Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , despoina554 είπε:

      Καλησπέρα. Άλλη μια αρνητική χοριακη στο ιστορικό μου, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα. Παρακαλώ θα ήθελα τη συμβουλή σας γιατί η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο γιατρός μου είδε πριν λίγο καιρό την ca η οποια ήταν 22 , μου είπε λοιπόν ότι θεωρεί ότι μάλλον έχω και  ενδομητριωση ( πονάω πολύ κατά τη διάρκεια της περιόδου). Μου εξηγησε βεβαια ότι επειδή είμαι 37 δεν θέλει να ρισκάρει να μου κάνει λαπαροσκόπηση και να μπω για κάποιους μήνες σε εμμηνόπαυση. Είχε κάποια κοπελα αντίστοιχο θέμα ;Στο Ιασώ ειμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

      Καλησπέρα εγώ τον Ιανουάριο έκανα λαμπαροσκοπηση για την ενδομητρίωση. Για μένα το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να καταψυξεις όσα ποιο πολλά ωάρια μπορείς για να έχεις αποθεμα αν χρειαστούν. Εμένα η επέμβαση πήγε πολύ καλά.αλλα το μετά ήταν το δράμα. Αν το ήξερα ποιο πριν θα είχα πάει και εγώ να καταψυξω.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Δώρα μου είναι πολύ δυνατή ψυχικά η αδερφή σου. Βέβαια, η ίδια ξέρει τι περνάει μέσα της, αλλά τουλάχιστον παραμένει ψύχραιμη.

Πάντα σιδερένια να είναι και να μην ξανατύχει τέτοια στενοχώρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ρε κάγκλυ θυμάμαι από πού είσαι. αλλά νόμιζα πως μένεις στην ίδια πόλη με την αγγελίνα. σόρρυ!!!

εβίρι πολύ καλό το άρθρο. με ενθουσίασε!!!!!λατρεύω Όμηρο!!!!!!

ελένη αγγλία η περιγραφή του τί θέλεις με καλύπτει κ εμένα. όπως κ για το καλοκαίρι!!!!

φιλιά πατρίδα!

Δώρα μου, βάλε συνταγή μπουγάτσας γιατί μας ξελίγωσε η ζωπ!!!!

γλύκα η αδερφή σου! όλα καλά να την πηγαίνουν κ ιδίως στα κορίτσια της!!!!

όσο για τη θάλασσα εύχομαι αύριο να την απολαύσετε!!!!!!

εμείς πήγαμε στην αδερφή μου. είδαμε την μπέμπα κ το φεφόπαιδο έπαιξε μετην ψυχή του με την μεγάλη ξαδέρφη της!!!!

επιτέλους είδα την αδερφή μου.

σας είπα; θα πάω δουλειά κ το Σάββατο το πρωί!!!!!!!!!χαράαααααααααα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι αλλάζω πιο συχνά σεντόνια...

Ευτυχώς που δεν χρησιμοποιούμε πανωσέντονο και δεν μαζεύεται μπόγος για σιδέρωμα.

Αφού ιδρώνει το περιστερόνι μου...Ετσι μου ρχεται να πλύνω και τα μαξιλάρια ολόκληρα...

και εγω, τωρα με τη ζεστη σχεδον 2 φορες την εβδομαδα. για τα μαξιλαρια μου εχει παρει η καλη μου η μαμουλα κατι θηκες τις οποιες οποτε θυμαμαι, στο 3μηνο μια φορα συνηθως, τις βγαζω και τις πλενω. μια φορα το χρονο πλενω και τα μαξιλαρια. στο ελαφρυ στο πλυντηριο και γινονται κουκουλι και δεν παθαινουν τιποτα απολυτως!!!εχω και με βαμβακι και με πουπουλα και ταχω δοκιμασει και τα 2;);)
Κάτσε βρε μάνα μην ακολουθείς ριζοσπαστικές μεθόδους ! Πήγαινέ το λάου λάου . Πρόσπάθησε να τον απασχολήσεις με κάτι άλλο να του αρέσει και να θέσεις όριο (λέμε τώρα) στο πόσο θα βλέπει και τί ώρα δλδ να το χρησιμοποιήσεις αυτό που του αρέσει ως επιβράβευση σε κάτι καλό που έκανε/κάνει ! :cool:Τρομερά 2χρονα λέμε !!!! Τρέμε Περιστέρω !!!! :rolleyes:οντως μετα τα 2 νομιζω οτι αλλαζουν αρκετα τα παιδια. δεν ξερω γιατι. μου το ελεγαν και δεν το πιστευα, ωσπου το ειδα με τα ματια μου. ισως φταιει που μεγαλωνουν, που εχουν αποψη, γινονται και πιο ανεξαρτητα!!!
..Ειχα τετοια κουραση χτες που ξεχασα να βαλω πληντυριο τα ρουχα και ετσι παμε μια μερα πισω μιας και θα τα βαλω το βραδυ(τι το χουμε το νυχτερινο)...Ζεσταινομαι αφορητα και περιμενω να μεσημεριασει να αναψω κλιματιστικο γιατι και ολη μερα δεν το μπορω τρεχει η μυτη μου....Αγγελικη ζηλευω θελω και εγω ενα 24ωρο χωρις παιδια αλλα αχ ειναι μακρινο ονειρο..Ειμαι κακια λετε που σκεφτομαι ετσι??Αλλα θα ηθελα μια μερα ΜΟΝΟ για μενα..Λετε να στειλω συζυγο και παιδια διακοπες??χμμμμμμμ:rolleyes::tongue:
νασαι καλα και να προσεχεις. οχι καθολου κακια δεν εισαι. δεν υπαρχουν παπουδογιαγιαδες να τα κρατησουν 1-2 μερες???να ηρεμησεις λιγο και εσυ??
Καλημέρα! Καλημέρα!

Τρέχω και δεν προλαβαίνω... Θα σας διαβάσω αργότερα!

Μια απορία έχω μόνο, σχετικά με τη βάφτιση.

Στο δώρο του νονού (στο κουτί που στολίζουμε) βάζουμε και κουφέτα?

Κάτι τέτοιο νομίζω μου είχαν πει για το γάμο. Ισχύει?

καλες ετοιμασιες... εγω ουτε στο γαμο ουτε στη βαπτιση εκανα κουτι. τους τα εδωσα απο πριν στο σπιτι τους. δεν μου πολυαρεσει. αλλα εχω δει και κουφετα μεσα για ντεκορ!!!
Χτες δεν άντεξα πήγα στο γιατρό και είδαμε ενα μικρό σάκο.Εντάξει ψιλοαγχώθηκα αλλά δεν κρατιόμουνα και πήγα ενώ ήξερα ότι έπρεπε να περιμένω καμια βδομάδα τουλαχιστον ακόμα. αντε με το καλο να ακουσεις και καρδουλα

Με νευρίασε και λίγο ο γιατρός γιατί οταν του είπα για τον θυροειδή μου είπε κάνε ότι σου πει ο ενδοκρινολόγος να στον ρυθμίσει όπως νομίζει δεν παίζει κανένα ρόλο ούτε στη σύλληψη ούτε στη πορεία της εγκυμοσύνης. τεσπα εγω πήγα και έκανα σήμερα επαναληπτικές εξετάσεις και θα δούμε αν θα αυξήσω τη δόση ή οχι.QUOTE]σορυ που στο λεω ετσι χυμα αλλα μηοως πρεπει να αλλαξεις γυναικολογο???πρεπει να τον εμπιστευεσαι και να ειναι κοντα σου και οχι αντιμετωπος και με τον ενδοκρινολογο. τον πρωτο λογο εχει εκεινος σε ολα

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτούλα ελπίζω να μην είσαι σε αυτούς που θα απολυθούν αλλά και να μην γίνει καμία απόλυση επίσης! Το κλίμα που επικρατεί όταν συμβαίνει αυτό είναι χάλια! Το έχω περάσει παλιότερα και δεν θέλω να το ζήσω ξανά!
θα δουμε...παντως να γινει οτι ειναι να γινει γιατι αυτη η αναμονη και το ραδιο αρβυλα με κουραζουν ψυχολογικα!!!
Αφροδιτούλα μίλησε στην ζουζούνα σου και εξήγησέ της πως δεν θα πειράξει αν κάποια στιγμή δεν κρατηθεί και λερωθεί. Πές στης πως η μαμά δεν θα θυμώσει και πως σιγά σιγά θα μάθει να μην χρειάζεται την πάνα. Πολύ φοβαμαι πως κάποιος εκτός σπιτιού την φόβισε. Πες της να μην ακούει κανένα άλλο παρά μόνο εσένα και τον μπαμπά της σε αυτό το θέμα.!!
αυτο της λεω. τλκ μαλλον την πιεσαμε εμεις αποτομα γιαυτο αντεδρασε ετσι. ειμαστε σε καλο δρομο:D:D
Όσον αφορά τον γιατρό καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης, το τελικό οκ σε ότι φάρμακο χρειαζόταν να πάρω, το έδινε ο γυναικολόγος. Και πήρα ουκ ολίγα, μια και πέρασα 3 απανωτές βρογχίτιδες όταν ήμουν έγκυος στον γιό μου!!!
και μενα το ιδιο!!!
Γεια σας κουρτσουλια.

Ολα καλα με τις εξετασεις του θησαυρου μας.

ΔΟΞΑ ΝΑ ΧΕΙ Ο ΠΑΝΑΓΑΘΟΣ!!!!!!!

Ρε σεις κοριτσακια,καθε φορα που παμε για εξετασεις μου φευγει η μιση ζωη...

κοντεβει να σπασει η καρδια μου........και το στομαχι μου δενεται κομπος!!!!!μπραβο και παλι μπραβο!!!ειδες που πηγαν ολα τελεια???παει και αυτοοοο!!!!

Σας ευχαριστω και παλι ολες για την θετικη σας ενεργεια...;)...

μου ειστε πολυτιμες τελικα!!!!

Σας αγαπω!!!!!!και εμειςςςς

σήμερα σφουγγάρισα όλο το σπίτι, τίναξα ριχτάρια, συμμάζεψα. ο φέφος έκανε βεράντες, έβαλε πλυντηριο πιατων κ ρούχων, στέγνωσε κ άπλωσε αντίστοιχα, εγώ άλλαξα σεντόνια κ καθάρισα τις τουαλέτες. ζύμωσα τυρόψωμο. η μάνα μου μου έφερε σιδερωμένα κ τα πεθερικά γιουβαρλάκια με ντομάτα που τα καλοτρώει το παιδί.

για αύριο δεν μαγειρέυω!!!!!

μπραβο εκανες πολλα παλι μαμουλα, αξια οπως παντα!!!
Φιλακια γλυκουλα μου...(ετσι με λεει η μικρη ανεψια μου...)ονειρα γλυκα!!!!χαχααααα

Μετα απο 2 πλυντηρια ρουχα που σιδερωσα,με τετοια ζεστη...κι αφου σφουγγαρισα μπαλκονια- και μεσα στο σπιτι..και αφου ξεσκονισα τα παντα...αλλαξα σεντονια...ταισα-μπανιαρισα θησαυρο και την αφεντια μου....(χιχιχι)......εκατσα να ξεκουραστω,(ειδα sila και "στο παρα5,καπου στο ενδιαμεσο) πινοντας κρασακι.....

κι αναρωτιεμαι..."τι το θελα;" Αναψα!!!!!!!(απο την ζεστη,ε!!!)και εσυ δωρακι το παρακανες με τις δουλειες!!!εγω το πινω το κρασι χειμωνα καλοκαιρι!!!μαρεσει. την μπυρα δεν την μπορω καθολου!!!ε μαλεσει(που λεει και το αφροδιτομωρο:tongue::tongue:)

Υ.Σ Αννααααααααααα

καλεεεεεεεεε αντε μπες να μαθουμε νεα του στρουμφομωρακιου.....ναι βρε αννακι, μπες να μας πει στρουμφονεα!!!

Καλημερουδια.

Ζεσταινομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλλα ευτυχως μετα το μεσημεριανο μας......θα παμε ΘΑΛΛΑΣΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!:P:p:p:p

Τωρα ο θησαυρος μου παιζει μεσα στο μπανιο με τα νερα.....:rolleyes:...του εβαλα νερο σε ενα κουβα και βουταει τα καραβακια του.......και δεν βγαινει με τι-πο-τα!!!!!καλες βουτιεεςςς!!!!

Χθες το μεσημερι...εκανε η αδερφη μου την αποξεση.....:(

κριμααα!!!ολα καλα απο εδω και περα, κουραγιο!!!!αλλο κακο να μην την βρει!!
[ Σήμερα το πρωί ήρθα στο γραφείο με καθυστέρηση... εμ βέβαια πήγα στον ΙΚΑ να πάρω τα ένσημα του 2011 (ένα τέταρτο αναμονή), μετά στο ΚΕΠ να μου επικυρώσουν αντίγραφα Ταυτότητας και Εκκαθαριστικού (5 λεπτά αναμονή) όπου η παν-έξυπνη υπάλληλος με έστειλε στην ΕΦΟΡΙΑ για επικύρωση γιατί το εκ/κό μας ήταν το κόκκινο το μηχανογραφημένο και ουχί αυτό που στέλνουν μέσω ΕΛΤΑ... :shock: και μετά ΕΦΟΡΙΑ (άλλο ένα 15άκι χ α λ α ρ ά) ... η υπάλληλος γέλαγε και μου είπε "Πω πω τί σκέφτονται για να ταλαιπωρούν τον κόσμο!". Να φανταστείτε ότι 8 παρά τέταρτο είχα ήδη φύγει από το σπίτι (με το μηχανάκι εννοείται + Λοβ) και πως μπήκα στο αμάξι για να πάω στην δουλειά στις 9 τζαστ....

Αργόσχολοι !και λιγα λες

:evil::evil:

Άντε τώρα μην αρχίσω τα Γαλλικά !

Τέσπα.. το καλό είναι πως τελείωσα. Ο πεθερούλης θα μου κατεβάσει το πιστοποιητικό οικ. κατάστασης, από την δουλειά η βεβαίωση είναι εύκολη υπόθεση... είμεθα πανέτοιμοι !για το προγραμμα επιδοτησης παιδικων λες εε??εγω περιμενω να βγουν πρωτα οι δομες και μετα....

Χθες που λέτε πήγαμε λογοθ. μίλησα με την υπέυθυνη του κέντρου, η οποία και συμφώνησε ή τουλάχιστον δεν έφερε αντίρρηση. Την Πέμπτη είναι το "τελευταίο" μας μάθημα για την ώρα. Λίγο η δασκάλα του σαν να μου φάνηκε κάπως (μάλλον εξεπλάγην) αλλά... η αλήθεια είναι ότι εγώ προσωπικά συγκινούμαι... και πως αισθάνομαι τόσο μεγάλη υποχρέωση σε αυτή την κοπέλα... σκέφτηκα να της πάρω ένα δωράκι (κάτι σε φο μπιζού) να της γράψω μια ωραία κάρτα και να της το δώσει ο Νικόλας αύριο. Τί λέτε ?πολυ ωραια ιδεα. η ενα λουλουδι σε γλαστρακι, απο αυτα που ειναι εσωτερικου χωρου...:D

Τον Σεπτέμβριο πάλι επανεξέταση και θα ξεκινήσει μάλλον για την άρθρωση (χρειάζεται ένα 6μηνο με 8μηνο μου είπε αλλά δεν ξέρει επακριβώς - πάντοτε αυτό πάει ανάλογα με την πρόοδο που θα κάνει το παιδί ενδιάμεσα) με άλλη δασκάλα και της ζήτησα, τουλάχιστον, να μας βάλει Δευτέρα + Τετάρτη που είναι κλειστά τα μαγαζιά να γλιτώνω έστω την κίνηση...

α ! Κι επειδή η έγκριση που έχω από ΙΚΑ μας καλύπτει μέχρι και τον 10/2012 θα χρειαστώ "παράταση" ας πούμε... τώρα πλέον όμως πάμε μέσω ΕΟΠΥΥ - δεν θα ξαναπάω στο ΙΚΑ !!! χα χα

Θα με στείλουν εκείνοι σε Αναπτυξιολόγο προφανώς (που συνεργάζεται με Νοσ. του Δημοσίου) να μου γράψει έγκριση για σχεδόν όλο το ποσό (300 ευρώ) ! Πόσο ανακουφίστηκα δεν λέγεται !

Τελικά, ο Θεός αγαπάει τον κλέφτη αλλά αγαπάει και τον νοικοκύρη ! εεε ?????????????:-Pμπραβο!!!!μεγαλη ανακουφιση!!!!

ΑΛΛΑ ΝΕΑ που ξέχασα να σας πω : ο Νικόλας έχει να φορέσει βραδινή πάνα από το Σάββατο !!!!!!!!!!!!! ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ μου το ζήτησε και ξυπνάει στεγνό το παιδί !!!!!! Έχω κατουρηθεί από την χαρά μου ~~~~ευγε στον γαμπρουλη μου!!!!

Η συμπεθέρα μου πού χάθηκε πάλι ???? Πες μας τί κάνει το αφροδιτομωρό με την πανα ! Πήγατε παιδίατρο ??????????εδω ειμαι αγαπη, ευχαριστω που με σκεφτεσαι!!!δεν ειχαμε να παμε παιδιατρο. η φεφη θα πηγαινε. μηπως μπερδευεσαι???

Σήμερα έτρεχα από το πρωί,εξωτερικές δουλίτσες,κάθε άλλο παρά χαρμόσυνες...όπως ανάληψη από τράπεζα και...κατάθεση σε οδοντίατρο κ.ο.κ

Πολύ με έχουν καθυστερήσει να με πληρώσουν και δεν θέλω κι εγώ να χρωστάω...ΟΚ δεν μου λέει και τίποτα ο γιατρός,800ευρώπουλα είναι αυτά,πώς να τα δώσω με τη μια;Λίγα,λίγα τα δίνω...Τωρα έμεινε ένα μικρό υπόλοιπο.

Πήρα και ένα δώρο για ένα γάμο στενού συγγενή...Με πιάνετε;

Κοινώς της αναλήψεως... και "καταθέσεως"κύλησε η μέραχμμμ...δυσκολη μερα!!πολλα τα λεφτα!!!και εγω εχω να παρω δωρα για 3 γαμους και πρεπει να απω απο βδομαδα:rolleyes::rolleyes:

και ενώ σκεφτόμουν πού να είναι ο αντρούλης μου και τι ωραία που θα ήταν να έτρωγε φρέσκο φαγάκι μου έκανε την έκπληξη να φάμε μαζί!!!Τι χαρά!!!Σπάνια περίπτωση...Τρωμε μαζί μόνο τις Κυριακές

μπραβο του!!!ευχομαι να σου κανει πιο συχνα τετοιες εκπληξεις!!!
Κοριτσια ΘΕΛΩ: Να πηγαινω στη δουλεια το πρωι, να σχολαω να πηγαινω θαλασσα, και μετα το βραδακι για καφε/ποτακι. Γινεται? Δε γινεται!!!! Ξερετε ποσο τυχερες ειστε που μπορειτε και το κανετε αυτο?? Και λεφτα για καφε να μην εχεις η' ποτο πας μια βολτα και τρως σπορακια...:tongue: Οσο για τη θαλασσα με δικη μας ομπρελλα, πετσετες στην αμμο, παγωμενο νερο και σαντουιτσακια! Πως το καναμε δεκαετια 80? εεεετσι..(για να μην πω για ταπερ κεφτεδακια, σακουλακια με πλυμμενα ροδακινα/γιαρμαδες, ταπερ με παγωμενο καρπουζι)..ααααχχχ...
και εγω τα ιδια θελω!!πειραζει????:D:D
Ζωπ,πολυ χαρηκα που σας αρεσε η μπουγατσα...εγω εχω καιρο να κανω....μιας και ειμαστε σε διαιτα κι αν την κανω θα φαγωθει σε χρονο ντε τε!!!!:mrgreen:μπορεις να βαλεις παλι την συνταγη???

Λοιπον θαλασσα τελικα δεν πηγαμε,διοτι εκεινη την ωρα που θελαμε να παμε εβγαλε συννεφα......κι ετσι θησαυρος και μπαμπας κοιμηθηκαν.....μετα απο κανα μισαωρο εβγαλε παλι φουλ ηλιο....:evil:..εγω να σκασω!!!!!!δεν πειραζει βρε δωρακι μου, θα πατε αυριο. που πατε συνηθως για μπανιο??

Τωρα μπαμπας και γιος ειναι στις κουνιες αφου πηραν κουβα και φτιαρακια....Ε,αφου δεν παιξαμε στην παραλια κατι ειναι κι αυτο........

Εγω σερνομε...εχω μια απιστευτη κοπωση...και απο το πρωι με ποναει η μεση......πρωτοτυπο ετσι;ευκαιρια να ξεκουραστεις!!!

Η αδερφη μου ειναι αρκετα δυνατη με το θεμα αποβολη-αποξεση......και το παλευει ψυχολογικα....."ευτυχως εγω εχω 2 κοριτσαρους" λεει "αλλοι που δεν εχουν ακομα κανενα και περνανε οτι περασα εγω,πολλες φορες τι να πουν;"Αυτο απαντησε χθες με το που τη ρωτησα πως ειναι.

Οχι οτι δεν ποναει...(ψυχολογικα)..αλλα...λεμε τωρα!!!!

σιγουρα ποναει α΄λλα θελει να φανει δυνατη...ο καιρος ευχομαι να απαλυνει τον πονο της!!!
εμείς πήγαμε στην αδερφή μου. είδαμε την μπέμπα κ το φεφόπαιδο έπαιξε μετην ψυχή του με την μεγάλη ξαδέρφη της!!!!

επιτέλους είδα την αδερφή μου.μακαρι να πηγαινετε πιο συχνα και να πενατε τελεια!!!τι καλα που εχει η συσα συνομηλικα ξαδερφακια!!η δικια μου δεν εχει κανενα και ουτε βλεπω ναχει συντομα

σας είπα; θα πάω δουλειά κ το Σάββατο το πρωί!!!!!!!!!χαράαααααααααα!!!!

γαιτιιιιιιι:evil::evil:???τι νταντομαρα και αυτη τωρα????
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα..εγραφα, εγραφα και πανω που πηγα να πατησω αποστολη, με πεταξε εξω:evil::evil:

τι κανετε???εγω καλα λεω. χθες κανανε κατι αναβαθμισεις στους υπολογιστες της δουλειας και δεν μπορουσα να μπω. τα νεα του αφροδιτομωρου ειναι πολυ καλα. απο προχθες το απογευμα που χαλαρωσα και εγω και δεν την πριζω, οποτε θελει να κανει τσισα, μου το λεει και τα κανει στο γιογιο. φοραμε πανα βρακακι που την βρεχει ελαχιστ εως καθολου. και στο σχολειο τα κανει κανονικα. ειμαστε σε καλο δρομο. μουπε βεβαια η δασκαλα της να μην την αφησω πολυ , μη τυχον και επαναπαυτει με την πανα. λεω απο δευτερα να την αφησω με το βρακι. τι λετε???

προχθες ειχαμε παει σε παιδοτοπο με 2 φιλες, περασαμε τελεια, επαιξαν τα μικρα,ηπιαμε καφεδακι. καποια στιγμη ηθελε τσισα, την πηγα, την κρατουσα σαν καθισματακι αλλα δεν τα εκανε. με το εξω τι κανετε??/δεν μπορουμε παντα να εχουμε γιογιο μαζι!!!

χθες σκουπισαμε, σφουγγαρισαμε λεγοντας τα καβουρακια(τελευταιο χιτ!!!) ,ποτισαμε λουλουδια και πλυναμε μπαλκονι αφου τσαλαβουτησαμε στα νερα, γελασαμε και το καταευχαριστηθηκαμε!!!μετα μπανιο, παιχνιδι στο κρεβατι , γαλα και νανι!!!σημερα τρωμε φακες. εγραφα και αλλα, αλλα.....

σας φιλωωω,μουτςςςς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια στην μαγειροπαρέα μας!

Έβιρι, πολύ μου άρεσε το άρθρο που ανάρτησες! Σε βάζει σε πολλές σκέψεις....

kagly και Δωράκι, ούτε μπύρα ούτε κρασί μπορώ να πιώ το καλοκαίρι! Φουντώνω!!!

Kagly, φώτο στο φατσοβιβλίο θα βάλω όταν καταφέρω να αποθηκεύσω στο λαπτοπ μία από την φωτογραφική μηχανή. Με την τεχνολογία δεν το έχω ιδιαίτερα!

Μεταξάκι ρίξε τηλέφωνο και φύγαμε για καφεδάκι στο ....μαγικό μέρος! Αρκέι να μην είναι Σαββατοκύριακο!

Καλή η ιδέα σου για δωράκι στην δασκάλα του Νικόλα σου! Κι εγώ θα το έκανα!

Μπράβο και στον γιόκα σου για την πάνα! Μαγάλωνει το αντράκι σου!

Δωράκι, μπράβο στην αδερφούλα σου που το παλεύει! Είναι μεγάλη παρηγοριά να έχεις ήδη παιδιά όταν σου συμβεί κάτι τέτοιο!

Σήμερα δεν έχει μαγείρεμα γιατί έχει μελιτζάνες από χτες. Αύριο ταξιδεύουμε οπότε δεν μαγειρεύω. Από Δευτέρα πάλι!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

Αφροδιτη,

ειδες τελικα που η μικρη σου ενιωθε απλα πιεσμενη;

Τωρα που χαλαρωσε τα παει μια χαρα....Μπραβο και στις 2.

Σημερα δεν μαγειρευω....θα παμε θαλλασα!!!!!!!!!:P:p:p:p:p:p

Θα παρω μαζι μου μοσχαρακι με κριθαρακι, για το παιδι ,που εχω απο χθες

κι εμεις ολο και κατι θα τσιμπισουμε εκει.

Παω να ετοιμασω τα πραγμματα μας και να ντυσω το παιδι,να βαλω κι εγω μαγιο.

Σας αφηνω,τα λεμε αργοτερα!!!

Συνταγη μπουγατσας θα βαλω μετα...


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μου λείψατε πολύ αυτές τις μέρες αλλά πέρασα μια περιπέτεια δυνατή με την πίεσή μου να χτυπάει κόκκινα. Εκανα εξετάσεις και θα κάνω κι άλλες, αλλά αυτό που βρέθηκε μέχρι στιγμής είναι τρελαμένος θυροειδής και συγκεκριμένα η TSH!

Η πλάκα είναι πως έχω θυροειδή και παίρνω χάπι για την Τ4... Τώρα αυτό τι καινούριο φρούτο είναι δεν ξέρω... Μέχρι την Δευτέρα θα βγουν και οι υπόλοιπες και βλέπουμε...

Ενα έχω να σας πω! Δεν υπάρχει πιο όμορφο πράγμα από το να είσαι καλά και να χαίρεσαι το παιδί σου....

Στο κέντρο υγείας που με πήγαν άρον άρον τρελάθηκα με την ιδέα ότι μπορεί να πάθω κάτι και να μην ξαναδώ το μωρό μου... Ξέρω ότι ακούγεται υπερβολικό αλλά σε τέτοιες στιγμές που νιώθεις ότι χάνεσαι έτσι αισθάνεσαι...

Τες πα... Να είναι περαστικό ότι μας ερχεται!

Για σήμερα τρώμε φασολάκια με κρέας.

Καλημέρα κορίτσια!!!

Είμαι πολλή χαρούμενη, ευτυχισμένη, τρελαμένη και πολύ αγχωμένη.

Εδώ και λίγες μέρες νιώθω ότι κάτι συμβαίνει στο σώμα μου και σήμερα επιβεβαιώθηκα.

Ναι είμαι έγκυος!!!

Φοβάμαι τόσο πολύ αλλά πιστεύω ότι η παναγίτσα θα είναι δίπλα μου και αυτό το μωρό θα μεγαλώσει και θα γεννηθεί στην ώρα του.

Θέλω όλη τη θετική σας ενέργεια να μου πάνε όλα καλά.

Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα. Στο πρώτο κύκλο που άρχισα τη θεραπεία για το θυροειδή

Μην γράψετε τίποτα στο φ.μπ γιατί πέρα απο τις οικογένειες μας δεν θα το πούμε σε κανέναν.

Σας αγαπώ πολύ και ευχαριστώ για το γούρι που μου φέρατε.

Σήμερα έκανα μπριζόλες με πατάτες!!!

Κάγκλυ μου!!!!! Συγχαρητήρια!!!! Τι όμορφα νέα!!!

Όλα θα πάνε καλα, μην ανυσηχείς... Εσύ απλώς ηρέμησε και απόλαυσε το!

Όπως στειλαμε την αγάπη μας στην Αννούλα και σου έδωσε την σκυτάλη;), έτσι θα την στείλουμε και σ'εσένα!

Εύχομαι μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!

Γεια σας κουρτσουλια.

Ολα καλα με τις εξετασεις του θησαυρου μας.

ΔΟΞΑ ΝΑ ΧΕΙ Ο ΠΑΝΑΓΑΘΟΣ!!!!!!!

Ρε σεις κοριτσακια,καθε φορα που παμε για εξετασεις μου φευγει η μιση ζωη...

κοντεβει να σπασει η καρδια μου........και το στομαχι μου δενεται κομπος!!!!!

Ευτυχως ολα καλα λοιπον.

Σας ευχαριστω και παλι ολες για την θετικη σας ενεργεια...;)...

μου ειστε πολυτιμες τελικα!!!!

Σας αγαπω!!!!!!

Μπράβο Δώρα!!!! Εύχομαι πάντα τέτοια αποτελέσματα!

Κι εμείς σ'αγαπάμε!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περαστικά Ελενίτσα μου!

Ελπίζω όλο αυτό να προκλήθηκε μόνο από τον θυρεοειδή και με την σωστή αγωγή να αποτελέσει γρήγορα παρελθόν!

Είσαι με αναρρωτική ή επέστρεψες στην δουλειά?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Αγγελικούλα! Το ίδιο ελπίζω κι εγώ!

Από την δουλειά δεν έλειψα καθολου γιατί στο σπίτι δεν μπορούσα να μείνω μόνη...

Ασε που εδώ ξεχνιώμουν ποτε ποτε και είχα και ιατρικό προσωπικό stand by!;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα

Επιτέλου δρόσισε λίγο. Μου αρέσει τρελά το καλοκαίρι αλλά με τέτοιες θερμοκρασίες όχι με 40αρια.

Σήμερα τρώμε κεφτεδάκια με σάλτσα και ρυζάκι.

Φέφη κατάλαβα ότι ξέρεις απο που είμαι και ότι δεν θυμόσουσα που μένω. Μη μου ξανα πεις σόρρυ. Δεν χρειάζεται εννοείτε. Τι ωραία που έπαιξε η Σύσα με τη ξαδερφούλα της.

Δωράκι σε ζηλεύω που πας θάλασσα καλές βουτιές.

Ελένη σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και συ να είσαι σιδερένια. Αν δεν είμαι αδιακριτη πόσο ήταν η tsh? Είμαι σίγουρη ότι όλα ήταν απο αυτό. Υπουλος αυτός ο αδένας. Σε σκεφτόμουνα χτες όλη μέρα. Να είσαί καλά γλυκιά μου.

Αφροδιτη προοδεύει το κορτσάκι σου. Μπράβο, μπράβο.

Αγγελική Πευκή θα πατε σας ζηλεύω και σας πολύ πολύ. Με την καλή έννοια.

Κάντυ εμένα μου αρέσει σα συμβολικό δωράκι σε δασκάλα ένα γλαστράκι με ένα λουλουδάκι π.χ βασιλικό.

Βαριέμαι να κάνω δουλειές.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο της λεω. τλκ μαλλον την πιεσαμε εμεις αποτομα γιαυτο αντεδρασε ετσι. ειμαστε σε καλο δρομο:D:D

είδες που σου τα έλεγα; ακριβώς ίδια φάση περάσαμε με την σύσα. όταν ξεαγχώθηκα-χαλάρωσα εγώ, χαλάρωσε κ το παιδί.

γαιτιιιιιιι:evil::evil:???τι νταντομαρα και αυτη τωρα????

νταντομάρα, όπως τα λες!

έχουμε ΓΣ!!!

κ εμένα θα μου άρεσε ένα γλαστράκι ως δώρο στη δασκάλα!

καλημερα, καλημερα.. τα νεα του αφροδιτομωρου ειναι πολυ καλα. απο προχθες το απογευμα που χαλαρωσα και εγω και δεν την πριζω, οποτε θελει να κανει τσισα, μου το λεει και τα κανει στο γιογιο. φοραμε πανα βρακακι που την βρεχει ελαχιστ εως καθολου. και στο σχολειο τα κανει κανονικα. ειμαστε σε καλο δρομο. μουπε βεβαια η δασκαλα της να μην την αφησω πολυ , μη τυχον και επαναπαυτει με την πανα. λεω απο δευτερα να την αφησω με το βρακι. τι λετε???

προχθες ειχαμε παει σε παιδοτοπο με 2 φιλες, περασαμε τελεια, επαιξαν τα μικρα,ηπιαμε καφεδακι. καποια στιγμη ηθελε τσισα, την πηγα, την κρατουσα σαν καθισματακι αλλα δεν τα εκανε. με το εξω τι κανετε??/δεν μπορουμε παντα να εχουμε γιογιο μαζι!!!

χθες σκουπισαμε, σφουγγαρισαμε λεγοντας τα καβουρακια(τελευταιο χιτ!!!) ,ποτισαμε λουλουδια και πλυναμε μπαλκονι αφου τσαλαβουτησαμε στα νερα, γελασαμε και το καταευχαριστηθηκαμε!!!μετα μπανιο, παιχνιδι στο κρεβατι , γαλα και νανι!!!σημερα τρωμε φακες. εγραφα και αλλα, αλλα.....

σας φιλωωω,μουτςςςς

πάντα να περνάτε όμορφα!

έξω όταν πάμε παίρνω βρακάκια κ αλλαξιές! π.χ. στον παιδίατρο δεν ζήτησε.

στην αδερφή μου πάει στην τουαλέτα.

στο χωριό επίσης τουαλέτα. ως τώρα δεν έτυχε έξω να μου ζητήσει, αλλά έχω αλλαξιές, μωρομάντηλα, χαρτομάντηλα κ μια σακκούλα σούπερ μάρκετ για άπλυτα ή έκτακτα!;)

Καλημερούδια στην μαγειροπαρέα μας!

kagly και Δωράκι, ούτε μπύρα ούτε κρασί μπορώ να πιώ το καλοκαίρι! Φουντώνω!!!

κ εγώ φουντώνω! σπάνια να πιω κρασάκι! κ η μπύρα μου αρέσει, αλλά σπάνια να την ζητήσω. σπάνια επίσης πίνω κόκακόλα λάητ. πιο πολύ χυμό πίνω, φρέσκο ή βύσσινο!

πλωμάρι πίνω ως συνοδευτικό με θαλασσινά!!!!!! ή μοσχοφίλερο!!!!

στο τσακίρ κέφι με τον φέφο λαζαρίδη ή αντίστοιχα λευκά κρασιά.

Σήμερα δεν έχει μαγείρεμα γιατί έχει μελιτζάνες από χτες. Αύριο ταξιδεύουμε οπότε δεν μαγειρεύω. Από Δευτέρα πάλι!!!

Καλημερα σας!

Σημερα δεν μαγειρευω....θα παμε θαλλασα!!!!!!!!!:P:p:p:p:p:p

Θα παρω μαζι μου μοσχαρακι με κριθαρακι, για το παιδι ,που εχω απο χθες

κι εμεις ολο και κατι θα τσιμπισουμε εκει.

Παω να ετοιμασω τα πραγμματα μας και να ντυσω το παιδι,να βαλω κι εγω μαγιο.

Σας αφηνω,τα λεμε αργοτερα!!!

Συνταγη μπουγατσας θα βαλω μετα...

να περάσετε τέλεια, ιδίως ο κούκλος μου!

πού θα πάτε; είμαι κ περίεργο γατί!;)

Καλημέρα κορίτσια!

Ενα έχω να σας πω! Δεν υπάρχει πιο όμορφο πράγμα από το να είσαι καλά και να χαίρεσαι το παιδί σου....

όλα να είναι τέλεια στις εξετάσεις σου φιλενάδα! να είσαι γερή εσύ, ο άντρας σου κ κυρίως η Λουκίτσα μας να χαίρεστε ο ένας τον άλλο!

Για σήμερα τρώμε φασολάκια με κρέας.

σ' αγαπάμε Ελένη!!!!!

Καλημέρα καλημέρα

Επιτέλου δρόσισε λίγο. Μου αρέσει τρελά το καλοκαίρι αλλά με τέτοιες θερμοκρασίες όχι με 40αρια.

Σήμερα τρώμε κεφτεδάκια με σάλτσα και ρυζάκι.

Τι ωραία που έπαιξε η Σύσα με τη ξαδερφούλα της.

Βαριέμαι να κάνω δουλειές.

δουλειές να μην κάνεις!κεφτεδάκια!!!!μιαμ! μιαμ!

η μάνα μου πριν λίγο που μιλήσαμε μου είπε ότι θα μου στείλει γεμιστές πιπεριές με κιμά!

είχα βγάλει κ κοτόπουλο να το κάνω με πιπεριές στο ταψί!!!!!!

έχω κ σιδέρωμα, λίγα της σύσας!

η μεγάλη κόρη της αδερφής μου είναι 2 χρόνια ακριβώς μεγαλύτερη απ' την σύσα (Ζυγοί κ οι δύο) κ η σύσα 2 χρόνια μεγαλύτερη από τη μικρούλα της αδερφής μου.

η μικρή είναι ένα ροζ κουνελάκι!!!!γελαστό, άσπρο, με ροζ μαγουλάκια, γελαστά ματάκια, ψηλή κ ήσυχη. το μειονέκτημά της είναι ότι δεν τρώει με πρόγραμμα!!!!!!γενικώς στον ύπνο, φαγητό δεν έχει πρόγραμμα!

οι άλλες δύο αλεπουδίτσες όταν συναντιούνται κάνουν σαν δελφινάκια!

για να πάνε από τη μια μεριά του δωματίου στην άλλη πάνε τρέχοντας κ χαχανίζοντας!!!!καρτουνάκια γλυκά!

απόλυτη ευτυχία τα παιδιά!!!!!!!!

αχ!

περιστέρω μου πού είσαι;

η φαίη γιατί δεν μπαίνει;

στη δουλειά έπεσε πολύ πήξιμο!χώσιμο!

σας γλυκοφιλώ, να είστε όλες καλά κ τα παιδιά σας-σποράκια καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Σήμερα ο υπολογιστής μου πάει πολύ αργά και μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Για φαγητό θα τηγανίσω ψάρι παγκάσιους και πατατούλες. Έφτιαξα και ψωμάκι.

σας είπα; θα πάω δουλειά κ το Σάββατο το πρωί!!!!!!!!!χαράαααααααααα!!!!

Πωπω λούκιιιιιιιι. Για πόσο καιρό θα συμβαίνει αυτό;

και στο σχολειο τα κανει κανονικα. ειμαστε σε καλο δρομο.

Και βέβαια είστε σε καλό δρόμο, μια χαρά θα τα πάει η μικρούλα.

kagly και Δωράκι, ούτε μπύρα ούτε κρασί μπορώ να πιώ το καλοκαίρι! Φουντώνω!!!

Φούντωσ' τη, φούντωσ' τη που έλεγε κι ο Παπαγιαννόπουλος (χούφτωσ' τη, χούφτωσ' τη)

Μου λείψατε πολύ αυτές τις μέρες αλλά πέρασα μια περιπέτεια δυνατή με την πίεσή μου να χτυπάει κόκκινα.

Δηλαδή, πόσο ανέβασες;

Ενα έχω να σας πω! Δεν υπάρχει πιο όμορφο πράγμα από το να είσαι καλά και να χαίρεσαι το παιδί σου....

Περαστικά σου Ελένη μου, εύχομαι να το ρυθμίσεις γρήγορα για να το ξεπεράσεις και πιο γρήγορα.

Πάλι βιαστικά γράφω, ενώ το ξεκίνησα από το πρωί. Θα τα πούμε αργότερα κορίτσια, γιατί δεν είδα όλα τα μηνύματά σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...