Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, despoina554 είπε:

      Καλησπέρα. Άλλη μια αρνητική χοριακη στο ιστορικό μου, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα. Παρακαλώ θα ήθελα τη συμβουλή σας γιατί η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο γιατρός μου είδε πριν λίγο καιρό την ca η οποια ήταν 22 , μου είπε λοιπόν ότι θεωρεί ότι μάλλον έχω και  ενδομητριωση ( πονάω πολύ κατά τη διάρκεια της περιόδου). Μου εξηγησε βεβαια ότι επειδή είμαι 37 δεν θέλει να ρισκάρει να μου κάνει λαπαροσκόπηση και να μπω για κάποιους μήνες σε εμμηνόπαυση. Είχε κάποια κοπελα αντίστοιχο θέμα ;Στο Ιασώ ειμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Δώρα μου δεν σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια. είστε στην προσευχή μου κάθε βράδυ!!

(Eμοτικον που στελενει φιλακια με τα χερακια του!!!!!!!!)Αρε συμπεθερα......ποσο με συγκινεις......

ζύμωσα τυρόψωμο.Ριξε συνταγη,,,θελω τυροψωμο λεμε...μπας και φαει και το θησαυρακι μου!!!!!

καλό ξημέρωμα!!!!!

Φιλακια γλυκουλα μου...(ετσι με λεει η μικρη ανεψια μου...)

ονειρα γλυκα!!!!

Μετα απο 2 πλυντηρια ρουχα που σιδερωσα,με τετοια ζεστη...κι αφου σφουγγαρισα μπαλκονια- και μεσα στο σπιτι..και αφου ξεσκονισα τα παντα...αλλαξα σεντονια...ταισα-μπανιαρισα θησαυρο και την αφεντια μου....(χιχιχι)......εκατσα να ξεκουραστω,(ειδα sila και "στο παρα5,καπου στο ενδιαμεσο) πινοντας κρασακι.....

κι αναρωτιεμαι..."τι το θελα;" Αναψα!!!!!!!(απο την ζεστη,ε!!!)

Σας καληνυχτιζω ψυχες μου,παω να κατσω με τον αντρουλη στο μπαλκονι.

μακια σας!!!!

Υ.Σ Αννααααααααααα

καλεεεεεεεεε αντε μπες να μαθουμε νεα του στρουμφομωρακιου.....

Υ.Σ.2 Ρε σεις κοριτσια...η σμαρτακι αραγε τι να κανει;εχει πολυ καιρο να γραψει...λετε να επαθε κατι;Μακαρι να ειναι ολοι τους καλα!!!!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

κι αναρωτιεμαι..."τι το θελα;" Αναψα!!!!!!!(απο την ζεστη,ε!!!)

Ζέστη ξεζέστη σημασία έχει ότι άναψες :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Υ.Σ.2 Ρε σεις κοριτσια...η σμαρτακι αραγε τι να κανει;εχει πολυ καιρο να γραψει...λετε να επαθε κατι;Μακαρι να ειναι ολοι τους καλα!!!!!!!!!!

Κι εγώ αναρωτιέμαι για τη Σμαρτάκι, όπως και εύχομαι να είναι σύμπτωση ή να βαρέθηκε. Θέλω να ελπίζω ότι δε συμβαίνει κάτι κακό.

Επίσης, το ανέφερε και κάποιο άλλο κορίτσι (ίσως η Φέφη δε θυμάμαι), πού είναι η Ελένη από Θεσσαλονίκη σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διάβασα αυτό και μου άρεσε πολύ, αν θέλετε ρίξτε μια ματιά.

Το αληθινό νόημα της Οδύσσειας - Να διαβαστεί μετά απείρου προσοχής!

Άραγε αυτό γιατί δεν μας τα διδάξαν στο σχολείο;;;

"..Διαβάστε το! Αρκούν 2 λεπτά.Αλλά μπορεί να το σκέπτεστε για πολύ περισσότερο

Άραγε μας τα διδάξαν στο σχολείο;;; μάλλον όχι γιατί ...πρόσεχα την ώρα των αρχαίων..

Είναι πολύ σημαντικό, αυτές τις κρίσιμες ώρες, να ρίξουμε μια ματιά στην βίβλο των Ελλήνων, δηλαδή στα ΟΜΗΡΙΚΑ ΕΠΗ και να διδαχτούμε, έστω και την τελευταία στιγμή, από το πνεύμα του Οδυσσέα.

ΔΗΛΑΔΗ: Να κρατήσουμε την ψυχραιμία μας, να ελέγξουμε την παρόρμηση να έχουμε τις

αισθήσεις μας και τις αντένες μας ΑΝΟΙΧΤΕΣ και να μην παρασυρθούμε από την οργή και το μένος που μας διακατέχει, ώστε να γίνουμε βορρά, στους σύγχρονους "μνηστήρες".

Όταν ο Οδυσσέας φτάνει στην Ιθάκη, η μεγίστη επιθυμία του είναι ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ, τον κόσμο που του έκλεψαν.

Παρά την μεγάλη του λαχτάρα, διατηρεί την ανωνυμία του και μεταμορφωμένος σε ζητιάνο από την

ΘΕΑ ΑΘΗΝΑ, πηγαίνει στο παλάτι ώστε να ελέγξει την κατάσταση και να πάρει τις πληροφορίες που θέλει, υπομένοντας καρτερικά τις προσβολές και την χλεύη των

μνηστήρων.

ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ, ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΧΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΣΤΕΙΡΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ.

Γι αυτό τον λόγο και είναι ο αγαπημένος της Θεάς ΑΘΗΝΑΣ, της Θεάς που αντιπροσωπεύει την ΝΟΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΟΣ, την ΣΟΦΙΑ, την ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ.Της Θεάς που μελετά τον εχθρό και τον πολεμά με τα ίδια του τα όπλα.

Όταν όμως έρχεται η ώρα, όταν τους έχει στριμώξει όλους άοπλους σε ένα δωμάτιο, όταν φανερώνεται πάνοπλος, ΤΟΤΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΤΟΥ.

ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΙΚΤΟ, ΓΙΑΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΙΟΣ ΤΟΥ, που δημιούργησε με τον δικό του ιδρώτα, ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥ που οι μνηστήρες καταχράστηκαν και καπηλεύτηκαν μαζί με την φιλοξενία του οίκου του που τιμησε τον ΞΕΝΙΟ ΔΙΑ.

Ο ισχυρότερος αντίπαλός του είναι ο ΑΝΤΙΝΟΟΣ.

Η λέξη μιλά απο μόνη της.

Είναι η ΑΝΤΙ-ΝΟΗΣΗ, είναι αυτό που μας κάνουν ΤΩΡΑ, είναι ο τρόπος με τον οποίο θολώνουν τις καταστάσεις και την πραγματικότητα ώστε ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΛΕΓΧΟΥΝ.

Είναι ο μεγαλύτερος κίνδυνος για την καθυπόταξη και δουλεία του ανθρώπου.

Ο επόμενος είναι ο ΕΥΡΥ-ΜΑΧΟΣ.

Αυτός που μάχεται με κάθε τρόπο, με εύρος, ΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΣΟΝ, ο δεινός και αδίστακτος μαχητής.

Ο ΑΜΦΙ-ΝΟΜΟΣ! Αυτός που διαστρεβλώνει τον ΝΟΜΟ και την τάξη των πραγμάτων, ο επικίνδυνος γιατί είναι ΕΤΣΙ και ΑΛΛΙΩΣ!

Ο ΑΓΕ-ΛΑΟΣ! Αυτός που άγει τον λαό, που τον παρασύρει με την βοήθεια του ΑΝΤΙ-ΝΟΟΥ.

Που τον μετατρέπει σε ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΗ ΑΓΕΛΗ!

Κανένα όνομα στα Ομηρικά έπη δεν είναι δοσμένο στην τύχη!

Κρύβουν βαθύτατα νοήματα και στο χέρι μας είναι να τα αποκρυπτογραφήσουμε και να διδαχτούμε, ή καλύτερα να συνετιστούμε.

Οι πρόγονοί μας μιλούν, ΟΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ, μας λένε ΠΩΣ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΜΕ, μας λένε πως να τινάξουμε τον ζυγό.

ΑΡΚΕΙ, ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ!

Και ο Αντίνοος, ο στόχος της πρώτης φονικής βολής του Οδυσσέα. Είναι αυτός ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ να πεθάνει πρώτος.

Γι' αυτό, μακριά από την προπαγάνδα των ΜΜΕ.

Και τον σκοτώνει ρίχνοντας του το βέλος στον ΛΑΙΜΟ, το ΟΡΓΑΝΟ ΤΗΣ ΟΜΙΛΙΑΣ δηλαδή της επικοινωνίας που την χρησιμοποιεί ενάντια στην νόηση των ανθρώπων! .."

ramnousia.com

Τμήμα ειδήσεων defencenet.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! :)

Δωράκι, πώς χάρηκα με τα νέα σου! Πάντα τέτοια να είναι!

Εβιράκι, σε ευχαριστώ για τις ευχές. :) Τα μπερεδάκια σου είναι πολύ ωραία. Δεν τα σχολίασα πιο πριν, γιατί με έπνιξε η συγκίνηση μόλις τα είδα...θυμήθηκα τη μαμά μου, που στο πλέξιμο δεν την έφτανε καμία. Άμα δείτε τι έχει πλέξει για τα παιδιά, θα πάθετε πλάκα. Μέχρι την τελευταία ώρα. Αλλάζω θέμα...πολύ ενδιαφέρον το άρθρο που παρέθεσες, ευχαριστούμε. Αν και, προσωπικά, δεν ξέρω τι να φοβηθώ περισσότερο, τη συνέχιση της μνηστείας ή την επιστροφή του Οδυσσέα. :?

Σας βάζω και τον σύνδεσμο της Κάντυ Κάντυ:

http://s339.photobucket.com/albums/n449/candyingreekproject/greek_manga/part_1/?action=view&current=CandyCandy_v001_p01.jpg

Εγώ το διάβασα όλο σε 2 μέρες...να τυφλωθώ κόντεψα! :rolleyes:

Γύρισε η πεθερά απ' το χωριό και σήμερα τρώμε σαρμαδάκια. Σα να δρόσισε λίγο σήμερα ή μου φαίνεται;


6l8Wp3.png1Ikfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα όλα τα κορίτσια.

Θα βάλω το μεσημεράκι απλή μακαρονάδα με σάλτσα.

(ειδα sila

Ααααααχχχχχχ κι εγώ τον Μποράν.;);););)

και "στο παρα5,καπου στο ενδιαμεσο)

κι αυτό το είδα.

Τα μπερεδάκια σου είναι πολύ ωραία.

Σ' ευχαριστώ.

Αν και, προσωπικά, δεν ξέρω τι να φοβηθώ περισσότερο, τη συνέχιση της μνηστείας ή την επιστροφή του Οδυσσέα. :?

Χμμμ δεν έχεις άδικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα

Πολλή ζέστη δεν την αντέχω άλλο πότε θα δροσίσει άραγε;

Σήμερα δεν μαγειρεύω έβγαλα αρακά απο την κατάψυξη.

Δωράκι πάντα καλά αποτλέσματα να έχετε με το μικράκι σας. Κρασί το καλοκαίρι δεν μπορώ να πιώ καθόλου. Δωσ'μου μπύρα παγωμένη και πάρε μου την ψυχή.

Φέφη είμαι απο το Τρικαλιστάν και μένω Αθήνα. Απο δω είναι η Αγγελίνα;

Εβιρυ θα έρθετε Ελλάδα το καλοκαίρι;

Αγγελική η μελιτζάνα είναι το καλύτερο φαγητό στο φούρνο στο τηγάνι βραστή μουσακά. Μου αρέσει πολύ. Αντε βάλε καμια φώτο στο φμπ να σε δούμε.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια.

Ζεσταινομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλλα ευτυχως μετα το μεσημεριανο μας......θα παμε ΘΑΛΛΑΣΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!:P:p:p:p

Τωρα ο θησαυρος μου παιζει μεσα στο μπανιο με τα νερα.....:rolleyes:...του εβαλα νερο σε ενα κουβα και βουταει τα καραβακια του.......και δεν βγαινει με τι-πο-τα!!!!!

Απο φαγητο εμεις θα φαμε κατι προχειρο...σαλατα και αυγα..για θησαυρο θα φτιαξω μοσχαρακι με κριθαρακι σουπα.

Χθες το μεσημερι...εκανε η αδερφη μου την αποξεση.....:(


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

φιλάκια κ καλά κουράγια! σε θαυμάζω σου το έχω πει; είσαι αστέρι!

:):):) Μα πάντα με τον καλό τον λόγο είσαι ! αστέρι με λες ????? :? κάνω πολύ λίγα -θεωρώ- σε σχέση με άλλες μανούλες :cry:

Άντε τώρα που δεν έχω τα τέκνα να κανινίσουμε για εκείνο το καφεδάκι που παιδεύουμε τόσο καιρό!!!

!!!!

Να το κανονίσουμε.. στάκα φιλενάδα να έρθει η πεθερά να βάλει ένα χεράκι (δλδ να πάρει έστω ένα 24ωρο τα τέκνα).... και θα τον πιούμε τον καφέ ΑΛΛΑ αυτή την φορά θα σε πάω βόλτα ... σε μέρος μαγικό !!! :confused: στο οποίο έχω να πατήσω από "ελεύθερη" ΕΚΠΛΗΞΗ !!!! :-P

Όσο για κάντυ και Φέφι με δουλευετε ε??????? Καλά σας παλιοκόριτσα δεν θα σας κάνω παρέα! Μουτλάκια θα σας κρατάω!!!!!!:tongue::tongue::tongue:

ΌΧΙ δεν σε δουλέψαμε !!!! {Απλά, είχες πολύ διάβασμα... παραδέξου το χα χα}

Φιλάκια !!!!

Γεια σας κουρτσουλια.

Ολα καλα με τις εξετασεις του θησαυρου μας.

ΔΟΞΑ ΝΑ ΧΕΙ Ο ΠΑΝΑΓΑΘΟΣ!!!!!!!

Ευτυχως ολα καλα λοιπον.

Σας αγαπω!!!!!!

Μπράβο Δώρα μου αφού είναι όλα καλά με το παιδί, μπορείτε να ηρεμήσετε τώρα !!! Δεν σου 'χω πει Χριστιανή μου να σκέφτεσαι ΠΑΝΤΑ θετικά ??????

Κι εμείς σ' αγαπάμε !

Φέφη είμαι απο το Τρικαλιστάν και μένω Αθήνα

Καγκλυ μου,

Ξέρω τοπ ενδοκρινολόγο (πώς λέμε το ΞΥΔΙ ΤΟΠ ???? κάπως έτσι !) αλλά στον Πειραιά. Πήγε πρόσφατα η κουμπάρα μου που ετοιμάζει το 2ο και είδε ΑΜΕΣΩΣ αποτελέσματα... και, βέβαια, εννοείται ότι εκεί την έστειλε ο γυναικολόγος της :rolleyes:

Αν σε ενδιαφέρει πες μου να βρω τα στοιχεία του να στα στείλω με πμ !

Κάγκλυ θα έρθω τον Αύγουστο για ένα μήνα και κάτι.

Με το καλό... φρόντισε μανίτσα μου να έρθεις προτού φύγουμε εμείς μπας και καταφέρουμε να πίναμε ένα καφεδάκι ! :cool:

Τωρα ο θησαυρος μου παιζει μεσα στο μπανιο με τα νερα.....:rolleyes:...του εβαλα νερο σε ενα κουβα και βουταει τα καραβακια του.......και δεν βγαινει με τι-πο-τα!!!!! Μα κι εγώ δεν θα ήθελα να βγω από την μπανιέρα !

....

Χθες το μεσημερι...εκανε η αδερφη μου την αποξεση.....:(

Πώς είναι η αδερφή σου ψυχολογικά ???? Η μεγάλη της η κόρη ΟΚ ? Το ξεπέρασε ??? Εύχομαι κουράγιο και δύναμη να πάιρνει από τα άλλα της παιδάκια !

Καλησπέρα στα κορίτσια !

Σήμερα το πρωί ήρθα στο γραφείο με καθυστέρηση... εμ βέβαια πήγα στον ΙΚΑ να πάρω τα ένσημα του 2011 (ένα τέταρτο αναμονή), μετά στο ΚΕΠ να μου επικυρώσουν αντίγραφα Ταυτότητας και Εκκαθαριστικού (5 λεπτά αναμονή) όπου η παν-έξυπνη υπάλληλος με έστειλε στην ΕΦΟΡΙΑ για επικύρωση γιατί το εκ/κό μας ήταν το κόκκινο το μηχανογραφημένο και ουχί αυτό που στέλνουν μέσω ΕΛΤΑ... :shock: και μετά ΕΦΟΡΙΑ (άλλο ένα 15άκι χ α λ α ρ ά) ... η υπάλληλος γέλαγε και μου είπε "Πω πω τί σκέφτονται για να ταλαιπωρούν τον κόσμο!". Να φανταστείτε ότι 8 παρά τέταρτο είχα ήδη φύγει από το σπίτι (με το μηχανάκι εννοείται + Λοβ) και πως μπήκα στο αμάξι για να πάω στην δουλειά στις 9 τζαστ....

Αργόσχολοι !

Άντε τώρα μην αρχίσω τα Γαλλικά !

Τέσπα.. το καλό είναι πως τελείωσα. Ο πεθερούλης θα μου κατεβάσει το πιστοποιητικό οικ. κατάστασης, από την δουλειά η βεβαίωση είναι εύκολη υπόθεση... είμεθα πανέτοιμοι !

Χθες που λέτε πήγαμε λογοθ. μίλησα με την υπέυθυνη του κέντρου, η οποία και συμφώνησε ή τουλάχιστον δεν έφερε αντίρρηση. Την Πέμπτη είναι το "τελευταίο" μας μάθημα για την ώρα. Λίγο η δασκάλα του σαν να μου φάνηκε κάπως (μάλλον εξεπλάγην) αλλά... η αλήθεια είναι ότι εγώ προσωπικά συγκινούμαι... και πως αισθάνομαι τόσο μεγάλη υποχρέωση σε αυτή την κοπέλα... σκέφτηκα να της πάρω ένα δωράκι (κάτι σε φο μπιζού) να της γράψω μια ωραία κάρτα και να της το δώσει ο Νικόλας αύριο. Τί λέτε ?

Τον Σεπτέμβριο πάλι επανεξέταση και θα ξεκινήσει μάλλον για την άρθρωση (χρειάζεται ένα 6μηνο με 8μηνο μου είπε αλλά δεν ξέρει επακριβώς - πάντοτε αυτό πάει ανάλογα με την πρόοδο που θα κάνει το παιδί ενδιάμεσα) με άλλη δασκάλα και της ζήτησα, τουλάχιστον, να μας βάλει Δευτέρα + Τετάρτη που είναι κλειστά τα μαγαζιά να γλιτώνω έστω την κίνηση...

α ! Κι επειδή η έγκριση που έχω από ΙΚΑ μας καλύπτει μέχρι και τον 10/2012 θα χρειαστώ "παράταση" ας πούμε... τώρα πλέον όμως πάμε μέσω ΕΟΠΥΥ - δεν θα ξαναπάω στο ΙΚΑ !!! χα χα

Θα με στείλουν εκείνοι σε Αναπτυξιολόγο προφανώς (που συνεργάζεται με Νοσ. του Δημοσίου) να μου γράψει έγκριση για σχεδόν όλο το ποσό (300 ευρώ) ! Πόσο ανακουφίστηκα δεν λέγεται !

Τελικά, ο Θεός αγαπάει τον κλέφτη αλλά αγαπάει και τον νοικοκύρη ! εεε ?????????????:-P

ΑΛΛΑ ΝΕΑ που ξέχασα να σας πω : ο Νικόλας έχει να φορέσει βραδινή πάνα από το Σάββατο !!!!!!!!!!!!! ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ μου το ζήτησε και ξυπνάει στεγνό το παιδί !!!!!! Έχω κατουρηθεί από την χαρά μου ~~~~

Για σήμερα το απόγευμα έχω πάλι baby sitting, οπότε βλέπω να βγάζω γαριδούλες από την κατάψυξη και να τις κάνω κοκκινιστές με πιπεριές, λίγο καυτερό, κρασάκι ή ουζάκι, και λίιιιιγη φετούλα, που γίνεται πατ-κιουτ! Και θα συνοδέψω με ότι θέλει το αγαπάκι μου !:rolleyes:

Αυτά θυμάμαι τώρα ....

Η συμπεθέρα μου πού χάθηκε πάλι ???? Πες μας τί κάνει το αφροδιτομωρό με την πανα ! Πήγατε παιδίατρο ??????????

Η έλεν ??????

Link to comment
Share on other sites

:):):) Μα πάντα με τον καλό τον λόγο είσαι ! αστέρι με λες ????? :? κάνω πολύ λίγα -θεωρώ- σε σχέση με άλλες μανούλες :cry:

Κι όμως γίνεσαι λάστιχο κάθε τόσο. Κι εμένα πολλά μου φαίνονται αυτά που κάνεις, γι' αυτό συμφωνώ με τη Φέφη.

Με το καλό... φρόντισε μανίτσα μου να έρθεις προτού φύγουμε εμείς μπας και καταφέρουμε να πίναμε ένα καφεδάκι ! :cool:

Αυτό θα ήταν μεγάλη μου χαρά. Σίγουρα πάντως θα είμαι ελεύθερη από τις 22/8 και μετά.

σκέφτηκα να της πάρω ένα δωράκι (κάτι σε φο μπιζού) να της γράψω μια ωραία κάρτα και να της το δώσει ο Νικόλας αύριο. Τί λέτε ?

Είναι πολύ καλή ιδέα, έτσι θα της δείξεις την εκτίμησή σου για όσα πρόσφερε στο παιδί.

Θα με στείλουν εκείνοι σε Αναπτυξιολόγο προφανώς (που συνεργάζεται με Νοσ. του Δημοσίου) να μου γράψει έγκριση για σχεδόν όλο το ποσό (300 ευρώ) ! Πόσο ανακουφίστηκα δεν λέγεται !

Τελικά, ο Θεός αγαπάει τον κλέφτη αλλά αγαπάει και τον νοικοκύρη ! εεε ?????????????:-P

Όντως μεγάλη ανακούφιση, μπράβο Κάντυ.

ΑΛΛΑ ΝΕΑ που ξέχασα να σας πω : ο Νικόλας έχει να φορέσει βραδινή πάνα από το Σάββατο !!!!!!!!!!!!! ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ μου το ζήτησε και ξυπνάει στεγνό το παιδί !!!!!! Έχω κατουρηθεί από την χαρά μου ~~~~

Μπράβο στο Νικόλα, σειρά σου τώρα να βάλεις πάνα. :D:D:D

Η έλεν ??????

Η Ελένη, η ΈλενΑγγλία, η Μπίγκι, επίσης η Μάρτζι έχει πολύ καιρό να μπει, τι νέα να έχει άραγε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας φιλενάδες!

Πού χαθήκατε όλες;

Ευτυχώς είναι λίγα τα ποστ και τα διάβασα...Φοβόμουν ότι θα βρω τα άπαντα!

Δωράκι μου πολύ ωραία τα νέα του θησαυρού!Καλά να περάσετε στη θάλασσα.Ζηλεύω!!Καήκαμε πάλι σήμερα...

Εβίρι πολύ ενδιαφέρον...Αν σκεφτούμε επίσης ότι ο Οδυσσέας έκανε και 20 χρόνια να επιστρέψει στην Ιθάκη(10 στην Τροία και 10 θαλασσοδάρθηκε) και από τι βάσανα πέρασε...Λαιστρυγόνες,Κύκλωπες,Κίρκη,Καλυψώ,Σκύλλα,Χάρυβδη κτλ κτλ ΚΑΗΚΑΜΕ!!!!

Την Σκύλλα την έχουμε ήδη γνωρίσει,έτσι δεν είναι;

Αγγελίνα έχω αρχίσει την ανάγνωση...

Κάντυ μου,ωραία τα νέα σας και μπράβο του Νικόλα!!

Σήμερα έτρεχα από το πρωί,εξωτερικές δουλίτσες,κάθε άλλο παρά χαρμόσυνες...όπως ανάληψη από τράπεζα και...κατάθεση σε οδοντίατρο κ.ο.κ

Πολύ με έχουν καθυστερήσει να με πληρώσουν και δεν θέλω κι εγώ να χρωστάω...ΟΚ δεν μου λέει και τίποτα ο γιατρός,800ευρώπουλα είναι αυτά,πώς να τα δώσω με τη μια;Λίγα,λίγα τα δίνω...Τωρα έμεινε ένα μικρό υπόλοιπο.

Πήρα και ένα δώρο για ένα γάμο στενού συγγενή...Με πιάνετε;

Κοινώς της αναλήψεως... και "καταθέσεως"κύλησε η μέρα

Μαγείρεψα ρολό κιμά με πατατούλες,μιαμ μιαμ

http://syntagesapospiti.blogspot.gr/2011/07/blog-post_08.html

Και ενώ σκεφτόμουν πού να είναι ο αντρούλης μου και τι ωραία που θα ήταν να έτρωγε φρέσκο φαγάκι μου έκανε την έκπληξη να φάμε μαζί!!!Τι χαρά!!!Σπάνια περίπτωση...Τρωμε μαζί μόνο τις Κυριακές

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω σας διαβαζω, τρεχω κ δε φτανω με τη δουλεια να προλαβω προθεσμιες..Η Μπιγκι απο οτι ξερω μια χαρα ειναι δουλειες και αυτη! Αντε να δουμε ποτε θα γινουμε ολες πλουσιες!!:tongue:

Κοριτσια ΘΕΛΩ: Να πηγαινω στη δουλεια το πρωι, να σχολαω να πηγαινω θαλασσα, και μετα το βραδακι για καφε/ποτακι. Γινεται? Δε γινεται!!!! Ξερετε ποσο τυχερες ειστε που μπορειτε και το κανετε αυτο?? Και λεφτα για καφε να μην εχεις η' ποτο πας μια βολτα και τρως σπορακια...:tongue: Οσο για τη θαλασσα με δικη μας ομπρελλα, πετσετες στην αμμο, παγωμενο νερο και σαντουιτσακια! Πως το καναμε δεκαετια 80? εεεετσι..(για να μην πω για ταπερ κεφτεδακια, σακουλακια με πλυμμενα ροδακινα/γιαρμαδες, ταπερ με παγωμενο καρπουζι)..ααααχχχ...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μαγειροφιλεναδούλες μου!

Χρωστάω σχόλια/απαντήσεις σε διάφορα αλλά δεν προλαβαίνω τώρα, δουλεύω σε λίγο (τι πρωτότυπο)(χαχαχαχαχα)(αυτοσαρκάζομαι)

μπήκα μόνο για να πω ότι έφτιαξα την απλή αλλά ΘΕΙΚΗ μπουγάτσα της Δώρας!!

(τη φουλ βερσιόν, όχι τη νηστήσιμη)

Οι άντρες μόνο στα χέρια που δεν με σήκωσαν από τον ενθουσιασμό τους!:rolleyes: Αντί αυτού, έφαγαν το μισό ταψί!:mrgreen: Ε, κι εγώ ένα κομματάκι...:tongue: Τι κρέμα θεέ μου, ΚΟΛΑΣΗ...:roll:

Δώραααααα, η οικογένεια Ζωπ σ' ευχαριστεί (σύζυγος και γιος μου είπαν να στο πω)!!:wink:

Φιλιά σε όλες σας! Μααααάλον θα μπω το βράδυ πάλι.:cool:


Link to comment
Share on other sites

Εβίρι πολύ ενδιαφέρον...Αν σκεφτούμε επίσης ότι ο Οδυσσέας έκανε και 20 χρόνια να επιστρέψει στην Ιθάκη(10 στην Τροία και 10 θαλασσοδάρθηκε) και από τι βάσανα πέρασε...Λαιστρυγόνες,Κύκλωπες,Κίρκη,Καλυψώ,Σκύλλα,Χάρυβδη κτλ κτλ ΚΑΗΚΑΜΕ!!!!

Κι εμάς παρεμφερές ταξίδι μας ετοιμάζουν. Να είμαστε γεροί και δυνατοί ψυχή τε και σώματι να το αντέξουμε

Την Σκύλλα την έχουμε ήδη γνωρίσει,έτσι δεν είναι;

Και βέβαια, να μάλιστα τις προάλλες μάλιστα έτρωγε πικραμύγδαλα.

Κοινώς της αναλήψεως... και "καταθέσεως"κύλησε η μέρα

Ναι πράγματι, βαριές γιορτές σήμερα.

Αντε να δουμε ποτε θα γινουμε ολες πλουσιες!!:tongue:

Στις 30 Φεβρουαρίου θα είναι.

Και λεφτα για καφε να μην εχεις η' ποτο πας μια βολτα και τρως σπορακια...:tongue: Οσο για τη θαλασσα με δικη μας ομπρελλα, πετσετες στην αμμο, παγωμενο νερο και σαντουιτσακια! Πως το καναμε δεκαετια 80? εεεετσι..(για να μην πω για ταπερ κεφτεδακια, σακουλακια με πλυμμενα ροδακινα/γιαρμαδες, ταπερ με παγωμενο καρπουζι)..ααααχχχ...

Ό,τι πιο τέλειο

μπήκα μόνο για να πω ότι έφτιαξα την απλή αλλά ΘΕΙΚΗ μπουγάτσα της Δώρας!!

Ωωωωω τι ωραία!!!!!!!!!!!! Μοσχομύρισε ο τόπος.

Link to comment
Share on other sites

μπήκα μόνο για να πω ότι έφτιαξα την απλή αλλά ΘΕΙΚΗ μπουγάτσα της Δώρας!!

(τη φουλ βερσιόν, όχι τη νηστήσιμη)

Οι άντρες μόνο στα χέρια που δεν με σήκωσαν από τον ενθουσιασμό τους!:rolleyes: Αντί αυτού, έφαγαν το μισό ταψί!:mrgreen: Ε, κι εγώ ένα κομματάκι...:tongue: Τι κρέμα θεέ μου, ΚΟΛΑΣΗ...:roll:

Δώραααααα, η οικογένεια Ζωπ σ' ευχαριστεί (σύζυγος και γιος μου είπαν να στο πω)!!:wink:

Περικαλω!!!!!!!χαρα μου να τους πεις!!!

(Να δω ποτε θα τρωει και ο θησαυρος ετσι...γιατι απο θησαυρομπαμπα,δεν εχω παραπονο,οτι κανω το τσακιζει....:P)

Φιλιά σε όλες σας! Μααααάλον θα μπω το βράδυ πάλι.:cool:

Ζωπ,πολυ χαρηκα που σας αρεσε η μπουγατσα...εγω εχω καιρο να κανω....μιας και ειμαστε σε διαιτα κι αν την κανω θα φαγωθει σε χρονο ντε τε!!!!:mrgreen:

ΑΛΛΑ...εσυ σαν καλη φιλεναδα....που εισαι...... να μην μας κερασεις ενα...τοοοοσο δα μικρουλι κομματακι;Εεεεεεεεε ζουλευουμε τα καημενα!!!!

Λοιπον θαλασσα τελικα δεν πηγαμε,διοτι εκεινη την ωρα που θελαμε να παμε εβγαλε συννεφα......κι ετσι θησαυρος και μπαμπας κοιμηθηκαν.....μετα απο κανα μισαωρο εβγαλε παλι φουλ ηλιο....:evil:..εγω να σκασω!!!!!!

Θα παμε ομως αυριο το πρωι...ΑΝ εχει ηλιο....και δεν το γκαντεμιασω παλι!!!:tongue:

Τωρα μπαμπας και γιος ειναι στις κουνιες αφου πηραν κουβα και φτιαρακια....Ε,αφου δεν παιξαμε στην παραλια κατι ειναι κι αυτο........

Εγω σερνομε...εχω μια απιστευτη κοπωση...και απο το πρωι με ποναει η μεση......πρωτοτυπο ετσι;

Πολυ χαρηκα ΛΟΒ μου με τα νεα του Νικολα.

Μπραβο για την πανα και καλη ξεουραση απο τις λογοθεραπειες......το χρειαζεστε και οι δυο.

Με τις υπηρεσιες σεσε μεσα που λεει και το συμπεθεριο μου.....

Η αδερφη μου ειναι αρκετα δυνατη με το θεμα αποβολη-αποξεση......και το παλευει ψυχολογικα....."ευτυχως εγω εχω 2 κοριτσαρους" λεει "αλλοι που δεν εχουν ακομα κανενα και περνανε οτι περασα εγω,πολλες φορες τι να πουν;"Αυτο απαντησε χθες με το που τη ρωτησα πως ειναι.

Οχι οτι δεν ποναει...(ψυχολογικα)..αλλα...λεμε τωρα!!!!

Αυταααααα

παω να κανω σαλατουλα με τονο για μενα και ντοματοσαλατα για αντρουλη...και να καθησω φαρδια πλατια στον καναπε να δω Sila....(και Μποραν...φυσικα,Εβιρι...;))

Bye!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...