Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Καλε... αν είσαι ασφαλισμενη καλύπτει ο εοππυ το μεγαλύτερο κόστος....εγώ π.χ. έδωσα 60 τη μέρα για το ένα μόνο μωρό που χρειάστηκε να μείνει στη μονάδα κάποιες μέρες... αλλιώς σαν εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις ότι είχα πιο αυστηρή διατροφή και συχνότερη παρακολούθηση είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

      Είμαι έμμεσα ασφαλισμένη και δεν ξέρω πόσο θα βγει..επίσης όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχε παλινδρομήσει το άλλο και ηταν κανονική αποβολή,δεν θα θελα να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο.Ασε που όταν γεννήθηκε η μπέμπα ήταν στη ΜΕΝΝ για σχεδόν δύο μέρες και ήταν οι χειρότερες μέρες της ζωής μου..δεν ήξερα αν θα την ξαναδώ,ήταν τραγική η κατάσταση..Θαυμάζω τις γυναίκες που κυοφορούν δίδυμα, πραγματικά είναι πολύ δύσκολο και μπράβο σας❤️Να χαίρεσαι τα μικρουλια σου🥰

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Σήμερα ο υπολογιστής μου πάει πολύ αργά και μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Εμένα πάει μονίμως έτσι!:tongue:

Πάλι βιαστικά γράφω, ενώ το ξεκίνησα από το πρωί. Θα τα πούμε αργότερα κορίτσια, γιατί δεν είδα όλα τα μηνύματά σας.

Εβιρι πολύ κόκκινα χτυπησα! 20 με 11! Ευχαριστώ για τις ευχες!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλησπερα κοριτσακια τι κανετε?

το μενου σημερα εχει κολοκυθακια γεμιστα στην κατσαρολα με κρεμα ξινη....σε ενα κατσαρολακι βαζεις ζωμο απο τα κολοκυθια 2 λεμονια λιγο νερακι 2 χτυπημενα αυγα κ 3 κουτ σουπας αλευρι κ λιγο αλατι ανακατευεις με συρμα κ μετα το βαζεις στη φωτια κ γινεται μια πολυ οραια κρεμα..μιαμ μιαμ..

το απογευμα θα τηγανισω κολοκυθακια κ θα κανω κ κολοκυθοκεφτεδες ...

καλο μεσημερι σε ολες σας...φιλακιααααα


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς εβιρούλα μου μόνο για αυτό το Σάββατο κ για μία ώρα το πολύ. αλλά δεν μπορούσα να πω όχι, γιατί ο συνάδελφος θα πάει να δει το παιδί του κ μετά θα πάει να προσκυνήσει την Παναγία σε τάμα!

σε αυτά δεν λέω όχι. απλά θα στερηθώ το φεφόπαιδο, που θα το στείλω στα πεθερικά.

χρυσοβαλαντάκι μου τί νοικοκυροκόριτσο είσαι εσύ; εύγε! θα καλοτρώει ο αντρούλης σου!

πού είναι η κάντυ μου;

Link to comment
Share on other sites

η μικρή είναι ένα ροζ κουνελάκι!!!!γελαστό, άσπρο, με ροζ μαγουλάκια, γελαστά ματάκια, ψηλή κ ήσυχη.

Άχου το μωρέ τι ωραίο που είναι.

οι άλλες δύο αλεπουδίτσες όταν συναντιούνται κάνουν σαν δελφινάκια!

για να πάνε από τη μια μεριά του δωματίου στην άλλη πάνε τρέχοντας κ χαχανίζοντας!!!!καρτουνάκια γλυκά!

απόλυτη ευτυχία τα παιδιά!!!!!!!!

Βρε τι πλάκα που έχουν. Φαντάζομαι ότι κάθεστε και τα χαζεύετε κι εσείς.

Εβιρι πολύ κόκκινα χτυπησα! 20 με 11! Ευχαριστώ για τις ευχες!

Ο Χριστός και η Παναγία, τι γίνεται καλέ; Πολύ υψηλές και οι δύο τιμές. Σου έδωσε κάποιο χάπι προσωρινά για την πίεση ή το αντιμετωπίσατε αλλιώς;

το μενου σημερα εχει κολοκυθακια γεμιστα στην κατσαρολα με κρεμα ξινη....

Μπράβο Χρυσοβαλάντω, ένα από τα ωραιότερα φαγητά έφτιαξες.

Ευτυχώς εβιρούλα μου μόνο για αυτό το Σάββατο κ για μία ώρα το πολύ.

Πάλι καλά, αφού πρόκειται μόνο για ένα Σάββατο. Διαφορετικά, τέτοιο πρόγραμμα καλοκαιριάτικα δε βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα μαγείρεμα δεν έχει μια και ταξιδεύουμε!

Έβιρι το άρθρο είναι πραγματικά πολύ καλό!

Ευτυχώς η κόρη μου όλα αυτά τα προιόντα τα θεωρεί λίαν επιεικώς λαλακίες ( δεν τα αποκαλεί έτσι βέβαια )!

Ελπίζω να συνεχίσει να τα βλέπει έτσι μια κι εμείς φροντίζουμε να της επισημαίνουμε σε κάθε ευκαιρία, ότι δεν έχουν καμία θέση στην ζωή μας!

Θέλω να πιστεύω ότι το ίδιο θα γίνει και με τον μικρό!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει γενέθλια σήμερα;

Μα φυσικά η καραμελίτσα.

Η καραμελίτσα μας συμπλήρωσε ένα έτος ζωής. Χάρισε 365 μέρες ευτυχίας και πληρότητας στους γονείς της και κυρίως στην αγαπημένη μας Μαρία.

Μαρία μου να τα χιλιάσει η περδικούλα-καραμελίτσα σας, να γίνει σπουδαίος άνθρωπος όταν μεγαλώσει, όπως είστε κι εσείς οι γονείς της, να είναι πάντα τυχερή σε ό,τι κι αν κάνει στη ζωή της και να την καμαρώνετε.

Της αφιερώνω το παρακάτω στιχάκι:

Λίγες γραμμές πολλές ευχές για μια ζωή όλο χαρές. Χρόνια πολλα και ευτυχισμένα, νά'χεις ζωή παραμυθένια, δάκρυ ποτέ να μη γνωρίσεις και οτι αγαπάς να αποκτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα.

αγγελικούλα μου να περάσετε όμορφα!

εβίρι μου, είμαι πολύ προσεκτική σε αυτά τα ζητήματα, γιατί είμαι πολύ ευαίσθητη με το θέμα της θρησκείας!

αυτά που περιγράφει το άρθρο είναι ή κορυφή του παγόβουνου.

το πρόβλημα βρίσκεται παντού, σε κόμικ που ούτε καν φαντάζεσαι.

για π.χ. στην ταινία της μπάρμπι " τα πιο γλυκά χριστούγεννα" το τραγούδι λέει:" θα κάνω ό,τι κ αν χρειαστεί, θέλω η ευχή μου να βγει αληθινή, ....μαγικά θα ζω!!!!"

κ γενικά η λέξη μαγικά δίνει κ παίρνει από την τίνκερμπελ μέχρι κ τα πάντα όλα!

δεν είναι καθόλου τυχαία η επιλογή της λέξης ούτε βέβαια η επανάληψή της!

προσπαθούν να ταυτίσουν την ευτυχία, τη χαρά με τη μαγεία!!!!!

κ αντί να δείξουν στα παιδιά την αξία της προσπάθειας, προβάλλεται η εύκολη λύση!!!! τυχαία, μαγικά, ξαφνικά, μόνο με μια ευχή που έχει τις λέξεις μαγικά, μαγικό κλπ!

τα ίδια κ στην μπάρμπυ γοργόνα-μερλία. μάγισσες, ξόρκια...

στο star βάζουν το ΣΚ ένα παιδικό που μάνστερ χάη! κ αφορά σε ένα σχολείο με τέρατα, παιδιά βαμμένα νεκρόφιλα, βαμπιρούλια, με κέρατα, κλπ!

γιατί οι άλλες πίτσι πίτσι πιτς; που πάλι είναι με ξόρκια κ μαγικά!

ακόμα κ στην ντόρα την εξερευνήτρια έπαιξε η μάγισσα σε κάποια επεισόδια!

μάλλιασε η γλώσσα μου να εξηγώ στην σύσα ότι είναι ψέμματα κ ότι όσοι λένε μαγικά είναι χαζοί κ όλα αυτά τα μαγικά είναι χαζομάρες!

μόνο στον τσάρλυ κ την λόλα δεν είδα τίποτα για μαγεία.

είδα βέβαια για την τερατολαγνεία, που από ότι γνωρίζω στην αγγλία είναι σε άνθιση στα παιδιά! τί λέω, αφού κ ο άντρας μου γουστάρει αυτά τα φρίκουλα!

χθες ήταν καλό το ιταλικό βουρστ!!!!ε; εβίρι;

χθες μαγείρεψα κοτόπουλο στο φούρνο, έκανα μια αποτυχία ρυζόγαλο-γλυκατζούρι-μου ξέφυγε η ζάχαρη!

σιδέρωσα κ έπλυνα τα απάντα σε κατσαρόλια, πιάτα, τάπερ.

όλα καλά. σε κάποια φάση μετά που έκανα μπανάκι το φεφόπαιδο μου παραπονέθηκε "πονάει η καρδούλα μου μαμά!" κ μου έδειξε το στήθος της!!!!!!!!!!!!!!

κοιμήθηκε κ κατά τις 2.30 διαπίστωσα ότι ψηνόταν στον πυρετό. ανέβαζε. 38. της έδωσα πονστάν. την έπιασε πάρλα! πάλι μου παραπονέθηκε το ίδιο για την καρδούλα!

σε μισή ώρα έπεσε.

το πρωί πάλι ανέβαζε. την πήγαμε στα πεθερικά μου. πάλι έφτασε 38. το απόγευμα παιδίατρος. έτσι κ αλλιώς είχαμε επανέλεγχο. πάμε για αντιβίωση. σκέφτομαι να μην την στείλουμε από εβδομάδα σχολείο, να αναρρώσει πλήρως.

νυστάζω κ θέλω να φύγω! καφέ να μου φέρει κάποιος γιατί βαριέμαι να κάνω ελληνικό! θα πέσω στο πληκτρολόγιο σε λίγο.

κ έχω πολλή δουλειά ρε γμτ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φεφη θα συμφωνήσω μαζί σου για τα περί μαγείας!

Όπως επίσης θα πω το πόσο ευχαριστήθηκα που η Γερμανία βγήκε εκτός τελικού! Αχ και να έβλεπα τα μούτρα της Μέρκελ!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Σχετικά με το λινκ που σας έβαλα χτες το βράδυ, δείτε κι αυτό το λινκ που είναι ένα παιχνίδι που παίζουν τα κορίτσια στο ίντερνετ.

http://www.stardoll.com/el/dolls/1426/draculaura.html

Το έπαιξε και η κόρη μου και μόλις το είδα τι είναι μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι και της το απαγόρεψα αμέσως, εξηγώντας της περί τίνος πρόκειται. Προσέξτε τη νεκροκεφαλή με το ροζ φιογκάκι στον τίτλο και τη μαύρη νυχτερίδα από κάτω, που επίσης έχει φιογκάκια και ροζ ρουχαλάκια λες και είναι κούκλα. Πόσο άμεσα περνάει στο παιδί ότι είναι κάτι οικείο ό,τι έχει να κάνει με νεκρούς, ζόμπι, δράκουλες, τέρατα, σατανισμό και άλλα συναφή. Η όμορφη κοπέλα που το παιδί καλείται να ντύσει ή να βάψει, όπως θα δείτε κι εσείς έχει δόντια βαμπίρ.

Με την ευκαιρία, προχτές είδα στην τηλεόραση (σε ελληνικό κανάλι εννοείται) διαφήμιση της κούκλας Draculaura και εξοργίστηκα. Στην ελληνική αγορά δηλαδή, κυκλοφορεί κούκλα βαμπίρ, με μακρείς κυνόδοντες και αίμα που στάζει από το στόμα. Πλέον η εισβολή του σατανισμού στον παιδικό κόσμο παντειοτρόπως δεν είναι απλή, έχει γίνει κατάληψη κανονική.

Πολύ σωστά τα λες για όλα τα κόμικ που κυκλοφορούν στην Τ.Β. Κάθε τόσο εντοπίζω κι εγώ αυτές τις αναφορές και εξηγώ τη σκοπιμότητά τους στην κόρη μου.

χθες ήταν καλό το ιταλικό βουρστ!!!!ε; εβίρι;

Βουρστ που το φάγανε αυτοί κι ευχαριστηθήκαμε εμείς. Αααααααα.

Το τι πυροτεχνήματα πέσανε χτες και το τι κορναρίσματα ακούγονταν μέχρι τις 02:00 μετά τα μεσάνυχτα από τους Ιταλούς εδώ, δε λέγεται.

χθες μαγείρεψα κοτόπουλο στο φούρνο, έκανα μια αποτυχία ρυζόγαλο-γλυκατζούρι-μου ξέφυγε η ζάχαρη!

χαχαχαχαχαχαχα ωραία λέξη.

όλα καλά. σε κάποια φάση μετά που έκανα μπανάκι το φεφόπαιδο μου παραπονέθηκε "πονάει η καρδούλα μου μαμά!" κ μου έδειξε το στήθος της!!!!!!!!!!!!!!

κοιμήθηκε κ κατά τις 2.30 διαπίστωσα ότι ψηνόταν στον πυρετό. ανέβαζε. 38. της έδωσα πονστάν. την έπιασε πάρλα! πάλι μου παραπονέθηκε το ίδιο για την καρδούλα!

Άχου μωρέ πάλι με πυρετό είναι η καημενούλα, εύχομαι γρήγορα να γίνει καλά, περαστικά της.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ευχηθώ στους Πέτρους-Πετρούλες, Παύλους-Παυλίνες χρόνια πολλά.

Να σας πω επίσης, που δεν είπα πριν ότι φτιάχνω σόγια που θα συνοδεύσω με ρύζι κίτρινο και θα ψήσω λίγα μανιτάρια ίσως και καροτάκια στο φούρνο.

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά κ καραμελένια με υγεία, αγάπη κ πρόοδο!

να σε καμαρώνουν οι γονείς σου ευτυχισμένη μικρούλα έφη!

άψογοι οι Ιταλοί, αν κ θα μπορούσαν να χώσουν κ άλλα! τρύπια η άμυνα των Γερμανών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...