώ!αυτο κανω, δεν εχω και αλλη επιλογη, θαχουμε εξελιξεις λιαν συντομως!!!

για διακοπές...σου το εύχομαι να πάτε!εχουμε καποιες προτασεις ωστε να μας φιλοξενησουν, θα δειξει...

όσο για θεατρικές παραστάσεις...δεν βολεύει ρε γτμ!!!!ψοφάω για παραστάσεις!γιατι????εγω χθες πριν παω ειχα τυψεις που αφηνα το παιδι αλλα περασαμε καλα.αχ και εγω θαθελα να τις δω ολες αλλα...πολλα τα λεφτα!!!!

περιστεράκι μου, μη φανταστείς ότι θα αργήσω...σιγά να μην αντέξει ο φέφος μέχρι αργά! μακάρι να τα καταφέρεις σύντομα!

να κατσεις οσο θελεις. δεν το κανεις και καθε μερα!!!περιστερω σειρα σου!!!!!κανονησε το ΤΩΡΑ!!!!

τρεις λαλουν και δυο χορευουν ειμαι σημερα!!!!χθες την ωρα που την αφηνα λεει:που παμε???της λεω:εσυ θα πας στη γιαγια και η μαμα θα παει στη δουλεια. και οταν γυρισει θα παμε βολτα μαζι. και μου απανταει:γυρισες αφου μαμα!!!!5 ωρα!!!

το πρωι βαζω μια ροζ φουξια εντονη μπλουζα και μου λεει:πολυ ομοφη μαμαμου!!!:D:Dμετα ειναι να μην θες να το πνιξεις στα φιλια???

σας αφηνω να μαζευτω, φευγω σε λιγο για να παω απτο σχολειο, εχουμε συναντηση. να μας πουν τα καθεκαστα για του χρονου:|:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γειά χαρά.

εδώ είμαι. επέστρεψα από εξωτερικάς εργασίας στας εξοχάς των δικαστηρίων....

γυρίζω στο γραφείο κ είχε καταρρεύσει το σύστημα. δεν είχαμε η/υ.

ο Απρίλιος δεν ήρθε καλέ! τελικά, οι δικοί σας ΔΕΝ ντρέπονται ε ??? μα καθόλου !!! τσίπα... γιοκ ! :evil: μουλάρια !

Αννούλα μου φιλάκια! μούρλια το τικεράκι!

πώς λέμε την φραουλίτσα; φαρούτα!

πώς λέμε τα παιχνίδια; παισίνια!

μας έχει πρήξει με το να αλλάζει φορέματα. σήμερα έκανε παρατήρηση στην πεθερά μου "ντε μ' αρέσει η μπούζα σου, άλλατσέ την!!!!!!"

πώς λέμε το κουβαδάκι; κουβαβάκι!

πώς λέμε το μολύβι; μολύδι!!!!!!

κ δεν δεχόμαστε διορθώσεις στο ρύπα! της το λέω σωστά κ εκνευρίζεται κ θυμωμένη μου απαντάει "εγώ θέλω ρύπα"!!!!!

ΘΕΑ το παιδί μας, Θεά !!!! Μου αρέσει που ΔΕΝ δέχεται διορθώσεις !!!:rolleyes:

σήμερις θα βγω για καφέ μόνη με μια φίλη!!!!!!αργά λιγάκι!!!!χοχοχο!!!!θα πήξει ο φέφος!!!

Καλά να περάσεις !!! Κάπνισε κι ενα τσιγαράκι για μένα βρε φιλενάδα !

Δεν είμαι στα πολύ καλά μου...Θα κάνω παρεούλα με την Κάντυ...

Έλα Περιστέρω ! Έκανα τον "απαυτό" μου :rolleyes: λίγο πιο πέρα να κάτσεις κι εσύ μάνα μου ! Αχ, θα μου αρκούσε κι ένα παγκάκι να κοιτάζω την θάλασσα (σαν αυτό της Ζωπ !)... ΜΗΝ ξεχάσεις τα σποράκια !;)

καλησπερα κοριτσακια μου λατρεμενα, τι κανετε???μου λειψατε!!!!εσας???μπααααα:tongue::tongue:

Μπράβο συμπεθέρα μου που περάσατε τόσο όμορφα και που ξεκουράστηκες ! Και πολλά ΜΠΡΑΒΟ στο παιδάκι μας που έκοψε την πάνα !!! Είδες τελικά ??? Να μου την φιλήσεις !:-P

...Κι εύχομαι τπτ κακό να μην ακούσεις από την δουλειά σου... αντιθέτως, όλα τα καλά του κόσμου να στα πουν μαζεμένα το απόγευμα στην συγκέντρωση του σταθμού !!!

....

συμπεθερα μου ομορφη, συμπεθερα μου καλη, τι επαθες??ποιος σε πειραξε να ερθω να καθαρισω???πηγαινε σπιτι , παρε αγκαλια τα αστερακια σου και χαμογελα!!!!μουτςςς!!!:D:p:p

.........έπαθα τα ψυχοσωματικά μου, τα νευροφυτικά μου και όλα !

ΔΕΝ ΞΕΡΩ τί έπαθα... ευτυχώς που είναι και τα τέκνα και μου φτιάχνουν την διάθεση τις ώρες που είμαστε μαζί !:|

Link to comment
Share on other sites

Έλα Περιστέρω ! Έκανα τον "απαυτό" μου :rolleyes: λίγο πιο πέρα να κάτσεις κι εσύ μάνα μου ! Αχ, θα μου αρκούσε κι ένα παγκάκι να κοιτάζω την θάλασσα (σαν αυτό της Ζωπ !)... ΜΗΝ ξεχάσεις τα σποράκια !;)

.........έπαθα τα ψυχοσωματικά μου, τα νευροφυτικά μου και όλα !

ΔΕΝ ΞΕΡΩ τί έπαθα... ευτυχώς που είναι και τα τέκνα και μου φτιάχνουν την διάθεση τις ώρες που είμαστε μαζί !:|

Ε-Ε-ΕΡΧΟΜΑΙ

Μου αρέσει πολύ και το σκηνικό!!

Φέρνω πασατέμπο,θα φέρω και ηλιόσπορους...Θα φτύνουμε και τα φλούδια στα μούτρα της κακούργας κενωνίας:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στο γιατρό θα πάω την άλλη εβδομάδα και έχω ένα άγχος μα ένα άγχος.

Όχιιιιι, να πας χαρούμενη στο γιατρό, όχι με άγχος. Είναι έτσι κι αλλιώς δεδομένο ότι όλα θα πάνε καλά. Σου το εξασφαλίζω εγώ.

Εβιρυ καλά να περάσετε στην εκδρομούλα σας. Πώς είναι αυτα τα φασόλια και πώς θα τα κάνεις;

Σ' ευχαριστώ. Αυτά είναι τα κόκκινα φασόλια (όσπρια) που σίγουρα τα έχεις αγοράσει σε κονσέρβα και πιθανόν να τα έχεις χρησιμοποιήσει σε σαλάτες. Τα φτιάχνω κοκκινιστά σχεδόν όπως στη φασολάδα. Δε βάζω μέσα σέλινο και καρότο, αλλά τα υπόλοιπα υλικά και λίγη πατάτα.

γιουπι στρουμφογουρι παντου να σκορπισειιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!

Σου κάνω αγκαλίτσα και φιλάκια. Είδες Άννα έφερες πολύ γούρι στην παρέα. Μακάρι να ακούσουμε χαρμόσυνα νέα σύντομα και από τα άλλα μας κορίτσια που περιμένουν.

Καλά να περάσετε στην εκδρομή σας ! Θα περιμένουμε περιγραφή (επιβάλλεται άλλωστε, έτσι ωραία που τα λες !!!! ;))...

Σ' ευχαριστώ για όλα.

να φανταστείτε πόσο κουρούμπελο είναι το κεφάλι μου εσύ γράφεις kidney beans κι εγώ διάβαζα kinky !!!!!!!!!!!!!:oops: beans !!!! χαχα μα τον Θεό !:rolleyes:

χαχαχαχα κι εγώ μερικές φορές όταν διαβάζω βιαστικά βγαίνουν κάποια πολύ χιουμοριστικά.

πώς λέμε την φραουλίτσα; φαρούτα!

πώς λέμε τα παιχνίδια; παισίνια!

μας έχει πρήξει με το να αλλάζει φορέματα. σήμερα έκανε παρατήρηση στην πεθερά μου "ντε μ' αρέσει η μπούζα σου, άλλατσέ την!!!!!!"

πώς λέμε το κουβαδάκι; κουβαβάκι!

πώς λέμε το μολύβι; μολύδι!!!!!!

κ δεν δεχόμαστε διορθώσεις στο ρύπα! της το λέω σωστά κ εκνευρίζεται κ θυμωμένη μου απαντάει "εγώ θέλω ρύπα"!!!!!

χαχαχαχαχαχαχα πολύ ωραίες και σκερτσόζικες οι καινούργιες λεξούλες της γλύκας.

Εβίρι μας καλά να περάσετε!

Ευχαριστώ πολύ.

Ματαιότης ματαιοτήτων,τα πάντα ματαιότης...

Λεφτα ντεν εχω πάρει ακόμα

Κάνε λίγη υπομονή και έχε πίστη. Όλα θα γίνουν.

Δεν είμαι στα πολύ καλά μου...Θα κάνω παρεούλα με την Κάντυ...

Αχ όχι, μην πέφτετε μία-μία. Αύριο θα είναι καλύτερη η μέρα.

μου λειψατε!!!!εσας???μπααααα:tongue::tongue:

Ούτε καν έπρεπε να το σκεφτείς, εννοείται ότι μας έλειψες.

περασαμε ενα ομορφο σκ με περιθαλψη απο μαμουλα, βγηκαμε τα δυο μας με τον αντρουλη βραδυ για ποτο διπλα σετη θαλασσα, πολυ ρομαντζο λεμε:D:D!!!

Ααααααααααααα και μετά και μετά και μετά;;;;;;;;

το βγαλαμε το παμπερς. μονο το βραδυ στον υπνο που δεν το λερωνει καθολου. εχουμε βεβαια και ατυχηματακια στο σπιτι, στο σχολειο κιουρια!!!

Όλα καλά. Μπράβο στο Αφροδιτομωρό.

πηρε και η μανουλα καινουργιο μαγιο

Με 'γειες, με 'γειες.

επισης χθες πηγαμε θεατρο με τον αντρουλη.ωραια ηταν, αν και το περιμενα καλυτερο το εργο.

Ποιο είδατε;

εβιρυ μου αρεσουν πολυ οι περιγραφες σου, με ταξιδευουν....σαν ταξιδιωτικος οδηγος τα γραφεις:tongue::tongue:!!!!!

χαχαχαχα σ' ευχαριστώ Αφροδίτη μου.

Έλα Περιστέρω ! Έκανα τον "απαυτό" μου :rolleyes: λίγο πιο πέρα να κάτσεις κι εσύ μάνα μου !

χαχαχαχαχα

.........έπαθα τα ψυχοσωματικά μου, τα νευροφυτικά μου και όλα !

Όλα θα περάσουν, αύριο θα είσαι καλύτερα.

Ε-Ε-ΕΡΧΟΜΑΙ

Μου αρέσει πολύ και το σκηνικό!!

Φέρνω πασατέμπο,θα φέρω και ηλιόσπορους...Θα φτύνουμε και τα φλούδια στα μούτρα της κακούργας κενωνίας:tongue::tongue:

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δειτε αυτο το βιντεο...

Καντυ μου εξαιρετικα αφιερωμενο σε σενα!! Η μουσικη ειδικα μιλαει κατευθειαν στην ψυχη σου...

Πειτε μου αν ειμαι υπερβολικη, αλλα η μουσικη μ εκανε να δακρυσω.

http://vimeo.com/44873548


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Έλεν καλησπέρα, τι κάνεις;

Ωραιότατο το βιντεάκι, περιγράφει την Κρήτη με εικόνες από το ένα άκρο της ως το άλλο και με πολλά διαφορετικά δρώμενα.

Η μουσική εμένα δε με έκανε να δακρύσω αλλά ήταν απόλυτα ταιριαστή με το περιεχόμενο του βίντεο και είχε πολύ ωραίο άκουσμα. Μου θύμισε κομμάτια του Μιχάλη Νικολούδη ο οποίος έχει γράψει εξαιρετική μουσική σε τέτοιο ύφος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...