Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Καλε... αν είσαι ασφαλισμενη καλύπτει ο εοππυ το μεγαλύτερο κόστος....εγώ π.χ. έδωσα 60 τη μέρα για το ένα μόνο μωρό που χρειάστηκε να μείνει στη μονάδα κάποιες μέρες... αλλιώς σαν εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις ότι είχα πιο αυστηρή διατροφή και συχνότερη παρακολούθηση είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

      Είμαι έμμεσα ασφαλισμένη και δεν ξέρω πόσο θα βγει..επίσης όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχε παλινδρομήσει το άλλο και ηταν κανονική αποβολή,δεν θα θελα να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο.Ασε που όταν γεννήθηκε η μπέμπα ήταν στη ΜΕΝΝ για σχεδόν δύο μέρες και ήταν οι χειρότερες μέρες της ζωής μου..δεν ήξερα αν θα την ξαναδώ,ήταν τραγική η κατάσταση..Θαυμάζω τις γυναίκες που κυοφορούν δίδυμα, πραγματικά είναι πολύ δύσκολο και μπράβο σας❤️Να χαίρεσαι τα μικρουλια σου🥰

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας μορφονιες.

Αννουλα μου

Εισαι πια μανουλα!!!!!!!!!:P

Ρουφιξε καθε στιγμη του μωρου σου γιατι ειναι μοναδικη.

Τι καλα που θηλαζει ο στρουμφακος,σιγα σιγα θα μπειτε σε φυσιολογικους ρυθμους και τοτε ολα θα ειναι ευκολοτερα.

Σε κανω μια μεγαλη αγκαλια και θελω να δωσεις ενα τρυφερο φιλακι στον κουκλο γιο σου!!!!!!

Ειμαι κομματια...μαζεψα πραγμματα κι εκανα ενα σορο αλλες δουλειες ετσι ωστε να αφησω το σπιτι σε καλη κατασταση ωστε να μην εχω να κανω τιποτα οταν επιστρεψουμε.

Αυριο στις 10 το πρωι πεταμε για αθηνα και την τριτη τηνο.

Θα ημαστε πισω την παρασκευη.

Θα βαλω κερακια για τις οικογενειες σας.

Σημερα φαγαμε κατσικι με κριθαρακι σουπα,καλα, ηταν πεντανοστιμο...ο θησαυρος εφαγε μεσημερι-απογευμα!

Σας φιλω γλυκιες μου.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Να σας πω λίγα πράγματα για το παλάτι του Λούντβιγκσμπουργκ. Θα ξεκινήσω από την τιμή της επίσκεψης, που προσωπικά τη βρίσκω τσουχτερή σε σχέση με το θέαμα. Συγκεκριμένα πληρώσαμε 20 ευρώ (δύο ενήλικες και ένα παιδί) για την είσοδο στον εξωτερικό χώρο και άλλα 16.50 για την περιήγηση στο εσωτερικό. Δηλαδή, 36.50 ευρώ για 3 άτομα, αλήθεια δεν σας φαίνονται πολλά για ένα παλάτι 250 ετών; Εμείς πόσο έπρεπε να χρεώνουμε την Ακρόπολη σύμφωνα με τα έτη αρχαιότητας και το βάρος της ιστορίας που κουβαλάει;

Πιο εντυπωσιακοί είναι οι κήποι του, παρά το ίδιο το παλάτι. Έχει έναν αυλόγυρο τεράστιο μπροστά αλλά και πίσω από το παλάτι, γεμάτο δέντρα στις άκρες, ενδιάμεσα φράχτες από χαμηλά θαμνάκια, κάτω πολύ γκαζόν και ανάμεσα όμορφα τακτοποιημένα πολύχρωμα λουλούδια και τριανταφυλλόκηπους. Σε σημεία-σημεία τα λουλούδια έκαναν σχηματισμούς που θύμιζαν σχέδιο από κέντημα. Στο κέντρο του εξωτερικού χώρου ένα συντριβάνι δροσίζει το μάτι με τη λιμνούλα και τον πήδακα στη μέση.

Αγάλματα στέκονταν σε διάφορα σημεία του αυλόγυρου ψιθυρίζοντάς μας το καθένα την ιστορία του. Κρίμα όμως, που είναι σε κακή κατάσταση γιατί είναι μαύρα από τις καιρικές συνθήκες.

Η αρχιτεκτονική του παλατιού είναι μπαρόκ. Το εσωτερικό του αποτελείται από 152 δωμάτια, από τα οποία επισκέψιμα είναι μόνο τα 64. Μέσα περιείχαν πολλά αντικείμενα από την εποχή εκείνη. Στο υπνοδωμάτιο του βασιλιά και της βασίλισσας κρέμονταν οι μεταξωτές κουρτίνες της εποχής, που σε κάποια σημεία χαμηλά ήταν σκισμένες από το πέρασμα των ετών.

Διασώζονται επίσης έπιπλα όπως ο θρόνος, το καθιστικό δωμάτιο αναμονής επισκεπτών, οι χωριστές κρεβατοκάμαρες, το έπιπλο που λειτουργούσε ως γραφείο, τραπεζαρίες με καθίσματα που το ύφασμά τους ήταν κεντητό, πορσελάνες πανάκριβες, γυάλινα δοχεία για το άρωμα της βασίλισσας, το κανάτι και η λεκάνη για το πρωινό πλύσιμο προσώπου της κι άλλα μικροαντικείμενα.

Είδαμε επίσης, πολλούς πίνακες με θεματολογία από την ελληνική μυθολογία: τη θεά Αθηνά, τη Θέτιδα, την Τερψιθέα κ.α. Ένας πίνακας ήταν φτιαγμένος από κέντημα στο χέρι και απεικόνιζε τον Ναπολέοντα Βοναπάρτη, ενώ άλλοι ζωγραφικοί απεικόνιζαν διάφορους βασιλείς και βασίλισσες του παρελθόντος. Υπήρχαν και αρκετά αγάλματα- προτομές Ρωμαίων, Ελλήνων, Γερμανών κλπ.

Οι τοίχοι σε πολλά δωμάτια ήταν διακοσμημένοι με χρυσά ανάγλυφα σχέδια παρμένα από τη φύση, δηλαδή φύλλα και λουλούδια, έτσι που αιχμαλώτιζαν το μάτι. Επίσης σε αρκετά δωμάτια και διαδρόμους τα ταβάνια είχαν ζωγραφισμένα θέματα (δεν ξέρω αν αυτό ονομάζεται νωπογραφία ή αλλιώς).

Εντός του παλατιού διασώζεται επίσης, το θέατρο που ήταν φτιαγμένο για να παρακολουθεί η βασιλική οικογένεια και οι εκλεκτοί. Τα σκηνικά ήταν φτιαγμένα τόσο πρωτοποριακά για την εποχή τους, που ο κόσμος νόμιζε ότι ήταν μαγικά. Υπήρχαν γύρω στα 4-5 διαφορετικά, το ένα μπροστά από το άλλο που άνοιγαν στο κέντρο και χωρίζονταν σε αριστερό και δεξί φύλλο. Με το πάτημα ενός κουμπιού άνοιγαν αυτόματα, έτσι που ο θεατής δεν αντιλαμβανόταν τον τρόπο και γι' αυτό τα θεωρούσε μαγικά. Μάλιστα, κάποιες φορές δεν έπαιζαν κάποιο έργο ηθοποιοί, αλλά μάζευαν το κοινό, ανοιγόκλειναν τα διαφορετικά σκηνικά κι εκείνοι χάζευαν εκστασιασμένοι. Πόσο αστείο μας φάνηκε αυτό!!!!!!!!!!!!

Σώζεται επίσης, η αίθουσα που ο βασιλιάς συζητούσε με τους καλεσμένους του για το προγραμματισμένο επικείμενο κυνήγι. Οι καλεσμένοι μπορεί να ήταν από 50 έως 100 άτομα. Σ' αυτήν υπάρχει ο θρόνος πάνω σε ένα βάθρο σαν χαμηλή σκηνή και πολλά καθίσματα από κάτω. Μοιάζει πολύ με αίθουσα συνεδρίου.

Σε άλλο σημείο του παλατιού έχουν διατηρήσει προτεσταντικό ναό με το εκκλησιαστικό όργανο μέσα, στον οποίο τελούνται ακόμα και σήμερα γάμοι. Εμείς χτες είδαμε τρεις νύφες που είχαν τελειώσει το μυστήριο κι έβγαζαν φωτογραφίες σε διάφορα σημεία του παλατιού. Ο ξεναγός μας είπε ότι συνήθως τα Σάββατα τελούνται ακόμη και 15 γάμοι.

Από την κούραση όμως, ύστερα από τόσες ώρες περπάτημα δεν μπορέσαμε να πάμε και στα υπόλοιπα αξιοθέατα της περιοχής. Ευελπιστώ την επόμενη φορά.

______________________________________________________________________

Το άλλο που μας παραξένεψε χτες ήταν ο καιρός. Κατά την ξενάγηση στο παλάτι, κι ενώ όλη μέρα έσκαγε ο τζίτζικας και μαζί του κι εμείς, είδα από τα παράθυρα ότι στις απέναντι μακρινές περιοχές έβρεχε. Τότε το μετάνιωσα που δεν πήρα μαζί μου ομπρέλα. Εν πάσει περιπτώσει, φύγαμε μια χαρά, αλλά με το τρένο όσο πλησιάζαμε στην περιοχή που μένουμε ο ουρανός γινόταν όλο και πιο απειλιτικός. Είχε αποκτήσει ένα χρώμα γκριζοπράσινο. Στην αλλαγή από το ένα τρένο στο άλλο άρχισε να ψιχαλίζει, αλλά σταμάτησε γρήγορα. Μόλις κατεβήκαμε κι από το δεύτερο τρένο στη δική μας στάση πλέον, ο ουρανός είχε το χρώμα της Δευτέρας Παρουσίας. Σκέτο φόβητρο, το τι κεραυνοί έπεφταν δε λέγεται. Ξαφνικά και λίγα μέτρα πριν φτάσουμε στο σπίτι, βλέπουμε να κόβονται φούντες με κοτσάνια και φύλλα από τα πανύψηλα δέντρα του απέναντι πάρκου και να ταξιδεύουν αρκετά μακριά λες και κάποιος γίγαντας μας τα πέταγε από 'κει. Ο αέρας φύσαγε δυνατά (κάτι που δεν το έχουμε ξαναδεί εδώ) σκόνη έμπαινε στα μάτια μας και μαζί με τη βροχή νομίζαμε ότι θα κάνει ανεμοστρόβιλο. Στο δρόμο και ανάμεσα στις ράγες του τραμ έγινε πανικός από τις κομμένες κορυφές των δέντρων.

Για πολλή ώρα μετά, οι κεραυνοί ήταν το θέαμα της βραδυάς. Μέχρι τις 03.00 τη νύχτα κοπανάγανε και μας ξυπνούσαν. Και σήμερα με βροχή ξημερώσαμε που μια σταμάταγε μια ξανάρχιζε. Χτες είχαμε περίπου 32-34 βαθμούς, αύριο θα έχουμε 18-20. Αυτό (μαζί με άλλα) μια μέρα εμένα θα με οδηγήσει στην τρέλλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπούλες μου!!!

Εγραψα ενα μεγάλο ποστ και με πέταξε έξω...

Δωράκι μου καλό ταξίδι να έχετε και καλά να περάσετε!Θα μας λείψεις!

Εβίρι οι περιγραφές σου όπως πάντα απολαυστικές

Ηλιαχτίδα,να σας ζήσει ο νεοφώτιστος Ιωάννης!!Περιμένουμε νέα σου!

ΕλενΑγγλία πολύ ωραία πρέπει να έγιναν τα φαγητάκια σου!!Θα κλέψω τις ιδέες

Στρουμφομαμούλα χαίρομαι να διαβάζω τα νέα σας...Θα έχεις πολλά να μας λές,χρόνο δεν θα έχεις!!!

Γιόρταζε ο άντρας της Αννιας μας προχθές ή κάνω λάθος;

Αννια μου χρόνια του πολλά!Πολύχρονος και γερός!

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω εδώ,γιατί φοβάμαι μην με πετάξει πάλι...

Σήμερα ξεκινώ δουλίτσα πάλι.Κάντε καμιά προσευχή,μήπως μου δώσουν κανά λεφτό!!!

Χθες περάσαμε πολύ όμορφα τα τρία μας.Κάναμε πραγματάκια απλά μεν,αλλά για εμάς που σμίγουμε όλοι μαζί σπανίως, μοναδικά!

Το πρωί πήγαμε στη θάλασσα για μπάνιο όπου επιτέλους το περιστερόνι καταδέχτηκε να παίξει με άμμο και κουβαδάκια

Και το απόγευμα πήγαμε στον παιδότοπο

Για φαγητάκι το μενού είχε κοτόσουπα για τον μικρό και ψαράκι ψητό με πατατούλες και σως μουσταρδας για εμάς.Για σήμερα δεν έχω αποφασίσει ακόμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εβίρι πράγματι είναι πολλά τα λεφτά

Εν πάσει περιπτώσει,είδατε κάι πολύ όμορφο

Με εντυπωσίασε η αναφορά στην αίθουσα θεάτρου και στο μαγικό σκηνικό!!!

Οσο για τον καιρό,τι να πω...

Το έλεγε κάποτε η Αννα Βίσση...τρελαίνομαι!!μια παγώνω,μια ζεσταινομαι!!

Αλλά αυτή μάλλον δεν εννοούσε τον καιρό...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα. χθες το βράδυ αργά έγραφα κ με πέταξε έξω...

Άννα μου πάντα χαρές!

Εβιρούλα μας ταξίδεψες ακόμα μια φορά! να είστε καλά!

Ελένη Αγγλία, υπεροχα τα φαγητά σου σαν να τα γεύτηκα.

σας ευχαριστώ για τα περαστικά.

Δώρα μου καλό ταξίδι κ βοήθειά σας!

από Σάββατο βράδυ είναι απύρετη η μπουμπού μου. δεν μας λένε Σύσα πια! αλλά Ρύπα!

αφαγία σε όλο της το μεγαλείο! μόνο γάλα! 3 μπουκάλια, 1 το πρωί κ 2 το βράδυ.

γκρίνια, καπρίτσια κ κουράγιο!

θέλει θάλασσα, δεν γίνεται, θέλει να διαλέγουμε φορέματα συνέχεια, δεν γίνεται!

έβγαλε κ κάτι φοβίες...φοβάται τις λάμπες!!!!!"μπαμπά έλα να κοτώσεις το φως"!!κλειστό το φως!!!!!!;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

το βράδυ κατούρησε το άπαν σύμπαν!!!!!!!!σήκω να αλλάξεις υπόστρωμα, σεντόνια, να πλύνεις το παιδί, να το ησυχάσεις!!!!!!!

κοινώς σήμερα νυστάζω κ γενικώς μη του μιλάτε του παιδιού. όχι στην κυριολεξία καλέ!

τρώμε κεφτέδες με μακαρόνια του πεθερού!

η ρύπα έδωσε παραγγελιά από χθες στη γιαγιά της για ντουβαλάκια=γιουβαρλάκια. άντε να δούμε!

δύσκολο το ΣΚ!

να σας πω μόνο ότι η ρύπα ήταν με την ισπανία! εξ ου κ το 4!!!!!!

θέλω καφέ αγκαλιά με τον φέφο έξω!

καλό μήνα, αλλά ο Απρίλιος δεν μπήκε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αδερφούλα ευχαριστώ για τα περαστικά.

υπέροχα περάσατε! δεν χρειάζονται πολλά για να είναι υπέροχες οι στιγμές που περνάς με την οικογένεια!

μπραβο στο περιστερόπαιδο!

η ευχή μου να πληρωθείς είναι από την καρδιά μου! σε νιώθω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια

Σήμερα ξύπνησα πρωί γιατί έπρεπε να πάω στην τράπεζα γυρνώντας σπίτι πέρασα και απο τη λαική και πήρα γαυρο για σήμερα. Θα τον κάνω λεμονάτο στο φούρνο και σαλάτα.

Σας εχω πει οτι εχω γίνει πολύ άσχημη. Αγριιεψα κάπως πετάξα και 5 σπυριά είμαι μια ομορφιά.

Αννα να είσαι καλά να μας λες πλέον στρουμφοιστορίες.

Δωράκι βοήθεια σας, καλά να περάσετε.

Φέφη αν και καθυστερημένα περαστικά στη Ρύπα. Ταλαιπωρείται η ψυχουλίτσα. Περαστικά και αγύριστα.

Περιστέρω μπράβο που έχεις δουλίτσα και μένα μου λείπει πολύ. Θέλω δουλειά δεν είμαι του σπιτιού εγώ.

Εβιρύ πολύ ωραία περιγραφή. γράφεις πολύ όμορφα.

Ηλιαχτίδα καλοώτιστο το μωράκι σου, Πολύ ωραίο και αγαπημένο όνομα. Λένε και τον αδερφούλη μου Γιάννη.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!!!!Μαζευω κουκουτσια να φτιαξω αυτο το λικερακι ,ποσα βερικοκα πρεπει να φαω.....!!!!

Οσο για το μεσημεριανο μας μοσχαρακι με μπαμιες. ;)

Καλημέρα geonik. Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Η μαμά μου κάνει ένα τέλειο λικέρ βερίκοκο αλλά όχι με τα κουκούτσια με το υπόλοιπο βέρικοκο. Κάπου είχα ακούσει μπορει να κάνω και λάθος ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιούμε τα κουκούτσια απο ροδάκινο, βερίκοκα κλπ. κλπ.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

ηλιαχτίδα να σας ζήσει ο Γιάννης!

Κάγκλυ μου, τον γαύρο τον ζήλεψα έτσι που θα τον κάνεις. αλλά κ τηγανητό θα τον χλαπάκιαζα.

όσο για τα σπυράκια...αγόρι!!!!!!!! με το καλό!

στις κόρες οι έγκυες ομορφαίνουν, στα αγόρια αγριεύει κάπως το πρόσωπο. αλλά όλες είναι υπέροχες! φιλάκια στην κοιλίτσα!

πότε θα πας να ακούσεις καρδούλα;

Link to comment
Share on other sites

μοσχάρι με μπάμιες πρώτη φορά άκουσα. μοσχάρι με φασολάκια ναι.

κοτόπουλο με μπάμιες μαγειρεύω, αν κ σπάνια, γιατί τις μπάμιες ΔΕΝ! ο μόνος τρόπος να φάμε όλοι είναι συνοδεία κοτόπουλου.

όσο για αυτό που λέει η κάγκλυ...αν κ δεν έχω κάνει ποτέ λικέρ, έχω ακούσει από προκομμένες νοικοκυρές ότι απαγορεύεται το κουκούτσι, συμφωνώ. βγάζει μια ουσία τοξική, μη ασφαλή. καλώς ήρθες βρε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλό μήνα και καλή βδομάδα!

Τελικά άλλαξαν τα σχέδιά μας και δεν πήγαμε στας εξοχας!!! Θα πάρουμε και οι 2 άδεια την άλλη βδομάδα και θα πάμε σαν άνθρωποι και σαν οικογένεια να κάνουμε κανένα μπανάκι και να χαλαρώσουμε λιγάκι!

Στο μεταξύ μπορεί να πάμε και 2-3 μέρες για να δούμε τον πεθερό μου.

Εγώ πήρα τα αποτελέσματα και πέρα από τον θυροειδή όλες ήταν φυσιολογικές!

Θα πάρω σβάρνα τους γιατρούς κι ελπίζω να τελειώσω μέχρι Παρασκευή

Για σήμερα έκανα κοτόπουλο με πατατούλες!

ελένη μου πότε πας στο γιατρό; με δόντια τελείωσες; λες να έχει καμιά σχέση; είπα να το ξεστομίσω, μιας κ το σκέφτηκα...με ξέρετε, δεν κρατιέμαι.

Η πίεση δεν νομίζω.... Αυτό που μου έκανε εντυπωση μια και ανέφερες τα δόντια, είναι πως λόγω των ιγμορίων που είναι αρκετά βουλβμένα επηρρεάζονται και τα δόντια! Είναι συγκινονούντα!

Ελένη, πως είσαι με το θέμα της πίεσης?

Καλύτερα νομίζω ζωπ, αλλά με κούρασε το να γυρίζω με ένα πιεσόμετρο στο χέρι!

Ήθελα να σχολιάσω κι άλλα μα δεν μπορώ. Βγήκαμε το μεσημέρι με άλλες δύο μαμάδες και δύο παιδάκια, πήγαμε σ' ένα καφενείο (ναι, καφενείο!), τα παιδιά έπαιζαν ωραία σε διπλανό τραπέζι, φάγαμε πρόχειρα μεζεδάκια κι ήπιαμε μπύρες...:cool:, περάσαμε υπέροχα αλλά τώρα είμαι κάπως λαλαλα...:mrgreen: και πάω να ξαπλώσω λίγο να συνέλθω!:roll:

Πόσο μ'αρέσουν αυτά τα αυθόρμητα!!!! Χαίρομαι που περάσατε ωραία!

πήραμε τον γιατρό κατά τις 11 κ μας έδωσε αλγκοφρέν κ μετά από 1 ώρα έπεσε ο φούστης ο πυρετός!

Ευτυχώς που υπάρχει κι αυτό!!!! Εχει πάρει εμένα με τις ωτίτιδες....

Τιμημένο αλγκοφρέν!!

Πως είναι σήμερα το φεφόπαιδο;;;

Ελενη κοπελα μου 20 πιεση???:shock::shock::shock: Πουλακια θα ειδαν τα ματια σου!! Περαστικα σου ευχομαι! Να ξερεις αν βρεθεις σε δυσκολη θεση και θες να ριξεις την πιεση σου γρηγορα, στιβεις ενα λεμονι σε ενα ποτηρι νερο και το πινεις μια και κατω...

Κι αν δεν είδα πουλάκια....Κοπάδια ολοκληρα!!!:tongue:

Όσο για το λεμόνι, το τάραξα μιλάμε! Νομίζω ότι το θέλει ο οργανισμός μου... Κάνω συνέχεια και πίνω!

Αύριο θα σας πω τι έγινε με τον καιρό μόλις γυρίσαμε, γιατί θα μου πάρει ώρα και τώρα δεν κάθομαι.

Εβιρι έχει πολύ ωραία μέρη να δεις και χαίρομαι που μας τα παρουσιάζεις κι εμάς!

καλο μηνα κοριτσακια!!!αχ επιτελους γραφω στο καφε μας!ο μπεμπακος κοιμαται χορτασμενος κ καθαρουλης κ ετσι για κανενα μισαωρακι προλαβαινω να σας πω τα νεα μας!

Περιττό να σου πω ότι έχω γίνει ρεζίλι..... Είμαι στο γραφείο και με κοιτάζουν να κλαίω άνευ λόγου οπότε άμα αργήσω να εμφανιστώ θα ξέρετε ότι με πήγανε βολτίτσα με μια άσπρη ποδίτσα!!!:tongue::tongue:

Κουκλίτσα μου με κατασυγκίνησες! Να χαίρεσαι το νινάκι σου και να ευχαριστηθείς κάθε λεπτό μαζί του!

Ευχομαι αυτό το παιδί να κάνει να γευτείς όλες τις χαρές της ζωής!!!

Αυριο στις 10 το πρωι πεταμε για αθηνα και την τριτη τηνο.

Θα ημαστε πισω την παρασκευη.

Θα βαλω κερακια για τις οικογενειες σας.

Βοήθειά σας Δωράκι! Καλό ταξίδι!

Να περάσετε υπέροχα!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα σε όλα τα κορίτσια.

Άννια χρόνια πολλά για τον άντρα σου, να τον χαίρεστε όλη η οικογένεια και να σας προσέχει πάντα.

Αμάν βρε παιδιά, τι είναι τούτο 'δω το πράμα!!!!!!!!!!!! Ξημέρωσε κατευθείαν απόγευμα. Δε βλέπω καλά μέσα στο σπίτι και πρέπει να ανάψω τα φώτα. Από την ώρα που σηκώθηκα βρέχει. Η βροχή ξεκίνησε από το βράδυ του Σαββάτου κι ακόμη........Καλά μας έλεγαν οι κάτοικοι εδώ, ότι αν αρχίσει να βρέχει θα βρέχει για καμμιά βδομάδα. Το χειμώνα βέβαια, δε συνέβαινε αυτό, τώρα που είναι "καλοκαίρι" θα συμβεί.

Για μαγείρεμα σήμερα θα φτιάξω συμπληρωματικά λίγο ρύζι που ζήτησε ο Έβιρος γιατί περίσσεψε φαγητό από χτες.

Εβίρι οι περιγραφές σου όπως πάντα απολαυστικές

Ευχαριστώ πολύ.

Το έλεγε κάποτε η Αννα Βίσση...τρελαίνομαι!!μια παγώνω,μια ζεσταινομαι!!

Αλλά αυτή μάλλον δεν εννοούσε τον καιρό...

Να δεις που όταν το έκανε πρόβα θα ήταν στη Γερμανία.

Εβιρούλα μας ταξίδεψες ακόμα μια φορά! να είστε καλά!

Ευχαριστώ πολύ.

από Σάββατο βράδυ είναι απύρετη η μπουμπού μου. δεν μας λένε Σύσα πια! αλλά Ρύπα!

Ευτυχώς γιατί έκανε δυνατό πυρετό καλοκαιριάτικα η καημενούλα. Προοδεύει το παιδί στην προφορά του ονόματος.

η ρύπα έδωσε παραγγελιά από χθες στη γιαγιά της για ντουβαλάκια=γιουβαρλάκια. άντε να δούμε!

χαχαχαχα

δύσκολο το ΣΚ!

να σας πω μόνο ότι η ρύπα ήταν με την ισπανία! εξ ου κ το 4!!!!!!

χαχαχαχαχα εμείς χτες είμασταν με την Ιταλία, επειδή νίκησε τους Γερμανούς, διαφορετικά ο άντρας μου που παρακολουθεί ποδόσφαιρο θεωρεί τους Ισπανούς καλύτερους. Εδώ στους δρόμους ελάχιστα κορναρίσματα ακούσαμε το βράδυ. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει και τόσους πολλούς Ισπανούς, ενώ Ιταλούς συναντάω αρκετούς κάθε μέρα.

καλημερα!!!!Μαζευω κουκουτσια να φτιαξω αυτο το λικερακι ,ποσα βερικοκα πρεπει να φαω.....!!!!

χαχα θες να σε βοηθήσουμε κι εμείς;

Σας εχω πει οτι εχω γίνει πολύ άσχημη.

Δεν το πιστεύω.

Εβιρύ πολύ ωραία περιγραφή. γράφεις πολύ όμορφα.

Ευχαριστώ πολύ.

Κάπου είχα ακούσει μπορει να κάνω και λάθος ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιούμε τα κουκούτσια απο ροδάκινο, βερίκοκα κλπ. κλπ.

Είχα φτιάξει κι εγώ λικέρ βερίκοκο με τα κουκούτσια του πριν από αρκετά χρόνια. Δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι αν πρέπει να χρησιμοποιούμε. Πάντως η γεύση του λικέρ μου έμοιαζε με πικραμύγδαλο κι όχι με βερίκοκο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...