Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Καλε... αν είσαι ασφαλισμενη καλύπτει ο εοππυ το μεγαλύτερο κόστος....εγώ π.χ. έδωσα 60 τη μέρα για το ένα μόνο μωρό που χρειάστηκε να μείνει στη μονάδα κάποιες μέρες... αλλιώς σαν εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις ότι είχα πιο αυστηρή διατροφή και συχνότερη παρακολούθηση είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

      Είμαι έμμεσα ασφαλισμένη και δεν ξέρω πόσο θα βγει..επίσης όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχε παλινδρομήσει το άλλο και ηταν κανονική αποβολή,δεν θα θελα να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο.Ασε που όταν γεννήθηκε η μπέμπα ήταν στη ΜΕΝΝ για σχεδόν δύο μέρες και ήταν οι χειρότερες μέρες της ζωής μου..δεν ήξερα αν θα την ξαναδώ,ήταν τραγική η κατάσταση..Θαυμάζω τις γυναίκες που κυοφορούν δίδυμα, πραγματικά είναι πολύ δύσκολο και μπράβο σας❤️Να χαίρεσαι τα μικρουλια σου🥰

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας μαγειροκόριτσα!!!

Να ευχηθώ χρόνια πολλά στη νυφούλα μου,την πιο γλυκιά καραμελίτσα του κόσμου!!!Μαράκι μου να την καμαρώνετε και να την χαίρεστε την κουκλίτσα σας!!!

Εβίρι μου διάβασα το πρώτο άρθρο και προβληματίστηκα πολύ.Οχι ότι δεν είχα ιδέα του τι συμβαίνει,αλλά αγχώθηκα ακόμα πιο πολύ βλέποντας τις λεπτομέρειες.Ευτυχώς ο μικρός μου βλέπει μόνο Τσάρλι και Λόλα για την ώρα,που και με αυτό διαφωνώ,γιατί δεν θέλω να βλέπει τηλεόραση ακόμα.Τουλάχιστον όμως μικρό το κακό.

Συμφωνώ με όλα όσα γράφει για το θέμα η Φέφη μας.

Φέφη μου,περαστικά στη ναζιάρα μου ανηψούλα.Ταλαιπωρείται με τόση ζέστη η μικρούλα μωρέ.

Αγγελική καλό ταξίδι και καλά να περάσετε

Χθες σας έκανα λίγες απιστίες...Μπήκα μόνο στο φβ

Με εχει τσακίσει η ζέστη αλλά και το άγχος για πολλά και διάφορα

Χθες βράδυ μαγείρεψα γεμιστά για σήμερα,σιδέρωσα δυο πλυντήρια,έβαλα και άπλωσα άλλα δύο!Και τα δύο του μικρού.Πότε μαζεύτηκαν τόσα ρούχα από το Σάββατο που είχα ξαναβάλει πλυντήριο με ρούχα του,άγνωστο!!!

Κοιμήθηκα πτώμα μετά τις 2 και ξύπνησα κουρασμένη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηλιαχτίδα αύριο είναι η βάφτιση του μωρού;

Είτε αύριο, είτε μεθαύριο σας εύχομαι με το καλό να το βαφτίσετε, να είναι όλα τέλεια, να περάσετε καλά και να έχετε πάντα χαρές.

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι μου ελπίζω τα πράγματα να βελτιωθούν σύντομα! Στο είπα και χθες το βράδυ. Όσο με άφησες να μιλήσω δήλαδη:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:!!!!!

:P:p:p:p:p:p:p:tongue:

Η γαλιαρντοσύνη είναι η σπεσιαλιτέ του καταστήματος!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τα περαστικά.

αγγελική η περιστέρω δεν σε άφησε να μιλήσεις κ εγώ σε σκλάβωσα με όσα σου είπα!!!!αχτύπητο δίδυμο!!!!

ηλιαχτίδα μου με το καλό να βαφτιστεί το παιδάκι σας! πώς είπαμε θα τον πείτε; δεν το θυμάμαι, συγνώμη. είναι καζάνι το κεφάλι μου. πίνω καφέ για να συνέλθω, που τον καφέ δεν τον έχω σε εκτίμηση...

να είναι όλα όπως τα θέλεις κ να χαρείτε αυτές τις στιγμές με όσους σας αγαπούν πραγματικά! δώσε αξία σε ό,τι αξίζει!!!!!

η κάντυ μου πού είναι;

ελένη μου πότε πας στο γιατρό; με δόντια τελείωσες; λες να έχει καμιά σχέση; είπα να το ξεστομίσω, μιας κ το σκέφτηκα...με ξέρετε, δεν κρατιέμαι.

ο πυρετός μας έπεσε κ ζήτησε φαγητό, επιτέλους!

από εβδομάδα θα μείνει με τις γιαγιάδες της!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τα περαστικά.

αγγελική η περιστέρω δεν σε άφησε να μιλήσεις κ εγώ σε σκλάβωσα με όσα σου είπα!!!!αχτύπητο δίδυμο!!!!

Δεν μπορώ να πω, με περιποιηθήκατε και οι δύο χτες!!!!!!:tongue:

ηλιαχτίδα μου με το καλό να βαφτιστεί το παιδάκι σας! πώς είπαμε θα τον πείτε; δεν το θυμάμαι, συγνώμη. είναι καζάνι το κεφάλι μου. πίνω καφέ για να συνέλθω, που τον καφέ δεν τον έχω σε εκτίμηση...

να είναι όλα όπως τα θέλεις κ να χαρείτε αυτές τις στιγμές με όσους σας αγαπούν πραγματικά! δώσε αξία σε ό,τι αξίζει!!!!!

και από εμένα ευχές Ηλιαχτίδα!

η κάντυ μου πού είναι;

Σωστή ερώτηση!

ελένη μου πότε πας στο γιατρό; με δόντια τελείωσες; λες να έχει καμιά σχέση; είπα να το ξεστομίσω, μιας κ το σκέφτηκα...με ξέρετε, δεν κρατιέμαι.

ο πυρετός μας έπεσε κ ζήτησε φαγητό, επιτέλους!

από εβδομάδα θα μείνει με τις γιαγιάδες της!

Θα συνέλθει η ζουζούνα σου! Και τότε ποιός την πιάνει!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:D

Όταν βρείτε χρόνο ρίξτε μια ματιά εδώ, αφορά τα παιδιά μας.http://www.kalyterotera.gr/2012/06/ai-m.html#more
ενδιαφερον και ταυτοχρονα συγκλονιστικο!!!
Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα μαγείρεμα δεν έχει μια και ταξιδεύουμε!καλο ταξιδι και καλα να περασετε

Ελπίζω να συνεχίσει να τα βλέπει έτσι μια κι εμείς φροντίζουμε να της επισημαίνουμε σε κάθε ευκαιρία, ότι δεν έχουν καμία θέση στην ζωή μας!

Θέλω να πιστεύω ότι το ίδιο θα γίνει και με τον μικρό!

μακαρι να ειναι ετσι παντα!!!
καλημέρα όλη μέρα.γεια σου φεφακο

για π.χ. στην ταινία της μπάρμπι " τα πιο γλυκά χριστούγεννα" το τραγούδι λέει:" θα κάνω ό,τι κ αν χρειαστεί, θέλω η ευχή μου να βγει αληθινή, ....μαγικά θα ζω!!!!"κ γενικά η λέξη μαγικά δίνει κ παίρνει από την τίνκερμπελ μέχρι κ τα πάντα όλα!

προσπαθούν να ταυτίσουν την ευτυχία, τη χαρά με τη μαγεία!!!!!αυτο ακριβως ειναι που με εξοργιζει!!!!:evil::evil:

γιατί οι άλλες πίτσι πίτσι πιτς; που πάλι είναι με ξόρκια κ μαγικά!

ακόμα κ στην ντόρα την εξερευνήτρια έπαιξε η μάγισσα σε κάποια επεισόδια!

μάλλιασε η γλώσσα μου να εξηγώ στην σύσα ότι είναι ψέμματα κ ότι όσοι λένε μαγικά είναι χαζοί κ όλα αυτά τα μαγικά είναι χαζομάρες!

μόνο στον τσάρλυ κ την λόλα δεν είδα τίποτα για μαγεία.

είδα βέβαια για την τερατολαγνεία, που από ότι γνωρίζω στην αγγλία είναι σε άνθιση στα παιδιά! τί λέω, αφού κ ο άντρας μου γουστάρει αυτά τα φρίκουλα!ευτυχως η δικια μου ταχει κοψει αυτα!!!αλλα θα τα ξαναρχισει σιγουρα μεγαλωνοντας!!!μονο με πολυ συζητηση μπορουμε να τα καταφερουμε!!!

χθες μαγείρεψα κοτόπουλο στο φούρνο, έκανα μια αποτυχία ρυζόγαλο-γλυκατζούρι-μου ξέφυγε η ζάχαρη!χαχααααα

όλα καλά. σε κάποια φάση μετά που έκανα μπανάκι το φεφόπαιδο μου παραπονέθηκε "πονάει η καρδούλα μου μαμά!" κ μου έδειξε το στήθος της!!!!!!!!!!!!!!κοιμήθηκε κ κατά τις 2.30 διαπίστωσα ότι ψηνόταν στον πυρετό. ανέβαζε. 38. της έδωσα πονστάν. την έπιασε πάρλα! πάλι μου παραπονέθηκε το ίδιο για την καρδούλα!σε μισή ώρα έπεσε.

το πρωί πάλι ανέβαζε. την πήγαμε στα πεθερικά μου. πάλι έφτασε 38. το απόγευμα παιδίατρος. έτσι κ αλλιώς είχαμε επανέλεγχο. πάμε για αντιβίωση. σκέφτομαι να μην την στείλουμε από εβδομάδα σχολείο, να αναρρώσει πλήρως.κριμα το ψυχουλακι μου!!!περαστικα σας και γρηγορα!!!μα τι επαθε καλοκαιριατικα???ο βηχας που ειχε σταματησε???

νυστάζω κ θέλω να φύγω! καφέ να μου φέρει κάποιος γιατί βαριέμαι να κάνω ελληνικό! QUOTE]δεν μπορεις να φυγεις λιγο νωριτερα???

Ξέχασα να ευχηθώ στους Πέτρους-Πετρούλες, Παύλους-Παυλίνες χρόνια πολλά.χρονια πολλα και απο μενα. εχουμε καποιον/καποια???

ξαναανέβασε στο τρίωρο! ντεπόν τώρα!

ο γιατρός είπε ότι είναι λοίμωξη κ πάμε για αντιβίωση το απόγευμα...

ψυχούλα μου! να φύγω θέλω

ηρεμα φεφακο, θα παρει αντιβιωση καιαυριο μεθαυριο θαναι οκ. δωστης ενα φιλακι και απο μενα:D
Γεια σας μαγειροκόριτσα!!!χαλοουυυυ

Χθες σας έκανα λίγες απιστίες...Με εχει τσακίσει η ζέστη αλλά και το άγχος για πολλά και διάφορατι επαθες κοριτσακι μου???

Χθες βράδυ μαγείρεψα γεμιστά για σήμερα,σιδέρωσα δυο πλυντήρια,έβαλα και άπλωσα άλλα δύο!Και τα δύο του μικρού.Πότε μαζεύτηκαν τόσα ρούχα από το Σάββατο που είχα ξαναβάλει πλυντήριο με ρούχα του,άγνωστο!!!

Κοιμήθηκα πτώμα μετά τις 2 και ξύπνησα κουρασμένη

πονεμενη ιστορια αυτα τα ρουχα!!!ιδρωνουν και πολυ τωρα, εγω την αλλαζω 3-4 φορες την ημερα , χωρια τα βραδινα φανελακια:|
Ηλιαχτίδα αύριο είναι η βάφτιση του μωρούμε το καλο ηλιαχτιδα, καλοφωτιστο το μωρακι σου και καλα να περασετε!!!
ο πυρετός μας έπεσε κ ζήτησε φαγητό, επιτέλους!

από εβδομάδα θα μείνει με τις γιαγιάδες της!

μακαρι να μην ξανανεβει!!!!μαυτη τη ζεστη να ταλαιπωρειται το παιδι!!!
Περιστεράκι μου ελπίζω τα πράγματα να βελτιωθούν σύντομα! Στο είπα και χθες το βράδυ. Όσο με άφησες να μιλήσω δήλαδη:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:!!!!!
αγγελικουλα δε μαπαντησες χθες!!!μολις μου το στειλες, με φωναξε η μικρη. και μετα απο αρκετη ωρα σου απαντησα, οποτε μπορει και ναχες βγει, εε???

χρονια πολλα και καλα, στην μικρη μας καραμελιτσα, στην εφη μας!!!!!να τα εκατοστησεις αγαπη μου!!!μαρια να το χαιρεσαι το μωρακι σου και να το καμαρωνεις παντα!!!!ναστε καλα και να περασετε τελεια!!!!

τι κανετε ομορφες????εγω καλα. ζεσταινομαι αφορητα. η δουλεια ποτε ετσι , ποτε αλλιως. μας κανουν και ψυχολογικο πολεμο, αφου το παιζουν κινεζοι και δεν μας ανακοινωνουν τι θα γινει...πολυ ραδιο αρβυλα και τα νευρα μου στα υψη!!!:evil::evil:

κατα ταλλα ησυχα. φευγουμε για μαμουλα σημερα αργα η αυριο πρωι, αναλογα με το τι ωρα θα τελειωσει ο αντρουλης!!!γιουπιιι!!!:D:Dοποτε μαγειρεμ δεν εχει. εφαγα και ενα βρωμικο στη δουλεια και φουσκωσα και ειμαι τωρα σαν κοτοπουλο απο την νυστα!!!!

σας φιλω.....:D:Dμουτςςςςς

Link to comment
Share on other sites

Ηλιαχτίδα αύριο είναι η βάφτιση του μωρού;

Είτε αύριο, είτε μεθαύριο σας εύχομαι με το καλό να το βαφτίσετε, να είναι όλα τέλεια, να περάσετε καλά και να έχετε πάντα χαρές.

Η βάφτιση είναι αύριο το απόγευμα. Ευχαριστώ για τις ευχές!!!

ηλιαχτίδα μου με το καλό να βαφτιστεί το παιδάκι σας! πώς είπαμε θα τον πείτε; δεν το θυμάμαι, συγνώμη. είναι καζάνι το κεφάλι μου. πίνω καφέ για να συνέλθω, που τον καφέ δεν τον έχω σε εκτίμηση...

να είναι όλα όπως τα θέλεις κ να χαρείτε αυτές τις στιγμές με όσους σας αγαπούν πραγματικά! δώσε αξία σε ό,τι αξίζει!!!!!

Ευχαριστώ fefi μου!!!

Θα τον βγάλουμε Ιωάννη!

Εννοείται ότι αυτό θα κάνω!!!

με το καλο ηλιαχτιδα, καλοφωτιστο το μωρακι σου και καλα να περασετε!!!

Ευχαριστώ! Ευχαριστώ!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

κατα ταλλα ησυχα. φευγουμε για μαμουλα σημερα αργα η αυριο πρωι, αναλογα με το τι ωρα θα τελειωσει ο αντρουλης!!!γιουπιιι!!!:D:D

Καλή διαδρομή και να περάσετε ένα τέλειο Σαββατοκύριακο.

:P:p:p:p:p:p:p:tongue:

Η γαλιαρντοσύνη είναι η σπεσιαλιτέ του καταστήματος!!!

χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

αφροδιτούλα να περάσετε τέλεια στη μανούλα!

φιλιά. πάω για φαγητό. τώρα εδέησα. θα σχολάσω 4.30 ακριβώς. γιατί αύριο έχω εξτρά.

εννοείται ότι δεν μπήκε ακόμα ο Απρίλιος.

είμαστε ακόμα στον Μάρτιο!

καλό μας ΣΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου !

Σας διάβαζα αλλά.... :oops: δεν είχα διάθεση να γράψω...

Δεν ξέρω. Χθες η μέρα μου ήταν λίγο περίεργη από την άποψη ότι τελικά στεναχωρέθηκα με το τελευταίο μάθημα του Νικόλα !!!! Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου !!!! :? Κάθησα κι έγραψα μια κάρτα με τα λόγια της ψυχής μου για την υπέρχοη δασκάλα του, αυτό το κορίτσι που δεν θα ξεχάσω ποτέ πόσο καλό του έκανε, πόσο πολύ τον βοήθησε... γύρισε το μυαλό μου πίσω στον περασμένο Σεπτέμβριο με τους προβληματισμούς και την αγωνία μου.... και συνειδητοποίησα πόσα μικρά αλλά σταθερά βηματάκια έχει κάνει ο Ν μέσα σε ένα χειμώνα...

και, φυσικά, ΠΛΑΝΤΑΞΑ στο κλάμα την ώρα που την έγραφα και η έρημη η Σία... την ώρα που την διάβαζε !!!!

Διαλέξαμε μαζί με τον Νικ ένα πανέμορφο καλοκαιρινό κολιέ ! Της το έδωσε μόνος του ο Ιππότης μου... φώναξε με μεγάλη χαρά

"Σου πήρα δώρα ! Ένα κολιέ ...κοκαλί !!!" -πορτοκαλί:-P

της είπε Σ ευχαριστώ και σ αγαπώ πολύ ... στα καπάκια της έσκασε κι ένα φιλί.............. :rolleyes: εμ θέλω κι άλλο να συγκινηθώ ??????????

Το μικρό το σούργελο ήθελε να της αγοράσω ... σκουλικια -σκουλαρίλια-, γέλαγαν όλες οι κοπέλες και με τα δυο τους !

Από φαγητό αυγα με πατάτες.

Για σήμερα έβγαλα το κοτόπουλο από την κατάψυξη... έχω σίδερο και λέω να κάτσω το βράδυ να τα πατήσω να ξεμπερδεύω αύριο να κάνω καλές δουλίτσες !

Μαράκι μας,

ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ η καραμαλένια σου ! Να τα εκατοστήσει ! Πάντοτε γερή και καλότυχη να είναι !

Φέφη μου,

Τί είδα ??? Με πυρετό το μάναρι σου ? Ώχου το μωρέ το ψυχάκι μου, μακάρι να πάρει αντιβίωση να μην ταλαιπωρείται. Περαστικά σα ςκαι γρήγορα ξου - ξου !

Εβίρι μας,

Δυστυχώς ελλοχεύουν πολλοί κίνδυνοι. Εμείς ως γονείς πρέπει να κρατάμε αφυπνισμένα τα παιδιά μας .... σε πάρα πολλά πράγματα...

Αγγελικούλα2,

Καλό ταξίδι ! Να πας να χαρείς τα ζουζούνια σου !

Συμπεθέρα,

Κι εσύ θα εκδράμεις πουλί 'μ στην μανούλα ???? Καλά να περάσετε και αν γίνεται να ξεκουραστείς ! Μάκια

Ηλιαχτίδα,

Με το καλό η βάφτιση του μικρού Ιωάννη (αγαπημένο όνομα, του μπαμπά μου)εμ, σπίτι χωρίς Γιάννη προκοπή δεν κάνει !

.......Όσο για την Ιταλία ΠΟΛΥ το χάρηκα εννοείται και τους υποστηρίζ και στον τελικό !

Φιλάκια πολλά και καλό Σ/Κ σε όλες !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...